Wethouder Spijker spreekt zich uit tegen afsluiting Raalterweg Bergvlieger Jan van Werven wint prijs voor mooiste duif Resultaten BLAUWWIT Resultaten SVHOLTEN AGENDA 'n Oorworm (woar gebuurd) I DONDERDAG 14 DECEMBER 20ÖÖ" Holtens NIEUWSBLAD Blauw Wit 2- Willielminaschool 6 Na een onrustig begin van twee kanten en tweemaal een kans voor de gasten die op het houtwerk belandde, trof Hans Stam doel uit een onmogelijke hoek. Het veldspel van de gasten was in de eerste helft beter verzorgd. 1 lierdoor kreeg men enkele mooie kansen, maar aan de andere kant sprong Blauw Wit veel beter om met de kansen. Hans Stam en Johan Bosscbcrs scoorden nog voor de rust Daarna kwam Willielminaschool sterk terug. John Paul scoorde 4- IDe gasten kwamen terug tot 4-2. Alfred Bcldman scoorde hierna tweemaal 6-4. Eindstand: 7-4 Excelsior '31 11 - Blauw Wit 4 Gcrt-Jan v/d Pol wist ccn van de kansen na een gemist schot van 1 Bastiaan te verzilveren, waardoor Blauw V. it in de eerste helft al op voorsprong kon komen. Veel later was het Excelsior dat via een handsbal van Henk Bouwhuis weer op gelijke hoogte wist te ko men. In de tweede helft werd de wedstrijd nog harder wat leidde tot een blessure van Bastiaan en een vermaning voor Bert Rietman. Eindstand: 1-1 SWN D2 - Blauw Wit D2 Blauw Wit liet het betere spel zien en kwam ze op een 0-4-voor- sprong. SWN kon voor de rust ook een keer scoren, zodat de ruststand 1-4 was voor Blauw Wit. Na de pauze was het SWN dat I het spel dicteerde en via een hoge bal over de keeper werd het 2-4. Die stand bleef het tot vijf minuten voor het einde maar door twee ongelukkige doelpunten tegen was het opeens 4-4. Raalte El - Blauw Wit '66 El Door vanaf de eerste tot en met de laatste minuut met volle over- gav e voor de winst te spelen, liet El eindelijk zien dat ze het spclle- tje uitstekend beheerst. Met strijdlustig en fanatiek voetbal werd de- rust bereikt met een 1 -3 voorsprong. Na rust drongen de gastheren 1 w el meer aan, hoewel de counters van Blauw Wit een stuk dreigen der waren. Een klasse overwinning die alleen tot stand kon komen door als een hecht team te voetballen waarin niemand verzaakte. Uitslag: 3-5 Blauw Wit E2 - Vesos El Pas na een kwartier werd er gescoord en met rust was het 3-0. De tweede helft gaf hetzelfde beeld. Blauw Wit in de aanval tegen het zwak spelend Vesos. Er was zo weinig tegenstand dat de concen tratie verslapte en er meer gepraat werd en minder gevoetbald. Na de rust werd er vijf keer gescoord en keeper Mike heeft nog een te gendoelpunt voorkomen met een mooie redding. Einduitslag: 9- 0 Holten 4 - Roda 6 Rob Tuitert maakte een goal. Na goede combinaties kwam Ard L. vrij te staan op de 16 nieter. Hij bedacht zich niet en punterde de tweede goal voor Holten binnen. Rob Tuitert sprintte gelijk na de aftrap naar voren en pakte de bal van de laatste man af en kwam oog in oog te staan met de keeper van Roda. Hij schoot de 3-0 te gen de touwen. Deze stand werd tot de rust vastgehouden. Zowel Roda als Holten begon de tweede helft weer bijzonder fel waar door ook enige opstootjes volgden. Holten kwam op een verdien de 4-0 voorsprong door een