IvMaa Info Gemeente Holten X ^Holtense Wenst u prettige kerstdagen en een bloemrijk 2000 fifoemmboetieltilris co m b i n a 11 e Telefoon 0548-36 67 82 zvenst iedereen prettige Ifirstdagen en een voorspoedig 2000 DONDERDAG 23 DECEMBER 1999 HO 6 ;a 4 Gemeentehuis Smidsbelt 6, 7451 BI. HOLTEN Telefoon 0548-37 38 39 Fax 054 8-36'! 0 25 beticht bestemd is vernielden). s 4, telefoon 0548-36 19 72, fax 054Sr56 62 21. Het gemeentehuis is van maandag cot en met \Ti|dag geopend van 830 tot 12.30 uur. 's Middags van 1330 tot 18.00 uur is bezoek op afspraak mogelijk. Op de vrijdagmiddagen van de even weken is het gemeentehuis gesloten Voor de komende periode houdt dit in, dat het gemeentehuis op dc vrijdagmiddagen 31 december en 14 januari 2000 gesloten is De gemeentewerf is van maandag tot en met vrijdag geopend van 13.00 rot 15.30 uur en op zaterdag van 13.00 tot 15.00 uur. GEMEENTEBESTUUR Burgemeester Drs. N. Gerzee, vvnd. Portefeuille: Openbare Orde en Veiligheid: Algemene en Bestuurlijke '/.aken inclusief Regionale Samenwerking; Personeel en Organisatie; Automatisering; Rccreanc en Toensme; Project Ontwikkeling Liezen en Project Herinrichting De Kol. Wethouder M. F. Spijker Portefeuille Financien; Economische Zaken; Welzijn en SportjKunst en Cultuur; Gezondheidszorg; Onderwijs. Wethouder J. A. Stcgcman Portefeuille: Gemeentewerken; Wegen; Ruimtelijke Ordening; Bouwen en Wonen inclusief Monumenten; Beheer Gemeente-eigendommen en Grondzaken; Agrarische Zaken en Plattelandsvernieuwing inclusief Landschap- en Natuurbeheer. Wethouder R. M. C. Delaheije Portefeuille; Verkeer en Vervoer. Milieuzaken en Afvalbeheer, Riolering; Sociale Zaken cn Werkgelegenheid; WVG. SPREEKUUR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS De burgemeester en de wethouders houden uitsluitend spreekuur op afspraak- Voor het maken van oen afspraak kunt u conract opnemen met n het college van B W, onder telefoonnummer 37 38 39 (algemeen) of 17 38 12 (rechtstreeks). HOLTER INFORMATIE PUNT uw vragen over arbeid. inkomen, welzijn, w zorgsector) cn zorg. Locaoe en postadres: zie gemeentehuis. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 12 30 uur. Telefoon. 0548-36 27 04. BIBLIOTHEEK Rörikstraar 3, tel 36 64 14, fax 36 64 17. Maandag cn vrijdag van 14.00 rot 17.30 uur en van 18.30 tt 20.30 uur, woensdag van 10.00 tot 12.00 uur cn van 14.00 tor 17.30 u zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur. INFORMATIE OVER DE JAARWISSELING 1999 2000 In de millenniumkrant van de rijksoverheid bent u al uitgebreid ge'nformeerd over alle werkzaamheden die de overheid en het bedrijfsleven verrichten om de overgang van het jaar 1999 naar 2000 zo probleemloos mogelijk tc laten verlopen. Het lijkt er op dat dit gaat lukken. Voor alle zekerheid neemt de gemeente Holten een aantal voorzorgsmaatregelen In deze publicatie informeren wij u uitgebreid over alle werkzaamheden die de verschillende overheidsinstanties en hulpverleningsdiensten verrichten om ervoor te zorgen dat u probleemloos het jaar 2000 tegemoet kunt zien. TIP: Knip deze informatiepagina uit en bewaar hem tot na de jaarwisseling! LANDELIJK ALARMNUMMER 1-1-2 De meldkamer 1-1-2, waar alle 1-1-2 telefoontjes binnenkomen, verwacht extra drukte rond dc jaarwisseling, omdat waarschijnlijk veel mensen de straat op zullen gaan. Dit kan extra drukte voor de alarmcentrale veroorzaken. Om die reden wordt de capaciteit van de centrale tijdens die nacht uitgebreid. Bij overbezetting van het alarmnummer 1-1-2 kunt u vanaf 31 december 22.00 uur tot 1 januari 02.00 uur in noodgevallen ook de brand weer bellen (tel. 0548-361463). 