Sploder Feest trekt jong en oud naar de tent aan de Espelodijk Wielerronde zoeft door Holten Badmintonclub Holten start nieuw seizoen Van Zon rijdt weer als een zonnetje Variatie in activiteiten zorgt ervoor dat iedereen aan z'n trekken komt Klassieke motorrit Mac Holterberg tijdens Keunefeesten van zaterdag Bejaardensoos begint weer Mannenkoor start repetities Bergruitertjes presteren goed Holtens Gemengd Koor begint nieuw seizoen I DONDERDAG 2 SEPTEMBER 1999 Holtens NIEUWSBLAD bij de organisa- Het Holtens Gemengd Koor hervat maandag 6 september de wekelijkse repetities op maandag avond in het vereni- gingsgebouw van HMV aan de Dorpsstraat. Het enthousiaste koor be staat inmiddels bijna zeventig jaar en heeft voor haar leden naast het zingen een be langrijke sociale functie. "Gezelligheid is troef1.", aldus een zegsman veelbetekenend. HGK telt circa vijftig leden, merendeels vijftigplussers. Sommigen van hen zijn al meer dan vijftig jaar aan het koor verbonden. Onder lei ding van dirigent Folgert Zwaving gaf HGK enkele maanden geleden tevens blijk van klasse tijdens het voor jaarsconcert in de dorpskerk. Voor het nieuwe seizoen zoekt het koor vooral ver sterking in de tenor- en sopraansectie. Elke eerste maandag van de maand houdt HGK 'open avond' in het HM V-gebouw. Belangstellenden vanzelfsprekend ook jonge ren - zijn dan van harte wel kom om vrijblijvend te ko men luisteren dan wel mee te zingen. Maandag Vorige weck hadden we eerst wolkenvelden en nu en dan zon. Bijna aan het eind van de morgen vormden zich stapelwolken. In het. eerste deel van de middag was de bewolking hardnekkig waar door het met de zon tegen viel. Later op de middag kwamen er steeds meer brede opklaringen voor waardoor er meer ruimte was voor de zon. En zo werd het best een aardige middag. De maxi mumtemperatuur bedroeg 19.7 graden. Er'stond een matige noordoosten tot oosten wind. Hen oostelijke stroming voerde hel dere, tamelijk droge onstabiele lucht aan. Dinsdag Begon de dag met wat stapelwolkjes en wolkensluiers. Daarna werd het geheel onbewolkt en zonnig. Later in de middag dreven er vanuit het zuiden wolkenvelden naar het noorden over en tem perden de zon. De zon kwam nog geregeld te voorschijn. De wol kenvelden vormden een voorste begrenzing van warmere lucht vanuit krank rijk. Het werd een fraaie zomerdag. De tcmpcratuur lag op een aangenaam niveau 23.6 graden. Dit zonnige en droge weer hadden we te danken aan een hogedrukgebied 1025 Llpa bo ven Scandinavië deze hield een oostelijke stroming in stand. Woensdag In de morgen waren er veel wolkenvelden en nu en dan zon tijdens enkele opklaringen. In de eerste helft van de middag scheen er een wazige zon, dit had te maken met veel sluierbewolking. Daarna klaarde het tijdelijk flink op en werd het zonnig. Bijna aan het ein de van de middag nam de sluierbewolking weer toe. Het was wel broeierig warm. Met een temperatuur van 27.1 graden werd het zo mers warm. ken oost tot zuidoostelijke stroming voerde warme vochtige lucht aan. Donderdag In de nacht van woensdag op donderdag werd het een zwoele nacht, het koelde niet verder af dan 20.5 graden. De verwachte zware regen en onweersbuien bleven uit. De morgen verliep met middelbare bewolking waardoor er geregeld een wazige zon scheen. Wat latei op de middag vormden zich stapelwolken en hadden we perioden met z<>n. De temperatuur steeg tot 26.3 gra den. Een matige zuidwestelijke stroming voerde tamelijk vochtige, onstabiele lucht aan. In de avond viel er een flinke regenbui.' Holten kreeg 4.2 mm en Hspelo maarliefst 9.1 mm. Vrijdag In de ochtend en morgen was er veel bewolking en het was sterk nevelig. Af en toe was er wat zon. De hele middag bepaalden sta pelwolken het weerbeeld en kregen wc de zon weinig te zien. En zo werd het een tegen vallende dag. Ondanks de bewolking werd het toch nog 21.0 graden. Er viel nog een enkel spatje regen. Een hogedrukgebied ren westen van Frankrijk zorgde in onze omge ving voor een westzuidwestelijke stroming. Zaterdag Begon met dichte mist. Nadat de