Kalknagels; er is iets aan te doen! Afs|anteW Voorjaars Nieuws Haaienkraakbeenpoeder maakt gewrichten soepel Stevige hooikoortsklachten? Nieuw: Prevalin Extra Sterk WEIAN In recordtijd diepbruin worden! Anti-snurk middel in Nederland groot succes! Doorbraak in zonnebescherming! Niemand zegt dat je bij 50 gas terug hoeft te nemen Voetverzorging van groot belang bij voettranspiratie! Over botontkalking... Rescue® Remedy van Dr. Bach helpt direct! Het Bloedgroepdieet: dé dieetrevolutie van dit moment DIEET of gaat ontsteken. In de volksmond hebben me het meestal over kalknagels, maar eigenlijk zijn het schimmelnagels. Helaas gaat een schimmelnagel niet vanzelf over. Sterker nog, als u er niets aan laat doen, raakt de nagel steeds verder aangetast. Schimmel Hiel krijgt ook schimmelna- te vaak zeep, want dat tast 39r^V ^^■■1 Misschien heeft gels. U behoort dan tot de de natuurlijke afweer van u nog nooit ge- vele honderdduizenden in de huid aan. Draag ook goed hoordvan Nederland Schimmelnagels ventilerende schoenen en cmViitHTïioinücrpk 7.iin haarnet,teliik en kunnen bij- verschoon uw sokken regelmatig. Schimmel Misschien heeft u nog nooit ge hoord van schimmelnagels of kalknagels, want veel men sen hebben het zonder dat ze het weten. Schimmel nagels worden veroorzaakt door een schimmel. Bijna eenderde van de mensen met voetschim mel krijgt ook schimmelna gels. U behoort dan tot de vele honderdduizenden in Nederland. Schimmelnagels zijn besmettelijk en kunnen bij voorbeeld thuis via de douche- mat aan elkaar worden door gegeven. Ze komen vooral voor op plaatsen waar veel mensen op blote voeten lopen. Tips Het is verstandig om in dit soort ruimtes badslippers te dragen. U moet uw voeten goed afdrogen, vooral tussen de tenen. Gebruik niet Juiste behandeling Schimmelnagels zijn tegen woordig goed en snel te behan delen met moderne anti-schim melmiddelen die van binnenuit werken: tabletten, die u 1 maal per dag inneemt. De medische behandeling duurt meestal 12 weken, waarna de nagel weer gezond uitgroeit. Uw huisarts kalknagei kan het beste bepalen of uw kalknagei werkelijk een schim melinfectie is. en kan u indien nodig een behandeling voor schrijven. Tten slotte nog een wetens waardigheid: een volledig aan getaste nagel geneest lang zamer dan een nagel waarvan de schimmel nog maar een klein plekje heeft geïnfecteerd. Dus: hoe eerder u ermee begint, hoe sneller uw nagel geneest. Bel voor meer informatie: 0900-4636863 (50ct p/m). 15-!-jeuïge tennislegende Arisleise nog even lenig als in topjaren Tennisveteraan lila Nastase is een vaste gebruiker van het tot poeder verpulverde kraakbeen van haaien. Deze voormalige winnaar van menige Grand Slam-titel heeft ervaren dat dit een ideale manier is om alle gewrichten soepel te maken. "Dankzij haaienkraakbeen heb ik weer soepele gewrichten. Ik ben nu weer even lenig als in mijn topjaren", zegt de 54-jarige Nastase, die nog steeds samen met andere tennislegendes overal ter wereld toernooien speelt. Hooikoortsklachten kunnen "de geur van het voorjaar" redelijk verstoren. Mensen die last van hooikoorts hebben, blijken dan ook continue op zoek te zijn naar een effectief hooikoortsmiddel voor hun klachten. Voor mensen met stevige hooikoortsklachten introduceert Prevalin nu een nieuwe, extra sterk werkende variant: Prevalin Extra Sterk 40. De haai is de meest succesvolle creatie van de natuur. Deze ver- vaarlijke roofvis zwemt al