Cliënt staat voorop bij Thuiszorg Midden Overijssel V RAINBOW II MIDDELDORP-BATHMEN RECHTSTREEKS VERKOOP AF FABRIEK SUPERAANBIEDING: 1395. 20% KORTING Videohometrainers wijzen niet met het vingertje ,Wij gaan altijd uit van het positieve" Vragen? fflFViH BON Te koop parel Blokhut Nieuw: tuin- en terrasdecoraties KOM KIJKEN IN DE SHOWROOM! NBIEDING! Hardenberg Bandenservice vof Kuipers Bandenservice Meijerink Bandenservice SMijhof Banden Vermeulen Bandenservice DONDERDAG 13 JULI 2000 Holten - Sedert enkele jaren wer ken Thuiszorg Zuidwest Overijssel en Thuiszorg Midden Overijssel samen vanuit één gebouw aan de Gaardenstraat in Holten. „De samenwerking wordt steeds nau wer omdat we vinden dat de cliënt zo min mogelijk moet mer ken van het feit dat er twee orga nisaties werkzaam zijn in dezelfde gemeente", zegt Frouke Kremer, rayonhoofd van de dienst Verzorging en Verpleging van Thuiszorg Zuidwest Overijssel. „We hebben altijd al samengewerkt met onze collega's van Thuiszorg Wat heeft Thuiszorg Zuidwest Overijssel te bieden? Ouder- en kindzorg: - zwangerschapsbegeleiding - zwangerschapsyoga - kraamzorg - AGS/PKU/CHT-screening - consultatiebureau - huisbezoeken - inentingen - themabijeenkomsten opvoedingsondersteuning Verzorging en verpleging: - huishoudelijke verzorging - Alpha hulpverlening - persoonlijke verzorging en verpleging - intensieve thuiszorg - medisch technisch handelen - aanvullende hulpverlening - gespecialiseerde verzorging - video-hometraining - voedings-en dieetadvies - personenalarmering - gezondheidscursussen - dagopvang voor ouderen De Keppelerhof - Thuiszorg-hulpmiddelencentrum Aanvraag voor: - persoonsgebonden budget - vrijwillige thuiszorg Maatschappelijk werk - persoonlijk advies en gesprek - groepsbijeenkomsten - sociaal raadslieden - bedrijfsmaatschappelijk werk Servicepakket Zuidwest Overijssel, maar die samen werking is de laatste jaren geïntensi veerd", vult Erik Kramer aan. Hij is sinds november vorig jaar eindverantwoor delijk voor de zorg en planning van Thuiszorg Midden Overijssel. Beide organisaties hebben goede afspraken gemaakt over wie wat doet met betrek king tot de zorg bij de cliënt Om de communicatie te verbeteren is de zorg map ingevoerd. Hierin kunnen de medewerkers van beide organisaties, maar ook de huisarts en mantelzorgers rapporteren over de zorgsituatie en elkaar schriftelijk vragen stellen. Samenwerking Hoe werkt de samenwerking in de praktijk van alle dag? Nadat een cliënt contact heeft opgenomen met het Regionaal Indicatie-orgaan Het Scharfshuis in Deventer, vindt er een intake plaats. Als uit dat intake-gesprek een indicatiebesluit rolt bijvoorbeeld voor huishoudelijke verzorging en wondverzorging van een cliënt, dan ontvangen zowel Thuiszorg Zuidwest Overijssel als Thuiszorg Midden Overijssel deze gegevens. Beide organi saties overleggen waar nodig, er wordt een zorgcoördinator aangesteld en in overleg met de cliënt wordt een zorg plan opgesteld. Dit plan is vastgelegd in de zorgmap. De zorg wordt dan vol gens plan uitgevoerd. „In de zorgmap wordt alle informatie die betrekking heeft op de aard van de hulpverlening bijgehouden. Op deze manier is het duidelijk voor zowel de cliënt als de betrokken hulpverleners welke activiteiten