Wim Klein Nagelvoort gaat halfjaar naar Kosovo Zaagmolentrofee: niet geschoten is altijd mis Jeugdhandballers scoren goed Verbouwing dorpshuis voor kinderopvang Cd-romproject loopt niet zoals verwacht CDA Overijssel houdt bijeenkomst in Holten Expositie schilderskring in hal gemeentehuis I DONDERDAG 18 NOVEMBER 1999 H Holtens NIEUWSBLAD Voorzitter Blauw Wit: 'Op dit moment heb ik er nog geen weet van of het me %al aangrijpen.(Foto: Peter Bulthuis) 5e Overwinning handbalsters In de thuiswedstrijd tegen Reehorst heeft dames 1 haar vijfde overwinning geboekt. Tegen deze onbekende tegenstan der speelde Holten wat onwennig waardoor de gasten het initiatief namen en via 0-2 met 2-4 voor kwamen. Daarna pakte Holten de zaken goed aan en werd via snelle breaks al bij rust een 8-4 voorsprong op gebouwd. Na de rust kon Reehorst geen vuist meer maken en werd ge tracht met forse fysieke inzet Holten uit het spel te halen. Dit lukte echter niet en Holten speelde de tijd professioneel uit en won met soms fraaie acties meer dan verdiend met 16-8. Scores: Judith Tickink 5; Margot ter Schure, Kristel Meerman 3; Michelle den Bouwmeester, Maaike Leenen, Paulien Schooien, Bianca en Jessica Handbalheren 1 verliezen Heren 1 wist het uit tegen VH- VO net niet te bolwerken. Met slechts 1 wissel wist men na de ruststand van 9-6 nog goed te rug te komen tot 13-13. Daarna was de pijp leeg en moest men met 18-14 de zege in Velp laten. Heren 2 wist bij voorbaat dat het een zware pot zou worden tegen het geroutineerde Achilles 4 met veel ex-divisiespelers. Holten kwam dan ook op alle fronten dui delijk te kort. De hele trukencloos ging open en via een 5-17 ruststand werd met 14-39 verloren. Dames 2 speelde thuis tegen Huiskamer OBW een zwakke eer ste helft en keek dan ook terecht tegen een 2-10 achterstand aan. Na rust ging het veel beter, maar kreeg Holten geen kans meer de opgelopen achterstand ongedaan te maken. Eindstand 8-15. Voorzitter van Blauw Wit, Wim Klein Nagclvoort, is dinsdag voor zes maanden afgereisd naar Kosovo. Daar zal hij zich voegen in een groep van zeven mensen en informatie gaan verzamelen die voor de aanwezige Nederlandse NAVO-eenheid van belang is. Twee jaar geleden werd hij als mi litair ook al naar het buitenland uit gezonden. Hij verbleef toen vier maanden in Napels, om informade richting het oorlogsgebied in Joegoslavië door te sluizen. Bleef hij toen zelf buiten het doel gebied, nu zit hij er middenin. Ook al is de oorlog inmiddels voorbij, volledig rustig is het er zeker niet. Er kunnen nog steeds ongeregeld heden en bombardementen plaats vinden. Hij houdt zich als militair in Eibergen bezig met verbinding- sinlichnng. Deze taak zal hij het ko mend halfjaar ook in de hoofdstad Prestina gaan uitoefenen met zes collega's met elk een andere natio naliteit. 'Wij zijn de eerste ploeg die erheen gaat', legt Wim uit. 'Hierdoor kun je geen informatie van je voorgangers inwinnen. Het blijft dus maar afwachten wat je er zult aantreffen.' Het zal voor de Blauw Wit-voor- zitter zeker wel even doorbijten zijn. Hij komt met zes wildvreemde mensen terecht in een gebom bardeerde omgeving. Wijken zijn er platgebrand en van infrastructuur als gas, water, licht en wegen is wei nig over. Daarnaast hebben de in woners het erg zwaar. Een warm luxe hotel staat hem er niet te wachten, want die is daar ge woonweg niet. Zijn werkplek wordt een container met verwarming. Zijn slaapplaats: een legertent. Nu valt dat nog wel te doen, maar de win ters kunnen in Kosovo erg koud zijn. Hierdoor zal in de komende periode waarschijnlijk ook weinig van de heropbouw terechtkomen. Omdat hij al eerder voor een lange tijd naar het buitenland werd uitge zonden, kijkt Wim er niet echt te genop. 