Erica Terpstra: 'Holten loopt absoluut voorop' Stefan doet zittend mee aan Paralympics 2000 2000 WEEK JL I Workshop servies van mos OCH brengt blijspel in Irene Kerkdienst Agenda Holtenaar reist straks met Nationale zitvolleybalteam af naar Sydney Sterk Holten 1 verliest toch tegen ploeg Dedernsvaart Opbrengst Kerkbalans Klaverjassen Blauw Wit Medische DIENSTEN Kerk DIENSTEN Burgerlijke STAND 10 t/m 13 februari Expo (center DONDERDAG 10 FEBRUARI 2000 H Holtens NIEUWSBLAD C HN03I Er wordt in dorpshuis De Boschkamp een workshop ge houden voor het maken van een theeservies van mos. De twee lessen worden gehouden op donderdag 24 februari en donderdag 2 r tot 21.30 u 19.30 Onder begeleiding van Yvonne I Bruitsman maken de deelnemers een decoratie die het in het voor jaar goed zal doen op een tafeltje in de tuin of bij de voordeur. Een voorbeeld van dit serviesje is te bezichtigen in het dorpshuis aan j de Tuinstraat 2. I Voor verdere inlichtingen zijn medewekers van SoCuWe op werkdagen tijdens kantooruren te bereiken via telefoon 0548- 362755. Telefonische aanmelding I is ook mogelijk. De kosten voor deelname aan de workshop be dragen 25 gulden. De materiaal kosten bedragen 40 gulden. De Ontspanningsclub Holten brengt vrijdag 25 februari het blijspel Café "De twee gezus ters". Vrouw Proem verhuurt haar oude café als een goedlo pende zaak. Ans super huurt het en is er al snel achter dat er helemaal niets goed loopt. Anders gezegd er komt geen kip. Samen met haar vriend in Cokkie probeert ze het spul op i gang te krijgen, maar dat gaat niet I een, twee drie. Er wordt gespeeld in drie bedrijven, het blijspel is ge schreven door Herman van der A. j OCH speelde het blijspel al meer dere keren in de regio en werd daar goed ontvangen. Het blijspel l begint om 20.00 uur in gebouw Irene, de entree bedraagt vijf gul den. Er is zondag 13 februari om 9.30 uur een' aangepaste kerk dienst in de Kandelaar, uit gaande van Philadelphia. Voorganger is ds. Mulder. Medewerking wordt verleend door het duo Twofold uit Nijverdal. Thema van deze dienst is: de doop. Mevrouw Kers-Jonkers laaf enkele gemaakte tekeningen aan Erica Terpstra -Jen. (Foto: Gert Perdon) 'Het is goed dat er een fusie komt tussen het Sint Jozef ver pleeghuis en Diessenplas. Ook bij verpleeghuis behoeftigen moet er sprake zijn van een kwalitatief leven.' Dit Erica Terpstra tijdens haar bezoek aan Diessenplas. Terpstra hield op uitnodiging van WD Holten maandag een werkbe zoek in Holten. Naast het uit reiken van de Holtense sport- prijzen tijdens de jaarvergade ring van de sportcommissie in het clubgebouw van Blauw Wit '66 ging ze op bezoek bij Woon- en Zorgcentrum De Diessenplas. 'Ik vind het heel erg prettig hier te zijn. Als je hier binnenkomt, dan krijg je meteen een knus gevoel. Elier loopt Holten absoluut mee voorop', zegt Terpstra. 'Ik heb een toetsteen bij verzorgingste huizen: zou ik m'n eigen moeder er willen laten. Hier in Diessenplas zou ik daar absoluut gecn probleem mee hebben.' Directeur Poslma gaf aan dat de verbouwing van het zogcentrum nog niet klaar is en nodigde haar graag uit naderhand nog eens een kijkje te komen nemen. 'We mochten alleen een budgetneutra- Ie renovatie doorvoeren. Hierdoor moesten we 33 bewo nersplaatsen inleveren', legt Postma uit. Dit komt door de re alisatie van ruime tweekamerap partementen. 