LEEGVERK00P MULDER STEUNENBERG muuCc iet éeAoetteti Eerste nederlaag seizoen voor Handbaldames 1 SPECIALE ACTIE TREK ZELF UW KORTING «V* Wat betekent verwerping? Tuincentrum/Hoveniersbedrijf "Een groen idee Handbalsters spelen zondag thuis tegen Dalfsen 2 Voetbal Door interne verbouwing van onze winkel nu totale van al onze winkelartikelen, zoals vijverartikelen, kerstartikelen, gereedschappen, bloemisterij-artikelen en nog veel meer. De actie geldt van vrijdag tot vrijdag 17-12 tot en met 24-12. tot AANVANG: Larenseweg 23 - Holten - Tel. 36 15 51 DONDERDAG 16 DECEMBER 1999 1 Holtens NIEUWSBLAD L In de uitwedstrijd tegen de nummer twee in de eerste klas se - Leerkes/ Haarle heeft da mes 1 haar eerste nederlaag van dit seizoen moeten incas seren. In de beginfase stonden beide teams bol van de span ning, maar het was de thuis ploeg die zich dat het eerst van zich afwist te zetten. Haarle kwam dan ook, vooral via de gevaarlijke cirkelloopster, al vlot via een 4-1 voorsprong op 7- 2. Holten probeerde het spel van Haarle wel te ontregelen en bleef tot de rust met 10-6 redelijk bij. op bezoek. Daarna werd het spel onrustiger, ook door de zeer zwak leidende scheidsrechters. Twee speelsters van Haarle raak ten geblesseerd, maar Holten wist van de korte verwarring geen ge bruik te maken. In de laatste tien minuten viel de concentratie weg en kwam een 21-13 eindstand op het bord. Door dc nederlaag staan Haarle, Holten en Dalfsen 2 nu met elk twee verliespunten gelijk in de eerste klasse. Zondag 19 de cember komt Dalfsen 2 in Holten Scores: Judith Tiekink 4; Michelle den Bouwmeester 3; Jessica Smit, Margot ter Schure 2; Maaike Lccnen, Kristel Meerman 1. Heren 1 verloor nipt van Erica '76 2. Hoewel Holten erg tegen de wedstrijd tegen de nummer twee opkeek, konden ze goed meeko men en leidden bij rust zelfs met 8-9. Ook daarna waren beide teams aan elkaar gewaagd, maar was het toch Erica dat met 20-19 aan het langste eind trok. Vlak voor Sinterklaas en Kerstmis waren vele plattelandsbakkerijen in West-Overijssel en het oosten van de Veluwe vroeger de plaats waar een verwerping of verschieting /- werden gehouden. Dit boerenvolksvermaak hield in dat men met groot fanatisme gummiringen (op een paar meter afstand) om spijkers moest zien te werpen. Deze 36 spijkers op het smak- bord waren genummerd, dc hoogste worp bedroeg 25 punten. De prijzenbuit bestond altijd uit een door de bakker zelfgebakken krentenbrood (Lummel) of speculaaspoppen (Sunterkloazen). Bij de verschietingen legde het boe renvolk van achter hoog opgestapelde krentenbroden met windbuksen aan op de in de bakkerij opgehangen schietschijven. De verwerpingen in de bakkerij van Smijs in Lov waren een trekpleister van jewelste. Honderden klompendragende Sallanders verdron gen zich rond het houten spijkerbord. 