goal van Winand H. Roda kwam neig wel een keer tot scoren, maar meer gebeurde er niet en Holten kwam erdiend met 4-1 van mede-degradatiekandidaat Roda. Uitslag 4-1 Lettele inl. groep - Holten F4 Holten ging energiek van start en had vanaf het begin een flink vcldoverwicht. Voordat I .ettcle het wist stonden zij al niet 0-1 ach ter en voor Holten kwam de doelpuntcnmachinc goed op gang. Met Gerben als een zeer betrouwbare sluitpost tussen de palen liep. I Iolten gemakkelijk uit door goals van Arjan lx, Kevin 2x, Thorn 2x, Tïcs 2x en Koen 2x. Uitslag 0-9 Holten F3 - HSC '21 F4 Holten trof HSC voor de derde maal in dit najaarsseizoen. Doordat er geen wedstrijden zijn uitgevallen wordt de competitie gewoon herhaald. Voor Holten de pech omdat men vooraf al wist dat IISC een maatje te groot was. Dat was aan onze jongens dan ook duidelijk te nierken. Holten gaf dan ook al vrij'vroeg de moed op en liet HSC uitlopen en winnen met duidelijke cijfers. Uitslag 0-8 Holten F2 - ASC F1 Deze laatste wedstrijd voor de winterstop werd een rommelig ge heel. Holten moest veel wisselen en dat kwam het wedstrijdver- loop niet ten goede. Ondanks dat Bart en Guus wisten tc scoren verloor Holten deze wedstrijd. Uitslag 2-5 Holten E3 - Bentelo E4 Holten nam het initiatief cn het was Hossel die de score opende. Door een prima opgezette aanval van Mark B. en Mark S. kon Martijn A. deze doeltreffend afronden. Bentelo werd in deze eerste helft weggespeeld en kreeg geen enkele kans. Door doelpunten van William en Martijn P. liep Holten uit naar een ruststand van 4-0. Na rust kwam Bentelo sterk opzetten cn door enkele misverstan den in de Holtensc achterhoede kon Bentelo terug komen tot 4-2. Het was Hesscl die daarop de voorsprong w eer vergrootte tot drie doelpunten. Uiteindelijk wist Bentelo toch nog terug tc komen cn de stand gelijk te trekken. Waarschijnlijk was Holten al in gedach ten bij de huldiging aangezien zij de eerste plaats behaalde in deze competitie. Uitslag 5-5 Excelsior E7 - Holten E2 Holten begon.goed aan deze wedstrijd cn kwam door en benutte strafschop van Glen op voorsprong. Dit liet Excelsior, versterkt met twee El spelers, nier op zich zitten cn scoorde tegen. Excelsior scoorde al snel 3-1. Hierop was het weer de beurt aan Holten die met een heuse inhaalrace begon. Door goals van Bart en Stefan werd de stand weer gelijk getrokken. Dit was het: sein voor Excelsior om de wedstrijd naar zich toe te trekken cn kwam I Iolten er nier nicer aan te pas. Uitslag 9-3 Enter El - Holten El Na tien minuten werd er door Enter gescoord. Vervolgens wist I Iolten na enkele onbenutte kansen toch de ruststand op 1-1 te brengen door een doelpunt van Kevin. Na rust was het een zelfde voetbalbeeld: veel kansen met weinig doelpunten. Door een prima atsiandschot van Tom van Beek kwam Holten op voorsprong. Uitslag 4-2 Holten Dl - Overwetering Dl Holten begon goed en kwam verdiend op een 1-0 voorsprong. Zoals zo vaak na een tegengoal, lieten de spelers van Holten hun kopje hangen. Een tweede tegengoal liet dan ook niet lang op zich wachten. Holten vocht zich weliswaar terug in de wedstri|d, maar echt gevaar stichten