Mark Tuitert: 'Het loopt ïdfTitr Eerste SV Holten keert met lege handen terug precies volgens plan' Straatvoetbal Handbalsters 2 verliest wedstrijd tegen Avanti Wegseizoen fietsen opent met Omloop van Holten Haarschool en Dijkerhoek beste met schoolhandbal I DONDhKDAG 2 MAART 2000 Hollens NIEUWSBLAD Trots lonen de winnaars bun. bekers. (Foto: Johan Bo/ink) Na het spelen van drie voor rondes werd op 24 februari tij dens de finale gestreden om het beste schoolhandbalteam van Holten. Jongens en meisjes van alle basis scholen bonden de strijd tegen el kaar aan. Bij de meisjes kwamen de beide teams van de Haarschool in de fi nalewedstrijd tegen elkaar uit. Het Haarschool 1 team bleek het sterkst met een winst van 2-1 mo- bestc schoolhandbalteam van Holten noemen. Bij de jongens ging deze titel naar het team van Dijkcrhoek. In de finale bleken zij een maatje te groot voor de jongens van de Regenboog. Met een duidelijke overwinning, 5-1, mogen zij zich het beste schoolhandbalteam van Holten Einduitslag: meisjes: 1. Haarschool 12. Haarschool 2; 3, Regenboog 1; 4. Holterenk 1; 5. Dijkcrhoek; 6. Bosschool (mix); 7. Holterenk 2; 8. Regenboog 2. Jongens: 1. Dijkerhoek; 2. Holterenk: 3. Regenboog; 4. Haarschool. In de kantine van de SV Holten wordt op maandag 13 maart vergaderd voor het houden van het straatvoetbaltoernooi, dat op zaterdag 27 mei zal plaats vinden. Als alles normaal is, dan zal er de zelfde avond worden geloot en zal de poule indeling bekend worden gemaakt. Het inschrijfgeld be draagt 75 gulden per elftal. Wie deel wil nemen aan het toernooi zal dit bedrag dezelfde avond moeten voldoen. I .ciders worden verzocht eerst met hun spelers te praten voor men zich opgeeft, zo dat men er later niet achterkomt dat er een stuk of wat niét aanwe zig zijn die dag. Dames 2 liet twee punten lig- JEUGD gen tegen Avanti 2. Na een wat aarzelend begin (0-3) kwam Meisjes B 1 ging voor ni Holten goed in haar spel en leidde het bij rust verdiend met 10-7. Haarle. De thuisploeg '-as niet aanwezig. Een 0-5 ze- ;e voor Holten. Na de rust was het voorbij c kwam Holten nauwelijks tot scc Meisjes B 2 speelde tegen het zeer sterke Zwolle. Ondanks het a maakte hier goed ge- krachtsverschil toonden de bruik van en trok met 18-21 de wedstrijd naar zich toe. Meisjes A boekte een keurige zege op Voorwaarts. Holten speelde' Meisjes sterk en lipoe via een 9-2 rust stand uit naar een fraaie 20-8 overwinning. Holtense meisjes een prima inzet. Meer dan de. 30-8 nederlaag zat er echt niet in. won uit tegen Via een 2-3 stand bij rust won Holten met 4-6. Een keurige prestatie. Handbaldames zege op HHZD In de thuiswedstrijd tegen HHZD liet het Holtense da- meshandbalteam er vanaf het begin geen gras over groeien. In een hoog tempo liep Holten - met Marloes Valk als vervan ging van vaste kcepster Wietslce Schooien - uit naar een 5-1 voorsprong. Daarna verslapte Holten iets en zagen de gaten kans terug te ko men en zelfs met 5-7 voor k ko men. Holten pakte de draad weer op, maar kon bij rust slechts een magere 11-10 stand op het bord zetten. Na de rust waren de zaken echter goed rechtgezet: en werd er niets meer weggegeven. Lange tijd bleef een 13-11 stand op het sco rebord staan. Maar in het laatste kwartier vond Holten regelmatig