Motor Service Twente Nieuws Hakkertsweg te druk: ouders laten kinderen liever omlopen NIEUWE S 3» CAfi STRAAT WEER NAAR SCHOOL? Dan toch wel op een van Motor Service Twente Bij aankoop van een nieuwe scooter 2.699.- 3.399.- 4.995.- #YAMAHA Benelli Blauw Wit behaalt verdiend gelijkspel Nieuws genoeg om weer eens bij Sans te kijken Rij DONDERDAG 14 SEPTEMBER 2000 Wie vanuit Holten de Dijkerhoekseweg oprijdt, ziet vanzelf aan de linkerhand een school staan: OBS Dijkerhoek. Achter die school ligt een mooie nieuwbouwwijk: de Hakkertsweg. Annet Nijland vindt het wel aan genaam dat de school zo dichtbij staat. Ze heeft er weinig last van jen de kinderen kunnen lopend jnaar school. 'Ik zeg wel eens, ik ilaat een glijbaan maken vanuit het !raam naar school, dan hoef ik ze 's morgens alleen een duwtje te ge ven', lacht ze. Daarnaast zorgt de school ervoor dat de kinderen speelruimte hebben. Het school- (plein is ook meteen het speelter rein van de straat. Waarschijnlijk jis dit om financiële redenen ge daan en het pakt goed uit. lOmdat er in de Hakkertsweg veel icchtparen met kinderen wonen is ispeelruimte natuurlijk onontbeer lijk. Helemaal omdat een groot deel van de ouders werkt, is het handig dat de kinderen speelruim- hebben. Ondanks dat de ou ders veel werken, is het contact in 'de buurt goed. 'Je hoeft elkaar :ook niet te overlopen', zegt Annet Nijland. De Hakkertsweg heeft ook een buurtvereniging. Deze houdt on der meer een volleybaltoernooi en met oud en nieuw heeft de Hakkertsweg een tent in de straat Tijdens het Dijkerhoeks school- en volksfeest helpt ieder een mee met her. versieren van de itraat. Dat het contact met dc buren zo ;ocd is, komt waarschijnlijk door lat iedereen in de straat uit Dijkerhoek komt. In het bestem- ningsplan van de Hakkertsweg is ïamclijk bepaald dat iemand al- een voor een kavel in aanmerking tornt als die persoon sociaal en/' of economisch gebonden is aan Dijkerhoek. Daarnaast worden et- kavels per jaar verloot, is dertien jaar geleden jegonnen en nu is de lakkertsweg bijna volgebouwd. dc weg zelf tot aan twee maanden geleden niet zo best. Nu ligt er een splinternieuwe klinker weg en is de straat weer mooi glad. Daarnaast zijn er langs de weg een soort grasplantsoenen aangelegd. Het gras is aangelegd op kunststof platen, waardoor de straat voor het aangezicht mooi groen moet worden. 'Plet gras groeit alleen niet zo best', vertelt Annet. Ondanks dat de straat nu weer mooi glad is, vindt ze niet dat er echt te hard wordt gereden. 'I-let meeste verkeer is van de mensen die in de straat wonen, het is maar een klein deel dat door de straat heen kom.' Bovendien kent ze dc meeste mensen die door de straat komen. De familie Nijland woont hier nog maar drie jaar, maar tot nu toe bevalt het haar goed. 'Het is een prima straat met jongen men- Jennv F.brecht woont hier al sinds 1987. Zij heeft dan ook bijna alle huizen zien komen. Ze weet zich nog te herinneren dat er schapen naast en koeien voor het huis lie pen. 