Degradatie Blauw Wit: naar de vierde klasse SV Holten houdt het slechts een jaar AGENDA Resultaten BLAUW WIT Resultaten SV HOLTEN Duiven vliegen door harde wind snel naar Holten Yvonne Vlogtman rijdt in de punten met dertiende plaats I DONDERDAG 2000 H Holfens NIEUWSBLAD Sport Blauw Wit Senioren: zaterdag 13 mei: Blauw Wit 2 - ON 5,14.30 uur; Sp. Eefde 3 - blauw wit 3, 12.30 uur (vertrek 11.15 uur); Blauw wit 4 - 12.45 uur (vertrek 7 Blauw v 11.30 uur). Jeugd: zaterdag 13 mei: Sp. Lochem A l - Blauw Wit Al, 14.30 uur (vertrek 13.15 uur); Diepenhcim BI - Blauw Wit BI, 14.30 uur (vertrek 13.00 uur); Blauw Wit Cl - SVZW C2. 13.00 uur. Puck M. Cl - Blauw u M. Cl, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); Blauw wit dl - Heracles D2, 12.30 uur. Blauw W it KI - Knier Y. El, 9.30 uur: Blauw wit E3 - PI 1 E3, 10.30 uur: Blauw wit E4 - Omhoog E5, 9.30 uur; Blauw wit E2 Holten E3, 10.30 uur; Enter F1 - Blauw Wit Fl, 10.00 uur (ver trek 9.15 uur); Yroomsh. Boys F3 Blauw Wit F2, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur). Woensdag 17 mei: Blauw Wit Cl - Holten Cl, 19.00 uur. SV Holten Senioren: zondag 14 mei: Diepenveen 4 - Holten 3,9.30 uur (vertrek 8.30 uur); Roodzwart 5 - Holten 4,10.00 uur; Holten 5 - achüles 9,9.30 uur; Holten 6 - Borncbroek 3,9.00 uur; Holten 11 - Hardenberg '85 4, 10.45 uur; Broekland 8 - Holten 12,9.00 uur. Jeugd: zaterdag 13 mei: Vesos Al - Holten Al, 12.30 uur (vertrek 11.30 uur); Rood Zwart \2 - Holten A2,14.31 tuur (vertrek 13.15 uur); Holten BI - witkampers BI, 14.30 uur); HSC '21 Cl - Holten Cl. 14.30uur (vertrek 13.15 uur); holten C2 - DOS '37 C2,11.00 uur. Holten Dl -Oranje Nassau D2, 11.00 uur; Holten D2 toernooi Ratti, 13.00 uur; Enter El - Holten El, 10.00 uur (Vertrek 9.00 uur); SVZW E2 - Holten 1.2, 9.15 uur (vertrek 8.15 uur); Blauw wit E2 - Holten E3,10.30 uur (vertrek 10.00 uur); Holten E4 - SVZW I ',3, 10.00 uur; Holten El en F2, toernooi Ratti, 9.00 uur; Enter F4 - Holten F3, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur). Woensdag 17 mei: Blauw Wit C l - holten Cl, 19.00 uur. Uiteindelijk zijn voor Blauw wit de goede resultaten in de slotfase van de competitie toch niet voldoende geweest om het derdeklasserschap te kunnen prolongeren. Door het gelijke spel in de laatste wedstrijd, thuis tegen het nog kansen op deelname aan de nacompetitie hebbende S.V.D.W. '75 uit Doctinchem, werd de al maan den boven 't Vletgoor dreigen de degradatie een feit. Achteraf bleek echter dat een ze ge ook degradatie had betekend, omdat het twee punten hoger staande S.S.S.E. de laatste wed strijd in de volle winst (4-0) tegen Sportclub Eefde had weten om te zetten. Op zich zou een zege te gen het moeilijk te bespelen S.V.D.W. '75 zeker niet onver diend zijn geweest, maar het moet gezegd dat het de mannen van trainer Ger-Jan de Velde Harsenhorst in deze wedstrijd be paald niet mee zat, waarin men bovendien ook nog de geschorste Marco Schuitcrd moest missen. Vanaf de aftrap werd de aanval gezocht en werd met veel inzet gestreden voor een goed resultaat. Ook de gasten moesten winnen, dus ontspon zich een spannende felle wedstrijd, waarbij in het eer ste half uur Blauw Wii de beste kansen wist te creëren. De S.V.D.W .