OKIA wint prijzen tijdens wereldkampioenschappen Programma Koninginnedag en bevrijdingsfeest 2000 IN DIT nummer De Borkeld neutraal over permanent wonen Familie Schöppers is abonnee van de week Illegale Pool CS Handel in beleggingsfondsen start vanaf 9 uur U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 2 MAART 2000 FAX: 0548 - 36 64 97 TELEFOON: 0548 - 363 803 E-mail HoItens.Nieuwsblad@owp.wegener.nl Abonnementsprijs f 84,25 Losse nummers f 1,75 Eigenarcnvereniging De Borkeld neemt een neutraal standpunt in ten aanzien van het lidmaatschap van de Landelijke vereniging voor Permanent Wonen (LVPM), die per 1 januari 2000 is opge richt. Onder de leden van de eigenaren- vereniging wordt sinds kort actie gevoerd toe te treden tot genoem de organisatie, die zegt met juridi sche hulp permanent wonen in re creatiewoningen te kunnen af dwingen. Voorzitter H.J. Bremcr- Bloemenkamp zet hier vraagte kens bij, maar als vereniging houdt men zich afzijdig omdat het lidmaatschap van de LVPM haaks op de doelstellingen van de eigenarenvereniging De Borkeld Overigens schijnt de belangstel ling onder de leden voor het lid maatschap van de LVPW bijzon der gering te zijn, want er werd tij dens de jaarvergadering op zater dag 26 februari in restaurant De Poppe in Markelo, daarover slecht een vraag gesteld. Op de vergadering werd afscheid genomen van de heer Piet van den Berg, die vanaf de oprichting in 1995 vier jaar voorzitter is ge weest en een jaar bestuurslid. Hij werd staande de vergadering be noemd tot erelid. Op voorstel van het bestuur werd F. Elias met al gemene stemmen benoemd tot lid van het bestuur. ALCOHOL Een Holtcnaar werd afgelopen vrijdag in de nachtelij ke uren betrapt op het rijden in een auto, terwijl hij te veel alcohol had genuttigd. Deze bestuurder blies 380 ug, terwijl maximaal 220 ug (0,5 promille) is toegestaan. De bestuurder kreeg een dagvaarding van de polide. Het Holtens Nieuwsblad zet in samenwerking met enkele Holtense middenstanders elke week een abonnee in het zon netje. Familie Schöppers aan de Hoffesstraat 3 overkwam dit deze keer. Blij verrast nam zij het superbonuspakket met ver schillende surprises in ont vangst. Een stropdashouder van Beltman Mannenmode, een paraplu van Novalux Van de Maat en waarde bonnen van hoveniersbedrijf Mulder, Slagerij Brands, Albert Heijn en Foto Mulder. Verder een All Protector spuitbus van Steunenberg Schoenen en een Bath Bodyset van drogisterij Wedda. Daarnaast nog twee toe gangskaarten voor het ijsstadion De Scheg in Deventer Colmschate. (Foto: Gert Perdon) <-a t. Jeanet Brinks wint, mede danksg} haar coach Herman, goud in Slagharen. Corrie Bark sleepte zilver bitwen en OKIA-herengingen met brons n. Jeanet Brinks is vorige week end met haar touwtrekploeg in de 520-kiloklasse wereldkam pioen geworden tijdens de WK in Slagharen. Corrie Bark won met haar ploeg in de 480-ko- ningsklasse zilver. De OKIA- manncnploeg gingen in de 640-koningsklasse met brons naar huis. Ook al hebben de laatste twee dan geen eerste plaats veroverd, de prestatie is er beslist niet: minder om. Juist de lichtere klassen zijn bij het: touwtrekken veel moeilij- De ploeg van Jeanet Brinks heeft in de poel alles gewonnen. Zo won het team de kruisfinales te gen de Verenigde Staten en tegen Spanje. Deelnemende landen in de 520-klasse waren naast Nederland, Spanje, Japan, de