i'lr/tea info Gemeente Holten iff ifil Kinderkamer wordt steeds volwassener Van themaspeelplaats tot doorgroeikamer DONDERDAG 16 DECEMBER 1999 HO 4 ZA 3 Gemeentehuis Smidsbelt 6, 7451 BL HOLTEN Telefoon 0548-37 38 39 Fax 0548-3GT0 25 E-mail-adres: gemhoItcn@daxis.nl (s.v.p. onderwerp en persoon voor wie het bericht bestemd is vernielden). Gemeentewerf: Vaagweg 4. telefoon 0548-36 19 72, fax 0548-36 62 21. Het gemeentehuis ts van maandag tot en met vrijdag geopend van 8.30 tot 12.30 uur. 's Middags van 13 30 tot 18.00 uur is bezoek op afspraak mogelijk. Op de vrijdagmiddagen van de even weken is het gemeentehuis gesloten. Voor de komende periode houdt dit in, dat het gemeentehuis op tic vrijdagmiddagen 17 en 31 december 1999 gesloten is. De gemeentewerf is van maandag tot en niet vrijdag geopend van 1.3,00 tot 15.30 uur en op zaterdag van 13.00 tot 15.00 uur. GEMEENTEBESTUUR Burgemeester Dre. N. Gerzee, wnd. Portefeuille: Openbare Orde en Veiligheid; Algemene en Bestuurlijke Zaken inclusief Regionale Samenwerking; Personeel en Organisatie; Automatisering: Recreatie en Toerisme; Proleet Ontwikkeling Liezen en Project Herinrichting De Kol. Wethouder M. F. Spijker Portefeuille: Financien. Economische Zaken; Welzijn en SporgKunst en Cultuur, Gezondheidszorg Onderwijs. Wethouder J. A. Stegeman Portefeuille: Gemeentewerken; Wegen; Ruimtelijke Ordening; Bouwen en Wonen inclusief Monumenten: Beheer Gemeente-eigendommen en Grondzaken; Agrarische Zaken en Plattelandsvernieuwing inclusief Landschap- en Natuurbeheer. Wethouder R. M. C. Delaheije Portefeuille: Verkeer en Vervoer; Milieuzaken en Afvalbeheer; Riolering; Sociale Zaken en Werkgelegenheid; WVG. SPREEKUUR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS De burgemeester en de wethouders houden uitsluitend spreekuur op afspraak. Voor het maken van een afspraak kunt u contact opnemen met de secretaresse van het college van B W, onder telefoonnummer 37 38 39 (algemeen) of 37 38 12 (rechtstreeks). HOLTER. INFORMATIE PUNT Voor al uw vragen over arbeid, inkomen, welzijn, wonen (huur- en zorgsector) en zorg. Locatie en postadres: zie gemeentehuis. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur. Telefoon; 0548-36 27 04. BIBLIOTHEEK Rörikstraat 3, teL 36 64 14, fax 36 64 17. Maandag en vrijdag van 14.0{i tot 17.30 uur en van 1830 tot 20.30 uur, woensdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur. In juli en augustus op zaterdagochtend gesioten. Op maandag 17 januari 1999, om 14.00 uur wordt een openbare j zitting gehouden in het gemeentehuis, waarbij een ieder de gelegenheid wordt geboden opmerkingen over het ontwerp-verzoek te maken, j Holten, 16 december 1999 de secretaris, De burgemeester, J. P. Stegeman drs. N. Gerzee WET MILIEUBEHEER BEKENDMAKING BESCHIKKING Partiële herziening van het streekplan Twente 1990 en van het streekplan West-Overijssel 1993 inzake uitbreiding van niet-agrarische bedrijven in het landelijk gebied en inzake experiment nieuwe landgoederen. Gedeputeerde Staten van Overijssel maken bekend dat de partiële herziening van het streekplan Twente 1990 en van het streekplan West-Overijssel 1993 inzake uitbreiding van niet-agrarische bedrijven in het landelijk gebied en inzake experiment nieuwe landgoederen op 20 oktober 1999 door Provinciale Staten is vastgesteld. Gedurende de periode van 21 december 1999 tot en met 2 februari 2000 ligt deze partiële herziening voor een ieder ter inzage in de provinciale bibliotheek van het provinciehuis te Zwolle en in de gemeentehuizen van alle gemeenten van de provincie Overijssel. De binnengekomen zienswijzen hebben Provinciale Staten aanleiding gegeven om bij de vaststelling enkele aanvullingen in de streekplantekst op te nemen. Naar het oordeel van het provinciaal bestuur van Overijssel bevat deze partiële herziening geen onderdelen welke als besluit in de zin van artikel 1:3 van de Algemene wet bestuursrecht kunnen worden aangemerkt. Naar het oordeel van het provinciaal bestuur is er daarom geen bezwaar en beroep tegen deze streekplanherziening mogelijk. Een ieder echter die van oordeel is dat Provinciale Staten deze partiële herziening of een onderdeel daarvan ten onrechte niet als een besluit in de zin van artikel 4a, lid 7 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening in samenhang met artikel 1:3 