C33T Gezond en fit uitkijken naar de lente Nü bij uw Jïï VS STRESSDOE ER WAT AAN! Tij gerbalsem, wereldwijd al 100 jaar een begrip! Grecian geeft grijs haar geleidelijk natuurlijke kleur terug Huidproblemen? Glutathion, we kunnen niet zonder! Snel en gemakkelijk afvallen? Ja, dal kan! komkommerslank Binnen drie weken soepele gewrichten met Chien Pu Wan Stop snurken met Snorenz! Eindelijk een wrattenverwijderaar die werkt Vitamines en mineralen voor kinderen la! GEZOND DOOR DE OVERGANG Hoe we ook uitkijken naai- de lente - het is nog steeds winter. En de winter vraagt om extra weerstand. Juist in de laatste maanden van de winter komt het er op aan. Naast een gevarieerde voeding kunt u dus best wat extra's gebruiken. Die is er nu. Van Davitamon. Winterweerstand Voor volwassenen en oudere kinderen is Davitamon Winter weerstand juist in deze periode ideaal. Deze multivitamine speelt speciaal in op de behoeften van het lichaam tijdens de winter. Uw lichaam krijgt op deze ma nier voldoende energie, bescher ming en een goede stofwisseling om de winter gezond en fit. door te komen. Welke vitamines en mineralen wat voor u doen, ziet u in de tabel lnernaast. Nu gratis paraplu! Bij aankoop van Davitamon Winterweerstand 200 dragees, krijgt u bij een groot aantal dro gisten en apothekers, nu een gratis paraplu (zolang de voor raad strekt). Kinderen in de groei Speciaal voor jongere kinderen is er een aangepaste multivita mine, Davitamon Junior. Kinderen in de groei hebben vaak in de winter behoefte aan dagelijkse vitamines en minera len. Om gezond te groeien heb je immers heel wat belangrijke bouwstoffen nodig! Denk alleen maar aan de groei van het been- dergestel op die leeftijd. Davitamon Junior is te verkrij gen in dragees, maar ook in kauwtabletten met een lekkere smaak. Energie Vitamine BI, B2, B3, B5 B6, BI 2 Foliumzuur, Ijzer en Koper Bescherming Stofwisseling -iW/NTER WEERSTAND. Vitamine A, C. E, Seleen en Zink Vitamine D Calcium, Magnesium, Molybdeen, Mangaan en Fosfor Gratis leesboekje Spaar nu met. Davitamon Junior voor de gratis leesboekjes van de 'Kleine Monsters'. De actievoor- waarden zijn verkrijgbaar bij een groot aantal drogisten en apothekers. De Davitamonproducten zijn verkrijgbaar bij drogist en apo theek. Voor meer informatie: Chefaro" tel: (010) 476 45 66 of op www.gezondlieidsnet.nl weerstand. nmamiE vmmooüom mssnmm - mms 262 - 3740 m bwii Alleen al in Nederland hebben zo'n anderhalf miljoen mensen jaarlijks met stress te maken. Helaas blijkt er voor velen weinig- aan te doen. Dat dacht ook Ageeth Keijzer uit Utrecht, voordat zij Wapiti Relax Complex, een natuurlijke "onrustremmer", ging- gebruiken. In het jaar 2000 bestaat Tijgerbalsem 100 jaar! Dat mag natuurlijk gevierd worden. Want al een eeuw lang gebrui ken miljoenen mensen uit 68 landen de 'hete kracht' uit het bekende potje. Tïjgerbalsem dankt zijn naam aan de kracht van de tijger die vergeleken kan worden met de krachtige werking van Tijgerbalsem. Tijgerbalsem be staat uit 100% plantaardige be standdelen. Het geheim van de 'hete kracht' zit in de met zorg gekozen natuurlijke olién en vet- Wist u dat? In Nederland wordt Tijger- balsem met name gebruikt voor de behandeling van vermoeide spieren en gewrichten. Het mid del is onmisbaar bij het losma ken van spieren tijdens de war- ming-up en om te ontspannen na het sporten. Maar wist u dat Tigerbalm' in Aziatische landen voor hele andere doeleinden wordt gebruikt dan op het Europese vasteland? Wat dacht u van het verzachten van hoofd pijn9 Licht in masseren geeft di rect verlichting. Of als middel tegen muggen- en insectenbe ten? Een vingertip Tijgerbalsem is voldoende om de jeuk te ver minderen. Probeert u het ook Tevreden klanten In Nederland worden jaarlijks 400.000 verpakkingen Tijger balsem verkocht. 