Thuiszorg houdt campagne om mensen voor werk in zorg te interesseren „Wat is er nu mooier dan mensen helpen?" Vragen? Steeds moeilijker om vacatures in te vullen Wat heeft Thuiszorg Zuidwest Overijssel te bieden? II "Onderwijs ook voor gehandicapte kinderen DONDERDAG 24 FEBRUARI 2000 HO 4 ZA 3 [PC kÊm: Info Gemeente Holten Smidsbck 6, 7451 BI. I IOI.TEN Telefoon 0548-37 38 39 Fax (1548-36 10 25 Postbus 13. 7450 AA HOLTEN E-mail-adres: gemholtcn@daxis.nl (s.v.p. onderwerp en persoon voor wie het bericht bestemd is vernielden) Gemeentewerk Waagweg 4, telefoon 0548-36 19 72. fax 0548-36 62 21 Het gemeentehuis is van maandag tot en met vrijdag geopend van 8.30 tot 1230 uur. 's Middags van 13.30 tot 18.00 uur is bcïoek op afspraak mogelijk. Op de vrijdagmiddagen van de even weken is het gemeentehuis gesloten Voor de komende periode houdt dit in. dat het gemeentehuis op dc vrijdagmiddagen 25 februari en 10 maart 2000 gesloten is. De gemeentcwcrf is van maandag tot en met vrijdag geopend van 13,00 tot 15.30 uur en op zaterdag van 13.00 tot 15.00 uur. GEMEENTEBESTUUR Burgemeester drs. N. Gerzee Portefeuille: Openbare Orde cn Veiligheid; Algemene cn Bestuurlijke Zaken inclusief Regionale Samenwerking-, Personeel cn Organisatie; Automatisering; Recreatie en Toerisme; Project Ontwikkeling Liezen en Project Herinrichting De Kol. Wethouder M. F. Spijker Portefeuille: Financiën; Economische Zaken; Welzijn en Sport; Kunst cn Cultuur; Gezondheidszorg-, Onderwijs. Jy OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN 1. Sloopvergunning is verleend voor: - slopen recreatiewoning Postweg 39; 2. Voorts is vergunning, ontheffing, toestemming e.d. verleend voor: - inzamelingsactie kleding Leger des Heils (maart 2000); - inzamelingsactie kleding Vereniging Paardrijden Gehandicaptei Oost (23 oktober 2000); - lompen-actie HMV (14 april 2000 dorp en 12 mei 2000 buitengebied). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvrmelde besluiten een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13, 7450 AA Holten. Over de uiterste indieningsdatum van een bezwaarschrift kunt u inlichtingen inwinnen bij de afdeling algemene zaken, tel. 37 38 39. Wethouder J. A. Stcgcman Portefeuille: Gemeentewerken; Wegen; Ruimtelijke Ordening; Bouwen en Wonen inclusief Monumenten, Beheer Gemeente-eigendommen en Grondzaken; Agrarische Zaken en Plattelandsvcrnieuvi ing inclusief landschap- en Natuurbeheer. Wethouder R. M. C. Delahaijc Portefeuille: Verkeer en Vervoer, Milieuzaken en Afvalbeheer: Riolering; Sociale Zaken en Werkgelegenheid; WVG. SPREEKUUR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS De burgemeester en de wethouders houden uitsluitend spreekuur op afspraak. Voor het maken van een afspraak kunt u contact opnemen mei n het college van B W, onder telefoonnummer 3" 38 39 (algemeen) of 37 38 12 (rechtsteeks). HOLTER INFORMATIEPUNT Voor al uw vragen over arbeid, inkomen, welzijn, wonen (huur- en zorgsector) en zorg. Locatie en postadres: zie gemeentehuis. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur. Telefoon: 0548-36 27 04 SPECTRUM WONEN Postbus 123, 7240 AC Lochem, lel. 0573-22 21 44. BIBLIOTHEEK Rörikstraat 3. tel. 36 64 14. fax 36 64 17. Maandag en vrijdag van 14.00 tot 17-30 uur en van 18.30 tot 20.30 uur, woensdag van 10,00 tot 12.00 uur cn van 14.00 tor 17.30 uur. zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur. BOUWPLANNEN MET VRIJSTELLING ARTIKEL 19 WRO >or een periode van twee weken het gemeentehuis de volgende Vanaf 25 februari 2000 liggen v< op dc afdeling algemene zaken ii plannen ter inzage voor: 1. het vergroten van een woning met een serre aan de Bergmanstraat 22 te Holten; 2. het bouwen van een recreatiewoning aan de Vianenweg (ongen.) te Holten. Burgemeester en wethouders zijn van plan medewerking te verlenen aan deze plannen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening cn artikel 50, lid 5, van de Woningwet. Tijdens de termijn dat deze