Verlies Holtens elftal, toch met nieuwe Keune-route opgeheven hoofd van het veld Twintigste Holterbergrit trekt nu veel bezoekers Hoog bezoek bij wedstrijd Heracles '.TV- 'jfe, :mm Nieuw: electrokarop Heuvelrug De profs non Hcracks Almelo wisten 's/echts' gvs keer te scoren tegen een Hollens elftal dat bestaat uit spelers van Blauw Wit en SV.Hollen. (Foto: Gert Perdon) pass, bestemd voor Rik Platvoet, kwam tussen Platvoet en keeper Koetsier. Deze Koetsier kwam net te laat en zag zich genood zaakt de spits van Mcraclcs te vloeren. Een strafschop was het gevolg. Deze werd onberispelijk binnen geschoten door Edwin Godée: 0- 3. Dat spits Platvoet gevaarlijk was illustreert de 0-4. In de kleine ruimte was Platvoet heer en mees ter. Hij draaide zich dan ook mooi vrij en wist de ruststand van nul tegen vier op het scorebord te brengen. Vlak voor rust was het dan toch nog bijna raak voor het gelegenheidsclftal. Uit een corner wist Marco Spckrcijse het: leer nog bijna binnen te tikken. Maar hij mistte precisie. Na rust werden er in beide elftal len een aantal mutaties aange bracht. Zo werden beide keepers vervangen en kwamen er andere spitsen. Aan Hoitcnsc kant kon den deze mutaties weinig veran dering in het spclbccld aanbren gen. Maar het elftal wist tot diep in de tweede helft de score be perkt te hóuden. Kansen kregen de gasten wel maar invaller keeper Maarten Paalman wist een aantal keren goed te redden. Het duurde tot de 78ste minuut voordat er weer gescoord werd. Na en bal op de paal en een aantal scrimmages voor het Holtensc doel was het invaller Ferhad Ayhan die de 0-5 kon binnen schieten. Bij het gemixte team van Holteneren ontbrak het zeker niet aan de inzet. Met veel strijd werd er getracht om toch nog te scoren. Dit lukte helaas niet. Wel wist Heracles nog een keer te scoren. Het was wederom invaller Ayhan die een prachtige aanval over de rechterkant van het veld kon be kronen met een doelpunt. Eindstand: 0-6. Voor de spelers van het Holtcnse elftal was het een leuke ervaring. Ze hadden liever een keer ges coord maar ook hier geldt mee doen is belangrijker als winnen. De Holtcnse elf konden met op geheven hoofden van het veld De wedstrijd van het Holtcns elfttal tegen Heracles stond in de belangstelling van vele trai ners. Op de foto de oud-i Blauw Wit Gerjan de Velde Harsenhorst, de trainer van Holten Joop Jonkman en trai ner Henry Bronsvoort. (Foto: Job'an Bohnk) DONDERDAG 20 |ULI 2000 Holtens NIEUWSBLAD Naast de traditionele balloo ning van de vrijdagavond voor afgaand aan de triatlon, heeft de Stichting Triatlon Holten gezorgd voor een wedstrijd van een Holtens elftal tegen Heracles Almelo. Waar voetbalminnend Holten vo rig jaar kon genieten van een oe fenwedstrijd van een Holtens ge legenheidsclftal legen de super boeren van De Graafschap, treedt ditmaal een elftal aan tegen de ploeg van trainer Frits Korbach. Het werd een wedstrijd waarin de I ploeg uit Almelo zoals verwacht kon domineren. De Holtensc elf moesten zich tevreden stellen met enkele zeer kleine kansjes terwijl I Heracles makkelijk tot kansen kwam. Het werd daarom dan ook 0-6 voor de gasten. Op het druk bezochte sportpark 't Vletgoor werd de wedstrijd een j gemakkelijke prooi voor de gasten uit Almelo. Heracles, dat in voor- bereiding is op wederom een zwaar seizoen in de Toto Divisie, I- wist al na acht minuten de 0-1 Ij voorsprong op het scorebord te H brengen. Het was Tom Nieboer H die zijn directe tegenstander op I het verkeerde been wist te zetten II en de 0-1 liet aantekenen. 