Financieel advies vanaf nu tot ver in toekomst Bloemstukken en satévlees tijdens Floralia Dijkerhoek Zakelijk BEKEKEN Plaatsen vrij bij cursus tekenen en schilderen DONDERDAG 14 OKTOBER 1999 Hollens NIEUWSBLAD Hypotheken Vastgoed Advies krijgt keurmerk Inkomensplanner Sport AGENDA Harry Bronzewijker uit Bathmcn kwam op 7 oktober 1974 in dienst bij de firma Wissink in Dijkcrhoek. Daarvoor had hij ge werkt bij schildersbedrijf Volkers, door later door Wissink werd overgenomen. Meteen na de militaire dienst kwam Harry bij Wissink, waar hij zich ontwikkelde tot een allround vakman. Hij staat dan ook voor 100 procent achter zijn werk of dat nu schilde ren, behangen, glaszenen of het leggen van tapijt is. In die 25 jaar is Harry geen dag in de WW geweest, maar hij heelt ook nooit een Bathmense kermis overgeslagen, 'Kcrmismaandag is Harry nooit aanwezig. Hij neemt er geen vrij voor,maar hij is er gewoon nieten dat weten we', aldus Bert Wissink. Het jubileum wordt in besloten kring gevierd met een gezellige avond, waarbij het gehele personeel aanwezig zal zijn. Band Basement in Stadskelder De band Basement, een aantal jaren geleden in een kelder in Heeten tot stand gekomen, treedt op zaterdag 16 oktober op in de Stadskelder. De groep is een jonge 'ouderwet se' gitaarband, met op de voor grond zangeres Sandy. Het reper toire van de band bestaat uit een verzameling swingende rocknum mers en meeslepende songs uit de jaren 1960-1999. Basement is niet een simpel coverbandje, maar geeft de hits en eigen interpreta tie. Dankzij de vocale veelzijdig heid van zangeres Sandy vertol ken zij even gemakkelijk num mers van Janis Joplin als van Sinead O'Connor. De gitaarpartij en worden verzorgd door de gita risten Geert en Bert. In nauwe sa menwerking produceren zij strak ke akkoordenschema's, afgewis seld met scheurendcn en melodi euze soli. De solide ritmische ba sis van het geheel wordt verzorgd door drummer Jeroen en basist Rob, die tevens de backing vocals voor hun rekening nemen. Een optreden van Basement, is zeker de. moeite waard om te bezoeken. Spaarweek Rabobank Jongeren tot 16 jaar met een spaarrekening kunnen in de week van 25 tot en met 29 okto ber hun spaarpot weer legen op de kantoren van de Rabobank in Holten en Markelo. Ze ontvangt dan een deel- namekaart en wedstrijdformulier yoor de ballonnenwedstrijd die op zaterdag 30 oktober wordt ge- Éhoüden. Op woensdag 27 okto- ber zijn er op beide kantoren bo vendien clowns aanwezig die de jongeren, als zij willen, kunnen schminken. De ballonnen worden rond 15.00 uur op zaterdag 30 ok tober losgelaten op de parkeer plaatsen van beide kantoren. In Holten zijn er op die dag tussen 13.30 en 16.00 uur ook nog ande re activiteiten voor de deelne mers, zoals een draaimolen, lucht kussen en een ballenbad. In de pe riode tot 1 december 1999 kan de kaart worden teruggestuurd door de vinder van de ballon. Dan E wordt gekeken welke ballon het verst is gekomen. Sjoelen was een van de spelletjes die konden worden gespeeld tijdens de Flora/ia in de basisschool van Dijkerhoek. (Foto: Peter Bulthuis) De basisschool in Dijkerhoek stond vrijdagsmiddags en 's avonds in het teken van de Floralia. Vele spelletjes ston den klaar, maar ook kramen voor onder meer satéstokjes. Al tientallen jaren wordt de Floralia gehouden. Het is een combinatie van een open huis en spelletjesdag. De kinderen ver maakten zich dan ook opperbest op de trampoline die buiten voor het fietsenhok klaarstond. Binnen waren de computergames erg favoriet, terwijl ouders een gokje waagden met het rad van avontuur. Verder was de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen Dijkerhoek aanwezig met een stand. Een lokaal was ingericht met les materiaal van toen, nu en in de toekomst. Dit wegens het thema dit jaar dat rond het millennium draaide. Van oude netschrijfboek- jes van juffrouw Muys tot aan technisch lego en computers toe. 