het doel en kwam een verdiende 18-13 zege op het bord te staan. Scores: Dörtc bange 4; Michelle den Bouwmeester, Judith "fiekink 3; Maaike Lccncn, Paulicn Schooien, Margot ter Schure 2; Jessica Smit, Kristel Meerman 1 Handbal heren Heren 1 verloor uit bij Minkjan/ Erix. Tot de rust was er weinig krachtsverschil. Holten bleef goed bij 9-8. Ook na d rust ging het gelijk op, maar daarna wist Erix een gaatje te slaan. In de slotfase kwam Holten nog iets terug, maar meer dan de 17-12 zat er niet in. Scores: Nico Vorst 6; Meino v. Beek 4; Vincent Rustebicl, Marco Tomassen 1. Heren 2 speelde tegen Duiven 2 zo'n 25 minuten goed en kwam toen met 6-8 voor. Daarna stelde Duiven orde op zaken en leidde bij rust al met 8-12. Na rust speel de Holten te onzuiver en miste het enkele goede kansen. In de slotfa se - na een 13-22 achterstand - kwam Holten nog iets terug tot dc 19-25 eindstand. Uitslagen Dames waterpolo Bergruiters straks kampioen? Tijdens de Overijsselse kam pioenschappen springen klas se L, dat verreden werd op 25 februari te Bathmen, hebben Lia Verhoeven en Brenda Kappert van L.R. de Bergruiters zich goed gepre senteerd. De twee amazones hadden zich gekwalificeerd uit een voorselec tie die bestond uit drie wedstrij den. De klasse L bestond uit twee parcoursen. Het eerste leverde voor beiden een foutloos par cours op. Het tweede waren ze ook beide foutloos. Van de 29 combinaties dié deelnamen ble ven er in totaal tien combinaties foutloos en die zich daarmee plaatsten vóór dc barrage. Lia Verhoeven met Lynn Lake ging foutloos rond met een snelle tijcï en plaatste zich als derde. Brenda Kappert met Nanu had een springfout en werd daarmee vijf de. Dc klasse L wordt niet afgevaardigd naar de Nederlandse Kampioenschappen. Yvonne Coppoolsc ging op 5 februari met haar paard Last Crown C. naar een dressuurwedstrïjd te de *Z2 behaalde zij een móóie tweede prijs met 176 punten. In de tweede proef was zij ook suc cesvol. Daar behaalde zij een suc cesvolle tweede prijs met '188 punten. Tijdens een springwed- strijd te Hellendoorn op 4 febru ari was Sabine de Roos succesvol. Zij behaalde met haar paard Bemei's Milian een zesde prijs in het B springen. Sabine de Roos ging op '18 februari naar Vriezen veen waar -zij een vijfde prijs in de B dressuur behaalde. Het dameswaterpoloteam speelde afgelopen zaterdag een uitwedstrijd tegen het tweede team van Steenwijk '34. Dit zou na later bleek een mak kelijke ld us worden. Direct na de start nam Twcnhaarsveld al de leiding en de periode werd afgesloten met 0-3. In de tweede periode ging het aanvallen van de Holtense dames door. Dit resulteerde in 0-6. Na het begin van de derde perio de werd al weer direct gescoord en het bleek dat Steenwijk totaal versuft was en geen kracht had om nog wat te doen. Het Holtense zevental wist dat wel en ondanks dat er geen wis sels waren, werd deze periode af gesloten met 0-12. In dc vierde en laatste periode ging dar door tot maar liefs 0-23. Met dez.e overwinning en nog maar vier wedstrijden te gaan kan het kampioenschap van de dames van Twcnhaarsveld haast niet meer ontgaan. Temeer omdat ze de directe kanshebber Zigcnca za gen verliezen tegen het eerste team van Steenwijk. Dc beslissing valt op zaterdag 15 april in Emmeloord. De