f kort nieuws Veilig zwemmen in Overijssels open water Cl E v r t a s s e n a v e e i z j d i g HET WEER Milieuklachten meldt u bij 038 422 11 32 BEKENDMAKINGEN 11 R T V OOST Overijssel stemt voor rampeninfo af op RTV Oost verijssels Nieuws Provincie Overijssel, Postadres: Putbus 10078 i 3 6B Zwolle Bezoekadres: Luttenbergstraat 2 Zwolle 425 25 25 fax: 038 425 26 50 e-mail: Posfbus@prv-overijssel.nl internet: www.prv-overijssel nl l^veri|ssels Nieuws Deze week vindt u nieuws en items over de werkterreinen van de provincie Overijssel. Vergadering Provinciale Staten in provinciehuis Zwolle - Provinciale Staten van Over- jijssel vergaderen op woensdag 28 juni |2000, vanaf 09.30 uur in het provincie huis te Zwolle. De heer Oosting is voor jde vergadering uitgenodigd door de Commissaris van de Koningin Hendrikx ien zal een toelichting geven op de werk wijze van de Commissie onderzoek vuurwerkramp Enschede. Daarnaast (praten de staten onder andere over de (wijziging van het Kiesregelement voor de waterschappen in de provincies Gro- jningen, Drenthe en Overijssel en de (beleidsnota Recreatie en Toerisme. IDe vergadering van Provinciale Staten is een openbare vergadering. U bent van harte uitgenodigd bij deze vergadering (aanwezig te zijn. De vergaderstukken en de agenda's liggen tijdens kantooruren ter inzage in de bibliotheek van het pro- ivinciehuis, Luttenbergstraat 2, en in de 'centrale bibliotheken van de gemeenten Hellendoorn te Nijverdal en Hengelo. Provincie Overijssel geeft nieuwe subsidiewijzer uit Zwolle - De nieuwe subsidiewijzer vin de provincie Overijssel voor de jarei 2000 en 2001 ligt weer voor u klaa'- (De brochure behandelt in vogelvlicht leen groot aantal subsidiemogelijlheden, waarop particulieren en vrijwillêers bij Jof besturen van een verenigingof stich- jting een beroep kunnen doen Per sub- isidie wordt kort aangegeven waarvoor jdeze bestemd is, welke richiijnen er worden gehanteerd, wie cr'oor in aan merking komt, hoe groot ie bijdrage ikan zijn en hoe de proceture eruit ziet. jU kunt een exemplaar vin de subsidie- jwijzer opvragen bij me\rouw Wevers van de provincie Overjssel, telefoon (038 425 23 45. Jeugdhulpverlening in Enschede krijgt extra steun Twente - De provincie Overijssel heeft een bedrag van ƒ250.000,- beschikbaar gesteld ter ondersteuning van de jeugd hulpverlening in Enschede. De diverse instellingen voor jeugdhulpverlening in (Twente (BJ Twente, Stichting Jeugd zorg Twente, Stichting Jeugdzorggroep Dost, Stichting Jeugd en Gezin Overijs- isel) hebben vanwege de gevolgen van de ramp in Enschede een enorme werkbe lasting gekregen, De organisaties bieden hulp en ondersteuning aan de slachtof- jfers en gedupeerde instanties van de pamp. Door de bijdrage van de provin cie kunnen de instellingen een aantal maatregelen nemen, zodat er maximale aandacht naar de directe slachtoffers kan gaan. Ook blijft er aandacht voor de pegeleiding van eigen medewerkers en paaste relaties en de continuïteit van de jreguliere hulpverlening. De provinciale uitkering wordt onder andere gebruikt voor de extra inzet van ambulante hulp verleners, opvang en begeleiding van de eigen medewerkers en voor uitbreiding van de telefonische bereikbaarheid. IStraattheaterfestival Deventer op Stelten (Deventer - Vanaf vrijdag 7 juli tot zon- dag 9 juli 2000 staat Deventer op stel ten. Onder de noemer straattheater festival 'Deventer op Stelten' komen verschillende theatergroepen uit de hele wereld, die hun acts op stelten uitvoc- jren, naar Deventer. Ook veel theater- Igroepen uit Overijssel doen aan het Ifestival mee. U kunt gedurende drie idagen volop genieten van muziek, diver se theateracts en beeldende kunst. De toegang tot het festival is geheel gratis. Gedeputeerde Staten van Over ijssel verlenen een subsidie van ƒ35.000,- aan de VVV. (Verijssel - In warme perioden kan een bezoek aan één van de meren en zand- vinplaatsen die Overijssel rijk is de nodige verkoeling brengen. Maar hoe weet u of het open water dat u wilt bezoeken ook geschikt is voor een verfrissende duik? Vervuiling