'Om kinderen te leren omgaan met diepte, hebben we op school bouwmateriaal waarmee 3D-figu- ren mee kunnen worden ge maakt', legt schoolleider JA'. Dorlas uit. 'Ze moeten dan bij voorbeeld een bal maken, maar wel volgens een bijgeleverde teke ning.' Ook dit jaar zijn de leerlingen druk geweest met het maken van bloemstukjcs. Alle werken staan opgesteld in een lokaal waaruit bloemisterij Marjo enkele prijswinnaars heeft gekozen. 'W e lieten dit altijd door de ouders doen, maar ongemerkt bleek er dan toch partijdig te worden ge stemd', weet Dorlas. "Daarom la ten wc dit nou door een onafhan kelijke professionele jury doen.' Ook mensen van buitenaf moch ten een stukje insturen. De familie Ambcck werd daarvan de win naar. Meisjes A verloor thuis van Ovcrvvetering. In een goede eerste helft bleven beide teams gelijk (4-4) Na rust werd het rommeliger en moest Holten de winst met 6-8 aan de gasten laten. Meisjes B 1 speelde een goede paruj tegen SDOL 3. Met vooral na rust soms heel leuk handbal werden de gasten via 10-6 naar een 25-14 nederlaag gespeeld. Meisjes B 2 had het zwaar tegen een fysiek veel te sterk Zwolle. Ondanks veel inzet zat er niet meer dan de 7-20 nederlaag. C 1 kwam net iets te kort tegen Voorwaarts 2. Na rust ging het beter, maar de opgelopen achters tand (1 -6) kon niet meer goed ge maakt worden Eindstand 3-10. Op de cursus creatief bezig zijn met tekenen en schilderen, die op dinsdagavond 19 okto ber in dorpshuis de Boschkamp van start zal gaan zijn nog enkele plaatsen vrij. Onder leiding van kunstenares Marian Kolk uit Wijhe gaan de cursisten creatief aan de slag met potlood en penseel. Spelenderwijs worden verschillende vaardighe den en technieken geleerd. Elke avond wordt een andere behandeld, zodat een keuze is te maken uit de techniek die het meest aanspreekt. Ook wordt eni ge aandacht besteed aan compo sitie, perspectief en kleurenleer. Deze vijf lessen durende cursus kost 62,50 gulden. Opgave kan geschieden op het kantoor van het dorpshuis, tel. 0548-362755. ATLETIEK Er was veel deel name voor de werp-3-kamp in Steenwijk, die zondag 10 oktober plaatsvond. Bernadette en Truus Ongena werden beiden eerste. Het was de laatste wedstrijd in het sei-zocn. Hiema begint de indoor met een wedstrijd op 31 oktober. Bernadette werd eerste van de zes deelnemers bij de senioren: kogel 9.13; discus 29.46; speer 27.34. Totaal 1612 punten. Truus w erd eerste van vier bij de veteranen 50+: kogel 8.57; discus 25.25; speer 22.08. Totaal 13."7 punten. Het eerste elftal van de z.v.v. Blauw Wit '66 werd voor aanvang van dc wedstrijd tegen Sp. Haarlo, enkele weken terug, door de vaste sponsor van de vereniging Restaurant Recreatieoord en Zalencentrum de Poppe in een prachtig nieuwe outfit gestoken. Voor aanvang van de wedstrijd togen de spelers en begeleiding sa men met voorzitter Wint Klein Nagelvoort en Gerhard Kolkman van de sponsorcommissie naar dc Poppe. Vanaf de oprichting van Blauw Wit is dc Poppe al sponsor van Blauw Wit. Het huidige za terdagvoetbal vond hier zijn oorsprong. De eerste jaren speelde