fofteo info Gemeente alten bjrettigeJeestéagen MM n n INKERT KOOPMAN NAN BUSSEL Heusinkveld Holten Vuurwerk: denk aan de spelregels persbericht 20 december 1999 Bacterie oorzaak huidklachten Holtense jongeren VRUGGINK BOUWBEDRIJF MARKELO - HOLTEN 00548-361259 wenst allen prettige kerstdagen en een gelukkig nieuwjaar. 2000 BEN TE WIERIK zvenst alken prettige kerstdagen en een voorspoedig 2000 Goede kerstdagen en een voorspoedig 2000 u toegewenst door: Wij zvensen iedereen ■prettige kerstdagen en een voorspoedig 2000 I DONDERDAG 23 DECEMBER 1999 HO 4 ZA 3 Smidsbelt 6, 7451 BL HOLTEN Telefoon 0548-37 38 39 Fas 0348-36"!0 25 E-mail-adres: gcmhohcn@d2x1s.nl (s.v.p. ondervtcrp en persoon voor wie het bericht bestemd is vermelden) Gemeentewerf: Waagweg 4, telefoon 0548-36 19 "2, tas 0548-36 62 21. Het gemeentehuis :s van maandag tot en met vrijdag geopend van 830 tot 1230' uur. 's Middags van 133Ö tot 18.ÖU uur is bezoek op afspraak mogelijk. Op de vrijdagmiddagen van de ever. weken is het gemeentehuis gesloten Voor de komende periode houdt <lit in, dat het gemeentehuis op dc'vrijdagmiddagen 31 december en 14 januari 2000 gesloten is Dc gemeentewerf is van maandag tot en met vrijdag geopend van 13.00 tot 15.30 uur en op zaterdag van 13.00 tot 15.00 uur. wnd. Portefeuille: Openbare Orde en Veiligheid. Algemene en Bestuurli|ke Zaken inclusief Regionale Samenwerking; Personeel en Organisatie: Automatisering; Recreatie en Toerisme; Project Herinrichting De Kol. Wethouder M. F. Spijker Portefeuille. Fin ancien. Economische Zaken: Welzijn cn Spon;Kunst en Cultuur. Gezondheidszorg; Onderwijs. Wethouder J. A. Stegeman Portefeuille: Gemeentewerken; Wegen; Ruimtcltjkc Ordening; Bouwen cn Wonen inclusief Monumenten; Beheer Gemeente-eigendommen cn Grondzaken; Agrarische Zaken en Plattelandsvernieuwing mclusief landschap- en Natuurbeheer Wethouder R. M. C. Delaheije Portefeuille; Verkeer cn Vervoer, Milieuzaken cn Afvalbeheer, Riolering Sociale Zaken en Werkgelegenheid; WVG. SPREEKUUR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS De burgemeester cn de wethouders houden uitsluitend spreekuur op afspraak. Voor het maken van een afspraak kunt u contact opnemen met n het college van B W. onder telefoonnummer 37 38 39 (algemeen) of 37 38 12 (rechtstreeks) HOLTER INFORMATIE PUNT Voor al uw vragen over arbeid, inkomen, welzijn, wonen (huur- en zoigscctor) cn zorg. Locatie cn postadres- zie gemeentehuis. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur. Telefoon: 054S-36 27 04. BIBLIOTHEEK RörikstTaat 3, tel. 36 64 14, fax 36 64 17. Maandag en vri|dag van 14.00 tot 17.30 uur cn van 18.30 tot 20,30 uur, woensdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 1200 uur. De persoonlijke gegevens van insprekers worden - indien daarom uitdrukkelijk wordt gevraagd - bekend gemaakt. Voor het naar voren brengen van mondclingen zienswijzen kan een afspraak wordem gemaakt met de heer H. de Blaauw, chef afdeling algemene zaken (tel. 37 38 40). Op deze inspraak is verder van toepassing de door burgemeester en wethouders vastgestelde inspraakprocedure, die bij de concept-aanzet ter inzage ligt. Burgemeester en wethouders van Holten, De secretaris, De burgemeester, J. P. Stegeman. drs. N. Gerzee. OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN 1. Bouwvergunning is verleend voor: - bouwen opslagruimte Kerkhofsweg (ongen.); - vergroten woning