kan het water ongeschikt maken om in te zwemmen. Het kan zelfs gevaarlijk zijn. Onze provincie heeft in totaal 13 zwemplassen die de provincie Overijssel elk jaar controleert op hygiëne en veiligheid. De aanwezigheid van verschillende faciliteiten, zoals een strand, toi letten en parkeerplaatsen maken onderdeel uit van de controle. Ook let de provincie onder andere op de diepte van het open water, vuil en obstakels en de gemiddelde doorzicht. De kwaliteit van het water wordt maandelijks door het waterschap nagekeken. Tijdens de zomerperiode, als de temperatuur echt hoog oploopt, kan deze controle zelf dagelijks uitge- Overijssel - Heeft u last van lawaai? Stinkt het bij u in de buurt? Of wordt er afval gedumpt op plaatsen waar dat niet is toegestaan? Dan kunt u 24 uur per dag telefonisch terecht bij de Milieuklachten- telefoon van de provincie Overijssel. De Milieuklachtentelefoon zorgt ervoor dat uw klacht door de juiste instantie wordt behandeld. Klachten over stortplaatsen of andere grote bedrijven die lucht- of bodem verontreiniging veroorzaken horen meestal bij de provincie thuis. Als dat niet het geval is dan zorgt de Milieuklachtentelefoon dat uw klacht aan de goede instanties wordt doorgegeven, zoals de gemeente, de politie of het water schap. Het afgelopen jaar heeft de Milieu klachtentelefoon ruim 2000 milieuklachten ontvangen. U kunt hierbij denken aan klach ten over geluids- en stankoverlast, maar ook aan klachten over waterverontreiniging en overlast van locaties waar gebouwd wordt. Bij sommige klachten is er nader onderzoek naar de oorzaak van de klacht nodig, maar meestal kan de milieuklachtenlijn samen met u goede maatregelen nemen om de klacht op te lossen. De telefoon is niet de enige manier waarop u de milieuklachtenlijn kan bereiken. Sinds kort kunt u ook op het e-mailadres: milieuklachten@prv-overijssel.nl met al uw milieuklachten terecht. Voor meer informatie over de werkzaamheden en de rol van de Milieuklachtentelefoon ligt er een speciale fol der voor u klaar. Deze folder kunt u opvragen via het e-mailadres of de Milieuklachtentele foon. Bij de eenheid Water en Bodem van de provincie Overijssel liggen vanaf 30 juni 2000 de volgende stukken ter inzage: a. een vergunningsaanvraag van VastNed Groep BV voor het onttrekken van grondwater ten behoeve van het droog- houden van een bouwput voor de par keerkelder aan het Van Goghplein te Almelo; b. een vergunningsaanvraag van de Provin cie Overijssel voor het onttrekken en infiltreren van grondwater ten behoeve van een energieopslagsysteem te Zwolle; c. een aanvraag tot wijziging van de bestaande vergunning van Wavin Neder land BV voor het onttrekken en infiltre ren van grondwater ten behoeve van de uitbreiding van het koudeopslagsysteem te Hardenberg; d. een vergunningsaanvraag van Thomas- son Dura BV voor het onttrekken van grondwater ten behoeve van de bouw van de parkeerkelder Van Heekplein te Enschede; e. een vergunningsaanvraag van de gemeente Enschede voor het onttrekken van grondwater ten behoeve van het instandhouden van een bemaling tijdens de gebruiksfase van de ondergrondse parkeergarage ter plaatse van het Van Heekplein te Enschede; f. een vergunningsaanvraag van het Water schap Groot Salland voor het onttrekken van grondwater ten behoeve van de aan leg van een effluentleiding bij de RWZI te Deventer; g. een vergunningsaanvraag van de Provin cie Overijssel voor het onttrekken van grondwater ten behoeve van de sanering locatie Vijverpark te Kuinre; h. een aanvraag tot wijziging van de ver gunning van ING Vastgoed en Ontwik keling BV voor het onttrekken van grondwater ten behoeve het drooghou- den van de parkeerkelder van het woon- en winkelcentrum De Brink te Hengelo (O). Voor de aanvragen a. tot en met e. hebben Gedeputeerde Staten van Overijssel ont werpbeschikkingen opgesteld waaruit blijkt dat het plan is vergunningen, onder het stel len van voorschriften, te verlenen. Voor de aanvragen f. tot en met h. is een definitieve beschikkingen opgesteld waaruit blijkt dat Gedeputeerde Staten vergunning hebben