mist was opgelost scheen de zon volop. Maar al snel vormden zich opbollende stapelwolken waar de zon achter schuil ging. In de middag wisselden stapelwolken en perioden met zon elkaar af. En zo werd het een prima zomerdag. Ook de temperatuur had er zin in het werd 24.0 graden. Een ho gedrukgebied 1025 llpa lag rond de middag met het centrum bo ven l iet Kanaal. Hoc zorgde bij ons voor rustig en mooi (na) zo merweer met weinig wind. Ideaal weer voor het SpIcJder feest. Zondag 's Morgens was liét onbewolkt en zonnig en stond er praktisch geen wind. Bijna; aan het eind van de morgen vormden zich enkele stapelwolken maar liet zonnige karakter bleef behouden, 's Middags bleef bet vrij zonnig slechts af en toe ging de zon schuil achter een stapelwolk. Dit mooie droge en zonnige weer hadden ve te danken aan een hogedrukgebied 1025 Upa met de kern bo en ons land, deze bewoog langzaam verder oostwaarts. Meteo Holten, Freddie Paalman inferme handdruk en bloemen overhandigt garage Dries Wiliems de busjes 'an Zon. (Foto: Peter Bult buis) Het verkeer zoeft met grote snelheid langs. Het heeft geen oog voor wat cr tegenover de Bosschool gebeurt. Dat is waarschijnlijk door de bomen ook moeilijk te zien. Op de parallelweg is het een druk te van jewelste. Een lange rij boe renkarren staat er opgesteld. De een nog mooier versierd dan de andere. De juryleden lopen hun keurende ronde, terwijl deelne mers zich op de karren nestelen of zich juist klaarmaken om als verklede loper of fietser de op tocht voor te geleiden. Leden van de Holtense Muziekvereniging kijken het schouwspel aan en poetsen hun instrumenten nog een keer. De optocht van Espclo is altijd kort maar krachtig. En vroeg. Zeker voor degenen die de avond ervoor naar de Sploder Revue zijn geweest cn nog enkele borrels hebben gedronken tijdens het opvolgende Kleintje Sploder Feest. Die ene spannende vraag lijkt bij alle toeschouwers van hun gezichten af te lezen: 'Hoe schun nig is het deze keer?' Het begint braaf met lopers die verkleed zijn als mobiele telefoons, een minis ter die in de gehaktmolen ver dwijnt, een boerinnetje die haar kippen voert en kinderen die aan het broodbakken zijn. 'Zouden ze dan toch zijn bekeerd', lijken de toeschouwers te denken. Maar schijn bedriegt, want als hekken sluiter zijn toch enkele wagens voorzien van stevige onderbroe- kenlol. Het weer ligt er mooi bij te wezen. De tent baadt in zonnens- tralcn. Gen-jan van 't Holt zet al vast de kinderspelen klaar. Plei bierfielsen was een van de onderdelen van de mini-zeskamp. (Foto: Joban Boiink) Leerlingen van de Bosschool mo gen na de prijsuitreiking van de optocht een parcours afleggen. Was ophangen bijvoorbeeld en water dragen. Het kwam vooral op snelheid en behendigheid aan. Zo moest een luepwagen aan een vliegerlijn in een bepaalde tijd zo ver mogelijk worden verplaatst. Tentharingen in de grond gaven de afstand weer. Een jongetje als een gek het plastic has- speelgoed /oertuig in een snel tempo zich toe te trekken. Ezels, paar den, kippen, vogels, glazen, pot ten, schilderijen, televisies en ra dio's. Op de grote kleinvee- en rommelmarkt was het de middags een drukte van jewelste. Erg veel standhouders die er een 'gratis plekje op mochten zoeken, maar ook veel bezoekers. Gezellig rondsnuffelen of er nog een leuk hebbedingetje tussenzat. Niet, dan was het zeker het kijken waard. Ook de oude-ambachten als manden vlechten en garen spinnen. In de zwoele tent wor den activiteiten klaargezet voor de minizeskamp. Stralen en buurten tegen elkaar. Bierfietsen hoort daarbij. Een sprintje trekken op een geprepareerde mountainbike die nu meer weg heeft van een hometrainer. Eraan vast: een ijze ren paal met daar bovenop een glas bier. Door het fietsen begint deze te kantelen, waarna het de taak van de wielrenner is om het leeg te drinken. De snelste heeft gewonnen. Herman Nijland loopt met een doos voorverpakte kip naar de te koop staande vouwtent. De grilplaat wordt al goed warm. Een beetje vet en het vlees erop: een lekkere geur begint zich te