Korenavond blijkt schot in roos 79-Jarige Gerrit Willems vrijwilliger van het jaar Eerste schaakavond nauwelijks verrassend Holten komt wisseling miSSennium goed door Receptie 2000 bejaardensoos Voorziening voor Pleegzorg houdt informatiebijeenkomst in N'dal Agenda I DONDERDAG 6 JANUARI 2000 Holtens NIEUWSBLAD c Het was erg spannend op 31 december. Alhoewel de ge meente er eigenlijk wel van uitging dat er niets zou gebeuren, was ze wel paraat. Onder andere burgemeester Nico Gerzee en de wethouders waren aanwezig om de nacht door te bren gen in het gemeentehuis. Mocht er onverhoops toch wat ge beuren, dan kon er snel worden ingegrepen. In de commis siekamer stond een noodtoestel klaar voor snelle verbinding met het crisiscentrum. Elk uur rolde er een fax binnen over de toestand in de rest van de wereld. Met spanning werd de ze doorgelezen: zijn er millenniumproblemen? Het bleek mee te vallen. Toch steeg het adrenalinepeil bij het naderen van het uur U. 'Valt het licht uit? Doen de computers het nog?' Er gebeurde echter niets. Ook niet buiten het gemeentehuis. Alles bleef behoorlijk rus tig. De Holtense bevolking ging naar de Stadskelder voor de millenniumparty van de Togaclub, terwijl ze in Dijkerhoek voor een eigen feestje hadden gezorgd. Inclusief champagne waren er onder meer live-optredens. Champagne was er ook in de brandweerkazerne. Ook hier waren de mensen paraat. Mocht er iets gebeuren, dan had den ze binnen no-time kunnen ingrijpen. Het bleef bij een gezellig onderonsje. De champagneglazen in een piramide opgesteld, zodat er maar een keer hoefde te worden geschon ken. De burgemeester heeft voor de wisseling nog een kijkje genomen of iedereen het nog zou volhouden. Geen enkel probleem. Dijkerhoekers verlieten tussentijds hun eigen feest in het Bonte Paard om de overblijvers in het gemeentehuis fysiek te ondersteunen. Met glimmende hoedjes op, boden zij wat hapjes en drankjes aan. Het bleef dus rustig. Natuurlijk had niemand anders ver wacht, maar toch misschien wel stiekempjes gehoopt? (Foto's: Johan Bolink) De Missionaire Werkgroep heeft zondag 2 januari een bijzondere korenavond ge houden wegens de millenniumwisseling. In to taal traden acht koren op voor ruim achthonderd bezoekers. Met was een idee van J. Kolkman om voor het vieren van 2000 iets bijzonders te doen: 'Ik vind zingen heel mooi cn het leek me prachtig om een koren avond te houden.' Het bleek een gouden greep te zijn: 'De bedoeling was om het eenmalig te doen, maar ik denk dat er wel een vervolg op zal ko men.' De Kandelaar was dan ook overladen. Niet onterecht, gezien het pro gramma. Acht koren, namelijk Mozaïek, Rejoice, RK Dames koor, Hervormd Gemengd Koor, Hervormd Kerkkoor, de Kandelaargroep, Mannenkoor en Christelijk koorLaetitia Vera. Het programma bestond hoofd zakelijk uit zingen, Ds. Mulder zorgde voor de toespraken tus sendoor, terwijl Marry Krui melaar het openingswoord deed, 'De koren hadden vrije keuze in de liederen, maar de meeste pas ten goed bij de millenniumwis seling', volgens Kolkman. 'Elk koor zong twee liederen. Behalve het kinderkoor. Dit deed drie songs.' Verder leverde de collecte veel op- Na aftrek van de kosten bracht deze 2500 gulden op voor de kinderen in Tsjèmobyl. Gerrit Willems (79) is de vrij williger van het jaar geworden. Tijdens de nieuwjaarsreceptie van de gemeente werd hij to taal verrast door burgemeester N. Gerzee naar voren gehaald. EHBO Holten droeg hem voor en dit werd 3 januari beloond. Burgemeester Gerzee was het roerend met de beslissing eens: 'Als ik het lijstje van verdiensten zo zie, dan kan ik het zeker eens zijn met de keuze voor de vrijwil liger van het jaar.' Na de aankondiging van de vrij- willigersprijs, liep Gerzee het pu bliek in. Met een haakse boog ging hij naar de nog van niets we tende Willems toe en schudde zijn hand. Hij haalde hem daarna onder luid applaus van de aanwezigen, het podium op. De reeks verdiensten begint met het afleggen van vrijwillige kilo meters door Gerrit als chauffeur. Ruim 25 jaar reed hij vanaf 1958 met de voetbalbus naar uitwed strijden van SV Holten. Ook was hij 25 jaarlang chauffcur voor de zwemclub. In de jaren ze stig richting het zwembad in Deventer en in de jaren zeventig naar Hellendoorn en daarna naar Markelo. Verder reed hij veelvuldig naar concoursen voor de Holtense Muziek V ereniging. 