Open Air Filmfestival- Bond en 101 Echte Dalmatiërs i Badmintonclub Holten gast bij bekerduel FC Twente 13 Twents VOLKSBLAD Openluchttheater NIJVERDAL OPEN AIR FILMFESTIVAL Snelle vlucht duiven Marinus Lodeweges Fikse partij oefenwedstrijden seniorenelftallen SV Holten Ir WEEK rappiis i®w Twents VOLKSBLAD NIJVERDAL OPEN AIR FILMFESTIVAL I DONDERDAG 10AUGUSTUS 200(T Hollens NIEUWSBLAD i en thuisblijvers idraait het Openluchttheater in isamen werking met het Twents Volksblad en Holtens Nieuwsbladtwee dagen achter Jelkaar een film tijdens het eer ste Nijverdal Open Air Filmfestival. En dat zijn niet de minste films. De eerste film is de nieuwste James Bond: The world is not enough. Die wordt op woensdag avond 16 augustus om 21.30 uur vertoond. De volgende avond, op donderdag 17 augustus, rennen en spelen er 101 Echte Dalmatiërs presenteren Nieuwste James Bond: The world is not enout DO AUG Openluchttheater Nijverdal, Duivecatelaan 11 101 Echte Dalmatiërs AUG WO over het scherm van de open luchtbioscoop. Voor deze film is de toegangsprijs mét de kortings bon uit het Holtens Nieuwsblad van vandaag extra laag. Deze bon nen zijn ook af te halen op het kantoor van het Holtens Nieuwsblad aan de Kerkhofsweg 18 in Holten. Volwassenen beta len vijf gulden in plaats van 7,50 gulden en kinderen rot 12 jaar kunnen voor een rijksdaalder naar de film. Een mooie gelegenheid om twee films met het hele gezin te gaan bekijken. Daarom is de prijs ook bewust laag gehouden. Inlichtingen en kaarten zijn te verkrijgen bij de VVV Nijverdal. telefoon 0548-612729: Kaarten zijn ook aan de kassa van het Openluchttheater aan de Duivecatelaan vanaf een half uur voor aanvang van de voorstelling. Voor eer informatie: 0548-616412 en op de dag van de voorstelling 06-51031228. Al jaren lang worden in het Openluchttheater films vertoond. De vrijwilligers van het theater proberen recente films naar Nijverdal te halen en letten er op dat er voor elk wat wils bij zit. Daarom wisselen zij spannende avonturen films af meu romanti sche of sciencefiction en films voor de hele familie. De voorstel lingen kunnen pas tegen donker beginnen, de open lucht valt nu eenmaal niet te verduisteren. Woensdag 16 augustus draait James Bond: The world is not enough. De films van Bond hoe ven eigenlijk geen nadere intro ductie. Bond heeft liefhebbers onder jong en oud in alle delen van de wereld. Spanning, spiona ge, mooie vrouwen, geheimzinni- De organisatie van bet eerste Nijverdal Open A ir 1-ilmfeslival is al druk met de voorbereidingen n de si ge moorden, technische snufjes, goede songs en de koele James Bond zijn de ingrediënten, die al jaren zorgen voor volle bioscoop zalen. In de deze film helpt Bond Elektra, de dochter van de ver moorde Robert King, die olievel den in Azcrbcdijan bezit. Hij moet er achter zien te komen wie haar vader vermoord heeft en proberen haar te beschermen. De Disney klassieker 101 Echte Dalmatiërs, die op donderdag 17 augustus vertoond wordt, hoeft evenmin veel aankondiging. De schattige kleine hondjes en de ge mene schurk, de modegigant Cruella de Vil, staan garant voor Start lotenverkoop van de Grote Clubactie É-*W W -KT*--? V/ "i Jan van Werven fondkampioen Jan van Werven is de eerste fondkampioen van deze eeuw geworden. Op de laatste vlucht van het oude duivenseizoen had hij ruim voldoende aan een tweede