'Vanaf eind oktober Interim-burgemeester' Holtens Nieuwsblad. Salland GLTO-initiatief voor rioolaanleg gaat door Inbraak woning aan Valkenweg c De „Smid v. d. Kol" Strakker mestbeleid: Bijeenkomst GLTO Boekje Tuinpad VVV laat landleven zien Commissaris van de Koningin Hendrikx: Mtt cU prtmpyiAcUfr /uh/ortvrefr <rf UveU ZSjyvMchihy uuttsttwJ IN DIT NUMMER B-el' U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Holtens DONDERDAG 23 SEPTEMBER 1999 Wat de commissieleden van fi nanciën en riolering betreft, mag het rioleringsinitiatief van dc GLTO doorgaan. Wanneer alle betalingen van de 25 mee dingende bewoners uit het bui tengebied binnen zijn, kan worden gestart. De aanleggebieden zijn in clusters verdeeld, maar hier vallen onder meer de Beumersteeg en Tromopsweg buiten. Bewoners aan deze wegen dreigden versto ken te blijven van riolering. Alleen wanneer ze zelf het geld voor de kosten ophoesten, kunnen ze toch meedoen. Of zij kunnen ge- bruik maken van een gemeentelij ke stimuleringsregeling en een IBA-filtersysteem aanschaffen. Hiervoor is 2500 gulden subsidie per systeem beschikbaar. De GLTO kwam echter met het initiatief om te gaan onderzoeken hoeveel bewoners aan deze wegen interesse hebben voor aansluiüng. Dit bleken er 25 te zijn, genoeg Er werd afgelopen zondag tus sen tien over twee en halfdrie 's middags een inbraak gepleegd in een woning aan de Valkenweg. In deze twintig minuten heeft ie mand kans gezien de woning bin nen te dringen. MANNEN, wenst EX een rus- tige huishouding I Koopt dan voor Uw Vrouw een fluitende Melkkoker Geen overkoken. Geen aanbranden .Dus ook geen gemopper Met een week weer aanvoer Weggelopen vanaf de Wippert een Duitse Herder met zwart dek. Tegen bel. ter. te bez. bij H. W. Goorman, Keurmeester, Abattoir. ADVERTEREN DOET VERKOPEN NAA1HUIZEN gevraagd, genegen ook an dere werkzaamheden te verrichten. D. NIJKAMP, BOSRAND. ACCU-RADIO te koop, nieuw, met -1 golf lengten f 260.- VERWAAL, Markelose- weg B 55 a, HOLTEN. Collecte voor gehandicapten De Nationale Collecte voor Verstandelijk Gehandicapten wordt gehouden in de week van 27 september tot en met 2 okto ber. Deze collecte wordt in Holten ver zorgd door de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen. De op brengst van de wordt gebruikt voor projecten en activiteiten voor ver standelijk gehandicapten, die niet door de overheid wordt vergoed. Holten heeft al enkele malen een bijdrage ontvangen. Verloting Inucu De prijzen zijn gevallen op de vol gende nummers: IDe reis naar Parijs nr 154 A. v.d. Horst uit Sticns; 2. Videorecorder nr. 1825 de H. Veltkamp Kohveg; 3. Rondvlucht nr. 783 J. van Oostveen Churchillstraat; 4. Waardecheque nr. 3545 Kooy Canadastraat; 5. Dinerbon nr. 496 Meijer Enkweg. Troostprijzen: nr. 366 en nr. 2774. Snelkraak fotozaak Bij een fotozaak in Nijverdal werd vorige week donderdag een snel kraak gepleegd. Dit ge beurde met een in Duitsland gestolen auto. De wagen waarmee de snel kraak werd gepleegd, vloog kort na de snelkraak op de Holterberg uit de bocht. Door de politic werd meteen een onderzoek ingesteld. Dit leverde de eerste uren geen resultaat op. Iets na halfncgcn in de mor gen meldde zich een oplet tende getuige, die de perso nen had zien lopen op de Holterberg in de buurt van de Lichtenberg. Na hiernr den. zoektocht werden len aangehou- jn vermoedelijk jfdelijk voor meer Stiel kraken in de omgeving. Hiernaar wordt een onder zoek ingesteld. Abonnementsprijs f 79,40 Losse nummers f 1,65 voor de aanvraag van subsidies bij de provincie, de WMO, het water schap en de gemeente. Omdat al leen de gemeente de aanvraag om subsidie bij de provincie kan in dienen, schiet de gemeente de aangevraagde steun voor. Daarnaast mogen ze de subsidie voor het IBA-systeem ervan af trekken. 'De riolering wordt op gemeentelijke grond aangelegd, zodat de gemeente de opdracht moet geven', weet wethouder M. Spijker. 