Erica Terpstra: 'Holten is fenomenale sportstad' Blauw Wit bewijst zich slechte dienst door te verliezen tegen sportclub Eefde a' Holten 2 krijgt onnodige kater 4 te verduren tegen Delden Tuitert, Groeneveld en dameshandbal winnen Teams zaal voetbaltoernooi B-junioren spelen voor eer Bergruiters kwalificeren zich voor Overijsselse Kampioenschappen .0 DONDERDAG .10 FEBRUARI 2000 Holtens NIEUWSBLAD i in ril Öp sportief gebied vJieuwe kans in thuiswedstrijd volgende week n ingeschreven wetten uit de oetballcrij bleken voor Holten in de ontmoeting met Rood Evart helaas bittere waarheid. Lis jezelf namelijk de vele kan- èn niet weet te benutten, gaat Ie tegenstander er immers haar al te graag met dc volle (uit vandoor. De ploeg uit Dolden hield via'een r.3 zege derhalve de punten in ei- pn huis en bezorgde The Mighty leds daarmee een onnodige ka- icji r De thuisploeg kwam na een 1-0 ruststand vlak na de hervatting op een veilig lijkende 2-0 voor sprong. Toch verkleinde de in middels blessurevrij ingevallen Franc Sletterink dc marge niet veel later weer tot één treffer. Holten leefde even flink op, maar moest toch lijdzaam toezien hoe Rood Zwart twee fouten in de de- fensie genadeloos afstrafte: 4-1. Opnieuw toonden dc gasten ech ter veerkracht en kwamen door een benutte penalty en een af standschot van spits Jeroen Hendriks knap terug tot 4-3. Holten zette hierna natuurlijk al les op alles om nog een puntje uit het vuur te slepen, maar kregen vlak voor tijd middels een counter van de gastheren het deksel op de neus. De eindstand werd hiermee bepaald op 5-3, daar waar gezien het aantal kansen een 8-8 gelijk spel wellicht een betere afspiege ling van de verhoudingen op het veld had gegeven. Volgende week zal er in de thuiswedstrijd tegen Hengelo een goed resultaat moe ten worden bereikt. Uitslagen waterpolo De Holtense waterpolodames speelde zaterdag een thuis wedstrijd tegen koploopster Zignea uit Emmeloord. Uitslagen De Eendracht In de onderlinge schietcompe- titie van schietvereniging De Eendracht werden de volgende resultaten genoteerd: Geweer ldasse A: 1B. Paalman, 154; 2. W. Paalman, 14*?. Klasse B: 1. F. I loos, 152; 2.J. Nijendijk, 125. Klasse C: l.D. Tickink, 133; 2. H.J. Bcldman, 126. Opgelegd 55+: 1. A. Paalman, 179; 2. G. Schuppert, 159; 3. F., Struik, 158. Pistool: 1. I I. Paalman, 169; 2. G. Haverslag, 158; .3. A. Schuppert, 147. Vuurbuks: 1. G. Möring, 79: 2. D, Overmeen. 73; 3. S. Kools, 67. Op het zaalvoetbaltoernooi voor B-junioren streden dit jaar SV Holten, Witkampers, Sp. Daarle en de gastploeg Blauw Wit '66 voor dc eer. Nadat elke vereniging twee teams had gemaakt, worden dc wedstrij den in twee poules gespeeld. In de loop van deze wedstrijden bleken de Holtense ploegen de sterksten. Blauw Wit 1 en 2 wisten echter geen van beide de eerste plaats in de poule te behalen, waardoor zij onderling moesten beslissen wie er recht had op de derde plaats. .'\angezien in de reguliere speeltijd de stand gelijk bleef, bleek Blauw Wit 1 na het nemen van straf schoppen de beste. De finale ging zodoende tussen de beide teams van SV Holten. Holten 2 moest (na het nemen van strafschoppen) hierin zijn meerdere erkennen in Holten 1. Uitslag: 1. SV Holten 15. Sp. Daarle 1; 2. SV Holten 26. Witkampers 1; 3. Blauw Wit 17. Witkampers 2; 4,;Blauw Wit 28. Daarle 2 capt dressüuramazone behaalde ze in korte tijd een Nederlandse ti tel en wordt ze misschien geselecteerd voor dc paralympische kernploeg voor Sydney 2000. Mark Tuiten: is gekozen als sportman van 1999. Door het behalen van het wereldkampioenschap allround schaatsen bij de junioren en wereldrecords waaronder het puntentotaal heeft Mark zich voor deze titel zeker bewezen.' Dc