'We hebben daar door een teruggang van 105 naar 72 plaatsen.' Hij geeft daar verder bij aan dat er nu een wachtlijst is vijftig personen. Mevrouw Kers-Jonkers sprak als woordvoerder van de bewoners zelf: 'Ik ben dankbaar met de re novatie. We hadden een goed knus' nest, maar deze verbetering durf je niet te dromen. Er kunnen zelfs echtparen in. De badkamer is een juweel. Daar kan ik met m'n rolstoel zelfs in dansen.' Ze gaf Terps tra mee dat er toch wel een tekort bestaat aan perso neel. 'Er kunnen best wel wat handen bij en niet alleen voor het wassen. Soms heb je een dip, en dan zo'n lieve hand van zo'n jong ding die je een aai over de bol geeft. Dat doet wonderen.' UITTIPS INFORMATIE ENZ, Uitvoering toneelstuk Mag ik u voorstellen, Christelijke Ontspanningsclub, Kandelaar, 11 februari 2000 en 12 februari 2000, 20:00 Pronkzittingsavond, CV De Fienpreuvers, Vosman, 19 febru ari 2000 Passage, Thuiszorg vertelt over professionele en vrijwillige thuis zorg, De Kandelaar, 24 februari 2000 Toneeluitvoering Café de Twee Gezusters, Toneelclub OCH, Irene, 25 februari 2000, 20:00 Mindervalidencarnaval, CV De Fienpreuvers, Manege Snorrcwind, 26 februari 2000, 15:00 Bloedafnameavond, Rode Kruis, Sporthal 't Mossink, 29 fe bruari 2000, 18:30 tot en met 21:00 Sleuteloverdracht aan Prins Johannes, CV De Fienpreuvers, Gemeentehuis, 2 maart 2000, 20:30 Begunstigersavond, Oudheidkamer Hoolt'n, Kandelaar, 2 maart 2000, 20:00 Optocht carnaval, CV De Fienpreuvers, 4 maart 2000,14:00 Dweilmiddag, CV De Fienpreuvers, Hollaars, 4 maart 2000,14:00 Keuntjescarnaval, CV De Fienpreuvers, 4 maart 2000,15:00 Slingeroamd, CV De Fienpreuvers, Hofbar Boerbiet, 4 maart 2000, 20:00 Kielenbal, CV De Fienpreuvers, Stadskelder, 5 maart 2000,20:30 Kleintje Carnaval en karaoke, CV De Fienpreuvers, Bierlokal am Bahnhof, 6 maart 2000,14:00 Playbackfestival, CV De Fienpreuvers, Irene, 6 maart 2000,15:00 Rosenmontagavond, CV De Fienpreuvers, Café 't Klavier, 6 maart 2000, 20:00 Fruhshoppen en biertapwed strijden, CV De Fienpreuvers, Café Boerbiet, 7 maart 2000, 12:30 Kleintje Carnaval, CV De Fienpreuvers, Café Boerbiet, 7 maart 2000,20:00 Varkenverbranden, CV De Fienpreuvers, Café Boerbiet, 7 maart 2000, 21:00 Bach-concert, Basisschool De Regenboog, hervormde kerk. 10 maart 2000,19:30 Klassiek concert, Hervormde kerk, 14 maart 2000, 20:00 Voor velen is zitvolleybal een onbekende sport. Vaak wordt meteen gedacht aan gehandi capten en rolstoelen. Toch klopt dit niet helemaal. Stefan Tibben weet daar alles van. Hij speelt namelijk zitvolleybal en zit zelfs in het Nationale team. Daarnaast is Stefan ge nomineerd om mee te doen aan de Paralympics op 18 okto ber in Sydney. Hij is er in 1980 mee begonnen nadat hij door blessures aan de I knie niet: meer mocht sporten of zelfs in het: boslopen. 'Ik voetbal de in mijn vroegere woonplaats Nieuw-FIeeten en kreeg een trap tegen m'n knie', legt Stefan uit. 'Eigenwijs als ik was, ging ik et I niet mee naar de dokter.' Hij voet balde er dus gewoon mee door, maar na een halfjaar bleek dat: er toch 'iets niet goed' was. Zijn kruis- en kniebanden bleken afge scheurd te zijn, waardoor er ruim te bij het gewricht: ontstaat. 'Elke I keer zakte ik door de knie heen', geeft hij aan. Te veel bewegen met z'n blessure I werd hem door de arts afgeraden. Toch wilde Stefan actief bezig zijn. 'Wat moet jc dan gaan doen. I Biljarten? Dat: is niets voor mij.' Duiken heeft hij geprobeerd, 1 maar dat leverde alleen maar oor- problemen op. Stefan hoorde dat er in Raalte aan zitvolleybal werd gedaan en pro beerde het uit. 'Dat is me goed be vallen. Ik had nergens last van.' Het verschil met normaal volley bal is, dat de spelers op de grond zitten. Het scheidingsnct is hierop aangepast. 