Jeugd zet beste beentje voor tijdens pupillenwedstrijden Meer Holtenaren doen mee aan Goossens Mountainbike Trophy Resultaten SVHOLTEN Ondanks mank team wint Holten I tegen Wierden Afdeling schaken SV Holten druk bezig met interne competitie Holterberghersfsttoerrit Wielervereniging Holten Badmintonclub Holten krijgt nieuwe kleding Sportief van A naar B met snelle vouwstep Op nieuwe aanloopbanen afdeling atletiek E"lK?L..L3Ëf DONDERDAG 21 SEPTEMBER 2000 Holtens NIEUWSBLAD I let baclmintonseizoen is weer begonnen. De competibespelers van Badmintonclub Holten zijn in het nieuwe clubtenue met het nieuwe logo gestoken. Dit is mede mogelijk geworden door dc firma Leferink Financieel Advies Bureau uit Holten die een sponsor- Overeenkomst met de vereniging heeft gesloten. Badmintonclub Holten is een vereniging die op sportief gebied in de vorm van dis trictscompetitie en als recreatieve vereniging wil presteren. Een ie der die hiervan wil proeven is op de maandag- en woensdagavond welkom in Sporthal 't Mossink. Er is dan de mogelijkheid om eens te proberen hoe leuk badminton is. Naast de mogelijkheid om lid te worden van de vereniging bestaat ook de mogelijkheid om tien- avonden-lid te worden. Holten moest afgelopen zondag aantreden tegen de koploper in de vijfde klasse A, Omhoog. In de bekerwedstrijd tegen de ploeg uit Wierden, nauwelijks twee weken geleden, vierde Holten een 4-1 overwinning. In Wierden werd het de ploeg van trainer Joop Jonkman een stuk moeilijker gemaakt. Maar met veel inzet won de HVC het belangrijke duel met 0-1. Holten mistte voor deze wed-strijd een waslijst aan spelers: Erik Broekmaat, Marco Jansen, Martijn Louws, Jan Traanman en Stefan Paalman. In de openingsfase van de wedstrijd kreeg Omhoog dc beste kan sen. Via de flanken werd een aantal gevaarlijke voorzetten afgele verd. Maar door kordaat optreden van de Höltense, defensie wérd een treffer voorkomen. Na een kwartier was het de beurt aan de roodzwarten. Een prachtige aanval, die over een aantal schijven werd uitgevoerd, stond aan de basis van een kans voor debutant Thomas Lemstra. Zijn schot mistte echter de precisie om de score te openen. Even later was hét weer Holten dat een kans wist te creëren. Na een aanval, op-gezet van achteruit over de as van het veld, belandde de bal in de voeten van Harry Kleïn-Horstman. Deze bedacht zich geen moment en haalde snoeihard uit. Alleen de lat voorkwam een treffer. Omhoog, uit twee wedstrijden zes pun- en, nul doelpunten tegen en negen voor, wist geen oplossing voor het offensief van Holten. Zeer spaarzaam wisten zij een plaatsen. Maar goed keeperswerk van Rik Koetsier voorkwam een doelpunt. Maar de HVC wist in de 31ste minuut wel te scoren. Een identieke aanval als in 25ste mi-nuut, waar de bal nog op dc lat be landde, zorgde dit: keer wel voor een doelpunt. Nu was het Erik Reijlink die het vizier net iets scherper had staan en de bal via de onderkant van de lat binnenschoot. Na de openingstreffer wist Holten nog een aantal kleine kansjes te creëren. Maar tot scoren kwam men niet meer voor de rust. Holten, dat in de tweede helft de organisatie achterin liet voor wat hij was, wist zich in Wierden gesteund door een fanatieke aan hang. Doordat de organisatie in het tweede bedrijf wegviel kreeg de thuisploeg de kans om Holten terug te drukken. Vooral via de flan ken werd gevaar gesticht. Maar Holten hield de wedstrijd onder controle en werd nauwelijks echt in gevaar gebracht. Zelf konden dc roodzwarten via een aantal snel uitgevoerde counters scorings- posides creëren. Zo stak Wilfred van de Pluijm het