worden ondernomen. Tevens wordt met de cliënt een afspraak gemaakt over evaluatie van de gemaakte afspraken wat kan leiden tot een bijstelling van het zorgplan", aldus Kramer. Continuïteit van zorg Hoewel in de media nog wel eens het beeld wordt geschetst als zou de hulp verlening handen en voeten tekort komen om de hulpvraag op een ade quate manier het hoofd te bieden, zijn er bij Thuiszorg Midden Overijssel en Thuiszorg Zuidwest Overijssel op dit moment geen wachtlijsten. „We kun nen de zorgvraag op dit moment aan. Bij schaarste van personeel bekijken we gezamenlijk hoe we de zorgvraag zo goed mogelijk kunnen uitvoeren. We proberen daarbij zoveel mogelijk reke ning te houden met de wensen van de cliënt. Zoals hulp volgens afspraak en zoveel mogelijk door een vaste mede werker bij huishoudelijke verzorging of een team medewerkers bij verpleging en verzorging.", aldus Kremer. Kramer vult aan. „Mensen willen graag steeds door dezelfde medewerker geholpen worden, want op een gege- ven moment ontstaat er ook een band tussen hulpverlener en hulpvrager. Bovendien gaat het meestal om per soonlijke zaken en dan wil je niet iede re week een andere hulpverlener over de vloer. Dat persoonlijke contact is ook heel belangrijk voor de cliënt. Maar ja, soms heb je te maken met ziekte van een medewerker of is iemand om ande re redenen tijdelijk niet in staat om de hulpvraag van een cliënt verder af te handelen. Zorgmap Thuiszorg Zuidwest Overijssel heeft al enige jaren de zorgmap in gebruik. Door de invoering van een gezamenlij ke zorgmap enige tijd geleden, bete kent dat ook de medewerkers van Thuiszorg Midden Overijssel ermee moeten kunnen werken. Via een cursus werden de medewerkers van Thuiszorg Midden Overijssel op de hoogte gebracht en kreeg men gelegenheid om zich vertrouwd te maken met de nieu we manier van rapporteren. Zoiets kost tijd, mede omdat een aantal medewer kers die al sinds jaar en dag gewend waren om op de vertrouwde manier te rapporteren, opeens met een heel andere manier van werken te maken kregen. Kramer: Door de stijgende zorgvraag, wordt het steeds belangrijker zaken efficiënt te regelen. Hoe meer je geza menlijk regelt, hoe beter de totale zorg verlening verloopt. Alles is beter op elkaar afgestemd. In de toekomst zal deze afstemming toenemen, ook met andere disciplines als woon-/zorgcen- trum Diessenplas, huisartsen etc." Thuiszorg Midden Overijssel is bereik baar op het volgende telefoonnummer: (0548) 378300 en Thuiszorg Zuidwest Overijssel op 'telefoonnummer (0570) 686000. HO/ZA 6 Mocht u naar aanleiding van dit arti kel nog vragen hebben, dan kunt u bellen met de Centrale Thuiszorg- telefoon. Het nummer is 0570- 686000. DEVENTER - Soms loopt het met je kind niet allemaal op rolletjes. Natuurlijk probeer je het als ouder zo goed mogelijk te doen, maar het contact met het kind gaat niet zo goed. Het kind is las tig, trekt zich terug op zijn kamer, loopt steeds van tafel weg, wordt gauw boos of huilt de hele tijd. Daardoor weet je als ouder ook niet meer wat je moet doen. Er ontstaat een negatieve sfeer. Niet leuk voor het kind en ook niet voor de ouders. Want er zijn best positieve dingen. Als je ze maar ziet. De drie medewerkers van Video hometraining van