kon Holten niet. Helaas kwam Holten nog net iets te kort. Uitslag 1-2 ASC Dl - Holten Dl De wedstrijd begon hoopvol door goed combinatiespel kwam Holten door Thijs V. op een verdiende voorsprong. Holten bleef goed combineren cn kreeg ook een levens grote kans op 0-2. Helaas kon tic keeper op liet allerlaatste moment een doelpunt voorkomen. Door een misverstand in de verdediging kwam ASC wel heel goedkoop langszij. Nog maar net bekomen van de schrik en de bal lag weer in het net. Uitslag 3-1 Holten C2 - Enter Vooruit C2 Door een ongelukkige competitie-indeling moest de koploper van het jeugd team van het |aarklassement voor de tweede achtereen volgende keer, tegen de koploper van de competitie aantreden. Door een snelle goal van Wouter, via een mooi afstandsschot, kwam Holten op voorsprong. Enter Vooruit benutte tie kansen niet goed genoeg cn scoorde maar twee keer. Na rust vielen er drie doelpunten vlak achter elkaar. Nick maakte de Holtensc treffer. Daarna scoorde Enter Vooruit nog twee keer en werd de eindstand bepaald Uitslag2-5 Holten Cl - Omhoog Cl Holten begon goed aan deze wedstrijd. Er werd vanaf de aftrap strijd geleverd. Marijn scoorde via de binnenkant van de paal al vroeg in de wedstrijd. Door een minder alerte periode in de erde- diging kwam Omhoog nog voor rust langszij. In de tweede helft was Holten vee! agressiever dan Omhoog cn dat resulteerde in kansen voor Thijs en Rik, Dit leverde echter geen doelpunten op. Door een counter van Omhoog wisten zij de winnende treffer op het; scorebord te brengen cn Holten alsnog een nederlaag te beznr- gen. Uitslag 1-2 Enkele van de prijswinnaars. (Foio: Gert Perdon) Holten - Duivenvereniging de Bergvliegers hield afgelopen zaterdag haar jaarlijkse dui- vententoonstelling. Er deden 96 duiven mee voor de mooiste van Holten. De grote winnaar werd Jan van Werven. Dit is zijn eerste overwinning in zijn lange duivensportcarrièrc. Dat de kwaliteit met het jaar voor- Holten - De werkzaamheden aan de Burgemeester van der Borchstra'at zijn al enkele we ken aan de gang. De bloem bakken cn drempels worden verwijderd en vervangen door enkele plateaus op de kruisin gen. De weg wordt ingericht als 30 kilometerzone. De be doeling was om de aansluiting SV Holten 1 ontvangt LSV Holten - Het inhaalprogram ma van SV Holten wordt zon dag afgewerkt. Dit betekent tevens de laarsre competitiewedstrijd voor de win terstop. De ploeg uit Enschede hec-t zich na een slechte seizoen- start knap hersteld en staat nu op een plaats in de middenmoot. De Holtenaren wonnen het afgelo pen weekend verdiend van Hengelo 1-2 en hessen de op gaande lijn weer te pakken. De wedstrijd op sportpark Het Meermanskamp begint om 14.00 uit gaat, was tc zien doordat keur meester Hofhuis uit Heino maar liefst vier uur nodig had om tot' een eindoordeel te komen. Hij prees de bijzondere kwaliteit van de Holtensc duiven. De mooiste jonge duif was van Anton ten Dam 2 en het hokkam- pioenschap was voor de jeugdige Wouter Jansen. van de Raalterweg aan de N332 te dichten. Wethouder M.F. Spijker heeft hier echter bezwaar tegengemaakt. De drempels en bloembakken in de weg waren