V X VCl E v r r a n d v I z i j dig KORT NIEUWS Overijssels verkeer veiliger door duurzame projecten HET WEER Rondje Kunst 2000 groot succes R T V OOST Verkiezingsnieuws bij RTV Oost BEKENDMAKINGEN •,/Qveriissels Nieuws Is Nieuws Provincie Overijssel, Postadres: Postbus 10078 8000 GB Zwolle Bezoekadres: Luttenbergstraot 2 Zwolle tel: 038 425 25 25 fax: 038 425 26 50 e-moil: Postbus@prv-overijssel.nl internet: www.prv-overijssel.nl 'veri|ssel Op deze pagina vindt u ondermeer uitge breide informatie over uw provincie Overijssel Extra sp gericht I Het spreekuur voor het gebiedsgericht beleid in Noordwest-Overijssel is uitge breid. Naast het spreekuur in Wanneper- veen kunt u voortaan ook met uw vragen terecht in Oldemarkt. Op woensdagmid dagen tussen 13.00 uur en 15.00 uur kunt u al uw vragen, ideeën en mogelijke projecten op het gebied van natuur en landschap, recreatie en toerisme, leef baarheid, water en milieu in Noordwest- Overijssel bespreken met programma leider Nicolien van der Fluit. Het spreek uur vindt plaats in het gemeentehuis van IJsselham. 's Ochtends is het spreekuur in het VW-kantoor in Wanneperveen, tussen 10.00 uur en 12.00 uur. Wilt u gebruik maken van het spreekuur, bel dan op woensdagen vanaf 10.00 uur om een afspraak te maken. Voor het spreek uur in Wanneperveen is het telefonnum- mer 0522-282237. Voor het spreekuur in Oldemarkt is het nummer 0561-451844. Subsidie voor behoud lucht foto's Gedeputeerde Staten van Overijssel vin den het belangrijk dat een groot aantal luchtfoto's uit de Tweede Wereldoorlog bewaard blijven. Daarom hebben ze besloten een subsidie van f 7500,- te geven aan de Stichting CAIRN die de foto's wil conserveren en digitaliseren. De luchtfoto's zijn in de laatste jaren van de Tweede Wereldoorlog na elke bom aanval door de geallieerden gemaakt. Het zijn foto's van allerlei gedeeltes van Nederland, waaronder plaatsen in Over ijssel. De foto's leveren belangrijke infor matie, bijvoorbeeld over waar bommen in de bodem liggen. De foto's zijn van belangrijke geschieds- en aardrijkskun dige aard. In totaal gaat het om 186.581 luchtopnames. Twente naar de stembus De herindeling van de provincie Overijs sel is rond. Dat betekent dat per 1 januari 2001 onze provincie met meer uit 44 maar uit 26 gemeenten bestaat. Twente zal vanaf januari 14 gemeenten tellen. Voor de gemeenten in Twente die betrok ken zijn bij de herindeling worden er daarom op 29 november 2000 tussen tijdse gemeenteraadsverkiezingen gehou den. De verkiezingen worden gehouden in: Denekamp/Weerselo/Ootmarsum, Goor/Markelo/Diepenheim/Stad Delden/Ambt Delden, Rijssen/Holten en Vriezenveen/Den Ham. Na de verkiezingen, waarin u uw stem heeft laten horen, komen de Commissaris van de Koningin Hendrikx en de nieuwe gemeenteraadsleden bij elkaar om te pra ten over het profiel van de nieuw te benoemen burgemeester. U kunt bij deze vergadering aanwezig zijn. De profiel schetsvergadering vinden allemaal plaats op 1 december 2000 in het Twentehuis, Hengeloscstraat 575. De vergadering voor Vriezenveen start om 09.00 uur, voor Rijssen om 10.30 uur, voor Dene kamp om 12.00 uur en voor de Hof van Twente om 14.00 uur. Provincie onderzoekt mogelijkheden nieuwbouw Het dagelijks bestuur van de provincie Overijssel, Gedeputeerde Staten, heeft besloten om een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheden van nieuwbouw van het provinciehuis. De commissie Strategie, bestuur en middelen heeft ingestemd met een nader onderzoek naar de nieuwbouw die mogelijk tot lagere