verleend onder het stellen van voorschriften. In de definitieve beschikkingen f. en g. zijn geen wijzigingen aangebracht ten opzichte van de ontwerpbeschikkingen. In de defini tieve beschikking van h. zijn wel wijzigingen ten opzichte van de ontwerpbeschikking groten. Stinkend water kan bijvoorbeeld een aanwijzing zijn voor lozingen en watervervui ling. Ook zwerfvuil in het water of aan de waterkant kan een reden zijn om niet van het water gebruik te maken. Vuil trekt namelijk ratten aan en zij zijn de verspreiders van de ziekte van Weil. Het dragen van waterschoe nen is dan aan te bevelen als bescherming tegen bijvoorbeeld glas, stenen of andere voor werpen. Ook bij water waar u in eerste instan tie geen bijzonderheden aantreft, is aandacht geboden. In diep water ontstaan namelijk koude stromingen, waardoor u kramp kunt krijgen. voerd worden. De open wateren in West- Overijssel worden gecontroleerd door Water schap Groot Salland. Waterschap Regge en Dinkel controleren de wateren in Twente. De provincie gebruikt al deze gegevens om te kij ken of het water aan de normen voldoet, zodat u in de zomer aan de waterkant kunt genieten. Tips Ondanks de controle zwemt u in open water altijd op eigen risico. U kunt natuurlijk zelf ook veel doen om uw eigen veiligheid te ver- De provincie Overijssel en de water schappen controleren dertien open water. Van de zwemlocaties die niet in deze lijst staan vermeld, zijn geen gege vens bekend. Deze ongecontroleerde wateren zijn bijna altijd onbetrouwbaar en onveilig. Bclterwijde - Wanneperveen Zwart Dennen - Staphorst Agnietenplas - Zwolle Wijthmenerplas - Zwolle Kolkbad Den Nul Heidcpark - Lemelerveld De Oldenmeijer - Hardenberg Zandgat - Sibculo 't Lageveld - Wierden Tuindorpbad - Hengelo Hulsbcek - Oldenzaal Rutbeek - Enschede Kotermeerstal - Avereest. aangebracht. Deze aanvragen en (ontwerp)- beschikkmgen zijn eveneens in te zien in de desbetreffende gemeentehuizen. Procedure ontwerpbeschikkingen Gedurende een termijn van vier weken, ingaande nadat deze beschikking ter inzage is gelegd, kunt u bedenkingen tegen de ont werpbeschikking in brengen. Dit kan zowel schriftelijk als mondeling. Schriftelijke bedenkingen kunt u richten aan het college van Gedeputeerde Staten van Overijssel, Postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Degene die schriftelijk bedenkingen inbrengt en niet wil dat zijn persoonlijke gegevens bekend worden gemaakt, dient daar tegelijk met het indienen van zijn bedenkingen om te ver zoeken. Iedereen kan verzoeken om op een open bare hoorzitting nader te worden geïnfor meerd over de ontwerpbeschikking. Tijdens deze hoorzitting kunnen ook mondeling bedenkingen tegen de ontwerpbeschikking naar voren worden gebracht en schriftelijk ingediende bedenkingen nader worden toe gelicht. Verzoeken voor het houden van een hoorzitting kunnen tot en met 21 juli 2000 telefonisch, telefoonnummer (038) 425 15 31 of (038) 425 15 18 ingediend worden. Als een verzoek wordt ingediend, zal deze openbare hoorzitting namens het College van Gedeputeerde Staten van Overijssel op 25 juli 2000 om: 14.00 uur in het gemeentehuis van Almelo (aanvraag a); 12.00 uur in het provinciehuis te Zwolle (aanvraag b); 10.00 uur in het gemeentehuis van Harden berg (aanvraag c); 15.30 uur in het gemeentehuis van Enschede (aanvraag d en e). Procedure definitieve beschikkingen Gedurende een termijn van zes weken, nadat deze beschikking ter inzage is gelegd, bestaat de mogelijkheid bij de Afdeling be stuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage, schriftelijk beroep in te stellen tegen het Zomer lijkt gemotiveerd Na een maand mei, die bol stond van uitersten, lijkt juni, de eerste zomermaand, er wel zin in te hebben. Hoewel koele en warme perioden elkaar nog steeds vlot afwisselen ligt het gemiddelde tot nu toe duidelijk boven normaal. Dat geldt zowel voor het aantal uren zon als voor de tem peratuur. De thermische hoogstandjes op 19 en 20 juni zijn daar natuurlijk niet vreemd aan. Als die zuidelijke stroming met aanvoer van hete lucht uit