'Het zal wel even wennen zijn aan de nieuwe situatie waarin je terechtkomt. Verder denk je in het begin: "Het is wel een hele lange pe riode", maar voor je het weet is het weer voorbij.' Erger vindt hij het voor de thuis blijvende familie. Zijn vrouw en kinderen, die de komende feest dagen zonder hem zullen moeten doorbrengen. 'Het is wel erg jam mer', geeft hij aan. 'Maar in welke maand je ook weggaat, in elke half jaarlijkse periode zijn er wel mo menten dat je toch liever thuis was geweest. Denk maar aan de zomcr- vakandc.'Dc overgang naar het jaar 2000 vindt hi) niet bijzonder genoeg om er speciaal voor terug te komen. Toch hoopt hij wel op een tussen tijds verlof van 18 dagen. Dit geldt voor Nederlandse militairen. Zijn baas daar is echter Engels en hij weet nog niet zeker of die een on derbreking goedkeurt. Blijkt dat geen probleem te zijn, dan denkt Wim eraan om niet eerder dan in maart voor een paar weken naar zijn woonplaats Rijssen terug te ke ren. 'Gevoelsmatig is het beter om pas na de tweede helft van de ver blijfsperiode daar, op verlof te gaan', legt hij uit. 'Als je dit eerder doet, kijk jc er tegenop om terug te gaan. Omdat er dan nog een hele lange periode voor je ligt.' Wim geeft aan dat dan de emotionele spanningen zouden kunnen worden ontladen, waardoor hij een terugkeer mis schien niet aankan. 'I-Iet vergt nogal wat van je, wat je daar te zien krijgt. Op dit moment heb ik er nog geen weet van of het me zal aangrijpen of niet.' Maart heeft hij als verlofpe riode gekozen, omdat dan zijn vrouw jarig is en ook zijn huwe lijksdatum in die maand valt.Hij denkt dat vooral de achtcrblijvcr.de familie het moeilijk zal krijgen tij dens zijn langdurige afwezigheid. ')e hebt toch taken in het huishouden, die dan ineens op de schouders van anderen komen te liggen', legt hij uit. 'Daarnaast is er een gebrekkige verbinding naar het gebied waar ik zit. Contact is daarom moeilijk te leggen.' Hiervoor heeft hij speciaal een mobiele telefoon aangeschaft. Het leger is van plan om in Prestina een mobiel netwerk aan te leggen. 'Er is wel een crisiscentrum in Den Haag die voor contact kan zorgen, maar daar bel jc natuurlijk niet voor elk wissewasje naartoe.' Een mobie le telefoon is dan volgens hem veel handiger. 'Op tv zien ze bijvoor beeld beelden over bombardemen ten in Prestina. Dan kan ik snel een geruststellend belletje plegen. 'Wat hij naast zijn gezin zeker zal gaan missen, is z'n grootste hobby: Blauw Wit. 'Zo mis ik de competi tie', zegt Wim. 'Ik probeer in mei weer terug te komen, zodat ik dan net het einde ervan kan meemaken. Dat is altijd een gezellige tijd. Je sluit het seizoen dan af met allemaal toernooitjes. Het zou leuk zijn om dat nog net mee tc kunnen pikken.' Officieel moet hij echter tot juni, maar hij hoopt met zijn opvolger te kunnen regelen dit iets te kunnen vervroegen. Gemeente Holten heeft bij het Rijk een aanvraag ingediend voor plaatsing van 20,4 kinde ren voor Buitenschoolse Kinderopvang. Het ministerie van Welzijn keert daarvoor 243.777 gulden uit aan de ge meente. Hierbij is het van be lang dat de aangevraagde plaatsen voor 2003 zijn gereali seerd. Anders moet Holten het geld weer terugstorten. Wethouder en loco-burgemeester M. Spijker geeft aan dat buiten schoolse opvang voor Holten nieuw is. 