'Het gaat om een particu lier initiatief, zodat de bewoners zelf het grootste deel betalen.' Dat is volgens directeur gemeentewer ken A. van Diermen ook de reden waarom er pas zal worden begon nen met de aanleg als het geld bin nen is. Omdat de riolering wordt, aangelegd in openbare grond, komt het beheer en de eigendom hiervan bij dc gemeente te liggen. Er zullen negentien pompen wor den geplaatst die de afvoer rege len. ina3 Vermoedelijk werd hij of zij ge stoord door de zoon die op dat moment thuiskwam. Uit de woning is o genomen. De technische recherche is ter plaatse geweest in verband met het sporenonderzoek. Bewoners Lathmer kijken bij boer In samemvëfking me! GLTO Hollen mochten bewoners ran ih Lathmer een kijkje nemen bij boer Kolkman aan de Flièrmatemveg. Dit was in het kader van de Week van het Platteland. Met scheppen tn de band mochten sg ondermeer de koeien voeren. (Foto: Johan Bol/uk) De Gewestelijke Land- en Tuinbouworganisatie Holten (GLTO) houdt op dinsdag 28 september om acht uur 's avonds een ledenbijeenkomst in de Rabobank van Holten. Hier zal worden gesproken over de voorgenomen plannen om het Nederlandse mestbe leid fiks aan te scherpen. De ministers Brinkhorst en Pronk hebben plannen gepresenteerd om binnen een paar jaar Nederland te laten voldoen aan de EG Nitraatrichdijn. Daarom wil len ze scherpere aanvoernormen voor dierlijke mest met daarbo venop strenge verliesnormen. Verder geven de plannen aan dat boeren die niet alle mest op eigen grond kwijt kunnen, directe afzet contracten aangaan met een ak kerbouwer. Bovendien moet erop dc droge zandgronden aan nog strengere voorwaarden worden voldaan. Voor Holten betekent dit volgens dc plaatselijke GLTO, de nekslag voor landbouwbedrij ven in de omgeving. Dc organisatie denkt dat de ge stelde milieudoelen wel haalbaar zijn, maar dan op een manier die veel minder sociaal-economische gevolgen hebben. Om meer duidelijkheid te krijgen over de genoemde voorstellen en hoe deze kunnen worden bijge stuurd, houdt GLTO Holten deze ledenbijeenkomst. Hiervoor zijn de algemeen voorzitter van de GLTO jos Roemaat en relatiebe heerder agrarische bedrijven Rabobank Holten-Markelo uitge nodigd als sprekers. Bijzonder landleven in Overijssel. 'Overijssel de Tuin van Nederland', zelden sloeg een slogan zo de spijker op de kop. Want in Overijssel heeft het platteland de overhand. Een verademing voor rust- en ruimtezoekers, een goudmijn voor natuurliefhebbers. Her en der op dat weidse, groene Overijsselse platteland zijn staal tjes te vinden van bijzonder land leven. s waar enthousiaste onder- Het s ;ven is om eind oktober een waarnemer te hebben be noemd voor de halverwege vol gende maand scheidende burgemeester D.J. Verhoeven. Commissaris van de Koningin mr. J.A.M. Hendrikx liet vorige week tijdens zijn ambtsbezoek aan Holten weten dat, zeker nu er nog geen duidelijkheid is omtrent de gemeentelijke her indeling, is het zaak om zo snel mogelijk te voorzien in een vooral fulltime bestuurder. Een opvatting die ook de gemeente zelf is toegedaan en als zoda nig door dc gemeenteraad in de profielschets voor de waar nemend burgemeester is ge noemd. 'Holten kan er niet bij worden ge daan,' aldus de raad, die zich te vens uitspreekt voor een 'krachtig bestuurder, een energiek persoon die zich snel en vakkundig in de in Holten lopende zaken kan inle ven, dc Holtense standpunten met kracht kan beschikt over eer Haags netwerk ei beleving niet te v staat (woont).' De waarnemend burgemeester dient het lopende herindelingpro- ccs positief te kunnen oppakken. Als de herindeling doorgaat, dan zal de waarnemer waarschijnlijk tot 1 januari 2001 aanblijven. Gaat een en ander niet door, dan zal eveneens een aanzienlijke pe riode moeten worden overbrugd. Evenals acht andere gemeenten in Twente krijgt Holten dus een waarnemend burgemeester. Een bewuste keus. Vaste aanstelling komt niet in beeld, daar er na de gemeentelijke herindeling minder burgemeesters nodig zijn. Dc her indelingkwestie baart Hendrikx overigens duidelijk zorgen: 'Dc procedures duren veel te lang. Dat heeft tal van consequenties voor de betrokken gemeenten.' Burgemeester Verhoeven onder schreef die uitspraak en noemde Ploffen beeft nadat burgemeester Verhoeven opstapt, -p spoedig mogelijk n hoef Ie aan een fulltime bestuurder. (Foto: Peter Buitbuis) Besteedt uw zorgverzekeraar haar financiële middelen aan enorme reclamecampagnes' De pagina grote advertenties zijn u de laatste weken vast wel opgevallen. Salland verzekeringen richt haar aandacht en financiële middelen meer op üw belang: de zorg verlening. U kunt ervan op aan dat de premie die u bij Salland verzekeringen betaalt heel redelijk is en boven dien volledig ten goede komt aan de zorg. Van het geld dat overblijft na uitkering aan onze verzekerden, begeleiden en financieren we diverse