A-junioren spelen om eer in zaal voetbaltoernooi s Inschrijf avond voor triatlon in Rabobank Badmintonclub begint 2e helft seizoen goed gp BR j—-v ■■HH fp 'M ff Kwaliteitscertificaat voor Jos Optiek Extreem warm, zeer zonnig en nat in 1999 - 0 ifgk. Zestiende triatlon in Holten ook in teken Open Nederlandse Kampioenschap k- w, si Dressuurwintercompetitie bij manege Stal de Eik Resultaten onderlinge competitie Eendracht r DONDERDAG 20 TANUARI 2000 Holtens NIEUWSBLAD H Winst voor BCH 3 en gelijkspel voor BCH 1 en 5 Met twee winstpartijen voor BCH 3 en gelijkspel voor BCH 1 en BCH 5 is de Badmintonclub Holten de tweede helft van het seizoen goed begonnen. BCH 3 blijft hierdoor aan kop in de derde klasse. Het eerste team deed goede zaken door BC Deventer 2 in sporthal 't Mossink een gelijkspel af te dwin gen. De eerste wedstrijd in 2000 was voor het derde team een thuiswedstrijd en wel tegen SVI uit: Zwolle. De beide heren, Harry Peters en Ernst Fridrichs moesten in de single beiden hun punt afge ven, maar gelukkig trokken de Holtensc dames Hcrmanna Boodc en Carola v.d. Vrecde de stand weer gelijk. In het mannen- dubbel haalden Harry en Ernst hun revanche door met 15-5 en 15-8 te winnen. Ook het vrou- wendubbel was een punt voor Holten, hoewel Hermanna en Carola er veel meer moeite voor moesten doen dan hun mannelij ke teamgenoten. Het gemengd- dubbel van Hermanna en Ham- ging helaas met slechts één punt verschil in de derde game verlo ren, terwijl Ernst en Carola in twee games relatief gemakkelijk de eindscorc op 6-2 bepaalden. Bij de singles hetzelfde beeld: de mannen verloren (vrij kansloos) en de vrouwen wonnen (vrij gemakkelijk). Toen ook het man- nendubbel nog verloren ging, be gon het er toch enigszins zorgelijk uit te zien. Gelukkig keerde het tij, want alle andere dubbelspelen wa ren een prooi voor BCH 3, zodat ook deze wedstrijd werd gewon- Met een jaargemiddelde temperatuur in Holten van 11.3 graden, Espelo 11.0 graden en De Bilt 10.9 graden tegen een langjarig ge middelde van 9.4 graden, komt het afgelopen jaar samen met 1990 op de eerste plaats in de rij van warme jaren sinds het begin van de regelmatige tcmperatuurmciingcn in 1 /06. Ook in de vorige eeu wen was het nooit zo warm. Daarmee heeft 1999 de trend voort gezet van de laatste jaren. Sinds 1988 was vrijwel elk jaar warmer dan normaal. De tien warmste jaren van de eeuw vielen alle in de tweede laatste decennia. Van de twaalf maanden in 1999 was alleen juni normaal. Vooral de gemiddelde temperatuur over januan, juli en september was opvallend hoog. September was met een gemid delde temperatuur van 18.6 tegen 14.0 normaal, de warmste sinds 1706. Ook alle seizoenen waren warm, maar extreem hoge tempe raturen zijn niet gemeten. De hoogste temperatuur van het jaar, 30.8 graden, werd op 2 augustus gemeten in Holten. De warmte liep wel uit op een hittegolf: vanaf 28 juli tot en met 4 augustus no teerde De Bik een serie van 8 dagen warmer dan 25.0 graden, 3 daarvan waren tropisch met meer dan 30.0 graden, in Holten lukte het: net niet zodat we niet van een hittegolf konden spreken. Winter hebben we in 1999 nauwelijks gehad: op 5 januari werd in Holten zelfs een temperatuur gemeten van 13.6 graden. Alleen vanaf 8 februari w as het een