Verenigde Staten, China Tapci en Ierland. De 480-plocg van Corrie Bark werd tweede in de poel en won in de kruisfinale tegen de Verenigde Staten en verloor in dc kruisfinale tegen Spanje. De deelnemende landen voor deze klasse waren de zelfde als die waaraan Jeanet Brinks meedeed. Onder leiding van coach Gerben Sluiter behaalde Heren O KI A in de koningsklassc 640 de kruisfina les. De uit Ierland komende Bremore' Farmers waren een maatje te groot, zodat er gestre den moest worden om dc derde en vierde plek. En wel tegen dc Nederlandse selectie li I-ïeidenskip won OKIA en stond welverdiend op het podium. Jeanet Brinks kreeg maandagoch tend bezoek van de wethouders Spijker en Stegeman en voorzitter Schuchard van de sportcommis- sic. Zij feliciteerden haar hartelijk met het behalen van goud. Voor haar is het de tweede keer dat ze Wereldkampioen wordt. 'Toen we tegen Spanje moesten, dacht ik dat ze ons hadden laten winnen', vertelt Jeanet. Vooral Spanje is een beduchte tegenstan der in de indoor touwtreksport. 'We konden meteen een meter achteruitstappen!' - In de halve finale zetten ze tegen Japan alles op alles, want ook dit land levert altijd een zeer goede ploeg. 'Wc kwamen zelfs helemaal ongeschonden uit dc strijd.' Corrie Bark is erg blij met het be halen van zilver. 'Ik had dit abso luut niet verwacht', geeft ze aan. Dc ingedeelde ploeg had in die sa- Begunstigersavond Oudheidkamer Oudheidkamer Hoolt'n houdt donderdag 2 maart om 20.00 uur in de Kandelaar aan de Stationsstraat de jaarlijkse Begunstigersavond. Aan het begin van deze bijeenkomst, vrij toegankelijk voor begunsti gers en genodigden, brengt het bestuur de aanwezigen op de hoogte van de gang van zaken in het afgelopen jaar en de plannen voor het komende jaar bij de Oudheidkamer. Daarna zal een originele Polygoon bioscoop journaalfilm worden vertoond getiteld: Opmars van het Canadese leger in Europa en Bevrijding van Oost Nederland. Deze film, samenge steld uit de delen van dc Canadese journaalfilms Canadian Army News Reels van 1945, laat: beel den zien van dc bevrijding van onder meer Arnhem, Deventer, Zutphen en Gorsscl (Nederlands ondertiteld). Een film dóór ons gekozen in het kader van 55 jaar bevrijding van ons land. Na de pauze is er weer een diapre sentatie in de serie Holten onder dé loep. Het betreft deze avond de buurtschap Flishoek. Dc te vertonen dia's komen onder meer uit: de collectie van H. Boode en zullen worden gepresenteerd door H. Kóópman. Oproep om mee te doen aan collecte en straatversiering Gewond Op de A 1 raakte vorige week vrijdag een automobilist ge wond. De bestuurder raakte tijdens hel inhalen van oen vrachtauto niet: zijn linkerwielen in de mid denberm, waarna hij de macht over het stuur kwijt verloor. Nadat hij eerst in de middenberm terechtkwam, schoot hij na tegen sturen dc rijbaan weer op, waarna hij tegen dc zijkant van de'vracht wagen,. reed. Het grote bevrijdingsfeest 2000 zit er weer aan te komen. De agenda voor deze feestweek is rond. Hieronder volgt een op somming ervan. Daarnaast doen de organisatoren een op roep voor een collecte en voor het versieren van de straten. Maart Er is begin maart een collecte na mens de bond van Oud Strijders, Welcome Again Veterans en de Stichting Viering Nationale Feestdagen. Evenals vijf jaar gele den doen zij middels een collecte een gezamenlijk beroep op de Holtense bevolking om te helpen met een bijdrage in de kosten, Dc collecte wordt om twee rede nen gehouden: 1Ter bestrijding van de vele ex tra kosten van de herden kingsplechtigheid op 4 mei op dc Canadese begraafplaats. 