Morieweg 23; - renoveren wooncomplex 34 woningen hoek Reilinksweg-Keizersweg; - verbouwen voormalig schoolgebouw tot kantoorruimte Hoffesstraat 41; - vergroten recreatiewoning Postweg 93; - bouwen garage/berging Sparrenweg 12; 2. Sloopvergunning is verleend voor: - slopen woning Blikkertweg 5; 3. Kapvergunning is verleend voor: - 1 eik Vletgaarsmaten; - 1 berk en 1 den Pannenweg 9; - 4 dennen Forthaarsweg 1; - 2 lariksen Vianenweg 5; - 1 berk Vianenweg 211; - 2 sparren Fazantenweg 26; - 1 eik Enkweg 7; 4. Voorts is ontheffing sluitingsuur verleend voor: - nieuwjaarsfeest Café 't Klavier (1 januari 2000 tot 05.00 uur); - oudejaarsfeest Café-Restaurant Het Bonte Paard (1 januan 2000 tot 04.00 uur). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13, 7450 AA Holten. Over de uiterste indieningsdatum van een bezwaarschrift kunt u inlichtingen inwinnen bij de afdeling algemene zaken, tel. 37 38 39. BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - bouwen serre Schoutenstraat 54 (14 december 1999); - vernieuwen gevel woning Nagelhoutstraat 35 (14 december 1999); - vergroten recreatiewoning Winkelbergweg 15 (14 december 1999); - bouwen woonhuis Raalterweg 27 (17 december 1999). Bouwaanvragen liggen gedurende de openingstijden van het gemeentehuis ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken. Smidsbelt 6 te Holten. VERKOOP EN GEBRUIK VAN VUURWERK Wf- TIJDENS DE JAARWISSELING Voor het verkopen, afleveren van vuurwerk ujdens de jaarwisseling zijn de volgende landelijke regels van toepassing: Regels voor verkopers Er is een verkoopperiode van drie dagen voor de jaarwisseling. Het Vuurwerkbesluit houdt in een algeheel verbod tot het afleveren van vuurwerk, tenzij verkoop geschiedt op 29, 30 en 31 december. Het is verboden om per levering meer dan 2 kilo vuurwerk aan een particuliere gebruiker af te geven. Het is verboden om vuurwerk af te leveren aan personen die jonger zijn dan 16 jaar. - De opslag van vuurwerk moet geschieden overeenkomstig de algemene regels in het Besluit Opslag Vuurwerk Milieubeheer. De maximale hoeveelheid is 1.000 kilo. Regels voor consumenten Het is alleen toegestaan om vuurwerk af te steken tussen 31 december 10.00 uur en 1 januari 02.00 uur. Het is verboden om buiten de afsteekperiode vuurwerk te hebben op de openbare weg. Hiervan is het voorhanden hebben van vuurwerk op de kortste weg tussen verkooppunt en woonadres uitgezonderd. Niemand mag op straat meer dan 2 kilo vuurwerk in zijn bezit hebben. Toezicht De controle op de naleving van de bepalingen geschiedt door de politie. VOORBEREIDINGSBESLUIT Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van die gemeente bij zijn besluit van 20 december 1999 heeft verklaard, dat een gedeeltelijke herziening wordt voorbereid van het bestemingsplan „De Borkeld, herziening 1999" ten behoeve van: een uitbreiding van de recreatiewoning Heideweg 47; de bouw van een recreatiewoning op het perceel sectie B nr. 3330; een uitbreiding van de recreatiewoning Winkelbergweg 33, een en ander voor zover omvattende de gebieden zoals in rode kleur/rood omlijnd op de bij bedoelde besluiten behorende en als zodanig gewaarmerkte tekeningen is aangegeven. De voorbereidingsbesluiten treden in werking met ingang van de vierde dag na de dag van de bekendmaking en liggen vanaf deze datum voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, kamer 4 (naast de hoofdingang). Holten, 