3 Dagen levende kerststal ingericht bij Dondertman Holtens Nieuwsblad Gemeenten tekenen brandweerovereenkomst Grote jubiSeumshow SV Bato in sporthal Leerlingen Holterenk houden kerstmarkt Wijzigingen abonnement Eerste sneeuwpop gesignaleerd Politie gaat door met verkeerscontroles In leveractie wapens bij politiebureau II Onze vuurwerkkrant met bestelformulier nog niet ontvangen? Novalux van de Maat u ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint ZA 12 notens Nieuwsled DONDERDAG 16 DECEMBER 1999 Abonnementsprijs f 79,40 Losse nummers f 1,65 X Jitdg De vier burgemeesters van de gemeenten Hellendoorn, Wierden, Rijsscn en Holten hebben maandag een overeen komst betreffende de regeling intergemeentelijke officier van dienst (IOVD) ondertekend. Deze overeenkomst regelt de samen werking van de brandweer korpsen van de deelnemende Het houdt in dat een officier van dienst operationeel verantwoor delijk is voor de inzet van de vier bluseenheden in deze gemeenten. De intergemeentelijke officier treedt op onder verantwoordelijk heid van de gemeentelijke com mandant waar het incident of de brand plaatsvindt. De nieuwe re geling wordt ingevuld door in to taal zes officieren die afkomstig zijn uit de vier brandweerkorpsen. De regeling is bovendien regio naal afgestemd waardoor in de ge hele regio een dekkend systeem voor de Officieren van Dienst is ontstaan. Voordeel van de intergemeentelijke regeling is dat de vier gemeenten samen minder mensen hoeven aan te stellen. Voor een volledige piketregeling zijn per gemeente minimaal vier mensen nodig. 'Wanneer elke ge meente voor zichzelf een piketre geling' zou opzetten zou dat bete kenen dat in totaal zestien officie ren beschikbaar en opgeleid moe ten zijn. De officieren krijgen in dat geval ook minder kans hun bekwaamheden in de praktijk te oefenen, omdat men minder vaak uitrukt. F.lkc gemeente levert minimaal een brandweerofficier voor het piket. Het piket wordt gevormd door minimaal vier en maximaal zeven officieren. In het gebied zijn er zes officieren die aan de ei sen voldoen. Dit zijn in gemeente Hellendoorn de heren Hemmink en Schuyn; voor Rijsscn de heren Baan, Harbers en Van den Noort; en in de gemeente Wierden de heer Brunink. Bij toerbeurt draai en deze officieren een week piket- - dienst voor de zes blusgroepen. SV Bato houdt zaterdag 18 de cember de grote jubileum show. De aanvang van de show is om 19.00 uur en vindt plaats in sporthal 't Mossink. Hieraan doen de jongens en meis jes van de afdelingen gymnastiek, ballet, karate en judo mee. De show bevat onder meer demon straties op flitsende muziek en onder spectaculaire lichteffecten. De toegangsprijs voor niet-leden bedraagt evenals voorgaande ja ren 10 gulden voor volwassen en 5 gulden voor kinderen tot en met 15 jaar. De toegangskaarten (te vens het programma) zijn alleen verkrijgbaar aan de hal voor aan vang van de show. De leerlingen van de Holterenkschool houden dins dag 21 december van 18.00 tot 20.00 uur de tweejaarlijkse kerstmarkt. De kinderen en leraren zijn al we kenlang bezig met de voorberei dingen van de markt, die door de hele school zal worden gehouden. Versieringen, kraampjes, vuurkor- vcn en spelletjes, zoals Rad van Avontuur, zorgen voor de geze- ligheid. Daarnaast wordt druk geoefend om de voorstelling die de leerlin gen gaan houden, er goed in te krijgen. Behalve de verkoop van eigenge maakte (kerst)spullctjcs, oliebol