-goalie wist echter met goede reddingen bij doelpogingen van met name Rcmon en Arno Jager zijn team voor een achters tand te behoeden. Vooral Gerben Beldman was een plaag voor de verdediging van de gasten en werd nogal eens met (te) harde middelen (twee maal geel) afge stopt. Ook invaller-doelman Maarten Paalman (Hans Bekkern'ens is onlangs aan zijn knie geopereerd) was goed attent bij enkele counters van de rood zwarten. Toch leek Blauw Wit de leiding te nemen toen de van zijn schorsing terug zijnde Arno Jager goed voor zette en Gcrwin de Velde Harsenhorst beheerst in schoot. Onbereikbaar voor de doelman belandde de bal echter tegen de lat in plaats van tegen het net. Blauw Wit kreeg na deze pech kort daarna nog een grotere te genslag te verwerken, toen de overigens goed leidende scheids rechter Slijkhuis uit Apeldoorn in een zuivere sliding van Gert-Jan Ulfman een strafschop zag en bo vendien Hans Stam zich gebles seerd moest laten vervangingen. Good old Andre Schuppcrt nam zijn plaats in. Speler Spits van S.V.D.W. wist zich met dit straf schoppresentje wel raad en scoor de beheerst (0-1). Blauw Wit was hierna wat van slag en mocht blij zi|n dat in de slotfase van de eerste helft geen grotere achterstand werd opgelo pen. In de tweede helft gooide Blauw Wit alles op de aanval, maar de verdediging van de gas ten met aan het hoofd de uitblin kende doelman Barth wist vrij ge makkelijk overeind te blijven. Uit counters waren de betere kansen zelfs voor de Doerinchemmers, maar gelukkig voor Blauw Wit sprongen ze daar slordig mee om. Halverwege de tweede helft ging Blauw V it achterin één op één spelen en werd verdediger Ulfman gewisseld voor aanvaller Jacco Schuppcrt. Verder kwam John-Paul Akkerman de moege streden Arno Jager vervangen. Hierna gooide Blauw Wit alles op de aanval. Er volgden de nodige hoekschoppen, echter ook daarbij toonde de doelman zijn klasse. Zelfs een gelijkspel kot; Blauw Wil niet behoeden Perdon) Ie derde klasse ie blijven. Onbegrip op de bank. (FoIo:Gert 1-Iet werd steeds moeilijker voor de Blauw V it-aanvallers tegen de bikkelhard verdedigende gasten. Toch leek Blauw Wit meer dan verdiend op gelijke hoogte te ko men, maar Jacco zag zijn schot door een verdediger van de doel lijn gehaald. Even later mochi Jacco het van elf meter proberen, toen hijzelf in het strafschopge bied werd gevloerd, doch ook uit Punt tegen Broekland niet gerioeg voor lijfsbehoud OOIBEKK1NK UNK die strafschop liet de doelman zich niet passeren. Teleurgesteld door deze tegenslag ebde het Blauw Wit-offensief even weg, waarvan de gasten di rect leken te profiteren. Maarten Paalman voorkwam echter met een fantastische reactie een twee de tegentreffer. Verder wisten de zeer attent spelende verdedigers Wim op den Dries, André Schuppcrt en Dirk jan Beldman hun tegenstanders steeds de baas te blijven. Toch kwam Blauw Wit enkele minuten voor afloop meer dan verdiend toch nog op gelijke hoogte, al was pok deze treffer discutabel. De scheidsrechter liet namelijk een overtreding tegen de doelman onbestraft, waarna Coen Beukenkamp simpel kon intikken (1-1). Hierna ontstond een op stootte, waarbij gelukkig iedereen toch tijdig weer bij zinnen kwam. Zelfs leek in blessuretijd de volle winst nog te worden behaald, maar Rcmon Jager mikte vanaf enkele meters voor een leeg doel op de lat in plaats van in het doel. Toen kort daarna scheidsrechter Slijkhuis, die bepaald geen gemak kelijke middag had, voor de laat ste maal floot vielen de Blauw witters zwaar teleurgesteld op de grasmat, wetende dat dit gelijkspel degradatie betekende. Kort daarna werd echter duidelijk dat ook een zege de ploeg niet meer had geholpen. Iedereen was het er echter over eens dat Blauw Wit niet op deze laatste competi- ticdag het derde klasserschap