plannen ter inzage liggen, kan een ieder schriftelijk bedenkingen kenbaar maken aan het college van burgemeester en wethouders van Holten. Holten, 24 februari 2000. Sit Bekendmaking :/rn WET GELUIDHINDER De Minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer maakt bekend dat hij bij de besluiten van 2 februari 2000, kenmerk MBG 2000006946 en MBG 2000006952, met toepassing van artikel 90, tweede en derde lid, van de Wet geluidhinder, de ten hoogste toe laatbare waarde van de geluidsbelasting heeft vastgesteld die de gevels van woningen gelegen in de gemeente Holten mogen ondervinden. Het betreft de volgende categorieën woningen: - beslaande woningen die op 1 maart 1986 een geluidsbelas ting ondervonden vanwege een aanwezige weg van ten min ste 65 dB(A), dan wel 60 dB(A) ingeval zij deel uitmaken van een verzameling van woningen waarvan ten minste 1 woning een geluidsbelasting op dat tijdstip ondervond van ten minste 65 dB(A) (A-lijst); - bestaande woningen die op 1 juli 1987 een geluidsbelasting Ondervonden vanwege een aanwezige spoorweg van meer dan 65 dB(A) (Raillijst). Met toepassing van artikel 90, vierde lid, van de Wet geluid hinder heeft hij bij voornoemd besluit tevens de gevelmaatre gelen vastgesteld die strekken tot het terugbrengen van de. geluidsbclasting, binnen de woningen. De besluiten en de daaraan ten grondslag liggende stukken liggen met ingang van 28 februari t/m 7 april 2000 gedurende de bezwaartermijn ter inzage bij: - het gemeentehuis van de gemeente Holten te Holten; - het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer tc Den Haag ((Rijnstraat 8, bibliotheek) gedurende werkdagen van 08.30 uur tot 17.00 uur. Tot dc besluiten behoren de lijsten van de betrokken wonin gen met de daarbij vastgestelde ten hoogste toelaatbare waarde van de geluidsbelasting. Tegen genoemde besluiten kunnen belanghebbenden een bezwaarschrift indienen. De termijn voor het indienen van een 7 bezwaarschrift bedraagt, op grond van artikel 6:7 van de Alge mene wet bestuursrecht, zes weken. Het bezwaar dient te worden gericht aan: De Minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer Directie Geluid en Verkeer IPC 635 Postbus 30945 2500 GX DEN HAAG Het bezwaarschrift moet zijn ondertekend en bevat ten minste de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrij ving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de gron den van het bezwaar. Indien de behoefte bestaat om het bezwaar mondeling toe te lichten dient dit kenbaar gemaakt te worden aan mevrouw Van der Toorn, telefoon: (030) 687 22 22. Bij gebleken belangstelling zal een hoorzitting worden georganiseerd. Den Haag, 24 februari 2000. De Minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, voor deze: de directeur-generaal Milieubeheer, o.l.: de wnd. directeur Geluid en Verkeer, dr. C. M. Plug. DEVENTER - Thuiszorg Zuidwest Overijssel houdt op dit moment in samenwerking met een aantal andere zorginstellingen een cam pagne om mensen te interesseren voor werk in de gezondheidszorg. Het is een regionale campagne die aansluit op een landelijke actie. Annemiek Rijsdijk is personeelsfunctio- onze vacatures heel moeilijk mensen vinden tratieve en leidinggevende functies tie van ziekenverzorgende na een oplei- Ouder- en kindzorg zwangerschapsbegeleiding zwangerschapsyoga kraamzorg PKU/CHT-screening consultatiebureau huisbezoeken inentingen gehooronderzoek themabijeenkomsten opvoedingsondersteuning Verzorging en verpleging - huishoudelijke verzorging/ Alpha hulpverlening - persoonlijke verzorging en verpleging - medisch technische handelingen - intensieve thuiszorg - aanvullende hulpverlening - gespecialiseerde verzorging - video-hometraining - voedings-en dieetadvies - personenalarmering - gezondheidscursussen - dagopvang voor ouderen De Keppelerhof - thuiszorg-hulpmiddelencentrum Aanvraag voor: - persoonsgebonden budget - vrijwillige thuiszorg Maatschappelijk werk - persoonlijk advies en