'Bij het spelen van de bal mag de romp niet: van de grond afkomen', benadrukt Stefan als speciale regel. Opspringen is er dus niet bij. Öok het verplaatsen gaat een stuk moeilijker. Een stap je naar opzij om de bal te spelen is er niet bij. Na zes jaar stopte de zitvolleybal in Raalte. Stefan woonde inmid- I dels in Holten. Deze tak van sport was hem zo goed bevallen, dat hij ;-!WC9ÜÜ Eindelijk was het dan weer zo ver. Na een winterpauze van ruim een maand mocht de for matie van trainer Jonkman weer aantreden voor de com petitie. Jn het inhaalduel was Dedernsvaart de tegenstander. De eerste wedstrijd tussen bei de kemphanen eindigde onbe slist in 3-3. In het tweede duel moest Holten zijn meerdere er kennen in de gasten uit Dedernsvaart. In een harde wedstrijd gaf Holten, die de sterkere was, de wedstrijd in de laatste fase toch nog uit han den. Al na drie minuten was het Dedernsvaart die de leiding nam in het belangrijke duel. Na knullig balverlies op het middenveld was het Kristian Harbers die zijn vlammende schot in de winkel haak zag verdwijnen, 0-1 Holten bleek door deze achters tand niet aangeslagen te zijn. Met opportunistisch spel wisten de roodzwarten kansen te creëren. Zo waren de dode spelmomenten van Holtense kant gevaarlijk. Tien minuten na de opening treffer werd het aanvallende spel van Holten dan ook beloond. Een interceptie op het middenveld stond aan de basis van de gelijk maker. De voorzet die daaruit voorndoeide werd onberispelijk ingekopt door Laurens-|an Stam, 1-1. In de tweede helft was Holten heer cn meester. Door goed de druk vooruit te leggen wist Holten de gasten uit Dedernsvaart onder druk te zetten. Dit resul teerde in een aantal goede kansen. Zo waren Kcvelam. en Jansen dichtbij de winnende treffer. Zelf gaven de HVC'ers weinig kansen weg. Maar het werd duidelijk dat Holten in de wel bekende hoek zit waar de klappen vallen. Nadat Hans Wis sink zijn kopbal via de binnenkant van de paal en een verdediger van Dedernsvaart uit de doelmond gewerkt zag wor den werd het duidelijk dat de bal er niet in wilde. En tot overmaat van ramp was het in de 77ste mi nuut aan de andere kant wel raak. Door een misverstand in de Holtense verdediging belandde de bal pardoes voor de voeten van Harbers. Hij wist wel raad met dit buitenkansje en tekende voor zijn tweede goal en de overwinning. Op de foto staan de leden van SNS Savico Tubanten. Van links achter naar rechts achter. Gerard kroon (ass. trainer), Edwin v.d Broek, Erik v.d Boven kamp (geen speler in het nationaal team), Alfred Oonk, van links voornaar rechts voor. Edwin Timmerman, Joban Reekers, Andre Venderboscb, Stefan 'Ebben. bij Mintoncttc aanklopte om te vragen of de vereniging er niets in zag. Er werd een clinic gehouden waarbij het toenmalige Nederlandse team demonstraties gaf- Hierbij was ook de bondscoach Cees Jansen aanwezig. 'We moch ten zelf ook meedoen. Voor mij niet zo moeilijk, want ik kende het spelletje natuurlijk al', zegt Stefan. Dat was Jansen ook opgevallen en riep hem na afloop bij zich. 'Hij zei tegen mij: "kom eens in Enschede trainen." Dit is intussen mijn derde seizoen bij SNS Savico Tubanten.' Hiervan is Cees Jansen de trainer. Voor de Holtenaar was het be hoorlijk wennen. 'Het ging in be gin waardeloos. In Raalte was ik namelijk gewend onderhands te gooien en dat wilde Cees niet heb ben.' Zijn kansen werden steeds beter, zodat dc- trainer, hem adviseerde zich eens bij een arts te laten keu ren voor een toelating in het Nationale team van zitvollev- ballers. 