'Nu is alles bijna volge bouwd', weet |enny. De zandweg is inmiddels verdwenen. Er ligt nu een splinternieuwe klinkerweg. Die weg heeft echter ook een na deel, er wordt nu behoorlijk hard gereden op de Hakkertsweg. Er is in dc buurt al heel wat keren ge sproken over een oplossing, maar men kan het niet echt eens wor den. Toch is het wel belangrijk, want de kinderen spelen vaak op straat. Er wonen zeer veel kinderen aan de Hakkertsweg, dus er wordt veel op straat gespeeld. Of de kinderen buurmcisj of de buur jongen. Bij dc volwasse nen gaat dit ietsje minder, die zijn meer op zichzelf. Al: doen is, gaat dc buurt echter wel samen. 'Het is niet zo dat we dc deur bij elkaar platlopen', vertelt Jenny. Het enige echte nadeel aan de straat lijkt te zijn dat de winkels nogal ver weg liggen. 'Je moet hier echt wel een eigen auto hebben', maakt ze duidelijk. Dc enige win kel die in de buurt zit is bakker Nijk-amp. De school zit daarentegen wel lekker dichtbij en dat is wel erg makkelijk. 'Dat heeft wel wat, het is wel gezellig', zegt Jenny Ebrecht. Gelukkig heeft ze geen last van lawaai in de pauzes. 'Ik heb er nooit spijt van gehad dat ik hier ben gaan wonen.' Ook Anton en José Koopman zijn het erover eens dat dc Hakkertsweg een zeer hechte straat is. 'Iedereen is hecht met el kaar verbonden en toch laat ieder een elkaar vrij en dat vind ik wel heel belangrijk', zegt José Koopman. Als er getrouwd wordt, gaan de naaste buren wel met elkaar een boog maken en roosjes vouwen. Ze komen verder niet elke dag bij elkaar over de vloer. De familie Koopman kwam hier als derde wonen. José Koopman weet zich nog te herinneren dat ze met haar schoonmoeder bosbes sen en bramen ging plukken in het zandweggetje dat er toen nog was. 'Toen was het ook nog veel ge makkelijker om contact met de buren te maken. Je vroeg gewoon of ze een borrel kwamen drinken', vertelt José Koopman. De men sen die nu in dc straat komen wo nen hebben ineens vijfentwintig buren en dat is een stuk lastiger. Toch wordt er ook nu nog veel samen gedaan in dc buurt. 'Bij het Dijkerhoekse feest naaien de vrouwen pakken voor de kinde ren en versieren dc mannen dc wagen', vcrteltjosé. Over het verkeer in dc straat zijn ze wat minder te spreken. De straat is vrij druk, vooral door het sluipverkccr dat geen rekening houdt met de kinderen. De Hakkertsweg is zelfs zo druk dat kinderen die een paar straten ver derop wonen door hun ouders worden gewaarschuwd dat ze er niet door mogen. Er komen veel vrachtwagens en trekkers door, vooral van dc houthandel die ach ter in de straat staat. 'Als dc school ópen is, dan kun je hier he lemaal nergens meer heen', zegt José. Vooral bij dc school is te weinig parkeerruimte en dc ou ders parkeren de auto dan in de straat. Er is overigens al gepro beerd daar wat aan te doen door de school meer parkeerruimte te geven. Dat vele verkeer in de straat, rijdt ook nog eens veel te hard. Toen deze opnieuw is bestraat, is er geen rekening meegehouden dat daardoor bet verkeer ook harder GRATIS HELM<t.w.v. 179.-) ©n SLOTa.w.v. 100.-) Aanbieding alleen geldig zonder inruil! Hyosung Rush of 55.- p.mnd. Hyosung Racing of 68.- p.mnd. Yamaha Aerox R incl. slot helm Wij zijn dealer van HYOSUNG HONDA •^oVockvo?1- Kryptonstraat 23, Rijssen (route 42), tel. (0548) 54 01 60, fax 52 06 93 zou gaan rijden. Volgens de ge meente is een derüg kilometerzo ne op de Hakkertsweg niet van toepassing omdat er te weinig sluipverkccr langskomt. Dc be woners hebben hier echter zelf een oplossing op gevonden, ze la ten gewoon het speelgoed van de kinderen op straat staan. 