)t Waterproject verbetert controle op provinciale waterwegen 1 H IT Nieuwe vorm van vervoer in Salland A/ q verrassend veelzijdig KORT NIEUWS HET WEER BEKENDMAKINGEN R T V OOST Radio Oosf en TV Oost breiden de nieuwsvoorziening uit v^)veri|ssels Nieuws Provincie Overijssel, Postodres: Postbus 10078 8000 GB Zwolle Bezoekadres: Luttenbergsfraot 2 Zwolle lel: 038 425 25 25 fax: 038 425 26 50 e mail: Postbus@prv-overijs5el.nl internet: www.prv-overijssel.nl •^)veri|ssels Nieuw; Deze week vindt u nieuws en items ovei de werkterreinen I m de provincie Overijssel. De Overijsselse landbouw van 1950 tot 2000 Zwolle - De ontwikkelingen in de Overijsselse landbouw in de periode tussen 1950 en 2000 staan centraal in de nieuwe brochure die de provincie Overijssel deze week heeft uitgegeven. In de brochure "De Overijsselse land- bouw van 1950-2000" vindt u onder andere meer informatie over welke onderdelen in de landbouw- en veeteelt- sector een stijgende of dalende lijn laten zien. Ook is er aandacht voor de biolo gische landbouw. Wilt u meer weten over de ontwikkelingen in de Overijs selse landbouwsector? Dan kunt u de brochure opvragen door. te bellen met mevrouw Raué, (038 425 24 07). Veel steunbetuigingen voor ramp Enschede Enschede - De Overijsselse bevolking heeft massaal blijk gegeven mee te leven met de slachtoffers van de ramp in Enschede. Naar schatting meer dan vijf honderd mensen hebben in het condo leanceregister op het provinciehuis een reactie achtergelaten. De provincie Overijssel heeft in een brief aan de raad van de gemeente Enschede haar mede leven aan de betrokkenen geuit. Ook hebben Gedeputeerde Staten van Over ijssel als blijk van deelneming aan en voor de ondersteuning van de gemeente Ensphede en haar inwoners vooralsnog besloten een bedrag van 5 miljoen aan het Nationale Rampenfonds (gironum mer 777) over te maken. Provinciale Staten van Overijssel zullen op woens dag 31 mei tijdens de statenvergadering het definitieve bedrag vaststellen. Aantal banen in Overijssel met 16.000 gestegen Zwolle - Het gaat goed met de werkge legenheid in Overijssel. Van 1 mei 1998 tot 1 april 1999 steeg het aantal banen met 16.082. Dit blijkt uit de werkgele- genheidsenquête die in opdracht van de provincie is uitgevoerd. Het aantal vrou wen dat in deze periode een baan kreeg is met 5.3 procent gestegen, bij de man nen is dit 2.7 procent. Dit verschil heeft vooral te maken met de inhaalslag van vrouwen op de arbeidsmarkt. In alle sectoren is een stijging te zien behalve in de sector landbouw en visserij. Deze aftiame heeft vooral te maken met de regelgeving vanuit Brussel. Het wordt voor boeren door al deze regels steeds moeilijker om bijvoorbeeld naar eigen inzicht het boerenbedrijf te runnen. De grootste stijging van het aantal banen is te vinden in Noord-Overijssel. Een van de redenen van de toename in dit gebied, is dat steeds meer bedrijven zich hier vestigen omdat de Randstad dichtslibt. Zwolle en omgeving is dan een goede plek om een bedrijf te vesti gen. Informatieavonden over uw leefomgeving Overijssel - Twente - De afgelopen weken is er met een groot deel van de Overijsselse bevolking gesproken over dé toekomst van onze provincie. Onder werp van discussie vormen de nieuwe plannen voor ruimte, water en milieu. Om in de toekomst met zijn allen te kunnen genieten van een veelzijdig Overijssel, is uw inbreng van belang. Daarom nodigt de provincie u van harte uit een van de informatieavonden te bezoeken. De avonden beginnen