'En noe ik!' Deze verwerpingen hielden ver band met de midwinterse broodoffcring in voor-christelijke tijd. Toen werd in dc twaalf dagen rond midwinter brood geofferd om dc bodemvruchtbaarheid voor 't vol gend jaar zeker te stellen. De folklore van verwerpingen ging bij toenemende welvaart en teruglopende bakkerijen op 't platteland verloren. Restanten zijn de verwerpingen zoals nu nog steeds in Espelo worden gehouden. Uiteraard in een modern jasje met moderne prijzen en natuurlijk ook aangepaste spelletjes. Wim Toomeman, Espelo Bronnen: D.J. vd Ven Folkloristische omzwervingen door Twente/ Salland F.E. Farwcrck, Noordcuropcse mysterieën Vroeger werd een avond georganiseerd, waarbij een spel werd gespeeld waarbij iets ver geworpen moest worden. In de volksmond werd zo'n avond al snel een verwerping genoemd. Herman Nijenhuis, Espelo Vergelijk het met de Nederlandse woorden 'braderij''braderie' Frans 'braderie' van 'brader' 'voor een spotprijs weggeven, dumpen, droppen, verkwanselen'. 50% (De actie geldt niet voor kerstbomen, kerstgraftakken en buitenplanten). Jeurlinksweg 5 7451 Cl Holten. Tel. 0548-362890 Dames 2 boekte een keurige over winning op Brummen 2 in Eerbeek. Na een wat tamme eer ste helft leidde Holten al met 3-5. Na rust ging het prima en werd er veel gescoord. Door ook de de fensie goed dicht te houden won Holten verdiend met 6-14. Dc dames van jeugdgroep A had den hun dag niet tegen Nijhof/ Broekland. Holten speelde rom melig en dankte aan keepster Susanne dat het bij 11 -4 bleef. Wcscpe B 1 - Holten B 1 23-10 (rust 9-7) Wesepc B 2 - Holten B 2 17-7 (rust 6-4) Meisjes C won uit van Leerkes/'Haarle. Ondanks een 4-3 achterstand bij rust wist men toch verdiend met 7-11 te winnen.. Blauw Wit F2 - Rijssen Vooruit F1 Drie kwartier later dan gepland trapte Blauw Wit uiteindelijk toch af tegen Rijssen Vooruit Het was het begin van een goede wedstrijd waarbij met goed overspel de tegenstander voor de eigen goal teruggedrukt werd. Paul profiteerde het meest van dit goede spel door het scoren van dnc doelpunten. De over winning was veilig gesteld en werd na enkele minuten zelfs uitgebreid door goals van Glen en Timo. Uitslag; 5-0. Blauw Wit E2 - Omhoog E5 Voor de derde keer moest Blauw Wit nu aantre den tegen Omhoog, een sterke ploeg die nu al kampioen is. Net als de vonge twee wedstrijden kon Blauw Wit dan ook geen eet behalen tegen deze tegen stander. Desondanks werd er door Blauw Wit hard gewerkt en goed ge voetbald. In dc eerste helft leverde dit geen resultaat op, maar in de tweede helft gelukkig wel. Harm ronde goed af na een solo vanaf het middenveld. Ondanks de strijdlust van Blauw Wit verloor ze deze laatste wedstrijd wel. Uitslag: 1-9. SSSE MCI - Blauw Wit MCI De kampioen van de competitie had ook deze week weer een zware dobber aan Blauw Wit, dat al snel twee doelpunten scoorde. SSSE liet het er desondanks niet bi) zitten en scoorde vervolgens ook. Hicma ging dc wedstrijd gelijk op en beide ploegen wisten twee van hun kansen te benutten. Na rust domineerde Blauw Wit de wedstrijd en wist zo met een ruime overwinning de drie punten binnen te halen. Uitslag: 2-7. Blauw Wit Cl - SV Holten C Blauw Wit was duidelijk een maatje te groot voor Holten en wist zodoende in de eer ste helft al zes keer te scoren terwijl Holten maar een keer raak schoot- De tweede helft was beduidend minder goed dan dc eerste helft. Desondanks zag Blauw Wit kans om de score verder uit te bouwen. Een ruime overwinning was het resultaat. Uitslag: 14-1. Blauw Wit 5 - Vesos 5 Blauw Wit be gon sterk aan de wedstrijd tegen Vesos. Vesos was al twee keer eerder tegenstan der geweest en had tweemaal ruim van Blauw Wit weten te winnen. Dit keer wilde Blauw Wit het zover niet laten ko men. Dc wedstrijd ging gelijk op met kleine kansen voor beide