meer dan 400 miljoen jaar in de wereldzeeën rond. Het geheim van deze sterke overlevings drang is het kraakbeen. De weke beenderen bevatten bijzondere stoffen die deze roof vis gezond én in goede con- j ditie houden. Haaienkraakbeen heeft echter oqk een opvallend effect op gewrichten van men sen. Het beschermt op zeer krachtige wijze bij veroudering van deze vitale onderdelen van ons bewegingsapparaat. Acht op de tien mensen i krijgen hier op latere leeftijd të maken met problemen aan de gewrichten. Arthrelan Haaienkraakbeen levert dan ook een grote bijdrage aan i het behoud van soepele gewrichten. Het concentraat versterkt het afweersysteem tegen schadelijke stoffen die i het kraakbeen van de gewrichten aanvallen Ook I stimuleert het de aanmaak van nieuwe kraakbeencellen en remt het ontstekingen in de gewrichten. Dit leidt tot minder pijn en meer bewegingsvrijheid. In ons land is sinds kort haaienkraakbeenpoeder ver krijgbaar. Het gaat om Arthrelan. Dit voedings supplement bevat het 100% natuurzuivere concentraat van deze diepzeevissen. Een uniek product dat een grote bijdrage levert aan het verkrijgen van soepele en comfortabele gewrichten Arthrelan is verkrijgbaar bij drogist- apotheek en reformwinkel. Meer informatie: Distributie Care, telefoon 0900-2020091 of kijk op Internet.: www.gezondheidsnet. nl Profiteer nu van de "VOOHTJ 33TSZOI1 uitgesloten Haarie ongetwijfeld de oplossing 100% natuurlijke oliën In 3 uur diepbruin met Haarlemmer Bruin Gehinderd in seizoen Hooikoortsklachten zijn zeer vervelend. Een verstopte neus, mesaanvallen of tranende ogen komen slecht uit in het seizoen waarin juist veel tijd buiten wordt doorgebracht. Gelukkig heeft' Prevalin voor de tranende, jeukende en rode ogen de Prevalin oogdruppels in het assortiment en worden de verstopte neus of niesaan- vallen verholpen met de ver trouwde neusspray. Extra sterke hooikoortsspray Voor mensen met stevige hooi koortsklachten (op échte hooi- koortsdagen) breidt Prevalin, specialist in hooikoortsbehan deling, haar assortiment uit met een extra sterke variant. Prevalin Extra Sterk 40 is tweemaal zo sterk als de ver trouwde neusspray. waardoor stevige hooi koortsklachten nu nog beter te bestrijden zijn. Prevalin: lokale oplossingen De lokale werking (in de neus of in de ogen van alle Prevalin producten, zorgt ervoor dat Prevalin alleen daar werkt waar het moet en nergens anders in het lichaam. Het kent geen interacties met andere stoffen of genees middelen en kan probleemloos het gehele seizoen worden gebruikt. Actuele hooikoortsverwachting Om goed voorbereid te zijn op de komende hooikoorts- periodes wordt op www. hooikoorts.com, van april t/m augustus, een actuele hooi koortsverwachting gegeven. Er wordt onder andere inzicht gegeven welke grassen, plan ten en bomen op dat moment in bloei staan. Prevalin is verkrijgbaar bij dro gist en apotheek- Lees voor ge bruik de bijsluiter. Voor meer informatie: Chefaro Nederland, tel. (010) 476 45 66 of kijk op www.gezondheids- net.nl - -Z..,. i J - s.-.-, -v-g-.-.-.-.