Boekje over historie kasteel Waarden borg IB ïfl Ter Steege live ra voortman keukens Geslaagde middag bejaardensociëteit Presentatie in gebouw HMV over werk stichting PanBi Gezinsdienst Puzzelrit Agenda UITTIPS /INFORMATIE ENZ. Kinderboerderij Strubbert Jaarreisje NBvP Espelo Bijeenkomst NBvP Dijkerhoek Contactdag voor stamboekmakers R ij s s e n geschreven is? Verkoopster Administratief medewerkster LET OP MORGENOCHTEND VANAF 10.00 UUR "°g- ">T°rmz-h& Herman ter Harmsel gaf een boeiende lezing over zijn grote hobby diepzeeduiken. Eerst hield hij zich bezig met zweef vliegen, maar nadat hij zijn vrouw leerde kennen, werd diepzeeduiken hun sport. Hun duikersvest is toegerust met slangen en knoppen en zelfs een computer die aangeeft hoelang men onder water kan blijven. Naar verhouding vele kilo's ge wicht moeten mee de diepte in. Na hun eerste brevet te hebben gehaald, waarmee ze mochten duiken tot 18 meter, werd later het tweede brevet gehaald, zodat ze zich op een diepte van 40 me ter mochten begeven. In Nederland werd gedoken in de Oosterschclde en in Ruinerwold. In de tropische landen vindt men prachtige koralen op de bodem, zeer kleurrijke koralen die zo'n 1 cot 1.5 meter per jaar groeien. Herman liet plaatjes zien, gemaakt op de Malediven, Bonaire en Shrilanka en de Rode Zee. Zeer mooie koralen als de anemoon, zee-egel een schildpad en zelfs een slak onder water werden prachtig gefotografeerd. Ook het zwemmen tussen de dolfijnen was een ware belevenis. De meeste vissen die ze tegenkomen zijn niet gevaarlijk. Mevrouw Span dankte Herman voor de geslaagde mid dag waarbij de aanwezigen werke lijk genoten van al het schoons dat getoond werd. Het boekje Holten, het bis schoppelijk kasteel de Waardenborg ligt opnieuw in de winkel. Het 36 pagina's tel lende werkje geeft heel goed de geschiedenis van voormalig kasteel De Waardenborg weer. Een must voor elke Holtenaar. Historicus H.L. Janssen en ar cheoloog A.D. Verlinde maakten het boekje al in 1977, maar heeft aan actualiteit en leeswaarde niets ingeboet. Het geeft in chronologi sche volgorde een goede beschrij ving over het ontstaan van het kasteel en het einde ervan. In het boekje staan duidelijke be geleidende kaartjes die ervoor zorgen dat het een leesbaar geheel wordt. De bedoeling is dat er straks ook een infopaneel bij de van de Waardenborg komt te staan, met de volgende tekst: 'Tijdens de tweede helft van de veertiende eeuw werd de grote landweer van Deventer naar Holten aangelegd. Dit was een stevige zandwal met doornig struikgewas erop en sloten er langs. In deze wal, die de zuidf lank van Salland moest beveiligen, werden enkele versterkingen ge bouwd, onder meer de Waardenborg. Bij de Waardenborg, een bescheiden kasteeltje, kruiste de handelsweg van Deventer naar Duitsland de landweer, die hier met slagbomen was beveiligd. Er werd tol gehe ven over de passerende voertui gen. De Waardenborg bezat een recht hoekige ommuring van 30x25 meter met een brede gracht er »omheen. Het poortgebouw en de ophaalbrug lagen in het noorden, twee hoektorens in het zuiden. Binnen de ommuring lagen de dienstgebouwen, waarvan tijdens de opgraving in 1972 niets meer is terug gevonden. Het kasteel werd omstreeks 1378 gebouwd, maar werd al in 1380 verwoest. Na de herbouw werd het vanaf 1401 aanzienlijk versterkt door Gerrit Borre, op last van de bisschop van Utrecht, de landsheer van onder meer Overijssel (Oversticht). Omstreeks 1530 is het kasteel af gebroken, omdat keizer Karei V de versterking niet rendabel acht- Het boekwerkje is te koop bij boekhandel Heusinkveld voor 4,95 gulden. Gevonden/verloren VOORWERPEN Gevonden: Een