'Samenwerking' tussen Oad en P&O bekrachtigd 'Onze zorg is dat de VVD aan de kant komt te staan' Onduidelijkheid en onbehoorlijk bestuur Bewoners Holterberg verwijten gemeente: Agenda Kerk DIENSTEN Burgerlijke STAND Medische DIENSTEN Dichter bij bejaardensoos Op de millenniumborrel bij VVD Holten Ontspanningsclub geeft tweemaal voorstelling Bijeenkomst Passage Heideschoonmaak IVN op Driebelterveld I DONDERDAG 20 IANUARI 2000 Holtens NIEUWSBLAD Vervolg van pagina 1 Lange tijd hoorden we niets meer, maar toen de geruchten de ronde deden over het rioleren van gebie den als de Look, de Borkeld en Espelo, besloten we voor de ze kerheid toch eens te informeren over het hoe en wat rond riolering op de Holterberg. Opnieuw werd ons meegedeeld dat 'wij'niet in het GRP waren opgenomen. Dat was juni '1998. Pas veel later hoorden we dat onze cluster als bijlage bij het raadsbesluit.(eind 1998) over het GRP was meegenomen. Op dat moment wisten we echter ner gens van. Tot ieders verrassing rolde er vo rig jaar mei een brief in de bus - niet eens persoonlijk geadresseerd - waarin de gemeente te kennen gaf dat medewerkers van Witteveen en Bos in april metingen zouden komen verrich ten met het oog op het gereedma ken van het bestek voor de riole ring. Tegelijkertijd werd aangege ven dat we, indien er niet zou worden meegewerkt, geconfron teerd zouden worden met baatbe lasting. Ongelofelijk! Geen haar op m'n hoofd trouwens die aan riolering denkt. Alles met elkaar kost me dat zo'n 20 tot 25.000 gulden ex clusief het onderhoud van de pijp en de pomp op mijn eigen terrein. Het reinigen van mijn septic tank kost nog geen 100 gulden en als ik 'm ooit moet vervangen kost me dat ook stukken minder." De boodschap viel rauw op het dak van de bewoners, die zich in Maandag Vorige week had het in de nacht van zondag op maandag licht gevroren met -2.4 graden in de weerhut, aan de grond werd -4.1 graden gemeten. In Espelo was het nog wat kouder met een mi nimum van -3.4 graden en op klomphoogte was het -5.3 graden. In de eerste helft van de morgen was het nog onbewolkt en zon nig. Daarna vormde zich zeer dichte mist. Deze bleef de rest van de dag hangen. Het werd niet warmer dan -0.1 graden; een ijs dag. Dinsdag Hadden we in de morgen wolkenvelden, afgewisseld door af en toe zon. Het vroor nog licht. De mist waren we gelukkig kwijt Het grootste deel van de middag was het zonnig. Daarna dreven er wolkenvelden van het noorden over en verdween de zon. De maximumtemperatuur kwam uit op 2.8 graden. Een zwakke zuid-westelijke stroming voerde stabiele, vochtige lucht aan. Woensdag Begon met zon en dunne sluierbewolking. Het had licht gevro ren maar veel stelde het niet voor. Holten had een minimum van -0.7 graden en Espelo -0.9 graden. Verder verliep de morgen met zelfde weerbeeld. Later in de middag was er meer hogere middelbare bewolking. Het voelde waterkoud aan. De matige zuid tot zuidwesten wind maakte het extra koud voor het gevoel. Donderdag 's Morgens was het de hele morgen zwaarbewolkt, het bleef we! droog. En zo werd het een grijze sombere morgen. De middag zag er wat vriendelijker uit. We hadden eerst wolkenvelden en af en toe zon daarna veel hogere dunne bewolking waarbij er een wazige zon scheen. Later op de middag nam de bewolking toe op nadering van een zwak koufront. Het 3.4 graden als maxi mum. Vrijdag Viel er in de vroege ochtend wat lichte motregen maar het was niet meetbaar. Verder was het de hele morgen bewolkt, we kre gen daardoor de zon dan ook niet te zien. In de middag bleef het ook bewolkt er viel af en toe een spatje. Het werd een tegenval lende zonloze grijze winterdag. De bewolking had te maken met een koufront dat heel langzaam over ons land trok. Zaterdag Begon eerst zwaarbewolkt en sterk nevelig. Daarna begon het op te klaren