altijd al een doorn in het oog van de bewoners in de straat. Ze waren veel te hoog, maar remden het verkeer wel heel goed af. Verder voldeed de con structie niet aan de wettelijke voorschriften. Om de straat door tc kunnen rij den, moesten langzaam- en snel verkeer zigzaggend in tegenover gestelde richting van elkaar de weg over. Stond er namelijk bij de ene obstakel de bloembak over de rechterweghelft cn de drempel aan de linker, bij de volgende was dat net andersom. Dit gold ook voor de vlakke doorgang waar mee fietsers de heuvels konden vermijden. De bloembakken zijn nu bijna al lemaal verwijderd en worden op geslagen totdat ze op een andere plek weer tot hun recht kunnen komen. Naast de nieuwe inrichting van de Burgemeester van der Borchstraat tot 30 kilomctcrzonegcbicd, De volledige uitslagen in dc ver schillende klassen Mooiste van het geheel: duif van jan van Weiven Mooiste jonge vogel: duif van Anton ten Dam2 Oude doffers: I Henk Jansen 2 Arjan Kramer 3 Jan van Werven Oude duivinnen: 1 Jan van Werven 2 Gerrit Jurjens 3 Jan van Werven (Foio: Gert Perdon) stond ook een afsluiting van de Raalterweg gepland met de Provinciale weg N332. Jonge doffers: I Anton ten Dam2 2 Jan van Werven 3 Henk Jansen Jonge duivinnen: I Henk Wansink 2 Anton ten Dam2 3 Henk Jansen Oude doffers onbevlogen: 1 Marines Lodcweges 2 Arjan Kramer Oude duivinnen onbevlogen: 1 GcrritJuricns 2 Jan van Werven Hokkampioenschap: 1 Wouter Jansen 2 Gerrit jurjens 3 |an van Werven Wethouder Spijker heeft zich ech ter hiertegen verzet. 'De kans is dan erg groot dat er sluipverkeer Uitslagen waterpolo Rijssen - Het dames waterpo- lotcam speelde zaterdag een uitwedstrijd in Rijssen tegen de dames van de Mors. Deze- wisten in de eerste periode al vlot aan een voorsprong van 3- 1 te komen. In de tweede periode schoorde de Mors door een fout van Twenhaarsvcld. Toch kwamen deze vlak voor rust weer met een tegengoal 4-2 en in dc derde pe riode kwam het tot 5-3. Ver in dc vierde cn laatste periode werd het nog even spanend om dat dc Holtcrnarcn weer door wisten te breken en een doelpunt maakte. De tijd was echter te kort voor een gelijke stand en moesten de dames toezien dat de Mors met 5-4 de punten pakten, I-Iet tweede herenteam moest zondag naar Neede om het op te nemen tegen heren van NZC. Ook hier deden ze niet veel voor elkaar onder. Weliswaar nam NZC een voorsprong maar Twenhaarsvcld kwam steeds weer terug. Met een stand van 3-2 gin gen ze dc tweede periode in en hier wisten zc zelfs met goed sa menwerking tot 4-7 te komen. In dc vierde en laatste periode was dc spanning om te snijden Beide teams hadden last van een zwakke leiding die het spel niet ten goede kwam. Zowel mét doelpunten als met overtredingen en het was NZC die hiervan profiteerde en met dit rumoerige tumult de over winning nam van 12-11 Uitslagen De Eendracht Geweer klasse A 1. J.A. Paalman 165; 2. G.J. van Acfst 157; 3. Paalman 152; 4. I". Hoes 138. Klasse B: 1. M. Aanstoot 158 Klasse C: 1. M Krikkink 144 Opgelegd 55+ 1. G. Schüppert 186; 2. J. Nijendijk 167; 3. D.Jansen 164; 4. F. Hase 154; 5. E. Struik 152 Pistool 1. H. Paalman 174; 2. G. Haverslag 172 Vuurbuks 1\\. Lecfunk 8T. 2. G. Monng 83, 3. E. Grootentraast 75; 4. 