23 december 1999. Burgemeester en wethouders van Holten, De secretaris, De burgemeester, J. P. Stegeman. drs. N. Gerzee. eTZ INSPRAAK CONCEPT-AANZET TOT EEN Sr5 VERKEERSSTRUCTUURPLAN Burgemeester en wethouders van Holten maken ter voldoening aan het bepaalde in de „Inspraakverordening 1995" bekend, dat met ingang van 3 januari 2000 gedurende vier weken voor inspraak ter gemeente-secretarie, kamer 4, ter inzage ligt de concept-Aanzet tot een Verkeersstructuurplan. Gedurende de termijn van terinzagelegging kunnen ingezetenen en in dc gemeente een belang hebbende natuurlijke of rechtspersoon naar keuze schriftelijk of mondeling hun zienswijze over de Aanzet naar voren brengen. Schriftelijke zienswijzen, gericht aan burgemeester en wethouders, postbus 13, 7450 AA Holten, moeten uiterlijk 31 januari om 24.00 uur zijn ingediend. Deze schriftelijke zienswijzen worden bij de concept-Aanzet ter inzage gelegd. December feestmaand en - voor veel jongeren - tevens vuurwerkmaand. Iets dat menigeen waarschijnlijk zelfs al vorige maand zal hebben ervaren. Want ieder jaar opnieuw blijkt - ook in Holten - dat nogal wat jongeren steeds vroeger illegaal vuurwerk aanschaffen en afsteken. Rotjes, strijkers, ander knalvuurwcrk en allerlei andere soorten siervuurwerk. Voor velen vormt het overlast. Het is onplezierig en in sommige gevallen zelfs pijnlijk aan de oren. Vuurwerk afsteken is uitsluitend toegestaan op 31 december vanaf 10.00 uur tot 1 januari 02.00 uur. Het in bezit hebben cn afsteken van vuurwerk buiten deze tijden wordt als misdrijf aangemerkt. De kans dat de politie je aanhoudt is daarom zeker niet ondenkbaar. Ook in geval je vuurwerk op hinderlijke of gevaarlijke wijze afsteekt. Word je betrapt - iets dat in Holten inmiddels voorgekomen is - dan wordt het (illegale) vuurwerk in beslag genomen, wordt proces-verbaal opgemaakt en heb je een mogelijk begin van een strafblad. Eventuele schade moet worden vergoed en ben je tussen de 12 en 18 jaar oud, dan word je geconfronteerd met de keus „flinke boete of alternatieve straf". In dat laatste geval verwijst de politic je door naar het HALT-buro in Zwolle en omstreken. Het FIALT-buro is een samenwerkingsproject van gemeenten, politie en justitie. Je krijgt er allereerst voorlichting over de gevaren van vuurwerk en de alternatieve straf bestaat doorgaans uit werkzaamheden in de eigen gemeente. Verstandig omgaan met vuurwerk is van essentieel belang. Vanaf zestien jaar mag je het zelf aanschaffen bij legale verkoopadressen. Dat zijn degenen die over een gemeentelijke vergunning beschikken en uitvoerig aan de weg timmeren met foldermateriaal en advertenties. Legaal vuurwerk is van goede kwaliteit en is bovendien getest. Het heeft altijd een Nederlandstalige gebruiksaanwijzing. Vuurwerk afsteken is niet ongevaarlijk, leder jaar opnieuw lezen en horen we van allerlei nare ongevallen. Gelukkig waren er vorig jaar geen dodelijke slachtoffers te betreuren. De voornaamste oorzaken van vuurwerkongevallen komen door het afsteken van zelf gemaakt vuurwerk (zoals carbid), doordat mensen getroffen worden door vuurwerk van een ander en omdat ze weigeraars opnieuw gaan afsteken. Enkele tips tot slot: omdat je een vaste hand nodig hebt bij het afsteken van vuurwerk, is het raadzaam om geen alcohol vooraf te drinken. Bewaar nooit vuurwerk in je broekzak en steek het altijd aan met een aansteeklont, waarbij