400.000 tevre den klanten dus! En dat voor een middel dat al 100 jaar be staat. Toch komen er regelmatig mensen in de drogisterijen die zich afvragen of Tijgerbalsem nog bestaat. Nou en of! Tijgerbalsem is springlevend. Laboratoriumonderzoek en pro ductontwikkeling- leveren ver schillende nieuwe toepassings vormen op zoals de Pleister en Muscle Rub. Grijze haren doen ouder lijken. Wie van grijze haren af wil, zal zijn toevlucht nemen tot haarkleuring. Veel producten werken echter te sterk en geven een onnatuurlijk resultaat. Grecian 2000 is een haarlotion die geleidelijk uw eigen haarkleur terugbrengt: zonder verf, zonder geknoei, zonder uitgroei. Onze haren bestaan overwe gend uit proteïne. Deze stof bevat melanine, een substantie die de natuurlijke haarkleur be paalt Het verschil in haarkleur ligt. in de hoeveelheid kleurpig- ment dat ons haar bevat. Zo heeft donker haar méér mela nine dan lichtgekleurd haar. Met het verstrijken van de jaren daalt het melaninegehalte in het haar, waardoor het grijs wordt. Over het algemeen wor den mannen iets eerder grijs dan vrouwen Nieuw: Tijgerbalsem Muscle Rub Een fris ruikende crème in een handige tube, speciaal ontwik keld voor de actieve mens. De crème niet vet, eenvoudig op te brengen en vlekt niet. Tiger Muscle Rub' is ui termate geschikt voor de verzorging I van gevoelige spieren bij lichame- lijke inspanning en maakt deze «yCjr? weer soepel. Voor meer informa- tie: tel. (020) 456 05 60 of kijk op www.gezondheidsnet.nl TIGER Surf naar: www.gezondheidsnet.nl Door: Carel Hoffman, arts' Directeur Medisch Centrum Walborg. Amsterdam) O Inmiddels is bekend dat onze ge- zondheid onder andere afhangt f van een goede balans tussen 1 vrij e-radicalenaanval en anti-oxi- dantverdediging. Voeding en ge drag zijn hierbij belangrijke fac- toren. Wie gezond eet en 'onge- T zond gedrag' achterwege laat kan l A M&i zo een grote bijdrage leveren aan het behoud van de gezondheid. Toch is een voe dingssupplement vaak aan te bevelen. De vrij e-radicaal vanger bij uitstek is glutathion. Misschien heeft u daar nog nooit van gehoord, maar glu tathion is dè bewaker van uw gezondheid. Glutathion Glutathion is werkzaam tegen de meest schadelijke soort vrije radicalen in uw lichaam. Als zelfstandige stof verricht glutathion in het lichaam vele beschermende taken. Maar er is meer. Zonder glutathion werken andere belangrijke anti-oxidanten, zoals bijvoor beeld vitamine C en vitamine E minder goed of niet. Te weinig Onder optimale omstandigheden wordt voldoende gluta thion m ons eigen lichaam gemaakt. Een aantal factoren zorgt echter voor een afname van het glutathiongehalte in uw lichaam, waardoor extra inname noodzakeüjk is. Enkele factoren zijn: het ouder worden, "slechte" leef- en eet gewoonten, chronische aandoeningen en ziektes. Het is dus niét overbodig, om glutathion in een anti-oxi- dantsupplement te hebben of om het samen met uw huidi ge