Groot aantal deelname Beemd en Bergtoer Bert Kolkman winnaar jaarlijkse Welink Bokaal Sport AGENDA Rijssen blijkt te sterk voor schaakteam 2 SV Holten HMV zet jubilarissen in zonnetje tijdens receptie MAC Holterberg 55 jaar Alleen schaker Ton van Oijen ziet winst tegen Winterswijkse WSG1 I DONDERDAG 13 IANUARI2000 Holtens NIEUWSBLAD Blauw Wit Senioren: Zaterdag 15 januari: Hulzense Boys 2 - Blauw Wie 2, 12.30 uur (vertrek 11.15 uur); Hulzense Boys 1 - Blauw Wit 1, 14.30 uur (vertrek 13.15 uur); Blauw wit 3 in de sporthal, 17.00 Jeugd: Blauw Wit Al sporthal 13.00 uur; Blauw Wit BI - Hulzense Boys BI11.00 uur. Zaal: Vrijdag 14 januari: DAVO 1 - Blauw Wit 119.30 uur (vertrek 18.30 uur); E.B.V.Z. '85 8 - Blauw Wit 2, 19.00 uur (vertrek 18.00 SV Holten Jeugd: Zaterdag 15 januari: Holten Al toernooi sporthal ,13.00 uur. Holten A2 - Lochem A3, 13.00 uur; ABS BI - Holten BI, 14..30 uur (kunstgras) vertrek 13.30 uur; ABS Cl - Holten Cl, 12.30 uur (kunstgras) vertrek 11.30 uur; C2 toernooi Rood Zwart, 11.30 uur (zaal) vertrek 10.30 uur. Handbal: Zaterdag 15 januari: Jeugdteams vrij. Zondag 16 janu ari: Dames 1 thuis tegen DSC 1 om 11.00 uur; Heren 2 thuis tegen Overwetering om 12.000 uur; Heren 1 thuis tegen The Flyers om 13.10 uur; Dames 2 thuis te- gen DSC 2 om 14.15 uur; Dames A thuis tegen Zwolle om 15.20 Volleybal Mintonctte: Vrijdag 14 januari: Sporthal 19.30 uur: Dames 1 Mintonette - SNS/MTSH 3; Dames 5 Mintonette - Harambee 6; Fleren 1 Mintonette - Tornado- Geest 1. Sporthal 21.00 uur: Dames 2 Mintonette - Flash stars 1; Dames 3 Mintonette - RAS Haaksberg 2; Heren 2 Mintonette - I-lolyoke 3. Maarstraat 19.30 uur: Dames 4 Mintonette Arke/Pollux 5; 21.00 uur, Heren 3 Mintonette - I-Iolyoke 2. Verder: Zaaltoernooi Al, Blauw Wit '66, 15 januari 2000 Gewichtstouwtrekken 2000 om Meindersbokaal, TTV Okia, Bonte Paard, 16 januari 2000, 11:00 Zaaltoernooi BI, Blauw Wit '66, 22 januari .2000 Senioren zaaltoernooi, Blauw Wit '66, 28 januari 2000 Zaaltoernooi Cl, Blauw Wit '66, 29 januari 2000 Zaaltoernooi Dl, Blauw Wit '66, 5 februari 2000 De deelnemers reden door %eer verschillende landschappen. Zo kwam de route ook langs een koeienstal. (Foto: Jo De fietsers die afgelopen zon dag vroeg van start gingen in de dertiende Beemd en Bergtoer van de Wielervereniging Holten moesten, met name op de ver harde wegen, voorzichtig manoeuvreren om op de been te blijven. Gelukkig deden er zich geen ernstige valpartijen voor. Na verloop van tijd priemde het zonnetje door het wolkendek, verdween de glad heid en was het volop genieten van de met rijp bedekte natuur. Met 1598 fietsers werd dc record deelname van vorig jaar zeer dicht benaderd. In tegenstelling tot vo rig jaar stond er dit keer ook een veldtoertocht in het Twentse Losser op dc toertochtkalender van dc Nederlandse Toer Fiets Unie (NT'FU). Daar stond tegen over dat een toertocht in Voorthuizen was afgelast waar door veel deelnemers uit Midden- Nederland alsnog naar Holten to gen. Er kozen 563 fietsers voor dc 30 kilometer route, dc andere 1035 deelnemers kozen voor de 50 kilometerroute. De veldtoertocht speelde zich voornamelijk af op de wegen en paden op de> Zuurberg, Beuseberg, Borkeld en Holterberg. De regen van de voorbije dagen had er voor ge zorgd dat de deelnemers een pitti ge route kregen voorgeschoteld. Vooral op de zuigende zwarte aar de van de Flolterenk en Lookerenk zag je veel deeln vertwijfeld