]k raakte 35 kilo kwijt in minder dan een jaar IHef maakte Zet vet om in spieren mijn [figuur veel strakker BELANGSTELLING VOOR C.L.A. Vergeet niet te be wegen De ideale slankheidsmethode Nu snel strakker en vlakker! Bio-C.L.A. helpt je om een nieuw figuur te krijgen. METEN IS WETEN Pharma Nord Deze pagina staat onder redactie van PenMan, M.A.S.S. Media, Weteringschans 84c, 1017 XR Amsterdam Een C.L.A.-supplement gebruiken is een effectieve en veilige manier om gewicht te verliezen, maar het supplement alleen is niet voldoende voor een blijvend resultaat. Het helpt u het juiste evenwicht tussen vet en spieren te bereiken, maar voor het beste effect moet u ook: een gezond eetpatroon volgen met veel fruit en groente veel water drinken zoetigheid vermijden de alcoholconsumptie beper ken en - zeer belangrijk - BEWE GEN! Intensief bewegen helpt u vet te verbranden en houdt u in vorm als u eenmaal uw streefgewicht bereikt hebt. Als u de juiste balans tussen voeding en lichamelijke beweging weet vast te houden, blijft u vanzelf slank. Beschouw het C.L.A.-supplement niet als een gewoon afslankmiddel, maar als een remedie waarmee u uw lichaam in balans brengt en uiterlijk opknapt. U zet vet om in mooi spierweefsel en geeft uw lichaam zo een gezonder en sportiever uiterlijk. Laten we eerlijk zijn, we houden iallemaal van makkelijke oplossin gen, van goede resultaten zonder al te grote inspanningen. AJs het op afslanken aankomt, kunnen we er echter niet omheen. Gewicht ver liezen zonder te matigen met eten en meer te bewegen, is onmogelijk. Het gebruik van een C.L.A.-sup plement betekent niet noodzakelijk dat u meer gewicht verliest dan door een hongerperiode van een paar weken. Het grote voordeel is ^echter dat dit essentiële vetzuur de resultaten blijvend maakt. 1. Behoedt het spierweefsel De belangrijkste eigenschap van C.LA. is dat het verlies van spier weefsel voorkomt. Zoals we al zei den, verbruikt spierweefsel aanzien lijk meer energie dan vetweefsel. Als de spiermassa dus afneemt, wordt ook het vermogen van het lichaam om vet te verbranden beperkt. Lijnen zonder C.L.A. leidt tot vermindering van zowel het vet- als spierweefsel, maar met gebruik van C.L.A. wordt alleen het vet verminderd. Zodra u dus weer op calorieën zonder problemen ver werken. 2. 'Vetverbrander' In zekere zin heeft C.L A. jiet effect van een 'vetverbrander' omdat de stof het verbruik van vet uit de vet- reserves van het lichaam bevordert. U raakt het 'dode gewicht' - het lichaamsvet kwijt en behoudt het spierweefsel. Uw lichaam krijgt daardoor een aantrekkelijker vorm. 3. Een gezondere benadering Streng lijnen kan een negatief effect hebben op het lichaam. Als u 50% minder gaat eten, reduceert u ook de inname van belangrijke vitami nen, mineralen en essentiële vet zuren. Met een C.L A-supplement kunt u gewicht verliezen zonder drastische ingrepen in uw dagelijkse eetpatroon - zolang u maar goed in beweging blijft. C.L.A. is van groot belang om de juiste vet/spier balans in het lichaam te herstellen. U geeft uw lichaam daarmee dus een stof die het nodig heeft. Steeds meer mensen gebruiken een dergelijk voedingssupplement om gewicht te verliezen omdat het op langere termijn gezonder is. 4. Extra voordeel een gezon der lichaam Onderzoek heeft duidelijk aange toond dat overgewicht de kans vergroot dat er op latere leeftijd