gesprek - groepsbijeenkomsten - sociaal raadslieden - bedrijfsmaatschappelijk werk wordt het moeilijker om vacatures bin nen redelijke termijn in te vullen. Bij de functies binnen de Huishoudelijke Verzorging en Verzorging en Verpleging is het probleem nu nog wat minder nij pend. Het duurt al met al steeds langer voor vacatures opnieuw worden bezet. ding hiervoor te hebben gevolgd. Deze opleiding is hen door de Thuiszorg aan geboden. Deze doorstroming vindt nu nog op kleine schaal plaats, maar kan in de toekomst mogelijk uitgebreid wor den. Zo kunnen we nu in ieder geval iets doen aan het tekort aan ziekenver- „Gelukkig ontvangen wij toch nog zorgenden, regelmatig open sollicitaties hoewel ook Tot slot wijst Annemiek Rijsdijk er nog dat aantal zienderogen achteruit gaat. op dat er ruime mogelijkheden zijn voor Ook op door ons geplaatste adverten- herintreders vanwege het grote aanbod ties in de dagbladen, komen steeds van part-time banen binnen Thuiszorg, minder reacties. Het gevolg van open- Voor informatie over werken in de staande vacatures is natuurlijk wel dat Thuiszorg kunt u de volgende nummers de werkdruk voor onze werknemers belTen: (0570) 686297 of (0570) toeneemt. Dankzij hun enorme betrok- 686293. kenheid en enthousiasme kunnen we de gevolgen voor cliënten zo bepekt mogelijk houden." In de advertorial schenken we deze keer aandacht aan de personele kant van Thuiszorg Zuidwest Overijssel. Door de toenemende vergrijzing en de ontwikkeling dat mensen steeds langer thuis (kunnen) blijven wonen, neemt de zorgvraag toe. Dit betekent voor Thuiszorg Zuidwest Overijssel dan ook extra zorgvragen. Daarnaast is de arbeidsmarkt krap en lukt het minder gemakkelijk vacatures in te vullen. In een artikel vertelt een van de personeelsfunctionarissen wat Thuiszorg Zuidwest Overijssel onderneemt om de vacatures ingevuld te krijgen en in het andere artikel laat een medewerker haar positieve erva ringen over werken in de thuiszorg horen. zorg heeft vaak een minder positieve uitstraling dan wij zouden willen. Mensen denken dat het werk erg zwaar is en bovendien onderbetaald wordt'. Uit vergelijkend onderzoek is echter gebleken dat de CAO Thuiszorg niet onder doet voor CAO's in andere secto ren. Daarnaast heeft het werken in de thuiszorg heel aantrekkelijke kanten. Hierbij denk ik bijvoorbeeld aan de grote mate van zelfstandigheid, de afwisseling en de persoonlijke contac ten met de cliënten, omdat de zorg in de thuissituatie wordt verleend. Via de campagne willen wij mensen proberen te werven voor een baan in de zorg door onder meer posters op scholen op te hangen en informatie te verspreiden Bovendien komt er een centraal -tele foonnummer waar geïnteresseerden al hun vragen kunnen stellen (0800- 0231566). Later volgt er een roadshow waarbij schplieren per bus van school naris bij Thuiszorg. Zij vertelt dat de Foto: Ha team van dc afdeling perso- worden gehaald en bij de gezondheids wervingscampagne niet overbodig is. neclszakcn van Thuiszorg (jotoAukePfóïm) instellingen een kijkje achter de scher- „Door de toenemende vergrijzing en men kunnen nemen. Ook bezoeken we door de steeds verdergaande trend dat Annemiek vertelt, dat het voor banenmarkten en open dagen van mensen langer thuis verzorgd worden, Thuiszorg, met name voor de functies scholen. Tevens proberen we interne is er ook steeds meer thuiszorg nodig, voor verzorgende en ziekenverzorgen- doorstroming te laten plaatsvinden bij Op dit moment echter is de arbeids- de erg lastig is om gediplomeerde men- Thuiszorg zelf. Zo stromen er bijvoor- markt erg krap en kunnen we voor sen te vinden. Maar ook voor adminis- beeld verzorgenden door naar de func- Rita Geerdink alleen maar positief over werk in zorg DEVENTER - „Werken bij Thuiszorg? Ik kan het iedereen aanbevelen. Ik werk er al zestien jaar en het bevalt me nog steeds uitstekend. Natuurlijk heb ik wel eens een dag dat het wat minder gaat, maar dat heeft iedereen. Ik vind het