2. Ter bestrijding van de kosten van het programma voor de in Holten logerende Canadese gas ten, zodat zij een onvergetelijk en plezierig verblijf in Holten heb ben. Dus niet voor de feestweek, want daarvoor worden andere bronnen aangesproken. Eind april De organisatoren roepen alle stra ten op mee te doen aan de wed strijd straat versieren. Ook in dit kroonjaar wordt er weer een wed strijd gehoudcryin het straat vcr- 'r jutten rond de bevrijding weer vele Canadezen naar Hollen komen. (Foto: Johan Bolink) sieren. Zoals bij vorige gelegenhe den zijn er weer leuke prijzen te verdiénen voor dc mooist'versier de straten of objecten. De organi satoren vragen aan deelnemers te trachten om een ieder re laten zien, dat deze weck in het teken van dc vrijheid staat. De Canadese gasten zullen het zeker ten zeerste waarderen. I-let thema is: Vrijheid, vroeger, nu en ;strnks. Opgave en informatie bij de cop.rd.ir G.W. Obcrink telefoon: 363966. A.A.J. Akkermans telefoon: 362149 Koninginnedag 29 April - Aubade met HMV (SVNF); - Rommelmarkt (niet commercieel) (SVNF); - Kinderprogramma (SVNF); - Seniorontoncei (DAT); - Fietspuzzeltocht voor het hele gezin (WVH); - Klassieke moto renrace (MAC); - Taptoe (HMV) 1,2 of 3 mei Culturele Avond (nadere invulling volgt) (org. HMV) 4 mei - Herdenking op de Canadese Begraafplaats (met Canadese gas ten) -Herdenkingsdienst in Herv.Kerk en -plechtigheid bij het Monument. 5 mei - Ontsteking Bevrijdingsvuur uit Wageningen (estafette SV Holten ad.); - Bevrijdingsioop (SV Holten Atletiek); - Plaatsen vrcdespaal (SVNF); - Bevrijdingsoptocht, motto "Vrijheid, vroeger, nu en straks"; -Organisatie: Optochtcommisisïe CV De Fienpreuvers; - Informatie en op gave: G. Grave telefoon: 361199; - Prijsuitreikingen en gezellige avond op de Kalfstermansweide. Verscherpte controles Tijdens de verscherpte verkeerstoezicht van Je Politie Holten werden boetes uitgedeeld voor het rijden met een ongeldig rijbewijs, hei: rijden in strijd met een gesloten verklaring, hét niet dragen van de autogordel, het in halen tijdens een inhaalverbod en voor het parkeren in strijd met liet parkeerverbod in de Haar. Het toezicht op het dragen van de au togordel en her te hard rijden, zal de komende maanden in dc gehe le regio worden uitgebreid. I-lct doel van de politie is hierbij om onnodig letsel te voorkomen. Stijging diefstallen SG Waerdenborch Er werd afgelopen week mel- ding gemaakt van diefstal van een portemonnee uit de garderobe van de Scholengemeenschap. Van de dader ontbreekt momen teel nog elk spoor. Aangezien der gelijke diefstallen de laatste maan den met een bepaalde regelmaat plaatsvinden en van dc huidige opvallend geplaatste camera's te weinig preventieve werking uit gaat, worden andere maatregelen overwogen om deze vorm van diefstal tegen tc gaan. Daarnaast adviseert de politic om geen waar devolle zaken in onbeheerde ruimtes achter te laten. Dit geldt echter niet alleen voor de Scholengemeenschap, doch voor alle onbeheerde r Henk en Riek ten Dam stop pen met hun tuincentrum aan dc Burgemeester van der Borchstraat. Lees verder pagina 3 Dc Prins en Adjudant zijn er klaar voor. Het carnaval mag wat hen betreft beginnen. Lees verder pagina 5 menstclling nog nooit met elkaar getraind, zodat dit de prestatie nog eens extra groot maakt. 