multi-voedingssupplement te gebruiken. Glutathion is dè basis van uw verdediging tegen vrije radicalen. De uitgebreide column en meer informatie over gluta thion vindt u in de nieuwe Vitality Life Nieuwsbrief. Tijdelijk kunt u een gratis exemplaar hiervan aanvra gen op tel. 035 - 548 05 48 (fax. 035-548 05 45). Kleurbehoud Om de natuurlijke haarkleur te behouden, is een dageüjkse be handeling met Grecian 2000 de moeite waard. Met iedere be handeling groeit het kleurstof gehalte aan en wordt het ver grijzingsproces als het ware omgekeerd Op deze wijze kunt u zelf het kleuringsproces controleren en beslissen wanneer de gewenste kleur is bereikt. Makkelijk Grecian 2000 is een kleurloze, haarvriendelijke vloeistof die even makkelijk te ge- bruiken is als een gewone haarlotion. Het vergt geen om slachtige behande ling: u brengt het eenvoudig weg direct op de haren aan. Aanvankelijk zult u deze be handeling dagelijks moeten verrichten, tot u de gewenste kleur heeft bereikt. Daarna ge bruikt u het één- a tweemaal per week om de natuurlijke haarkleur te behouden. U kunt deze lotion ook plaatselijk ge bruiken, bijvoorbeeld ais u al leen grijze slapen heeft. Grecian 2000 is niet schadelijk voor het haar. De verzorgende compo nenten zorgen er juist voor dat het haar er gezonder en mooier gaat uitzien dan voorheen. Grecian is verkrijgbaar bij uw drogist. Voor meer informatie: Ttendem, tel. (038) 421 7'7 47 of op Internet: www.gezondheidsnet.nl "Ja, dat klopt, ik raakte door privé-omstandigheden erg van slag. Ik heb toen hulp gezocht en kreeg rustgevende medicij nen voorgeschreven. Helaas kreeg ik met deze zogeheten tranquillizers al spoedig proble men. Zij gingen mijn leven be heersen en ik raakte in een iso lement. Tbrwijl mijn depressie ve klachten bleven bestaan, kreeg ik steeds vaker last van hoofdpijn. Via een natuurkun dig therapeute, hoorde ik van Wapiti Relax Complex. Dit nieu we middel ben ik toen gaan ge bruiken. Al na tien dagen be merkte ik de ontspannende wer king en een maand later voelde ik mij al een stuk beter. Ik heb nu geen last meer van hoofdpijn en voel me met de dag vooruit gaan. Ik ben blij dat er Wapiti Relax Complex is. Met dit na tuurlijke middel ondervind ik geen nare' bijwerkingen. Ik slaap beter en ben een stuk rus tiger." NIEUW NATUURLIJK MIDDEL BI) SPANNING EN INSPANNING Wapiti Relax Complex is een natuurlijk middel, dat minder stressgevoe- lig maakt. Het is samengesteld uit gestandaardiseerde werkzame ex traeten van Kava-Kava, St Janskruid en Kamille. Ka va-Ka va wordt ge- I wonnen uit de gedroogde wortelstok van de peperplant Piper methysti- cum Forst De belangrijkste bestanddelen van deze plant, de Kavalactonen. zorgen voor ont spanning St Janskruid. met als werkzame stof Hypericine, helpt bij innerlijke onrust. Kamille is van oudsher bekend als een natuurlijke rustge- I ver. Aldus helpen deze specifieke ingrediënten bij geestelijke druk en inspanning. In het algemeen volstaat een lage dosering, waarbij een langdurig gebruik geen bezwaren zal opleveren. Wapiti Relax Complex is verkrijgbaar bij: drogist, re- j formzaak en apotheek. Voor meer informatie: Emonta B.V., tel. (0512) 51 80 85 Als kind kon u alles eten wat u wilde, zonder ook maar één gram aan te komen. Dat kwam doordat uw hypofyse nog- HGM - Human Growth Hormone - produceerde. Helaas stopt na uw dertigste de productie