je let op de veiligheid van mens en dier in je omgeving. En steek vooral nooit weigeraars voor de tweede keer aan! Nader onderzoek veiligheid schuimfeesten gewenst De explosie van huidklachten onder jongeren na de Keunefeesten in Holten (september 1999) is het gevolg van een besmetting met de stajylococcus aureus. Dat heeft een onderzoek van de GGD Twente en de inspectie Waren en Veterinaire Zaken (de vroegere Keuringsdienst van Waren) uitgewezen. De jongeren hebben de besmetting met de bacterie opgelopen door deelname aan een schuimfeest. Het gebruikte schuim is overigens niet de bron van de besmetting geweest. De GGD Twente acht een onderzoek naar de veiligheid van dergelijke schuimfestijnen gewenst. In september kregen 56 van de ongeveer 300 aan de schuimparty deelnemende jongeren huidklachten. Deze uitten zich vier tot zes dagen nadien door de vorming van rode, jeukende plekken. Hierin ontwikkelden zich vochtblaren die na enige tijd opengingen en etter uitscheidden. Naar aanleiding hiervan heeft de GGD Twente een epidemiologisch onderzoek ingesteld naar de aard en de herkomst van de klachten. Dit heeft uitgewezen dat alle jongeren met klachten aan het schuimfeest hebben deelgenomen. Na epidemiologisch onderoek is bij zes patiënten een bacteriologisch onderzoek ingesteld. Bij alle zes werd de stafylococcus aureus aangetroffen. Op basis van een nadere typering van de gevonden bacteriën is geconstateerd dat de besmetting afkomstig is van tenminste twee personen die overigens zelf geen klachten hoeven hebben gehad. De inspectie Waren en Veterinaire Zaken heeft de gebruikte apparatuur en zeep gecontroleerd. In geen van beide "werd een bacteriologische verontreiniging aangetroffen. GGD Twente en inspectie Waren en Veterinaire Zaken wijzen deelname aan de schuimparty aan als de bron van de besmetting. De jongeren hebben daar de bacterie door onderling contact aan elkaar doorgegeven. Het schuim en de zomerse temperaturen vormden daarbij mogelijk extra risicofactoren. De GGD Twente beveelt daarom een nader onderzoek naar de veiligheid van dergelijke schuimfestijnen Een nadere toelichting op dit persbericht kan geven: C. Soethoudt, arts, vanaf maandag 20 december 12.00 uur via tel. no. (0546) 53 68 68. Regio Twente is het samenwerkingsverband van de 23 gemeenten van Twente: Almelo, Ambt Delden, Borne, Den Ham, Denekamp, Diepenheim, Enschede, Goor, Haaksbergen, Hellendoorn, Hengelo, Holten, Losser, Markelo, Neede, Oldenzaal, Ootmarsum, Rijssen, Stad Delden, Tubbergcn, Vriezenveen, Wcerselo en Wierden. Wij zvensen vrienden, familie, beleenden en clientele prettige kerstdagen en een voorspoedig nieuivjaar. Uw adres voor wijnen en gedistilleerd DE BIESTER - café - slijterij - wijnkoperij Stationsstraat 10 - HOLTEN - Tel. 0548-36 13 75 AANNEMERSBEDRIJF Paalman Tempelman cvectdt aileot eet eeet eet wuvutftoetUy- Maneschijnsweg 32.- 7451 LK Holten - Tel. (0548) 36 13 87 Larenseweg 56, Holten. Tel. 0548-36 22 17 Loon- en grondverzetbedrijf REIJLINK-HOLTEN fam. Reijlink en medewerkers woning- en meubelstoffeerderij Burg. v/d Borchstraat 47, Holten. Telefoon 0548-36 12 35 Wij wensen u gezegende kerstdagen en een heel voorspoedig 2000 Postbus 50 7450 AB Holten Dorpsstraat 21 7451 BR Holten Tel. 0548-36 14 00 Telefax 0548-36 42 95 cn Meer dan een boekhandel Boekhandel/ kanoorboekhande!

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 4