vanuit het noorden. De morgen verliep verder met een afwisseling van wolkenvelden en zon. Ook in de middag dreven er van tijd tot tijd wolkenvelden van het noorden uit ons land over, die richtig het zuiden trokken. Toch scheen de zon nog ge regeld. De maximumtemperatuur kwam uit op 4.4 graden. Zondag Hadden we in de morgen veel bewolking en enkele opklaringen. We hielden het niet droog, er viel later op de morgen periodiek lichte motregen. In middag viel er ook van tijd tot tijd lichte motregen. Soms was het even droog. De zon kregen we de hele dag niet te zien ondanks enkele opklaringen. Veel neerslag viel er niet. Wel was het zacht met 6.4 graden. Metco Holten, Freddie Paalman S.M. verband met de aangegeven baat belasting lieten informeren door een aantal juristen en zich in juni per brief - die ondertekend werd door 33 betrokkenen - tot de ge meente wendden. Tot op heden werd geen reactie ontvangen. Arts: weekenddienst: huisartsenmaatschap Holten, Keizersweg 32, te lefoon 363553. Spreekuren uitsluitend voor spoedgevallen: 11.00 en 16.00 uur, zonder afspraak. Apotheek: Vrijheidslaan 7, telefoon 361111. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 en van 16.00 tot 16.30 uur. 'Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de as sistente in de apotheek is. Tandarts: '1'. Lafeber, Henri Dunantstraat 1, Rijsscn. Telefoon 0548 518383. Behandeling uitsluitend na telefonische afspraak. Hervormde Kerk: Zondag 23 januari: 10.00 u Roozenboom/R.K. parochie, oecumenische doopdienst. Nevcndienstcn. 19.00 uur, da. J.W. den Hertog. Collecten: diaconie. Uitgangscollectc: Oecumenische arbeid. Oppasdienst 23 januari: Mevrouw Meyer, Hetty Oolbckking. Dijkcrhock: 10.00 uur, da. J.W. den Hertog. Gereformeerde Kerk: Zondag 23 januari: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder. 15.00 uur, ds. H.P. Mulder. Kindcrnevcndicnsten: Groep 2 en 3 o.l.v. Erma Brouwers; groep 4 en 5 o.l.v. Jannv Beltman. Groep 6 en 7 o.l.v. Erna Nijkamp. Collecte: 2/3 Oec, Binnen- en buitenland. 1/3 Kerk. Tweede collecte: Div. Kerkelijke activiteiten. Oppas: 0-3 jaar: Patty de Bie, Marieke Tromop, Karin Tromop. 3-5 jaar: Karen Lubberdink, 'José Klein Nagclvoort. Evangelie Gemeente De Loofhut: Zondag 23 januari: 10.00 uur. Dicsscnplas: woensdag 26 januari: da. J.W. den Hertog. Katholieke Kerk: Zondag 23 januari: 10.00 uur, Oecumenische viering in Hervormde Kerk. Voorgangers zijn pastor Hogenelst en dominee Roozcnboom. Geen viering in Irene. Nieuw Heetcn: Zaterdag 22 |anuari: 19.00 uur. Gezinsviering. Voorganger pastor Hogenelst. Zondag 23 januari: 9.00 uur. Communieviering. Werkgroep Liturgie. Okkcnbroek: Zondag 23 januari 10.00 uur, ds. A.N. Doornhelm uit Markclo. Uitgangscollecte: Oecumenische arbeid. Bijbelgenootschap. Ook de persoonlijke verliepen moeizaam. Warneke: "Dat geldt overigens zeker niet voor het totale ambtenarenappa raat, maar voor slechts enkele mensen. Toen we aangaven dat verscheidene bewoners zeer zeker geen baatbelasting wilden betalen, waardoor er een flink gat in de 'ri oolbegroting' zou worden gesla gen, werd trouwens doodleuk ge antwoord dat het ontbrekende geld wel zou worden aangevuld met gemeenschapsgeld. Onvoorstelbaar gewoon." Jo Roelofs droeg tijdens de Nieuwjaarsbijeenkomst van de bejaardensociëteit Holten en kele gedichten voor. De aanwezigen luisterden onder andere naar 'Geen beroep', 'De predikant' en 'de Wasseldook'. Na de pauze kon iedereen zich ver maken met de stoelendans. De vlugheid en armen werden weer naar hartelust getest. Mevrouw Paalman en mevrouw Maats wa ren de gelukkigen. Tijdens een presentatie op de Vakantiebeurs in Utrecht, twee jaar geleden, gingen Oad Reizen en P&O North Sea Ferries een unieke samenwer king aan. P&O North Sea Ferries bleef daarbij de ver trouwde, comfortabele over