Holterbroek wint Meinders Bokaal "n Vrijwilligers maanden gpiëldruk met Oad-cross Dames Mintonette winnen tegen MTSH F1r F2 en F3 Mintonette halen punten binnen F-jongens Mintonette sluiten 1999 goed af E-miniteams beginnen jaar zeer succesvol Dick van der Knaap wint derde ronde Fischer schaaktoernooi AGENDA DONDERDAG 20 IANUARI 2000 Holtens NIEUWSBLAD Het eerste damesteam van Mintonette, bestaande uit Fenny Ebrecht, Inge Wesscls, Ester Lubbers, Martine van Beek, Christianne Welink, Elly Tijhuis (langdurig geblesseerd), Anouck Kassenaar, Diana ter Stecge, Corinc Martens en Evelien Hauptmcijer heeft dit nieuwe jaar een goede start gemaakt. In een gedeeltelijk nieuwe outfit, warming-upshirts en broeken, beschik baar gesteld door Leferink Belasting Adviseurs, moesten de da mes aantreden tegen SNS/MTSH 3 uit Hengelo, die de derde plaats op de ranglijst bezetten. Dit werd gewonnen. De eerste set begon goed voor Mintonette met 15-10. In de twee de set nam MTSH aanvankelijk een ruime voorsprong van 12-7, waarna een sterke servicebeun van Diana de stand omboog naar een 14-12 voorsprong. Een aantal fouten aan Mintoneitckant was de oorzaak van het set- verlies van 14-16. De derde set gaf een zelfde beeld. Ook hier werd op het laatste moment een voorsprong uit handen gegeven en ook deze set werd met 14-16 verloren. Erg gemoti veerd werd de vierde set met 15-5 gewonnen. In de beslissende vijfde set, met het rallypointsysteem, was de spanning volop aanwezig. Mintonette kon het goede spel uit de vierde set voortzetten en trok deze set met 15-9 naar zich toe. De eerste helft van de competitie zit er op en deze 3-2 winst is een prima opsteker voor het vervolg van de competitie. De volgende wedstrijd is vrijdag 21 januari thuis tegen Vrivo 1, aanvang 19.30 uur. Fl, bestaande uit Tjarko Hissink, Peter Bielderman en Mexander Oldenburg, speelde tegen Holyoke 1. Beide sets sloot F1 winnend af met 15-2 en 15-4, Vervolgens kwam de wedstrijd tegen SDS. Ook hier werden beide sets in een hoog tempo gewonnen: 15-3 en 15-2. Ondertussen speelde F2, bestaande uit Jeroen Groothcdde, Niels Marsman en Patrick van Coeverden tegen RIV O 3. Door de goede opslagen van de Holtense jongens werden de sets gewonnen met 15-0 en 15-2. Het was een vriendschappelijke strijd tot het eindsig naal. In de wedstrijd tegen Holyoke 2, bestaande uit zeer jonge spelers, werden ook beide sets gewonnen met 15-4 en 15-3. In Nijverdal kwam het F3-team in de eerste wedstrijd uit tegen RI- VO uit Rijssen. Ondanks goede set-ups van jette Wielaard en het mooie samenspel van Paul Aaftink verloor Holten toch met 8-15 in de eerste en 12-15 in de tweede set. In de tweede wedstrijd tegen SDS uit Haarle liet F3 ven mooie par tij zien. In de eerste set was er prima samenspel, zelfs een prachtige kopbal van Frank Gruyters leverde een punt op. Met de vaste ser vice van Laura Zweers won F3 met 15-3 in de eerste en 15-0 in de tweede set, Beide Mmtonetteteams van klasse F, jongens in de leeftijd van cir ca 9 tot en met 11 jaar, leverden op 18 december een geweldige prestatie.. De wedstrijd vond plaats in Mariënheem. Het eerste team, Fl, bestaande uit Mike en Danny Stegeman, Tjarko Hissink en