11 Bakker 30 gaat ontstaan op de parallel gele gen wegen', legt hij zijn bezwaar Sport Blauw Wit Senioren; zaterdag 16 december: E.Z.C. '84 3 - Blauw Wit 3, 12.00 uur (vertrek 10.30 uurj: Excelsior '31 10 - Blauw Wit 4, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur). Jeugd: zaterdag 16 december: Blauw Wit Al - A.B.S. Al, 14.30 uur; I-Iaarle BI - Blauw Wit BI, 14.00 uur (vertrek 12.45 uur); Blauw Wit Cl - Lcmclerveld Cl, 10.30 uur. Vrijdag 15 december: A.B.S. 2 - Blauw Wit 2, 21.00 uur (vertrek 20.15 uur). SV Holten Senioren: zondag l~ december: Holten 1 - LSV 1, 14.00 uur; Holten 2 - TVC 28 4, 10.00 uur; Holten 3 - Almelo 2, 10.45 uur; Holten 5 - Unisson 3, 9.30 uur; Holten 8 - Haarlc 7,9.00 uur. Handbal Donderdag 14 december: Recreanten thuis tegen Klarenbeek om 19.00 uur. Zondag 17 december: Dames 1 uit tegen Zwolle om 13.10 uur ('vertrek 12.00 uur); Heren 1 uit tegen ESCA om 15.45 uur (ver trek 14.15 uur); Dames 2 uit tegen SDOL om 12.05 uur (vertrek 11.00 uur); Dames A uit tegen Nw. Hecten om 11.00 uur (ver trek 10.00 uur); Heren 2, vrij. Zaterdag 16 december alle jeugd- teams vrij. Uitslagen Bergruitertjes Holten - Ook tijdens het in- doorseizoen weten de leden van ponyclub de Bergruitertjes zich in de prijzen te rijden. Elsbeth Deijk behaalde diverse eerste prijzen met springen cn dressuur met haar pony Polly. In Vriczenveen, Wierden, Heeten, Bathmen en Ambt Delden was zij bij het L-springen in de cat. ABC de beste. In Bathmen en Hellcndoorn wist Elsbeth zich met Pollv als eerste tc plaatsen tijdens dc B-dressuur. In Bathmen wisten ook de vol gende Bergruitertjes prijzen te be machtigen: Helena van Lies eerste Ml dressuur niet El Fucgo; Renske Deijk derde prijs B-sprin gen met BeautyMarjct Drost eer ste ZZ-springen met King Kadanz. Nicolle Koebrugge wist met Duke een eerste prijs Z- springen in ambt Delden te beha len. En in Hellendoorn waren er ook nog eerste prijzen voor: Angela van Lies met É71 Fucgo in de L- dressuur, Laura Ti] haar met Saskia in dc- Ml-dressuur en een derde prijs voor Karin Paalman met Romadour in de B-dressuur. Wedstrijden Stal de Eik Holten - Bij manege Stal de Eik werd zondag de jaarlijkse viertallenwedstrijd gehouden. De wisseltrofee, die vorig jaar door een Gorsselsc afdeling werd gewonnen moest dit jaar weer in Holten worden achtergelaten. De vele supporters hebben genoten van een spannende wedstrijd. Uitslag; 1 Eva van Zweden met Bill, Annemiek Krijger niet Klco, Sanncke Molcman met Saffier en Paulette Huis in 't Veld met Orlando 1011 ptn. Holten; 2. Mariska Shanfelli met Harvey, Henriette Toelaar met Tropical, Sietske Bezemcr met Borias cn Henriette v. Bethlehem met Kilian 1003 ptn. Gorssel; 3. susan v.d. Leur met Bill. Valerie Palstra met Bibi. Nikki Hulstcin met Mistv en Lucie Donselaar met Okkic 987 ptn. Holten. Door kans op sluipverkeer op parallel gelegen wegen: Mans was vader ewordn en det brach 'n heele veraandering in huus. Mans was d'r merakels gek met en bezorgd. Toos ziene rou we was net zo blt'j. Zie haddn nogal 'n oald huuske en vrogger leupn dan ok nog wal is 'n spinnekop of'n oorworm in huus. Zo'n oorworm zag Mans 'n keer in de sloapkamer loopn. Toen was Leiden in last. 