A Mobiel Bellen!!! u TwM«U w Thuiszorg start met cursus babymassage keuken Struikelblokken in de opvoeding bespreekbaar" m: 12.000,= I I Vragen? 34*95 nu 24*95 bij ons 0)00 per maand GRATIS TELEFOON GEEN AFSLUITKOSTEN ten Velde Foto-Video-CD shops WAARDEBON OP-OP Regen, sneeuw, ijzel? a cc e>l [Cl Nieuwste model tegen laagste prijs! KEUKENS BADKAMERS TEGELS Pi VRUGGINK DEVENTER - Thuiszorg Zuidwest Overijssel is in november gestart met cursussen babymassage. De cursus is bedoeld voor vaders en moeders. Volgens Wilma Koch, diensthoofd ouder- en kindzorg bij Thuiszorg, is de cursus een logisch vervolg op de zwanger schapsbegeleiding die Thuiszorg al biedt. „We boden moeders voor de geboor te altijd al zwangerschapsgym- of yoga en nagym na de geboorte van een baby" zegt Wilma. „Maar deze activiteit was meer gericht op de moe ders zelf. De babymassage is gericht op de relatie met het kind. Ouders die aan de cursus babymassage mee wil len doen, kunnen mogelijk dezelfde docent krijgen die ze ook al voor yoga of zwangerschapsgym hadden. De docenten van Thuiszorg hebben voor de babymassage allemaal een erkende Wat heeft Thuiszorg Zuidwest Overijssel te bieden? Ouder- en kindzorg: - zwangerschapsbegeieiding - zwangerschapsyoga - kraamzorg - pku/cht screening - consultatiebureau - huisbezoeken - inentingen - gehooronderzoeken - themabijeenkomsten opvoedingsondersteuning Verzorging en verpleging - huishoudelijke verzorging - Alpha hulpverlening - persoonlijke verzorging en verpleging - intensieve thuiszorg - aanvullende hulpverlening - gespecialiseerde verzorging - video-hometraining - voedings- en dieetadvies - personenalarmering - gezondheidscursussen - dagopvang voor ouderen De Keppelerhof - Thuiszorg-hulpmiddelencentrun Aanvraag voor - persoonsgebonden budget - vrijwillige thuiszorg Maatschappelijk werk - persoonlijk advies en gesprek - groepsbijeenkomsten - sociaal raadslieden - bedrijfsmaatschappelijk werk opleiding gehad in Amsterdam". De cursus bab'ymassage wordt vol gens Wilma Koch gestart als er vol- Anja Neppelenbroek,-docente babymassage doende deelname is. De cursus wordt laatste tijdstip is behoefte bij ouders gegeven in de vroege ochtenduren of die allebei werken" zegt het dienst in de vroege avonduren. „Aan dat hoofd ouder- en kindzorg. De cursus wordt gegeven in Raalte, Olst en Bathmen en begin volgend jaar wordt er ook een opgezet in Deventer zelf. De cursus wordt gegeven in groeps verband Relatie Babymassage is volgens Wilma Koch een uitstekende manier om contact op te bouwen met de baby's„Ook bij onrustige kinderen of bij kinderen die bijvoorbeeld darmkrampen hebben, werkt baby massage goed. Maar afge zien hiervan is huidcontact met de baby goed voor het kind. De baby massage kan worden gegeven vanaf vier weken'. 'De cursus wordt gege ven in drie lessen. Tussendoor oefent de ouder thuis zelf en aan het eind van de cursus kan de ouder zelf mas sage geven. Hij of zij kan daarbij zelf bepalen welk tijdstip het beste is om het kleintje een „behandeling te geven. Wilma: „Je kunt babymassage toepassen wanneer het je het beste uitkomt. Zowel moeders als vaders kunnen dit werk prima doen. Je kunt het zelfs je oppasouders leren" Met de cursus wordt begonnen omdat er volgens Wilma Koch door de ouders herhaaldelijk om is gevraagd. Een andere herhaalde vraag van ouders was de vraag om de cursus Kind en Veiligheid, en wat te doen als het mis