Volleybaltoernooi in Dijkerhoek Het volleybaltoernooi van buurt vereniging Schoolkrtng Dijkerhoek wordt dit jaar gehou den op zondagmiddag 21 mei. Bij slecht weer is als uitwijkdatum 28 mei gekozen. Een team bestaat uit drie dames en drie heren met eventueel reserves. Van elk moe ten minimaal drie spelers of huis genoten lid zijn van de buurtver eniging. Jeugd teams (lot en met '14 jaar) zijn van harte welkom. Men kan zich als team opgeven bij Henk Haverslag (telefoon 362457) tot uiterlijk 12 mei aan staande. heeft verspeeld. Naast alle tegen slag en pech die de ploeg dit sei zoen heeft gekend, heeft men vooral in enkele thuiswedstrijden goede kansen laten liggen waar door die wedstrijden onnodig en tegen alle verhoudingen in verlo ren gingen. Floc het ook zij, er rest niets anders dan te proberen om volgend seizoen vanuit de vierde klasse het verloren derde klasserschap te heroveren. Opstelling Blauw Wit: Maarten Paalman, Dirk Jan Beldman, Flans Stam (André Schup-pert), Gert Jan Ulfman (Jacco Schuppcrt), Wim op den Dries, Gcrwin de Velde Flarsen-horst. Coen Beukenkamp, Arno Jager (John-Paul Akkerman), Gerald Jansen, Rcmon Jager en Gerben Beldman. Vierde plek Manenschijn Als voorbereiding op het NK Run-Bike-Run deed Jan Manenschijn uit Holten vorige week mee aan de Run-Bike- Run in Lelystad. Hier werd hij derde junior-A en mocht het podium beklimmen. Hij kwam afgelopen weekend bij het NK Run-Bikc-Run in Vcnray maar enkele seconden tekort om opnieuw het podium te beklim men. Jan werd vierde in 58.49. (vijf kilometer lopen, twintig kilo meter fietsen en 2,5 kilometer lo pen: 1 .24. 31.40 en 9.45). Bij het Open NK betekende dit een zevende plaats omdat drie- Belgen de plaatsen een, twee en drie bezetten. Er was een sterk deelnemersveld met selecties uit België, Oostenrijk, Denemarken en Hongarije. Bij de start gingen de Belgen er al snel vandoor. Jan kon nog even volgen, maar moest al snel lossen omdat het tempo vrij hoog lag. Hij viel terug tot de groep met Nederlandse kanshebbers voorde Met een groep van acht man werd begonnen aan het fietsen, na het fietsen bestond de groep uit vijf tien man, waarmee aan de laatste run van 2,5 kilometer werd be gonnen. R.K.S.V. El Blauw Wit El Blauw Wit kwam al vrij snel op voorsprong, door een doelpunt van Jordy (0-1Daarna zakte het spel wat terug waardoor de tegen stander de gelijkmaker kon bin nenschieten. Doordat Kjell ook nog een doelpunt wist te maken, werd de rust ingegaan met een 1 -2 voorsprong. Na de pauze liepen de jongens van Blauw Wit uit naar een 1 -4 voorsprong, en leek de- wedstrijd gespeeld. R.K.SA' wist echter door een goed genomen vrije trap terug te komen tot 2-4. Beide partijen wisten hierna nog één keer te scoren, zodat de wed strijd eindigde in 3-5 Holten E2 - Blauw Wit E4 Vanaf het begin wist een sterk spelend Blauw Wit haar tegen stander goed onder druk te hou den. Aanvankelijk hielden paal en lat een verdiend succes tegen, maar uiteindelijk scoorde Thijmcn als eerste voor Blauw W it. Ook na rust werd er goed ge speeld en viel ook de verdiende 2- I). Blauw Wit kreeg nog meer kan sen maar die verdwenen niet in het doel. Floltcn was vervolgens wel trefzeker en scoorde de 2-i Zo werd er een verdiende over winning geboekt, waardoor Blauw Wit nog steeds bovenaan staat en een goede kans maakt om kampioen te worden. Uitslag: 1-2. Wierden E2 - Blauw Wit E3 Aangezien Wicrden op trainings kamp was geweest, moest Blauw Wit het deze week opnemen te gen een slaperige tegenstander. Blauw Wit