kleine week koud met op 13 februari in Holten -6.7 graden, Espelo -7.7 graden als laagste temperatuur. In Holten kwam 1 ijsdag voor, normaal is 11, 26 vorstdagen, nor maal is 66,99 warme dagen, normaal is 71,36 zomerse dagen, nor maal is 19, en tot slot 6 tropische dagen, normaal is 2. Over het ge heel genomen was het opnieuw nat met in Holten 902.2 mm neer slag tegen normaal 803.0 mm. In Dijkcrhock viel 912.7 mm, Bcuscbcrg kreeg 892.5 mm, Raalte 894.8 mm en Espelo ving 822.3 mm op. Het droogst was Heino met 725.0 mm. Daarmee was 1999 aanzienlijk minder nat dan het recordjaar 1998, toen 1183.4 mm in Holten en 1207.7 mm in de Beusebcrg opgevangen werd. Opmerkelijk was het grote aantal uren zon. Met 1720 uur zon in De Bilt (tegen 1477 uur normaal) hoort 1999 tot de zonnigste ne gen jaren van de eeuw. Het zonnigste jaar van de eeuw blijft 1959 met 1987 uur zon. Op 33 dagen liet: de zon verstek gaan in Holten; gemiddeld is dat jaarlijks op 75 dagen het geval. Weerman, Freddie paalman nen: 3-5. BCH 5 moest naar Zwolle, waar de mannen en vrouwen van Netwerk 4 hun opwachting maak ten. Harry Knuiman beet het spits af: drie games had hij nodig om an de Zwolse heer te verliezen. Robert Ekkelkamp bracht zijn single tot een positief einde; voor al de tweede game was een mak kie (3-15). Tegen haar gewoonte in 'verloor Alie Bijen haar enkel partij, maar gelukkig trok Marie Diepenbroek de stand weer gelijk door single wel te winnen. Het mannendubbel van de Harrv K. en I-Iarric Menkhorst werd in drie games, na verlies in de eerste ga me met 15-1, toch nog door BCH 5 gewonnen. Ook Alie en Marie hadden drie games nodig om hun damesdubbel in winst om te zet- Bijeenkomsten voor 55-plussers De kerkenraad van wijk zuid van de Hervormde Gemeente houdt drie middagbijeenkom sten voor 55-plussers. Het thema is op donderdag 10 ja nuari: Groot Nieuws Bijbel en de Dcutrokanonieke boeken. Dinsdag 22 februari: Terminale Thuiszorg; dinsdag 7 maart wordt er een diaserie over Israel ver toond. De bijeenkomsten zijn in Irene van 14.00 tot 16.00 uur. Aanmelding via telefoon 362334. Spelers proberen de bal in befit te krijgen. (Foto: Joban Bolink) Het jaarlijkse zaaltoernooi voor A-junioren is afgelopen zaterdag weer gespeeld. Er werd volop gestreden voor de eer. Naast de plaatselijke concur rent waren ook de Witkampers en ABS uitgenodigd. Elke vereniging maakte vervol gens twee zaalteams. Ondanks enkele verwoede pogin gen wist geen van de plaatselijke favorieten de eerste plaats te be- aag. halen. SV Holten 2 kwam het dichtst bij de eindoverwinning, Uitslag: maar moest toch zijn meerdere erkennen in ABS 1 Blauw Wit 2 eindigde keurig als vierde en Blauw Wit 1 als zesde. Al met al was het weer een geslaagde mid- 1. ABS 1 2. SV Holten 2 3. Witkampers 1 4. Blauw Wit 2 5. SV Holten 1 6. Blauw- Wit 1 7. ABS 2 8. Witkampers 2 Optiek Jos draagt sinds enkele weken het NUVO Ooggarant kwaliteitskenmerk. Opticiens, die aangesloten zijn bij de Nederlandse Unie van Op- tiekbedrijven, worden jaarlijks door een onafhankelijke in stantie gecontroleerd op een aantal kwaliteitseisen als opleiding, kwaliteit, vakkun digheid en garantie. Indien aan de gestelde voorwaarden wordt voldaan, kent de NUVO de optiek het Ooggarant ken merk toe. Optiek Jos - sinds oktober 1990 gevestigd aan de Dorpsstraat - is een van de circa achthonderd Nederlandse opticier die het NUVO Ooggarant kenmerk mo gen voeren. Voor de klanten bete kent het dat zij verzekerd zijn van een aantal zaken: garantie op gele verde diensten en producten, per soonlijke aandacht en kwaliteit en natuurlijk goed opgeleide vak mensen die professioneel advies geven. Bij Optiek Jos zi|n dat Bert van der Wal en de parttimers Rob Finke en Mirjam de Ruiter. Gezien het succes van voorgaande jaren houdt de Stichting Triathlon Holten op nieuw een speciale inschrijfa- vond voor de Triathlon Holten in de hal van de Rabobank. Zowel Holtenaren als niet- Holtenaren kunnen zich daar voor woensdag 2 februari mel den tussen 19.00 en 21.00 uur. De zestiende Triathlon Holten wordt gehouden op zaterdag 15 juli. Holten is dan voor de tweede achtereenvolgende maal decor voor het Open Nederlands Kampioenschap Olympic Distance (kwart triathlon). De Triathlon Holten maakt we derom deel uit van het gerenom meerde Dutch Elite Circuit. Het werd een aantal jaren geleden door de Nederlandse Triathlon Bond (NTB) in het leven geroe pen. Een competitie van vier top wedstrijden (kwart triathlon, thans Olympic Distance, red.) in Nederland, die uitsluitend open staat voor de absolute triathlon- rop. Inmiddels hebben ook bui tenlandse triatleten het circuit ontdekt. De vier organisaties wa ren Nuencn, Zundert, Roermond en Holten. Door het: afhaken van Roermond in 1999, was vorig jaar met drie organisaties sprake van een overbruggingsjaar. Toen ech ter was al bekend dat Almerc in 2000 als vierde partner zou gaan meedoen. Voorafgaand aan de hele triathlon wordt daarom dit jaar in Almcre de finalewedstrijd van de OD gehouden. De inschrijving in de bankhal ge schiedt naar volgorde van binnen komst, dus: vol is vol. De Triathlon Holten omvat dertien startgrocpcn. Allereerst vier NK- serics, waarin ook deelnemers aan het Elite Circuit van start gaan. Al deze groepen starten in de Schipbeek. Zwembad Twenhaarsveld is het vertrekpunt: voor alle overige startgroepen, zoals de nationale wedstrijd kwart en achtste triath lon en de bondswedstrijd kwart en achtste triathlon. Het Holtens Kampioenschap wordt geïnte greerd in deze series. Het inschrijfgeld voor de Triathlon Holten bedraagt 27,50 gulden voor NTB-leden. Niet-le- den betalen een tientje meer. Beide bedragen zijn inclusief het gebruik van de zogenoemde Champion Chip, die vorig jaar geïntroduceerd werd. Met behulp van deze vederlichte high-tech chip worden de (russen) tij den van de atleten geregistreerd. De chip zit in een speciaal ontwikkelde be huizing en wordt met een klitten- bandje rond de enkel bevestigd. Elke chip bevat een unieke code, die geregistreerd wordt door dun- n op de weg. Uitslagen handbal Erik Jansen rorigjaar bij bet nisselpunt'fietsen/ lopen in het centrum van Plotten. (Foto: Joban Bolink) Samen met het tijdstip van regis tratie wordt dat doorgegeven aan de centrale computer van de orga nisatie, die codes, tijden, start nummers en persoonsgegevens samenvoegt en zo de uitslag le vert. Pas na de finish kan de chip worden afgedaan. Bij het ophalen Korhoenders in gevaar van de fiets wordt deze samen met het fietsplaatje en het start nummer ingeleverd. Voor