len en artikelen op de rommel markt, zorgt onder andere een midwinterhoornblazer voor mu ziek. Verder zijn er rest in, gebak Ook wordt er een film gedraaid Holten in de jaren zeventig waarin onder meer de openingen van Holtensc scholen zijn te zien. Kerstpuzzelrit MAC Holterberg MAC De Holterberg houdt in samenwerking met de MAC Haarle op Tweede Kerstdag (zondag 26 december) een kerstpuzzelrit voor auto's en motoren. De uitzetters hebben ook aan de kinderen gedacht: zij kunnen meepuzzelen in de vorm van een zoekwedstrijd. In Holten wordt om 14.00 uur- gestart in 't S t u ur h u usB e u se b erge we r weg 37, in Haarle op dezelfde tijd bij café Vlocdgravcn, Kerkstraat 14. Tot de prijsuitreiking wordt bingo gespeeld. Voor meer informatie: Jan Vincent, tel. 364200. Door verhoging van druk kosten en de inflatiecorrec tie, is de directie van het Holtens Nieuwsblad ge noodzaakt om de abonne mentsprijzen bij te stellen. Dc prijzen voor een jaar abonnement gaan iets omhoog naar 84,25 gulden bij het ge bruik van een acceptgiro.Voor automatische incasso gaat een prijs gelden van 81,45 gul- den.De losse verkoop wordt verhoogd naar 1,75 gulden. Dc nieuwe prijzen gaan in per 1 januari 2000. De winter wil nog maar niet komen. Daar hebben de Dijkerhoekers echter wat op gevonden. Me! behulp ran ingepakte hooibalen en wat wit plastic ontstond een 'sneeunpop'. Hen gekgeffibi'met dege temperaturen, maar van een afstandje lijkt hei net echt. (Foto: Rinns T 'rijdag) Dc politie heeft afgelopen week weer veel toezicht uitge oefend op naleving van de ge dragsregels, verlichting en al coholgebruik in het verkeer. In totaal werden elf bekeuringen uitgedeeld voor het rijden zonder verlichting; een bekeuring voor het rijden op een bromfiets terwijl de bestuurder nog geen 16 jaar was; eenmaal voor het rijden op een opgevoerde bromfiets en een maal voor het rijden met een te hoge snelheid. Tevens werd tegen drie personen proces-verbaal op gemaakt wegens het rijden onder invloed van alcoholhoudende drank (twee daarvan waren be trokken bij een verkeersongeval) en werd een bestuurder van een vrachtauto bekeurd wegens het inhalen op de Rijksweg A 1 terwijl op dat moment een inhaalverbod Steeds meer mensen lopen in Nederland rond met een wa pen op zak, zo ook bij jonge ren. Hun aantal is relatief nog klein, maar het worden er wel steeds meer. De politie houdt daarom een landelijke wapen inleveractie. Wapens voorkomen geen agres sie, ze lokken alleen maar agressie Met een mes of een boksbeugel op zak is dc drager niet alleen een gevaar voor de omgeving, maar ook voor zichzelf. En dat geldt ook voor schroevendraaiers, knuppels en andere voorwerpen die als wapen gebruikt kunnen worden. ie iemand in de omgeving kent met een slag- of steekwapen. Deze kunnen van 13 tot en met 24 december worden ingeleverd op het politiebureau. Anoniem en zonder berisping. Normaal zijn de straffen voor verboden wapenbezit behoorlijk hoog: van minimaal 500 gulden tot wel 10 duizend gulden. Wegens groot succes van vorig jaar: Evenals vorig jaar verzorgt Kinderboerderij Dondertman deze maand een levende kerst stal. Gezien het enorme aantal bezoekers dat het evenement vorig jaar bezocht (ruim 2000) en dc nadrukkelijke roep om herhaling is besloten het eve nement ditmaal op drie avon den te houden: woensdag 22, donderdag 23 en zondag 26 de cember (Tweede Kerstdag). Telkens van 18.30 tot 