Holtens NieuwstHad^ Thea van Mierop van Cocon is ondernemer van het jaar Femke 1e baby in jaar 2000 U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON 'Tv i 'TT: IN DIT nummer Regiomanager VVV krijgt werkplek in Holten Grote krans gestolen monument Haarlerweg Geef om uw hart! Paarden helpen bij bosschoonmaak Verbouwing van VVV begint volgende week Brands nieuwe trainer bij Blauw Wit '66 De Holtense millenniumbaby is geboren. Femke, dochter van E. Wuestman en M.M. Barvelink, blijkt als eerste in de gemeente het levenslicht te hebben gezien in het jaar 2000. Hieronder volgt de complete burgerlijke stand van deze week, zo als deze dooi: de gemeente is aangeleverd. Geboren: Femke dv E. Wuestman en M.M. Barvelink; Amber dv n.J. Bosman en Kramer; Brict dv A.J, Spijker en A. Paalman; Thomas Hcnricus zv W.P.J. Bloemenkamp en A. Scholten. Overleden: G. Hatbers, oud 76 jaar; K. Linde, oud 68 jaar, H. Heijcnk, oud 84 jaar. Ondertrouwd: H.J. Oolbckkink en lA. Jansen. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. aan een ander door' Gebruik deze bon voor het opgeven van een 1 Naam: Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede 1 Hijfèj betaalt voor dit abonnement I f S4.1S per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) f 81,45 per jaar (betaalwijze: automatisch) Albert van de Maat kondigt aan te willen stoppen met het voorzittersschap van de Holtensc Handelsvereniging. Zie verder pagina 3 De Beemd en Bergtoer was weer een groot succes. Het recordaantal deelnemers van vorig jaar werd net niet ver broken. Ziet Millenniumborrel VVD Holten Bestuur en raadsfractie van de WD in Holten houdt op 17 ja nuari in Café De Biester een Millenniumborrel. De aanvang is om 20.00 uur. Tweede Kamerlid Gert-Jan Oplaat en Provinciale Statenlid Berend-Jan Bussink zullen daarbij aanwezig zijn. Inschrijfavond Triatlon Stichting Triathlon Holten houdt een speciale inschrijfa vond voor de jaarlijkse triatlon. Belangstellenden die van start wil len gaan op de zestiende editie (wederom NK), kunnen daarvoor woensdag 2 februari tussen 19.00 en 21.00 uur terecht in de hal van de Rabobank. De avond staat open voor ieder een, dus ook voor niet- Holfenaren, Dc inschrijving geldr met uitzondering van de NK-se- ries voor alle onderdelen. Y/eekend viewing Kouder Vrijdag t/m Zondag Zon op in Holten Vrijdag op: 08:39 onder: 16:52 Zaterdag op: 08:38 onder 16:53 Zondag op: 08:37 onder: 16:55 Af en toe zon en overwegend droog. Met een oostelijke stro ming wordt koudere lucht aange voerd. Vrijdag, zaterdag en zon dag hebben we overdag een afwis seling van zon en wolkenvelden. s Nachts vriest het licht zo'n -2.0 a -5.0 graden, Middagtemperatuur ligt rond de 1.0 a 2.0 graden bo ven het vriespunt. De wind komt uit het noorden tot het oosten en is zwak tot matig. Goed weekend. Weerman, Freddie Paalman Voor meer weer pagina?» Info SPECTRUM WONEN Zie achterpagina Hoitetes Nieuwsblad DONDERDAG 13 JANUARI 2000 TELEFOON: 0548 - 363 803 FAX; 0548 -36' 64 97 E-mail Holtens.Nieuwsblad@owp.wegener.nl Abonnementsprijs f 84,25 Losse nummers f 1,75 De nieuw aan te nemen regio manager van de regio-VW Sallandse Heuvelrug/ Reggeland, zal zijn of haar zit ting in Holten krijgen. Dit ver klaarde voorzitter Jan Nikkcls van de VW Holten. 'Degene die als regiomanager dienst gaat doen, moet nog offi cieel worden aangenomen', geeft Nikkels aan. De regiomanager zal kantoor houden in het oude ge meentehuis aan de Dorpsstraat in Holten. Hiervoor zal straks de voormalige burgemeesterskamer worden ingericht. Tijdens dc werkzaamheden van het huidige VW-kantoor die volgende week 'starten, zal de VW /elf eerst in deze kamer worden ingericht. Daarna beginnen dc werkzaamhe den aan de burgemeesterskamer om deze klaar te maken voor de komst van de nieuwe regioma nager. De bedoeling is dat de nog aan te nemen persoon zich gaat richten op de totstandkoming van een re- gio-VVV. Dc VVV's in de ge meenten Holten, Rijssen, Hellendoorn, Den Ham, Vriezcnveen, Enter, Bathmen, Wierden en Vroomshoop hebben onlangs een convenant onderte kend dat ze met elkaar verder wil len gaan een nog te vormen regio- VW. Hierdoor kan de klant nog" beter worden geholpen en zijn verschil lende uittrips makkelijker uit te wisselen, terwijl ook de kosten met elkaar te delen zijn door betel en goedkoper in te kopen. 