Flats Abraham Berghof toch niet allemaal perfect Holtens Nieuwsblad B en W wil grond kopen voor huizen in D'hoek Ernstig treinongeval op Oude Stationsweg Wiggers-Aanstoot is abonnee van de week Moniek Hofman slagerij Brands is verkoopster van het jaar Last van gehorigheid en gevaarlijke verkeerssituatie Vernielingen rode pleintje Hardrijder gepakt IN DIT NUMMER B en W akkoord met uitbreiding school Diverse auto-inbraken in woonwijk De Kol Collecte epilepsiefonds Het weer Warmer U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint Holtens Nieuwsblad VRIJDAG 2 JUNI 2000 FAX: 0548 - 36 64 97 TELEFOON: 0548 - 363 803 Aankoop van 14.880 vierkante meter grond in Dijkerhoek voor toekomstige uitbreiding van woningbouw in deze plaats. Dat is wat het college van burgemeester en wethou ders voorstelt aan de raad. De kosten worden geraamd op 521.300 gulden. De laatste bouwkavels in Dijkerhoek zijn in 1998 uitgege ven en verkocht, zodat verdere uitbreiding van de woningbouw eerst gronden in eigendom ver worden en een nieuw bestem mingsplan ontwikkeld zal moeten worden. In het Structuurplan Kernen is de uitbreiding van Dijkerhoek aan de oostzijde van de kern geprojecteerd (tegenover de molen). Mede door inkrimping van de veestapel en verkleining van het agrarisch bouwperceel van een boer aan de Beumcrstccg, zouden er ten noorden van de Hakkertsweg ongeveer achttien woningen kunnen worden gereali seerd. Hiervoor moet dan wel de benodigde gronden in eigendom van de gemeente worden verkre gen. Met een grondeigenaar is inmid dels een prijs overeengekomen van 521.300 gulden. Met een an der wordt nog onderhandeld. Gaat de laatste niet akkoord, dan kunnen er toch nog veertien wo ningen worden gerealiseerd. Uitgaande van een bouwtempo van ongeveer twee woningen per jaar, is dit voldoende voor zeven jaar. Van de eigenaar die akkoord gaat met de verkoop, wordt meer grond aangekocht dan strikt noodzakelijk is voor de geplande huizenbouw. B en acht dit wenselijk om zo toekomstige ont wikkelingen voor te kunnen zijn. Daarnaast zorgt dit voor een mo gelijkheid om het toekomstig woongebied in elk geval richting Dijkerhoekseweg te ontsluiten, mocht de tweede eigenaar niet ak koord gaan. Op de spoorwegovergang van de Oude Stationsweg vond vorige week maan dag een ongeval plaats tussen een trein en een personenauto. Hierbij kwamen de inzittenden, een 51-jarige vader en zijn 7-jarige zoon, om het le ven. Beiden woonden in het Duitse Nordhorn. De auto stond op het i van het ongeval stil op de spoor wegovergang. De wagen werd en kele honderden meters door de trein meegesleurd. De ter plaatse gekomen ambulance en brand weer kon weinig meer voor de in zittenden doen. Het treinverkeer op het baanvak werd enige uren gestremd en de reizigers worden verder met bussen vervoerd. Het Holtens Nieuwsblad zet in samenwerking met enkele Holtense middenstanders elke week een abonnee in het zon netje. J. Wiggers-Aanstoot aan de Kolweg 14 uit Holten over kwam dit deze keer. Blij verrast nam ze het bonuspakket met verschillende surprises in ont vangst. Het pakket bestaat uit een waard echeque van Beltman Man-ncn- mode, waardebonnen van Slagcnj Brands, waardecheque van Albert Heijn, waardecheque van Foto Mulder. Daarnaast nog twee toegangs kaarten voor het ijsstadion De Scheg in Deventer Colmschate, een klok van Novalux Van de Maat, een cd van de Oostelijke Weekbladpers, een spuitbus All Protector van Steunenberg Schoenenmode, bodvcare van drogisterij Wedda c-n een tas van de fa. Broekhuis. (Foto: Gert Perdon) Info SPECTRUM WONEN Zie achterpagina sNIauvm Deze week vindt u nieuws en items over de werkterreinen van de provincie Overijssel. RUSSEN Maandag- 09.30 - 18.00 uur Dinsdag: 09.30 - 18.00 uur Woonsdag 09.30 - 21.00 uur koopavond Donderdag: 09.30 - 21 00 uur koopavond Vrijdag. 