om 19.30 uur. Wij zien u graag op 31 mei in De Bokkepruik (Hardenberg) of op 5 juni in 't Ottenhof (Ootmarsum), 6 juni in Stadhuis Hengelo of op 8 juni in Zalencentrum Assink (Hengevelde). lie afslï liij Overijssel - De afgelopen maand heeft de zon zich menigmaal laten zien. De eerste zonnestralen prikkelen veel mensen om te genieten van activiteiten die buiten te ondernemen zijn. Fietsen en wandelen, maar vooral de waterkant en watersportactiviteiten zijn populair als de temperatuur ruim 25 graden haalt. Op deze dagen is ook de provincie Overijssel op het water te vinden. Niet om van de zon te genieten, maar om de Overijsselse waterwegen te controle ren. Een speciale boot met 200 paardekrachten helpt de provincie een handje om in het toeristenseizoen de veiligheid te garanderen. Controle Aan het roer zit Frans Piessens, scheepvaart- meester van de sectie West, eenheid Wegen en Kanalen van de provincie Overijssel. De scherp gesneden lijnen van de boot, een volle dig uit aluminium opgetrokken model, verra den de functie van de boot. Namelijk om overlast op provinciale water-wegen te voorko men. "Het gehele jaar is de provincie druk bezig met het controleren van de vaarwegen, het uitvoeren van dieptemetingen en diverse onderhoudswerkzaamheden. Nu het toeristenseizoen weer voor de deur staat komt het accent meer te liggen op veilig heid en controle", vertelt de heer Piessens. De 200 PK Mercury Optimax buitenboord motor helpt de provincie bij het uitvoeren van controles. Met deze boot hebben de provinci ale inspecteur en scheepvaartmeesters een goed middel in handen om op te kunnen tre den, en indien nodig een proces-verbaal op te maken, tegen speedboten en jetski's die in overtreding zijn en daardoor de Overijsselse veilig maken. Waterproject De provincie is een samenwerkingsverband aangegaan met een aantal instanties die met Salland - Vanaf 1 juni 2000 kunt u als bewoner uit de gemeente Bathmen, Deventer, Heino, Olst, Raalte en Wijhe gebruik maken van een nieuwe vorm van openbaar vervoer: de zogenaamde Regio taxi Salland. Een telefoontje, een uur voor vertrek, naar nummer 0900 - 8884 is vol doende om van huis opgehaald en bij de plaats van bestemming afgezet te worden. Binnen een straal van ongeveer 22 kilometer (max. 5 OV-zones) brengt Regiotaxi Salland u in iedere gewenste richting. Als reiziger betaalt u een instaptarief en een bedrag per zone. Beide bedragen ƒ2,00 per persoon. Voor men sen die gebruik maken van de Wet voorziening gehandicapten (Wvg) geldt een verlaagd tarief. De Regiotaxi Salland is niet alleen zeer geschikt voor ouderen en passagiers met een handicap. Ook jongeren (uitgaanspubliek) en mensen die buiten de kernen wonen, waar niet of nauwelijks bussen rijden, kunnen goed van de Regiotaxi gebruik maken. Naast Zuid west Overijssel rijden er ook taxi's in Noord oost Overijssel (Vechtdal). De provincie wil deze vorm van vraagafhankelijk openbaar ver voer, in overleg met de betrokken gemeenten, in heel Overijssel invoeren. In 2001 zal daarom ook in West-Overijssel de regiotaxi gaan rijden. In Twente worden soortgelijke projecten opge start. Wilt u meer weten over Regiotaxi Sal land of Vechtdal? Loop dan eens binnen bij uw gemeentehuis, daar ligt de folder voor u klaar. Openbare commissie vergaderingen In het provinciehuis aan de Luttenberg- straat 2 te Zwolle zullen de volgende vergaderingen van de adviescommissies aan Gedeputeerde Staten van Overijssel worden gehouden. 