Overijssel daagt u uit Jongeren uit Overijssel actief in de politiek Cl E v r a n l z i j d v e KORT NIEUWS HET WEER BEKENDMAKINGEN f nu R TV OOST 'Dialectmaand' bij RTV Oost wwmermmiBi uKïïw O verijsseis Nieuws Provincie Overijssel, Postadres: Postbus 10078 8000' 6B Zwolle Bezoekadres: Luttenbergstroat 2 Zwolle 425 25 25 fox: 038 425 26 50 e-mail: Postbus@prv-overijssel.nl internet: www.prv-overijssel.nl i^)veri|ssels Nieuws Vanaf nu vindt u nieuws van de provincie maande lijks in uw weekblad met items over de werkterreinen van de provincie. Prijs tegen geweld Zwolle - De veiligheid op straat moet verbeterd wórden. Landelijk wordt er veel over gesproken, maar een oplossing is moeilijk te vinden. Provinciale Staten van Overijssel hebben daarom actie onderno men. Zij willen mensen of groepen belo nen die zich op een vredelievende manier inspannen om de veiligheid in Overijssel te vergroten. De Waarderingsprijs Veiligheid bestaat uit een geldbedrag en een oor konde. De prijswinnaars krijgen de geldprijs van ƒ1000, a ƒ5000, niet in handen. Het is de bedoeling dat de beloning over gemaakt wordt aan een goed doel. Vanaf 2001 wil de provincie ieder jaar ƒ30.000,= uittrekken voor het uitreiken van een of meerdere prijzen. Provindekantoor in Borne Borne - Sinds kort heeft de provincie Overijssel een nieuw bijkantoor in Borne, Oostermaat 1In de nieuwe vestiging kunt u met al uw vragen over het provinciaal beleid terecht. Ook biedt het nieuwe kan toor huisvesting aan de medewerkers van de Provincie Overijssel die zich bezighou den met de wegen en waterwegen in Twente. Voorheen was dit team van de provincie in Almelo gevestigd. Overigens heeft de provincie ook kantoren in Tuk (Tukseweg 158) en in Raalte (Monumentenstraat 62). U bent daar van harte welkom. Maatjes vinden elkaar in Overijssel Zwolle - Boodschappen doen in een win kel en een kopje koffie drinken op een ter rasje. Het zijn vanzelfsprekende dingen waar je niet over nadenkt. Maar voor (ex) psychiatrische patiënten is het een hele stap. Een beetje hulp bij de terugkeer in het maatschappelijk leven is daarom belangrijk. Het zogenaamde maatjespro ject, dat sinds kort in de regio Zwolle van start is gegaan, zorgt ervoor dat vrijwilli gers samen met de deelnemers activiteiten ondernemen. Het maatjesproject is een onderdeel uit de Regiovisie Geestelijke Gezondheidszorg en wordt uitgevoerd door de RIAGG in Zwolle. De provincie stimuleert dit project met een bijdrage van ƒ50.000,=. Onderzoek naar verwerking asbest Twente - Asbest mag niet meer in bouw materialen verwerkt worden. Maar bij de sloop van oude gebouwen komt regelma tig asbest tevoorschijn. Als hier niet op een zorgvuldige en veilige manier mee omge gaan wordt, komt het asbest tussen het sloopafval terecht. Dat is schadelijk voor de gezondheid. De provincie Overijssel en de Arbeidsinspectie Regio Oost starten daarom samen met andere organisaties in Twente een onderzoek naar de verwerking van asbesthoudend sloopafval. Alles wat met de asbestverwijdering te maken heeft, van sloop tot verwerking, wordt dan onder de loep genomen. Streekgesprekken over toekomst Deventer, Bathmen, Olst - Wat is de meest gewenste ontwikkeling voor Deven ter en omgeving? Deze vraag staat cen traal tijdens de streekgesprekken die op 20, 22 maart en 3 april 2000 door het pro ject "landstad Deventer" in Bathmen, Olst en Deventer georganiseerd worden. De streekgesprekken starten om 20.00 uur. Drie ontwerpbureaus werken mee aan de ontwikkeling van het gebied. Deze bureaus hebben inmiddels hun eer ste ideeën en schetsen voor het gebied ontwikkeld en willen daarover met u als bewoners van het gebied van gedachte wisselen. U bent van harte uitgenodigd als u wilt meedenken over de toekomst. Grijp uw kans en laat ons uw mening horen. Welkom, op deze eerste provinciepagina van dit jaar. Vanaf vandaag kunt u elke laatste week van de maand in deze huis-aan-huiskrant "Overijssels Nieuws" lezen. Met deze pagina willen wij u niet alleen informeren over, maar ook betrekken bij de zichtbare en minder zichtbare werkvelden van de provin cie. Want het ontwikkelen van beleid en het nadenken over de toekomst van onze provincie is niet alleen een taak van de provincie. Wij doen dat samen met andere overheden, organisaties en met u, de inwoners van Overijssel. Goed nieuws van uw provincie. De informatie op deze pagina gunt u als het ware een blik in de keuken van de provincie. Wij nodigen u van harte uit om te komen "proeven van onze gerechten" en horen daarover graag uw me ning. Ik daag u uit: schrijf, bel of mail. Overijssels Nieuws bevat natuurlijk lang niet alle informatie over de taken van de provincie. De provincie gaat over zoveel zaken! Wist u bijvoorbeeld dat wij als provincie veel tijd en geld investeren in het stimuleren en opzetten van projecten voor meer werkgele genheid, betere zorg voor jong en oud en het ontwikkelen van de natuur en onze cultuur? Samen met u willen wij er voor zorgen dat het ook in de toekomst in Overijssel goed leven, Zwolle - Een aantal jongeren uit Overijs sel buigt zich binnenkort over zaken die zij zelf belangrijk vinden en interessante provinciale beleidsonderwerpen. De jongeren hebben begin dit jaar met de gedeputeerden Holsheimer en Nap gedis cussieerd over de inrichting en de vorm van de jongerenraad. Op 28 februari zijn de eerste voorberei dingen getroffen voor de daadwerkelijke oprichting van een provinciale jongerenraad. De jongeren gaan het provinciebestuur gevraagd en ongevraagd hun mening geven over allerlei maatschappelijke onderwerpen. Daarnaast fungeren de jongeren als klank bord en meedenktank voor de provincie. De raad bestaat uit maximaal 25 jongeren, tussen de 13 en 20 jaar. De deelnemers zijn afkomstig uit verschillende delen van Over ijssel. Een jaar na de oprichting van de jon gerenraad worden de resultaten geëvalueerd. De provincie wil de mening van de jongeren horen en hoopt met de oprich ting van de jongerenraad de interesse in de provinciale politiek te vergroten. Samen pro beren wij zo te bouwen aan een provincie waar het goed leven, wonen en werken is. Subsidieaanvragen podium kunst, amateurkunst en culturele projecten Gedeputeerde Staten maken bekend dat, voor de tweede helft van 2000 in het kader van de Subsidieverordening podiumkun sten, amateurkunsten en culturele projecten en manifestaties Overijssel 1998, subsidie verzoeken voor producties en projecten op het gebied van podiumkunst, amateurkunst en culturele projecten kunnen worden inge diend tot en met 31 maart 2000. De tijdig ingediende subsidieaanvragen wor den ter advisering aan de provinciale advies commissie podiumkunsten voorgelegd. Gedeputeerde Staten streven ernaar binnen drie maanden na 1 april 2000 te beslissen over de ingediende aanvragen. De criteria waaraan de aanvragen dienen te voldoen zijn hieronder vermeld. Criteria (semi)professionele producties: artistiek inhoudelijke en organisatorische kwaliteit; artistieke uitstraling; publieks bereik; bijdrage van andere overheden, fondsen en sponsoren; bijdrage aan de ontwikkeling van de (semi)professionele podiumkunsten. Criteria projecten amateurkunst: bijdrage aan vernieuwing en experiment in de^mateurkunst; samenwerking van ama teurkunst met professionele kunst; artistiek inhoudelijke en organisatorische kwaliteit; publieksbereik; aandacht voor multi- of intraculturaliteit; bijdrage van andere overheden, fondsen en sponsoren; aandacht voor jongeren. Criteria culturele projecten: artistiek inhoudelijke en organisatorische kwaliteit; bijdragen aan een versterking van de kwaliteit van voorzieningen en acti viteiten op het terrein van kunst en cultuur in Overijssel; bijdragen aan een levendig cultureel klimaat in Overijssel; provinciale uitstraling en publicitaire waarde; deelname van het Overijsselse culturele veld; bijdrage van andere over