tochten naar Hull in Midden- Engeland aanbieden, terwijl Oad Reizen de arrangementen in Noord-Engeland, Schotland en Wales ging verzorgen. Iets wat tot die tijd door P&O North Sea Ferries zelf werd verzorgd. Een terugblik op de afgelopen twee jaar leert dat de aanpak van destijds een schot in de roos is ge weest. Dat bleek uit de woorden van zo wel Peter van den Brandhof, Managing Director P&O North Sea Ferries en Joop ter Haar, Algemeen Directeur van Oad Reizen. Twee professionele organisaties die zich allebei concentreren op waar ze specialisten in zijn heeft geleid tot een duidelijke groei van het aantal, passagiers op de bestemmingen, Schotland, Noord-, en Midden Engeland en Wales. Vorige week werd op de Vakantiebeurs in Utrecht, met het ondertekenen van een nieuw con tract, de samenwerking tussen beide organisaties bevestigd. Onder het toeziend oog van reis agenten en journalisten werd de samenwerking met een pennens treek van beide heren bekrach- rigd. Na de ondertekening werd met al le genodigden het glas geheven op ondertekenen Peter van de Brandhof i rad. (Foto: Rinus Vrijdag) Onder toepend ook van Oad Reiden het een succesvolle samenwerking. Oad Reizen voorman Joop ter Haar maakte nog eens duidelijk dat de samenwerking met P&O North Sea Ferries destijds een goede keuze is geweest en voor de toekomst alleen nog maar beter kan worden. Ter Haar doelde daarmee op de komst van twee megaferries in P& O North Sea Ferries en Joop ter Haar 2001. De twee nieuwe schepen zijn niet alleen van alle gemakken voorzien, ze zijn ook enorm groot zodat de oversteek van Rotterdam naar JTull en Zeebruggcn naar Huil nog meer dan voorheen een echte Noordzeecruise wordt. Reden voor P&O North Sea Ferries om de krachten te blijven bundelen met een gerenommeer de touroperator. Beide schepen, met een lengte van 215 meter kunnen 1360 passagiers vervoe ren, telt 546 hutten, heeft een ca paciteit voor 250 auto's en 400 vrachteenheden. Het eerste schip komt in april 2001 in de vaart. De tweede volgt in december van dat jaar. WD Holten heeft maandag een millenniumborrel gegeven in café De Biester. Alhoewel de zaal goed was gevuld, bleken vooral de Holtense WD'ers af wezig. Toch was hier zeker geen reden toe, want de plaat selijke partij had zwaargewich ten als Provinciale Statenlid Berend-Jan Bussink en Tweede Kamerlid Gert-Jan Oplaat uitgenodigd. De laatste liet weten bezorgd te zijn over de opiniepeilingen. 'Als er nu verkiezingen zouden zijn dan wordt het waarschijnlijk een kabinet van PvdA, CDA en Groen Links', geeft Oplaat aan. 'Onze grote zorg is dat de WD daarbij aan de kant komt te staan.' Geen goede vooruitzichten voor een partij die tijdens de laatste lan delijke verkiezingen zeer sterk naar voren kwam. Bussink vult hem in zijn oogpunt aan: 'Als je in de oppositie terecht komt, dan zit je naast de kassa en weet je niet wat er wordt: uitgege ven. Ik ben daarom blij dat we een gedeputeerde hebben in de pro vincie. Dan doe je mee; dan praat je mee.' Oplaat haalde, net als Bussink, en kele landelijke en regionale knel punten aan als de Hanzelijn en het boren naar Waddengas. 'WD staat daarbij alleen', vertelt hij. Het blijkt mogelijk te zijn het gas omhoog te halen zonder aantas ting van het milieu. Je moet wel om de tafel blijven zitten met de NAM, maar de VVD blijft voor.' Zijn mening over het terugdrin gen van de auto is uitgesproken: 'Het wordt tijd dat er wat aan de knelpunten wordt gedaan, want je staat hier bij Deventer al in de fi le', begint het Tweede-Kamerlid. 'Het autootje pesten heeft niet ge werkt. Geef dat dus maar op.' Oplaat ziet slechts nog twee mo gelijkheden: 'Op dezelfde weg doorgaan of beton storten'en meer wegen aanleggen.' Ook Bussink heeft het over de verkeersproblemen. 