kosten kan leiden. Renovatie van het hui dige provinciehuis zou ongeveer 93 mil joen bedragen. De nieuwbouw moet wel een mooi en kwalitatief goed gebouw opleveren (Huis van de provincje)Het onderzoek zal ongeveer drie maanden in beslag nemen, waarna Provinciale Staten van Overijssel definitief zullen beslissen. HIER WORDT GEWERKT AAN VEILIG VERKEER in de Kop van Overijssel Verschillende maatregelen verbeteren de verkeersveiligheid in Overijssel Overijssel - De afgelopen vijfjaar is er in de Kop van Overijssel veel aandacht besteed aan verkeersveiligheid in het kader van Duurzaam Veilig. Deze aan dacht leverde een aantal successen op. Zo werd op de actiewegen 'Blauw Punt. Gas Terug' een daling van het aantal verkeersdoden- en slachtoffers waargeno men van maar liefst 33 procent. Dit succes is een van de redenen dat het pro ject Duurzaam Veilig een vervolg krijgt. Het vervolg is vastgelegd in een overeenkomst die eind november in Steenwijk is ondertekend door gedeputeerde Jan Oosterhof, de vijf gemeenten in de Kop van Overijssel, het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Overijs sel (ROVO), het openbaar ministerie, politie, 3VO en Rijkswaterstaat. De komende vier jaar zullen deze partijen zich sterk maken om uw deelname aan het verkeer nog veiliger te maken. Maatregelen hierin zijn onder ander- het veilig maken van de tien gevaarlijkste wegen in de Kop van Overijssel en strenge snelheidscontroles. De Kop van Overijssel is vijf jaar geleden door het Ministerie van Ver keer en Waterstaat uitgekozen tot één van de vier gebieden in Nederland die zouden starten met een proefproject Duurzaam Veilig. In tegenstelling tot de andere drie gebieden in Nederland, lag de nadruk in Overijssel niet op het verbeteren van de wegen en fietspaden, maar op handhaving, educatie en voorlichting. Deze drie middelen zijn nodig om mensen bewust te maken van hun gedrag als ze deel nemen aan het verkeer en wat voor gevoigen Zwolle - Bent u een liefhebber van kunst en cultuur? Dan kunt u deze maand en begin december nog genieten van kunst werken die door leerlingen van het voort gezet onderwijs in Zwolle in het teken van Rondje Kunst 2000 zijn uitgezocht en ten toongesteld. Zo is er een tentoonstelling in het provincie huis aan de Luttenbergstraat 2 in Zwolle. Deze tentoonstelling is samengesteld uit de kunstverzameling van de provincie. Bij de samenstelling ging het niet om de beroemd heid van de kunstenaar, of de kwaliteit van het kunstwerk, maar om de meningen en de argu menten van de leerlingen zelf. Alle kunstwer ken die te zien zijn, draaien om het thema dieren en muziek. Zo kwam de naam van de tentoonstelling 'Dieren op maat' tot stand. De tentoonstelling is tot 5 december tijdens kantooruren te zien in de hal van het provin ciehuis. Daarnaast is er ook extra aandacht besteed aan het in contact brengen van jonge ren met verschillende vormen van cultuur. De culturele instellingen en activiteiten die bezocht kunnen worden, zijn erg verschillend. Zo kunnen de leerlingen een cursus rap volgen in Hcdon, is er een rondleiding in de Joodse dit kan hebben voor henzelf en anderen. Te snel rijden is een van de belangrijkste oorza ken dat mensen gewond raken of sterven in het verkeer. Daarom houdt de politie scherpe snelheidscontroles. Maar ook het aanspreken van mensen op hun asociaal en onveilig rijge drag is een voorbeeld van handhaving. Educa tie, het tweede middel, heeft niet alleen betrekking op het geven van verkeersles op basisscholen en voortgezet onderwijs, maar