- I 0 betaalt geen 17,95 Biecht* 1, II I." I].. Verkrijgbaar bij: Dorpstraat 10 Holten Keizerserf 32a Nijverdal PKB Een nieuwe ontwikkeling uit Engeland is nu ook in Nederland een groot succes; een keelspray tegen snurken. De afgelopen maanden zijn dankzij deze speciale spray duizenden Neder landers en hun partners verlost van hinderlijke snurkgeluiden. De spray bevat natuurlijke oliën en vitaminen in een speciale liposome basis en stopt of vermin dert het snurkgeluid in 97% van de gevallen. Door het achter in de keel te sprayen wordt op de huid een dun laagje aangebracht dat het vibreren tijdens de slaap on mogelijk maakt De spray werkt direct, is fris van smaak en nu ver krijgbaar bij Liberty Healthcare, tel. (035) 548 05 48. Hier kunt u ook een p-ratis folder aanvragen voor meer informatie. Met de zomer voor de deur is er belangrijk nieuws: Ultrasun. Een zonnebrandmiddel met een unieke werking. Slechts éénmaal per dag opbrengen en u bent de hele dag beschermd. Vlekt niet, ruikt niet én is hypo-allergeen. Dus ook geschikt voor mensen met zonne-aUer- gie. Bij uw drogist vindt u een compleet Ultrasun assortiment. Gratis proberen? Stuur een brief/briefkaart met uw naam, adres, woonplaats en naam van uw drogist naar OJG Consumer Care B.V. o.v.v. "Ultrasun', Postbus 2232, 1180 EE Amstelveen. En u ont vangt een gratis probeertube met folder. mcnom mmoomc: pnsspmms poswus ?6? 3/40 ag ma- Als je gezond en fit wilt blijven, is een goede en gevarieerde voe ding als eerste belangrijk. Maar gebleken is dat je lichaam in de loop der jaren bepaalde stoffen extra nodig heeft. En ook dat het meer moeite kost bepaalde vitamines en mineralen op te nemen uit wat je eet. Daarom is er nu Davitamon Actifit, een voedings supplement dat precies is afgestemd op de behoefte van 5O-plus sers. en helpt bij de instandhouding van gezonde bot ten e goed geheu- Prevalin Extra Sterk 40 Prevalin fwra Sterk Zowel wat dosering als wat sa menstelling betreft zorgt Davitamon Actifit voor een extra bijdrage aan een büjvende ge zondheid. De vitamines, minera len en natuurlijke extracten in Davitamon Actifit zorgen voor extra vitaliteit van cellen en weef sels. Daarnaast heeft het een gunstige werking op hart- en bloedvaten en het gezichtsver mogen. Het geeft extra energie Davitamon Actifit zorgt voor: •Extra Energie: Vitamine B-complex, ijzer, panax ginseng •Sterke Botten: Vitamine D, calcium, magnesium, fosfor •Bevordering van het geheugen: Ginkgo biloba •Bescherming en behoud van cellen en weefsels: Seleen, B-caroteen, vitamine C en E Gratis Fiets-Recreatie-Atlas Nu tijdelijk bij diverse drogisten en apotheken een gratis fiets-re- creatie-atlas direct bij aankoop van Davitamon Actifit 45 of 100 dragees (zolang de voorraad strekt) Dankzij Davitamon Actifit kan nu niemand meer zeggen dat je na je 50e gas terug moet nemen! Voor meer informatie: Chefaro, tel (010) 476 45 66 of kijk op www.gezondheidsnet nl Slecht passend schoeisel en weinig aandacht voor voet verzorging brengen onze 'onderdanen' in slechte conditie. Likdoorns, eeltplekken, ingegroeide nagels, overmatige transpiratie en zwemmerseczeem zijn dan het gevolg. In veel gevallen brengt de juiste behandeling verbetering. Extra kalk cour gezonde bollen Bent u de 35 al gepasseerd? Dan is het verstandig om naast de normale voeding extra calcium te gebruiken. Calcium is immers het belangrijkste bestanddeel van uw botten Optimax Oesterkalk is een compleet verzorgings product voor het behoud van een sterk skelet. Met natuurzuivere Australische Oesterkalk. minerale op bouwstoffen en vitamine D. Dit maakt een goede botaanmaak mogelijk. Eén tablet per dag is meestal, al voldoende. Op» rr» x Oesterkalk vitamine D (90 ta bletten 16,95). Voor meer informatie: (0513) 64 56 63. Transpirerende voeten vormen een groot probleem. De