plaats. De vlucht vanuil Bergerac (940 kilometer) kende in Erik Veneklaas een terechte winnaar, voor twee en drie van Jan van Werven. De beste fondduif had Rene Bannik. Dat de laatste loodjes het zwaarst zijn bewees deze vlucht weer eens, Met een snelheid van 60 kilome ter per uur was het een pittige op gave voordat de oude duiven tot volgend jaar april met vakantie De jonge duiven werden weer eens teruggestuurd vanwege de slechte weersomstandigheden wat achteraf een zeer wijs besluit was. Met de jonge duiven Jürjens de snelste, voc twee en drie beide Koetsier. s Gei De volledige uitslag van 1. IV Veneklaas. 2-3-6.J. 8-9. G. Koetsier. 5. G. Berger: I-Iet nieuwste elftal van FC Twente. De leden van Badmintonclub Hollen kunnen deug beiden in levende lijve aanschouwen. (Foto: Jaap Ensink) Aan het einde van deze pagina zijn de meeste ME-patiënten al doodop. Help zoeken naar de oorzaak. Giro 373111 t.a.v. «tó-FONDS Duizenden leden van clubs en verenigingen in Nederland jaan binnenkort weer op pad >m hun clubkas te spekken. Dan begint namelijk de Grote Clubactie. riet vorige seizoen zijn de club- [assen met de opbrengst van de btenverkoop in totaal met zo'n Ichtticn miljoen gulden gespekt. Die extra bijdrage is hij de meeste Hubs meer dan welkom. Duizenden clubs hebben deze lenvoudige manier om extra geld e krijgen al ontdekt. Toch zijn er Jog heel wat: clubs die het: geld an de Grote Cluhactie laten lig- jDat is natuurlijk vreselijke z de opbrengst k u-beeld gebruikt worden voor aanschaf van nieuwe instru- iten, het decor voor de- toneel- ■rstelling, het opknappen van clubhuis of een uitje voor de club", vindt de organisatie. [Afgezien van verenigingen met een religieus of politiek doel, kun nen alle clubs meedoen met de Grote Glubactic. Dus ook peuter speelzalen, rolstoeldansverenigin- gcri, klavcrjasclubs en fanfares zijn van harte welkom." Afgelopen zaterdag ging in Tilburg bij de voetbalclub Willem 11 de actie Kinderen in het zonne tje van start. Kinderen die zich al jat voor hun eigen amateurclub wor den in het zonnetje gezet bij één van de topclubs uit de KPN Tclecompetitie. Voor Overijssel is dat FC Twente. De uitgekozen vrijwilligers zijn dinsdag 15 augustus re gast bij de bekerwedstrijd FC Twente tegen Go Ahead Eagles in het Arke sta dion. De kinderen worden als echte vips behandeld. De voetbalclubs willen daarmee laten zien dat: de bij clubs heel erg belangrijk is. Uit Holten is de Badmintonclub Holren uitgekozen om dinsdag 15 augustus aanwezig te zijn. Een club kan meedoen door bij de Grote Clubactie een aantal lo ten te bestellen voor 1,20 gulden per stuk. De leden van de club kunnen deze loten verkopei) voor zes gulden, dat betekent dat 4,80 gulden naar de clubkas gaat. Deze opbrengst van 80 procent is uniek in Nederland. Verenigingen die vóór 1 augustus hun loten hebben besteld, zijn daarnaast automatisch deelnemer aan de Supriseloterij 2000 en ma ken daarbij kans op duizend gul den, Elk jaar wordt namelijk een aantal prijzen van de Grote Clubactic door de winnaars niét geïncasseerd. De organisatie vindt dat ook dat geld ten goede moet komen aan de verenigingen en wordt het ver loot onder alle verenigingen die zich voor 1 augustus hebben op gegeven. Ook houdt de Grote Clubactie een verkoperactïe waarbij loten- verkopers een van de 850 jaar abonnementen van het tijdschrift