09.30 - 21.00 uur koopavond Zatordag 09.00 - 17.00 uur Vooral "s avonds relaxed winkelple; Nadat vele inzendingen waren binnengekomen bij bet Holtens Nieuwsblad over wie nu de verkoper van bet jaar zou moe ten worden, heeft de deskundigejury bet erg moeilijk gehad met de ken je. Uiteindelijk werd de knoop doorgebakt en Moniek Hofman gekozen als terechte winnaar. Zij werkt bij slagetij Brands en viel vooral op door baar klantvriendelijk heid. Moniek, gefeliciteerd! (Foto: Rinus Vrijdag) Het college van burgemeester en wethouders stelt de ge meenteraad voor om in te stemmen met de uitbreiding van de kantine van scholenge meenschap De Waerdenborch. Daarnaast moet er een aanpas sing komen van het hoofdge bouw. De kosten worden ge raamd op ruim 770 duizend gulden. Architectenbureau Kristinsson uit Deventer heeft een plan tot uit breiding van de kantine opgesteld. Dit bureau heeft ook de tekenin gen gemaakt voor de nieuw- en verbouw van de scholengemeen schap in 1998 Bij het ontwikkelen van dit plan ontstond het idee bij de schoollei ding dat het om redenen van praktische aard zeer aan te beve len is om tegelijkertijd ook enkele noodzakelijk geachte verbouwin- Holten werd afgelopen week geteisterd door auto-inbrekers. Er vond vorige week woensdag overdag een auto-inbraak plaats op de carpoolplaats van de Markeloseweg. Uit de auto werd onder meer een autoradio en een mapje met autopapieren wegge nomen. Maar liefst negen keer werd er in de nacht van donder dag op vrijdag ingebroken in personenauto's. Alle auto's had den als overeenkomst dat ze ge parkeerd stonden in woonwijk De Kol en dat deze allen voorzien waren van een radio-cd- speler. De appartementen van de Abraham Berghof aan de Dorpsstraat zijn zeker niet zo perfect als het lijkt. Vele zijn gehorig en hebben tochtige ventilatieroosters. Daarnaast blijken de balkonvlocren scheef te staan en zijn de bal- konvloeren glad, komt er ge luidsoverlast uit het naast liggende HM V-gebouw, is de omgeving mistroostig en de verkeersveiligheid ver te zoe- 1 let leek zo mooi toen in 1997 dc Abraham Berghof werd opgele verd. Eindelijk een goede voor ziening voor ouderen en Iiehtgc- handicapten. Toch blijken er nu veel constructiefouten bij de bouw gemaakt te zijn. Bewoners hebben al geklaagd bij de gemeen te en de woningbouwvereniging. Ook werd er bezwaar aangete kend op de huurverhoging van 5 procent, die Spectrum Wonen vo rig jaar wilde doorvoeren. De huurcommissie wees het bezwaar echter af. Toch luistert Spectrum Wonen wel naar de bezwaren en bekijkt wat eraan te doen valt. Over dc gchorighcid is zelfs al Overleg gaande met dc woningbouwver eniging uit Lochcm. Deze heeft de Abraham Berghof opgekocht van Onze Woning uit Deventer. 'Ze wisten helemaal niets van de gebreken', weet een bezorgde be woonster te vertellen. 'Niet alle flats hebben tekortko mingen', benadrukt ze. 'Voor een deel van dc bewoners zijn dit goe de woningen.' Toch geldt dit niet voor iedereen. Daarbij zijn het vooral dc tusscnflats die gebreken vertonen. 'Je kunt eikaars intcrcombcllen horen, zodat ik precies weet wanneer de buren vi site hebben. Je hoort badkamer geluiden, bezoek, niezen, hoesten, lachen, lopen en zelfs keelschra pen.' Volgens dc bewoonster zijn de galcrijvlocrcn spekglad als het heeft geregend. Er is zelfs al ie mand op uitgegleden en heeft daar letsel aan opgelopen. Spectrum Wonen heeft inmiddels De mistroostige binnenplaats van de Abraham Berghof (Foto: Gert Perdon) bij de lift een testvloer neergelegd met een slipvastc laag. Ook over de lift is tijdens dc bouw niet nagedacht. Deze blijkt veel te smal te zijn. Een brancard kan hier niet in worden vervoerd. Dat is zeker voor flats waar oude ren en lichtgehandicapten wonen een slechte zaak. 