1-1-2 Is ook rond de eeuwwisseling paraat. Het alarmnummer 1-1-2 voor Twente is na het testen millennium-proof gebleken. Het systeem zal dus ook rond de eeuwwisseling functioneren. Gebruikt u het nummer wel waarvoor het bedoeld is: daar waar iedere seconde telt! Alleen voor noodgevallen Vanwege de verwachte drukte doet dc alarmcentrale een drin gend beroep op iedereen om zo min mogelijk de lijnen van 1-1-2 te bezetten. U kunt dit nummer alleen voor noodgevallen gebrui ken wanneer politie, brandweer of ambulance met spoed nodig zijn. Vooral in de nacht van 31 december op 1 januari zal naar ver wachting veel worden gebeld. Er bestaat daarom een kans dat het telefoonnet overbezet raakt. Is dat het geval en hebt u toch met spoed hulpverleners nodig, neemt u dan contact op met !l0n van de meldpunten die in deze publicatie genoemd staan. HET LICHT STRAALT OOK IN 2000! Energiesector klaar voor de jaarwisseling Alle belangrijke bedrijven die met energie te maken hebben, zoals de Nederlandse Aardolie Maatschappij, de Gasunie en de ener giebedrijven, hebben zich verenigd in het Energie Millennium Platform om zich voor te bereiden op de komende jaarwisseling. Gezamenlijk hebben zij de mogelijke millcnniumknelpunten aan gepakt. Sinds eind juli is de energiesector klaar voor de jaarwisse ling. Er worden geen problemen verwacht. Bewaking energievoorziening Om de energievoorziening in ons land te bewaken, is een Natio naal Energie Continuïteitsplan opgesteld. In dit plan is onder meer afgesproken dat er op 31 december vanaf 12.00 uur een landelijke coördinatiegroep klaarstaat. Allerlei belangrijke beslis singen over de energievoorziening rond de jaarwisseling worden hier genomen. Ook houdt de coördinatiegroep de media op de hoogte van de stand van zaken. De kans dat er tijdens de jaarwisseling een storing optreedt, is niet groter dan op ieder ander moment. Speciale problemen ver wacht de Edon in deze regio dan ook niet. Gas- en elektrici teitsmeters blijven gewoon functioneren. Wat doet uw energiebedrijf in geval van een storing? Zou er in de nacht van 31 december toch een storing optreden, dan zullen de medewerkers van Edon hun best doen om die sto ring zo snel mogelijk op te lossen. Storingen in de energievoor- Wat moet u doen bij een gas- of elektriciteitsstoring? Bij stroomuitval in de winter is het van belang zoveel mogelijk warmte in huis te houden. Sluit daarom de gordijnen en houd deuren en ramen zoveel mogelijk gesloten. Voor koelkast en vriezer hoeft u geen extra maatregelen te nemen. Als de stroom uitvalt, blijft voedsel in een moderne koelkast minimaal 6 uur op de vereiste temperatuur. Bij diepvriezers is dat zelfs 24 uur. Sluit bij een gasstoring de hoofdkraan in de meterkast. Als u op het moment van de storing aan het koken bent, draai dan ook de pitten dicht Denk ook aan het afsluiten van een geyser, boiler of cv-installatie. in geval van grote stroomstoringen en andere calamiteiten is Radio Oost de radiozender waarlangs u wordt geïnformeerd over de ontwikkelingen. Voor de ontvangst van Radio Oost in geval van stroomstoring is het handig dat u een transistorradio hebt. Zorgt u ook voor de batterijen voor deze radio. Eventueel kunt u ook gebruik maken van de autoradio. Ook is het handig wanneer u een zaklantaarn (met batterijen) bij de hand hebt. Zorg ervoor dat u het storingsnummer van de Edon (0800-336 61 12 gratis) of dat van de installateur bij de hand hebt. Meer informatie Voor