Feestcommissie Espelo tevreden over opkomst Wachten op de wip die niet komen gaat s. tm Uitslagen wedstrijden tijdens Sploder Feest Agenda Espelo treft het met weer tijdens weekend van het Sploder Feest I DONDERDAG 2 SEPTEMBER 1999 Holtens NIEUWSBLAD L HniHiHI J;Vrr-N y <j Ve Dm Kinderspelen Sploder Feest Er werden zaterdag meteen na de Sploder optocht verschillen de kinderspelen gehouden. In totaal 43 leerlingen van de Bosschool deden mee aan een spelcircuit dat bestond uit vier onderdelen. De uitslag per groep: Groep 1 Rens Nijenkamp Wouter Rcilink Groep 2 Thijs Veneldaas Robin Meijerink Groep 3 Werner Lubbersen Angelique Weenk Groep 4 Roelie Marsman Gordon van Asselt Groep 5 (Geen leerlingen) Groep 6 Frank Marsman Maaike Reilink Wietse Rensen Groep 7 Gerjan Lubbersen Nicole Paalman Groep 8 Martijn Stevens Imke Rensen Fietsendieven gepakt Twee Dcventaren werden afge lopen week aangehouden ii verband met diefstal van eei fiets bij het station te Holten. Met name de oudste van de twee, (40 jaar), is een bekende van de politie en al vaker aangehouden voor diefstal van fietsen bij het station en de kerk. Nadat deze verdachte enkele dagen op het politiebureau heeft vastgezeten, zal hij zich weer eens moeten ver antwoorden bij de rechtbank. Het Sploder Feest is erg goed verlopen volgens voorzitter Teun Stevens van de schooi en volksfeestcommissie Espe lo. Het mooie weer heeft hier zeker bij meegespeeld. 'De opkomst is zeer goed te noem', geeft hij aan. 'Dit is ook te danken aan de andere opzet van het feest.' Stevens vertelt dat de Sploder Revue het 25-jarig jubi leum vierde wat veel bezoekers trok. Verder was de kleinvee- en rommelmarkt een schot in de roos. A'oorgaande jaren hielden we een grote zeskamp. Dit begon wat te vervelen, want het trok steeds weer hetzelfde publiek.' Het idee ontstond om een grote rommelmarkt te houden en dan wel met gratis staanplaatsen. 'Het overtrof zelfs onze verwachtin gen. Zeker honderdvijf standhou ders meldden zich aan. Op de dag zelf bleken er zeker honderdvijf tig te staan.' De organisatie was erg bang voor de rommel die het zou geven ach teraf. Toch viel dit reuze mee. 'Wc waren op het ergste voorbereid en hadden een speciaal bedrijf uit Nijverdal in handen genomen die de rommel wel zou willen heb ben', zegt hij. 'Nou, we hadden niet meer dan een kruiwagen vol!' Ook de optocht krijgt van Stevens een dikke voldoende. 'De kwaliteit van de praalwagens lijkt steeds hoger te worden.' Volgens hem bestaat er tegenwoordig een echte competitie tussen de straten en buurten van Espelo. 'Het hele De broodwagen van Vijfhuizen won de eerste prijs bij de optocht. (Foto: Johan Bolink) feestweekend kun je merken wie er heeft gewonnen. Deze groep komt met een grote platte wagen naar de tent en blijft de hele tijd bij elkaar', legt hij uit. 'Als je er niets van hebt gebrouwen tijdens de optocht, dan is het moeilijk om je gezicht er te laten zien.' De ophef rond het spel Konijntje Wip, vond de voorzitter sterk overtrokken. 'Ik ben hierover he lemaal niet gebeld door de dieren bescherming.' De dieren worden niet mishandeld, dus is er ook geen rede toe om moeilijk te gaan doen. Tot het wippen is het trouwens niet gekomen. 