naar de afstelling van hun remmen kijken. Daarnaast werd de conditie van de deelne mers op de proef gesteld door het geaccidenteerde terrein rondom Holten. De Wielervereniging Holten orga niseert de volgende toertocht op zondag 5 maart a.s. Traditioneel wordt dan het wegseizoen geo pend met de 50 kilometer lange Omloop van Flolten. Goede start voor handbaldames Het dames 1 team van SV Holten maakte een goede start in het nieuwe millennium door de uitwedstrijd tegen midden moter Schalkhaar winnend af te sluiten. Halverwege de eer ste helft liep Holten makkelijk weg van de gastvrouwen en leidde het verdiend met 3-7 bij rust. Na de rust was Holten even niet bij de les en zag Schalkhaar kans terug te komen tot 6-7. Verder lie ten de dames het niet komen. Met beter spel en makkelijk scorend werd alsnog de verdiende 9-12 winst bereikt. Scores: Margot ter Schure 3; Maaike Leenen, Jessica Smit, Judith Tiekink 2; Michelle den Bouwmeester, Annemaire v.d. Maat, Pauken Schooien 1 Juniorentoernooi v in Mossink De A-junioren van Blauw Wit spelen zaterdag 15 januari hun jaarlijkse zaaltoernooi in sport hal 't Mossink. De wedstrijden starten vanaf 13.00 uur. Naast Blauw Wit ko men ook de A-junioren van Witkampers, ABS en SV Holten in actie. Alle elftallen maken twee teams die in twee poules tegen el kaar uitkomen. Om 16.00 uur be ginnen de wedstrijden om de eindstand. De finale begint om 16.45 uur. Ook voor de B- en C-juniorcn is een dergelijk toernooi opgezet. De C-jeugd speelt op 22 januari en de B-jcugd op 29 januari. Op 5 februari sluiten de D-pupillen de reeks zaaltoernooien af. Nieuwjaarsloop N ijverdal Uitslagen Holtense atleten: 2 kilo meter: 1. Rob Marrissink, 6.59 rrun; '1. Marije Dangremond, 8.03 min; 5. Gijs Marissink, 8.01 min. 5 kilometer. 14. Hendri Mecsterberends, 21.0.3 min.; 22. Henk Mcesterberends, 22.31 min. 21 kilometer: 4. (veteranen) chris Offringa, 1 uur 20.33; 2. (veteranen) Marjet Marissink 1 uur 36.24. Puike prestaties tijdens crossloop en schieten bij Blauw Wit De activiteitencommissie van Blauw Wit hield zaterdag 8 ja nuari onder aanvoering van Erik Aanstoot een prima cross loop. De organisatie kan terug zien op een geslaagd evene ment dat veel deelname kende. Aansluitend was er voor de lief hebbers de gelegenheid met schietvereniging De Zaagmolen uit Dijkerhoek met scherp te schieten. Ook bij de ze activiteit was er een goede deelname. Dc eerste pupillen gingen 's mor gens om 10.00 uur van start voor hun crossloop over en langs dc velden van 't Vletgoor. Bijna alle pupillen hadden zich aan de start verzameld zodat hel: daar een drukte van belang was. Bij de start wachtte dc eerste hindernis vaten dragenwaarna het parcours moest worden gevolgd en deelnemers nog meer spelletjes tegenkwamen. Enkele andere onderdelen waren doelschieten, schutting klimmen en bal gooien. Bij de meisjesgroep was Jeanine Beldman in een tijd van 8.46 het: snelst. Bij de D-pu pillen werd Marco van Dijk met 7.55 winnaar. De E-pupillen kon den drie prijzen verdelen. Gijs Klein Nagelvoort was met 8.01 25 seconden sneller dan Jurgen van Dijk in 8.26. Derde werd Matthijs Hulsman in 8.29. Ook de F-pupil- len streden voor drie prijzen. Wout: van Zoelen was hier de snelste. Hij scoorde ccn tijd van 8.48. Op de tweede plaats eindig de Joris Nije Bij van ck in 8.49. Hij was een seconde sneller dan Paul Kuipers in 8.50. De B- en C-juniorcn vertrokken om 1 '1.00 uur voor hun crossloop. Het parcours was ook uitgezet over 't: Vletgoor alleen moesten deze deelnemers de dubbele af stand overbruggen. Vooral bij het: vaten dragen kwamen zij cr achter dat het zwaarder en lastiger was dan het zich in eerste instantie liet :n. Toch kwamen deze juni- ot: acceptabele tijden. Jurgen y.