Compukids kunnen winnen. Deelnemers kunnen gratis het verkoperpakkee bestellen, met deurzegcls, een poster en infor matiefolder en intekenlijsten. Maar nier alleen bet verenigingsle ven vaart er wel bij, ook de men sen die de loren kopen. Zi| maar maken kans op leuke prijzen; dit: jaar bedraagt de hoofdprijs twee tonbelastingvrij. Als clubs nog mee wil doen aan de lotenverkoop die in september weer van start gaat, moeten deze zich snel aanmelden. Dit kan door een informatiepak ket aan te vragen bij de Grote Clubactic, Postbus 90100, 5000 LA Tilburg, telefoon 013- 4552825, fax 013-4552938 of per e-mail: grote@clubactie.nl. Informatie is ook te vinden op Internet www.clubactic.nl Marinus Lodeweges heeft met zijn duiven met over macht Strombeek (210 kilo meter) voor Erik Veneklaas en Gerrit Koetsier gewonnen. De weergoden waren deze de duiven goed gezind. Na drie af gelaste wedstrijden werd dit een mooie vlotte vlucht, waaraan 217 Holtense duiven aan deelna men. Marinus vertaste door de eerste te spelen met grote voorsprong van acht minuten, op zo'n af standje een uitzonderlijke pres- tade. Met nog een jonge duiven vlucht te gaan, staan de eerste vijf nog zeer dicht bij elkaar. De volledige uitslag is: M. Lodeweges .1.-32; E. Veneklaas 2-12-18-31G. Koetsier 3-4-5- 7-8-14-23-34-38-.39-42-50; G. Kwintenberg 6; H.Jansen 9-15- 36-53; J. v Werven 10-35-45: G. J urjens 11-13-16-17-20-21 -26- 27-29-33-37-40-41 -44-47-48- 49-54-55; H. Wansink 19-24-28- 51-52; A. ren Daml 22-25: A. Kramer 30-43-46. De seniorenelftallen van de SV Holten slaan de komende pe riode flink aan het oefenen. Daarvoor is een speciaal van oefenwedstrijden opgesteld. Het complete programma ziet er als volgt uit: Zondag 20 augustus: Markelo 2-Holten 2, Markelo 3- Holten 3 9.30 uur, Lettele 3- I-Iolten 4 10.30 uur, Markelo 4- Holten 5 9.30 uur, Holten 6- Markelo 6 10.00 uur, Holten 7- Markelo 7 9.30 uur, Markelo 5- Holten 8 12.00 uur, Holten 9- Markelo 8 12.00 uur. Holten 3-Dalfscn 2 19. 00 uur, Holten 4-Dalfsen 4 19.00 uur. Zondag 27 augustus: Lettele 2-Holtcn 3 10.30 uur, Holten 4-Witkampers 3 10.00 uur, Witkampers 4-Holten 5 10.00 uur, Witkampers 5-Holten 6 10.00, Witkampers 6-Holtcn 7 10.00, Holten 8-Witkampers 7 10.00 uur, Holten 9-Witkampers 8 10.00 uur. Dinsdag 31 augustus: DOS 37 2-Holtcn 2 18.30 uur, Holten 3- SDOL 2 19.00 uur, SDOL 3-Molten 4 19.00 uur. Woensdag 24 augustus: Holten 2-Hceten 2 10.00. Woensdag 23 augustus: Donderdag 7 september: DES 2-Holten 2 18.30 uur. een geweldige familiefilm. Zij wil graag de jonge hondjes van haar modeontwerpster voor een nieu we bontlijn. En heeft het oog op nog veel meer puppies laten val len. Een schitterende film vol hu mor, romantiek en actie, waar ie dereen keer op keer van kan ge- Henk Jansen midfondkampioen Henk Jansen is di midfondkampioen van de Bergvliegers geworden. Hij begon de laatste vlucht vanuit Peronne .360 kilometer) met een kleine achterstand op Gerrit Koetsier. De laatste vlucht werd gewonnen door Gerrit Kwintenberg, voor Henk Jansen en ome Jan van Werven. Dat was voor Henk voldoende om kampioen te worden. Daarbij heeft hij ook de kam pioensduif op de midfond. Vermeldingwaardig is nog de honderd procent van Anton Ten Daml. Door de matige weersomstandig heden werden ze teruggebracht naar Boxtel (105 kilometer) waar ze aan hun tweede vlucht begon- Nadat ze