1De adviescommissie Sterke steden en vitaal platteland op maandag 5 juni 2000, aanvang 9.30 uur. De agenda - vermeldt onder meer: - Partiële herziening streekplan Twente 1990; uitbreiding van het recreatiecon centratiepunt "Het Hulsbeek"; - 16e wijziging van de Beleidsbegroting 2000; - Verordening stedelijke vernieuwing, Overijssel 2000; - Plan van aanpak Nota Wonen; - Concept-notitie recreatie bij de boer; - Uitvoering Ruimte voor Ruimte; - Wijziging Ontgrondingenverordening Overijssel 1997; - Eerste wijziging van het Kiesreglement voor de waterschappen in de provincies Groningen, Drenthe en Overijssel; - Tweede wijziging uitvoeringsbesluit beregening; opname van de gebieden waterschap Groot Salland. Secretariaat: de heer Boukes (038 425 15 23) 2. De adviescommissie Meedoen aan de samenleving op maandag 5 juni 2000, aanvang 15.00 uur. De agenda vermeldt onder meer: - Samenwerking De Ambelt, Zwolse Jeugd huizen en de Reggeberg; - Advies Beleidskader Bureau Jeugdzorg Overijssel; - Startnotitie Cultuurbeleid 2001-2004. Secretariaat: mevrouw Van Gelderen (038 425 18 25). 3. De adviescommissie Strategie, bestuur en middelen op woensdag 7 juni 2000, aanvang 15.00 uur. De agenda vermeldt onder meer: - Discussienotitie Beleidsmonitoring; - 16e wijziging van de Beleidsbegroting 2000; - Analyse bezwaar en beroep; jaarverslag 1999. Secretariaat: mevrouw Lenderink (038 425 12 15) 4. De adviescommissie Werk voor ieder een Bereikbaar Overijssel op woens dag 7 juni 2000, aanvang 17.00 uur. De agenda vermeldt onder meer: - 16e wijziging van de Beleidsbegroting 2000; - Beleidsnota recreatie en toerisme; - Voortgangsrapportage Ruimte voor vernieuwing 1999. Secretariaat: de heer Boukes (038 425 15 23) De commissie "Werk voor iedereen Bereikbaar Overijssel" vergadert bij wijze van proef in de avonduren (en niet langer overdag) om belangstellen den die de vergadering bij willen v adat de jpsules fbruike Unieke meiwarmte Een maand geleden schreef ik boven het weerartikeltje 'VOOR JAAR NOG NIET ECHT LOS'. De inkt was nog niet opge droogd of het voorjaar gooide alle remmen los. Eigenlijk was het gedurende twaalf opeenvolgende dagen hoogzomer. Uniek was niet zozeer de hoogte van de temperatuur. Zo waren bijvoorbeeld 11 en 12 mei 1998 met 33 graden nog warmer. Wel uniek was de lange duur van deze warmtegolf. Een ongekend hardnekkige en stabiele situatie met hogedruk boven de Noordzee en Scandina vië zorgde ervoor dat oceaandepressies lange tijd volstrekt kans loos waren. In deze tijd van het jaar wil de temperatuur in Noordwest Overijssel nog wel eens achter blijven bij Twente. [>a|s zov Dat heeft te maken met het nog koude water van het IJsselmeer. hvichtsp Nu kregen ook Steenwijk, Giethoorn en omstreken hun zomerse portie mee omdat oosten winlinc Gret den de invloed van dat IJsselmeer uitschakelde. Warmte in mei zegt echter even weinig over df1? ■t?t ets hielp naderende zomer als een vorstperiode in november over de winter. |jj|^ jine Gre resultaa Tón ren Hove verzorgl dagelijks de tveers- veneachting op Radio Oost en TV Oost Ton t lijk v n Hovjugkreeg. het Overijssels water te maken hebben. Zo participeren het waterschap Reest en Wieden, de regio- en waterpolitie, de gemeente Breder- wiede, natuurmonumenten en Staatsbosbe heer in het Waterproject. Dit is een samenwer kingsverband waarbij de verschillende dien sten elkaar kunnen ondersteunen en aanvul len. Zelfs de bemanning op de schepen wordt onderling verdeeld. "Een enorm voordeel", vindt Piessens. "Op deze manier is er elke