'Er wordt wel gebruik gemaakt van het gastouderbureau, waar kinderen bij gastgezinnen onderdak krijgen.' De bedoeling is om de nieuwe opvang in dorps- Bij de jeugd was het een week einde van grote uitslagen. Meisjes A was tegen Dijkoraad/ Kwiek duidelijk een maatje te groot. Met goed spel leidde Holten bij rust al met 15-2. Na rust ging Holten goed door en werd het uiteindelijk 29-8. Meisjes BI miste door ziekte en blessures 2 belangrijkste spelers tegen het sterke Achilles. Na de rust 8-4 spraken ook de wissels mee en verloor Holten ondanks goede in zet met 21-4. Meisjes B2 had ook huis De Boschkamp onder tc brengen. Op dit moment is daar echter geen voldoende ruimte. Spijker: 'Het college heeft voorge steld de Boschkamp uit te breiden met een lokaal. Deze kan voor de- buitenschools opvang dan wor den ingericht als woonkamer.' Hierdoor wordt een huiselijke sfeer gecreëerd voor de kinderen. 'De Boschkamp beschikt nu over een Speel-O-Theek wat hiermee goed is tc combineren.' De ge meente mag bij de aangevraagde- reservering, de bestaande kind plaatsen bij het Gastouderbureau aftrekken. Hierdoor moeten er nog acht bijkomen. Om niet te- hoeven wachten op de verbou wing, wordt straks alvast begon nen met de opvang in de kelder. niet haar dag. Vooral verdedigend liet men nogal wat steken vallen. Via een 17-7 rust werd dan ook kansloos met 31-11 verloren. Meisjes C speelde een spannende wedstrijd. Beide teams waren aan elkaar gewaagd. Na de rust 4-4 wer den dan ook de punten gedeeld. Kindstand 8-8. Jongens C speelde een zwakke eerste helft en kwam met 1 -4 achter. Na rust ging het be ter en kwam men zelfs gelijk. In de slotfase moest men de eer toch aan A AC laten met 7-10. Vorige winter werd de informatiezjiil in de WVgeopend. (Foto: Johan Bolink) Het Holtcnse cd-romproject blijkt toch niet zo'n succes te zijn geworden als was gehoopt. De bedoeling is om hier een extra impuls aan te geven door de gegevens vanaf 1 januari 2000 ook op Internet te zetten. De Rabobank, de gemeente Holten en de VVV Holten heb ben alle drie 25 duizend gulden geïnvesteerd in de deze promotie van Holten op cd-rom. Hierop staat onder meer informade over verenigingen en ondernemers. Verder staan er adressen van slaapplaatsen op, als wel adressen van hotels. Het geeft de toerist kort en bon dig informade over Holten. Hiervoor zijn computerzuilcn neergezet bi) de drie inidauefne- mers waar de cd-rom is te raad plegen. Verder kan deze data- schijf voor eigen gebruik worden gekocht voor net geen den gulden en kunnen bedrijven hem als rela tiegeschenk weggeven. De informatiezuilen staan echter vaker op zwart, dan dat iemand er gebruik van maakt. Daarom wil len de drie instanties de informa tie op de cd-rom zetten, zodat een breder publiek er gebruik van kan maken. Daarnaast wil de VVV Holten per 2000 ook een eigen website be ginnen. Er wordt dan ook meteen een c-mailadres geïntroduceerd. Alhoewel de cd-rom niet zo'n succes is geworden als was ge hoopt, geeft penningmeester Johan van Dam aan dat de exploi tatiekosten er voor de VVV wel uit zijn. KANTOOR WMO Waterlei ding Maatschappij Overijssel, WMO, "bouwt drie nieuwe regio kantoren om haar klanten in een representatieve omgeving te kun nen ontvangen. Het voorzieningsgebied van WMO wordt opgesplitst in drie regio's. anaf maandag 22 november is regio Oost voor klanten bereik baar op een nieuwe locatie aan de Weibergweg 70 in Hengelo. De toekomst van de politiek in het algemeen en van het CDA in het bijzonder, staat zaterdag 20 november centraal op een bezinningsdag in Holten. Deze jaarlijkse dag, gehouden door het CDA Overijssel, wordt van 10.00 tot 14.00 uur gehouden in De Kandelaar aan de Stationsweg te Holten. De