richt zich ook op bromfietsers en (jonge) auto- mobilisten.Voor deze zogenaamde risicogroe pen zijn tal van cursussen ontwikkeld die hen bewust maken van de gevaren die het verkeer kent. Zo krijgen bromfietsers, naast de theorie die ze nodig hebben voor het bromfietscertifi caat ook praktijklessen. Het resultaat is posi tief. Steeds minder bromfietsers zijn hierdoor betrokken bij ongevallen. Het derde middel is de voorlichting. Die bestaat onder andere uit een huis-aan-huiskrant en een telefoonlijn waar de inwoners van het noorden van Over ijssel terecht kunnen met klachten, vragen en opmerkingen. "Deze drie maatregelen zijn succesvol gebleken", vertelt gedeputeerde Oosterhof. "Ze vullen elkaar aan en maken het behalen van de doelstelling mogelijk. In 2010 wil de provincie 60 procent minder verkeersslachtoffers ten opzichte van 1986." Het lijkt erop dat dit gehaald gaat worden. Nu al is het aantal verkeersslachtoffers in de Kop van Overijssel flink gedaald. In navolging van het succes dat in de Kop van Overijssel is behaald, is de provincie bezig om ook in Sal- land en Twente soortgelijke verkeersveilg- heidsprojecten op te zetten. synagoge en kunnen de leerlingen deelnemen aan een workshop gedichten schrijven. Dit is het vierde jaar dat de culturele instelling de Muzerie het Rondje Kunst organiseert. Vier jaren geleden besloeg Rondje Kunst slechts één dag, maar door het enorme succes is dat inmiddels uitgebreid. Rondje Kunst 2000 is volgens meneer Bulinga van de Muze rie ook dit jaar weer een groot succes geweest. De derdejaars leerlingen van het voortgezet onderwijs in Zwolle hebben meegedaan aan de kunst- en cultuureducatieve projecten die ont wikkeld zijn door verschillende culturele instellingen in Zwolle. Herfstweer met vaste patronen. Het algehele weerbeeld en de daarbij behorende luchtcircu- latie is dit najaar wel bijzonder hardnekkig. Steeds weer dui ken lagedrukgebieden op bij de Britse Eilanden, die daar dan vervolgens een paar dagen blijven rondcirkelen. Deze situatie leidt tot een grillig, onstabiel plaatje met geregeld buien. Die buien zijn verreweg het actiefst in de westelijke en noordelijke kustgebieden en dat heeft alles te maken met de (hoge) temperatuur van het zeewater in deze tijd van het jaar. Ook in onze eigen provincie zijn de verschillen opval lend, zij het niet extreem. West-Overijssel krijgt al weken duidelijk meer neerslag te verwerken dan het meer in de luwte gelegen Twente. Een illustratie van dit vaste patroon is bovendien nog dat bij voorbeeld in de maand november de wind 85 procent van de tijd woei uit een zuide lijke of zuidwestelijke richting. Ik word steeds benieuwder naar het patroon in de komende winter. Voorlopig echter lijkt er nog weinig te veranderen. Ton ten Hove Ton ten Hove verzorgt dagelijks de weers verwachting op Radio Oost en TV Oost i De uitzendingen van Radio Oost en TV Oost staan woensdag 29 novem ber volop in het teken van de gemeentelijke verkiezingen in Twente. De stembus van Radio Oost toert de hele dag door het gebied om de stemming te peilen en eerste indica ties te kunnen geven van de opkomst. De uitslagen krijgt u 's avonds uit de eerste hand via zowel Radio Oost als TV Oost De vervroegde verkiezingen zijn noodzakelijk door het besluit enkele gemeenten samen te voegen. West Overijssel ging Twente hierin een maand geleden voor. De uitzendingen van Radio Oost en TV Oost werden zeer goed bekeken en beluisterd. TV Oost begint een uur eerder TV Oost begint de programma's op de werkdagen