veld een keer over. Zijn voorset kwam bij de tweede paal terecht. Daar stond Kléin-Horstman helemaal vrij. Maar zijn volley ging net voorlangs. Gescoord werd er niet meer. Holten pakte dus drie belangrijke punten van de koploper. De HVC stijgt door deze overwinning door naar de tweede plaats ach ter het ongeslagen Saasveldia. Zondag speelt Holten op het Sportpark Meermanskamp tegen La Première. SV Holten thuis tegen Vasse Holten - Na de fraaie uitzege van 0-1 bij Omhoog, staat voor zondag de thuiswedstrijd te gen Vasse op het programma. De ploeg uit Vasse heeft slechts een punt achterstand op de Holtenaren. Om in het spoor te blijven van koploper Saasveldia, is winst voor Holten 1 noodzakelijk. De wedstrijd op het Meérmanskamp begint om 14.00 uur en staat onder leiding van scheidsrechter K.J.W. Tesselhoff. Goede start waterpolo Twee waterpoloteams speel den zaterdag hun eerste wed strijd van het nieuwe seizoen. De dames namen het op tegen de dames van Zignea uit Emmeloord. Al direct in de eerste periode namen de Hol tense da mes een voorsprong van 3-0, maar Zignea maakte in tweede pe riode gelijk 3-3. In de derde perio de kwam het tot 4-3. De vierde en laatste periode ga ven geen van beide teams zich ge wonnen. Twenhaarsveld wist nog tweemaal te scoren, terwijl Zignea nog een strafworp wist te benut ten. Hier had het toch echter niet genoeg aan, want de Hol tense da mes gingen met een 6-4-overwin- ning naar huis. De tweede wed strijd was voor het tweede heren team tegen het derde van Maarkei. Ook hier nam Holten een voorsprong. Toch scoorde Maarkei ook en met een gelijke stand van 1-1 begon de tweede periode. Deze was geheel voor Holten met twee scores 3-1. De derde periode ging gelijk op en weer scoorden beide teams: 5-2. In de vierde en laatste periode maakte Twenhaarsveld de wed strijd af door nog eens drie keer te scoren. Stand: 8-2. De volgende wedstrijd is zaterdag 23 septem ber in Raalte. Hier speelt het eer ste herenteam tegen de Oostdobbers om 20:15 uur. Uitslagen pupillen atletiek C-pup. Jongens (ver, balwerpen, 40 meter): 1. Yaron Kolkman 3.10 meter, 17,71 meter, 7.7.seconde; 5. Jard de Vries 2.54 meter, 16,68 meter, 8.7 seconde; 8. Björn Jansen 1,95 me ter, 6.55 meter, 10.0 seconde. C-pup Meisjes (balwerpen, ver, 40 meter sprint): 1. Janncke Paalman 10.24 meter, 3.04 meter, 7.4 seconde; 3. Jolien van Eijk 11.96 meter, 2.65 meter, 8.0 seconde; 4. Silke Nijland 14,91 meter, 2,68 meter, 8,5 seconde; 5, MariellC; Hilsman 11.78 meter, 2.57 meter, 8.0 seconde; 8. Elsemiek Dekker 10.55 meter, 2,60 meter, 8.3 seconde; 9. Lauden Paalman 9.44 me ter, 2.47 meter, 8.1 seconde; 10. Maaike Withaar 10.20 meter, 2,46 me ter, 8.2 seconde; 11. Chantal Pekkcrict 11.87 meter, 2.42 meter, 8.9 seconde. 12.Roelic Marsman 10.02 meter, 2.39 meter, 8.6 seconde; 14. Ilonka Beldman 10.15,1,97 meter, 8.5 seconde; 15,Jetskc- Nijland 11.99 me ter, 1,88 meter, 8.8 seconde; ló.Kirsten Hulsman 8.39 meter, 2.18 meter, 8.9 seconde. 17. Angelique Weenk 9.72 meter, 2.20 meter, 9.3 se conde B-Pup Jongens Ver, Kogel, 40 m sprint): 3. Tom Overkempc 2.82 me ter, 4.95 meter, 7.6 seconde; 4. Wilbert Steenhuis 3.10 meter, 4.55 meter, 8.0 seconde; 5. Patrick Jansen 2.73 meter, 5.60 meter, 8.2 seconde; 7. Roy Pasman 2.22 meter, 3.07 me ter, 10,2 seconde. B-Pup Meisjes (Ver, Kogel, 40 m sprint): 1. Maike Bekkernens 3.77 me ter, 4.88 meter, 7.0 seconde; 2. Sandra Rietberg 3.08 meter, 3.94 meter, 7.1 seconde; 3. Lonneke Kok 3.12 meter, 3.94 meter, 7.9 seconde; 6. Maaike Bondrager 2.33 meter, 3.92 meter, 8.7 seconde. A-pup Jongens: (Hoog, Kogel, 60 m sprint): 4. Bouke Nijland 1.05 me ter, 5.67 meter, 11.8 seconde; 5. Jeroen Tempelman 1.00 meter. 