-zM Kolkman werd eerste bij de B- jeugd in 12.51 en Arian Vorkink pakte dc eerste prijs bij de C-juni- oren in 13,51. De A-junioren gingen 's middags om 13.00 uur van start. Hun par cours was uitgezet in de Beuseberg aan dc voet: van de Zuurberg. Ook dc diverse senio- rengrocpcn gingen om 13.00 uur van start. Winnaar van de We/ink- Bokaal van het vorig jaar Richard Beldman, had vooraf aangegeven niet mee te strijden voor de bo kaal. Hij liep buiten mededinging mee. Zijn tijd bleek achteraf toch weer dc beste. Dc strijd om de Welink-Bokaal werd hierdoor on voorspelbaar. Er waren diverse kandidaten, maar het was Bert Kolkman uit het vierde elftal die de snelste tijd op de klokken bracht. Hiermee veroverde hij dc Welink-Bokaal. Bij dc A-junioren was Gijsbrccht Beldman het: snelst. Zijn tijd. werd 19.08. Ma.rnix Scholman op bijna een minuj.it keurig tweede. Beide A- I bleken sneller dan de stekend gebruik gemaakt. Diverse winnaar van de Welink-Bokaal. groepen van vier personen had- De tijd van Bert Kolkman .was den zich vanaf 13.00 uur opgege- 20.11. ven. Hieronder bevonden zich ook diverse damesteams. Hier Van de mogelijkheid om te schie- was het meedoen echter belang- ten met Dc Zaagmolen werd uit- rijker dan het winnen. Het eerste schaaktcam van Rijssen is vorig jaar afgezakt naar de derde klasse SBO en daarom traden zij nu aan tegen Holten 2. Het werd een onge lijke strijd. Op papier waren de Rjjssenaren veel sterker dan de Holtenaren, en dit bleek ook in de praktijk. Alrik Baltus won in de opening een pion, maar haalde zich daarna zoveel problemen op dc hals dat hij snel daarna materiaal en de partij verloor. Jan van Calcar ver ging het al niet beter. In de ope ning verloor hij een pion en kreeg een slechte stelling. Daarna zag hij een eenvoudige stukwinst niet en verloor een toren. Toch vocht hij terug en bereikte uiteindelijk een gelijkstaand toreneindspel, wat hij echter zodanig mishandelde dat het punt alsnog naar dc tegenstan der ging. Bas van Beek won door goed spel een kwaliteit, maar de tegenstan der kon het hem nog juist moeilijk genoeg maken. De remise was een beloning voor het goede spel van de Holtense jeugdkampioen. Dick van der Knaap hield lange tijd de stelling in evenwicht. In Uitslag dameswaterpolo Het dameswaterpoloteam speelde zaterdag een uitwed strijd tegen Steenwijk '34. In de eerste periode scoorden de Holtenaren het eerste doelpunt dat even later werd gevolgd met een tegengoal. Ze wisten de periode met 1-2 af te sluiten. In de tweede periode kwamen de dames van Twenhaarsveld vlot op dreef en wisten maar liefst vier goals te maken. Met een stand van 2-6 gingen ze de derde periode in. Ook in deze periode was het spel volledig in handen van dc I-Ioltenaren 2-9. Gelijk in de vier de en laatste periode scoorde Steenwijk nog een keer. Holten maakte er ook een, maar kreeg voor het eind nog een tegengoal. Twenhaarsveld won met 4-10 en nam twee punten mee naar huis. het eindspel, bij tijdnood van dé tegenstander, kreeg hij een winst- plan voor ogen. Hij vermeed daartoe een afwikkeling die remi se door eeuwig