heden, fondsen en sponsoren; bijdrage aan een grensoverschrijdende culturele i'erking. Uw aanvraag dient in iedere geval de volgende gegevens te bevatten: inhoudelijke omschrijving van de produc tie/het project; beknopt overzicht van de medewerkers/meewerkende instellingen aan de organisatie van de productie/het project; begroting; dekkingsplan. Een meer gespecificeerde lijst betreffende de in te vullen gegevens kunt u opvragen bij mevrouw M.J. Bakker, tel. 038-425 12 66, die desgewenst ook nadere inlichtingen kan verstrekken. Uw aanvraag dient u te richten aan Gedeputeerde Staten van Overijssel, Postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Beleidsnota Recreatie en Toerisme Op 15 februari j.l. hebben Gedeputeerde Staten van Overijssel de ontwerp beleids nota Recreatie en Toerisme vastgesteld. In deze nota wordt het door de provincie voor de komende vijf jaar te voeren beleid op het gebied van recreatie en toerisme geschetst. Voor belangstellenden ligt de nota tijdens kantooruren ter inzage bij de bibliotheek van het provinciehuis te Zwolle en op de provinciale kantoren te Tuk, Tuk seweg 158, Raalte, Monumentenstraat 62 en Bome, Oostermaat 1. Inspraakreacties kunnen tot 31 maart 2000 worden gezon den aan Gedeputeerde Staten van Overijs sel, team Toerisme en Recreatie, postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Nieuw Reglement Waterschap Groot Salland Op 1 januari 1997 is het Waterschap Groot Salland opgericht. Provinciale Staten heb ben een reglement voor dat waterschap vastgesteld. Inmiddels is wijziging van dat reglement nodig door: 1het verzoek van het algemeen bestuur van het waterschap om de omvang terug te brengen van 31 naar 25 leden en de omvang van het dagelijks bestuur terug te brengen van 6 naar 4 leden; 2. wijziging van de Waterschapswet van 6 juli 1999; 3. de wens om de inhoud van het reglement af te stemmen met de regle menten van de op 1 januari 2000 opgerichte waterschappen Reest en Wieden en Velt en Vecht; 4. de vastlegging (formalisering) van het toezicht op de keersluis Ramspol in het reglement. Belangrijkste wijziging is de ver kleining van het algemeen bestuur; de ver houding tussen de categorieën binnen het bestuur blijft nagenoeg gelijk. Daarnaast zal de gemeente Heino aan kies- wonen en werken is, met genoeg ruimte en groen voor ontspanning en recreatie. Rampenbestrijding Als Commissaris van de Koningin in Overijs sel ben ik met anderen verantwoordelijk voor de openbare orde en de veiligheid in de pro vincie. Dat betekent het coördineren van de rampenbestrijding en de hulpdiensten bij overstromingen of andere rampen in de pro vincie. Regelmatig vinden er oefeningen plaats waarin we een ramp nabootsen. Zo proberen wij als provincie samen met andere hulpdien sten de onderlinge samenwerking te verbete ren om Overijssel veilig te houden. Een belangrijk onderdeel bij het bewaken van de veiligheid, maar ook bij het werk van alle dag is communicatie. Communiceren doen we veel en via verschillende middelen. Kijk maar om u heen. De telefoon, radio en kranten of tijdschriften zijn niet meer weg te denken uit ons dagelijks bestaan. De ontwikkelingen op het gebied van commu nicatie gaan razendsnel. Wij zien het als onze taak om iedereen bij die ontwikkelingen te betrekken, zodat u niet verstoken blijft van informatie. Denk alleen maar aan Internet. De provincie stimuleert daarom via bibliothe ken verschillende cursussen op het gebied van Internet. Jong, oud, man of vrouw en alloch toon of autochtoon kan zo kennis nemen van de nieuwe communicatievormen. Zo ziet u maar, de provincie doet meer dan u denkt. Meer weten Wilt u meer weten over de onderwerpen waar de provincie zich mee bezig houdt? Bezoek dan onze internetsite www.prv-overijs- sel.nl of kom langs. De deuren aan de Lutten- bergstraat 2 staan tijdens werkdagen van 09.00 uur tot 17.00 uur voor u open. E-mailen kan ook, naar adres