damessportfiets, grijs van kleur; een motorhand schoen; papiergeld; huissleutel aan ring en een sleutelbos van vijf sleu tels met Pepsi sleutelhanger Verloren: een zwart/witte kater; een brik, een sleutelbos met Volvo sleutel; een groene tas met zwemspullen; een zilveren arm-band en een skelter. In het HMV-gebouw zal op zondag 4 juni een presentatie worden gehouden over PanBi. PanBi is een chinees jongetje dat model staat voor de vele Chinese kinderen die in het kindertehuis terechtkomen. Robert en Priscilla van Capellen die werkzaam zijn in een Chinees kindertehuis in Nederland komen vertellen over het werk dat ze daar mogen doen. Aan de hand van dia's en foto's wordt een indruk gegeven van de situatie waarin kinderen als PanBi verkeren.- Een ieder die zich betrokken voelt bij het lot van deze kinderen is aanstaande zondag van harte welkom. De presentatie begint om 13.30 uur en duurt tot ongeveer 15.00 uur. De samenkomst begint zoals gewoonlijk om 10.00 uur. Aansluiten zal er een Chinees ge tinte maaltijd worden geserveerd. Wil men de maaldjd bijwonen, of meer informatie dan kan men bel len met de familie G. Kolkman, tel. 361158. VSO Nederland, HooRhirmtlrapIcin 142. 3514 AZ U In de Hervormde Kerk zal zon dag 4 juni de laatste gezins dienst van dit seizoen plaats vinden. Tijdens deze dienst, waarin ds. A.J. Lcerink zal voorgaan, zullen de kinderen van groep acht van de kindernevendienst en alle kinde ren van de zondagsschool Holten afscheid nemen. Na afloop van de dienst is iedereen welkom in de De Boschkamp om onder het ge not van koffie, thee of limonade nog even na te praten. De viering begint om 9.30 uur. PIJNSTILLER MAC De Holterberg houdt zondag 4 juni een puzzelrit voor auto's en motoren. De lengte van de rit is onge veer 40 kilometer rondom Holten. De start is om 14.00 uur bij clubhuis 't Stuurhuus, Beuse- bergerweg 37 te Holten. De inschrijving is vanaf 13.30 uur geopend. Er zijn leuke prijzen te winnen. Voor in lichtingen: Jan Vincent, tel. 0548 364200. Juni Sportdag basisscholen, Vletgoor, 9 juni 2000, 8:45 tot en met 14:00 Oefening brandweer en EH BO. 19 juni 2000 Dijkerhoekse School- en Volksfeest, Dijkerhoek, 23 juni 2000 tot en met 25 juni 2000 Juli Boeldag HMV, 1 juli 2000, 9:00 Sploder Revue, Espelo, 7 juli 2000 Sploder Feest, Espelo, 7 juli 2000 tot en met 9 juli 2000 Optocht Sploder Feest, Espelo, 8 juli 2000 Koningsschieten, De Eendracht, 8 juli 2000 Fruhshoppen, Espelo, 9 juli 2000 Triathlon Ballooning, Stichting Triathlon Holten, 't Vletgoor, 14 juli 2000 Triathlon Holten, Stichting Triathlon Holten, 15 juli 2000 Holterbergrit, Koetsenvereniging De Bergrijders, 16 juli 2000 Braderie, Holtense Handelsvereniging, Centrum Holten, 19 juli 2000 Dorpsfeest en kermis. Centrum Holten, 25 juli 2000 tot en met 29 juli 2000 Augustus Braderie, Holtense Handelsvereniging, Centrum Holten, 9 augustus 2000 Houthakkersfeest, Centrum Holten, 17 augustus 2000 September Keunefeesten, Kalfstermansweide, 7 septem ber 2000 tot en met 10 septem ber 2000 Vrije markt HMV, Smidsbclt, 9 september 2000,9:00 November Najaarsshow HMV, Sporthal 't Mossink, 4 november 2000, 20:00 Jubileumconcert Campanella, Hervormde kerk, 5 november 2000,15:00 Jubileumconcert Campanella, Kandelaar, 11 november 2000, 20:00 Toneelavond, GLTO en NBvP, 18 november 2000, Inlichtingen: 0548-365424 Tijdens de pinksterdagen, 11 en 12 juni, wordt bij speel- en kinderboerderij Strubbert een kabouterweekend gehouden. Het thema is "Kabouter Plop met zijn maatjes op de boerderij" Beide dagen is men geopend van 10.00 tot 18.00 uur. De extra acd- viteiten zijn van 12.00 tot 17.00 uur. Voor meer informade, tel. 