'Ga 's och tends de A 1 op en je loopt vast bij Deventer. Het bedrijfsleven is daar de dupe van.' Hij vertelt dat de Provincie Overijssel daarom in breder verband is gaan kijken en ook andere provincies als Gelderland erbij heeft gehaald. 'Je moet met elkaar een vuist maken tegen Den Haar. Dan kan Overijssel niet alleen doen, want met elkaar sta je veel sterker', vindt hij. 'Anderen hebben ook zo hun knelpunten en wensen, die je kunt verwerken in je standpunt- naar Den Haag toe.' Het autootje pesten heeft hem ook niet kunnen bekoren. 'Je ver bant de auto niet meer uit het ge zin.' De mobiliteit zit er bij men sen ingebakken, want dat geeft ze comfort.' Op dat moment rijdt er Aandachtig wordt er geluisterd naar de gasten Gert Jan Oplaat en Berendjan Bussink. (Foto: Peter Bulthuis) net een trein voorbij, waarvan de trillingen duidelijk in de zaal te voelen zijn. Hierdoor komt de opmerking: 'En de trein dan?' Bussink vindt het luxe vervoer, maar zeker geen plaatsvervanger de auto. 'Mijn zoon gaat r dan is-ie er een stuk sneller dan met de trein', vertelt hij. 'De bus rijdt op het platteland maar een keer per uur, daardoor blijft de auto nodig.' Verder wil hij bena drukken dat Overijssel niet de doorvoerhaven van het westen r naar school, want moet gaan worden. 'De A 1 moet samenwerking met Gelderland. Overleden: B.J, Mulder, i jaar; J.G. Klein Nagelvoo jd 74 jaar; M. Vèneklaas-Lubberser t-Middelesch, oud 77 jaar. De toneelvereniging Christe lijke Ontspannings Club geeft op vrijdag 11 en zaterdag 12 fe bruari, in de ont moetingsruimte van de Kandelaar, uitvoeringen van de klucht Mag ik U voorstellen van Jay Tobias. l iet stuk speelt zich af in het huis van een jonge advocaat. Het be zoek van een oom uit Oklahoma, en de uitnodiging van een tante zorgen voor de nodige komische en dwaze De leden van de toneelvereniging zijn al 'maanden druk om straks iets moois op de planken te kun nen brengen. Teksten worden in het hoofd gestampt en licht en ge luid getest. Daarnaast wordt er veel aandacht besteed aan de aan kleding van het podium. De voorstelling wordt tweemaal gehouden, zodat iedereen de kans krijgt het stuk te kunnen zien. De aanvang is beide keren om 20.00 Kaarten zijn voot 7,50 gulden verkrijgbaar bij boekhandel Hcusinkvckl, en indien voorradig ook 's avonds aan de zaal. Passage Holten houdt op don derdag 27 januari in de Kandelaar een bijeenkomst. Het gaat om de jaarvergade ring met aansluitend een spe ciale gast. Het is de eerste avond van het nieuwe jaar voor Passage Holten. Daarom wordt er een jaarverga dering gehouden. Na het huishoudelijke gedeelte, zal Herman Koopman van Oudheidkamer Hoolt'n een diale- z.ing geven. Het gaat om foto's van oud-Holten. Belangstellenden zijn van harte welkom. De avond begint om 20.00 uur. IVN afdeling Markelo gaat op zaterdag 22 januari aan de slag op het Driebelterveld om een stuk heide te schonen. Iedereen wordt van harte uit genodigd om daarbij te helpen. Op deze manier draagt wordt een steentje bijgedragen aan het m ere houden van dit schitteren stukje landschap in Markelo. Om heide mooi te houden dient het regel matig ontdaan te worden van al lerlei jong opgekomen bomen, zoals berken en dennen. Dit kan door begrazing of, indien dit niet mogelijk is zoals op het UimrSIINfORMATlEENZ. Foto-expositie Oud-Holten, Holtens Nieuwsblad en Oudheidkamer Hoolt'n, Diessenplas, 1 december 1999 tot j en met 31 januari 2000 Millenniumexpositie, SoCuWe, Boschkamp, 13 decern- bcr 1999 tot en met 28 januari 1999 Passage, jaarvergadering en dia's over Holten door Herman Koopman, De Kandelaar, 27 ja nuari 2000 Jaarvergadering, NBvP Dijkerhoek, 27 januari 2000 Holterbergcross, Oad Reizen en SV HoltenHolterberg, 29 januari 2000 Openbare regiobijeenkomst RPF, Kandelaar, 31 januari 2000, 19:45 Feestavond van Club Oudstrijders Holten, Restaurant