kroei' Grotere rol voor ontwerpers om ruimtelijke kwaliteit te verbeteren «r access gigig VASTGOED ADVISEUR fotografie henk mulder 'SAFFIER Fotografie Henk Mulder KLEIN BOONSCHATE DONDERDAG 11 JANUARI 2001 HO. 8 'ZA 6 Niets is vervelender als communicatie erstoord wordt door het gebruik van erschillcnde namen •oor dezelfde zaken. Daarom bracht Addison-Wesley in Amsterdam het DTP Handwoordenboek Annelize van Dijk, Andree Hollander en Jan Ris stelden de twee de, geheel herziene edi- van Het DTP hand- ordenboek samen. Daarin zijn overzichtelijk, en rijk geïllu streerd, tal van zaken die i doen hebben gerang schikt, beschreven en toegelicht. Wie wel met een DTP-programma als QuarkXPress, Pagemaker of Indesign overweg kan, is nog niet in staat om per telefoon of e-mail overige mede werkers op de werkvloer te informeren over wat hij/zij precies bedoelt. Een juist gebruik van termen was vroeger al noodzaak, en de komst van moderne apparatuur :t DTP van heeft daar tot op heden nog niets aan veranderd. Het boek is alfabetisch ge- ranschikt, wat het vinden van on derwerpen een stuk vereenvou digt. Beslist aan te raden voor de genen die binnen een bedrijf richtlijnen opstellen, of gebrui kershandleidingen samenstellen. Easy Access 2000, geschreven door Ignatz. Schels, en uitgebracht door Addison-Wesley in Amsterdam, belicht op goed toe gankelijke wijze het programma Acccess 2000. Het is los te koop, maar ook als onderdeel van Office-pakket ten. De uitleg in hét boek van de verschillende handelingen wordt geillustreerd met afbeeldingen. Elke pagina is daarmee ruim ge vuld, en men ziet in het boek wat ook op het scherm moet staan. Wie moeite heeft om doorgaans pittig technische kost te verwerken, die doet er goed aan dit boek erbij te pakken. Het gaat rustig, met aan wijzingen voor belangrijke onder delen, en wie echt aan de slag wil met het programma, heeft aan deze uitgave een prima handleiding. NIEUWSBLAD De boodschap van de ar chitectuurnota 'Ont werpen aan Nederland; architectuurbeleid 2001- 2004' van staatssecretaris Van der Ploeg van Cultuur, staatssecretaris Remkes van VROM, mi nister Netelenbos van Verkeer en Waterstaat en staatssecretaris Faber van Landbouw, Natuur beheer en Visserij is dui delijk: ontwerpers moe ten een grotere rol krij gen bij de inrichting van Nederland om zo de ar chitectonische en ruim telijke kwaliteit te verbe teren. Ook moet het pu blieke karakter van ar chitectuur weer centraler komen te staan. Met de negen Grote Projecten wil het kabinet de daad bij het woord voe gen. Deze projecten be strijken het hele scala aan bouwopgaven voor de nabije toekomst, waarbij naast nieuwbouw en monumen ten ook grote opgaven in het landelijk gebied, in frastructuur en de ruimte lijke ordening aan de orde zijn. Elk van de betrokken bewindspersonen is poli tiek verantwoordelijk voor cén of meer van de negen projecten. Zo heeft minis s* A iw, IS *V -- --Tig- ter Pronk het project 'Deltarnetropool' geadop teerd. De Randstad groeit steeds meer uit tot één metropool met meerdere kernen, gelegen in de delta tussen de Rijn en Maas. De steden van de Randstad hebben de han den al ineengeslagen om de ruimtelijke ordening en de economie te verbeteren. In het Grote Project wordt het idee van één eltametropool uitgewerkt door middel van ont werpstudies. De 'adoptievader' van het project 'Een ei gen huis' is staats secretaris Remkes. Door individueel op drachtgeverschap krijgen mensen een grote rol in het. ontwerp van de wo ningen. Om dit te stimule ren wil het kabinet in 2005 tot 2010 een derde van de VINEX-woningbouwpro- ductie laten bestaan uit in dividueel opdrachtgever schap. En diezelfde staats- Rcmkes heeft ook het project 'Openbare ruimte in revisie' onder zijn hoede genomen. De kwaliteit van de openbare ruimte kan sterk verbete ren. Met behulp van het Investeringsbudget Stedelijke Vernieuwing zal er een kwaliteitsimpuls worden gegeven. Elk jaar zullen de bewindslieden een tussentijdse rapporta ge over de Grote Projecten aan de Tweede Kamer sturen. In deze rapportage staan onder meer de resultaten op het gebied van de ontwerp kwaliteit, het' draagvlak bij alle betrokken partijen, de planning, financiën en de communicatie. Holtens Nieuwsblad s0548-361849 OOen I9W uur) Praktijkgerichte tweejarige opleiding tot gediplomeerd Modules: Bouwkunde, Recht- en Wetskennis, Economische Administratieve en Commerciële Vaardigheden en Praktijkleer Cursusplaats: Rijssen Tweejarige avondopleiding Start: 30 januari Snelle opgave gewenst. Voor inlichtingen en gratis brochure: G. Harbers Rijssensestraat 29 7642 CV Wierden Tel. 0546-57 19 25 of bel: CCHO, tel. 0348-46 36 66 Internet: www.cmo-ccho.nl, e-mail: info@cmo-ccho.nl uyseuR"\ Party-centrum Het Bonte paard de De perfecte mooiste dag van uw leven. Wij hebben flexibele sfeervol Ingerichte zalen van 20 tot 400 personen. Oranjestraat 29, 7451 CB Holten telefoon 0548-36 18 89 telefax 0548-36 47 84 Haarstraat 26, Rijssen. Tel. 0548-51 93 33 Grotestraat 115, Nijverdal. Tel. 0548-61 30 87 OMEGA Korloff 1E.Q1IC - Bloemen boetiek. Iris voor al uw bruidsbloemen Zoais/ Bruidsboeketten Autostukken Kerkversicringen Kom vrijblijvend informeren naar de diverse mogdijkheden Bloemenboetick Iris, Kerkstraat 32, 7451 BM Holten, Tel. 054)3-368 078 Bloemsierkunst BLOEM- EN BRUIDSWERK Oranjestraat 27 Telefoon 0548-36 16 1 Hengelo: De Brink 174 Almelo: Citypromonade 39-41 Exclusieve mode voor bruid en bruidegom s atelier verzorgd. n vrijblijvend een I araak, ook grote maten en maatwerk voor de breid BruidsboetiekïIh' Kerkstraat 30 - 7471 AK Goor - Tel. 0547-27 18 waardebonnen, d|e D Holten C.roenbemiddeling - Hoveniersbedrijf - Cïroolhandel

Holtens Nieuwsblad | 2001 | | pagina 8