'Van de twaalf mogen cr twee grijs bijzitten. De rest is zwart', waarmee Stefan doelt op de handicapgradatie. Wit is niet- gehandicapt, grijs een beetje en zwart zwaar. Stefan kreeg grijs mee van de arts en mocht daardoor worden toe gelaten aan het Nederlandse team. Omdat hij lang is, werd hij aange steld als aanvaller of voorspeler. De Paralympics in Sydney kwa men inzicht. Om hieraan mee te kunnen doen, moest het team vierde worden. Dat lukte in Bosnië, zodat het team zich kwali ficeerde. Daarbij werd het eerste in de Double Dutch wat zich af speelde in De Scheg. Het team reist 1 oktober af naar Sydney en gaat daarbij twee we ken in carantaine om aan het tijds- cn klimaatverschil te wennen. en nog eens trai nen staat er in die tijd op het pro gramma. Net als nu in Harfsen. 'Of we met dc gouden plak naar huis gaan, is moeilijk te zeggen, maar een plak zit er wel in.' Vooral Iran en Bosnië zijn ge duchte tegenstanders. De actie Kerkbalans is weer achter de rug. Velen hebben zich er weer voor ingezet. De kerkvoogdij wil hen daarvoor hartelijk bedanken. De voorlo pige opbrengst is 457.297 gul den. De totaalopbrengst week onge veer 2.000 gulden af ten opzichte van vorig jaar. Gezien dc ervaring van voorgaan de jaren is het volgens dc kerk voogdij aan te nemen dat de toe zeggingen nog tot 470.000 of 475.00 gulden zullen stijgen. Desondanks moeten niet volgens hen niet worden vergeten dat er nog een verliespost van 30.000 tot 35.000 gulden. Dit bedrag komt uit extra giften. Medische diensten Arts: weekenddienst: huisartsenmaatschap Holten, Kcizersweg 32, telefoon 363553. Spreekuren uitsluitend voor spoedgevallen: 11.00 cn 16.00 uur, zonder afspraak. Apotheek; Vrijheidslaan 7, telefoon 361111. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- cn feestdagen van 11.00 tot 11.30 en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten dc openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in dc apotheek is. Tandarts: F. Zeilstra, Brederostraat 6 Rijsscn. Telefoon 0548 514569. Behandeling uitsluitend na telefonische afspraak. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Houtweg 18, telefoon 362004. Spreekuur: zaterdag 8.00 - 9.00 uur. Daarbuiten na telefoni sche afspraak, tel. 362004. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Mjnncma, Larenseweg 54, telefoon 362835, b.g.g. 06-53372156. Hervormde Kerk; Zondag 13 februari: 10.00 uur, ds. S.M. Roozenboom, dienst met bewoners sociowoningen. Nevendienst groep i en 2. 19.00 uur, ds. S.M. Roozenboom. Collecten: diaconie. UitgangscOllectc: Algemeen Kerkenwerk. Oppasdienst 13 februari: Mevrouw Bieleman, Martine Haverslag. Dijkcrhoek: 10.00 uur, ds. JAV. den Hertog. Gereformeerde Kerk: Zondag 13 februari: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder. Philadelphia-dienst. Voorber. H.A, 19.00 uur, ds H.P. Mulder, SOW-dienst in hervormde kerk. GEEN K1NDERNE- VENDIENST. Evangelie Gemeente De Loofhut: Zondag 13 februari: 10.00 uur. Diessenplas: woensdag 16 februari: ds. Roozenboom. Katholieke Kerk: Zondag 13 februari: 10.00 uur, Communieviering. Voorgangers leden Werkgroep liturgie Met medewerking van het dameskoor. Nieuw I loeten: Zaterdag 12 februari: 19.00 uur, Eucharistieviering. Pastor Hogenclst. Met medewerking van Jongerenkoor Passage. Zondag 13' februari: 9.00 uur, Eucharistieviering. Pastores Rademaker cn Wiggers. Met medewerking van het Gemengd Koor, Okkenbroek: Zondag 13 februari: 10.00 uur, ds. J.G. Beerthuis uit Bathmen. ükgangscollecte: Algemeen Kerkenwerk. Overleden: J J. Moddejonge-Meijcr; oud 70 jaar; B.H. Stegeman- Meulman, oud 71 ja-ar. Ondertrouwd: G.A. Brands en J.S. Veldwijk. Maandag Vorige weck hadden we in dc nacht van zondag op maandag een zeer zachte nacht achter de mg. De temperatuur daalde niet verder dan 9.3 graden in Holten. Verder was cr in de morgen veel bewol king, ook stond er een stevige wind uit bet westen. Begin van de middag waren cr nog opklaringen met af en toe zon. Later viel er motregen. Het werd 11.1 graden; zacht dus. Dinsdag Begon eerst met veel bewolking daarna kregen we enkele opklarin gen met nu en dan zon. 