watcrpolocommissie is drukdoen de een bus te charteren en tegen kostprijs supporters mee te krij gen naar Emmeloord om hun club aan te moedigen en bij te staan. Inlichtingen bij H. Veldwijk, tele foon: 0548-361489 Nu het veldritseizoen erop zit, ruiken de toerfietsers het as falt. Dc Wielervereniging Holten opent daarom op zondag 5 maart het wegseizoen met de Omloop van Holten. De Omloop van Holten is een prachtige tocht om liet wegseizoen mee te openen. Op dc ruim 50 kilometer lange route moeten di verse klimmetjes en veel vals plat worden overwonnen. De rustige weggetjes en de glooiende omgeving in de driehoek Llolten- Rijsscn-Markelo bieden een uitstekende gelegenheid om dc door dc winterslaap wellicht wat stramme spieren los te maken. Halverwege de tocht, bij herberg De Pot in de omgeving van Markelo, is er een rust gepland.-Start- en eindpunt van de Omloop van Holten is zoals gebruikelijk sporthal 't Mossink aan de Keizersweg. Deelnemers kunnen vertrekken tussen 9.00 uur en 10,00 uur. Na afloop is er gelegenheid tot douchen. Voor meer informatie kan men contact opnemen met G. Pasman (054S-361011) of JScheperman (0548-361809) Via Internet: http://huizen.daxis.nl/lughorst/wvholten.htm. Strijd tijdens uitwedstrijd tegen Lettele mag niet baten L 'en wedstrijdmoment uil de wedstrijd SV Flo/ten legen Lettele. (Foto: Johan Bo/ink) Na het gelijke spel vorige week in en tegen Overwetering moest Holten zondag thuis aantreden tegen Lettele. En omdat beide teams dc punten hard nodig hadden, werd erop het scherpst van de snede ge voetbald. Er werd veel strijd geleverd wat ten koste ging van het voetballende aspect. De HVC kreeg nog de beste kansen op dc winst maar wist deze niet te benutten. En om dat Lettele ook scorcloos bleef eindigde het duel in 0-0. Holten speelde met een vier mans middenveld vergelijkbaar met on ze nationale trots, waarvan de twee buitenste spelers de diepte moesten zoeken. Dat gebéurde ook in dc tiende minuut. Marcel Jager werd de diepte in gestuurd. Hij haalde de achterlijn en leverde een voorzet op maat af. Hans Wissink kon vrij kopjicn maar de bal belandde nel: naast het doel. Ook Lettele, dat vooral op de counter speelde, was in dc eerste helft een aantal keren gevaarlijk. Met lange ballen, die net achter de verdediging vielen, werd getracht paniek cc zaaien in de Holtense defensie waar Wilfred van de Pluym en Erik Reijlink ontbraken. Dit lukte een aantal keren. In de 22ste minuut: twijfelde keep er Koetsier met uitkomen. Het was Jan-willcm Kevelham die dc bal nog net kon wegschieten voor een aanstormende spits van dc weer gevaarlijk. Nu was het een schot: vanaf dc zestien meter dat goed werd gepareerd door Koetsier, Ruststand: 0-0. Na de theepauze was het de HVC dat het voortouw nam. Met veel inzet werd geprobeerd de muur van verdedigers te slechten. Maar het waren veelal lange ballen van achter uit die het gevaar moesten stichtten. En doordat: dc gasten ccn fysiek sterke ploeg heeft, was dit makkelijk te verdedigen. Even later toen het balletje wel goed rond werd gespeeld door de Holtense ploeg, werd liet prompt gevaarlijk. Een mooie actie van Herbert Bcldman ging eraan vooraf. Hij omspeelde zijn directe tegenstander met een poort, zoals dat in voetbaljargon heet, en pas