Thuiszorg Zuidwest Overijssel komen bij gezinnen thuis om video-opnamen te maken. Op deze manier kunnen de ouders en de kinde ren zien wat er mis gaat en - belangrij ker nog - wat er goed gaat. „Want wij gaan altijd uit van het positieve", zeg gen Tineke Grijsen en Joke Bouw meester, twee van de drie videhome- trainsters van Thuiszorg Zuidwest Overijssel. Tineke is sinds 1980 bij Thuiszorg Zuidwest Overijssel, Joke sinds 1979. Beiden zijn van oorsprong .gezinsverzorgster. Daarna hebben ze zich gespecialiseerd op videohometrai ning. Problemen die ouders bij de opvoeding van hun kinderen ondervin den, staan hierbij centraal. Het accent ligt op kinderen van nul tot tien jaar, van huilbaby tot lastige puber en van autistisch meisje tot hyperactieve jon gen. Videohometraining gebeurt in het hele werkgebied van Thuiszorg Zuidwest Overijssel, behalve Raalte. Daar wordt videohometraining uitge voerd door Thuiszorg Salland. Er wor den meestal opnames gemaakt in de gezinssituatie, soms ook op school of op de peuterspeelzaal. Big brother „Wij maken zelf met onze videocame ra de opnamen als we bij gezinnen thuis zijn", zeggen Tineke en Joke. „Dus van Big Brothertoestanden is geen sprake. Wij houden ook zelf altijd het kennismakingsgesprek met de ouders, en we vragen dan waarom de mensen hulp hebben gevraagd en wat ze eigenlijk verwachten. We maken altijd korte opnames van zes of zeven minuten en later bekijken we die dan samen met de ouders en soms met de kinderen. Alles wat er in het gezin gebeurt, is zichtbaar Vaak zien de ouders ook wel in dat er iets moet ver anderen, als ze de video hebben beke ken. Neem nu het voorbeeld van het kind dat steeds wegloopt van tafel. De vader uit het gezin deed dat zelf ook steeds, en zag dat op de film terug. Hij gaf zelf al het antwoord: „Als ik minder vaak van tafel loop, geef ik een beter voorbeeld. Aan de hand van de video films kunnen we de mensen handvaten geven om de situatie te verbeteren. We kunnen een hyperactief kind niet min der druk maken, maar wel kunnen we ervoor zorgen dat de ouders en het kind zelf beter met de hyperactiviteit leren omgaan." Volgens Tineke en Joke is het ook belangrijk dat ouders positieve kanten van hun kind leren zien. „Je kunt de hele dag op een kind mopperen maar in de regel helpt dat weinig. Als we een kind een dagje met de videocamera volgen, kunnen de ouders zien wat het kind nu eigenlijk doet en waarom. Ze zien dan dat er ook positieve dingen gebeuren. Op deze manier kun je de situatie verbeteren. Dit werkt beter dan met een opgeheven vingertje rondlo pen." Aldus de twee videohometrain- sters, die soms eenmalig bij een gezin over de vloer komen, soms vaker. Hun werk bij gezinnen is soms in drie maan den klaar, in andere geallen duurt het een jaar. Tineke en Joke met nog een ding van het hart. „Wij weten ook niet alles. Wij hebben zelf ook kinderen en het is voor mensen soms een hele opluchting als we eerlijk zeggen dat wij bepaalde problemen zelf ook kennen." Gezinnen die meedoen aan videoho metraining, worden meestal naar Thuiszorg Zuidwest Overijssel doorver wezen door de ouder en kindzorg-van Thuiszorg, door huisartsen, het zieken huis, de GGD of RIAGG. De aanmelding voor videohometrai ning verloopt via de Centrale Thuiszorgtelefoon (0570)686000. Foto bovenJolie Bouwmeester en Tineke Grijsen vein Videohomctraining Thuiszorg Zuidwest Overijssel Postbus 583, 7400 AN Deventer HUISHOUDELIJK PERSONEEL Met spoed gevraagd: HULP I/O HUISHOUDING v. 1 morg. 1/d wk. zelfst. kunnen werken, bellen 's avonds tus. 19.00- 20.00 u. Tel. 0518-364312 I WOONRUIMTE VRAAG Holten e.o. WONING3 slpk., duur2 jaar(max) kale huur max. f800.