'Straks is het mogelijk arrangementen aan te bieden waarin een boswande ling op dc Holterberg, mu.seabe- zoek in Hellendoorn en zwem men in open water bij Wierden in verenigd zijn', legt Nikkels uit. AX'e kunnen daardoor een breder assortiment gebruiken voor het samenstellen van ccn on vergetelijke vakantie op de Sallandse Heuvelrug en in het Reggeland.' De krans die op het nieuwe oorlogsmonument aan de Haarlerweg was geplaatst, is door onbekenden weggehaald. Waarschijnlijk vond de diefstal aan het eind van vorige week plaats. Het monument is nog in aanbouw en markeert het voormalige on- derduikershol op de Holterberg. Een krans van onverslijtbaar ma teriaal had intussen al een plaatsje gekregen. Wie dc krans heeft weggehaald, is nog onbekend. Dc politie vraagt ooggetuigen van dc diefstal zich te melden bij het bureau in Holten. Nationaal J GlW 10Q2 HartjonasJ yr 's-Gwvenhage Gelukkig 2000 'fietsenlener' In de Nieuwjaarsnacht heb jij mijn damesfiets die op slot geparkeerd stond naast de Stadskelder meegenomen. Dat je een fiets 'leent' en de volgende dag weer op dezelf de plaats terugzet is nog: tot daar aan toe al moest je we! eerst het slot forceren cn is dit ook niet goed cc praten. Na aangifte van diefstal en een oplettende buurtbewoner die de politie belde kon ik mijn fiets weer ophalen op het Zandvoortspad. Ik ben hevig geschrokken van wat ik terug kreeg. Was dit mijn fiets?? Banden allebei lek, voorwiel helemaal krom, slot weg, versneili ngskabcls kapot getrokken, lamp en ketting- kast helemaal stuk en het zadel heb je maar meege nomen. Kortom het is nu een stuk oud ijzer wat ooit eens een fiets is geweest. Er valt niets meer aan te repareren. Was liet je dat waard?? Ken jij het verschil niet tussen mijn én dijn, Ik hoop dat ook jij eens flink je hoofd zal stoten als jij zoiets overkomt. Blijf in het vervolg van andermans spullen af dat voorkomt een hoop leed. O ja, ik wens je een berouwvol nieuwjaar toe. Mevrouw A. Bos Om de klanten van VW Holten nog beter van dienst te kunnen zijn, zal er vanaf maan dag 17 januari worden begon nen aan een interne verbou wing. Het gaat daarbij vooral om aanpassingen die het kan toor een ruimere opzet geven. 'Er komt steeds meer toeristische informatie op de markt. Hiervoor is in de huidige opzet nauwelijks meer plaats', legt voorzitter Jan Nikkels uit waarom dc verande ringen nodig zijn. De bedoeling is dat de werkruim te anders wordt, waardoor in een interne muur een toegang zal ko men. 'De balie zal anders worden opgesteld en er komt meer uitstal lingsmogelijkheid', gaat de voor zitter verder. Er ontstaat straks meer overzicht, zodat het voor de toerist een stuk makkelijk zal gaan worden een keuze te kunnen maken. Omdat de werkzaamheden vol gende week beginnen, verhuist dc VVV aan de rechterkant van de entree in het oude gemeentehuis aan de Dorpsstraat. Het zal dan tijdelijk worden gevestigd in de oude burgemeesterskamer. 'Waarschijnlijk zal het kantoor een uur later opgaan dan gewoon lijk. Zo rond 10.00 uur', geeft Nikkels aan. 'Het kan ook zo zijn dat de VW soms gesloten is we gens de werkzaamheden. Dit zal dan op de deur aangegeven zijn.' Volgens de VW-voorzitter gaan de werkzaamheden zeker drie we ken duren. 