4.59meter, 10.9 seconde; 6. Stefan Pekkeriet 0.95 meter, 4.79 meter, 10.8 seconde; 7. Bram Schots 0.90 meter, 4.92 meter, 10.6 seconde; 8. Matchijs Hulsman 1.00 meter, 4.92 meter, 11.3 seconde; 9. Koen Paalman 0.90 me ter, 4.78 meter, 12.0 seconde; 10 Han IJmkcr 0.85 meter, 5.28 meter, 12.0 seconde. Hosperstoernooi in sporthal Holten - Afdeling handbal van de SV Holten houdt komend weekeinde ter voorbereiding op het nieuwe zaalseizoen haar jaarlijkse Hosperstoernooi in sporthal 't Mossink. Voor dc jeugd betekent: dit op za terdag 23 september wedstrijden in toernooivorm. Voor de A- jeugd en senioren is er een oefen programma op zondag. Voor dc yeldcompetitie kwamen zowel meisjes BI als B2 uit tegen de kampioen in hun poule. BI speelde tegen het fysiek sterke Overwe tering een redelijke wed strijd, maar kon toch niet voorko men dat na een 4-6 stand bij rust de wedstrijd met 9-15 verloren ging. B2 kwam in de eerste helft veel te kort' tegen Dalfsen (1-10). Na de rust speelde Holten stuk ken beter en kwamen beide teams tot een gelijk aantal treffers. Dit leidde tot dc 8-17 eindstand. De titelfavorieten Ben van de Griendt, Gerrit Luggenhorst en Ton van Oijen maakten afgelo pen maandag tijdens de twee de ronde van de interne schaakcompetitie geen fout in hun jacht op de titel. De wijze waarop ze hun partijen won nen was echter heel verschil lend van aard. Ton van Oijen dreef Jan van Calcar steeds ver der in het nauw. Met een nog bijna vol bord wist hij Jan ten slotte mat te zetten. Ben van de Griendt bereikte te gen Rob Gervedink Nijhuis niet meer dan een gelijkstaande stel ling. Hen foutje van Rob deed echter de kansen keren en de rou tine van Ben deed de rest. Tegen Roelf de Jonge zag Gerrit Luggenhorst een stevige konings- a a nval op zich al' komen. Get rit kreeg deze ellende over zich heen doordat Roelf enkele pionnen offerde. Het zag er veelbelovend uit en ook Gerrit had een onbe haaglijk gevoel over deze stelling. Maar ergens ging het fout voor Roel waarna Gerrit de partij naar zijn hand wist te zetten. Gerrit Stevens en Erik Bosman waren maandagavond het eerste klaar met hun partij. Erik gaf in de opening een loper weg en clat moet je nu eenmaal niet doen. Gerrit wist daarna eenvoudig dc partij af te maken. Er waren meer schakers die voor Sinterklaas speelden. Johan Klein Teeselink gaf tegen Dinant van Beek een dame weg, Alrik Baltus deed (in gewonnen positie) hetzelfde te gen Bas van Beek en Karl Heinz Leisten gaf tegen Cees OÏij ook al een stuk wcl>. Karl Heinz sputter- de nog wel even tegen maar toen Cees de dames van het bord wist te krijgen was het gedaan. Er waren ook nog twee remises, Henk Jongman en Henk van Beek- kwamen een regelmatige remise overeen maar wat Bertus van Beek en Ronald Klein Teeselink op her bord brachten tart bi jna al le beschrijving. Ronald gaf een stuk weg maar wist zich goed te rug te vechten. Echter Bertus stond ondanks enkele onnauw keurige zetten nog steeds gewon- De laatste zet van Bertus was een regelrechte blunder want daar door zette hij Ronald pat. Een si tuatie die niet zo heel vaak in het schaken voorkomt. Echter in plaats van deze 'patzet' had Bertus Holten - De Wielervereniging Holten houdt voor het derde jaar zowel een toertocht op de weg als een veldrit. Vorig jaar bestegen maar liefst 973 fietsers dc mountainbike en 321 deelnemers de wegracefiets. Racefietsers kunnen zondag 24 september tussen 8.00 en 10.00 uur op pad voor een tocht van 80 of 110 kilometer. De ATB-ers kun