algemene informatie .met betrekking tot de energievoor ziening kunt u op werkdagen van 08.00 tot 17.30 uur telefo nisch contact opnemen met de Edon, tel. 0900-3366000 6 ct. per minuut. Dit telefoonnummer is op Oudejaarsdag extra lang bemand: vanaf 's morgens 08.00 uur tot 's nachts 01.00 uur. Nadere informatie over het millenniumproject en de energie sector treft u ook aan op de internetsites van de Edon (www.edon.nl) en het Energie Millennium Platform (www.energie2000.nl). GEZONDHEIDSZORG TIJDENS DE JAARWISSELING Bereikbaarheid essentieel Juist de laatste nacht van ieder jaar wordt er meer dan eens een beroep gedaan op geneeskundige diensten en hulpverleningsin stanties. Zoals bijvoorbeeld huisartsen, verloskundigen, apothe ken, maar ook thuiszorg, geestelijke gezondheidszorg, ziekenhuis en ambulancedienst. Bereikbaarheid is dan ook een vereiste om snel hulp te kunnen bieden. Die bereikbaarheid is in verband met het millennium vooraf uitgebreid getest. Elk risico wordt zoveel mogelijk vermeden. Wanneer het telefoonnetwerk uit zou vallen, kunnen alle hulpverleningsinstanties terugvallen op het Nationaal Noodnet, zodat zij met elkaar in verbinding kunnen blijven. Wanneer u in deze situatie spoedeisende hulp nodig heeft, kunt u naar een meldpunt gaan (zie kader meldpunten). Bij dit meldpunt wordt u verder geholpen. Geneeskundige diensten nemen voorzorgsmaatregelen Om een beeld te krijgen van hoe de geneeskundige diensten zich op de komende jaarwisseling hebben voorbereid, heeft dc GGD in Almelo een cnquAte uitgevoerd onder deze diensten. Uit dit onderzoek is naar voren gekomen, dat alle instanties de nodige maatregelen hebben getroffen. Huisartsen De dienstdoende huisarts is tijdens de jaarwisseling aanwezig in het medisch centrum, Keizersweg 32, tel. 0548-36 35 53. De andere huisartsen houden zich in deze nacht beschikbaar. Bi] ziening kunnen altijd gebeuren, dus ook op 31 december. Om het zekere voor het onzekere te nemen in verband met de millennium-overgang, zullen op belangrijke plaatsen extra mensen en extra apparatuur worden ingezet. Eventuele problemen kunnen dan snel worden opgelost. Het algemene storingsnummer van de Edon (0800-336 61 12 gratis) is overigens altijd paraat, 24 uur per dag. overbelasting van het telefoonnet wordt de bereikbaarheid door middel van de gemeentelijke meldpunten geregeld (zie elders op deze pagina). Ziekenhuizen Alle apparatuur en systemen die in de ziekenhuizen worden gebruikt, zijn onder toeziend oog van de Inspectie voor de Gezondheidszorg uitgebreid getest. Er zal tijdens de jaarwisseling extra personeel worden ingezet. Bij stroomstoringen kunnen zie kenhuizen altijd terugvallen op noodstroomvoorzieningen. Apotheek U kunt er op vertrouwen dat er voldoende geneesmiddelen beschikbaar zijn. Apotheken hebben daar onderling en in overleg met huisartsen afspraken over gemaakt. Zo zorgen zij ervoor dat u in ieder geval van de medicijnen, die u regelmatig moet gebrui ken, voldoende voorraad in huis heeft. Het is dus niet nodig dat u zelf gaat 'hamsteren'. Op Oudejaarsdag is de Apotheek Holten, Vrijheidslaan 7, tel. 0548-36 11 11, geopend van 8.30 tot 17.00 uur. Vanaf 17.00 uur begint de nachtdienst. De apotheek is dan bereikbaar via telefoonnummer 36 11 11. Bij overbelasting van het telefoonnet kunt u in noodgevallen terecht bij de gemeente lijke meldpunten. Op Nieuwjaarsdag is de apotheek geopend van 11.00 tot 11.30 en van 16.00 tot 16.30 (tijdens de spreekuren van de huisartsen). Ambulancedienst Als vanzelfsprekend gaat ook in de