schaak zou heb ben opgeleverd. Helaas, toen hij en alle omstanders dachten dat de winnende zet werd uitgevoerd, bleek hij een kleinigheid te heb ben overzien, waarna de nul een feit was. Roelf de Jonge hield ook lang het evenwicht vast, maar de grotere routine van zijn tegenstander kostte in het eindspel ccn paar pionnen, en dat leverde dan ook verlies van de partij op. Als laatste was Bertus van Beek nog bezig. In het eindspel had Bertus dc tegenstander onder druk, maar zijn tijd was bijna op. Toen een laatste aanval net niet bleek door te slaan, werd de vrede getekend. De einduitslag van 1-5 kwam als volgt tot stand: Dick van der Knaap - J. BrinkmanO-1 Bertus van Beek - G. Aalderinkremisc Bas van Beek - W. Thomarcmise Roelf de Jonge - J. BcldmanO -1 Jan van Calcar - j. RoosinkO -1 Alrik Baltus - J. KuijtO - 1 Voordes en Westerik 50 jaar lid In de vernieuwde zaal Vosman zette HMV zaterdagavond tijdens de jaarlijkse nieuwjaarsbijeenkomst zeven jubilarissen in het zonnetje. Twee van hen, de orkest- en bestuursleden Gerhard Voordes en Henk Westerik, ontvingen een gouden insigne vanwege hun maar liefst 50-jarig lidmaatschap. Henriëttc Vorkink en Gerrit Willems, beiden verbonden aan de drumband, zijn 25 jaar lid en kregen een zil veren insigne. Vorkink is dc cc-rstc vrouw die zilver viert bij dc drum band. Moeder van de majorettes Rikie Pinkert werd gehonoreerd vanwege haar koperen HMV-jubileum: 12,5 jaar. Het is vooral dankzij haar dat de majorettes er bij optreden alüjd keurig verzorgd uit zien. Evenals de majorettes Samanthika Ulfman en Sonja Bult ontving zij een ver zilverde baton (dirigeerstok) die aan een kettinkje kan worden gehan gen. Samanthika en Sonja zijn 8,5 jaar actief bij de majorettes. Op zichzelf geen echt jubileum, maar omdat slechts weinigen uit de groep 12,5 jaar vol maken, besloot HMV tot het invoeren van deze mijlpaal. Niet aanwezig, maar wel jubilerend, waren Karin Haverslag (orkest) cn Henri Vcltkamp (drumband.) Beiden zijn 12.5 lid van HMV. Het was Voordes zelf die zes jubilarissen toesprak en hen dc onderscheiding overhandigde. Tot zijn verrassing nam daarop vice- voorzitter Teunte-Krooshof het woord om ook hem te huldigen. Op aandringen van zijn moeder» die haar zoons muzikale talent al enige tijd in dc gaten had, kwam Gerhard Voordes op achtjarige leeftijd voor het eerst in aanraking met de muziekvereniging. 'Na een aantal lessen noten lezen kwam hij al vrij snel in her grote orkest', aldus Teurüe. "Eerst speelde hij banton, gevolgd door trompet, trombone eri tegenwoordig de bas.' Drieëntwintig jaar al maakt Voordes deel uit van het I IMV-bestuur. Via lid, secretaris cn vicc-voorzktcr tot voor zitter. Een functie die hij inmiddels tien jaar bekleedt. Teurtic wees op Voordes' liefde voor aansprekende optredens, zoals jaren terug de uitvoering van lm miss'n Ross! op de Smidsbelt, dc taptoes en het spe len op de Canadese begraafplaats. Dc nieuwjaarsbijeenkomst was tra ditiegetrouw georganiseerd door de actieve supportersvereniging van HMV. Voorzitter G. Vorkink blikte kort temg op 1999 en wees on der meer op de Boeldag en de vrije markt. Naar zijn zeggen is deze- laatste nergens in de regio zo goed georganiseerd als in Holten. Een compliment dus voor de organisatoren. Met een druk bezochte en zeer gezellige receptie startte Motor en Automobielclub De Holterberg zondagmiddag 8 januari het nieuwe jaar. Voorzitter Jan