'n Oorworm? Det kon wal is in 't curke van Jantje kroepn. Hee mocht d'r neet an denkn. Mans had gen röstc meer. Ieder keer gung hee kiekn. 'Det lop zo'n vaart neet', zca Toos. 'O nee', zea Mans, 'wuurumme neumt ze um dan 'n oorworm?' Toen kreeg Mans 'n idee. Hee gung noar Jantje hen, buurn 't heuf- ke van Jantje op en lea 't eurke van Jantje d'r dubbel oonder. 'Zo', zea hcc, 'now kan d'r gen oorworm mear in kroepn'. Zelfs 's nachts gug hee d'r wal is uut um te kiekn of't eurke wal dubbel lag, en dan kon hee wier röstig sloapn. En of Toos noe zea: 'det mo'j neet do- an', Mans deu doar niks op uut. Bi'j de meest kinder greuit de éurkes langs 't heuf hen, mear bi'j Jantje greuin ze opziet:. Noe weet ie ok, woerumme of Jan met 'n paar luudsprekkers an 't heuf duur 't lcavn gung. G.J. Gervedink Nijhuis Moosloop Okia Holten - De traditionele moos loop werd afgelopen zondag gehouden voor de OKIA-le- den. Eerst werd er 5 tot en met 10 kilometer cross-country ge lopen, waarna er een moos- buffet klaarstond. Bij dit sportevenement staat voor namelijk de gezelligheid voorop cn dat was goed te merken. Om 11.00 uur werd cr eerst koffie ge dronken en na het Holtcns kwar tiertje begoni dc loop. Bert nam samen met Andre Wansink de leiding. Onderweg werd echter al snel duidelijk dat er geen bokaal te winnen was waar door de strijd om de eerste en tweede plek verloren ging. Bij dc dames werd er dit jaar een alternatieve route gelopen en tij dens de loop namen zc stronken boerenkool mee om de aanwezige OKI A-leden te laten zien waaruit stampot moos bestaat. Winterwandeling op Holterberg Holten - VVV Holten houdt 27, 28 en 29 december en 2,3, 4 en 5 januari samen met bakkerij Nijkamp en Natuurdiorama een winterwandeling. Er kan op bovengenoemde dagen vanaf 13.30 'uur vanaf de VVV Holten, Dorpsstraat 27 Holten worden gestart op eigen gelegen heid met een wandeling van 5 ki lometer. Deze voert over de Holterberg langs het museum Natuurdiorama Holtcrbcr«. Hiervoor ontvangen deelnemers een kortingsbon. Bij terugkomst in Holten kan bij bakkerij Nijkamp een bon worden ingele verd voor een warme beker cho comel cn een snee kerststol. Dc kosten per persoon voor deze wandeling bedragen 5 gulden. Reserveren is niet noodzakelijk. Voor meer informatie kan contact oji worden genomen met VVV Holten, telefoon 0548-361533. Holten - De eigenaar Peter Smalbrugge van Partycentrum De Stadskelder heeft de spelers en begeleiders van Holten 2 en Holten 5 sportjacks aangebo den. Beide elftallen hebben nu naast prachtige wcdstrijdkleding ook een schitterend sportjack. Dc elf tallen waren uitgenodigd in Partycentrum Dc Stadskelder waar Smalbrugge, naast de aange boden sportjacks, ook nog een barbecue niet salades had klaar- Door de trainer van Holten 2, Tonnie Gcerüng, werd de heer Smalbrugge als blijk van dank een prachtige bos bloemen aangebo den. Op bijgaande foto de selec ties van Holten 2 en Holten 5, met in hun midden de Heer Peter Smalbrugge.

Holtens Nieuwsblad | 2000 | | pagina 5