sie de bal mooi binnendoor naar Jager. Deze schoot rakelings naast. In de 75ste minuut was het weer gevaarlijk voor het doel van de gasten. Een te zachte terug- spelbal werd goed onderschept door Hans Wissink. Maar oog in oog met cie keeper van Lettele faalde hij. De gasten konden in de tweede helft geen vuist maken te gen dc Holtense verdediging. Ze creëerden weinig kansen en voet ballend was het slecht. In de 80ste minuut had Jager dc winnende treffer voor Holten moeten scoren. Via een kluts viel het lederen speltuig voor dc voe ten van jager. Deze bedacht: zich geen moment en schoot. Maar hei- schot werd goed gepareerd door de keeper van de gasten. Einstand: 0-0 Aankomend weekeind staat Flolten in bet teken ran bel carnana! en hoeft Flolten 1 niet te voetballen. Het volgen de dn cl van de HVC %al %jn op 12 maart thuis tegen titelkandidaat Fleerde. Bij 't Klavier werd afgelopen zon dag de tweede wedstrijd gegooid om dc Gouden Keun. Er schre ven zich 32 deelnemers voor dit geloot koppeltoernooi, Na de voorrondes plaatsten zich acht koppels voor de finalcpoules. De overige koppels gingen door naar dc verliezers ronde. Na de twee winnaarpoules gingen de volgende koppels door naar de- finales: Om dc derde en vierde plaats wonnen Wim Stam en Marnix van de Molen met 3-2 van Hans Lodcweges en Erik Jan Paalman In de finale wonnen Gcrrit Meijer en Erik Bosman met 3-0 van André Schuchard en Anno Kees tra. Winnaars van de verliesersronde werden: Joop Wormeester en Ineke Rietberg. Zij wonnen met 3-2 van Dervin Beldman en Tippie, De hoogste finish werd gegooid door Scino Voortman: 104. De- jongste deelnemer van hei toer nooi, Fredrick Vrijman, gooide het hoogst mogelijke: 180. Het volgende toernooi vindt plaats op zondag 19 maart bij Bierlokal am B'ahnhof. Sportagenda Blauw Wit Senioren: Donderdag 2 maart: Sp. Daarle 1 - Blauw wit 120.00 uur (vertrek 19.00 uur). Jeugd: Zaterdag 4 maart: Voorwaarts F2 - Blauw Wit fl 11.00 uur (vertrek 10.00 uur);' blauw wit 2 - Sp. Daarle 1, 14.30 uur. Woensdag 8 maart: Blauw wit al - Kon. Ü.D. Al, 19.00 uur. Zaal: donderdag 9 maart: Blauw Wit 1 - Diepenveen 1,22.00 uur. Wat ooit begon met skeeleren en veel trainen is uitgegroeid tot topsport. Schaatser Mark Tuitert, wereldkampioen juni oren 1999 is gewoon een leuke spontane en zeer sportieve jon gen. Dit jaar is hij gekozen tot sportman 1999 in Holten. Een interview met Mark verloopt vloeiend. Hij vertelt vol passie over de schaatssport dat op dit moment zijn enige grote ambitie is. Wat wij graag willen weten is of de talentvolle schaatser nog meer bezigheden heeft. 'Op dit mo ment weinig. Sport op topniveau vak bijna niet te combineren met andere dingen in het leven.' Na het VWO studèerde de jonge Holtenaar bouwkunde aan de HTS in Enschede. 'Dat heb ik an derhalf jaar gevolgd èn ben toen met de studie gestopt', vertelt Mark. De studie en het vele trai nen waren moeilijk te combi neren. 'Het liep niet lekker en op een gegeven moment had ik mijn buik ervan vol. School staat nu op de tweede plaats', vertelt hij zon der veel spijt te hebben. Toch maakt hij wat uurtjes pér week vrij om een schriftelijke cursus ma nagement te volgen. Een echt gezelligheidsdicr noemt Mark zichzelf. 