nen tussen 8.30 uur en 10.00 uur van start voor een tocht van .30 of 50 kilometer. De start is zoals gebruikelijk bij sporthal 't Mossink, Keizersweg 22 in Holten. De toertocht voert, na een opwarmronde, over de Holterberg naar Nijverdal. Via de buurtschappen Zuna, Notter, Rectum en Ypelo wordt: de controle in Enter bereikt. Vervolgens moeten de nodige heuvels rond Rijssen en Markelo worden beklommen. Bij Markelo, na ongeveer 70 kilometer, splitsen de beide routes. De 80 kilometer route gaat door het Markelosebroek terug richting Holten. De 110 kilometer maakt nog een extra lus langs Goor en Diepenheim waarbij nog een aantal klimmetjes genomen dient te j worden. De Holterbergherfsttoertocht voldoet aan de twee ster- rennorm van de Nederlandse Toer Fiets Unie. (NTFU). Voor ver dere inlichtingen kan men terecht bij J. Scheperman, telefoon 0548 - 361809 of G.J. Pasman, telefoon 0548 - 361011. 'ik deed mee bij de jeugd van 13 tol en met 14 jaar. (Foto: Joban Bo/ink.) Holten - De tweede Goossens Mountainbike Trophy is zon dag een groot succes gewor den. Er deden meer deelne mers mee dan vorig jaar en dat geldt ook voor het aantal Holtenaren. Dc Zuurberg le verde daarnaast voor de kijkers een spectaculair schouwspel op. Organisator Henk Vasters is te vreden over het evenement en blij verrast dat er meer Holtenarcn meededen. 'Sommigen hadden dit nog niet eerder gedaan en pakten voor het eerst de mountainbike om aan de wedstrijd mee te doen.' Dit was mogelijk, omdat er ook een categorie voor de funklas.se bestond. De enige tegenslag ontstond tij dens het opruimen na afloop van de Goossens Mountainbike Trophy. 'Het begon hard te rege nen, zodat het water letterlijk en figuurlijk met bakken naar bene den kwam.' Dit bemoeilijkte het opruimen nogal. Holtenaar Wim Reins zou ook meedoen, maar moest toch afzeg gen. Henk: 'Hij had de dag ervoor het parcours verkend en raakte daarbij dusdanig geblesseerd, dat hij niet mee kon doen.' Uitslagen: Heren 1Micha de Vries 2. Jan Wevers 3. Bas Peters Dames 1Daphny van den Brand 2. Annemiek van Loon 3. Reza Hormes-Ravenhorst Gefinishte Holtenaren - Erik Jansen, startnummer 138, geëindigd op 30 - Roy Biermans, startnummer 86, geëindigd op 72 - Hans Beldman, startnummer 193, geëindigd op I '11 - Michiel Rouwenhorst, startnum mer 123, geëindigd op 114 A-Pup Meisjes (Hoog, Kogel, 60 10.1 seconde; 5. Saskia Paalman 1.05 meter, 6.04 meter, 10.6 seconde; 8. Jettc- Wielaard 1.00 meter, 5.59 meter, 11.3 seconde; 9. Dominique Hulsman 3.98 meter, 11.1 seconde; ll.Rensk Bondrager 0.95 meter, 4.43 mctc 12.1 seconde. Steppen kan iedereen op iedere leeftijd. Overge waaid uit Amerika vero vert dc aluminium vouw step met gelagerde kunststof skatewielen nu in een stormachtig tem po Europa. Uitklappen en wegrijden. Voor wie het zat is om vier keer per dag onderweg naar het werk of naar school, honderden meters te moeten lopen naar de bus, trein of metro is de lichtgewicht vouwstep het ideale vervoermiddel. Dc zakenman mijdt wach ten in de file, neem de laat ste mee in de kofferbak van zijn auto, parkeert op een vrije plaats en over brugt de laatste kilometer naar zijn werkplek sportief op de step. ingeklapt meet: het pakketje 60 x 16 x 10 centimeter en weegt slechts 2,8 kilo. Dubbelvouwen, handgrepen inklappen... en klaar. Gemakkelijk gaat dit pakketje onder de arme mee bij het: winkelen, naar een restaurant en in de trein. Uitgeklapt is de vouwstep direct' gereed om je met: een comfortabele snelheid van 10 tot 15 kilome ter veilig te verplaatsen over korte afstanden in drukke gebieden. Voor de stepper gelden