gaat. Ook hierop is Thuiszorg Zuidwest Overijssel ingegaan en heeft in de afgelopen maanden een cursus van 3 bijeenkomsten ontwikkeld met de volgende doelstellingen: ouders/verzorgers weten wat ze kun nen doen om ongelukken bij kleine kinderen in en om het huis te voorko- men;ouders/verzorgers weten hoe ze moeten handelen bij de meest voor komende ongelukken. De inhoud vande cursus sluit aan bij de voorlich ting rondom veiligheid die ouders al krijgen op het consultatiebureau. De geadviseerde veiligheidsmaatregelen worden gekoppeld aan de leeftijd en ontwikkeling van het kind De cursus zal begin 2000 officieel van start gaan. Servicepakket De cursussen babymassage en Kind en Veiligheid vallen onder het Servicepakket van Thuiszorg Zuidwest Overijssel. Dat werkt zo: wie zich abonneert op dit servicepakket, krijgt korting op de cursussen Het geven van voorlichting in het kader van gezond gedrag is een belangrijke taak van Thuiszorg Zuidwest Overijssel en in het bijzon der van de dienst ouder- en kindzorg. Immers waar een taak en doelstelling is „het bevorderen van gezondheid, groei en ontwikkeling van jeugdigen is het geven van voorlichting een heel belangrijk middel. Voorlichting wordt gegeven gedurende de vele individu ele contacten: bezoek tij dens zwangerschap, kraam- perode, huisbezoek en con sultatiebureau bezoek. Voorlichting gebeurt ook in groepsverband: zwanger schapsbegeleiding, zwanger schapsyoga, opvoedingson dersteuning, babymassage, cursus Kind en Veiligheid. Op deze pagina van thuis zorg Zuidwest Overisjsel worden een aantal activitei ten nader belicht. Riet Kaajan en Dieny Koers OPVOEDINGSONDERSTEUNING THUISZORG HEEFT SUCCES RAALTE- Al ruim drie jaar geeft de Dienst Ouder- en Kindzorg van Thuiszorg Zuidwest Overijssel opvoedingsondersteu ning voor groepen ouders met kinderen van nul tot vier jaar. En met succes. Nog steeds kloppen ouders aan om een bijeenkomst bij te wonen. Tijdens zo'n bijeen komst krijgen ouders de gelegen heid om adviezen en informatie in te winnen maar vooral ook om hun verhaal te vertellen en erva ringen met andere ouders uit te wisselen. In Broekland, Marienheem, Luttenberg, Heeten en Nieuw-Heeten vindt een keer per jaar een bijeenkomst plaats. In Raalte en Holten twee keer per jaar. Ook in andere plaatsen in het werkgebied van Thuiszorg Zuidwest Overijssel vinden dergelijke bijeenkom sten plaats. Dieny Koers en Riet Kaajan zijn beiden wijkverpleegkundige voor de Dienst Ouder- en Kindzorg en verzorgen de bijeenkomsten in de gemeente Raalte. Riet Kaajan. „We merkten uit de ver halen en vragen van ouders dat er behoefte was aan achtergrondinfor- Thuiszorg Zuidwest Overijssel y matie wat de opvoeding betreft. Op sommige gebieden heerste er onzeker heid bij de ouders en hadden ze behoefte aan een stukje bevestiging. Naar aanleiding daarvan is in 1996 besloten bijeenkomsten te organiseren en de animo is groot want het loopt nog steeds" Dieny Koers: „Vooral in Heeten en Holten hebben we altijd veel aanmel dingen. Het sociale aspect speelt ook een grote rol in die dorpen. Tegenwoordig meer dan vroeger omdat meer moeders een baan heb ben waardoor het sociale contact min der is. Onder het genot van koffie en een koekje kunnen ze hun ervaringen kwijt. Riet Kaajan: „De bijeenkomsten duren ongeveer twee uur en zijn verbonden aan een bepaald thema. Zo organise ren we een avond met het thema Peuters lief maar lastig