'We hopen hét onge mak voor de klanten zo klein mo gelijk te maken.' Tijdens receptie handelsverenigingen Holtens Nieuwsblad: Blij verrast neemt Thea van Mierop de pri/gen in ontvangst. (Foto: Johan Bolink) Thea van Mierop van Cocon Kindermode heeft de prijs voor Ondernemer van het jaar 1999 in ontvangst genomen. Zij deed dit tijdens de gezamenlij ke nieuwjaarsreceptie van de Holten.se Handels (HHV) en de Oostelijke Weekbladpers BV in de totaal vernieuwde zaal Vosman. Dit laatste be drijf is onder meer uitgever van het Holtens Nieuwsblad. Zeer verrast was Van Mierop, toen ze uit handen van Frank Dogtcrom de beker kreeg overhandigd. De prijs bestond verder uit bloemen en een waardebon van de HHV. De Oostelijke Weekbladpers deed daar nog een schepje bovenop en bood haar een cheque aan ter waarde van een kwartpagina advertentie in het: Holtens Nieuwsblad. De spanning werd goed opge bouwd door HHV-bcStuursleden Jan-Herman ten Velde en Frank Dogterom. De drie nominaties wareri ai sinds juli vorig jaar bekend. Op het 65-ja- rige jubileumfeestje van de han delsvereniging werd bekend ge maakt dat dc keuze was gevallen op Teun Schuppert van Schuppcrr Meubelen, Thea van Mierop van Cocon Kindermode en Enk Muzen van het gelijknamige allround auto bedrijf 'Het winkelend publiek mocht een keuze maken, waaruit deze drie naar voren kwamen', legt Dogterom uit Teun Schuppert en Thea van Mierop werden beiden naar voren geroepen. Erik Hu zen was wegens vakantie verhinderd. 'I-Iet is een blijk van waardering. Ik hoef geen eerste te worden. Ik ben al blij met de nominatie', laat Teun weten. Thea: 'Ik heb enorm mijn best gedaan. Die nominatie heeft duidelijk een speciale respons,1 Frank Dogtcrom ging verder met wat de publieksjury van de drie ge nomineerden vond: 'Teun is altijd in voor een lolletje; Erik staat altijd voor iedereen klaar; Thea is ontzet tend gastvrij en geeft kinderen snoep, terwijl volwassenen een kop koffie krijgen.' Niet alleen de stem van het publiek telde, ook kwam 'er een vakjury aan te pas om tot de uiteindelijke keuze te komen. Jan-Herman ten Velde: 'Er werd gekeken naar de winkels Verder: hoe gaan ze met de klanten om.' Het eindoordeel van de vak mensen: Teun is innovatief, verras send en vernieuwend. Hij komt vaak met thema's op de proppen; Erik is een actieve jonge onderne mer en heeft een goede uitstraling; De winkel van Thea is klein maar Om her zeker voor het onzekere te nemen, bleef het niet. bij deze twee. juryrapporten. Frank Dpgterom: 'Er kwam zelfs een mystery-guest aan te pas. Deze kwam stiekem in de winkel langs om te kijken hoe hij werd behandeld.' Met een calculator telde Dogterom alle puntentellingen op kwam daar bij tot de volgende uitslag: Teun Schuppert derde, Erik Huzen twee de en Thea van Mierop eerste. Thea; 'Ik heb het niet alleen gedaan, maar met mensen waarmee ik sa menwerk. HHV bedankt voor de nominatie en ook OWP voor de avond.' Ook Teun voerde daarna nog het woord: 'Ik wil graag ook mijn dank zeggen aan m'n vrouw en compagnon.' Beiden werden gefeliciteerd dooi de f-Ioltcnse waarnemend burge meester Nico Gerzee, die ook aan wezig was tijdens de avond. Het bos bij.bungaloiipark Landal Greettparks'1 wenbaarsveid wordt dei(e week uitgedund en schoongemaakt'. Omdat niet overalgmte trekkers kunnen kómen/worden er enkele werkpaarden ingeget. Met stoom uit de neusgaten trekken de dieren omgezaagde takken en stammen naar de wegkant. (Foto: -'Peter Bulthuis) De nieuwe trainer van Blauw Wit wordt Dick Brands uit Eefde. Dit maakte vice-voor- zitter Anton Beldsnijder be kend tijdens de vrijdag 8 janu ari gehouden nieuwjaarsrecep tie van dc voetbalvereniging. Hij is de opvolger van Ger-Jan de Velde Harsenhorst. Het is de bedoeling dat Brands vanaf het volgend seizoen als hoofdtrainer bij Blauw Wit komt. Nu vervult hij deze funcrie bij Sp. Eefde. 'Een concurrent van ons eerste team in de derde klasse D', volgens Beldsnijder. 'We kennen Dick Brands echter beter van zijn vierjarige periode daarvoor bij Harfsen.' Hij was toen al vijf jaar hoofdtrainer geweest bij AZC in Zutphen. 'De club waar hij ook steeds heeft gevoetbald en zijn trainerscarrière bij de jeugd is be gonnen.' Het bestuur van Blauw Wit als de spelersafvaardiging die aan het gesprek met Dick Brands hebben deelgenomen, denken er een goede opvolger voor de .hui dige hoofdtrainer in te zien. 'Zowel club als trainer hebben er met elkaar een goed gevoel over.'

Holtens Nieuwsblad | 2000 | | pagina 1