van de Algemene wet bestuursrecht hebben aangemerkt, kan binnen 6 weken ingaand op de dag na de datum van terinzagelegging van bovengenoemd besluit, d.w.z. met ingang van 22 december 1999 daartegen en tegen de inhoud van de partiële herziening een bezwaarschrift indienen bij Provinciale Staten van Overijssel, postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Het bezwaarschrift dient te worden ondertekend en bevat tenminste: a. de naam en het adres van de indiener; b. de dagtekening c. een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht; d. de gronden van het bezwaar. Voor de behandeling van een bezwaarschrift bij de provincie Overijssel is geen griffierecht verschuldigd. Voor inlichtingen over de bezwaarschriftenprocedure kunt u zich wenden tot mw. drs. G. Rooks telefoonnummer 038-425 20 70. Indien onverwijlde spoed dat vereist is het mogelijk een voorlopige voorziening te vragen bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. In dat geval is griffierecht verschuldigd. Voorwaarde is dat u een bezwaarschrift bij de Provinciale Staten van Overijssel heeft ingediend. De partiële herziening is bij de provincie tegen betaling verkrijgbaar via de heer G. Rietberg, telefoonnummer 038-425 18 97. I I J? i OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE (J? ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN 1. Bouwvergunning is verleend voor: - bouwen serre Schuttersweg 13; - vergroten woning met een serre en een aanbouw Hakkertsweg 15; - bouwen woning Erve Teeselink 22; - bouwen woning Erve Teeselink 26; 2. Toestemming is verleend voor de navolgende meldingplichtige bouwwerken: - plaatsen tuinhuisje Erve Lukensveld 7; 3. Kapvergunning is verleend voor: - 2 Italiaanse populieren en 1 zilverspar Schoutenstraat 33; - 1 berk Broekweg 18. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13, 7450 AA Holten. Over de uiterste indieningsdatum van een bezwaarschrift kunt u inlichtingen inwinnen bij de afdeling algemene zaken, tel. 37 38 39. 180UWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - vergroten recreatiebungalow Postweg 83 (7 december 1999). Bouwaanvragen liggen gedurende de openingstijden van het gemeentehuis ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken, Smidsbelt 6 te Holten. OPENBARE RAADSVERGADERING De raad van de gemeente Holten vergadert op maandag 20 december 1999 om 19.30 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: voorstel inzake het nemen van een voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herziening bestemmingsplan „De Borkeld, herziening 1990" (perceel Heideweg 47); voorstel inzake het nemen van een voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herziening bestemmingsplan „De Borkeld, herziening 1990" (perceel Postweg 39); voorstel inzake het nemen van een voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herziening bestemmingsplan „De Borkeld, herziening 1990" (perceel Winkelbergweg 33); voorstel inzake ruimtelijke invulling gronden maatschap Keizer c.a. aan de Aaltinksweg; voorstel inzake het aangaan van een exploitatie-overeenkomst plangebied „Dikke Steen" en toekenning bijdrage sanering milieuhinderlijk bedrijf Müller; voorstel inzake beschikbaar stellen krediet voor het maken van een definitief ontwerp inclusief bestek voor de aanleg van de hoofdpersleiding vanaf de Drostenstraat naar gemaal Waterschap Rijn en IJssel aan de Markeloseweg; voorstel inzake aanzet tot een verkeersstructuutplan; voorstel inzake uitvoering maatregelen Categorisering Wegen; voorstel inzake verharden van zandwegen; voorstel inzake vaststelling Beleidsplan Algemene Bijstandswet 2000; voorstel inzake verkoop aandelen n.v. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten; voorstel inzake de ontslagaanvraag van A. van Diermen De agenda met bijbehore kamer 4, voor een ieder i cellen ligt ter gemeentesecretarie, ONTWERP-BESTEMMINGSPLAN HOLTEN-DORP DEELPLAN 1 EN 2" Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge het bepaalde in artikel 23, lid 1, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 3:12, lid 1, van de Algemene wet bestuursrecht bekend dat met ingang van 20 december 1999 gedurende vier weken voor een ieder ter gemeentesecretarie, kamer 4 (naast de hoofdingang) ter inzage zal liggen het ontrwerp-bestemmingsplan „Holten-dorp, deelplan 1 en 