'Gerrit regelde veel activiteiten als bestuurslid van Veilig Verkeer Nederland zoals posters, kinde rexamens begeleiden en afnemen, sponsors benaderen voor prijzen Millenniumfeest Splo in Trefpunt Espelo vierde het Millenni umfeest op Oudejaarsdag 's middags al. In een gezamenlij ke organisatie van buurthuis Het Trefpunt en de School- en Volksfeestcommissie werd er 's middags op een feestelijke wijze afscheid genomen van de twintigste eeuw. Bij Het Trefpunt was een tent ge plaatst, zodat deze mede onder dak kon bieden aan alle feestgan gers. Er was een groot hapjes buffet opgesteld. In Het Trefpunt zelf waren optre dens van de familie Haverslag op keyboard en trekzak en clown Erik van Beeldman uit de aanlig gende buurtschap Dijkerhoek. Hij nam menig Sploder te pakken in z'n bandparodie. Voor de kinderen was er in de af gelopen week een kleurwedstrijd uitgeschreven, waarvan de prijzen tijdens deze middag bekend wer den gemaakt. Tevens kreeg de best versierde persoon welke het millennium het origineelst uitbeeldde, een etentje. Voor iedere bezoeker was er daar naast een flesopener in de vorm van een klomp met het opschrift: Splo opent 2000. Om zes uur 's avonds werd het feest door een bekende Sploder op eigen initiatief knallend afge sloten, zodat iedereen de Millenniumwisseling op z'n eigen manier kon vieren. De nieuwjaarsbijeenkomst van de bejaardensociëteit wordt gehouden op dinsdag 11 janu- De bijeenkomst begint om 14.30 uur in gebouw Irene. Op de eerste schaakavond van het nieuwe jaar werd de kwart finale van de interne beker competitie gespeeld. Hierin vielen geen verrassende uitsla gen te noteren. Erik Bosman verloor regelmatig van de geroutineerde Dinant van Beek, Ben van de Gricndt bewees dat het paardoffer op f7 van Bertus van Beek misplaatst was, en Gerrit Luggenhorst veegde het bord aan met Alrik Baltus. De laatste partij, tussen Cees Olij en Ton van Oijcn, wordt later ge speeld. De reeds uitgeschakelde leden speelden voor de interne kompetitie. Henk van Beek bleek voor Ronald Klein Teeselink een maatje te groot en Rick Romp versloeg Johan Klein Teeselink, Jan van Calcar en Rob Gervedink Nijhuis kwamen remise overeen. Ditzelfde resultaat verkregen ook Dick van der Knaap cn Roclf de Jonge, in een partij waarin het evenwicht lang gehandhaafd bleef en er pas na twee-en-een half uur het eerste materiaal van het bord ging. Curieus was dat beide spe lers in het eindspel een opgelegde winst voor Roclf over het hoofd zagen. Cees Olij verloor voor de zoveel ste keer van angstgegner Henk Jongman. Een combinatie van 5 zetten diep bleek op de zesde zet niet goed te zijn. De spannendste partij was onge twijfeld die tussen Bas van Beek en Teun Scheurwater. Uiteindelijk besliste de grotere ervaring in het voordeel van Teun. Bob Colorband in De Lantaarn The Bob Color komt zaterdag 8 januari naar De Lantaarn in Hellendoorn. Het wordt een avond vol spektakel, verrassin gen en swingen. De band komt naar De Lantaarn met hun nieuwe show onder lei ding van 'Mister Bob Color' Rob Wiedijk. Deze kale bonk vol ener gie staat met zijn band voor maar één ding: Totale Gekte. Het pu bliek zal ogen en oren te kort ko men. The Bob Color zorgt ervoor dar het publiek écn wordt met de