Zuid-Europa een voorproefje is van wat ons nog te wachten staat dan kun nen we onze borst nog nat maken. Plaatselijk werden in Overijssel records gebroken: 34 graden z komt bijna nooit voor. Het ontbreken van een echte west-circulatie doet mij vermoe den dat de zomer snode (=warme) plannen heeft. Ton ten Hove Ton ten Hove t i dagelijks de ir Radio Oost en TV Oost vroeg in het seizoen Informatie Wilt u meer weten over veilig zwemmen in open water? Vraag dan onze speciale zwem waterfolder aan op telelefoonnummer 038 425 23 45. Ook kunt u informatie over de kwaliteit van het zwemwater aanvragen per c-mail, via adres zwemwatcr@prv- overijssel.nl. Of surf naar onze internetsite: www.prv-overijssel.nl. De Overijsselse bevolking heeft sinds zater dag 13 mei massaal afgestemd op Radio Oost en TV Oost voor informatie over de ramp in Enschede. TV Oost was in de week na de ramp. samen met Nederland 2, de meest bekeken zender tussen 18.00 uur en 19,00 uur. Dagelijks keek gemiddeld 40% van de Overijsselse bevolking van 13 jaar en ouder naar TV Oost. Op 13 mei was dat zelfs ruim 50%. Met name de nieuwsuitzendingen, maar ook twee bijzondere programma's op vrijdag 19 mei trokken uitzonderlijk veel kijkers: de uit vaartdienst van brandweerman Hesselink en de stille tocht. Die herdenkingstocht werd in Overijssel voornamelijk via TV Oost bekeken. 43% van het totale aantal Overijsselse tv-ki)- kers had TV Oost op staan. 30% had voor keur voor Nederland 2. Zenderaandelen Overijssel 18:00 - 19:00 uur week Speciale aandacht voor paardensport Komend weekeinde komen liefhebbers van paardensport volop aan hun trekken. RTV Oost heeft ruime aandacht voor het CSI Twente dat op donderdag begint op Erve Maathuis in Geesteren In Sport op Vrijdag om 19.21 uur op TV Oost een voorbeschouwing op de Grote prijs van Twente met regionale favorieten zoals de gebroeders Schroder. Jeroen Dubbeldam en Peter Geerink. Radio Oost volgt op zov/el zaterdag- als zon dagmiddag de ontwikkelingen op de voet. Er zijn live-schakelingen met het concoursterrein in de programma's tussen 13.00 en 18.00 uur. Op zondagavond kunt u weer terecht bij TV Oost Vanaf 18.00 uur in het nieuws het wedstrijdverloop. Op maandagavond 19.21 uur een half uur lang beelden van het con cours met daarin uiteraard beelden van de finale om de Grote Prijs van Twente en de winnaar van de Prix du Vainqueur door Gedeputeerde Staten van Overijssel genomen besluit. Beroep staat open voor: degenen die bedenkingen hebben inge bracht tegen de ontwerpbeschikking; de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over de ontwerpbeschikking; degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van de beschikking ten opzichte van het ont werp daarvan zijn aangebracht; belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen beden kingen te hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Het beroepschrift moet de redenen van het beroep bevatten en in tweevoud worden ingediend bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. Voor de behandeling van een beroep is een griffie recht verschuldigd. Aangezien het instellen van een beroep de beschikking van Gede puteerde Staten niet schorst, kan in bepaalde gevallen om schorsing of een voorlopige voorziening verzocht worden - bij de voorzitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. Voor de behandeling van een schorsings- verzoek of een verzoek om een voorlopige voorziening is eveneens een griffierecht verschuldigd. Voor nadere inlichtingen over de beroeps procedure kunt u zich wenden tot de pro vinciaal medewerker die bij deze beschikking is vermeld of tot de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State te 's Gravenhage, telefoonnummer (070) 426 44 26. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer B.M. Groenhof of de heer LJ. Hocisma van de eenheid \Yater en Bodem van de provincie Over ijssel, telefoonnummers (038) 425 15 31/ (038) 425 15 18. J0' is HET COHTpCle.- TEflM "OPÊW water in oyeP'jóset/ n*AP VOOR IET OteT TXKUCTTe V6IU6ZWEM WATEfZ

Holtens Nieuwsblad | 2000 | | pagina 13