dag een schip beschikbaar dat controles kan uit voeren op het water. Dat was anders niet mogelijk geweest." "Controle op het water is steeds vaker nodig.. Vooral de pleziervaart zorgt tijdens het toe ristenseizoen voor veel opwinding op de door gaans rustige Overijsselse rivieren en meren", t de Overijsselse scheepvaart- Vanuit de provincie Overijssel zijn er drie mensen werkzaam op het water. Zij reke nen ook het kanaal Almelo- de Haandrik tot hun werkgebied. Radio Oost en TV Oost komen met nog meer nieuws. Vanaf komende zondag kunt u elke zondagavond om 18 00 uur op TV Oost kij ken naar het meuv/s van het weekend. Direct daaraan gekoppeld de hoogtepunten van de sport. Regionale kranten verschijnen niet op zondag en dus is de bevolking voor regiona le berichtgeving aangewezen op de regionale omroep. RTV Oost ziet daar voor zichzelf een taak weggelegd en daarom is besloten ook op TV Oost nieuws te verzorgen op de zon dagavond. Radio Oost breidt zijn financiële berichtge ving uit. Vanaf maandag houden we u elk uur op de hoogte van de ontwikkelingen op de Amsterdamse beursvloer. Nu liet beleg gen in effecten brede ingang heeft gevonden, houdt Radio Oost al die particuliere beleg gers graag op de hoogte van wat er op de beurs gebeurt door, zoals gezegd, op elk uur kort de stand van de beursindex AEX te mel den Daarnaast gaan we drie keer per dag wat uitgebreider in op de beursontwikkelin- gen. Tegen half negen, half twee en half zeven kriigt u een toelichting en melden we de koers van de meest gewilde beursfond- TV Oost wijzigt vanaf volgende week boven dien wat programma's. Op de dinsdagavond krijgt u van ons in 13 afleveringen de geschiedenis van de Achterhoekse popgoep Normaal, gekoppeld aan humoristische sketches van het Sallandse duo Hollenboer. Op de woensdagavond nemen we u in 'Wat de wormen al wisten' mee door de vroege geschiedenis van Overijssel. In 'Uitgetapt' zoeken Willy, Jans en Van Hoevelaak artiesten op die de afgelopen maanden optraden in de Regiotap. Op donderdag en zaterdag krijgt u populaire muziek voorgeschoteld in de 'Tour d'Overijssel'. Voor de eerste weken grijpen we terug op beelden die vorig jaar werden gemaakt op de diverse lokaties die de artiestenkaravaan aandeed Vanaf juli trekken we weer met de Tour door Overijssel en krijgt u de actuele beelden te zien. Geboi zetten uw g( norm; Menser effect'. De oor dan vet de stoft is uw li' De ger< overbot Is er ec hebben in zuiv spierwe tegemoet te komen. Voor meer infor matie kunt u bellen met de secretaris van de c Alle commissievergaderingen zijn open baar In beperkte mate bestaat de gelegen heid tijdens deze commissievergaderingen het woord te voeren. Wie daarvan gebruik wil maken, wordt gevraagd vooraf een ver zoek bij de voorzitter van de commissie in te dienen onder vermelding van het punt of de punten- waarover men het woord wenst. De voorkeur gaat uit naar tijdig ingediende verzoeken. Indien u vragen heeft over een bepaalde commissie, dan kunt u contact opnemen met het secretariaat van de commissie. De genoemde stukken liggen met de agenda's ter inzage in de biblio theek van het provinciehuis en in de cen trale bibliotheken van de gemeenten Hellendoorn te Nijverdal en Hengelo. Ze zijn met uitzondering van voor derden opgestelde nota's en jaarstukken tegen betaling verkrijgbaar via de heer Rietberg, (038 425 18 97). 1 lice C WNT V leitN?' gt de 29-j ie een te\ I..A.. N ltsvold p De Euro grootsch Europcai

Holtens Nieuwsblad | 2000 | | pagina 12