verspreiden. Volgende onderde len: spijkerbroek hangen en su- moworstelen. Verder: tollen in een ijzeren bal. Een deelnemer neemt plaats in een balvormig ij zeren geraamte. Als gekken ballen de collegateamlcden een parcours af. Resultaat: een compleet dron ken inzittende en hopen op een hoge score. Na een concert op za- terdaga%-ond van Springlèavend, een coverband van Normaal, is het die zondag weer vroeg op. Met heel andere klanken: Het Twents Blaasorkest. Het jonge publiek is dan ook nog opvallend afwezig. Vooral ouderen bevol ken de tent langs de lange tafels. Natuurlijk wordt er bier geser veerd, want het is tijd voor früh- schoppen. Terwijl binnen de spanning stijgt bij het 'verboden' spel Konijntje Wip, houden kin deren zich buiten bezig met de Sploder drehmólle, het ponyrij den, huifkarrijden en het boóm- stamtreintje dat door een trekker wordt voortgetrokken. Een par cours is met. dranghekken en stro balen afgezet. Een brommend ge luid komt er vandaan. Hier kun nen kinderen zich vermaken met cartcross. Laag bij de grondse racewagentjes, met een echte mo tor. Onwennig drukken sommi gen de gaspedaal in. Terwijl ande ren juist de durfal uithangen en gewoon plankgas geven. Denkend: 'schiet toch op man, het is hier geen slakkenrace!' Het is duidelijk dat het Sploder Feest voor iedereen wat wils heeft. Jong en oud kan zich er vermaken en dat is nou juist de bedoeling van de feestcommissie. Een gezellig feest voor de hele buurtschap. De MAC De Holterberg houdt op zaterdag 11 september een tweetal motortoertochten onder de naam Keunerit. Dit wordt ge daan in het kader van de jaarlijk se Keunefeesten. De rit bestaat uit twee verschillende tochten, namelijk een voor klassie- toermotoren. De klassiekerrit staat open voor klassieke en veteraanmo toren. Deze heeft een lengte van ongeveer 90 kilometer. De start is tussen halftvvce en twee uur bij het MAC-clubgbouw 't Stuurhuus aan de Beusebcrgerweg in Holten. Er wordt gereden met voorrijders cn routebeschrijving. Halverwege dc rit is er een pauze met traktatie in de feesttent iri het centrum van Holten. Vanaf drie uur kunnen be langstellenden hier de deelnemende motoren bezichtigen. De finish van dc rit is bij 't Stuurhuus met voor ie dereen een broodje Keun. Voor meer informatie is Dirk Jan Schooien bereikbaar via nummer 0548-36 25 28. De toertocht voor gewone motoren heeft een lengte van ongeveer 200 kilometer en start om een uur, ook bij 't Stuurhuus waar tevens wordt gefinisht. Ook voor deze deelnemers staat een broodje Keun gereed. Voor meer informatie hierover is Cor van Limburg bereikbaar via nummer 0548-36 34 66. Het inschrijfgeld be draagt voor alle ritten 7,50 gulden. Dc Bcjaardensociëteit gaat weer van start op dinsdag 7 sep tember. Deze keer is dat in De Kandelaar. Het begint om half- drie. Na wat uitwisseling van vakantie- belevenissen, wordt er gezellig bin go gespeeld. De contacten en gezel ligheid staan voorop. Daarnaast is cr wel eens een gastspreker of wor den er dia's getoond. Iedereen is van harte welkom. Ook riet-leden, want lid worden hoeft niet. De Bejaardensocieteit komt om de drie weken bij elkaar. Het Holtens Mannenkoor be gint op dinsdagavond 7 sep tember om acht uur weer met haar repetities. Deze worden elke week gehouden in basis school De Regenboog aan de Schoolstraat. Naast koorleden zijn ook belang stellenden welkom een kijkje te nemen bij deze repetities. Wie geïnteresseerd is om ook lid te worden van het. Holtens Mannenkoor, kan elke dinsdag avond tussen acht en tien uur te recht bij De Regenboog. De Nederlandse Kampioen schappen (Levade) werden af gelopen weekeinde verreden in Ermelo. In het M-springen kwam Annelies Drost met Mark na een foutloos parcours in een spannende barra ge terecht. Ze moest als eerste starten en zette er een hele mooie tijd neer. Ze lag zelfs een heel lang op kop. Uiteindelijk bracht dit haar dc derde prijs in handen. Het viertal van de bergruitertjes onder leiding van Ineke Tijhaar presteer de goed. Ze reden een goede M- proef, wat hun de vierde plaats