sinds kort een uur eerder. De regionale zender speelt daarmee in op het feit dat de kijker, zeker in de donkere maanden, eerder voor de tv zit. Voor de kleintjes is er om even voor vijf al Kabouter Plop. Overigens hebben Plop en de zijnen deze week even plaats moeten maken voor Sinterklaas. Na het kinderprogramma volop aandacht voor nieuws en infor matie. Het nieuws in NL Net bestaat uit een keuze van reportages die de veertien regionale zenders in het land maakten. Er uitgelicht Enkele programma's van RTV Oost de komende dagen: Op TV Oost dagelijks een aflevering van het eigen Sinterklaasverhaal. Het geheie vernaai is zaterdagmiddag 2 december vanaf half zes te zien. Op donderdag 30 november is er het opsporingsprogramma Onder de Loep. Daarin wordt uw hulp gevraagd bij het oplossen van onder meer een gewapende overval in Enschede, snel- kraken in Haarle en Raalte en een brand in Vroomshoop: Op vrijdag 1 december zien v/e in Buiten de Bebouwde Kom wat het inhoudt kippenvanger te zijn. Esther Rikken mengde zich in Notter tussen duizenden kippen. Radio Oost brengt op zaterdagoch tend 2 december het sociaal econo misch programma Memphis met daarin Aad Verkuyten van BlijdensteinWillink, Hans Siers van Weina en Niels Menko van Denda. Ontwerp Landschapsgebieds- plan Overijssel Gedeputeerde Staten van Overijssel maken bekend dat zij het ontwerp voor het Land- schapsgebiedsplan Overijssel hebben vastge steld. De belangrijkste aanleiding voor het vaststellen van het Landschapsgcbiedsplan Overijssel is de inwerkingtreding per 1 april 2000 van het Programma Beheer van het Ministerie van LNV. Het Programma Beheer is een stelsel van subsidieregelingen voor natuurbeheer, agrarisch natuurbeheer en land- schapsonderhoud bestaande uit de Subsidiere geling Natuurbeheer en de Subsidieregeling Agrarisch Natuurbeheer, Om gebruik te kun nen maken van de mogelijkheden voor land- schapsonderhoud uit de Subsidieregeling Agrarisch Natuurbeheer is vaststelling van een landschapsgcbiedsplan noodzakelijk. De kern van het plan bestaat uit een begrenzing van de gebieden waarbinnen subsidiëring van land- schapsonderhoud via de Subsidieregeling Agrarisch Natuurbeheer van toepassing is en de landschapspakketten die binnen dit gebied opengesteld zijn. Het plan heeft betrekking op landbouwgron den en nieuwe bos- en natuurgebieden welke in de kaartbijlagcn zijn opgenomen en heeft geen betrekking op de bestaande bos- en natuurgebieden. Daarmee geeft dit plan de gebieden weer waarbinnen het mogelijk is om landschapssubsidie te krijgen op basis 'van de Subsidieregeling Agrarisch Natuurbeheer. Voor de eigenaar/grondgebruiker van land bouwgronden en of nieuwe bos- en natuurge bieden binnen de in het plan begrensde gebieden biedt het plan op basis van vrijwillig heid de volgende mogelijkheden: - inrichtingssubsidie voor het herstellen en aanleggen van landschapselementen. Het opheffen van achterstallig onderhoud behoort niet tot de inrichtingssubsidie. - beheerssubsidie voor de instandhouding van een reeds bestaand landschapselement zodanig dat aan de voorwaarden genoemd in de land schapspakketten wordt voldaan. Inzage in stukken U kunt het ontwerp inzien van 30 november 2000 tot en met 2 januari 2001 tijdens kantoo ruren in de bibliotheek van het provinciehuis te Zwolle (met bijbehorende kaarten 1 25.000) en in alle gemeentehuizen van Over ijssel (met bijbehorende kaarten 1:50.000). Indienen bedenkingen Een ieder kan binnen de hierboven genoemde periode schriftelijk bedenkingen indienen