doelen. Halverwege de eerste helft kwam Vesos aan dc leiding toen de goed leiddende scheidsrechter Burgers niet ander kon dan de bal op de stip leggen. Vesos scoorde 0-1. Blauw Wit kwam hierna sterk terug en Gerard Wildenborg knal de op de lat Niet veel later kwam de ver diende gelijkmaker op naam van Jan Paalman. Vesos profiteerde hierna van balverlies op het middenveld en kwam opnieuw op voorsprong 1-2. Ook nu vocht Blauw Wit zich terug en Hans Aanstoot scoorde 2-2. Na rust was het Blauw Wit dat snel tweemaal scoorde. maar Vesos kwam ook snel terug tot 4- 3. Blauw Wit hield hierna verdedigend de zaak goed gesloten en voorin wist het de enkele kansen niet meer te ver zilveren. Een verdiende millennium zege 4-3. Holten F3 - Sportclub Rijssen F2 In een hele goede sportieve wedstrijd gin gen onze mannen vanaf het beginsignaal in de aanval. Holten kwam op voor-, sprong door een mooi doelpunt van Mickey. Door goed verdedigen van Bart en Niels bleef het lang 1-0. Toch kwam Rijssen nog voor rust op gelijke hoogte. Ondanks de inzet van Dennis, Rick, Jamy, Niels H. en het goede keepen van Guus won Rijssen deze derbv. Uitslag 1-2. Holten El - Blauw Wit El Doordat beide teams verschillende aanvangstijd- stippen hadden doorgekregen stond Blauw Wit al op de grasmat terwijl Holten nog niet was gearriveerd. Ondanks deze vertraging begonnen bei de teams fris aan de wedstrijd en werd er vanaf het beginsignaal op het scherpst gespeeld. Beide teams lieten mooi voet bal zien en gaven elkaar geen duimbreed toe. Holten was kampioen geworden en Blauw Wit speelde de underdog. Tot aan dc stand 3-3 ging de wedstrijd gelijk op, het was echter Holten die door haar inzet deze wedstrijd naar haar hand wist Opvallend was het uitstekende keepers werk van Bram Rozendom. Doelpuntenmakers Jaap dnemaal, Nick eenmaal en Rick cenmaaL Uitslag 5-3 Sportclub Rijssen E2 - Holten E2 In een guur en winderig Rijssen werd voor de 3c keer, dit seizoen, aangetreden te gen Rijssen E2. De uitwedstrijd hadden wij verloren en de thuiswedstrijd ruim gewonnen. Rijssen begon goed aan dc wedstrijd en opende de score al na 2 mi- In de 7c minuut zorgde Koen Rozendom op schitterende wijze voor dc gelijkmaker door van grote afstand raak te schieten. Beide partijen lieten goed voetbal zien en er werd gerust met een 2-2 stand. Na de rust was Holten duidelijk de betere ploeg, vooral door goed combinatie voetbal creëerden Holten legio kansen die echter slecht werden benut. Uiteindelijk won Holten de wedstrijd met ruime cijfers door 4 doelpunten van Koen R en een doel punt van Sjors. Opvallend was het goe de verdedigerwerk van Peter Biclderman. Uitslag 2-5 Holten E3 - Blauw Wit E4 De laatste wedstrijd van deze eeuw stond onder leiding van Wouter B, die een dijk van een wedstrijd floot Holten begon goed aan dc wedstrijd maar wist de gecreëer de kansen niet te benutten. En zoals zo vaak benut je de kansen met zelf dan doet de tegenstander dit weL Blauw Wit liep dan ook voor rust uit naar 0-6. In dc tweede helft probeerde Holten door goed combinatievoetbal Blauw Wit nog wel onder druk te zetten maar kon uit eindelijk niet voorkomen dat Blauw Wit met grote cijfers zou winnen. Uitslag 0- 14 ENORME SEIZOENS OPRUIMING VRIJDAG 17 DECEMBER tevens koopavond -

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 11