overige genomineerden waren SV Holten voetbal, SV Bato, Annelics Drost (amazone Bergruitertjes), Diny Meyda- ter Harmscl (triatleet en geselecteerd voor Nederlands damesteam touwtrekken), Frik Davids (vijf maal Nederlands kampioen Ertduro) en Erik Jansen (triadonatlcet). (Ook zij werden geprezen om hun prestaties en doorzettingsvermogen. Dc winnaars kregen een oorkonde en plaquette als aandenken uit gereikt door.de burgemeester van Holten en EricaT'erpstra. Thessa Bresser behaalde met haar Pepton Pepton in Hellendoorn op 27 december een eerste plaats in de L-dres- suur met 167. Deze winst zorg de tevens voor een puntento taal waardoor zij op 11 februari mee mag doen aan de Overijsselse Kampioenschappen die op 11 februari worden gehouden in Hellendoorn. l.ia Verhoeven nam met haar paard Lynn Lake deel aan een springwedscrijd in Vriezenveen. In een groot deelnemersveld wist: zij beslag te leggen op dc achtste- plaats in het I .-springen. Ook nam zij deel aan een springwedstrijd in haar geboorteplaats Dronten. Hier was het deelnemersveld nog groter. Maar liefst 100 combina ties traden aan in het L-springcn. Lia wist zich goed te weren. Met Lynn Lake behaalde ze in het klassieke parcours een achtste prijs, en in twee fasen een elfde prijs. In de finale wist zij beslag te leggen op een twaalfde plaats. Samen met Brenda Kappert deed zij mee aan de voorselectie in het L-springcn, beiden mogen op 25 februari aantreden tijdens dc Overijsselse Kampioenschappen die worden gehouden op 25 fe bruari in Bathmen. Erik Vincent start hier in dc klasse M, die op 26 februari word verreden. Angclique van Wanrooy nam deel aan een springwedstrijd in Rijsscn. Zij werd hier zevende. Dames handbal pakt toch zege In de strijd om de voorlopig derde plaats in de eerste klasse trad dames 1 aan tegen het op de vierde plaats staande Voorwaarts. In een nerveuze partij met rom melig handbal waren aan beide zijden de verdedigingen het sterkst. Vandaar dat er bij rust slechts een magere 4-4 stand op het bord stond. Ook in dc tweede helft wist Holten geen rust in het spel te krijgen en werden ook nog eens twee strafworpen gemist. Bij een achterstand van 5-7 her vond Holten zich en kwam het iets beter in de wedstrijd. In een rommelige slotfase behield Holten de zenuwen het beste en werd met 10-8 toch nog de zege gepakt. twee grote evenementen van hef afgelopen jaar. Ook dit jaar zijn de Nederlandse Kampioenschappen Triatlon aan Holten toebe deeld. Een verheugende mededeling is dat et: sinds lange rijd een nieuwe vereniging in het leven is geroepen. Sinds kort: bestaat de jeu de Boidc,sclub Butenboel met: een ledental van 41 Voor bet jaar 2000 heeft weer een prioriteitsstelling plaatsgevon den zoals vernieuwing van de vloer in de sporthal, atlcuekvoorzte ningen, vervanging van de tennisbanen en renovatie van twee voetbalvelden op Mcerfnanskamp. De sporekampioenen van 1999 werden bekend gemaakt door bur gemeester Gerzee. Als 'sportploeg is dit jaar het damesteam hand bal SV Holten gekozen vanwege liet er in slagen kampioen te wof- .dcn.in'dc.'tweede klasse en ie promoveren naar dc eerste klasse. Sportvrouw van 1999 is Sandra Gr ocnevekl. Als visueel gchandi- Scores: Judith Tiekink 5; Margot te Schure 3; Jessica Smit 2. Heren handbal verliest Heren 1 speelde thuis tegen koploper Udi 1896. Aangezien de uitwedstrijd ook al een ste- vige pot was geweest rekende men ook in sporthal 't Mossink op een ferme confrontatie. Deze bleef niet uit. Holten bood echter goed partij maar moest na de 4-9 ruststand de gasten langzaam laten lopen. In de slotfase vielen nog enkele rode kaarten waaronder twee voor Holtense spelers. Meer dan de 14-20 nederlaag zat er deze middag