kreeg in de eerste helft dan ook veel kansen en gaf nieis weg. Zo stonden dc Holtenaren al in de eerste helft met 5-0 voor. In de tweede helft zette Blauw Wit goed door, maar zag Wierden toch enkele goede kansen krijgen. Gelukkig maakte keeper Frank een paar goede reddingen waar door dc nul gehouden kon wor den. In totaal werd er negen keer gescoord. Dc doelpuntenmakers waren Jurgen, Gijs, Rick-Jan en Ruben. Uitslag: 0-9. Teuge 4 - Blauw Wit 3 In Tcuge waar in dc lucht in elk geval een mooi schouwspel te zien was, hoopte Blauw Wit ook op het veld een mooi schouw-spel te kunnen laten zien. Dit zelfde leek Tcuge ook te willen, want met negen spelers op het veld stond zij al snel met 1-0 voor. Nadat dc formatie werd aange vuld met nog twee extra spelers wist zij vervolgens ook een twee de doelpunt te scoren. Hierna leek Tcuge vermoeid te raken, want ook Blauw Wit wist vervolgens twee keer te scoren via Gert-Jan en Kaspcr. Na rust verzochten de- spelers van Teuge om een sudden death te spelen aangezien zij door de warmte nog meer vermoeid raakten. De scheidsrechter gaf hier echter geen gehoor aan. Blauw Wit kreeg vervolgens nog een aantal goede kansen waaruit Bertram en Bastiaan scoorden. Zo werd er uiteindelijk verdiend gewonnen met een respectabel doelpunten- vcrschil. Uitslag: 2-4. I Zwaar teneergeslagen vallen de spelers van VI Hollen leraarde. (Polo: Gert Perdon) Na één jaar in de vierde klasse |H te hebben gebald moet dc ploeg van trainer Joop Jonkman een stapje terugdoen op sportief gebied. Pp Mo het Lamp eindigde Irechtstreckse degradatieduel van SV Holten tegen Broekland in een 2-2 gelijkspel. Dit was voor dc Holtenaren niet genoeg voor Idas- [senbehoud. Holten mistte in dit jelangrijke duel de geblesseerde Broekmant: en Frank Slctrcrink. Marcel Jager was gc- chorsü. M na zes minuten stond er een 0- statid op het scorebord. Een crdondcrcnd begin van een tketend Broekland bracht riten in verleiding. De gasten sten twee onoplettendheden in odz.warte-dcfcnsie af te straf- Edwin Kloostermanen Henk Jonkman konden beiden simpel binnen tikken. Maar gelukkig voor de thuisploeg wist Harry Klcin-Horstman direct iets terug te doen. Het opkomen van rechtsback Marco Spekreijse stond aan dc ba sis van tic treffer. 1 lij was het die een scherpe voorzet afleverde. Klein-Horsiman wist de bal goed binnen te tikken. I :i was weer een sprankje hoop voor de in grote getallen opgekomen Holtense supporters. F.vc-n later trof Laurens-Jan Stam de lat. Na een voorzet op maat van Wilfred van de Pluijm kon Stam koppen. Maai de dwarsligger (letterlijk en fi guurlijk) bracht redding voor de gasten uit Broekland. De 11VC was duidelijk de betere ploeg. Maar de gasten waren vooral in eerste hclffook een aantal keren zeer gevaarlijk. Vooral via dc countcr wisten de Brocklanders kansen te creëren. Gelukkig voor Holten bracht keeper Rik Koetsier op de belangrijke mo menten goed redding. In dc rust vond er een aantal om zetting plaats binnen het team van de roodzwarten. Gcjegenheidslinksbuitcn Wilfred van dc Pluijm werd naar achtcrgc- haald om de snelheid van dc spit sen van Broekland in cfe kiem te smoren. Hcrbert'Bcldman nam de vrijgekomen plaats aan de linker kant in. Nog meer druk werd er gezet op het doel van dc gasten. En dit wierp zijn vruchten af. Het was centrale middenvelder Erik Reijlink die na goed doorzetten het leer tegen de touwen joeg. Nog één doelpunt te gaan. Want Holten moest immers winnen, aan een gelijkSpél hadden ze niks. Broekland was content