en Kinderen vragen om duidelijkheid. De proble men die tijdens de bijeenkomsten naar voren komen hebben betrekking op diverse gebieden van de opvoeding. De meest gehoorde klachten zijn slaapproblemen, eetproblemen, niet willen luisteren en druk zijn. Aan de hand van beeldmateriaal zoals dia's en stellingen die we de groep voorleggen praten de ouders met ons en met elkaar over de problemen en ervarin gen" Dieny Koers; „Op deze manier maak je struikelblokken in de opvoeding bespreekbaar en probeer je onzekerhe den bij de ouders weg te nemen Alles wat besproken wordt op zo' n avond blijft binnen de groep. Soms ontstaan er naar aanleiding van deze thema avonden clubjes en komen ouders eens in de zoveel tijd bijelkaar om hun erva ringen uit te wisselen"Riet Kaajan: „De ouders reageren over het algemeen zeer positief op deze bijeenkomsten ledereen die er behoefte aan heeft, zowel moeders als vaders, kan zich aanmelden. Er zijn geen kosten aan verbonden .Voor ouders is het een opluchting om te zien dat het in ande re gezinnen ook niet altijd op rolletjes loopt. Een moeder heeft na zo'n bij eenkomst eens geroepen: „Nou, mijn kind valt eigenlijk nog wel mee" Wie naar aanleiding van de artikelen op deze pagina nog vragen heeft, kan contact opnemen met de Centrale Thuiszorgtelefoon. Het nummer is 0570-686000. bellen vanaf 25 cent incl. BTW Beste netwerk Bellen en gebeld worden in 76 landen! Dorpsstraat 39 Holten T. van Amerongenstraat 1 Markelo info 0548-36 18 50 met vestigingen in Holten, Deventer en Markelo Voor een snelle afhandeling geldig legitimatie&bank/giro afschrift meenemen (niet ouder dan 30 dagen) Aansluiting in +/- 25 minuten gereed! Geldig tot 31-12-99 prijswijzigingen voorbehouden, op op Hi prepay startkaart met mobiel nummer en f 25,- beltegoed nu van f 69,- VOOT f 39»- r- Laat daarom riü uw banden GRATIS controleren bij hét winterhanden centrum Bel voor uw all-in prijs! Ook voor APK en onderhoud BANDENCENTRUM JAN STEVERINK Êssenstraat 8 7418 BM Deventer 0570 - 82 08 20 Hoekopstelling model Alpha/indeling volgens tekening, afmeting 275 x 225 cm. Leverbaar in 5 kleuren. Inclusief: koelkast rvs combi-magnetron, keramische kookplaat rvs schouwkap, vaatwasser, multiplex werkblad, kraan en ronde rvs spoelbak. Alle inbouw-apparatuur van kwaliteitsmerk Bosch, Normaal f 18.200 Inclusief verwijderingsbijdrage keukenapparatuur. Uitbreiding keuken en montage tegen meerprijs mogelijk. Deze aanbieding geldt t/rn 31 januari 2000. Do showroom is geopend op dinsdag 1/m vrijdag van 9.30 tot 18.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Donderdagavond is de showroom geopend lot 21.00 uur. Twickel Bad Huis Rijssen Molendijk Noord SSa tel: 0548-539222 'ERKEND U IS showrooms in Rijssen, Zwolle, Sneek, Groningen en Oosterhout (NB) Fongarant Bordeaux Hooghoudt Baileys Courvoisier Dubbele Irish Cream VS Cognac Graanjenever Gob et Sonnema Sheridan s Jagermeister Berenburg Double Liquer 20» 2095 /9SS&V 2l95 Chivas Regal Scotch Whisky Jonkershuys Rooiwijn Droë Wit Gran Senor Cabernet Sauvignon 70 cl. IL Pisang Frangelico Ballantines Gorter Oudhollandse Gebeide jonge P Genever Cointreau Remy Martin Robertson's VSOP Port Ruby, Cognac §1 Tawny, White Bokma B Jonge Graanjenever 229! Hazelnoot BOTTELIER Stationsstraat 10 Holten Tel. (0548)361375 Geldig t/m 25 december 1999. Prijzen zijn afhaalprijzen.

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 8