'We hebben een hele tijd gewacht, maar de warmte in de tent en het lawaai van het publiek maakte dat de konijnen er geen zin in hadden.' Het idee om dit spel te houden, komt niet van de Sploders zelf. 'Ik had het op tv gezien bij Jack Spijkerman. Hier werd een video getoond van een Belgische cafétje waar ze Konijntje Wip deden.' De kans is klein dat het spel volgend jaar op herhaling gaat bij het Sploder Feest. 'W e proberen elk jaar weer iets anders te verzinnen. Straks gaan wc met de commissie evalu eren en brainstormen over nieu we ideeën.' Er zijn tijdens het Sploder Feest enkele wedstrijden ge houden. Het gaat hierom de optocht en minizeskamp. Kleine wagens 1. Arno - ErlK - Gorden Bij de optocht zijn de winnaars onderverdeeld in drie categorieën: grote wagens, kleine wagens en loopgroepen. Dit is gedaan om een zo eerlijk mogelijke verdeling te krijgen van de prijzen. De vrouw van burgemeester Loop qroep Verhoeven reikte meteen na de Groep Joke optocht de prijzen uit in de feest tent. Zij werd hiervoor extra be dankt, omdat het voor haar de laatste keer was. 2. Valeweg en omstreken 3. Kabouter Plop 4. Heihuizen (huisnummer bordjes) 5. Daltons (Lucky Luke) 6. Espelodijk Noord (dioxine) ^Joke Maatkamp (mi nisters) 2. Ria Vos cn vriendinnen (mobiele telefoons) 3. Groep Dennis Krikkink eg (brood) Minizeskamp Door de grote ophef er om heen, waren veel mensen zon dag speciaal naar Espelo afge reisd om het spel Konijntje Wip te kunnen zien. Zelfs veel pers had er aandacht voor. Een groot vloerkleed was aan de onderzijde voorzien van genum merde vakjes. Flier omheen werd met houten planken een afzetting gemaakt. Meteen staat er een rijen dikke mensenlint langs de rand van het schouwspel. Zelfs stoelen en tafels worden erbij gehaald om vanuit een hoogte over de massa heen te kunnen kijken. In plastic korven komen de ram cn de mocr naar het speelveld om daar los rond te springen. Met de hoop dat ze op een van de vakjes een wip zullen maken. Voordat het spel begon, hadden leden van de feest commissie loten verkocht onder het publiek. Wie het goede num mer in handen heeft waar de daad zal plaatsvinden, wint een reisje met een heteluchtballon. Wachten, wachten. Alle ogen zijn gericht op de twee konijnen maar bij beide zit weinig beweging in. Niet getreurd, twee medewerkers halen er nog een konijnenpaartje bi). De spanning stijgt, de came ra's zoemen. Ja, de konijnen springen naar elkaar toe, be snuffelen elkaar en... gaan knus bij elkaar liggen. Sommigen uii het publiek wilden de dieren wel even helpen om de gedachten de goede kant uit te krijgen. Ze gooi en vieze boekjes en dito kaartspel len op het speelveld. Het mag niet helpen, want de ko nijnen blijven rustig liggen, sprin gen een beetje en daar blijft het bij. Sommigen houden het voor gezien en druipen af. Anderen denken: 'geduld, het kan altijd nog.' Toch zal het er niet van te komen, waardoor er tenslotte maar geloot werd. Want de be loofde ballon gaat sowieso vrijdag 3 september de lucht in. „Voor mij?", vroeg Rob verbaasd terwijl hij de enveloppe aanpakte. Anders gaf ik 'em toch niet aan jou. Maak 'em maar open.", ant woordde Romi. Rob maakte de enveloppe open en las de kaart. Daarna vouwde hij de kaart weer dicht en keek Romi aan. Romi werd er verlegen van, maar bleef Rob toch aankijken. Seconden lang zaten ze zo tegen over elkaar, tot Rob eindelijk zei: Ik weet