5} Heracles wist na de verlossende openingstreffer goed door te zet- I ten. 1 .uttclc minuten later was het ko| alweer raak. iiingJ Dezelfde Tom Nieboer wist een 'illen rebound van een schot, dat overi- voot gons goed werd gepareerd door naai de Holtensc keeper Koetsier, bin- 'illcr ncn te tikken. De Holtensc elf, dat pn> bestond uit spelers van SV Holten -kap- ert Blauw Wit, konden geen vuist aarir ballen tegen de gasten uit Almelo, tardi Een heel enkele keer kon het ge- ;n. vaarlijk worden voor het doel van ;n u Mcraclcs. :kcn| Dit gebeurde vooral uit dooie s van spelsituaties. Maar scoren bleek jvetJ ccn illusie. n oni In dd zestiende minuut was het villen weer Hcraclcs dat scoorde. Een pro mooie steekpass door de as van ujt. I de Holtcnse verdediging, lag aan de basis van het doelpunt. De komt onder meer langs Opa's erf, Saksische boerderijen, een struis vogelfarm, een molen en de kin derboerderij. Voor meer informa tie kan worden gebeld met de VVV in Holten, telefoon 361533. (Foto: Rinus Vrijdag) Onderzoek naar kastanjebomen HOLTEN - Op het kerkplein in het hart van het dorp staan vier grote kastanjebomen. Drie zijn van gelijke leeftijd, één is ouder De leeftijd van de bomen ligt rond de zeventig jaar. Naar aanlei ding van een uitgewaaide zijtak- van een van de bomen heeft de gemeente een vitalitcitsonderzock iaten instellen. Uitslag van het on derzoek is dat de bomen vitaal zijn en hun conditie en kwaliteit goed. Om de beeldbepalende bo men in optimale conditie te hou den moet enig onderhoudswerk worden uitgevoerd. De kosten hiervan bedragen 3.525,00 gulden inclusief BTW'. Zes jaar geleden is voor de laatste maal onderhoud aan de bomen uitgevoerd. De kronen van de bomen worden om de belasting te verminderen lich ter gemaakt. Ongeveer 10 procent van de takken zal daartoe uit de boomkroon gehaald worden. De Kcunc-routc is afgelopen dinsdag feestelijk geopend met het plaatsen van een routewijzer bij Opa's erf. De route is opgezet door de GLTO afdeling Holten in samenwerking met de VVV Holten en de Stichting Stimuland Overijssel. In totaal is de route 45 kilometer lang, en dat in twee de len. Het eerste deel is dertig kilo meter en de tweede is vi|ftien. Deze twee routes zijn ook in een keer te rijden. De tocht gaat door het buitengebied van Holten en Spelers van SV Holten en Blauw Wit onderuit tegen Heracles Almelo F00St0Njk0 OpGDill^ VclF Grote deelname Run Bike Run Ruim vijftig leerlingen van de Holtcnse basisscholen hebben afee- lopen vrijdag deelgenomen aan de Run-Bikc-Run. De uitslag is als volgt: Groep 6 meisjes; 1. Dominique Hulsman; 2. Marije Hoekman; 3. Nické Meijerink. Groep 6 jongens: 1. (aap Huisman: 2. Jasper Kampman; 3. Marten Hulleman. Groep 7 meisjes: 1. Marleen Öffringa; 2. Ellen Wielaard; 3. Anouk Bruggink. Groep 7 jongens: I. Erik Baltus; 2. Barend Smit; 3. Merijn Bckkernens. Groep 8 meisjes: 1. Annemarie Steenhuis; 2. Else Withaar; 3. Charlotte Hulsman. Groep 8 jongens: 1. Rob Marissink; 2. Bart Bulsink; 3. Christiaan Heusinkveld. (Foto: Johan Bol ink) Staatsbosbeheer is onlangs gestart met de elcctrokarritten tussen het bezoekerscentrum en het uitzichtpunt op de Noctselerbcrg. Het doel van dit project is de ouderen en mindcrvalidcn die niet in het bezit zijn van een invaliden parkeerkaart de gelegenheid te ge ven om vanaf de grote parkeerplaats bij Hotel Dalzicht >p een een voudige en milieuvriendelijke manier het uitzichtpunt te kunnen bereiken. De electrokar rijdt tot en met september >p de zondag middag tussen 13.30 en 16.30 uur. Afhankelijk van de belangstel ling zal ook zoveel mogelijk op de woensdagmiddag op dezelfde- tijden worden gereden. De vergoeding voor een enkele rit is een gulden en voor kinderen tot 12 jaar twee kwartjes. Van de elcctr- kar kunnen maximaal negen personen gebruik maken. Naast de vaste ritten wil Staatsbosbeheer de electrokar ook inzetten voor ex cursies onder leiding van een natuurgids, waarbij vooral de minder ter been zijnde medemens van deze bijzondere vetvocrmogelijk- heid gebruik kan maken. Informatie kan men krijgen bij het bezoe kerscentrum Sallandse Heuvelrug (0548-612711). Reserveren kan men bij de coördinator Bertus Nahuis (074-2668122). De kostprijs voor deze