werk nog steeds hartstik ke leuk, anders had ik het ook nooit zo lang volgehouden." Zelfstandig Het aantrekkelijke van werken bij Thuiszorg is volgens Rita de afwisseling. „Van een slecht imago van werken in de zorg wil ik niks weten. Veel mensen diensten. Het leuke is dat ik weliswaar in een team zit maar toch zelfstandig werk." Tot de meest voorkomende werkzaamheden van de Deventerse' horen bijvoorbeeld het helpen bij het aantrekken van steunkousen, douchen en wassen, medicijnen geven of door- lig-preventie. „Maar ook sociale con tacten zijn erg belangrijk", zegt Rita, „Gelukkig is er nog tijd genoeg voor een praatje." Rita is momenteel een van de drie nedewerksters van Thuiszorg Zuidwest Uit 'de mond van de Deventerse Rita Geerdink valt geen denken dat het werk alleen maar zwaar Overijssel, die een interne scholing krij- is. Dat beeld is niet juist. Ik werk met gen. „Ben ik reuze blij mee. Thuiszorg jong en oud. Ik verzorg zowel chronisch geeft me de kans om door te groeien zieken als lichamelijk gehandicapten of naar een andere functie, die van wijk- mensen met een lichte verstandelijke ziekenverzorgende. Heel fijn dat ze dat allemaal voor me willen doen. Zelfs de stageplaatsen zoeken ze voor me Een belangrijk deel van de stage doorloop ik trouwens bij Thuiszorg. De cursus bestaat uit 22 schooldagen en ik doe er handicap. Ook kom ik bij doven en 35-jarige slechthorenden over de vloer. Het leuke van mijn werk is. dat je bij de mensen ken we met elkaar wie waar naartoe dan in de functie van ziekenverzorgen - gaat en ik weet altijd zeven weken tevoren hoe mijn rooster er voor de komende tijd uitziet. Ik werk zowel in de weekenddiensten als in de avond- de te gaan werken." Foto: Rita Geerdink i- over haar werk r te sprehei negatief woord te beluisteren over haar thuis komt en de sfeer kunt proeven", werk in de zorg. „En waarom zou ik Rita werkt in een team met in totaal ook iets negatiefs laten horen?" zegt zeven mensen „Ik kan altijd terugval- anderhalfjaar over om het diploma te Rita. „Daar is echt geen enkele reden len op dat team. ledère week bespre- halen. Eind dit jaar ben ik klaar en hoop voor." Rita beseft maar al te goed dat de bui tenwereld wel eens een verkeerd beeld van het werken in de zorg heeft „Ik geef eerlijk toe, dat het werk lichamelijk wel eens zwaar kan zijn en psychisch is de druk ook wel eens groot. Maar het werk levert je zoveel op. Onvoorstelbaar hoeveel dankbaarheid je van de cliënten terugkrijgt. Daar doe je het toch voor. Wat is er nu mooier dan mensen helpen? En wat is weer mooier dan mensen zolang mogelijk in hun eigen huis te laten wonen met hulp van Thuiszorg?" Rita kwam .in 1984 bij Thuiszorg Zuidwest Overijssel. De eerste tien jaar verrichtte ze huishoudelijk werk maar een jaar of vijf geleden kwam de omslag naar verzorgend werk. „Officieel ben ik nu verzorgende C", lacht Rita. „Ik heb daar bij Thuiszorg een speciale opleiding voor kunnen vol gen. Uiteraard ben ik heel blij dat ze me die kans hebben geboden." Campagne Nog even terug naar de campagne die momenteel aan de gang is. Annemiek Rijsdijk: „Het imago van werken in de Thuiszorg Zuidwest Overijssel Postbus 583, 7400 AN Deventer Mocht u naar aanleiding van dit artikel nog vragen hebben, dan kunt u bellen met de Centrale Thuiszorgtelefoon. Het nummer is 0570-686000. LET OP DIT KEURMEBK ALS U AAN EEN GOED DOEL WILT GEVEN wan, alleen fondsenwervende organise,ies die op verantwoorde wijze geld inzamelen 1 l nr r- en besteden krijgen het CBF-keur. Voor vragen over het CBF-keur: Centraal Bureau Fondsenwerving. Tel. 0900-2025592 VOOR (75ct./min.) of internet: www.cbf-keur.nl GOEDE DOELEN U fl 1 Onze wens voor de nieuwe eeuw: een menswaardig bestaan voor iedereen. Help het N UNESCO Centrum Nederland en steun ook onderwijsprojecten voor gehandicapte kinderen 11 B U in de derde wereld. Helpt u? Voor veel kinderen wordt onderwijs dan eindelijk mogelijk.

Holtens Nieuwsblad | 2000 | | pagina 4