Peter Bielderrnan (afwezig). De eerste partij weid gespeeld te gen Markel-up. Deze wedstrijd werd ruimschoots gewonnen met 15-7 en 15-0. De tweede partij werd gespeeld tegen mini- Mintonette F3. Deze was spannender en kon maar net winnend worden afgesloten door Fl met de setstanden 15-11 en 15-12. F2, bestaande" uit Alexander Oldenburg, Patrick van Coeverden, Jeroen Groothcdde en Niels Marsman, speelden hun eerste wed strijd tegen RIVO 2 en hun tweede tegen Aastad 1Beide partijen werden ruimschoots door de Holtense jongens gewonnen. Uitslagen: le wedstrijd 12-7 en 15-3. Tweede wedstrijd 15-8 en 15- 3. Alle meisjes E-mimteams speelden zaterdag 15 januari hun eerste wedstrijden in het nieuwe jaar, thuiswedstrijden in sporthal 't Mossink. Me teams waren deze ochtend zeer succesvol. El dat deze keer samengesteld was uit Myrthc, Sanne, Sabine en Inge had als tegenstanders Herman Sans/ Flash uit Nijverdal en RAC uil Almelo. De meiden lieten goed samenspel zien. Soms ha perde de opslag wat, maar als die eenmaal begon te draaien, werd er volop gescoord. De laatste set van de tweede wedstrijd werd zelfs met 15-0 gewonnen. Maar ook de andere sets waren voor Mintonette met 15-2, 15-6 en 15-13. In E2 waren dit keer Anne, Leontien en Ellen ingedeeld. Zij speel den hun wedstrijden tegen Aastad uit Almelo en Vrivo uit Vriezenveen. Deze dametjes lieten zien dat bij Mintonette dc afge lopen jaren veel aandacht besteed is aan wat volleyballen echt is: ze- speelden mooi in drieën en haalden soms bijna onmogelijke ballen van de grond. De goede opslag deed de rest. Dc tegenstanders kwamen cr eigenlijk niet aan te pas, wat ook wel blijkt uit de set standen. Vier maal winst met 15-6, 15-2 en tweemaal 15-0ÜE3-) speelde deze keer maar een wedstrijd. Daarom eerst een warming- up tegen E2. Dat bleek een goede greep, want warmgespeeld be gonnen Demi, Mariska, Anouk en Rianne hun wedstrijd tegen Medusa uit Vroomshoop. De enthousiaste meiden speelden goed samen en wisten daardoor de tegenstander van de wijs tc brengen. De betere opslag en het samenspel aan Mintonettczijde leverde tweemaal setwinst op. Met 15-12 en 15-9 namen de meiden twee punten mee naar huis. De volgende wedstrijden worden over twee weken gespeeld in Haarle. De derde ronde van het Fischer schaaktoernooi werd gewonnen door Dick van der Knaap, die hiermee zijn twee de overwinning boekte in dit circuit. Lange tijd ging het gelijk op tus sen Dick en Ben van der Griendt. Zowel Ben als Dick hadden één nederlaag achter hun naam staan. Ben verloor van Henk Jongman terwijl Dick verloor van Ben van de Griendt. Dick kon afstand nemen van Ben toen deze zijn tweede nederlaag leed en wel tegen Ton van Oijen. Dick liet zich de kaas niét meer van het brood eten al doorstond hij nog hachelijke situaties tegen Bertus van Beek en Gerrit Stevens die beiden verzuimden om Dick zijn tweede en eventueel derde nederlaag toe te brengen. Opvallend was voorts dat Ben van dc Griendt alle vier de Van Beeks als tegenstander kreeg en alle vier zijn partijen won. De tweede ronde Fischer is op 17 januari. Puntentotaal 1 Dick van der Knaap 10 (11 ronden) 2 Ben van de Griendt 9 3 Ton van Oijen 8 4 Gerrit Luggenhorst 