'Ik vind het moei lijk om alleen te zijn en heb be hoefte aan ménsen om me heen.' TTij vindt het: belangrijk om con tact te houden met zijn vrienden in Holten. Dat is niet altijd mak kelijk want elke dag wacht de trai ning. Tussen de wedstrijden door is Mark in het weekend op trai ningskamp in Dorwerth en door de weck thuis. 'Dan ben ik of in Flolten aan het trainen of ik rij naar Hcercnvccn of Utrecht waar ik samen met de ploeg en coaches kan trainen.' Dit jaar zegt hij redelijk wat vrije tijd te hebben. 'Het reizen valt mee en wé zijn niet vaak ver van huis.' Dat zal volgend jaar anders worden. Waarschijnlijk s.chaatst hij dan bij de kernploeg cn ziet het trainingsprogramma er pittiger De jonge Holtenaar maakt zich geen zorgen over de toekomst. 'I Iet ziet er allemaal heel goed uit. Het loopt precies volgens het plannetje dat in mijn hoofd zit.' Mark moet glimlachen als hij dat zegt. De wilskracht is er en dat straalt hij ook uit. 'Ik wil heel hard schaatsen en het liefst zo snel mo gelijk naar de Olympische Spelen.' Zijn coaches zien dat anders. 'Ze zeggen steeds dat ik geduld moet hebben cn dat: is erg moeilijk voor- Volgens Mark heeft hij nog een paar jaar nodig om door te groei en naar de top. Afgelopen zomer heeft hij met jong Oranje meegc- schaatst. 'Ik heb dat als een goede voorbereiding ervaren. We zijn op trainingskamp geweest waaronder twee weken in Haïti ar en drie we ken in Font-Romcu waar we hoogtetraining kregen.' Deze winter heeft hij niet het bes te van zichzelf laten zien vindt de jonge schaatser. 'Ik had een rug blessure en kreeg daarna griep cn moest het rustig-aandoen. Maar het gaat nu weer lekker.' Veel vrije tijd blijft er echter niet Mark Tuitertwerd vorigjaar nog gehuldigd nabel behalen van bel Wereldkampioenschap Schaatsen Junioren. (Foto: Peter Bulthuis) over. Het gaat op aan de schrifte lijke studie en aan zijn vriendin die net als Mark vorig jaar wereld kampioen junioren werd. 'Inderdaad uit de schaatswereld en dat is wel prettig. Je begrijpt el- kaars situatie.' Ook al woont ze aan de andere kant van Nederland ze zien elkaar regelmatig tijdens trainingen en in het weekend. In Holten is Mark Tuitert geko zen tot sportman 1999. 'Hartstikke gaaP, reageert hij. 'Het is een erkenning die je krijgt van de gemeente Holten.' Mark geniet nog elke dag van het onthaal dat hij vorig jaar kreeg in Holten na het behalen van de we reldkampioenschappen junioren. 'Ik word soms nog wel eens wak ker en dan denk ik 'oh ja'. Ook als ik weer naar de foto's terugkijk. Maar je kan er niet aan blijven hangen, we moeten door naar de volgende overwinning.' Als Mark Tuitert niet op topni veau was gekomen met zijn schaatsprestaties had hij waar schijnlijk samen met zijn vrienden veel leuke dingen gedaan. Hij heeft niet alleen vrienden in Nederland maar ook verspreid over de hele wereld. 'Ik heb geen heimwee als ik een paar weken in het buitenland ben. We hebben hele leuke contacten met de bui tenlandse schaatsers en zien el kaar altijd terug op wedstrijden waar dan ook.' Ook door veel te e-mailen blijft de vriendschap be- Met het carnaval voor de deur hoopt Mark toch nog een dagje mee te kunnen pikken in het Keunedarp. Een week daarna vliegt hij alweer naar Calgary om deel te nemen aan wedstrijden.

Holtens Nieuwsblad | 2000 | | pagina 7