problemen ontstaan. Het is dus belangrijk - en niet alleen vanwe ge het uiterlijk - om het lichaams vet terug te dringen en slank te blijven. Als u de resultaten van uw inspanningen begint te merken, zult u zich afvragen waarom u niet eerder begonnen bent en op dat moment bent u op de goede weg, de weg naar blijvend gewichtsver lies. lie afslankpreparaten die ik geprobeerd heb bleken niet jeer te zijn dan geldverspilling - op één na, een volstrekt ieuw soort voedingssupplement. Minder dan een jaar adat de 42-jarige Anne Grethe Fristvold kleine gelatine tpsules met het essentiële vetzuur C.L.A. begon te "bruiken, was zij 35 kilo lichter. pen ik mij in maart vorig jaar bog, was ik nog 111 kilo. Maar februari van dit jaar stopte de jald van mijn weegschaal bij 76 |o. Ik raakte meer dan 35 kilo fijt in minder dan een jaar,' zegt (ine Grethe Fritsvold, zielsge- kkig met het verbazingwekken- j resultaat. bals zoveel anderen met een iwichtsprobleem, probeerde sten wid1116 Grethe alles uit van strenge 'ov>rd'Kn t0t a^s'an^Poe^ers' maar L éts hielp echt. Waar zij uitein- ilijk wel haar slanke figuur mee ten Hovfugkreeg, was een voedingssup- ement met het essentiële vet- jur C.L.A., de Engelse afkorting voor 'gebonden linolzuur'. Het effect van dit middel was haast ongelooflijk. 'Het supplement hielp me niet alleen gewicht te verliezen, maar het maakte ook een einde aan mijn snoepzucht,' zegt Anne, die bekent altijd een zwak voor zoetigheid te hebben gehad. Eindelijk weer slank Sinds haar tienertijd had Anne Grethe altijd problemen met haar gewicht. Dat was deels te wijten aan net feit dat zij jarenlang last had van een fysieke handicap, zo legt zij uit. 'Als kind ben ik aangereden door een auto, waarbij mijn rug ernstig beschadigd werd. Door dat onge luk en nog een aanrijding met een auto, jaren later, kon ik niet meer goed bewegen. Ik was dus niet in staat om veel te bewegen,' vertelt Anne Grethe. 'Maar mijn overgewicht was ook het gevolg van mijn hang naar zoetigheid en snoep. Die neb ik altijd gehad,' geeft zij toe. Anne Grethe had de hoop al op gegeven ooit nog slank te worden. Al die vruchteloze pogingen om gewicht kwijt te raken, hadden een vreselijk effect op haar humeur. Maar nu is ze dolblij dat ze toch besloot het C.L.A.-supplement te proberen. Het was haar laatste poging om een normaal figuur terug te krijgen - en het werkte. Anne Grethe Fritsvold woog eerst 111 kilo. Nu stopt de naald van haar weegschaal bij 76 kilo en Anne Grethe is zielsgelukkig met het behaalde resultaat. Onderzoek heeft een nieuwe manier laten zien om vet om te zetten in spieren. Door Bio-C.L.A. te gebruiken help je je lichaam slank en stevig te worden en vermijdt je het jojo-effect* dat er voor zorgt dat de kilo's er na een dieet weer aanvliegen. Bio-C.L.A. bevat CLA (geconjugeerd linolzuur), een essentieel vetzuur dat je lichaam helpt een optimale balans te vinden tussen vet en spieren. I lice Gunderson: Bijna niemand weet zijn vetpercentage dat zo belangrijk is om te weten of het jojo-effect kan gaan optreden. Sinds kort is er echter de mo gelijkheid om snel en makkelijk het lichaamsvet percentage te meten. Bij uw drogist kunt u nu gratis en snel uw lichaamsvet percentage laten meten! Gebonden linolzuur (C.LA.) helpt vetweefsel om te zetten in spierweefsel. Op die manier voorkomt u dat uw gewicht weer