Wansink liet in zijn nieuwjaarsrede het afgelopen jaar de revue passeren. Een verenigingsjaar met voor- en tegenspoed. Diverse wedstrijden in het voorjaar moesten vanwege de weersge steldheid worden afgelast, terwijl andeie auto- en motorsportcvenc- menten in alle opzichten als prima geslaagd konden worden be schouwd. Ook stond hij even stil bij het overlijden van twee zeer ac tieve MAC'ers in het afgelopen jaar. Een woord van dank richtte hij tot al degenen die zich op welke ma nier dan ook in het afgelopen jaar hebben ingezet om MAC De Holterberg draaiende te houden. Met een blik op het nieuwe jaar deed Wansink opmerken het voor dc MAC toch wel een bijzonder jaai: is. Dit jaar immers viert de club haar 55-jarig bestaan en kijkend naar de activiteitenkalender constateerde hij dat de MAC nog steeds jong van haft cn springlevend is. Ruim veertig -activiteiten staan er op de MAC-agenda 2000. 'Her jubileum zal niet groots gevierd worden', aldus Wansink, 'Maar met twee motorsportwedstrijden welke meetellen voor het Open Nederlands Kampioenschap, wordt het jubileum toch wel het nodige luister bijgezet.' Op 11 maart zal de 54e MAC-Voorjaarsrit plaatsvinden, de Dutch Open Ênduro welke haast niet meer weg te denken Is van de MAC- kalendcr. En op 1 oktober zal het prachtige Zuufbergcircuit het decor zijn van de KNMV Dutch Open Motocross Solo's. Deze wedstrijd spreekt tot de verbeelding van elke organisator. En MAC De Holterberg is dan ook bijzonder in haar sas dat de KNMV deze wed strijd aan haar heeft toegewezen. Het betreft de op een na laatste wedstrijd, Het eerste schaakteam van SV Holten speelde tegen WSG 1 uit Winterswijk. Het moest de strijd met verlies afsluiten. De enige Holtense winstpartij kwam op naam van Ton van Oijen. In een Dame-Indische opening bleef de zwartspeler (WSG) zitten met een geïsoleerde centrumpion. Die kon door Ton gemakkelijk geblokkeerd worden. Ton moest nog wel even oppassen voor een matdreiging maar toen die weer legd was, bleken de diverse zwak tes van de zwarte stelling dodelijk. Ben van de Gricndt cn H. Aalbers waren als eerste klaar. Dc witspe- ler (Aalbers, WSG) offerde een Paard en kreeg hiervoor een mooie aanval. Met secuur verde digen kon Ben mat of stukverlies te voorkomen. Toen de witte aan val niet doorsloeg wist Ben nog Aalbers kon met eeuwig schaak nog net onrsnappen. Gerrit Luggenhorst stuurde vanuit de opening rechtstreeks aan op remi se. Dat het dichtspijkeren van een stelling niet van gevaar ontbloot was, bleek echter ook in deze par tij. Abbink was zo vriendelijk om remise aan te bicden wat Gerrit accepteerde. Henk van Beek speelde tegen Vulic ook remise maar had eigenlijk moeten win nen. De stelling van Vulic ken merkte zich door drie gatenkazen. Aan de onderste vier borden be gon het goed mis te gaan voor de Holtenaren. Henk Jongman kwam tegen Van de Laar een pion achter te staan en toen zwart ook nog een toren won was de strijd gestreden. Cees Olij en B. te Sligte gingen lange tijd gelijk op. Tegen het einde van de partij, met het bord nog vol met stukken, werd Cees echter pardoes mat gezet. Gerrit Stevens cn H. Meijer ble ven lange tijd in evenwicht, Meijer kwam met een geïsoleerde c-pion te zitten terwijl Gerrit Stevens van de rokade werd afgehouden. Hierdoor deed Gerrits tweede to ren niet mee in de strijd Dit laatste nadeel bleek uiteindelijk beslis-

Holtens Nieuwsblad | 2000 | | pagina 5