71/2 5 HenkJongman 61/2 6 Teun Scheurwater 6 7 Bertus van Beek 6 8 Henk van Beek 6 9 Gerrit Stevens 51/2 10 Bas van Beek 5 11 Dinant van Beek 5 12 Jan van Calcar 5 13 Alrik Baltus 31/2 14 Ronald Klein Teeselink 3 15 Rob Gervcdink Xijhuis 1 16 Rick Romp 1 Opgeven darten om Gouden Keun Toen de volgende morgen de wekker afliep sloeg Romi hem boos uit. Nou had ze vakantie en dan zette ze nog haar wekker. Al mopperend draaide ze zich nog maar eens om, misschien kon ze nog wel weer slapen. Maar in plaats daarvan schoot Romi plot seling overeind. Natuurlijk, ze ging met Anita en Mirjam winkelen vandaag! Floe kon ze dat nu vergeten? Ze sprong uit bed en kleedde zich aan. Toen ze voor de spiegel stond om haar haren te doen schudde ze even het hoofd naar haarzelf. Wat ben je toch ook een warhoofd 's morgens.", mom pelde ze. Toen ze beneden kwam om wat te eten, zat alleen har broertje voor de tv. „Zijn pap en mam nog wakker?", vroeg ze hem. Toen er geen antwoord kwam haalde ze haar schouders op, die jongen zat ook altijd in de tv. Maar goed, daar ging ze zich van daag niet over opwinden, want ze had een leuke dag voor de boeg. Op het station aangekomen wist Romi echter niet meer zo zeker dat de dag zo leuk zou worden: het regende pijpestelen. 'Nou ja, ik spreek An en Mir pas in Deventer, dus ik ga er maar ge woon vanuit dat we gaan. En als het in Eschede ook regend, nou dan gaan we wel naar de bios', dacht Romi. Gelukkig bleek het in Deventer al droog te zijn, dus de meisjes gin gen er vanuit dat dat in Enschede ook wel het geval zou zijn. Toen de trein in Enschede aan kwam, bleken de meisjes tot hun vreugde gelijk te hebben. Vrolijk lachend liepen ze Enschede in. Toen Romi die avond om zes uur bepakt en bezakt eindelijk weer thuis aankwam, plofte ze ver moeid op de bank. Hè hc, zo'n hele dag lopen gaat je niet in de koude kleren zitten. Het is zo mogelijk nog vermoei ender dan een hele dag werken.", pufte Romi. Misschien, antwoordde haar moeder: Maar het is wel veel leuker. Nou kom op laat eens zien wat je allemaal gekocht hebt." Ja, ik wil natuurlijk wel weten waar mijn dochter haar goede geld aan uitgeeft.", grapte haar va der. Ook dit jaar zal er weer worden gedart om Het Gouden Keun. Dit geloot koppeltoernooi staat open voor iedere dartsliefheb ber en is een begrip in Holten. Team OKIA trekt met man en macht aan het koord. Een gezellige drukte was het zondag 16 Januari weer bij café het Bonte Paard tijdens het ge- wichttouwtrektoernooi van de OKIA. Bij de heren plaatselijk, die streden om de Meinders bokaal, streek het team van Holterbroek met de eer. Na een spannende strijd met titel verdediger BV Dijkerhoek kwam Holterbroek als winnaar uit de strijd en behaalde BV Dijkerhoek dc tweede plek. Derde werd dc PAP-combinatie Holten. Bij de jeugd tot en met 17 jaar was TTV Koffiejongens uit Beu- ningen met drie teams erg goed vertegenwoordigd en ook t Hok - de winnaar in deze klasse -komt hier vandaan. Tweede werd Heure en derde Koffiejongens II. Bij de jeugd tot en met 20 jaar had alleen een team van de Koffiejongens zich ingeschreven. Evenals bij dc heren plaatselijk was het ook in de wedstrijdklasse behoorlijk spannend. Van de