toeneemt als u teruggaat naar een normaal eetpatroon. Mensen die een dieet volgen, krijgen vaak te maken met het 'jojo- effect'. Hun gewicht gaat voortdurend op en neer en stabiliseert niet. De oorzaak daarvan is dat diëten niet alleen het vet maar ook het spierweefsel verminderen. Omdat spieren meer energie gebruiken dan vet, heeft een afname van het spierweefsel een negatief effect op de stofwisseling. Zodra u weer overstapt op een normaal eetpatroon, is uw lichaam minder goed in staat de extra calorieën te verbranden. De gereduceerde stofwisseling leidt er dan toe dat de calorieën als overbodig vet opgeslagen worden. Is er een manier om dit probleem te omzeilen? Ja. Onderzoekers hebben ontdekt dat gebonden linoleenzuur (C.L.A.), dat van nature in zuivelproducten en vlees voorkomt, het lichaam helpt vet in spierweefsel om te zetten. Met andere woorden, door de inname van C.L.A. te verhogen kunt u vet kwijtraken, terwijl u uw spierweefsel behoudt. Zo voorkomt u de plotselinge reductie van de stofwisseling die u in de vicieuze cirkel van voortdurende gewichtsproblemen kan brengen. Wat is C.LA? Gebonden linoleenzuur werd in 1978 ontdekt door professor Mike Pariza, een onderzoeker van het voedingsonderzoeksinstituut van de universiteit van Wisconsin. C.LA. is van essentieel belang voor de menselijke gezondheid. Het kwam in aanzienlijke hoeveelheden voor in vlees, kaas en melk, maar door de huidige diervoeding en de intensieve bewerking van moderne voedings-producten is het C.L A- gehalte de laatste twintig jaar met maar liefst 80% afjpnomen. Mogelijk is dit eerr van de oorzaken van de fysiologische veranderingen die de moder ne mens vertoont, in het bijzonder de toename van ernstig overgewicht. Hoe belangrijk C.LA. is voor de menselijke gezondheid werd onlangs duideli jk aangetoond in een onderzoek van een Zweedse universiteit waarbij 50 mannen en vrouwen gedurende drie maanden een C.L A- supplement ontvingen. Het resultaat was dat hun vetpercentage significant (wetenschappelijk bewezen) terugliep. De onderzoekers stelden ook vast dat de gevaarlijke vetophoping rond de maag verminderde. "Het jojo-effect treedt op wanneer je tijdens een dieet meer spier- dan vetweefsel verliest. Vetweefsel verbrandt geen calorieën, spierweefsel wel De stofwisseling daalt zo en zodra e weer normaal gegeten wordt schiet het gewicht weer omhoog. Een kwaiiteitsprodukt van t-otzs. voel me nu veel prettiger en ik eenvoudigweg niet voor haar. Zo- duidelijk verschil in de vorm van :n blij met mijn nieuwe uiterlijk,' dra ze ophield met lijnen, ging haar haar lichaam, gt de 29-jarige Alice Gundcr-son, gewicht weer onstuitbaar omboog. 'Alles is veel strakker, vooral rond )g een tevreden gebruikster van Vanaf het moment dat Alice C.L.A. mijn middel en op mijn armen. L.A.. Net als Anne Grethe ging gebruiken, werd het veel Mijn hele lichaamsvorm is verste- itsvold probeerde Alice alle af- makkelijker om haar gewicht op vigd en verbeterd,' zegt Alice tnkmiddelen, maar ze werkten peil te houden, en ze merkte een Gunderson met een glimlach. De Europese Unie heeft een bedrag van 16 miljoen Noorse Kronen ter beschikking gesteld voor een grootschalig onderzoeksproject onder de titel 'C.LA in de voeding - mogelijke voordelen voor Europeanen van middelbare leeftijd met overgewicht'.

Holtens Nieuwsblad | 2000 | | pagina 13