'Wc hebben alles gegeven wat er inzat. Meer zat er dan ook echt niet in.' Zaterdag bleek de ploeg van Corrie nog twee kilo t:c zwaar. 'We hebben die dag daarom extra hard getraind omdat eraf te krijgen.' De dag van de wedstrijden bleek het team twee kilo eronder te zit- De bedoeling van Corrie is nu om hard re trainen voor de World Games volgend jaar in Japan. Daarnaast is ze van plan om in het zomerseizoen naast het outdoor touwtrekken ook door te blijven gaan met de indoorversie. Dit ver schilt wat techniek betreft erg van elkaar, maar toch denkt zij daar geen problemen mee re krijgen. Ruit vernield Van een winkel aan de Larenseweg werd vorige week dinsdag een ruit vernield. Naar aanleiding van de verklaring van twee getuigen, die zich aan het politiebureau hadden gemeld, kon de dader worden achterhaald. Deze jongen uit Nijverdal, zal zorg moeten dragen voor de scha- Tijdens een controle van de Rijksverkeersinspectie bleek een Poolse chauffeur op te tre den als bestuurder van een vrachtwagen, voor een Brabants bedrijf. Deze chauffeur verrichtte hier ille gaal zijn werkzaamheden. Wel rekening, geen artikelen Aan het politiebureau te Holten meldde afgelopen week zich een Holtense onder nemer met een rekening van een bedrijf, elders uit Nederland. De Holtenaar had een brief met een rekening ontvangen voor diensten die geleverd zouden zijn. Aangezien deze diensten in het geheel niet geleverd waren, deed men om aangifte van oplichting. Info SPECTRUM WONEN Zie achterpagina Zon op in Holten Vrijdag op: 17 onder: 18:20 Zaterdag op: 07:15 onder, 18:22 Zondag op: 07:12 onder 18:23 Buien Wisselvallig weer met van tijd tijd regen of winterse buien Vrijdag overdag regenbuien er veel wind afgewisseld door w opklaringen en nu en dan zon Temperatuur 8.0 a 9.0 graden. Zaterdag en zondag is het wisse lend bewolkt, er vallen dan enkele maartse buien met hagel of natte sneeuw. Tussen de buien door zijn er opklaringen en zon. Met een noordwestelijke stroming wordt onstabiele lucht aange voerd waarin zich vrij gemakkelijk buien ontwikkelen. Middag-tem peratuur komt uit op 6:0 a 7.0 gra den. In de nacht ligt het kwik dichtbij of iets onder nul. Goed carnavals weekend. Weerman, Freddie Paalman Hoor meer weer pagina: 3 Is Nieuws verijssel Vanaf nu vindt u nieuws van de provincie maande lijks in uw weekblad met items over de werkterreinen van de provincie. Rabobank Houdt u er rekening mee dat de handel in beleggings fondsen vanaf 1 maart 2000 eerder start, namelijk om 9.00 uur in plaats van 9.30 uur. De Amsterdamse beurs past zich aan aan de openingstijden van de beurzen in Londen en Frankfurt. Indicatiekoersen zijn vanaf heden om 8.30 uur beschik baar. Uw aan- of verkoopopdracht moet vanaf 1 maart ji. vóór 9.00 uur bij ons binnen zijn, dan wordt uw opdracht dezelfde dag nog verwerkt. Individuele aandelen zijn overigens ai sinds 1 augustus 1999 verhandelbaar vanaf 9.00 uur. Rabobank Holten-Markelo, tel. (0548) 37 07 07 Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Woonplaats I Hij/zij betaalt voor dit abonnement I f 84,25 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) f8\.4S per jaar (betaalwijze: automatisch)

Holtens Nieuwsblad | 2000 | | pagina 1