Overijsselse christen-demo craten gaan nadenken over de plaats van hun partij in de wintigste eeuw. Het thema voor deze dag is: 'Hoe millenniumbestendig is het CDA?' Aan deze dag wordt me dewerking verleend door: C. Kerkhof-Mos, vice-voorzitter van het CDA; A. Klink, di recteur van het Wetenschappelijk Instituut van het CDA en M. van den Ham, vice voorzitter van de CDA-jon- geren. Binnen het thema zal het onder meer gaan over de vraag wat het CDA moet doen om een breed publiek aan te spreken. Ook zal de voorzitter van CDA Overijssel, L.B. Kobes, de discussie aanzwengelen over ruimere mogelijkheden voor het partijlidmaatschap. Maalderij Muller tegen vlakte De voormalige silo van maal- bedrijf Muller aan de Rijssenseweg, gaat binnenkort tegen de vlakte. Het college van burgemeester en wethou ders stelt de gemeenteraad voor om hiervoor toestemming te geven. Omdat dc afbraak van de silo mi lieuhinderlijk kan zijn, kost dat ex tra geld. Ter Steege Vastgoed BV verricht de saneringswerkzaamhe den cn zal, als dc raad toestemt, hier 145 duizend gulden voor krij gen. Dit bedrag zou voor 50 pro cent gedekt moeten worden be taald uit dc reserve van de post stads- en dorpsvernieuwing. Dc andere helft komt van dc Provincie. De bedoeling is dat op de plaats van de silo huizen worden ge bouwd. 1-Iet gaat daarbij in totaal om zeventien woningen, waarvan zeven vrijstaand cn tien twec-on- der-eenkap. Belangstellenden voor de panden komen alleen in aanmerking als ze een economi sche binding met Holten hebben. Winkeldiefstal van toffees Bij de Aldi werd op dinsdag 9 november een jeugdige dame betrapt op diefstal van een zak chocolade toffees. Zij werd door de politie aange houden cn overgebracht naar het bureau van politic. De jeugdige dievegge is, na overleg met de of ficier van justitie, doorverwezen naar bureau HALT. Auto Smidsbelt aangereden Er werd op Smidsbelt op woensdag 10 november tussen 13.00 uur en 15.00 uur een per sonenauto aangereden. De veroorzaker van de schade is zonder iets achter te laten, door gereden. De aangereden auto, een groene Volkswagen Polo, heeft schade aan de achterbumper. Mocht iemand getuige zijn ge weest van de aanrijding dan houdt de politic Holten zich aanbevolen. Illegale vuilstort op Sprengenweg In een perceel bos werd op donderdag 11 november aan de Sprengenweg een zak afval aangetroffen. De illegale storter kon niet wor den achterhaald. Ook werden op dezelfde weg een hoeveelheid huis-aan-huisbladen van recente datum aangetroffen. In het laatste geval is een onderzoekje inge steld. Trekker rijdt lantaarn omver Door de bestuurder van een landbouwtractor w erd op vrij dag 12 november aan de Larenseweg een lichtmast om ver gereden. Hierdoor was een groot gedeelte van deze weg in het donker ge huld. De Edon heeft de lichtmast verwijderd en weer licht in de duisternis gebracht. De Schilderskring Holten exposeerde vorig jaar gedurende drie maanden in het gemeentehuis. Mede door de vele posi tieve reacties die dit opleverde besloten de gemeente en dc Schilderskring opnieuw een expositie te houden. Van 15 no vember tot 29 december zullen er weer aquarellen, pastels, acryl- cn olieverfschilderijen van deze enthousiaste groep schilders te zien zijn. De Kring werd in 1996 opgericht door Henk Mulder en Fred Does. Sinds die tijd komen de amatcurschildcrs elke veertien dagen bij elkaar om een avond samen te schilderen. Soms wordt een professionele kracht ingehuurd om een bepaald onderwerp van de schilderskunst wat verder uit te diepen. De bedoeling van het samen schilderen is om wat van elkaar