komende Oudejaarsnacht alle spoedeisende hulp voor. U zult er dus rekening mee moeten houden dat er duidelijke prioriteiten worden gesteld om te bepa len welke hulpverlening voor gaat. Dc ambulancediensten gaan er in die nacht van uit dat zij niet op ambulancediensten van andere regio's kunnen terugvallen. Die zullen namelijk zelf ook meer dan voldoende verzoeken binnen hun eigen gebied moeten afhande len. De ambulance is in spoedeisende gevallen bereikbaar via het alarmnummer 1-1-2. Bij overbelasting van het tele foonnet kunt u terecht bij de gemeentelijke meldpunten (zie hiervoor elders op deze pagina). Medische apparatuur thuis Medische apparatuur die door thuiszorginstellingen zijn verstrekt voor gebruik bij patiënten thuis zijn uitgebreid getest. U kunt hierbij denken aan infuus- en voedmgspompen, dialyseapparatuur, elektrische liften en beademingsapparatuur. De meeste van deze apparaten zijn voorzien van accu's, zodat ze bij stroomuitval kun nen blijven functioneren. Wanneer er zich een probleem zou kunnen voordoen, dan weet de GGD of thuiszorg de betrokken mensen in ieder geval te bereiken om maatregelen te kunnen treffen. Verloskundige Zwangere vrouwen die in het ziekenhuis gaan bevallen kunnen op de normale dienstverlening rekenen. Er zal voldoende perso neel worden ingezet. Vrouwen die er in eerste instantie voor kie zen om thuis te bevallen, zullen door hun verloskundige worden geïnformeerd over hoe zij moeten handelen wanneer bijvoor beeld de telefoon zou uitvallen. U zult er in dat geval rekening mee moeten houden, dat u alsnog naar het ziekenhuis toe moet kunnen gaan. De dienstdoende verloskundige in Holten is de heer C.JXl. Johanns, Haarstraat 171 te Rijssen, tel. 0548-52 23 99. Ook uw hulp is nodig! Wonen in uw omgeving gehandicapten of ouderen die zelfstandig wonen, dan is het belangrijk dat u een extra oogje in het zeil houdt. Wanneer de telefoon uit zou vallen, zijn zij afhankelijk van anderen om in noodgevallen bij de gemeentelijke meldpun ten te kunnen komen. EEN WARME DOUCHE EN WATER UIT DE KRAAN WMO goed voorbereid de nieuwe eeuw in De Waterleiding Maatschappij Overijssel (WMO) is klaar voor 2000. Het afgelopen jaar is veel geïnvesteerd om op kritische punten de systemen aan te passen en te vernieuwen. Speciale mil lenniumteams hebben knelpunten in kaart gebracht en opgelost. Het streven om mogelijke problemen voor 1 juli te verhelpen is ruimschoots gehaald. Waterschappen Ook de waterschappen verwachten met, na maanden van voorbe reiding en controle, dat er door de millenniumovergang proble men zullen ontstaan met bijvoorbeeld stuwen en gemalen, riool waterzuiveringen of afsluiters in dijken. Uiteraard zijn de waterschappen in deze periode wel extra alert. Wat doen de WMO en de waterschappen tijdens de eeuw wisseling? De WMO en de waterschappen verwachten dat de kans op een storing net zo klein is als op ieder ander moment. In elk Neder lands huishouden is dat gemiddeld een half uur per jaar. Mocht zich onverwacht toch een probleem voordoen in de elektriciteits voorziening tijdens de komende jaarwisseling, dan kan teruggeval len worden op noodstroom-aggregaten. Enkele uren voor de jaarwisseling worden deze aggregaten ingeschakeld. Een warme douche, een glas koud water uit de kraan of de afwasmachine aanzetten na het nieuwjaarsfeest moet dus geen problemo ople veren. Mocht zich toch een storing voordoen, dan kunt u het tcefoon- nummer 0800-14 21 bellen. BELLEN EN GEBELD WORDEN Kan ik gewoon bellen rondom de eeuwwisseling? U kunt zoals gewoonlijk