Blauw Wit de thuiswedstrijden bij de Poppe. Blauw Wit is blij met zo'n sponsor en waardeert dc steun bijzonder. Het resultaat tegen Sp. Haarlo mocht er dan ook zijn. De eerste overwinning in dc nieuwe competitie. De zege kreeg een goed vervolg met gelijke spelen tegen S.K.VAV. en koploper W.l l.c.Z. De sponsoring bleek Internetbus bij De Regenboog De leerlingen van groep acht van basisschool de Regenboog hadden op donderdag 7 okto ber een bijzondere ervaring. Ze mochten namelijk in tweetal len in de zogenaamde Cyberbus, van bedrijf Roccade, internetten en e- mailen. Dankzij interventie van de vader van groep acht leerling Peter Tccsclink, deed de Cyberbus ook de Regenboog aan. Twee weken eerder werden de leerlingen al in gelicht over internet en e-mailter- men. Nu kon er middels een Cyberspel op zoek gegaan worden naar vra gen als: Hoeveel overlevenden waren er na de Titanic-ramp en Hoe oud kan een kameel worden? Al surfend over het internet wer den spelenderwijs de antwoorden gevonden en konden de kinderen met elkaar communiceren via de computer. Als het spel was uitge speeld werden ze gefotografeerd via een met de computer verbon den fototoestel. Op het internet- diploma konden ze deze uitge printe foto even later terugvin den. Een fantastische ervaring waar dc kinderen wel elke dag van zouden willen profiteren. Tenslotte werd de hele groep op de foto gezet voor de bus. Deze foto is nu ook te vinden op inter netadres: http://www.roccade-public/cy berbus. Handbaljeugd Handbal Zaterdag 16 oktober alle jeugd- teams vrij. Zondag 17 oktober: Dames 1 thuis tegen Zwolle om 14.15 uur; Heren 1 thuis tegen Paccllli om 12.00 uur; Heren 2 thuis tegen De Batouwe om 13.05 uur; Dames 2 thuis tegen V&K om 15.20 uur; Dames A uit tegen Zwolle (Stilohal) om 11.00 uur (vertrek 9.45 uur). Badminton Donderdag 14 oktober: Fairplay 1 BCH 4; Hoogerhevne 2 BCH 6. Zaterdag 16 oktober: Icarus 1 - BCH 1; BCH jeugd - Kwiek jeugd. Sporthal: donderdag 14 oktober: 16.00 - 22.00 uur, SV Holten af deling handbal; 22.00 23.30 uur, SV Holten All Stars. Vrijdag 15 oktober: 19.00-23.00 uur, Mintonette. Zaterdag 16 oktober: 10.00 - 14.00 uur. Commissie bewegen op muziek Goor; 19.00 20.00 uur, Zaalvoetbal team Stam: 20.00 21.00 uur. Buurtvereniging Bcuseberg. Zondag 17 oktober: 12.00 16.30 uur, NHV Gorsscl. Maandag 18 oktober: 19.00 - 22.30 uur. Badmintonclub Holten; Dinsdag 19 oktober: 16.00 - 17.00 uur, Mintonette hal ve hal; 17.00 - 18.00 uur, Mintonette hele hal; 18.00 19.00 uur, SV Holten afdeling handbal; 19.00 22.00 uur, Mintonette he le hal; 22.00 - 23.00 uur, Blauw wit '66 zaalafdeling. Woensdag 20 oktober: 18.00 - 19.00 uur, EnkcoB.V.; 19.00 - 22.30 uur, Badmintonclub Holten; 22,30 - 23.30 uur,J. ten Wolthuis. Bijeenkomst Thuiszorg Thuiszorg Zuidwest Overijssel houdt een bijeenkomst voor ouders en verzorgers van kin deren tussen de 1 en de 4 jaar. Het thema van de bijeenkomst is "kinderen vragen om.duide lijkheid". Voor deze bijeen komst kan men op 18 novem ber van 20.00-22.00 uur terecht in het gebouw van Thuiszorg Zuidwest Overijssel, Gaardenstraat 31 te Holten. Deze avond biedt ouders een praktische handreiking en wordt begeleid door Dieny Koers, wijk verpleegkundige ouder- en kind zorg. ^ZKRONWC, voor de groep op het juiste moment dat duwtje in de rug dat de ploeg nodig had. Slagerij Brands uit Holten is op oktober onderscheiden voor zijn producten fijne rookworst, grove rookworst en droge worst met kruidnagel. Dc bekroningen werden uitgereikt