de verkeersregels van voetgangers. De vouwstep heeft een frame van aluminium, jjzersterk en licht in gewicht. Een gebruiker met een gewicht tot circa 115 kilo, kan moeiteloos op dc vouwstep fitness. Wie 30 minuten stept, ver brandt evenveel calorieën als met 1 uur fietsen. Uitgeklapt: stelt dc gebruiker de stuurhoogte af op zijn persoonlijke maat en borgt het stuur met een snelspanner. Steppen met een rechte rug is het meest comfortabel. De vouwstep kost f 199,-. Dc leverancier biedt twee jaar garantie op het frame. Mini Pup Jongens (300 meter): Björn Jansen 5e plaats in 1 min 21 se conde; Mini Pup Meisjes (300 meter): 1 Chantal Pekkeriet 1.09 minuut; 2. Kirsten Hulsman 1,13 minuut; 3. Jetske Nijland 1.17 minuut. C-Pup Jongens (600 meter): 2, Jard de Vries 3.03 minuut; 3. Yaron Kolkman (geen tijd bekend); C-Pup Meisjes (600 meter): 1. Jolien van Eijk 2.29 minuut; 2. Maricllc Hulsman 2.31 minuut; 3. Laurien Paalman 2.36 minuut; 5. Iiüuka Beldman 2.38 minuut; 7. Siike Nijland en Jannekc Paalman 2.44 mi nuut; 9. Roelic Marsman 2.47 minuut; 10.Elsemiek Dekker 2.51 minuut; 11.Maaike Withaar 2.54 minuut; 13. Angeliquc Wecnk 3.05 minuut. B-Pup Jongens (1000 meter): 2. Tom Overkempc 4.45 minuut; 4. Patrick jansen 4.57 minuut; 6. Wilbert Steenhuis 5.08 minuut; 7. Roy Pasman 6.02 minuut. A-Pup jongens(1000 meter): 1 Stefan Pekkeriet 3.38 minuut: 2. Bram Schots 3.58 minuut; 4. Jeroen Tempelman 4.10 minuut; 5. Matthijs Hulsman 4.14 minuut; 6. Han IJmker 4.40; Bouke Nijland 4.40 minuut; 10 Koen Paalman 5.12 minuut. A-Pup Meisjes (1000 meter): 1. Marije Dangremond 3.50 minuut, 6. Saskia Paalman 4.22 minuut; 7. Jette Wielaard 4.30 minuut; 8. Dominique Hulsman 4.32 minuut; 9. Renskc- Bondrager 5.31 minuut. De Höltense pupillenwedstrij den werden afgelopen zater dag 16 september onder zeer goede weersomstandigheden gehouden. Afdeling atletiek van SV Holten, had er alles aan gedaan om ook deze wedstrij den weer tot een succes tc ma ken. Tevens had deze wedstrijd een feestelijk tintje want de atletiek baan, die twee jaar geleden door de atlètiékunie (KNAU) op de aanlopen voor het ver- en hoog springen werd afgekeurd werd op feestelijke wijze in hergebruik ge nomen. Aan de wedstrijd werd, buiten SV Holten, deelgenomen door AV Rijssen, AV Salland, AV Goor en AV Raalte. Nadat speakei Rob van Zoelen de atlectjes welkom had geheten, ging de wedstrijd van start met de technische onderdelen versprin gen, balwerpen, kogelstoten, hoogspringen, sprint en de 1.000/ 600 meter. De Höltense atleetjes lieten zich van hun goede kant zien en dan wordt ook snel duidelijk dat er binnen de vereniging veel talent aanwezig is. In de verschillende categorieën pakten de Höltense atleten ereplaatsen. Nadat het slotnummer, de 1000/ 600/ 300 merer, was afgewerkt vond de prijsuitreiking plaats.' Nadat de voorzitter van de ade- tiektak van de SV Holten, Dinie Arfman, tijdens haar toespraak had stilgestaan bij alle werkzaam heden die door diverse aannemers maar ook door dc vele vrijwilli gers binnen de vereniging waren verricht werd bestuurslid Bennie Momberg nog even gecompimen- teerd voor de vele uren die hij in het herstel van het atletiekcom- plex had gestoken. Vervolgens ging het gezelschap van genodig den naar de kantine van de SV Holten voor een hapje en een drankje. De pupillenwedscrijd in Holten werd, mede omdat alle kinderen werden getrakteerd op een ijsje, een gezellig sportfeest om het zo samen te vatten. Hardlopen was een van de onderdelen tijdens de atletiekwedstrijden voor pupillen. (Foto: Rintts Vrijdag)

Holtens Nieuwsblad | 2000 | | pagina 7