van groeihormonen. Met als resultaat: een tragere stofwisse ling. Een specifiek aminozuur prikkelt echter de hypofyse tot hernieuwde aanmaak van HGM. Vooral komkommers blijken zeer rijk te zijn aan dit aminozuur Arginine. Een tablet Komkommerslank bevat een zelfde hoeveelheid Arginine als maar liefst vijf verse komkommers. Dit ami nozuur is verantwoordelijk voor de slankmakende wer king van komkommers. Arginine verjongt als het ware de stofwisseling, waardoor overtollige lichaamsvetten beter kunnen worden afgebro ken. Natuurlijk Daarnaast bevat Komkommer slank nog andere natuurlijke stoffen, die dit effect van Arginine op uw overgewicht verder versterken. Zoals Guar Gum. Een plantaardige vezel die uw hongergevoel weg neemt, zonder dat het extra ca lorieën oplevert. Een ander be langrijk ingrediënt van Komkommerslank is Senna. Dit kruid reinigt de darmen grondig van achtergebleven voedingsresten, waardoor de spijsvertering beter zal gaan verlopen. Het extract van Grapefruit is belangrijk voor een goede stofwisseling en de verbranding van overtollige voedingsvetten. Tenslotte bevat Komkommerslank als extra ondersteuning ook Guarana, Zeewierextract, Lecithine en Boldo-blad. Duurzaam Komkommerslank zorgt voor een duurzaam resultaat. Deze kuur pakt immers de structurele vetten aan, die u in uw lichaam heeft opgebouwd. Alleen als deze hardnekkige vetten worden afgevoerd, kan je spreken van een duurzaam resultaat. Met Komkommerslank bent u de afgeslankte kilo's dus ook 'lotulpirlcluizenclèri J\ederkmders hebben zeer goede emiriniicn voorgoed kwijt. Komkommer slank is verkrijgbaar in een 10 dagen kuur (tot 8 kilo ge wichtsverlies) en een 30 dagen kuur (tot 20 kilo gewichtsver lies). Tte koop bij apotheek, dro gist en reformwinkel. Voor meer informatie kunt u bellen met tel. 0900-2020091, of kij ken op Internet www.gezondheidsnet.nl Snurken ontstaat meestal door het trillen van de zachte weefsels achter in de keel. Snorenz is een meng sel van natuurlijke oliën en vitamines gebufferd in een speciaal ontwikkelde liposomen' Mformule, die er voor zorgt dat het trillen afneemt of geheel verdwijnt. Kortom: met Snorenz kunt u (samen) weer ongestoord slapen. Snorenz is een groot succes in de Verenigde Staten en Engeland. In Nederland nu verkrijgbaar bij apotheek, drogist en reformwinkel. Snorenz zit in een praktische pompspray, voldoende voor minimaal 24 behandelingen en kost fl. 44,95. Een wrat is weliswaar een goedaardig gezwelletje. maar toch wil je er zo snel mo gelijk vanaf. Tbt nu toe was de stikstofme thode van de huisarts de enige die goed en snel werkt. Wartner werkt op dezelfde ma nier en is daardoor even effectief. Met Wartner bévries je de wrat en na ca. 10 dagen valt de wrat van de huid. Er is nu dus eindelijk een wrattenverwijderaar die goed werkt en die je thuis, zeir en voor je kinde ren, eenvoudig kunt gebruiken Wartner is verkrijgbaar bij drogist en apo theek. i Uit de Nationale Voedselpeiling blijkt dat de inname van enkele be langrijke voedingsstoffen bij kinderen vaak te wensen overlaat (bron: TNO). Ouders besluiten daarom steeds vaker om hun kinde ren extra vitamines en mineralen te geven. Optimax Kindervitaminen mineralen zijn uitgebreid van samenstelling en hebben een lekkere smaak Zo kunnen kinderen vanaf 2 jaar dagelijks worden voorzien van de juiste voedingsstoffen voor weerstand, groei en een goede ontwikkeling van de hersenen. 