op de Noordelijke Slager Manifestatie in Groningen. Bij dc beoordeling let de vakjury op smaak, presentatie en creativiteit. Dc beste inzendingen in elke categorie worden beloond. De ambachtelijke slager onderscheidt zich door zijn eigen productie van vlees en vleeswaren. Iedere sla ger heeft zijn eigen, herkenbare producten. Deze verschillen per bedrijf, per regio en zijn afhankelijk van de slager zelf. Deze week werden in Groningen tijdens de Noordelijke Slagers Manifestatie vakwedstrijden gehouden voor slagers. Tijdens vakwedstrijden worden producten onderling vergeleken door een vakkundige jury op smaak, uiterlijk, presentatie en originaliteit, het uiteindelijke doel is een optimaal product. Iedere slager maakt producten, die consumenten waarderen en kopen. Daarom worden bij de beoor deling van de inzendingen consumenten betrokken waarmee het team van deskundigen uit de slagerswereld wordt uitgebreid. De klanten van slagerij Brands zijn deze week van harte welkom om dc bekroonde producten te komen proeven in zijn winkel aan de Kerkstraat 1 in Holten. Arnold Fincken van Hypothe ken Vastgoed Advies Holten mag zich met z'n collega's Inkomensplanner noemen. Met een online computerpro gramma bij de hand, geven zij een volledige toekomstvisie 'over het inkomens- en vermo gensverloop van iemand. 'Uniek in deze regio. We zijn hier de enigen die dat kunnen.' Een nogal gedurfde uitspraak van Arnold, maar volgens hemzelf „geen cent van gelogen. Op dit moment zijn ze nog bezig met de i - tweejarige studie Inkomensplan- mer van Het Nederlands i Financieel Planbureau. 'De basis- i opleiding duurt dan wel twee jaar, f Imaar daarna volgt een permanen- ;tc educatie. Wetgeving verandert voortdurend, daarom moet je -steeds blijven leren om je kennis I «bij dc tijd te houden.' Inkomcnsplanncr houdt in dat er 1 iecrsi goed wordt gekeken naar al- Ie inkomsten-, uitgavenposten en vermogen van iemand. '1 let eerste 'persoonlijke gesprek duurt zo'n drie uur, maar dan komen ook alle mogelijkheden en wensen op ta- - fel.' Hypotheken Vastgoed Advies Holten kan daarna een financieel plaatje laten zien tot ver in dc toe- komst. Daarbij wordt nu al reke- ning gehouden met de nieuwe E I- wetgeving rond de belastingen die pas in 2001 van kracht gaan. 'Een verzekering verkopen kan ieder een', weet Arnold. 'De enige die er rijk van wordt, is dc verzekeraar zelf. Wij kijken naar wat noodza- kelijk is en laten dat meteen zien via keiharde cijfers en grafieken.' Zo kan heel gedetailleerd een toc- komstlijn worden uitgezet vanaf de huidige leeftijd tot ver na het pensioen. 'Er wordt rekening ge- houden met alle wensen die er zijn: wil diegene een boot kopen r- - of later wanneer dc kinderen gaan studeren voor studiefinanciering kunnen zorgen? Geen probleem. De medewerkers sjjn trots op de uitbreiding. Het biedt de klant een betrouwbare toekomstplanning, (Foto: Peter Bulthuis) De computer laat meteen zien of het mogelijk is.' Hiervoor worden eerst alle vermogen, inkomsten en uitgaven van iemand geanalyseerd en in de computer gevoerd. Daarbij wordt onder meer geke ken naar dc huidige hypotheek die iemand heeft. Met een simpele druk op de knop volgt een grafiek welke aangeeft wat er in de toe komst gebeurt wanneer deze hy potheek met een bepaald opzij te leggen bedrag wordt verhoogd. 'Wc laten zien wat er gebeurt wan neer de hypotheek bijvoorbeeld met twee ton wordt verhoogd', legt Arnold uit. 