'Kinderen die op straat spelen werken erg goed als verkeersrem- mende maatregel', zegt Anton Koopman. Natuurlijk is de familie Koopman er niet blij mee dat het zo moet. José Koopman brengt haar dochter Jo-Anne altijd weg als ze gaat spelen, ook al is het een paar huizen verderop. Toch vinden José en Anton Koopman het wel fijn dat er veel kinderen op straat spelen. 'Het brengt wel leven in de brouwerij', aldus het echtpaar Koopman. Ondanks alle veranderingen be valt het ze na al die jaren nog steeds prima aan de Hakkertsweg. Omdat de Hakkertsweg echt bij Dijkerhoek hoort, zijn dc meeste bewoners ook lid van de buurt vereniging van Dijkerhoek. Deze buurtvereniging houdt ongeveer eens per maand een activiteit, waaronder fietstochten, kloot schieten, playbackshow voor kin deren. Daarnaast is er ook een playbackshow voor volwassenen, als onderdeel van de nieuwjaars receptie. En natuurlijk vinden alle In de uitwedstrijd tegen het Manenschijn die de 1-1 binnen- eveneens gedegradeerde schoot. In de periode die hierop plaats in of rond het stamcafé van Dijkerhoek: Het Bonte Paard. 'Praktisch heel Dijkerhoek is lid, tot aan Holten en Bathmen toe', weet Ben Hollegien dc huidige voorzitter van de buurtvereniging. Het bestuur rouleert, waarbij men probeert uit elke streek een be stuurslid te halen. 'Je kunt maxi maal zeven jaar in het bestuur zit ten', vertelt Ben. Het bestuur houdt regelmatig vergaderingen bij Het Bonte Paard. Naast het houden van activiteiten, heeft de buurtvereniging ook een soort plaatselijk belang: contacten met de gemeente onderhouden. Volgende week brengt het JMttenas Niemysfcjladi een bezoek aan de iEsjpeSsdüjjlk in Holten. n heeft Blauw Wit een zwaar bevochten, doch meer dan verdiend gelijkspel behaald. Onder zeer moeilijke omstandig heden, harde regen en zeer lang gras, had Blauw Wit het grootste deel van de wedstrijd het betere van het spel. Dit uitte zich direct in een aantal goede kansen. De eerste kans was al binnen een mi nuut doch Remon Jager legde de bal vrij voor doel nog af in plaats van zelf te schieten. Door de reeds genoemde omstandigheden was het veld zeer glad waar menig speler zichtbaar moeite mee had. Hierdoor ontstonden voor beide doelen hachelijke situaties maar geen van beide partijen wist hier zijn voordcel mee te doen. De volgende kans was voor Ernstjan Harmsen maar zijn schot kon nog net worden overgetikt door de doelman van Daarlervccn. Het was dan ook meer dan verdiend dat Blauw Wit op voorsprong kwam, door een.goede actie door het centrum van de verdediging werd Gerbcn Beldman vrij ge speeld en deze scoorde beheerst. Het was eigenlijk wachten op de 02 maar zoals zo vaak werd er te gen de verhouding in aan dc ande re kant gescoord. Mede door het gladde veld kon doelman Uilko Spijker een hoge bal niet voldoen de wegwerken en kwam deze voor de voeten van Remco olgde was het de thuisploeg die mede door het fysieke spel het be tere van het spel had doch dit was maar van korte duur. Kort na de rust kwam Gerald Jansen in het veld voor Remon Jager. Doordat de thuisploeg vele overtredingen nodig had kreeg Blauw Wit vele vrije trappen waarvan een aantal rondom de zestien meter. Door vanuit al deze mogelijkheden niet te scoren maakte Blauw Wit het zichzelf moeilijk. In deze fase schoot Gerbcn Beldman op de lat en