-. p.m., z.s.m. Tel. 0562-451394. FINANCIERING- VERZEKERING UNIEK IN NEDERLAND Geen bkr toetsing, maar toch geld1!!! 0900-2020720 O RAKETJES joor Hollens g De Zakengids I rubrieksadvertentie op te geven voor Hoitens Nieuwsblad/De Zakengids Plaatsingsdatum(s) - Plaats hier uw advertentietekst Per vakje één leesteken of spatie gebruiken. (Denk aan adres en/of telefoonnummer en vergeet niet om belangrijke details te vermelden). REGEL De kosten van uw advertentie: Prijzen zijn incl. 17,5% BTW t/m 3 regels per regel meer f 19.92 f 6.64 Hoe opsturen De volledig ingevulde bon, voorzien van uw eigen banknummer en handteke ning of met bijgevoegde giro-betaalkaart of bankcheque, dient 2 dagen voor plaatsing in ons bezit te zijn. Opdrachten die te laat zijn worden doorge schoven naar de volgende week. In gesloten envelop toezenden aan: Oostelijke Weekbladpers b.v. afd. Telefonische Verkoop Antwoordnummer 97, 7500 VB Enschede (een postzegel is niet nodig) Hoe betalen Vul op de bon uw eigen bankrekeningnummer in en plaats uw handtekening. Daarmee stelt u ons (éénmalig) in de gelegenheid om het bedrag te incasseren. Ook kunt u een ingevulde en ondertekende girobetaalkaart of bankcheque bij de bon opzenden. Ondergetekende: verleent hierbij een éénmalige machtiging aan Media Collect om het verschuldig de bedrag af te schrijven ten laste van zijn/haar rekening. Datum: -Handtekening rekeninghouder:- Administratiekosten bij niet-kontante betaling f 6.50 Advertentie onder nummer/brieven buro v/d blad f 6.50 extra Bewijsexemplaar op aanvraag per post f 6.50 Telefonische opgave advertenties: 053-484 24 50 V oostELyke ujeekbLadpers bu Nieuwe aardappelen W. G. Markvoort Oude Stationsweg 7 0548-36 18 69 Zaterdags of elke dag tussen 17.00-19.00 uur Uw specialist in: tuinplanken sierbestrating schermen zand/grind palen enz. Ook ruime keus in tuinmeubelen Koekendijk 10. Tel. 0570-54 25 07 28 mm 300x200 met dakleer nu op tuin- en terrasdecoraties op onze toch al lage prijzen. (Graniet, tufsteen, lavasteen en potterie) Open: ma.-vrij. van 9.00-17.30 uur, za. 9.00-16.00 uur Donderdag koopavond tot 20.00 uur Wevers B.V. Jutestraat 27 te Rijssen tel. 0548-51 69 14, fax: 52 09 33 Alle prijzen zijn per 4 stuks banden wielen, inclusief montage, balanceren, ventielen en verwijderingsbijdrage. (Ook andere lichtmetalen wielen in diverse maten leverbaar.) Autobanden verdienen vakmanschap. GROEP RAINBOW: INMIDDELS AL 800 VI Markt 6, 7772 AE Hardenberg Telefoon 0525-271030 Fax 0523-271040 Spechthorstweg 2A, 7471 GH Goor Telefoon 0547-273400 Fax 0547-273408 Broekhoekweg 24, 7582 PT Losser Telefoon 053-5388211 Fax 053-5361858 James Wattstraat 3, 7131 ME Lichtenvoorde Telefoon 0544-373193 Fax 0544-377271 Venneslatweg 2, 7151 HD Eibergen Telefoon 0545-474166 Fax 0545-475355

Holtens Nieuwsblad | 2000 | | pagina 6