excursie is vier gulden per persoon. De excursie duurt zo'n twee uur. (Toto: Rinus Vrijdag) Langs de route van de twintig ste Holterbergrit stonden afge lopen zondag nogal wat bezoe kers. Ondanks de wat dreigen de lucht kwam toch menigeen kijken, hetzij met paraplu, het zij zonder paraplu. In groepjes stonden de toeschou wers bij elkaar en turen gespan nen de weg op, De muziek en de speakers van de auto van Haverslag, die voorop rijdt, zijn echter al eerder te horen dan dat de koetsen te zien zijn. Niet alleen het publiek was in gro te getale aanwezig, ook het deel nemersveld was zoals elk jaar weer behoorlijk. Er namen alleen al zo'n 45 enkclspannen deel aan de rit. Daarnaast deden er nogal wat tweespannen mee en zelfs een driespan, een vierspan, twee vijf- spannen en een achtspan. Sommige koetsen en paarden wa ren zelfs extra mooi opgetuigd, met allerlei versieringen. De Holterbergrit is twintig jaar geleden spontaan ontstaan door ccn klein groepje paardenliefheb bers. Zi| bedachten dat ze vanuit Camping Vcncklaas mooi een koctsenrit door hét dorp konden maken. Sindsdien is de koetsenrit heel wat gegroeid, maar het blijft een jaarlijks terugkerende gebeur tenis. Zoals elk jaar, werd de Holterbergrit ook dir jaar weer ge organiseerd door De Bergnjders. Alle vrijwilligers komen ook van de vereniging. De voorzitter van de vereniging, de heer Janssen, is tevreden over de opkomst, on danks dat er zes spannen zijn uit gebleven. Vermoedelijk door het weer, Dat de opkomst hier zo goed is, komt waarschijnlijk om dat er in Nederland niet veel koet- senritten zijn. Op de meeste van die koetsenritten worden dan ook nog eens alleen authentieke koet sen toegelaten, terwijl in Holten alles welkom is, behalve wagens met reclame. liet achtspan van Oolbekkink uit Holten onderweg tijdens de Holterbergrit. (Foto: Joban Bo/ink) Hoewel het grootste gedeelte vrij willigerswerk is, zijn er veel din gen die worden gesponsord: om- roepwagens, brokken, bekers en linten. Het vinden van deze spon soren gaat volgens de voorzitter vrij gemakkelijk. Natuurlijk moet er iets voor gedaan worden, maar over het algemeen zijn er genoeg bedrijven die de koctsenrit willen sponsoren. Van de deelnemers kan het be stuur horen dat er veel mensen naar Holten komen, omdat het daar zo goed georganiseerd is. Dat moet ook wel, want niet al leen de vereniging is druk met de voorbereidingen, ook de deelne mers. Sommigen zijn zelfs een he le dag aan het: wassen en poetsen. Naast het mooi maken van de die ren moet er natuurlijk ook geoe fend worden, al doet niet iedereen dat even vaak. En als er dan een tussenstop wordt gemaakt, worden eerst de paarden verzorgd, voordat men zelf aan een hapje en een drankje toe is. Voor dat hapje en dat drankje hoeft men overigens niet zelf te zorgen, zelfs voor vermaak is gezorgd. De Stroatkjals uit Luttenbcrg zorgen voor muziek. Begeleid door trom, tamboerijn en accordeon zingen zij uit volle borst. Tijdens de tussenstop werden ook de prijzen uitgereikt aan de win naars. Om te winnen moet men echter aan heel wat eisen voldoen. Er wordt gelet op passende en volledige kleding, het uiterlijk en de conditie van de paarden, het tuig en de originaliteit van het rij tuig. De uiteindelijke winnaars werden: de familie Rijplocg uit Vught met een stocltjeskar ge trokken door een Fjord, de fami lie Smid uit Onnen met een Oostenrijks boodschappenwa- gentje getrokken door een Haflinger, B. H. G. Balster uit Beekbergen met een Old Times Gig getrokken door een Hackney en de familie Kuipers uit Vught met een Noorse Karjol getrokken door een Fjord. Na de tussenstop vervolgt de stoet: haar weg. De rit: zal zoals ge woonlijk worden afgesloten met een défilé door het dorp. Zowel de deel nemers als de toeschou wers zijn het erover eens, dat dit dcfilé toch wel het hoogtepunt van de rit is.

Holtens Nieuwsblad | 2000 | | pagina 5