'Kijk, je ziet dui delijk de stijgende lijn in het oplo pen van de jaren. Zo bouw je snei een mooi kapitaaltje op.' Omdat het programmaJ,continue in con tact staat met de centrale compu ter van het Nederlands Financieel Planbureau, worden altijd de nieuwste belastingregels gebruikt. 'We kunnen de klant zo meteen laten zien wat wel en wat niet mo gelijk is, hoeveel geld hij maximaal bijvoorbeeld kan nalaten aan zijn kinderen bij overlijden.' Het is ook een uiterst flexibel sys teem: 'Mochten er gegevens ver anderen doordat iemand zich bij voorbeeld later bedenkt en toch ook nog graag een wereldreis wil maken, is dat geen enkel pro bleem. Je kunt dan meteen bijstu ren zonder moeilijke contracten te hoeven openbreken.' Zelfs is het mogelijk het zwartste scenario voor de dag te halen en daar reke ning mee te houden, zodat het ri sico minimaal is. Met het keurmerk Inkomens planner kan Hypotheken Vastgoed Advies Holten een op de persoon toegespitst advies ge ven. De klant krijgt een overzich telijke computeruitdraai mee waarin naast cijfers, kleurige gra fieken ook duidelijk alle financiële mogelijkheden staan. Helemaal toegespitst op de mogelijkheden en wensen van die klant. Wie belangstelling heeft om de eigen financiële toekomstvisie te laten uitstippelen kan con tact opnemen met Hypo-the- ken Vastgoed Advies Holten, Larenseweg 14, tele foon 0548-36 45 55. Blauw Wit Senioren: Oranje Nassau 1 - Blauw Wit 1, 15.00 uur (vertrek 13.15 uur); Bon Bovs 11 - Blauw Wit 2, 14.00 uur (vertrek 12.30 uur; Blauw- Wit 3 Groen Wit '62 4, 14.30 uur; Blauw Wit 4 Enter v. 9, 14.30 uur; Blauw Wit 5 - M.V.V. '69 3, 12.30 uur. Maandag 18 oktober: G.F.C. Dames Blauw Wit dames, 19.30 uur (v er trek 18.30 uur). Jeugd: Blauw Wit Al Voorwaarts A2, 14.30 uur; Blauw Wit BI - Excelsior '31 B2, 11.00 uur; P.H. C3 - Blauw Wit Cl, 13.00 uur (vertrek 11.30 uur); Sp. Rijsscn D1 - Holten Dl, 9.45 uur (vertrek 8.45 uur); Blauw Wit M.C. 1 - S.S.S.E. M.C.l, 10.30 uur; Blauw wit cl - Holten El, 9.30 uur; Omhoog E5 - Blauw wit E2, 11.30 uur (vertrek 10.30 uur); Blauw Wit E3 - Enter V. E2, 10.30 uur; Blauw Wit E4 - Holten E3, 9.30 uur; Blauw wit Fl, vrij; R.V. F1 - Blauw wit F2, 9.45 uur (vertrek 9.00 uur). Zaalvoetbal: Vrijdag 15 decem ber: Kon. U.D. 1 - Blauw wit 1, 19.30 uur. SV Holten Senioren: Hanza 1 Holten 1, 14.30 uur (vertrek 13.00 uur); Holten 2 - ATC 2, 10.00 uur; Rohda R. 8 - Holten 3, 11.30 uur (vertrek 10.30 uur); Holten 4- Ww 5,10.00 uur; PH 11 - Holten 5, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); MVA' 7 - Holten 6, 9.00 uur (ver trek 8.00 uur); Vasse 2 Holten 7, 10.00 uur (vertrek 8.45 uur); Holten 8 - MVV 5, 9.00 uur; Holten 9 - Kon. U.D. 5, 10.45 uur; SOPS 8 - Holten 119.30 uur (vertrek 8.30 uur); Holten 12 Broekland 8, 9.00 uur. Jeugd: Holten Al - ABS Al, 14.30 uur; Hector A2 - Holten A2, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); Raaltc BI - Holten BI, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); Holten C l - Grol Cl, 11.00 uur; Markvogcls C2 Holten C2, 10.00 uur (ver trek 9.15 uur); PH D8 - Holten Dl, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); Holten D2 - Markvogels Dl, 11.00 uur; Blauw Wit El Holten El, 9.30 uur (aanwezig 9.00 uur); Holten E2 Rijssen E2, 10.00 uur; Blauw Wit E4 - Holten E3, 9.30 uur (aanwezig om 9.00 uur); Holten E4 - Excelsior E8, 10.00 uur; Holten Fl Excelsior Fl, 11.00 uur; Holten F2 - Omhoog F2, 11.00 uur; Rijssen F2 - Holten F3, 10.00 uur (vertrek 9.15 uur). £Oüö« PÜOQUCT

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 5