echt niet in. Heren 2 liet zich in de uitwed strijd tegen het laag geplaatste Goossen/ Wijhe lelijk inpakken. In een uitstekende beginfase liet Holten goed handbal zien en werd een verdiende voorsprong genomen. Niets leek dan ook een overwinning in de weg te staan. Na de rust met 9-11 in het voor deel van Holten was het voorbij. Aan Holtense zijde liep werkelijk niets meer. Vooral aanvallend was het doel onvindbaar. Dit leidde ertoe, dat de wedstrijd volkomen onnodig met 21-16 verloren ging. Door deze nederlaag zakt Holten van de derde naar de vijfde plaats weg. Dames 2 haalde goed uit tegen Klarenbeek 2. Holten was sterker en leidde bij rust al met 3-7. Ook na de rust behield Elolten het ini tiatief en werd ook verdedigend goed gespeeld. Mede daardoor kwam Holten 2 tot een ruime 4- 15 zege. Dames A had weinig last van Schalkhaar, Holten speelde een goede eerste helft en leidde met 10-2. Na rust nam Holten iets gas terug, mar de zege kwam niet meer in gevaar. Eindstand 15-3. Darten om Gouden Keun Bij de Schure werd onlangs het eerste dartstoernooi gehouden in een reeks van vier wedstrij den. Deze worden gegooid om dc Gouden Keun-trofee. Door loting werden 22 deelne mers aan elkaar gekoppeld. Na de voorrondes bleven er vier koppels over in de kruisfinales. De overige deelnemers gingen naar de verliezersronde. In de kruisfinales verloren Hans Lodesweges/ Cindy Stam van Torsten/ Andréi Schuchard en Edwin Steeghuis/ Ineke Rietberg verloren van Gerrit Meijer/ Marnix v.d. Molen. Om dc derde/ vierde plaatsen wonnen Edwin en Ineke met 3-2 van Flans en Cindv. In een span nende finale wonnen Torsten en André met 3-2 van Gerrit en Marnix. Winnaars van dc verliezersronde werden Wim Stam en Theo Haaze. Al met al een geslaagd, spannend en gezellig dartstoernooi. voorzitter wees nog eens met nadruk op het vrijwilligerswerk onmisbaar is binnen een vereniging. Een van de hoogtepunten voor de sportcommissic in 1999 was het van de renovatie van het zwembad Twcnhaarsveld. waren Triadon en Diepehel Holterbergloop dc Blauw Wit heeft zichzelf in de eerste wedstrijd na de winter stop een bijzonder slechte dienst bewezen door de "zespuntenwedstrijd" op ei gen terrein tegen me dedegradatiekandidaat Sp.Eefde met 0-1 te verliezen. Pikant aan dit: duel was dat de trai ner van de bezoekers, Dick Brands, het volgend seizoen werkzaam zal zijn bij Blauw Wit. De thuisjaloeg had weer dc be schikking over doelman Hans Bekkerncns, doch daar tegenover stond dat - naast de langdurig ge blesseerden Johan Bosschers en Eelco Jager - Nick Kuipers en Coen Beukenkamp (beiden ge blesseerd) en Dirk-Jan Beldman (wintersportvakantie) niet konden worden ingezet. Verder kan trai ner Gcr-Jan de Velde Harsenhorsc voor de rest van dit •seizoen geen beroep meer doen op Hans Stam Jr. (lidmaatschap opgezegd) en Gerbcn Beldman (half jaar naar Australië). Het is duidelijk dat het: door al de ze niet: meer of tijdelijk niet be schikbare spelers het er bepaald niet gemakkelijker oj? wordt in de strijd tegen het dreigende degra datiespook. Anderzijds is het ech ter zo dat met nog tien wedstrij den te spelen nog van alles moge lijk is. Van groot belang was daar bij om de thuiswedstrijd tegen het met 13.punten op de tiende plaats staande Sja.Eefde in dc volle winst om te zetten. Blauw Wit; be gon wat aarzelend aan dc wed strijd, daarmee de bezoekers dc gelegenheid gevend het initiatief te nemen. De eerste kans was dan ook voor Sp.Eefde, doch doel man Hans Bekkerncns wist met een goede redding een vroege achterstand voor zijn team te voorkomen. Zijn medespelers kregen hierdoor blijkbaar moed, want Blauw Wit nam geleidelijk aan het initiatief over. John-Paul Akkerman zag zijn kopbal door