Postbus@prv- overijssel.nl. Commissaris van de Koningin mr. J.A.M. Hendrikx. De winter die geen winter was Een overvloed aan zuidwesten en westen winden is er de oorzaak van geweest dat de nu voorbije winter tot de allerwarmste van de laatste 100 jaar is gaan behoren. Op een paar stevige nachtvorsten en even stevige sneeuwbuien na is van echt winterweer helemaal geen sprake geweest. j|ppS§> 12 Ton ten Hove is dagelijks op Radio Oost en TV Oost Vooral de gemiddelde nachttemperatuur was uitzon derlijk hoog. Het zal niemand verbazen dat de winter bovendien behoorlijk nat is uitgevallen. Plaatselijk, vooral in Twente, viel bijna 50% meer dan 'normaal'. Hoofdoorzaak: de maand december, die maarliefst 27 dagen r Ook het aantal uren zon viel tegen, maar dat is niet los te zien net regen telde, van het voorgaande. Ton ten Hove RTV Oost plaatst de maand maart in het teken van dialect. Zowel op radio als op tv is er speciale aandacht voor streektaal. Bovendien brengt RTV Oost een CD uit met unieke opnames van dialectliedjes. In 'Kiek'n waj zegt' toetsen bekende en min der bekende Overijsselaars hun kennis van de dialecten die worden gesproken in Noordwest Overijssel, Salland'en Twente. Op dinsdag 29 februari brengt TV Oost u om 18.21 uur al in de stemming met een pro gramma over het dialectbeleid. De drie daar op volgende dinsdagen ziet u het spel Wat de kandidaten er van hebben gemaakt is vanaf 12 maart op drie achtereenvolgende zondagen te zien om 18.03 uur. Op de zaterdagavonden voert 'Höllenboer' Gerard Oostelaar u op TV Oost vanaf 18.27 uur langs het 'Dialectpad'. Hij trekt door Overijssel om te onderzoeken of er nog dialect wordt gesproken en hoe dat klinkt. Oostelaar staat daarbij garant voor de komische noot. Op 18 maart is er in Haaksbergen het Streeksongfestival. Streekartiesten uit Groningen, Drenthe, Overijssel en Brabant strijden daar om de titel. Een registratie van dat festival krijgt u op zaterdag 25 maart te zien op TV Oost. Radio Oost zal, meer nog dan u gewend bent, dialectmuziek uitzenden. En, zoals gebruikelijk tekenen Jan Brunnekreef op dinsdagochtend, Piet Abbringh en Harm oet Riessen op de zaterdagochtend en Monique Sleiderink en Willy Oosterhuis op de zondag voor een flinke portie dialect. Wel heel speciaal is de CD 'Van Hoes Oet' die RTV Oost in beperkte oplage uitbrengt. Daarop staan 10 van de mooiste dialectlied jes die de regionale omroep in de loop der jaren heeft opgenomen Snelle beslissers kunnen die cd in hun bezit krijgen door te bellen met 0909-8499 district 4 (was 3) worden toegevoegd. De overige wijzigingen zijn van technische aard. Terinzagelegging (artikel 4 Waterschapswet) Het concept voorstel aan Provinciale Staten tot het vast stellen van een nieuw reglement voor Groot Salland is van woensdag 1 maart 2000 tot en met dinsdag 28 maart 2000 op kantooruren in te zien op de volgende plaatsen: de provinciehuizen van Dren the, Overijssel en Gelderland; het kan toor van het Waterschap Groot Salland; de gemeentehuizen van Avereest, Bath men, Dalfsen, Deventer, Genemuiden, Gorssel, Hasselt, Heino, Hellendoom, Holten. IJsselmuiden,Kampen, Meppel, Nieuwleusen, Olst, Ommen, Raalte, Staphorst, Wijhe, Zwartsluis, Zwolle. Na de terinzagelegging zal het voorstel worden besproken in de adviescommissie uit Provinciale Staten Sterke Steden en Vitaal Platteland op 8 mei 2000 en in Provinciale Staten op 31 mei 2000. Belanghebbenden kunnen tot en met 28 maart 2000 schriftelijk hun bedenkin gen tegen het concept-statenvoorstel inbrengen bij Gedeputeerde Staten van Overijssel, Postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Voor nadere inlichtingen kunt u bellen met de provincie Overijssel, team Waterschappen en Waterkeringen van de eenheid Water en Bodem, mw. M. Mastenbroek, tel. 038 425 15 50. omjósei He,«N HUB WAM IX ODr\liKinc I V rn CE PRomcie Commissaris van de Koningin mr. J.A.M. Hendrikx.

Holtens Nieuwsblad | 2000 | | pagina 11