mllnmmmMM s reizigers r,ï" Kid* Overzicht van afdelingen en diensten in Rijssen en Holten 26,: 69, S S E N Centrum voor Werk en Inkomen Stichting Werkprojecten Hellendoorn-Rijssen IUS HAAL JU JE RIJBEWUS M RECORDTIJD VERKEERSSCHOOL CHRISTEN WAGENMANS Hoe GROOT is EUROPA PARKET? 90 LEUKE NIEUWE DINGEN KIDS PLAYGROUND SKATE CENTER Je benteen rund als STAP OVER OP ROVER DONDERDAG 28 DECEMBER 2000 8 J De afdelingen waar u als burger mee te maken kunt krijgen treft u voornamelijk aan in het gemeentehuis van Rijssen. Een aantal afdelin gen is gehuisvest in de tweede locatie in Holten. Bij gaand een overzicht van de afdelingen en diensten in Rijssen en Holten. In het gemeentehuis (hoofd locatie) van Rijssen vindt u; begane grond: - sociale zaken (voor alge mene bijstandswet (Abw), Wet inkomensvoorziening Oudere en gedeeltelijk Ar beidsongeschikte Werkne mers (IOAW) en de Wet In komensvoorziening Oudere en gedeeltelijk Arbeidsonge schikte gewezen Zelfstandi gen (IOAZ), minimabeleid, huursubsidie, duurzame ge bruiksgoederen, besluit bij standsverlening zelfstandi gen, terugvordering en verhaal, Wet inburgering Nieuwkomers, Wet Schuld sanering natuurlijke perso nen, huursubsidie); Ook kunt u hier terecht voor de Wet voorzieningen Ge- .«•jttiHfea In Holten (tweede locatie) treft u aan: - het Holter Informatiepunt (HIP) en een balie sociale za ken. Hier kunnen inwoners van Holten terecht voor in formatie en advies over inkomen/werk/welzijn/wonen/ zorg, ook in relatie met externe instellingen. Daarnaast kunnen mensen hier hun inkomstenbriefjes bijstands voorzieningen inleveren en aanvragen doen voor huur subsidie, parkeervergunning gehandicapten, Pas 65, Kwijtscheldingsregeling en algemene bijstandswet. Ook is hier de intake mogelijk van de WvG (Wet voor zieningen Gehandicapten); - balie burgerzaken (voor paspoorten, rijbewijzen, aan gifte van huwelijk en geboorte); - onderwijs (leerlingenvervoer, leerplicht, studiefinancie ring enzovoort); - welzijn (maatschappelijk werk, gezondheidszorg, oude ren, gehandicapten, minderheden, sociaal-culturele ac tiviteiten, kunstzinnige vorming, sport en recreatie, subsidieregeling jeugdleden sportverenigingen, deel- verordening jeugdleden, subsidiëring culturele en an dere verenigingen). Verder is in Holten een groot deel van de sector ruimte gehuisvest. Deze sector houdt zich onder meer bezig met bouwen en milieu, grondzaken en het beheer van de openbare ruimte. De balie burgerzaken is per 1 januari 2001 in Holten nog niet operationeel. Dit heeft te maken met de nog aan te brengen computer- en kabelverbindingen. Tot zolang kan de burger in Holten op maandag- ,woensdag- en vrij dagmorgen van 9.00-12.15 uur en op donderdagavond van 18.00-19.30 uur terecht voor aanvragen van pas poorten, rijbewijzen enzovoort, die dan bij de volgende openstelling weer kunnen worden afgehaald. Als u dus op woensdagmorgen een paspoort aanvraagt, kunt u dit op vrijdagmorgen ophalen. In Rijssen kunt u hiervoor op alle werkdagen terecht. Voor aangiftes van de burger lijke stand (geboorten, huwelijk, overlijden) kunt u uit sluitend in Rijssen terecht. Het is vanaf 1 januari 2001 wel mogelijk in Holten te trouwen. Buitendienst De buitendienst van de sector ruimte blijft gehuisvest op de bestaande werven in Rijssen en Holten. Adres gemeen- tewerf Rijssen, Daltonstraat 2, 7461 