2". Deelplan 1 heeft betreft een algehele herziening van het bestemmingsplan „de Haar" (1972), „de Haar, partiële herziening 1976", Bedrijventerrein De Haar II - 1992" en de begrenzing daarvan wordt globaal gevormd door de spoorlijn Deventer-Almelo, de Gaardenstraat, de Larenseweg, de Aaltinksweg en de N332. Deelplan 2 betreft een -algehele herziening van het bestemmingsplan „Holten" (1966/1968) en de begrenzing daarvan wordt gevormd door de spoorlijn, de Dikkesteensweg, de Rijssenseweg, de bebouwing aan de zuidzijde van de Oranjestraat, de bebouwing aan de oostzijde van de H.J. Wansinkstraat/lndustriestraat en de Kerkhofsweg. Gedurende genoemde termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze omtrent het ontwerp-bestemmingsplan kenbaar maken. De zienswijze dient te worden ingediend bij de gemeenteraad van Holten, postbus 13, 7450 AA Holten. Holten, 16 december 1999. Burgemeester en wethouders voornoemd. De secretaris, De burgemeester, J. P. Stegeman drs. N. Gerzee HOGERE GRENSWAARDEN WET GELUIDHINDER Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 3:42 en 3:44 van de Algemene wet bestuursrecht bekend, dat zij aan maatschap Schutte vergunning ingevolge de Wet milieubeheer hebben verleend voor een veranderingsvergunning voor de inrichting (een veehouderij) aan de Brenderweg 2 te Holten. Aan de verleende vergunning worden geen nieuwe voorschriften verbonden. De voorschriften van de op 16 september 1991 en 12 juni 1995 verleende vergunningen Wet milieubeheer blijven van kracht. De voorschriften uit deze vergunning dekken ook de nieuwe situatie. De beschikking en de hierop betrekking hebbende stukken liggen van 17 december 1999 tot 28 januari 2000 (gedurende zes weken) op elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur ter inzage op de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie van Holten. De beschikking is ten opzichte van de ontwerp-beschikking niet gewijzigd. Ingevolge de artikelen 20.1, eerste lid, 20.6 en 20.7 van de Wet milieubeheer staat tot genoemde datum beroep open voor: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over de ontwerp-beschikking; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking. Het beroepschrift moet in tweevoud worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling bestuursrechtspraak, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor de behandeling van een beroepschrift is griffierecht verschuldigd. Indien onverwijlde spoed dat vereist, is het mogelijk een verzoek om voorlopige voorziening te vragen bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. In dat geval is extra griffierecht verschuldigd en voorwaarde is dat een beroepschrift is ingediend. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij gedurende die termijn beroep is ingesteld en een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan; de beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Holten, 16 december 1999 Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, De burgemeester, J. P. Stegeman drs. N. Gerzee WET MILIEUBEHEER BEKENDMAKING ONTWERP-BESCHIKKING Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat met ingang van 20 december 1999 gedurende vier weken voor een ieder ter gemeentesecretarie, kamer 4 (naast de hoofdingang) ter inzage ligt het ontwerp van een verzoek tot vaststelling van een hogere grenswaarde voor de Vrijheidslaan en Rijssenseweg, zulks in verband met bij het ontwerp-bestemmingsplan „Holten-dorp, deelplan 1 en 2" aan deze wegen geprojecteerde woningen. Gedurende deze termijn kan een ieder eventuele opmerkingen ten aanzien van het ontwerp-verzoek schriftelijk bij burgemeester en wethouders indienen. Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 3:19, tweede lid, van de Algemene wet bestuursrecht bekend, dat zij voornemens zijn om positief te beschikken op de aanvraag van maatschap Jansen voor een revisievergunning Wet milieubeheer voor de inrichting (een veehouderij) aan de Jeurlinksweg 18 te Holten. Aan de vergunning worden voorschriften/beperkingen ter bescherming van het milieu verbonden. De aanvraag, de ontwerpbeschikking en de hierop betrekking hebbende stukken liggen van 17 december 1999 tot 14 januari 2000 (gedurende vier weken) op elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage op de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie van Holten. Desgewenst kan een mondelinge toelichting op de stukken worden gegeven. Tot laatstgenoemde datum kunnen schriftelijke bedenkingen bij ons college worden ingebracht; zij moeten worden gezonden aan burgemeester en wethouders van Holten, postbus 13, 7450 AA te Holten. Ook kunnen in die periode mondelinge bedenkingen worden ingebracht; hiertoe zal een bijeenkomst worden vastgesteld na telefonische afspraak, telefoon 37 38 42. Wie bedenkingen inbrengt, kan verzoeken dat zijn persoonlijke gegevens niet worden vermeld. Alleen zij die tijdig bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking kunnen later beroep bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State instellen tegen de definitieve beschikking (vergunning). Holten, 16 december 1999. Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, De burgemeester, J. P. Stegeman drs. N. Gerzee f WET MILIEUBEHEER BEKENDMAKING ONTWERP-BESCHIKKING Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 3:19, tweede lid, van de Algemene wet bestuursrecht bekend, dat zij voornemens zijn om positief te beschikken op de aanvraag van fa. H. Stegeman en Zn. voor een veranderingsvergunning Wet milieubeheer voor de inrichting (een veehouderij) aan de Lichtenbergerweg 7/9 te Holten. Aan de verleende vergunning worden geen nieuwe voorschriften verbonden. De voorschriften van de op 29 juni 1993 verleende vergunning Wet milieubeheer blijven van kracht. De voorschriften uit de bestaande vergunning dekken ook de veranderingen aangegeven in de aanvraag. De aanvraag, de ontwerp-beschikking en de hierop betrekking hebbende stukken liggen van 17 december 1999 tot 14 januari 2000 (gedurende vier weken) op elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage op de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie van Holten. Desgewenst kan een mondelinge toelichting op de stukken worden gegeven. Tot laatstgenoemde datum kunnen schriftelijke bedenkingen bij ons college worden ingebracht; zij moeten worden gezonden aan burgemeester en wethouders van Holten, postbus 13, 7450 AA te Holten. Ook kunnen in die periode mondelinge bedenkingen worden ingebracht; hiertoe zal een bijeenkomst worden vastgesteld na telefonische afspraak, telefoon 37 38 42. Wie bedenkingen inbrengt, kan verzoeken dat zijn persoonlijke gegevens niet worden vermeld. Alleen zij die tijdig bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking kunnen later beroep bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State instellen tegen de definitieve beschikking (vergunning). Holten, 16 december 1999 Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, J. P. Stegeman Vuurwerk: denk aan de spelregels December feestmaand en - voor veel jongeren - tevens vuurwerkmaand. Iets dat menigeen waarschijnlijk zelfs al vorige maand zal hebben ervaren. Want ieder jaar opnieuw blijkt - ook in Holten - dat nogal wat jongeren steeds vroeger illegaal vuurwerk aanschaffen en afsteken. Rotjes, strijkers, ander knal vuurwerk en -allerlei andere soorten siervuurwerk. Voor velen vormt het overlast. Het is onplezierig en in sommige gevallen zelfs pijnlijk aan de oren. Vuurwerk afsteken is uitsluitend toegestaan op 31 december vanaf 10.00 uur tot 1 januari 02.00 uur. Het in bezit hebben en afsteken van vuurwerk buiten deze tijden wordt als misdrijf aangemerkt. De kans dat de politie je aanhoudt is daarom zeker niet ondenkbaar. Ook in geval je vuurwerk op hinderlijke of gevaarlijke wijze afsteekt. Word je betrapt - iets dat in Holten inmiddels voorgekomen is - dan wordt het (illegale) vuurwerk in beslag genomen, wordt proces-verbaal opgemaakt en heb je een mogelijk begin van een strafblad. Eventuele schade moet worden vergoed en ben je tussen de 12 en 18 jaar oud, dan word je geconfronteerd met de keus „flinke boete of alternatieve straf'. In dat laatste geval verwijst de politie je door naar het HALT-buro in Zwolle en omstreken. Het HALT-buro is een samenwerkingsproject van gemeenten, politie en justitie. Je krijgt er allereerst voorlichting over de gevaren van vuurwerk en de alternatieve straf bestaat doorgaans uit werkzaamheden in de eigen gemeente. Verstandig omgaan met vuurwerk is van essentieel belang. Vanaf zestien jaar mag je het zelf aanschaffen bij legale verkoopadressen. Dat zijn degenen die over een