doelman Marcel Pasman gekeerd, terwijl even later die zelfde doel man een fraai door Gerald Jansen uit een vrije trap in de kruising ge mikte bal nog fraaier tot hoek schop wist te verwerken. Blauw Wit hield het betere van het spel en veruit het meeste ba;lbezit, doch aanvallend kon weinig wor den uitgericht. Hans Bekkerncns moest: eenmaal ver uit zijn doel komen om een counter onschade lijk te maken. Toch leek Blauw Wit met een meer clan verdiende voorsprong re gaan rusten, toen de hard wér kende John-Pauf Akkerman uit De keeper van Eefde pakt de bal, voordat de B/awv Wit-spelers tot scoren kunnen komen.. (Foto: Johan Bo/ink) Gerald Jansen een vrije schietkans kreeg. Hij schoot de bal wel langs de doelman doch een verdediger wist op de lijn redding tc brengen. Na rust richting clubhuis hield Blauw Witgoed het initiatief. Met veel inzet ging men op jacht naai de opervingstreffer. Evenals in de laatste thuiswedstrijd tegen Sp.Rijssen ontbrak had echter aan creativiteit, zodat de forse verde digers van de gasten steeds voor opruiming konden zorgen. Verder speelde doelman Marcel Pasman een zeer sterke wedstrijd. Toen iedereen zich geleidelijk aan tevreden ging stellen met een ge lijkspel wisten de bezoekers tot grote teleurstelling van de Blauw Wit-aanhang in c,lc slotfase toch nog dc volle winst te pakken. In de 85e minuut werd met een vlot te combinatie de. Blauw Wit-ver- dediging uitgespeeld en beheerst afgerond door Mark Dashorst (0- In zijn openingstoespraak gaf J.A. Schuchard, voorzitter van de sportcommissie, aan dat het gemeentebestuur en de sportcommissic tot een overeenkomst zijn gekomen om pri vatisering van de verenigingen tegen te gaan. Voldoende ar gumenten door de verenigingen verzameld wezen uit dat volledige privatisering niet reëel zou zijn. Halverwege de eerste periode na men ze een voorsprong maar moesten toezien dat ze met 1 -1 de tweede periode in gingen. Ook hier werd een voorsprong geno men en weer werd het gelijk en Zignea nam zelfs de leiding 2-3 De derde periode ging het om en om en nu was het Twcnhaarsveld dat de periode afsloot met 5-4 In de laatste periode werd het erg spannend er werd wederzijds vlot geschoord en nu was de vraag wie heeft de langste adem. Door goed samenspel en sterk verdedigen bleek het Twenhaarsveld tc zijn die,met de overwinning van 6-5 de wedstrijd afsloot en hiermee de koppositie van Zignea overna men. Het eerste herenteam speel de te-gen Arkc de Dinkel uit Alle Holtense sport/vin naars dichtbij elkaar gekropen. (Foto: Johan Bolink Denekamp en hadden een mak kie, de beslissing kwam al in de eerste periode dat ze afsloten met 6-2, de tweede met 7-1 ondanks Sport bindt! Dat maakte de dat Arke in de derde periode nog voormalige topsportster Erica een keer wist te schoren kwam het Terpstra duidelijk in haar be niet verder dan 10-3 De laatste toog tijdens de jaarvergadering periode stoomde het Holtense van de sportcommissie in de team door tot 13-3 en keerden te- kantine van Blauw Wit. vreden huiswaarts. L Mevrouw Terpstra overstelpt met vele uitnodigingen per jaar zei on middellijk ja om prijzen uit te rei ken aan dc winnaars van de spordcampioenvcrkiczing 1999, Volgens Erica Terpstra is Holten een fenomenale sportstad. "Het is ongekend dat zeker de helft van. de inwoners van Holten lid zijn van een sportvereniging." Vol lof is ze over de zeshonderd vrijwilligers die de Triatlon elk jaar bij elkaar brengt om dit spor tieve evenement in goede wegen tc leiden. Erica Terpstra bena drukte nog eens hoe belangrijk de inzet van vrijwilligers is. "Zonder vrijwilligers is het bijna onmogelijk sport te beoefenen zoals de sporter dat zou willen."

Holtens Nieuwsblad | 2000 | | pagina 11