zweet- productie kan, afhankelijk van de temperatuur en de emoties waaraan iemand onderhevig is, aanzienlijk variëren. Het zweet en de vochtig geworden huidcel len worden door bacteriën en schimmels afgebroken, wat re sulteert in een onwelriekend pro ductieproces. Zwemmerseczeem Voetschimmel of zwemmersec zeem is de meest voorkomende huidontsteking van de voeten. De huid tussen de tenen is rood, voch- Geur- Guur tig en vertoont soms kleine kloofjes, ter wijl makkelijk velle tjes los getrokken kunnen worden. De hierbij optredende jeuk wordt erger bij warm te. De schimmel heeft be hoefte aan een vochtige, warme en alkalische omgeving, die voornamelijk bij de voeten wordt aangetroffen, Overmatige trans piratie kan dus het ontstaan en de ontwikkeling van voetschim mel sterk bevorderen. Omdat schimmelinfecties nogal hard nekkig zijn, moeten ze worden voorkomen. Conditieverbetering Een uitstekende hulp hierbij zijn Geurvreters inlegzolen. Ze zijn speciaal ontwikkeld om transpi- ratiegeur en vocht weg te nemen. Bovendien zergen Geurvreters voor een algehele conditieverbetering van de voe ten. De inlegzool bestaat uit een toplaag en een foamlaag. De combinatie zorgt ervoor dat de voeten droog blijven. Geur vreters zijn in drie varianten ver krijgbaar: Comfort, voor de da gelijkse schoen, Super Sterk voor laarzen en werkschoenen en Sport Schoen Special voor sportschoenen. Het verschil is Examenvrees? Zenuwachtig voor een sollicitatiegesprek? Vliegangst, een bezoek aan tandarts of ziekenhuis? Gelukkig zijn er Rescue Remedy druppels. Vier druppels en je merkt het direct. Dit 100% natuurlijke product op basis van bloesems maakt je alert, voorkomt paniek en ongeduld. Het stelt je gerust en maakt je zeker van jezelf. Zonder bijwerkingen. Kan in combinatie met andere geneesmiddelen wor den gebruikt. Voor kinderen en vol wassenen. Verkrijgbaar bij drogis terij, reformzaak, apotheek. Bel de Infolijn (0341) 42 76 26. In Amerika is het dé dieetrevolutie van dit moment: Je voeding- aanpassen aan je bloedgroep. En ook in Nederland breekt het nu door: Het Bloedgroepdieet. De Nederlandse arts Carel Hoffman schreef een praktisch boek ge richt op de Nederlandse eetgewoonten. Hierin staan handige voedingsmiddelentabellen en weekmenu's voor elke bloedgroep. Als je het Bloedgroepdieet volgt kun je je gezondheid verbeteren, voel je je fitter en val je ook nog af! Elke bloedgroep heeft zijn eigen sterke en zwakke punten, daarom zijn er nu ook Bloedgroep Multi's. Speciale voedingssup plementen, die dé optimale ondersteu ning voor de gezondheid geven voor ie dere bloedgroep. Voor meer informatie of bestelling: Liberty Healthcare, tel. ji*, (035) 548 05 48 (fax: 035 543 00 07), Kijk ook op www.bloedgroepdieet.nl dat iedere opeenvolgende soort 10% meer actieve koolstof bevat. De doeltreffendheid van Geur vreters is te danken aan een uniek en gepatenteerd procédé. Er wordt zelfs drie maanden ga rantie gegeven op geurvermin- denng van voeten, kousen en schoenen. Geurvreters zijn verkrijgbaar bij uw drogist. Voor meer informatie: Ttendem, tel.. (038) 421 77 47 of kijk op www. gezondheidsnetnl Tandvleesproblemen? Gevoelige tanden? ftg nu aiie mio/tips oP: www.gezondheidsnet.r Werkl ontstakkend Is huiclzuiverend Verfrist en vitaliseert Stimuleert de stofwisseling Verbetert de algehele gezondheid ÉÉN CAPSULE PER DAG Dorpstraat 10 Holten Keizerserf 32a Nijverdal

Holtens Nieuwsblad | 2000 | | pagina 17