0573-221306. Steun VSO Stort 3S op giro 92 en u bent zelf een STUURT KENNIS DE WERELD IN De NBvP Vrouwen van Nu afdeling Espelo hadden onlangs weer hun jaarlijkse reisje. Na vertrek vanaf de Bosschool ging het richting Wijhe. Hierna ging het gezelschap richting Havelte, waar een bezoek werd gebracht aan vlinderparadijs Papilionrama. Daarna ging het richting het Dwingeloo waar een koffietafel klaar stond voor de dames. Na de lunch werd in Vcenhuizen het gevangenismuseum bezocht. Afgesloten werd met een diner in Wijhe waarna de dames om 20.30 uur weer terug waren in Espelo. Het seizoen wordt af gesloten met de jaarlijkse fietstocht welke wordt gehouden op dinsdag 20 juni. De Dijkerhoekse plattelandsvrouwen hielden onlangs hun laatste seizoensbijeenkomst. De 'Drei vrouwleu uut'n Achterhook' waren te gast op deze avond. Drie dames uit Harfscn brachten op komische wijze gedichten, zang en sketches ten gehore. Heel herkenbare stukjes en liedjes waarbij veel dames enthousiast meezongen. Een leuke, maar vooral ook ontspannende avond. Het seizoen wordt op 6 juni afgesloten met een fietspuzzeltocht. Drie heren hebben de tocht uitgezet. Natuurlijk hopen de plattelandsvrouwen Dijkerhoek op veel deelname en vooral mooi De werkgroep genealogie van de Oudheidkundige Vereniging de Elf Marken te Gorssel houdt op zaterdag 3 juni haar zesde genealogische contactdag. De dag wordt ge houden in het Richtershuis, Hulsweg 4 te Harfsen en begint om 10.00 uur. Evenals voorgaande jaren is het de bedoeling van deze dag om beginners, gevorderden en be langstellenden te tonen wat er allemaal bestaat op het gebied van stamboomonderzoek en boerderijgeschicdcnis in deze regio. Een ieder die op zoek is naar gegevens over voorouders, of de plaats waar ze gewoond hebben kan tijdens deze contactdag proberen zijn gegevens aan te vullen. Herman Koopman uit Holten is ook met een stand aanwezig. Wie net een begin gemaakt heeft met een statn-^ boom en nog niet goed hoe dit aan te pakken, wordt graag hulp verleend. Er liggen doop-, trouw- en begraafboeken uit de hele regio ter inzage, tevens is er gelegenheid een kopie te maken. De toegang is grads en er is gelegenheid om wat te drinken. De contactdag duurt tot ongeveer 16.00 Ter Steege Bouwbedrijf B.V. te Rijssen zoekt voor diverse projecten in het noorden, oosten en midden van het land: allround, beton-, onderhouds- en aankomend timmerlieden, steigerbouwers/opperlieden Voor informatie kunt u contact opnemen met de heer J. Witten, tel. 0548-53 00 00 y Een baan die jou op het lijf Wegens toenemende drukte zoeken wij met spoed een leeftijd 20-40 jaar voor 12 uur per week Hebben kleding en lingerie je interesse1 Don kun je bij Livero Eshuis 12 uur per week aan de slag als verkoopster Je bent ook bereid om op zaterdag te werken en wel I keer in de 14 dogen. Werktijden zijn in overleg te regelen. Als je ervaring hebt met de verkoop von lingerie/foundation enlof damesmode, dan heb je natuurlijk een streepje voor. Tevens zoeken wij een fulltime leeftijd 18-25 jaar. Voor deze job zoeken wij iemand die het leuk vind om 75% van de tijd administratief werk te verrichten en de overige tijd Vjdens de drukke uren mee te helpen in de verkoop. Computerervaring (liefst ACA) vinden wij een vereiste voor deze leuke job. Interesse in één van bovenstaande functies, bel don 0548-512216 of stuur je sollicitatiebrief naar: Eshuis Mode b.v. Postbus 229 7460 AE Rijssen OLDENZAAL: Essenlaan 123 Tel. (0541) 536275. RUSSEN: Nijverheidsstraat 40 Tel. (0548) S 15055. md.ieintin "0« Mc DEZE SPECIALE VERKOOP BEGINT; ÈK'S-V'A-NAF FABRIEK f '"iWf

Holtens Nieuwsblad | 2000 | | pagina 6