zes ingeschreven ploegen waren cr twee uit Bergeik Brabant maar de ze jongens waren nog niet hele maal opgewassen tegen het ooste lijk geweld in deze klasse, welke gewonnen werd door OKIA met als tweede Heure en derde MysricWoods uit Bergeik. I-let gewichttouwtrekken heeft al tijd een aparte sfeer. Er is geen le vende tegenstander. De teamle den trekken aan een touw die via katrollen is vastgemaakt aan een gewicht. Trekken en schokken van de tegenpartij is er dus niet bij. Alleen het gewicht is er en dat wordt per keer steeds zwaarder. Flet team neemt plaats op een houten plaat met opstaande voet steunen, welke is bevestigd aan een metalen stellage. De partijen zitten geduldig te wachten op hun beurt in dc zaal rond tafeltjes en drinken een glaasje of bestellen een bord patat. Dat brengt veel gezelligheid met zich mcc en doorbreekt de win terstop van het echte touwtrek ken. De locaties zijn geopend vanaf: 13:00 uur, de inschrijving vindt plaats vanaf: 13:30 uur, wedstrijd begint om: 14:00 uur en het in schrijfgeld is vastgesteld op: 5 gul den. Na deze vier speeldagen zal de winnaar worden bepaald. Darters die aan alle wedstrijden deelnemen mogen hun slechtste resultaat schrappen. Omdat maar drie wedstrijden meetellen, mag ook een dag worden verzuimd. Speeldata en locaties: 23 januari J.C. dc Schure; 20 februari 't Klavier; 19 maart Bierlokal am Bahnhof; 16 april 't Klavier. Sport Blauw Wit Senioren: zaterdag 22 januari: ASV '57 1 - Blauw Wit 1, 14.30 uur (vertrek 13.00 uur); Blauw wit 2-ASV'57 2,12.30 uur. Jeugd: zaterdag 22 januari: Hulzense Boys Al - Blauw Wit Al, 12.30 uur (vertrek 11.15 uur); Blauw wit BI - Vesos BI, 11.00 uur; Blauw wit Cltoernooi sport hal 13.00 uur; Pupillen, spel- morgen sporthal, 9.00 uur. SV Holten Jeugd: zaterdag 22 januari Lochem Al - Holten Al, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); Holten A2 toernooi - Rood Zwart (zaal, ver trek 11.00 uur; Holten Cl toer nooi sporthal, 13.00 uur; pupillen sport en spel morgen sporthal, 9.00 uur. Handbal Zaterdag 22 januari: MB1 thuis te gen DSC 1 om 17.55 uur; MB 2 thuis tegen ASVD 2 om 17.00 uur; MC thus tegen Klarenbeek 1 om 12.00 uur. Zondag 23 januari: Dames 1 thuis tegen Raalte 1 om 11.00 uur; Heren 1 thuis tegen Brummen 2 om 13.10 uur; Heren 2 thuis tegen HCD '97 3 om 12.05 uur; Dames recreanten uit tegen CVO 2 om 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); Dames 2 en dames A, vrij. Mintonette Vrijdag 21 januari: sporthal 19.30 uur: dames 1 Mintonette - Vrivo 1; heren 1 Mintonette - Rivo- Rijssen 5; dames 5 Mintonette - SNS/Savico 12. Sporthal 21.00 uur: dames 2 Mintonette - Vrivo 2; dames 3 Mintonette - Vrivo 3; heren 3 Mintonette - Cupido 2. Maarstraat 19.30 uur: dames 4 Mintonette - Rivo-Rijssen 8. Flaarstraat 21.00 uur: heren 2 Mintonette - Rivo-Rijssen 6. Stokkums Toneel brengt komedie Het Stokkums Toneel, dat 25 jaar bestaat, geeft in februari tien voorstellingen van 'Deerns...dat gif wat!'