'Het is zeker niet zo dat de bewo ners last van elkaar hebben', bena drukt dc bewoonster. 'Iedereen kan het heel erg goed met elkaar vinden. Het is vooral dat een deel van dc woningen niet voldoen aan de eisen.'Juist doordat de bewo ners het zo goed met elkaar kun nen vinden, speelt volgens haar mee waarom er maar zo weinig klachten worden gehoord. Ze kunnen daardoor veel meer van elkaar hebben. Enorme geluidsoverlast komt er volgens haar ook uit de oefen ruimte van de HMV. Deze staat op de binnenplaats van dc Abraham Berghof. Door dc- oude ongeïsoleerde ruimte, dc om ringende muren van het flatge bouw en de metalen behuizing van de liftschacht, weerklinkt dit behoorlijk over de binnenplaats. Door de gehorigheid van sommi ge appartementen hebben bewo ners hier vaak behoorlijk last van. Uit een meting blijkt de geluids overlast de gemeentelijke richtlij nen met twintig decibel te over schrijden. 'Bewoners zeggen geen last ie hebben van de HMV, maar hierbij speelt vooral dc affiniteit met de muziekvereniging een rol', weet de bewoonster. Zij heeft na twee jaar wachten op verbetering bij de gemeente een klacht inge diend. Deze instantie is hier nu mee bezig. Verder geeft de binnenplaats van de Abraham Berghof een mis troostig aanzien. Een slecht on derhouden buitenmuur van het HMV-gebouw waarbij ramc-n zijn afgedicht met planken. Ook is de tuin slecht onderhouden. De nieuwe woningbouwvereniging heeft intussen aangegeven hier wat aan te gaan doen. 'Ook een groot probleem is het bijzonder onveilige kruispunt.' geeft een andere bewoner aan. Hij doelt hiermee op de kruising van de Dorpsstraat met dc l.arcnseweg. 'Bi) het oversteken móet je letten op het verkeer uit vier richtingen. Vooral voor men sen die slecht ter been of slecht ziend zijn, is het daar een levens gevaarlijke situatie," geeft de be woonster aan. 'Het verkeer raast daar voorbij over de Larenseweg en de Dorpsstraat. Daarnaast moet je nog letten op het verkeet dat achter je vandaan komt uit de parkeerplaatsen bij dc I loutbeurs en de C1000.' Volgens dc twee is hierop bij.dc- gemeente al veelvul dig gewezen. Tot nu toe wordt er echter niets aangedaan. 'Ik héb met dc vorige burgemeester daar over gesproken en ook met wet houder Delahalje. Verder zijn er, brieven verstuurd door Welzijn Ouderen en belangenbehartigers- organisatie Arcori.' De gevaarlijke verkeerssituatie wordt door de ge meente wc-1 onderkend. Tot nu toe zijn er echter geen ernstige ongevallen door ontstaan, zodat een aanpassing geen prioriteit kent. De bewoonster benadrukt echter dat er wel veel bijna onge lukken zijn gebeurt. Dat heeft ze- zelf ondervonden. Er zijn het vorige weekein de vernielingen aangericht op en om het pleintje voor boekhandel Hcusinkveld aan de Dorpsstraat te Holten. Onder meer werd een grote ruit bekrast, waarbij voor en- kek: duizenden guldens scha de werd aangericht. Al eerder zijn in deze omge ving vernielingen aangericht. Deze vinden met name in het weekeinde plaats. Bij de politie werd afgelo pen zaterdag gemeld dat een dronken bestuurder in een auto zou rijden in de richting Deventer. De politie trof hem die dag niet aan. Een dag later werd dc auto hardrijdend aange troffen op dc Dcvcntcrweg. De bestuurder reed met een snelheid van 140 kilometer per uur in plaats van de toe gestane 80. Het rijbewijs van die bestuur der is hierop ingevorderd. E-mailHoltens.NieuwsbIad@owp.wegencr.nl