niet wat ik moet zeggen Romi." Zeg dat je ons etentje met me over wilt doen.", antwoordde Romi. „Ja, heel graag. Romi, je bent een schat van een meid.", zei Rob. Jij bent ook niet onaardig hoor.", grapte Romi. Grappenmaker. Blijf je nog even thee drinken?", vroeg Rob haar. Romi knikte en samen liepen ze naar beneden. Rob plofte op de bank cn deed de televisie aan, dus ging Romi maar naast hem zitten. Hij had er een documantaire over haaien opgezet, en omdat Romi dat ook wel interessant vond keek ze met Rob mee. Ondertussen was Rob's moeder in de keuken thee aan het zetten. 'Weet je wat, ik doe er at van die havermout- koekjès bij die ik gisteren heb ge bakken; het is ook zonde als ze in de kast blijven liggen', dacht ze. Ze deed er wat op een schoteltje en bracht deze samen met de thee naar de woonkamer, waar Rob cn Romi nog steeds ingespannen naar de haaiendocumcntatic zaten te kijken. Hier Jut en Juul, jullie thee. Willen jullie er een koekje bij?", vroeg Rob's moeder. Rob en Romi keken elkaar aan en be gonnen toen gelijktijdig te lachen. Rob's moeder keek hen niet be grijpend aan en daardoor moesten ze natuurlijk nog veel harder la chen. En vertel me nu maar eens waarom jullie zo vreselijk moesten lachen.", zei Rob's moe der toen ze eindelijk uigelachen waren. We moesten zo lachen omdat mijn moeder ons ook al Jut en Juul begon te noemen na de vakantie. Nu doet u het ook al en u wist nergens van.", legde Romi uit. Ja en toen je ook nog zo'n gekke kop trok, was er natuurlijk helemaal geen houden meer aan.", voegde Rob toe. Hoofdschuddend liep Rob's moe der de keuken weer in om de theepot weg te zetten. Wat een stel, soms zou je denken dat het eikaars beste vrienden waren in plaats van vriend en vriendin. Romi keek samen met Rob de do- cumentatieserie af en bedankte Rob's moeder toen vriendelijk voor de thee. Geen dank hoor kind, kom nog maar eens terug, dan kunnen we nog eens lachen.", zei Rob's moe der. Rob liep met Romi mee naai de deur. „Je mag nog best even blijven hoor.", zei hij. Nee dank je wel, jij moet weer aan je huiswerk en ik ben nog niet eens begonnen.", zei Romi. Ze gaf Rob een zoen en stapte op haar fiets. Tot morgen!", riep Rob haar nog na, maar ze hoorde hem al niet meer. Daantje Dartel Alle ogen, van jong en oud, -^/n gericht op de konijnen in het speelveld (Foto: Johan Bolink) UITTIPS INFORMATIE ENZ, September Expositie Jaap Birza. Ank Uitenbroek en Grupo CrancGaleric Wacrdcnborch, 6 augustus 1999 tot en met 29 augustus 1999 Creatief met natuur: specht aan een boom, Blauw Wit, 2 septem ber 1999 Optreden Normaal, Espelo, 3 september 1999 Klaverjassen, SV Holten, 3 september 1999,. 20:00 uur. Darten, Bierlokal am Bahnhof, 4 september 1999,14:00 uur. Puzzelrit MAC De Holterberg, 't Stuurhuus, 5 september 1999, 14:00 uur. Bejaardensociëteit, Kandelaar, 7 september 1999,14:30 uur Keunefeesten, 9 september 1999 tot en met 12 september 1999 Legende van King Arthur. Basisscholen, 9 september 1999, 11:00 en 13:30 uur. Toneelstuk OCH, Gebouw Irene, 9 september 1999, 19:30 Vrijmarkt, 11 september 1999 Oldtimerrace van MAC De Holterberg, Tussenstop bij feest tent, 11 september 1999, 15:30 uur. Keunesoundmix, 11 september 1999,15:00 uur. Fietstocht buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek, Bonte Paard, 