AC Rijssen, telefoon 538234. Adres gemeentewerf Holten, Waagweg 4, 7451 AZ Holten, telefoon 361972. handicapten ten behoeve van woningaanpassing, vervoersvoorzieningen, rol stoelen en invalidenpar keer- kaarten. - burgerzaken (voor pas poorten, rijbewijzen, ge boorte, huwelijk en part nerschapsregistratie overlijden, Pas 65, adres wijziging enzovoort). eerste verdieping: - belastingen (gemeen telijke belastingen, uitvoe ring Waardering Wet On roerende Zaken); - brandweer; (preventie, brand en rampen); - facilitaire zaken (archief). tweede verdieping: - frontoffice van de sector ruimte (één loket voor al uw vragen over afval, bouwvergunningen, reini ging, grond ver koop, ruimteüjke ordening, klachtenlijn, wegen, mi lieu, vergunningen enzo voort); - bestuurs- en managemen tondersteuning (gemeen telijke voorlichting, bij zondere wetten en plaatse lijke verordeningen, secre tariaat van de bezwaren- commissies en secretariaat van burgemeester en wet houders). Tri het gemeentehuis bevindt zich ook de werkplek van het college van burgemees ter en wethouders. Bovendien hebben hier maandelijks de openbare ge meenteraadsvergaderingen en de commissievergaderin gen plaats. Het Centrum voor Werk en Inkomen en de Stichting Werkprojecten Hellendoorn- Rijssen is gehuisvest in Het Baken, Watermolen 90, 7461 AZ Rijssen, telefoon nummer 538670, faxnum mer 538679. In het centrum kunt u te recht voor: arbeidsmarkttoe- leiding, Wet Inschakeling Werkzoekenden (WIW), Wet op de (re)integratie arbeids gehandicapten (REA). Klachten- en informatielijn De gemeente Rijssen kent een klachten- en informa tielijn. Deze lijn geldt vanaf 1 januari ook voor de nieuwe gemeente. U kunt de klachten- en informatielijn telefoonnummer 538238, bellen voor vragen voor vra gen over de openbare ruimte zoals bijvoorbeeld: - losliggende stoeptegels; - defecte straatverlichting; - gladheidsbestrijding; - ongedierte; - reiniging; - ophalen huisvuil; - onderhoud groen-en speel- voorzieningen; - milieuzaken; - bouwwerken. Deze informatielijn is 24 uur per dag bereikbaar. Tijdens kantooruren is de lijn direct bereikbaar. Buiten kantoor uren wordt u doorgescha keld naar het antwoordap paraat van het gemeen tehuis. Op het antwoordap paraat wordt aangegeven welk nummer u in noodge vallen kunt bellen. Openingstijden overdekte sportaccommodaties De huidige openingstijden van de overdekte sportac commodaties blijven in Rijs sen en Holten voorlopig ge handhaafd Voor de huur van een sport hal en/of gymnastieklokaal in Rijssen kunt u vanaf 1 ja nuari contact opnemen met de afdeling publiekszaken van de sector dienstverle ning. Voor incidentele huur van de sporthal en/of eën gymnastieklokaal in Holten kunt u terecht bij de beheer der van sporthal 't, Mossink, Keizersweg 22, 7451 CS Hol ten, telefoonnummer 363180. weken kuri njbewis waarden <orte compacte Gursusson slaagt 75% kandidaten in één keer. Theorie kan bij ons trouwens ook in 2 weken. Hou je van tempo, bél dan snel, dan regelen wij in no time alles. Heb je iets minder haast? Ook voor gewone rijles ben je bij ons natuurlijk van harte welkom. RIJBEWJS Rijssensestraat 80a, 7442 ML Nijverda! Tel. 0548-61 34 38 Autotel. 