bij Gedeputeerde Staten van Overijssel ter atten tie van de afdeling Landbouw, Natuur en Landschap, sectie 3.70, Postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Desgewenst kan worden ver zocht dat persoonlijke gegevens niet elders worden vermeld. Het is ook mogelijk om mondeling bedenkin gen over het ontwerp-besluit in te dienen. U dient hiervoor een afspraak te maken met de provincie Overijssel afdeling LNL (tel. 038- 425 17 57). Zowel de schriftelijke bedenkingen als (aanvra gen voor mondelinge bedenkingen dienen uiterlijk 2 januari 2001 bij ons binnen te zijn gekomen. Voor nadere informatie kunt u contact opne men met de heer Dijkstra (tel. 038-425 17 57) Aanvragen wegen en vaarwegen Bij de onderstaande secties van de eenheid Wegen en Kanalen van de provincie Overijssel zijn de volgende aanvragen voor een ontheffing ingediend. Oost-Overiissel sectie Oost, Oostermaat 1, 7623 CS BORNE (telefoonnummer 074 265 40 50): - Gemeente Ambt Delden; voot het wijzigen van de wegaansluiting Weth.Goselinkstraat te Hengevelde aan de N 347 provinciale weg Haaksbergen-Ommen, wegvak bebouwde kom Hengevelde ter hoogte van km 6,620; Gemeente Ambt Deldcn; voor het maken van een uitweg aan de N740 provinciale- weg Delden - grens Gelderland ter hoogte van km 8,790 voor de postduivenvereni ging; KPN Mobile, Weerddwarsstraat 2 te Mep- pel; voor het plaatsen van een combinatie- mast (GSM c.q. lichtmast) aan de N732 provincialcweg Lonneker-Losser ter hoogte van km 2,679; H.A.P.N. Klieverik, Hengelosestraat 15 te Deumingen; voor het wijzigen van een uitweg aan de N342 provincialeweg Hengelo-grens Duitsland ter hoogte van 517; W.J.G. Zuthof, Goorsestraat 271 te Hengevelde; voor het wijzigen van een uitweg aan de N 347 provincialeweg Haaksbergen-Ommen ter hoogte van km 5,200; J. Bunte, Haaksbergerstraat 127 te Hen gelo; voor het maken van een uitweg aan de N 739 provincialeweg Haaksbergen- Hengelo ter hoogte van km 7,947; Hotel Herikerberg, Goorseweg 58 te Markelo; voor het maken van een uitweg aan de N 753 provincialeweg Markelo- Goor ter hoogte van km 29,380; J.G.E. Lotgerink, Nosseltweg 1 te Dene kamp; voor het maken van uitwegen aan het Kanaal Almelo-Duitse grens ter hoogte van km 19,555 en km 19,576. N.W.-Overijssel sectie West, Tukseweg 158, 8334 RW TUK (telefoonnummer 0521 53 42 34): - W.A.J. Boessen, Punterstraat 4 te Ossen zijl; Vw. 2 (kanaal Steenwijk-Ossenzijl) - aanleg insteekhaven nabij km 12,700. - Boschma's Ijs, Scholestraat 18 te Steen- wijk; N 334 (Zwansluis-Steenwijk) - standplaats verkoop schepijs (periode april tot november 2001) nabij km 6,610. - gemeente IJsselham; Vw. 2 (Ossenzijler- sloot) - plaatsen twee bankjes en planten zes geleidelinden nabij km 12,875. - Jachtwerf Vri-jon Yachts BV, Opdijk 16 te Ossenzijl; Vw.2 (Ossenzijlersloot) - aan brengen en hebben van diverse werken/ bouwwerken ten behoeve van het aanleg gen van de jachthaven "Conressa Marina" nabij km 13.260. - J. Wouda, Zwolseweg 54 te 's-Heeren- broek; N 764 (Zwolle-Kampen) - uitweg nabij km 6,890. - Waterleidingmaatschappij Overijssel te Zwolle; N 760(IJsselmuiden-Genemui- den) - dijkkruising nabij km 8,120. - Zwembad Tolhckke, Oldemarktseweg 233 te Basse; N 761 Oldemarkt-Steen- wijk - plaatsen tweetal aanduidingsborden nabij km 8,100 en km 8,300. De aanvragen liggen na publicatie van dit blad gedurende 7 dagen ter inzage op het secretariaat van de betreffende sectie. Schriftelijke reacties kunnen gedurende die termijn worden ingediend.

Holtens Nieuwsblad | 2000 | | pagina 13