bellen, faxen, internetten, mobie bellen cn gebeld worden. Wel bestaat de kans dat de netwerken Joor het vele telefoonverkeer in de eerste uren van het jaar 200 tijde lijk overbelast raken. Dit kan iedere jaarwisseling voorkoren doordat mensen elkaar massaal via de telefoon een geluklg nieuwjaar toewensen. Mocht u geen verbinding krijgen, pobeert u het dan een half uur later nog eens. MELDPUNTEN Wat moet u doen als de telefoon niet werkt? Wanneer er in uw omgeving dringend hulp nodig is (pritie, brandweer of ambulance dienst) en het telefoonnet is overbelast, dan kunt u naar speciale meldpunten in de gemeente toegaan. Wat is een meldpunt? Op goed bereikbare, centrale plekken in elke gemeente worden indien nodig meldpunten ingericht. In Holten gbeurt dit op drie punten. Hier treft u medewerkers aan van dc gemeente of de brandweer, die er voor zorgen dat de benodigde hulpverlening op gang komt. Zij schakelen dis politie, brandweer, ambulance of huisarts in. Wat is het dichtstbijzijnde meldpunt? In Holten kunt u terecht bij de volgende meldpunten: Brandweerkazerne Waagweg 6 Dit meldpunt is tijdens de jaarwisseling in ieder geva geopend van 22.00 tot 02.00 uur. Woon- en zorgcentrum Diessenplas Vrijheidslaan 1 Dijkerhoek Mobiele post bij Caf'-Restaurant Het Bonte Paard Deventerweg 87 Wanneer is het meldpunt te bereiken? Dc meldpunten worden in gebruik genomen bij een grootschalige stroomstoring en in geval van ovcrbelastin van het telefoonnet. Een half uur nadat de stroom of teleoon is uitgevallen, kunt u bij de meldpunten terecht. De telefoniebedrijven hebben gegaran deerd dat de telefoonin ieder geval nog een uur blijft werken wanneer de stroon zou uitvallen. Na die tijd kunt u voor hulpverlening terugyalln op de meldpunten. Mocht het meldpunt nog niet bemer.t zijn: het meldpunt op de brandweerkazerne is op 31 december 1999 vanaf 22.00 uur bemand. Zou de stroom uitvallen, dan raden wij u aan de telefoo alleen in noodgevallen te gebruiken. Hiermee voorkomt overbelasting. Via Radio Oost (die u met een draagbare adio op batterijen of uw autoradio kunt ontvangen) wordt u verder geïnformeerd. Dc frequentie voor de ether is 89.4FM. Voor de kabel is dat 88.4. Is een meldpunt ook in geval van calamiteiten te bereiken? De meldpunten worden alleen geopend in geval van een grootschalige stroom- of telefoonstoring. Bij andersoortig calamiteiten als grote branden, ontploffingen en dergelijk kan zoals gewoonlijk gebruik worden gemaakt van het landelke alarmnummer 112. ALS DE SIRENE GAAT Wanneer de sirene gaat is er sprake van ALARM. Er i: beslist gevaar. In dat geval gelden 3 basisregels: GA DIRECT NAAR BINNEN SLUIT DEUREN EN RAMEN ZET DE RADIO AAN (RADIO OOST) Op die manier hoort u het snelst wat cr aan de hand is emvat moet doen. Als het gevaar een klein gebied betreft, is het iok mogelijk dat u wordt ge'nformeerd door rondrijdende geluidswagens. Wilt u meer informatie? Wilt u meer informatie over de activiteiten van de gemeente rond het millennium, dan kunt u uitsluitend }p werkdagen van 09.00 uur tot 12.00 uur bellen met telefoon nummer 0548-37 38 43. (r f h ij i_ff ft. fC -f r ft k w e r L Erik Klein Lebbink Gerrit Aanstoot wensen u prettige feestdagen en een voorspoedig 2000 Voorsboersstraat 1 2. Tel. 0548-36 30 61/36 66 04 wenst allen een prettige kerst en een gelukkig nieuwjaar Prettig geholpen - primo gekleed. MANNENMODE HOLTEN Bloemen Iris, Jarno en Ria Kerkstraat 32, 7451 BM Holten. Tel. 0548-36 80 78 I 1 mm

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 6