11 september 1999,09:30 tot en met 17:30 uur. Fietstocht Passage naar AC Restaurant, De Kandelaar, 16 september 1999,14:45 uur. Vrijwilligersdag, Smidsbelt, 18 september 1999 Lezing schrijfster Rascha Peper, Openbare bibliotheek23 september 1999, 20:00 uur. Holterbergtoer fietstocht, 26 september 1999 Passage, Familie Harbers vertelt over drugsverslaving, De Kandelaar, 30 september 1999 Oktober Veiling/ boekenmarkt. Rond NH-kerk en Irene, 9 oktober 1999 Passage. Van Loon geeft diale zing over reis naar China, De Kandelaar, 28 oktober 1999 Diepe Hel Holterbergloop, 30 oktober 1999 November Najaarsconcert HMV, Sporthal 't Mossink, 6 november 1999, 20:00 uur. Jaarlijkse uitvoering Holtens Mannenkoor, Kandelaar, 12 no vember 1999 Lustrumconcert Amazing, Restaurant De Poppe, 20 novem ber 1999 Passage, beelden over kinderar beid, De Kandelaar, 25 no vember 1999 Receptie SV BATO 75 jaar, Restaurant De Wielen, 27 no vember 199915:00 December BATO-show, Sporthal 't Mossink, 18 december 1999, 19:00 uur. Passage, kerstviering De Kandelaar, 20 december 1999 Jaar 2000 Passage, jaarvergadering en dia's over Holten door Herman Koopman, De Kandelaar, 27 ja nuari 2000 Passage, Thuiszorg vertelt over professionele cn vrijwillige thuis zorg. De Kandelaar. 24 februari 2000 oorjaarsconcert HMV, Kandelaar, 17 maart 2000, 20:00 uur. Passage, schaapherder toont dia's over zijn werk, De Kandelaar, 23 maart 2000 Passage, creatieve middag, De Kandelaar, 12 april 2000, 14:00 tot 16:00 uur. Lompenactie HMV, Dorp Holten, 14 april 2000,18:00 uur. Lompenactie HMV Buitengebied, 12 mei 2000,18:00 Boeldag HMV, 10 juni 2000, 09:00 uur. Nights of the proms. Kalfstermansweide, 17 juni 2000 Triathlon Holten, 15 juli 2000 Vrije markt HMV, Smidsbelt, 9 september 2000, 09:00 uur. Jeugdhandbal van start De handbal gaat vanaf donder dag 9 september weer van De kabouter (4 tot 6 jaar) zijn van harte welkom in het gymlokaal aan de Vrijheidslaan van halfvier tot halfvijf. De mini's (7 en 8 jaar) beginnen om vier uur in de gymlokaal aan de Haarstraat. Kom gerust kijken cn meedoen. endje en vriendinnetje de eerste drie keer mag N( Met de opstelling van de ver sierde grote en kleine wagens en tijdens de optocht van zater dagmorgen, waren er wat op bollende stapelwolken en scheen de zon flink. Het was nog wel fris met 15.2 gra den nadat de mist was opgetrok ken. Met de kinderspelen waren er wat meer stapelwolken waar de zon soms achter schuil ging. Het was toen 18.8 graden, 's Middags met de rommel en de kleinvee markt was het heerlijk buiten, de zon was geregeld aanwezig afge wisseld door stapelwolken. De temperatuur bedroeg toen 23.0 graden. Zondag morgen met het Frühschoppen in de feesttent was het nagenoeg onbewolkt, er was veel zon en er waren enkele sta pelwolken. In de middag, hadden we hetzelfde weerbeeld met pony rijden en skelters. Konijntje wip had plaats in de feesttent, maar tot een wip kwam het helaas niet. Een tegenvaller voor het publiek, want het was toch wel te warm voor een gedwongen wip. De bui ten temperatuur was toen 24.6 graden terwijl het in de tent nog warmer was. Toch kan de Sploder feestcommissie terug kijken op een geslaagd feestweekend wat het weer betreft. Sploder weerman, Freddie Paalman

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 9