. Deze vrolijke komedie in het dialect speelt zich af in en om de boer derij de.Oosterhof. De uitvoeringen zijn op 7, 11,12, 14, 18, 19, 21 en 23 februari om 20.00 uur en 9 en 16 februari om 14.00 uur. Ze woorden gegeven in het Gebouwtje bij de school in Stokkum. De Oad-Crossloop kenmerkt -jjch door rennen in een bosrijk gebied. Afdeling atletiek van SV Holten houdt op zaterdag 29 januari de derde cross die mee telt in het O-ad Reizen Crosscircuit. De eerste loop was de Duivencatecross in Nijverdal en vervolgens de Schwarzwaldcross in Rijssen. De laatste zal in Goor worden gehouden. Een kleine groep vrijwilligers van SV Holten, onder aanvoering van Egbert Veneklaas, is al een paar maanden druk met de organisatie van deze crossloop. Deze cross staat in de regio be kend om zijn pittige parcours, maar ook afwisselend cn behoor lijk heuvelachtig. De echte crossUefhebber kan zich er heerlijk in uitleven. Dit geldt met name voor de 10 ki- lometcrdeelnemers. Die moeten namelijk twee keer door dc oranjekuil welke gelegen is achter de Canadese be graafplaats. Dc inschrijving voor de verschil lende afstanden: 1,6 kilometer, 5 cn de 10 kilometer kan tot 15 mi nuten voor aanvang van dc wed strijd en wel op sportpark Meermanskamp aan de Valkenweg. Voor de dagwinnaars zijn er prij zen in natura. De winnaars van het crosscircuit op de 5 en 10 kilo meter ontvangen geldprijzen. Bij de 1,6 kilometer zijn cr ereprijzen En voor alle deelnemers is er een overheerli)ke rookworst van de plaatselijke slachterij. Voor meer informatie: telefoon 0548- 363811. Programma: 1,6 kilometer tot cn met 9 jaar: 13.00 uur, kosten 3 gulden; 1,6 ki lometer 10 tot en met 12 jaar: 13.15 uur. kosten 3 gulden; 5 kilometer se nioren/ veteranen: 13.30 uur, kos ten 5 gulden; 10 kilometer senio ren/ veteranen: 14.15 uur, kosten 5 gulden; Verder: Zaaltoernooi BI, Blauw Wit '66, 22 januari 2000 Gouden Keun Dartstoernooi, Dc Schure, 23 januari 2000,13:30 Senioren zaaltoernooi, Blauw Wit '66,28 januari 2000 Zaaltoernooi Cl, Blauw Wit '66, 29 januari 2000 Zaaltoernooi Dl, Blauw Wit '66, 5 februari 2000 Sportverkiezing van het jaar 1999, Sportcommissiet Vletgoor, 7 februari 2000,20:30 Klaverjassen 4, Blauw Wit '66,11 februari 2000 Gouden Keun Dartstoernooi, t Klavier, 20 februari 2000,13:30 OKIA eindigt als eerste in wedstrijd klasse Het aantal gevonden voorwer- Lezing over schrijvers De Overijsselse Bibliotheek Dienst in Nijverdal geeft op woensdag 2 februari de vierde lezing in de lezingencyclus over boeken en schrijvers. De lezing wordt verzorgd door Dannie Fransen. Zij analyseert het op historische gegevens gebaseerde verhaal in 'De zwarte met het witte hart' van Arthur Japin. In 1837 worden Kwasie en Kwame, twee Afrikaanse prinsen,, als onderpand van een handels overkomst met de Nederlandse regering naar ons land gebracht. In Delft worden de jongens als Hollanders opgevoed. Ver van hun ouders en hun volk verleren zij hun taal en gebruiken. Ze wor den gedoopt en als bezienswaar digheid geïntroduceerd aan het Haagse Hof, waar ze bevriend ra ken met dc koninklijke familie, vooral met Anna Paulowna's dochter, prinses Sophie. De le zing is van 19.30 tot 22.00 uur in het gebouw van de Overijsselse Bibliotheek Dienst aan de Van Alphenstraat 11De toegangsprijs bedraagt 9,50 gulden, inclusief koffie cn een documentatiemap. Voor meer informatie: tel. 0548- 634444.

Holtens Nieuwsblad | 2000 | | pagina 5