werd een bal vanuit een corner nog van dc lijn gehaald. Toch werd het vijf minuten voor tijd nog 21 voor Daarlervccn, omdat Rene Engbers gedurende zijn so lo niet afgestopt kon worden. Doch mede door de inzet van een ieder bleef Blauw Wit de aanval zoeken, hetgeen in de laatste mi nuut beloond werd door een schuiver van Ton Veldhuis. Al met al een degelijke wedstrijd van Blauw Wit tegen het fysiek sterke Daarlerveen. Daarlcrveen - Blauw Wit 2-2 (1-1), scheidsrechter G.J. Schut Opstelling Blauw Wit: Uilko Spijker, Jacco Schuppert, Arno Jager, Gert Jan Ulfman (GeraldJansen), Dirkjan Beldman, Gerwin de Velde Harsenhorst, Ton Veldhuis, Gert Jan Prins, Gerbcn Beldman, Remon Jager (johan Bolink) en Ernst Jan Harmsen. Een winkel vol nieuws. Nieuwe topmerken zoals Esprit voor Men, Just B. voor dames en een hele nieuwe tienerafdeling met Mexx, Exit en Dobber voor jongens en meiden. Natuurlijk zijn ook onze vertrouwde merken weer op top niveau vertegenwoordigd en kan juist nu de meest verwende klant een perfecte keuze maken. Een kleine greep uit ons aanbod. Dames Mare O'PoIo Als vanouds, perfekte natuurlijke materialen en een subtiel kleurbeeld. Voor de meest verwende vrouw. Turnover Royale vesten, zwierige rokken, mooi gebreide puliovers, niet goedkoop wel erg onderscheidend. ÜUSt B. Ook Just B. blinkt uit in een royale pasvorm en schitterende kleur combinaties. Een nieuw Nederlands merk dat een pluim verdient. VerO Moda Al weer 2 seizoenen in onze winkel en een doorslaand succes. Veel mode voor superkleine prijsjes, elke 2 weken nieuwe aanvoer en combinatie mogelijkheden Verder hebben wij complete shops van In Wear, Mac, Part two, Esprit, EDC, Dobber, Only, Jackpot, Mexx, XX, Braez Wear. Heren Esprit Na het succes van de dames leek het ons zinvol om ook de herencollectie van dit topmerk op te nemen. Esprit men blinkt uit in z'n vele combinatie mogelijkheden en soms gewaagde kleuren. Marlboro Het traditionele Western merk brengt niet meer alleen ruitshirts en bodywarmers Classic maar we' z'n eigen identiteit behouden. Stoere mode voor mannen die hoge eisen stellen aan pasvorm en kwaliteit. Hugo BOSS Dit topmerk brengt mode van de bovenste plank en loopt meestal voor op andere merken. Ook kwaliteit en pasvorm zijn uniek. Wel even wennen aan het prijskaartje. Verder hebben wij complete shops van State of Art, Cottonfield, Mare O'PoIo, Bad Boys, Matinique en Mexx Tieners Mexx Na de dames- en herenkollektie van Mexx konden we natuulijk niet om de tienerkollektie van Mexx heen. Ook hierbij prima combinatie mogelijkheden, leuke kleuren voor zowel jongens als meiden. Exit Exit is het tienermerk van Only. Ook hierbij geldt leuke mode voor een betaalbare prijs. De kollektie wisselen erg snel maar zijn steeds goed combineerbaar. Dobber Dit van huis uit jeansmerk brengt ook leuke en comfortabele jacks voor jongens en meiden. Kwaliteiten zijn gemaakt op stoer gebruik en veel wassen. Onze tienerafdeling wordt geleid door Katinka en zij zal u desgewenst deskundig helpen. Alleen kijken is natuurlijk ook prima. U 0548-540445 Maandag: 09.30 -18.00 uur Dinsdag: 09.30 - 18.00 uur Woensdag: 09.30 - 21.00 uur koopavond Donderdag: 09.30 - 21.00 uur koopavond Vrijdag: 09.30 - 21.00 uur koopavond Zaterdag: 09.00 -17.00 uur

Holtens Nieuwsblad | 2000 | | pagina 11