zorgprojecten in de regio. Hiermee willen we bijdragen aan de verhoging van de kwaliteit van de zorg in deze regio. Ook als u dus qeen aanspraak doet op vergoeding of hulpverlening, komt de door u betaalde premie toch ten goede aan de gezondheidszorg. Wanneer u zich voor 1 november aanmeldt bij Salland verzekerin gen, bent u vanaf 1 januari ook verzekerd van een goudeerlijke zorg, in dat verband de personele ge volgen in het gemeentehuis. Als ambtenaren opstappen, rijst de vraag of er geïnvesteerd moet worden in tijdelijke medewerkers. Of juist in (vaak dure) inhuur krachten. die bovendien ook nog eens niet vóór alle beleidsterrei nen even gemakkelijk te vinden zijn. Door gebrek aan menskracht neemt de werkdruk binnen het ambtelijk apparaat al met al toe, met als gevolg dat bepaalde zaken niet kunnen worden opgepakt. Binnenkort overleggen provincie en gemeente over de financiering van het plan revitalisering indus trieterrein De Kol. Vervolg op pagina 3 Extra controles door politie De afgelopen week is de politie begonnen aan ver scherpt verkeerstoezicht, zoals vorige week was aan gekondigd. De extra aan dacht van de politie gaat uit naar het gedrag van fietsers en automobilisten. Er wordt momenteel extra gelet op het rijgedrag, het ge bruik van gordels, verlichting en het gebruik van alcohol. Inmiddels hebben diverse mensen ondervonden wat de extra controle inhield, wat hen een betaalde waarschu wing heeft opgeleverd. Softijsje gestolen Er werd bij de politie afge lopen vrijdag aangifte ge daan van diefstal van een ijsje. De diefstal moet plaats heb ben gevonden op woensdag tussen 17.00 en 24.00 uur. Het ging niet om zomaar een ijsje, aangezien het ijsje een waarde vertegenwoordigde van 900 gulden. Het betrof dan ook een reclamebord in de vorm van deze lekkernij. Triathlon Holten bestaat 15 I jaar. Tijd dus om even- terug I te blikken over de achterlig- gende periode. Zie verder pagina 3 De gezamenlijke kerken hou- den een jongerendag rondom gebouw Irene. Hier worden veel activiteiten gehouden. Zie verder pagina 5 nemers hun natuurvriendelijke ac tiviteiten ontplooien. Tientallen van deze interessante, ecologisch verantwoorde bedrijven zijn sa mengebracht in het Tuinpadproject- Het Tuinpad is een verrassende, en altijd boeiende ontdekkings tocht door het platteland van Overijssel. Voor wie eens een kijkje wil ne men bij deze bijzondere stalletjes van het landleven is er een leuke ideeëngids te koop bij de WV Holten. Andere datum Lofprijsavond Per abuis stond er in de krant van vorige weck een verkeerde datum bij het bericht: Loofhut houdt Lofprijsavond. De juiste da tum moet zijn: donderdag 23 september, aanvang: 20.00 uur. Dat is de donderdag bij het uit komen van deze krant. Inschrijven slep en cross Op het terrein van de familie Van Coeverden aan de Schuppertsweg houdt MAC De Holterberg zaterdag 9 oktober een Trckkerslepwedstrijd. Zondag 10 oktober is hetzelfde terrein decor voor de autocross. Inschrijven voor zowel de slep- wedstrijd als de cross is mogelijk op maandag 27 september, 's avonds om 20.00 uur in het MAC-Stuurhuus aan de Beuserbergerweg 37. De inschrijfkosten voor de trek kersiep bedragen 25 gulden, voor de cross 15 gulden. weekend verwachting/ Weckend wachting Tamelijk wisselvallig weer. Vrijdag overdag veel bewolking, wat opklaringen en wat zon. Er kan wat regen of een bui vallen. Temperatuur komt uit op 20.0 a 21.0 graden. Zaterdag en zondag is er ook tamelijk veel bewolking, de zon laat niet verstek gaan. W e houden het niet droog er valt af en toe wat regen of een enkele bui. De temperatuur ligt nog steeds op een aangenaam niveau van 19.0 a 21.0 graden. Een groot depressie systeem bij Ierland zorgt in onze omgeving voor aan voer van warme, vochtige en on stabiele lucht. Fijn weekend. Weerman, Freddie Paalman "I-I 1 verzekeringen tad SCHUTTERSFEEST RADIO do. 23 sept. 19.00-21.00 uur vr.-24sept. 14.00-20.00 uur za. 25 sept. 10.00-19.00 uur zo. 26 sept. 10.00-18.00 uur Volg de mode Op liaar Killer! Onze kinderschoenenmerken zijn onder andere: ELEFANTEN COMPAGNUCCI HUPSAKEE ESPRIT GATTIN O BURLEY BO-BELL fl&„ Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede j Woonplaats Hiyzij betaalt voor dit abonnement l_ f 79,40per jaar (betaalwijze: oer acceptgiro) U f76,75perjaar (betaalwijze: automatisch)

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 1