met een gelijkspel, één puntje was voor dc gasten genoeg voor klassenbe- houd. Ook extra spits Hans Wissink werd nog ingebracht bij de HYC om de muur van verdedi gers \an de gasten te slechtten. En in dc 91ste minuut leek dit te lukken. Een verwoestend schot van routine Gcrrit Klaasses werd goed gestopt door de ingevallen keeper Leon Schrijver. Ook de re bound van Jan-Willem Kevelam wist dc jeugdige doelman te ke ren. Ongeloof resteerde er voor iedereen die Holten een warm hart toedroeg. Dc bal was dc lijn niet gepasseerd. Degradatie was een feit. Bijna was het voor Holten toch nog gelukt. Maar bijna telt niet in het voetbal. Na één |aar te hebben geacteerd in de vierde klasse moet Holten het volgend jaar maar weer doen in dc vijfde klasse. Samen met Holten degradeert ook Hanze uit de vierde klasse H. Voor dc leden van de Bergvlicgers stond op 22 april Nijvel op het programma. Met een harde zuidwesten wind kwamen de duiven met een snelheid van ongeveer 110 kilometer per uur naar Holten gevlogen Eerste werd A. ten Dam2 gevolgd door Jurjens en van Worven Dat was tevens de eerste in het rayon, zodat dc Holtense succes story werd vervolgd. Op 29 april gooide dc weergoden weer roet in het eten zodat dc duiven weer terug werden gestuurd. Op 6 mei stond een dubbelprogramma op de lijst. Van Floudcng, 250 kilo meter, werd een duif van Gerrit Koetsier als eerste afgevlagd ge volgd door G. Jurjens en G. Jansen, Op Sens, 510 kilometer, kwam een duit van Henk Jansen als eerste over dc streep, gevolgd door de twee duiven van Henk van Beek. De duif van Henk Jansen bleek redelijk vroege in het rayon te zijn. De uitslagen van de drie vluchten zijn als volgt: Nijvel: 1. A. ten Dam 2; 2. C>. Jurjens 3-4-5, 3. J. van Werven. Houdeng: 1 G. Koetsier; 2. CL Jurjens; 3. G.Jansen; 4. H. Paalman. 5. R. Bannink. Sens: 1. H. Jansen; 2-3. H.' van Beek, 4. R. Bannink; 5. I. van Werven. Voorwaarts F2 - Holten Fl Wellicht gemotiveerd door het mooie weer waren dc Flolter voetballers vandaag optimaal geconcentreerd en deed Kevin een poging Ruud van Nistclrooy van de eerste plaats als topscorer te verdringen. Al na enke le minuten liet Mark B. de één tegen nul aantekenen. Dankzij Kevin en Coen kwam Holten voor rust op 3-6. De tcgcngoals waren meer te wij ten aan wat slordigheden in de defensie en keeper Mardjn maakte dat in dc tweede helft goed niet twee doelpunten.. In de tweede helft werd er prima gespeeld en door goed storen van Daan en Marc S. had Arno, die dc tweede helft keepte, het niet druk. Uiteindelijk werd het een ecla tante overwinning voor Flolten met doelpunten v an Kevin acht keer. Martijn twee keer, Coen één keer en Mark B. één keer.- Uitslag: 6-12 Sportclub Rijssen E3 - Holten E4 Holten kwam zeer sterk uit dc start blokken ondanks het fraaie zomer weer. Toch hadden de dames van Rijssen een paar leuke aanvallen waar twee doelpunten uit voortkwamen. Ondanks deze tegenslag bleef 1 lollen goed spelen. In de tweede hcift werd er alleen maar op de helft van dc tegenstander gespeeld en uit een mooie combinatie werd er zelfs gescoord. )ndanks de zware indeling van deze jongens. Grotendeels F-spelers, hebben zij zich prima geweerd en zijn de vooruitzichten voor het volgend seizoen in ieder geval goed. L itslag: 2-i Holten E2 Blauw- Wit E4 cel ouders en supporters waren door het schitterend voorjaarsweer naar het sportcomplex gekomen om de kraker tussen 1 lolten en Blauw Vit te aanschouwen. De ploegen hielden elkaar in de eerste helft be hoorlijk in het