dege nen die vaker aan dergelijke eve nementen deelnemen: de Champion Chip kan desgewenst tijdens de mschrijfavond worden aangeschaft. De prijs bedraagt 50 gulden. Tijdens de inschrijfavond in de bankhal zijn ook diverse sponsors met een stand vertegen woordigd, zoals de organisaties van de Run-Bikc-Run in Goor en Tubbergcn, de Triathlon Rijssen, Schuurmans Schoenen en Twccwiclcrhuis Jan Stam. Bij manege Stal de Eik werd de Steffic, 124 ptn, eerste wedstrijd van de dres suurwintercompetitie gehou den voor junioren. De vele supporters moedigden de aan, die starten in diverse klassen varrieerend van een A-proef zon der galop tot de officiële L-proef. Uitslagen: Klasse A: 1. Margo Douma met Olleke, 134 ptn; 2. Liselotte Kolthof met Bentö, 128 ptn; 3. Anna Houck met Okkic, 128 ptn; 4. Mcikc Schuiling met Olleke 127 ptn; 5. Ulrike Oostervclt: met Klasse B9: 1. Merel Tuitert met Olleke, 167 ptn; 2. Susan v.d. Leur met Bcnto, 167 ptn; 3. Myrthe Kuipers met Saffier, 166 ptn; 4. Inge Rietberg met Bcnto, 162 ptn; 5. Kimberly Hilhorst met Dunja, 161 ptn. Klasse L13: 1. Susan Krijnsen met La Paz, 170 ptn; 2. Jeanine Huisman met Pjotr, 165 ptn; 3. Roxanne de Leeuw met Jasmijn, 165 ptn; 4. Eva v. Zweden met Orlando, 163 ptn; 5. Anncmick Kruger met Kleo, 162 ptn. De afsluiting van de Toeristenweg in het broedsei- zoen laat nogal te wensen over, zo heeft de vogelwerkgroep van het IVN kunnen constatc- Bij vogelexcursies in alle vroegte, wanneer er naar de baltsende kor hoenders wordt gekeken, razen auto's met grote snelheid om de excursiegangers heen. Dit levert nogal gevaarlijke situaties op. De controies moeten geïntensiveerd worden. Boswachters kunnen de overtreders in op de bon slinge ren. Hoe de controles in de prak tijk moeten worden uitgevoerd, wordt nog overlegd. Leden van schietvereniging De Eendracht hebben weer ettelij ke punten bij elkaar geschoten. Geweer klasse A: 1. G.J. van Acfst 164 punten, 2. W. Paalman 158 punten, 3. G. Jansen 154 pun-ten, 4. B. Paalman 139 punten; Klasse B: 1. F. Hoes 164 punten, 2. D Vincent 147 punten, 3. M. Aanstoot 142 punten; Klasse C: 1. P. Kemkcs 148 pun-ten, 2. H.J. Beldman 105 punten; Opgelegd 55+: 1. G. Schuppert 180 punten, 2. Pekkeriet 177 punten, 3. D. Jansen 168 punten, 4. E. Struik 160 punten; Pistool: 1. G. Haverslag 172 piin-ten, 2. H. Paalman 166 punten; Vuurbuks: I. W. Leeftink 93 punten, 2. D. Overmeen 88 pun-ten, 3. G. Möring 68 punten, 4. S. Kools 60 punten. In de thuiswedstrijd tegen DSC heeft Holten een onnodi ge nederlaag geleden. Holten startte zeer voortvarend en voordat DSC goed en wel be komen was, liep Holten via een 4-0 naar een 8-1 voorsprong. Daarmee dacht Holten er te zijn en kwam er een einde aan het goe- de spel. De gasten uit Diepenveen kwamen steeds beter in de wed strijd en wisten bij rust de achter stand al terug te brengen tot 8-6. Holten pakte ook na de rust de draad niet op en zag DSC via 9-9 zelfs op een voorsprong komen. Holten verloor met 11-13. Scores: Michelle den Bouwmeester 4; Dörte Lange, Paulien Schooien, Judtith Tiekink 2; Annemarie v.d. Maat 1 Ook voor de overige teams viel er dit weekeinde weinig eer te beha len. Heren 1 verloor van The Flyers 2. De gasten uit Wijchen waren iets beter en via een 10-14 ruststand werd het