band. Dc Voorziening voor Pleegzorg houdt maandag 10 januari om 20.00 uur een infor matieavond. Deze bijeenkomst is bedoeld voor geïnteresseer den in de pleegzorg en voor diegenen die overweegt zelf pleegouder te worden. Pleegzorg is bedoeld voor kinde ren die vanwege problemen in de thuissituatie niet meer in het eigen gezin kunnen blijven wonen. In Nederland wonen zo'n achttienduizend kinderen die niet thuis bij hun ouders. Ruim de hellt woont bij pleegouders. Pleeggezinnen krijgen een oplei ding van vier avonden. Er zijn verschillende vormen van pleegzorg: crisisopvang voor maximaal drie maanden, kortver- blijf plaatsing voor ongeveer twee jaar, langdurige plaatsing voor langer dan twee jaar en weekend en vakantieopvang. Voor informatie kan men bellen naar het kantoor in Nijverdal of even langskomen. Het kantoor is geopend van 9.00 tot 17.00 uur en is te bereiken on der telefoonnummer 038- 4564777. Aanmelden voor de in formatieavond is niet nodig, wel prettig. Maandag Vorige week in de avond en nacht van zondag op maandag viel er op nieuw veel regen. Holten kreeg 7.4 mm en Espelo 6.6 mm. In de mor gen hadden we opklaringen en perioden met zon. De middag verliep met stapelwolken en af cn toe zon, het bleef nagenoeg droog. De tem peratuur bedroeg 5.4 graden. Met een westnoordwestelijke stroming werd heldere onstabiele lucht aangevoerd. Dinsdag Vroeg in de ochtend en morgen kwam er lichte vorst voor, met een mi nimum van -0.7 graden, en aan de grond -1.6 graden in Holten. Espelo had -1.1 graden en vlak boven de grond werd het -2.5 graden. De hele morgen hadden we last van dichte mist. Nadat de mist was opgelost verliep de middag met wolkenvelden en weinig zon. Later óp'de mid dag viel er nog een lichte bui. Woensdag Waren de wegen in de ochtend plaatselijk glad door bevriezing. In Holten was het aan de grond -2.6 graden in Espelo -3.0 graden. In de morgen vielen er geregeld regenbuien gemengd met natte sneeuw, 's Middags was het niet veel beter van tijd tot tijd vielen er buien. Er kwam een enkele opklaring voor zonder zon. Het werd 4.1 graden. Donderdag Hadden we in de morgen wolkenvelden en hogere bewolking afgewis seld door af en toe zon. Met het middaguur nam de bewolking steeds verder toe op nadering van een storing boven dc Noordzee die lang zaam oostwaarts trok. De zon kregen wc niet meer te zien. Even na 16:30 uur begon het eerst licht te regenen daarna viel er motregen, ook kwamen er droge momenten voor. Vrijdag Oudjaarsdag 's Morgens hadden we veel bewolking en van tijd tot tijd lichte motre gen. In het begin van de middag werd het even wat lichter maar de zon kregen we niet te zien. Ook viel er nog af en toe wat motregen. En zo werd het: een grijze zonlozc laatste dag van het jaar. Tijdens de eeuw wisseling was het bewolkt, droog de temperatuur: 4.3 graden. Zaterdag Nieuwsjaarsdag Begon bewolkt, er viel motregen en het was sterk nevelig. Wat later op dc morgen werd het droog. Maar de zon kwam niet te voorschijn. In de loop van de middag begon de bewolking wat te breken. De scheen de zon af en toe. Ook was het zacht met 7.3 graden voor begin januari. Zondag Waren cr in de morgen eerst veel wolkenvelden en nevel. Bijna tegen het einde van de morgen klaarde liet wat op en kwam de zon tevoor schijn. Maar dit duurde niet lang of de bewolking nam al weer toe. In de middag bleef het bewolkt en moesten wc het zonder de zon doen. Ook viel cr nu en dan wat lichte motregen. Meteo Holten, Freddie Paalman DITTIfS INFORMATIE ENZ, Foto-expositie Oud-Holten, Holtens Nieuwsblad en Oudheidkamer Hoolt'n, Dies- senplas, 1 december 1999 tot en met 31 januari 2000 Millenniumexpositie, SoCuWc, Boschkamp, 13 december 1999 tot en met 28 januari 1999 Expositie niet-professionele kunstschilders, Natuurdiorama Holterberg, 24 