20.30 uur. Donateurs van de kinderboer derij hebben uitsluitend op vertoon van hun kaart vrij en tree (maximaal vijf personen). Ook kinderen van dc basis school hebben vrij toegang. Alle overige bezoekers betalen twee gulden per persoon. De entree an dc kerststal is niet gelijk aan de normale ingang, maar bevindt zich even verderop aan dc Meester Bosweg, net voor bij de speeltuin. Langs de onlangs opgerichte hooiberg loopt men via een sfeervol verlichte route naar de kerststal, die dit jaar inge richt is in een tijdelijk onderko men in dc hertenwei, geheel ach ter op het terrein. Naast Jozef, Maria en de kribbe met het kindje Jezus en enkele herders, is er een vertelster die meerdere malen het kerstverhaal voorleest. Ook de os en dc ezel zijn van dc partij. Het: draaiboek wordt gecompleteerd door de drie wijzen die hun gaven aan de nieuwgeborene aanbieden. Vlak bij de stal met daarboven een lich tende ster, hoeden herders hun schapen. Op de wandeling over liet terrein passeert men diverse verkoop punten waar voor een bescheiden prijs Glühwein, warme choco lademelk, warme worst of erwten soep kan worden verkregen. Voor koffie, thee of andere consump ties kan men terecht in de kiosk. Het sfeervolle evenement wordt opnieuw omlijst met live muziek. Alle avonden zijn er midwinter- hoornblazers en er is tevens koor- Woensdag 22 december betreft dat het gospelkoor Sing for Joy uit Bathmen, donderdag 23 zingt een groepje schoolkinderen van dc Bosschool op Kerstdag wordt medewerking verleend door bet koor Deo Gratias uit Laren. Dc koren zijn telkens te beluisteren tussen 19.00 en 19.15 uur 19.30 en 19.4 5 uur 20.00 en 20.15 uur. Ze worden af gewisseld door dc blazers. Met het oog op de te verwachten drukte is de kinderboerderij tij dens het evenement uitsluitend bereikbaar via de Raalterweg en Haalmansweg. Om de rust en specifieke sfeer rond de kerststal niet te verstoren, worden alle overige toegangswe gen afgesloten. Parkeren is moge lijk op bet weiland aan de Haalmansweg, even voorbij "de hoek met de Raalterweg. Vandaar wandelen de bezoekers over de (verlichte) Meester Bosweg naai de kerststal. Uitsluitend mindervalidcn mogen hun auto vlak bij de kinderboer derij parkeren. Familieleden of H? De komende tijd %al bard worden gewerkt, de kerststal klaar te krijgen. (Foto: 1( 7/ kennissen die slecht ter been zijn, boerderij van 20 tot en met 26 dc- Inbrekers gepakt Een viertal personen werd op woensdag 8 december bij een woning aan de Pasmansweg betrapt on zuivere bedoeling. Toen zij waren ontdekt, gin gen zij er vandoor. Het ken teken van de vluchtauto werd echter genoteerd, waarna dc daders na een zoekactie uit eindelijk in Colmschate kon den worden aangehouden. Ook daar waren ze -in een woning waar de personen niets hadden te zoeken. Inbraken Een woning aan het Erve Broekhuis werd op woens dag 8 december door inbrekers bezocht. Dc daders hadden al een raam opengebroken maar kregen de kans niet om naar binnen te gaan, omdat ze- door oplettende mensen uit de omgeving werden gezien. In een woning aan het Kieftenbelt werd op zon dag 12 december ingebro ken. Via de achterzijde van de woning zijn de inbre kers binnen gekomen. De buit bestaat hoofdzakelijk uit geld en sieraden. \N DIT van kracht was. Op de Dorpsstraat werd zaterdag 11 december een bestuurder van een personenauto gecontroleerd op alcohol. Na een blaastest gaf het testapparaat aan dat