100 kauwtabletten 19,95, Verkrijgbaar bij drogist reformzaak. Informatie: tel. (0513) 64 56 63. multi vitaminen Chien Pu Wan is hét ge- wrichtswonder uit China. Deze unieke kruidentablet ten maken probleemge wrichten binnen drie weken weer soepel. Deze ge wrichtsformule bestaat uit 20 kruidenextracten die al vele honderden jaren in China wordt gebruikt om het verouderingsproces van de gewrichten te keren. In Nederland wordt deze zeer werkzame gewrichtsformu le al tien jaar met succes verkocht. De Zwitserse arts Junghans heeft onlangs een uitgebreid onderzoek gedaan naar het ef fect van Chien Pu Wan op de gewrichten. Hij zegt: "De kracht van Chien Pu Wan zit in de bijzon dere samen stelling. Afzonderlijk en in combina tie pakken de kruiden alle problemen aan die tot gewrichtsslijta- ge en gewrichtsontsteking kunnen leiden. Bovendien rei nigen, kalmeren en versterken de kruidentabletten de ge wrichten. Dit leidt binnen drie tot zes weken tot minder pijn en meer bewegingsvrijheid." Kraakbeencellen Junghans legt uit dat chroni sche gewrichtsklachten wor den veroorzaakt door een sto ring in het af weersysteem Er worden door het lichaam stoffen aangemaakt, die de kraakbeencellen aanvallen en vernietigen. "Het kraakbeen brokkelt af en daardoor neemt de beweeglijkheid van het ge wricht af. Bovendien kunnen deze schilfers aanleiding vor men tot pijnlijke ontstekingen tussen de gewrichten Chien Pu Wan herstelt deze fout in het afweersysteem al in een paar dagen Zo krijgt het kraakbeen weer de mogelijk heid om sterk te worden Dit maakt soepel en gemakke lijk bewegen voor iedereen weer mogelijk. Ook de pijn neemt voelbaar af Algehele vitaliteit Ook een groot voor deel van Chien Pu Wan is, dat aan de kruidentabletten ook ginseng is toegevoegd. Daardoor wordt de al gehele vitaliteit sterk verbe terd. Chien Pu Wan is ver- krijgbaar bij drogisterij, re formwinkel en apotheek Meer informatie: Distributie Care bv. telefoon (0900) 2020091. E-mail: info@distidbutiecare.nl Veel vrouwen worden tijdens en na de overgang ge plaagd door opvliegers en depressies. De belangrijkste oorzaak van deze problemen is de verminderde aan maak van het hormoon oestrogeen. Steeds meer vrou wen gebruiken natuurlijke middelen om dit oestro geen aan te vullen. Regelmatig wordt geschreven en gesproken over de positieve wer king' van phytooestrogenen; hormonen afkomstig uit planten en de positieve werking van soja. Aanleiding voor deze belang stelling is dat bevolkmgsonder- zoék in Aziatische landen toont dat daar veel minder gevallen van overgangsverschijnselen voorkomen. Eén van de rede nen hiervan zou de hoge con sumptie van soja kunnen zijn Plantaardige oestrogenen Soja bevat isoflavonen (plantaardige oestrogenen) met een zwak ke hormoonwerking. Tijdens de overgang- krijgen vrouwen te ma ken met een laag hormoonniveau Isoflavonen uit soja zijn in staat dat optimaal aan te vullen, waardoor overgangsverschijnselen verminderen èn de botten worden versterkt. Gratis Nieuwsbrief In de Vitality Life Nieuwsbrief wordt uitgebreid aandacht besteed aan overgangsklachten en de eigenschappen van plantaardige oestrogenen. Tijdelijk kunt u een gratis nieuwsbrief aanvragen bij Vitality Life, tel. (035) 548 05 40 of fax (035) 548 05 45 Of kijk op www.gezondheidsnet nl

Holtens Nieuwsblad | 2000 | | pagina 16