Abonnementsprijs f 84,25 Losse nummers f 1,75 gen van het hoofdgebouw te reali seren. Deze hebben met name be trekking op een aanpassing van de aula, het crecrcn van werkruimte voor personeel en leerlingen en het aanpassen van dc bibliotheek aan de eisen van dc vernieuwde tweede fase havo/ vwo. Het col lege van B en W heeft dc school leiding gezegd hiervoor geen be zwaar te hebben, als dit uit de ei gen middelen van de school wordt betaald. Tevens heeft het college aangege ven in principe akkoord te zijn dat dc voorgenomen uitbreiding en verbouwing plaatsvindt middels een onderhandse aanbesteding met open begroting aan bouwbe drijf Bramcr uit Vriczenveen. Dit met name vanwege het feit dat dit bouwbedrijf ook de uitbreiding en verbouw van het hoofdgebouw van enkele jaren geleden heeft ge realiseerd. De zondagsschool in I lohen stopt na 125 jaar. Er zijn te weinig leerlingen. Zie verder pagina 3 Herman Bemer maakt zich op als assistent-stalmeester bij de Champion Gelderland 2000 in Papendal. Zie verder pagina 7 Op een poging na, is de radio-cd- speler ook daadwerkelijk uit de auto's weggenomen. In totaal is er schade van naar schatting 15 dui zend gulden. Dc onbekende da ders ontvangen waarschijnlijk voor hun handelswaar niet meer dan rond de 400 gulden. In de zelfde nacht werd uit een vracht wagen een geldbedrag van 70 gul den weggenomen. Dc vrachtwa gen stond geparkeerd op de par keerplaats van de A 1. De chauffeur die in het voertuig lag te slapen, heeft niets van de diefstal gemerkt. Men kwam het voertuig in door een valse sleutel. De jaarlijkse collecte voor de epilepsiebestrijding wordt ge houden van 5 tot en met 10 ju ni. Dit jaar zullen meer dan 45 duizend collectanten de straat op gaan om een ieder in de gelegenheid te stellen een bijdrage te geven. Het motto voor dc campagne in 2000 is Laat hen niet vallen. Een thema dat soms letterlijk en fi guurlijk van toepassing is wanneer men, in het dagelijks léven, wordt geconfronteerd met dc gevolgen van epilepsie. Het Nationaal Epilepsie Fonds helpt mensen met epilepsie op ve le terreinen. Bijvoorbeeld door fi nanciering van wetenschappelijk onderzoek en het geven van voor lichting voor een beter begrip en omgaan met epilepsie. Daarnaast gaat veel geld naar individuele hulpverlening, vakantieactivitci- ten en speciaal onderwijs. Om deze activiteiten blijvend tc kunnen uitvoeren is men volledig afhankelijk van giften. Daarom durft men een dringend beroep op iedereen te doen voor een gul le bijdrage aan de epilepsicbestrij- ding. Als volkomen onverwacht het noodlot toeslaat en iemand geconfronteerd wordt met epilep sie, dan is het goed om tc weten dat men op zijn medemens kan rekenen. Vrijdag t/m Zondag Zon op in hloltm Vrijdag op: 05:21 onder. 2 t:4ft Zaterdag op: 05:20 onder 21:49 05:20 onder 21:50 Perioden met zon en kans op een paar buien mogelijk met onweer. Vrijdag en zaterdag overdag wol kenvelden afgewisseld door zon en kans op een bui. Dc middagtemperaturen liggen rond dc 20.(1 a 23 0 graden] Zondag overdag is de kans op re gen en onweersbuien groter. Dit is nog niet zeker omdat tie computermodellen het niet met elkaar eens zijn. Fijn weekend. Weerman, Freddie Paalman Voor meer weerpag: 5 geïnformeerd. als u ons een nieuwe daarvan verzekerd. abonnee opgeeft. Geef dal ook eens aan een ander door! J N Gebruik deze bon voor het opgeven van een I nieuwe abonnee. Inzenden aan.- Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede IHij&j betaalt voor dit abonnement -- f 79.40per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) f76.75per jaar (betaalwijze: autpmacsch

Holtens Nieuwsblad | 2000 | | pagina 1