een 18-24 overwinning voor de gasten. Dames 2 wist het tegen het twee de team van DSC ook niet te bolwerken. Ook in deze wedstrijd waren de gasten net iets te sterk voor de Holtenaren. Via een 4-7 stand bij rust ging de wedstrijd met 7-12 verloren. Meisjes A kon de stunt tegen Zwolle niet herha len. De gasten waren gewaar schuwd en speelden sterker. Vooral na rust (3-5) werd Zwolle sterker en won het verdiend met 5-12. Heren 2 pakte twee punten van Overwetering, omdat de tegenstander er niet was. Uitslagen waterpolo Alle vier waterpoloteams speel den afgelopen zaterdag een wedstrijd en als eerste ging het eerste herenteam in Neede van start tegen Maarkei. Ondanks een vlotte goal kwamen de heren moeizaam op gang en kregen vier goals tegen: 4-1. In de tweede periode kwam het tot 5-2 en de derde periode 5-3. In de vierde en laatste periode besloten ze om toch nog door te knokken en werd er flink gewerkt wat re sulteerde tot een gelijke stand van 6-6. Het damesteam speelde in Raalte een thuiswedstrijd tegen de Zandstuve uit Vroomshoop. In de eerste periode werden de te genstanders flink onder druk ge zet tot een stand van 3-0. De tweede periode was voor de Zandstuve. Geschrokken van de vlotte achterstand kwamen ze verrassend terug tot een stand van 4-2. In de derde periode werd er om en om gescoord: 5-3. Om met een overwinning naar huis te gaan moest er nog flink worden ge speeld, wat resulteerde in 6-5. Het tweede herenteam nam het op te gen de Weusthag uit Hengelo en wist met 2-1 de eerste periode af te sluiten en breide dat uit in de tweede periode tot 5-2 In de der de periode werd er door beide teams nog geschoord tot een stand van 6-3. Ondanks een te- gengoal in de laatste periode werd de wedstrijd met 6-4 te beslist. Uitslagen Bergruitertjes Nicole Koebrugge heeft op 27 december meegedaan aan de Indoor Wierden waar ze in het klassiek springparcours in de klasse M de tweede prijs vero verde. In de jacht werd ze der de met haar pony Duke. In de finale bleef ze buiten de prijzen door een pech balkje. Enkele leden gingen op 30 december naar Bathmcn geweest om te gaan dressuren. Helena van Lies met El Fuego behaalde in het L-dressuur categorie AB een tweede prijs. Lucinda Anderson met Jamie veroverde in de Z2- dres-suur de eerste prijs. In het nieuwe jaar startte Peter Tijhaar op 2 januari in Hccten in de klasse B categorie C, w-at hem de tweede prijs met zijn pony Saskia oplever de. Marjet Drost is 12 |anuan naar de Zwolse Paardendagen gew eest, waar zij meedeed met de Raalte Roelofsen Trophv. Zij behaalde in het eerste parcours een vijfde plaats en het tweede parcours be haalde zij in de barrage een zeven de plek. Op 15 januari werd in Wierden weer gedressuurd. Deze keer was Laura Tijhaar met Sakia als eerste geëindigd en Helena van Lies met El Fuego behaalde daar de tweede prijs. Zij reden alle twee in de klasse L cat. AB en C. Deze wedstrijd telde onder ande re ook mee voor plaatsing voor de Overijsselse Kampioenschappen. In Bathmen w-erd op 16 januari gesprongen door Jennifer Pasop en behaalde daat een eeistc prijs. In de Z2 dressuur behaalde Lucinda Anderson met Jamie een eerste prijs en Laura Tijhaar met Saskia in klasse I. cat. C ook een eerste prijs.

Holtens Nieuwsblad | 2000 | | pagina 7