Vosman, Restaurant Vosman, 2 februari 2000,19:30 Uitvoering toneelstuk Mag ik u voorstellen. Christelijke Ontspanningsclub, Kandelaar, 11 februari 2000 en 12 februari 2000,20:00 Passage, Thuiszorg vertelt over professionele en vrijwillige thuis- zorg, De Kandelaar, 24 februari 2000 Toneeluitvoering Café de Twee Gezusters, Toneelclub OCH, Irene, 25 februari 2000, 20:00 Bach-concert, Basisschool De Regenboog, Nederlandse her-i vormde kerk, 10 maart 2000,; 19:30 Literaire avond door Geert Mak, Stichting Kunst en Cultuur Holten, Bibliotheek, 15 maart 2000 Voorjaarsconcert HMV, Kandelaarl7 maart 2000,20:00 Passage, schaapherder toont dia's over zijn werk, De Kandelaar, 23 maart 2000 Toneeluitvoering in samenwerking met DAT. 1 april 2000 Passage, creatieve middag, De Kandelaar, 12 april 2000, 14:00: tot 16:00 Lompenactie HMV Dorp Holten, 14 april 2000,18:00 Jovink The Voederbietels, Espelo, 14 april 2000 Lompenactie HMV Buitengebied, 12 mei 2000,18:00". Nights of the proms, Kalfstermansweide, 17 juni 2000 Boeldag HMV, 1 juli 2000,09:00 j Sploder Revue, Espelo, 7 juli. 2000 Sploder Feest, Espelo7 juli 2000, tot en met, 9 juli 2000 Optocht Sploder Feest, EspeloS juli 2000 Koningsschieten, De Eendracht, 8 juli 2000 Fruhshoppen, Espelo, 9 juli 2000 Triathlon Ballooning, Stichting Triathlon Holten, t Vlctgoor, 14 juli 2000 Triathlon Holten, Stichting, Triathlon Holten, 15 juli 2000 Braderie, Holtense Handelsvereniging, Centrum Holten, 19 juli 2000 Dorpsfeest, Centrum Holten, 25 juli 2000 tot en met 29 juli 2000 Houthakkersfeest, Centrum Holten, 2 augustus 2000 niet alleen dienen als verkeersader waar snel door Overijssel heen gereden kan worden. Daarom moet er wat aan de infrastructuur worden gedaan om van de A 1 een toeristisch tussenstation te maken.' Hij wil dit gaan doen in Driebeltei cld, door menselijke arbeid. Zo kan 's zomers weer in tens worden genoten van prachti ge paarse kleuren. Neem tuin- handschocnen en iets te eten mee, want buitenwerk maakt hongerig. Voor koffie en thee wordt ge zorgd. Verzamelpunt en rijd: za terdagmorgen 22 januari om9.00 uur op de parkeerplaats van cam ping Montc Bcllo aan de Goorseweg. Einde werk ongeveer 12.00 uur. Deelname is gratis, voor goed handgereedschap wordt gezorgd. Hollens NIEUWSBLAD Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Oostelijke Weekbladpers BV, be horende tot Wegener Arcade NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtings-be- stuur W.H. Bevers, secretaris, Kollingserf 4, 7451 XC Holten, Directie: j V .Munsterman Hoofdredacteur: Mw_ G. Arcndscn-Ticbcn tel. 0314 - 33 54 10 (privé) Eindredactie: Peter Bulthuis cn Peter Koehorst Peter Bulthuis Telefoon: 0548-36 67 99 Fax: 0842-11 67 34 Mobiel: 06-54 93 58 41 E-mail: bulthuis@cistron.nl Peter Koehorst Telefoon: 0548-36 71 57 Mobiel: 06-51 29 45 18 Adres redactie: Kerkhofsweg 18, 7451 BG Holten, telefoon 0548-36 38 03, fax 0548-36 64 97 Redactioneel medewerker: Joke Oostcrvclt, telefoon 0548-36 78 41. fax 0548-36 "9 51 Meteorologisch medewerker: Freddie Paalman, telefoon 0548-36 40 07 (voor alle weersinformatie) Advertenties: Getfcrtsingcl 41, "513 GA Enschede, telefoon 053-484 24 50 Orders worden afgesloten en uitge voerd overeenkomstig onze algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel cn Fabrieken te Enschede. iseurs: kantoor: al leen op dinsdag tot 14.00 uur telefoon 0548-363803 cn fax 0548-366497; an dere werkdagen telefoon 0548-519797 en fax 0548-519798. Henk Schotten, mobiel 06-51 19 83 21 Otto IJ speen, mobiel 06-51 19 83 42 Advertenties kunt u in Holten opgeven bij: G W. Knapen, I jrenseweg 3, tele foon 0548-36 12 24 tot dinsdag 12.00 uur, of het kantoor aar. de Kerkhofsweg 18. Abonnementen en klachten bezor ging: familie Bouw huis, Aalpolsweg 6,

Holtens Nieuwsblad | 2000 | | pagina 3