december 1999 tot en met 9 januari 2000, 13:00 tot en met 17:00 Nieuwjaarsreceptie, NBvP Holten, Restaurant Vosman, 6 ja nuari ATB-Tocht, Wielervereniging Holten, Sporthal 't Mossink, 9 ja nuari 2000,09:00 tot en met 10:30 Kindertheater, Boschkamp, 9 ja nuari 2000,14:00 Nieuwjaarsbijeenkomst, Bejaardensocieteit, Irene, 11 janu ari 2000,14:30 Nieuwjaarsbijeenkomst, AN- BO, 13 januari 2000,20:00 Millenniumborrel, VVD, De Biester, 17 januari 2000, 20:00 Passage, jaarvergadering cn dia's over Holten door Lierman Koopman, De Kandelaar, 27 ja nuari 2000 Jaarvergadering, NBvP Dijkerhoek, 27 januari 2000 Holterbergcross, Oad Reizen en SV Holten, Holterberg, 29 januari 2000 Openbare regiobijeenkomst RPF, Kandelaar, 31 januari 2000, 19:45 Feestavond van Club Oudstrijders Holten, Restaurant Vosman, 2 februari 2000, 19:30 Uitvoering toneelstuk Mag ik u voorstellen. Christelijke Ontspanningsclub, Kandelaar, 11 februari 2000 c-n 12 februari 2000, 20:00 Passage, Thuiszorg vertelt over professionele en vrijwillige thuis zorg, De Kandelaar, 24 februari 2000 Toneeluitvoering Café de Twee Gezusters, Toneelclub OCH, Irene, 25 februari 2000, 20:00 Bach-concert, Basisschool De Regenboog, Nederlandse her vormde kerk, 10 maart 2000, 19:30 Literaire avond door Geert Mak, Stichting Kunst en Cultuur Llolten, Bibliotheek, 15 maart 2000 Voorjaarsconcert HMV. Kandelaar, 17 maan 2000, 20-00 Passage, schaapherder toont dia's over zijn werk, De Kandelaar, 23 maart 2000 Toneeluitvoering in samenwer king met DAT, 1 april 2000 Passage, creatieve middag, De Kandelaar, 12 april 2000, 14:00 tot 16:00 Lompenactie HMV, Dorp Holten, 14 april 2000,18:00 Jovink The Voederbietels, Espelo, 14 april 2000 Lompenactie HMV, Buitengebied, 12 mei 2000,18:00 Nights of the proms, Kalfstermansweide, 17 juni 2000 Boeldag HMV, 1 juli 2000,09:00 Sploder Revue, Espelo, 7 juli 2000 Sploder Feest, Espelo, 7 juli 2000 tot cn met 9 juli 2000 Optocht Sploder Feest, Espelo, 8 juli 2000 Koningsschieten, De Eendracht, 8 juli 2000 Fruhshoppen, Espelo, 9 juli 2000 Triathlon Ballooning, Stichting Triathlon Holtent Vletgoor, 14 juli 2000 Triathlon Holten, Stichting Triathlon Holten, 15 juli 2000 Braderie, Holtense Handelsvereniging, Centrum Holten, 19 juü 2000 Dorpsfeest, Centrum Holten, 25 juli 2000 tot en met 29 juli 2000 Houthakkersfeest. Centrum Holten, 2 augustus 2000 Braderie, Holtense Handelsvereniging, Centrum Holten, 9 augustus 2000 Vrije markt HMV, Smidsbelt, 9 september 2000, 09:00 Najaarsshow HMV. Sporthal 't Mossink, 4 november 2000, 20:00 Jubileumconcert Campanella, Nederlandse hervormde kerk, 5 november 2000,15:00 Jubileumconcert Campanella, Kandelaar, 12 november 2000, 20:00 Blij verras! neemt Gerrit Willems de oorkonde in ontvangst. (Foto: Johan Bolink) en voor de verkcersquiz', vertelt Gerzee. 'Nu is hij al jaren lid van de ELIBO. Bij verschillende eve nementen kan een beroep op hem worden gedaan.' Dat Gerzee zijn vorige stand plaats nog niet helemaal ontwend is, bleek uit zijn verdere betoog: 'De laatste jaren is Gerrit vrijwilli ger van de supportersclub van cle Haaksberger...' Waarmee de bur gemeester dc Holtense Muziek Vereniging mee bedoelde. 'Hier zet hij zicht vooral in voor het op halen van de inboedels en aanver wante zaken wat uiteindelijk ge daan wordt voor de LIMV Boeldag.' Een andere activiteit waar Willems zich als vrijwilliger inzet, is het huis-aan-huis langslopen met de collectebus. Voor verschil lende goede doelen zet hij zich als collectant graag in. Voordrager ELIBO Llolten dank te Gerrit Willems voor zijn inzet tot nu toe. 'We zijn er stil van dat deze actieve jongeman van de EHBO deze titel mag gaan dra gen.' Mozaïek was een van de acht koren die van Juh liet horen in de Kandelaar. (Foto: Johan Bolink)

Holtens Nieuwsblad | 2000 | | pagina 5