opleverde. Verder waren er in de vakantiepe riode diverse deelnemers naar verschillende concoursen ge weest. In Luttenberg op 18 juli behaalde Laura Tijhaar de tweede prijs met Saskia en Peter Tijhaar met Saskia de derde prijs in de B- dressuur categorie C. In het ZZ-springen was de eerste prijs voor Marjet Drost mee King Kadanz. Naar Markelo op 31 juli waren ook weer enkele leden van de po nyclub aanwezig. In de L-dres- suur behaalde Nicole Koebrugge met Duke de derde prijs. Esther Lammers met Kanou de vierde prijs. Chantal Koebrugge met Duke de zesde prijs. Marjan Noteboom behaalde met haar pony Ramadour in de Zl- dressuur de tweede prijs. In het Al-springen behaalde Nicole Koebrugge met Duke in hand. Categorie D/E de tweede prijs. Warnsveld op 21 augustus werd ook bezocht door enkele leden die ook in de prijzen vielen. Namelijk: tweemaal de eerste prijs voor Esther Lammers met Amillion in de Z2-dressuur, de eerste prijs voor Joanna Spakman met Kierow in de Ml-dressuur, de eerste prijs voor Esther Lammers met Kanou in de L- dressuur. Verder vielen de sprin gers ook nog in de prijzen. De eerste prijs in het L-springen was voor Joanna Spakman met Kierow en de derde prijs voor F.srher Lammers met Kanóu. In het Al-springen was de eerste pnjs voor Annelies Drost met Mark. Voor de bestgaande rijponv werd ook gestreden en daar deden van onze club Joanna Spakman met Kierow en Esther Lammers met Amillion mee. Kierow behaalde daar de eerste prijs en Amillion de vijfde prijs. Verder waren er nog wat ruiters op 21 augustus naar Haarle ge weest. Lucinda Anderson behaal de daar met Jamie de eerste prijs in dc Z2-dressuur. Laura Tyhaar met Saskia categorie C behaalde de eerste prijs in de L-dressuur. Emmalie den Heyer behaalde met haar pony Misty de tweede prijs in de B-dressuur categorie A/B. Marjet Drost was die dag naar Urk gegaan en behaalde daar de eerste prijs in het jachtspringen met King Kadanz. De Badmintonclub Holten start op maandag 6 september het nieuwe seizoen. Dc weke lijkse speelavonden zijn op maandag en woensdag van 19.00- 22.30 uur in sporthal 't Mossink. Jong en oud, recreatief dan wel in competitieverband actief, kan dan komen spelen en trainen. Iedereen die kennis wil maken met de badmintonsporl kan bij BCH twee keer gratis komen spe len cn/'of trainen; de club heeft voor deze mensen rackets be schikbaar. Na deze twee speel avonden heeft men de mogelijk heid om of regulier lid te worden dan wel een introductiekaart te kopen voor de prijs van vijftig gulden. Bij een regulier lidmaat schap kan ieder lid elke speel avond komen en kan men desge wenst spelen in competitiever band. Indien men een introductie- kaart aanschaft kan men 10 avon den komen spelen of trainen. De BCH heeft gemeend haar le den een dergelijke mogelijkheid te moeten bieden omdat er leden zijn die slechts een gedeelte van het seizoen kunnen of willen spe len en een vol lidmaatschap dus onvoldoende kunnen benutten. Daarnaast kunnen nieuwe leden middels de introductiekaart goed overwegen of badminton de sport is die bij hen past. Installatiebedrijf Van Zon Lammers heeft zes nieuwe bedrijfsbusjes afgeleverd gekregen door autobedrijf 'ries Wiliems. Net als de voorgaande keer is gekozen voor de Suzuki Carry. Dit model is recent compleet vernieuwd. Deze heeft nu een 1.3 motor gekregen, dc wielba sis en spoorbreedte zijn ver groot en er is standaard stuur bekrachtiging aanwezig. Dit maakt de auto een stuk comfortabeler volgens Marcel Brusse, verkoper van au tobedrijf Dries Wiliems. Volgens D. van Zon is het ook ideaal dat aan beide zijden een schuifdeur aanwezig is. 'Wij komen als installatiebedrijf bij de mensen thuis in Holten en omstreken en dan hebben wij in de auto een compleet magazijn met alle voorkomende on derdelen bij ons. Een goede be reikbaarheid is dan een voorwaar de voor een efficiënte bedrijfs voering. Dat geldt ook voor onderhoud en reparatie. Hierin hebben we al ja ren een goede partner aan au tobedrijf Dries Wiliems.'

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 5