te leren. Bij goed weer gaat men enkele malen per jaar naar bui tenom op locatie te schilderen. Uit de geëxposeerde werken blijkt duidelijk dat deze mensen veel plezier aan hun hobby beleven. Holtens Nieuwsblad doet mee aan open schietwedstrijd De teamleden Johan Bolink, Peter Bulthuis, Peter Koehorst en Freddie Paalman richten de geweren. Koud was het vrijdagavond laat, toen het viertallige team van het Holtens Nieuwsblad naar het Dijkerhockse Bcthanic afreisde. In de slag om dc Zaagmolentro- fec mocht de Hoêlter Kradnte als laatste proberen de prijs binnen te halen. Het lokaaltje zat vol met kandidaten die al waren geweest en een enke ling die hun beurt nog zaten af te wachten. Mede-organisator Gerrit Stevens noteert de namen Johan Bolink, Freddie Paalman, Peter Koehorst cn Peter Bulthuis als team op een lijst cn haalt voor iede re kandidaat vier schictkaartcn te voorschijn. Twee voorzien met naam en twee zonder. 'Dit zi|n dc echte die meedoen voor dc prijs, de andere twee zijn om op te oefenen', legt hij het systeem uit. In de grote schietruimte krijgen dc groepsleden een korte les over hoe er moet wor den geschoten. Er ligt een soort van kleine zandzak klaar waar het rech terbeen op rust, terwijl een tweede erop wordt gelegd voor goed zitcomfort. De schietkaarten ko men in een houder, die via een lijn met een elektrisch motortje naar het einde van dc baan wordt gebracht. 'Trek dc hendel naar achteren cn naar beneden, zodat je in dc ontsta ne ruimte een kogel kunt leggen', vertelt een medewerker van schietvereniging Dc Zaagmolen. 'Daarna door het gaatje van de vi zier kijken en richten totdat het zwarte rondje op dc schietkaart zichtbaar is.' Dit blijkt toch moeilij ker tc zijn dan het lijkt. Dc trillende bewegingen van dc handen zorgen en-oor dat zonder het inhouden van de adem, het zwarte rondje nauwelijks precies in het vizier is te krijgen. Een medewerker waar schuwt: 'houd jc adem niet te lang in, anders zie je straks bij dc zesde schietschijf het' zwarte rondje niet meer.' Met een vuurbuks schieten op 50 meter afstand blijkt dan toch een behoorlijk precisie werkje tc zijn. 'Probeer niet steeds om het zwarte rondje in beeld te houden', geeft een schietdeskundige aan. 'Daardoor begin jc te wiebelen en een piepkleine beweging is aan het einde een hele grote, zodat het doel wordt gemist. Beter is om een lang zame beweging van boven naar be neden te maken. Op het moment dat het zwarte gedeelte in beeld komt: de trekker overhalen.' Deze vuurhendel lijkt tc zijn voorzien van stuurbekrachtiging: een kleine on gecontroleerde krampachtige bewe ging van dc wijsvinger cn de kogel suist met een knal door de ruimte. Nog narokend springt dc lege huls uit de vuurbuks wanneer de vergrendeling van de kogelkamer wordt opengemaakt. In de verte is een klein gaatje in de papieren schietkaart tc zien. Naast het schie ten met dc vuurbuks, staat ook de luchtbuks op het programma. Door minder grote kracht van deze laat ste geweren, is de afstand van 'net doel met de helft bekort. Een klein paddestoelachtig grijs kogeltjes moet in een gaatje worden gedrukt. Daarna wordt een hendel tegen dc loop vastgeklikt en is de buks schietklaar. Een grote rubberen oogschelp zorgt ervoor dat de schutter goed kan richten. Of het Holtens Nieuwsblad ook daad werkelijk in dc prijzen is gevallen, blijft nog afwachten tot dinsdag. Dan worden dc winnaars bekend gemaakt. Wel blijkt volgens de schietvereniging een goede score neergezet te zijn. Zeker gezien, dat het de eerste keer was.

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 5