's Middags overheerste de bewolking maar de zon liet zich toch nog af en toe zien. Ook bleef het dc hele dag -droog. Het was wederom zacht met 10.1 graden als maximumtem peratuur, Een vrij krachtige tot krachtige zuidwestelijke stroming oerde zachte vochtige cn stabiele lucht aan. Woensdag In de avond en nacht van dinsdag op woensdag viel er regen van be tekenis. Holten registreerde 5.0 mm en Espélo 5.2 mm neerslag. Een koufront lag in de vroege ochtend van noordoost naar zuid rover ons land en trok naar het zuidoosten weg. Later op de morgen kregen we opklaringen met nu en dan zon. In dc middag hadden we wat stapelwolken en perioden met zon. Donderdag Hadden we in de morgen wolkenvelden en nu en dan zon. La ter '.ormden zich stapelwolken, 's Middags hadden we een afwisseling •an wat opbollende stapelwolken en perioden met zon, het bleet wel droog. Een hogedrukgebied 1035 Hpa boven de Golf van Biscaye hield boven onze omgeving een westnoordwcstelijke stro ming in stand waarmee heldere en relatief droge lucht werd aange- ■oerd. Met 9.0 graden was het opnieuw zacht. Vrijdag Werd een tegenvallende dag. 's Morgens was cr vee! bewolking ruit af en toe.wat lichte motregen viel. In de middag hadden we hetzelfde weerbeeld ook toen viel er nu en dan wat regen en motre gen. Veel neerslag leverde het niet op: Holten en Espelo vingen al lebei 1.1 mm op. Een warmtefront trok in de loop van dc dag naar het oosten. Zaterdag In de avond van vrijdag op zaterdag viel er nog neerslag. Holten kreeg 3.0 mm in dc regenmeter, Espelo 2.0 mm. Begin van de mor- ;en verliep nog met wolkenvelden, daarna klaarde het flink op en v.erd het vrij zonnig. De hele middag was het zonnig. Het werd een prachtige winterdag met 11.0 graden als maximum. Zondag 's Morgens hadden we sluierbewolking waarbij er een wazige zon scheen, In het begin van de middag werd de bewolking geleidelijk dikker op nadering van een koufront vanuit het westen. De zon kre gen we niet meer te zien. Het bleef tot in de avond droog. Met een emperatuur van 8.4 graden was het nog altijd te zacht voor de tijd ■an het jaar. Normaal is 4.0 graden. Na een maand pauze begint vrijdag bij Blauw Wit de klaverjascompetitie weer. Vrijdag 11 februari staat de vierde avond van deze zes avonden tel lende competitie gepland. Voor de eindscore tellen de vier hoog ste scores mee. Wie op dit mo ment de ranglijst aanvoert-is een goed bewaard geheim binnen de organisatie. Echter de rekenaars onder de klaverjassers hebben wel een vermoeden wie de ranglijst aanvoert. De activiteitencommisie verwacht weer veel kaarters voor deze vier de avond. Het clubhuis op 't Vlergoor is vanaf 19.30 uur geopend en dc eerste ronde wordt gespeeld om 20.00 uur. DE GROOTSTE TÜ1NBEURS VAN OOST-NEDERLAND 10.000 m! tuinideeën met o.a.: tuinontwerp, tuinaanleg 20 modeltuinen tuinmeubilair, verlichting, tuingereedschappen machines tuinhuisjes, serre's Openingstijden: donderdag en vrijdag van 14.00 - 22.00 uu zaterdag en zondag van 11.00 - 18.00 uur. Entreeprijs: f 13.50 (65-plussers en kinderen tot 12 jaar f 6,-, kinderentot 6 jaar gratis).

Holtens Nieuwsblad | 2000 | | pagina 3