06-22 95 81 06 Dubbeldikke bos rozen (20 stuks)9.95 2 bos trosanjers (kan niet gebonden worden) 8.95 Hedera in sierpot 8.95 3 Acaulis in nnand 6.95 Elke 2e sierpot, mand of glas V2 prijs (2e van gelijke of lagere prijs) Wl wtamaam m a©@a Geldig: donderdag, vrijdag, zaterdag bloemen en planten Holten, Dorpsstraat 12 Voor betaalbare topkwaliteit U weet natuurlijk dat Europa Parket het grootste en meest vooruitstrevende parketbedrijf van Europa is. Zij heeft eigen fabrieken in Nederland en Duitsland. Behalve het plaatsen van kwalileilsvloeren, levert zij ook zeer voordelig parket voor de Doe 't zeiver in de betere kwaliteit. In verband met de opening van een nieuwe vestiging n Wormeveer bieden wij u hel volgende aan Grenen Abdij Planken 22 mm Maple brede massieve Planken 22 mm In onze toonkamers bieden wij u de keus uit meer dan 200 mogelijk heden. Vestigingen in Bameveld, Bleiswijk, Boxtel, Drachten, Dordrecht, Neede, Nieuw Vennep, Utrecht, Roosendaal en Wormerveer. www.europaparket.nl heeft een compleet vernieuwde inrichting. Je kunt nog steeds spelen in de gigantische speelstructuur met springkussens of skaten in de skatehal, maar je kunt nu óók doelschieten met 'n kanon in de Kick Catch of kijken hoever je komt op de Stormbaan of een wedstrijdje voetballen in het Levend Voetbalspel. Sluit de dag af met een etentje in ons gezellige restaürant of kom een lekkere pannenkoek eten in ons NIEUWE Oudhollandse Pannenkoekenhuis. De keuken van HET Pannenkoekenhuis van Enschede is dagelijks open tot 21.00 uur. Kids Playground Skate Center J.J. van Deinselaan 28, 7541 BR Enschede Tel. 053-431 18 93. Fax 053-431 95 41 Openingstijden: maandag t/m zondag 10.00 tot 19.00 uur Informeer naar onze andere locaties op tel.nr. 0909-202 0060 je met Geen echt houtvuur, maar een elektrisch vuurtje dat vrijwel niet van het echte is te onderscheiden, brandt in de openhaard Narvik. De haard maakt deel uit van een gevarieerd programma elektrische haarden van producent Faber. Het Magic Fire systeem zorgt ervoor dat elektrisch verwar men een realistische dimen sie krijgt. Het vlammenbeeld is gecombineerd met aparte 'houtblokjes', waarin door een speciale techniek een warme gloed wordt ge creëerd. Comfortabel is de stralings- warmte die een ventilatiesys- teem.in de ruimte blaast. De consument kan ook kiezen voor het inschakelen van het vlammenbeeld, zonder dat er warmte wordt geproduceerd. Een gasleiding of rookkanaal is niet nodig. Een stopcontact is voldoende. Een elektrische haard kan vrij wel overal staan, tegen elke muur in zowel woonkamer en slaapkamer als in een serre. De inbouwmaten van de Narvik zijn 652 millimeter (breedte) bij 696 millimeter (hoogte) en 253 millimeter (diepte). Het vermogen wordt thermostatisch geregeld van 1 tot 2 kW/u. Faber biedt keuze uit twee schouwen die aan de Narvik een extra cachet ge ven. Model Mila is een schouw met strakke geome trische lijnen die past in een modena interieur. Model Omar sluit goed aan bij een romantisch of klassiek woonbeeld. Beide schouwen zijn leverbaar in kalksteen-effect, wengé-, kersen-, peren- en eiken-ef fect. Ben staking is wel het laatste waar dc reizigers op zitten tc wachten. Dit is de mening van ROVER. De vereniging van reizigers roept personeel, bonden en dc directie varj NS op om tc voorkomen dat reizigers de dupe worden. Steun ROVER en word nu lid voor f 45,-. Bel 033 - 46 5541 4 of bezoek ons op www.rovcrnet.nl ook voor een schade-declaratieformulier.

Holtens Nieuwsblad | 2000 | | pagina 8