gemeentelijke vergunning beschikken en uitvoerig aan de weg timmeren met foldermateriaal en advertenties. Legaal vuurwerk is van goede kwaliteit en is bovendien getest. Het heeft altijd een Nederlandstalige gebruiksaanwijzing. Vuurwerk afsteken is niet ongevaarlijk. Ieder jaar opnieuw lezen en horen we van allerlei nare ongevallen. Gelukkig waren er vorig jaar geen dodelijke slachtoffers te betreuren. De voornaamste oorzaken van vuurwerkongevallen komen door het afsteken van zelf gemaakt vuurwerk (zoals carbid), doordat mensen getroffen worden door vuurwerk van een ander en omdat ze weigeraars opnieuw gaan afsteken. Enkele tips tot slot: omdat je een vaste hand nodig hebt bij het afsteken van vuurwerk, is het raadzaam om geen alcohol vooraf te drinken. Bewaar nooit vuurwerk in je broekzak en steek het altijd aan met een aansteeklont, waarbij je let op de veiligheid van mens en dier in je omgeving. En steek vooral nooit weigeraars voor de tweede keer -aan! Aan de inrichting en aankleding van kinderkamers wordt tegenwoordig veel aandacht besteed. Vooral de babykamer moet vaak tot in het kleinste detail kloppen. Op weg van babykamer via speelse kleuterkamer naar de multifunktio- ncle tienerkamer wordt de kinderkamer steeds volwas- Wanneer het ledikantje tc klein wordt, komt het 'echte' bed er voor in de plaats: een spannende hoogslaper, liefst compleet met glijbaan en waarbij de ruimte on der het bed benut kan worden om te spelen, voor een extra lo- geermatras of als opbergruimte. Voor het opbergen van speel goed, knuffels en beddengoed le nen rieten .manden, kartonnen dozen of gekleurde keukenkrat ten op wieltjes zich uitstekend. Andere mogelijkheid is het ka- juitbed met laden aan de zijkan- In plaats van een aparte babyka mer, een kleuterkamer en weer later een tienerkamcr, kan ook gekozen worden voor een zoge naamde doorgroeikamer, waarbij de losse modulaire elementen zich makkelijk laten ombouwen.: het ledikantje kan makkelijk wor den omgebouwd tot tienerbcd en de commode krijgt de nieuwe status van bureau.Sfeerbepalend in de kinderkamer zijn niet alleen de meubeltjes en accessoires, maar ook de afwerking van de vloer, ramen en wanden. In dit opzicht is een duidelijke trend zichtbaar: de gekozen materia len, kleuren en dessins worden steeds minder kinderachtig. Op behang, gordijnstoffen en bedtextiel overheersten in de ba bykamer jarenlang beertjes, eendjes, clowntjes en konijntjes. Voor kleuters waren de bekende Disncy-figuren, Bert Ernie en Jip Janneke polulair. Tegenwoordig zijn de kinderka mers veel neutraler, volwassener In plaats van de drukke dessins zijn het nu meer de kleuren en accessoires die een bepaald the ma duidelijk maken. Zo geven glanzende stoffen en accessoires in oranje, rood, fuchsia, geel en goud een kinderkamer al snel een Oosters tintje. Nog eens bena drukt door bijvoorbeeld een stoffen lampion-lamp, sierkus- sentjes met klosjes gouddraad en een chinesc bruidskast als hang- legkast. Vooral op het gebied van behang is de trend naar 'neutraal' goed zichtbaar. Als basis wordt dik wijls gekozen voor een subtiel veeg of marmereffect, een enkele streep of ccn subtiele stip.De dessinering zit'm vooral in de borders. Handig, want om het behang te laten aansluiten aan de belevingswereld van het kind, kan na een paar jaar worden vol staan met het plakken van slechts nieuwe behangranden. Aangepast aan de het behang kan er een keus genaakt worden aan gordijnen, de juiste kleuren verf, vloerbedekking en textiel. Natuurlijk kan iemand die een beetje handig is, zelf een totaal 'aangepaste' kamer in elkaar zet ten en met losse stof en een naai machine alles zelf maken, van gordijnen en dekbedovertrek, van kussensloopje tot lampen kap en van slaapzakjc tot krui- kenzak. Ook dc keus van de vloerbedek king hangt voor een deel af van de leeftijd van het kind: in dc ba bykamer zien wc vrijwel altijd een zachte vloerbedekking. Gaan de kinderen eenmaal spelen, kliederen, springen en ravotten, dan genieten gladde vloeren de voorkeur. Iets aparts zijn de creatieve vloerpatronen: een Disney-inlay of een heuse racebaan als vloer bedekking, zelfs de meest inge wikkelde patronen kunnen te genwoordig met behulp van de computer haarfijn uitgesneden worden; in tapijt, linoleum of vi nyl.

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 4