al drie weekenden terug waren gebracht naar de lokalen De volledige uitslagen zijn: Peronne 360 kilometer) G. Kwintenberg 1-6-9-14, H. Jansen 2-17-24, J. van Werven 3-7-11-13, G. Koetster 4-16, M. Lodeweges 5, 11. Bannlnk 8-15-23, \V. Aaf'tink 10, H van Beek 12-18-21-22, A. ten Daml 19 G Jansen 24 Boxtel 105 kilometer) G. Jurjens 1-8, G. Koetsier 2-3-9-10, E. Veneklaas 4, A. ten Dam 1 5:6-7. Maandag Vorige week begon de dag mee nevel en veel wolkenvelden. De "£on kwam nog nier te voorschijn. Later op de morgen kregen we opklaringen afgewisseld door stapelwolken en af en toe zon. In de middag hadden wc- geregeld zon en stapelwolken. Er stond wéinig wind. Het bleef de hele dag droog, zo werd het een aardige zomer dag. De maximumtemperatuur bedroeg 22.6 graden. Dinsdag Hadden wc in de vroege ochtend en morgen wolkenvelden afge wisseld door af en toe zon, het was eerst nog nevelig. Met de mid dag klaarde het flink op en scheen de zon langdurig waardoor het warm werd. Later op de middag vormden zich stapelwolken maar de zon hield de overhand. Eindelijk weer eens een zomerse dag; het werd ïn maarliefst 27.5 graden. Rond 19:45 uur viel er een on weersbui; Holten kreeg 4.6 mm, Espelo 0.2 mm. Woensdag In de avond en nachr van dinsdag op woensdag vielen er zware re gen en onweersbuien, hierbij kwam zeer felle bliksem en onweer voor met inslagen in Holten. Er viel in korte rijd plaatselijk veel neerslag; Holten noteerde 20.0 mm, Espelo 11.4 mm, Beusebcrg 34.0 mm en Laren 55.0 mm. In de morgen was er veel bewolking afgewisseld door nu en dan zon. 's Middags geregeld zon afgewis seld door stapelwolken. Het werd 21.4 graden. Donderdag Was er eerst in de ochtend en een deel van de morgen veel middel bare en hoge bewolking aanwezig, hierbij scheen een flauw zonne tje. Later was er meer bewolking. In dc middag waren er stapelwol ken die overdreven daar tussendoor was er geregeld zon. Dc wind was matig en kwam uit het zuidwestelijke richting. Een zuidweste lijke stroming voerde onstabiele lucht aan. Vrijdag Begon sterk nevelig en met wat wolkenvelden in de vroege och tend en het begin van de morgen. Later werd het tijdelijk onbe wolkt en zonnig. Daarna vormden zich weer opbollende stapel wolken. Dit hadden we ook in de hele middag, afgewisseld door nu en dan zon, we hielden het wel de hele droog. De temperatuur lag op een aangenaam niveau van 21.2 graden. Zaterdag Hadden we eerst in de ochtend en morgen mistbanken en nevel, de zon was er ook al vroeg bij. Daarna dreven er veel wolkenvelden over afgewisseld door af en toe zon. In de middag was er geregeld zon afgewisseld door stapelwolken. Zo werd het een aardige zo merdag. De temperatuur kwam uit op 22.5 graden. Zondag Begon nevelig met wat wolkenvelden. Daarna werd het onbewolkt en kreeg de zon alle ruimte om te schijnen. Bijna aan hét eind van de morgen vormden zich wat stapelwolkjes. In de tweede helft van dc- middag nam de bewolking toe en verdween de zon. De bewol king werd veroorzaakt door een zwak koufront dat over het land naar het oosten trok. Het kwik steeg tot 24.6 graden. Meteo Holten, Freddie Paalman. Openluchttheater Donderdag 17 augustus 21.30 uur 101 Echte Dalmatiërs Normale r Normale prijs aan de kassa: f7,50 tot 12 jaar f5,-. Met deze speciale bon slechts vijf gulden en tot 12 jaar een riks!

Holtens Nieuwsblad | 2000 | | pagina 9