evenwicht. Holten kreeg enkele zeer doelnjpe kansen maar deze werden, net als in voorgaande wedstrijden, jammer genoeg niet benut. Het was Blauw Wit die in de zevende minuut verdiend de- score opende. De rust werd ingegaan met een 0-1 achterstand. Na dc rust een zelfde beeld, beide ploegen die aanvallend speelden en veel kansen onbenut lieten. Na twee en een halve minuut liep Blauw Wit verder uit. Holten had pas na zestien minuten een antwoord toen Sjors verdiend tegen scoorde. Blauw Wit kreeg enkele goede kansen maar he laas stond, tot tweemaal toe, het aluminium in de weg. De laatste minu ten waren voor Holten maar helaas gelukte het niet om nog tot scoren te komen. Al met al een verdiende overwinning voor Blauw Wit Uitslag: 1-2. Holten D2 - DOS D2 Na een redelijk begin, kwam Holten, door drie blunders in dc achter hoede. op 0-3 achter. In plaats van er een schepje bovenop te doen lie ten dc spelers van Holten hun kopje hangen. Ondanks de motiverende en stimulerende woorden van de leiders werd het spel er niet beter op. Jammer want met een echte 'winners' instelling had er duidelijk een be ter resultaat in gezeten. Uitslag: 0-8. Holten Dl Heracles Dl Op een zonovergoten Meermanskamp kon Holten Dl vandaag kam pioen worden in haar klasse. Doordat er uit tegen Heracles niet gespeeld kon worden, vanwege film opnamen. werd de wedstrijd in Holten op het hoofdveld gespeeld, een mooiere ambiance was nauwelijks denkbaar. Holten begon energiek aan deze wedstrijd en combineerde naar hartelust, zoals zovel voor gaande wedstrijden. Maar ook nu vergat men bijna de overmacht m doelpunten uit te druk ken. Bij rust stond er slechts een 3-0 voorspong op het scorebord. In de tweede helft een zelfde beeld, naarmate de wedstrijd vorderde nam dc weerstand bij Heracles af en kon Holten dc voorsprong verder uitbouwen. Holten deed haar plicht jegens zichzelf en het massaal toe gestroomde publiek door met een ruime overwinning het kampioen schap veilig te stellen. Doelpunten door Bart 3, Marlin 2, Thijs M 2. Rick en Tom 1, helaas werd het Thijs Fl. niet gegund om ook te scoren, hij had het zonder meer verdiend. Al met al een voortreffelijk resultaat van dit Dl door nvee keer op rij kampioen te worden. Uitslag 9-0. Dc tw eede race om de Radio 538 Citroen Saxo CUP verliep op circuit van Spa- Francorchamps in België voor sommige coureurs niet geheel voorspoedig. Echter wel voor nieuwkomer Yvonne Vlogtman uit Holten. Hoewel het slechts.haar tweede race was, liet ze zien dat kart erva ring wel degelijk telt: ze eindigde als dertiende en haalde daarmee haar eerste kampioenspunten bin nen. Dc training beëindigde ze als 23ste van de 2~ deelnemers; geen slechte score voor een nieuwko mer. Tijdens dc wedstrijd ver baasde ze echter vriend cn vijand door maar liefst tien plaatsen ho ger te eindigen dan waarvandaan ze was gestart. Zelf vond ze het 'een geweldige ervaring', temeer ze hiermee ook vierde was gewor den in de Playboy Ladies Cup. „W eliswaar net buiten het podi um, maar ik ind dit ook al gewel dig. Mijn tweede race, en dan zo'n score. Ik ben volgens mij op dit moment dc gelukkigste van dc he le wereld." Op rustiger toon ver volgt ze: "Ik had een goede start n reed mijn eigen wedstrijd, cn liet achtervolgers er niet zonder slag of stoot langs zodat ik uitein delijk door bijna niemand inge haald ben." De volgende race om de Radio 538 Citroën Saxo CL'P wordt ge houden tijdens dc Pinkstcrraccs op het circuit van Zandvoort.

Holtens Nieuwsblad | 2000 | | pagina 9