deze ver moedelijk teveel alcoholhouden de drank had genuttigd wat na een ademanalyse te Deventer werd bevestigd. De bestuurder kreeg een transactie van 390 gulden aan geboden. Zoals bekend blijven dc controles onverminderd door gang vinden. De politie adviseert om dc verlichting, met name op dc fiets, eens goed na te kijken omdat opvallend veel bestuurders zonder (goede) verlichting rijden. Ook met het natte weer ontstaan er problemen met de dynamo. Met een soort dopje die op de dy namo kan worden gedrukt, kan het doorslippen van deze dynamo goed voorkomen. F.r zal toch een millennium feest worden gehouden in Holten. En wel onder de be zielende leiding van de Togaclub. Ixics verder op pagina 3 Ben te Wierik stopt met z'n j McérMarkt, maar hij komt te- I rug in een andere gedaante. I En wel met dc Benjo I Kleding- en kadoshop. I l.ecs verder op pagina 5 Jongen steekt vuurwerk af Een jongeman werd maandag 6 december betrapt op het af steken van vuurwerk terwijl dat op dat moment nog niet is toe gestaan. De jongeman is doorverwezen naar bureau Halt. Uiteraard krijgt hij daarnaast een proces-verbaal die niet doorgaat als hij zijn Halt programma afwerkt. Inbraak bedrijfsauto's In de Verzetstraat en het Köllingserf zijn in de nacht van maandag 6 op dinsdag 7 de cember een vijftal bedrijfs auto's opengebroken. Dc daders maakten hoofdzakelijk elektrisch gereedschap buit. Dc schade is aanzienlijk. Aanrijding Op de nieuwe rotonde in de N332 vond woensdag 8 decem ber een aanrijding plaats. Daarbij waren drie auto's be trokken. Een bestuurder een perso nenauto, die uit de richting Heeten kwam, zag de rotonde te laat en moest allerlei capriolen uit halen om nog redelijk op dc weg te blijven. Daardoor ontstond schade aan twee andere personen auto's. Van de betreffende be stuurder is een blaastest afgeno men waaruit bleek dat hij teveel alcoholhoudende drank had ge nuttigd. Hiervoor kreeg hij een dagvaarding en moet zich voor de rechter verantwoorden. weekend Wisselvallig weer. Vrijdag over dag perioden met regen en veel wind uit het zuidwesten. Mis schien komt de zon nog te voor schijn tijdens een opklaring. Zacht weer met middagtempera- turen van 7.0 a 8.0 graden. Zaterdag en zondag af en toe win terse» buien afgewisseld door op klaringen en zon. De temperatuur ligt dan rond de 3.0 a 4.0 graden. Dc nacht en ochtend lichte vorst met -O.d tot -1.0 graden en plaat selijk glad door sneeuw of opvric- zing. De wind komt dan uit het noordwesten en is matig. Prettig weckend. Weerman, Freddie Paalman kunnen eveneens bij de kinder boerderij worden afgezet, waarna de auto even verderop geparkeerd moet worden. Om het parkeren in goede banen te leiden zijn vrij willigers aanwezig. In verband met de voorbereidin gen voor dc kerststal is de kinder- cember gesloten. Hetzelfde geldt voor 1 en 2 januari 2000. Tijdens de kerstvakantie kan men er dage lijks terecht tussen 13.00 en 17.00, uur. Profiteer! Thuiszorg Zuidwest Overijssel Zie elders in deze krant Dan kunt u er alsnog een halen bij ons in de winkel. Smidsbelt 7, Holten Tel. 0548-36 15 38 geïnformeerd. als u ons een nieuwe daarvan verzekerd. abonnee opgeeft. Gebruik deze bon het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede tijmj betaalt •.■oor cft abonnement 84.25 per jaar (be!aalwij2e: per acceptgiro ƒ81 .-55 per jaar (betaalwijze. automatisch)

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 1