1 Hans: 'Elk jaar hebben we weer afkickverschijnselen' 1 Nu overdekt trainen bij - hondenschool Slooijer O Recreatiewerk weer vol met activiteiten 'We maken zeker geen gebruik van sleep- en trekwerk' Plaatsen Vrijmarkt nu al te reserveren DONDERDAG 10 AUGUSTUS IW Holtens NIEUWSBLAD Zomerspelen Twenhaarsveld Om iets extra's te kunnen bie den dan alleen zwemmen, wor den er tijdens de vakantie zo merspelen gehouden bij zwem bad Twenhaarsveld. Deze zijn bedoeld voor kinderen en wor den elke werkdag gehouden tussen halfvier en halfvijf 's middags. Donderdag 12 augustus. Kijk op het zwembadspel; vrijdag 13 au gustus Springparade; maandag 16 augustus Watertransportspel; dinsdag 17 augustus Waterscrabblespel; woensdag 18 augustus Badminton; donderdag 19 augustus Plankhangen; vrijdag 20 augustus Run-swim-run. j De doorgang van de zomerspelen ;nde hangt af van het aantal deelne- -lüngl ïgwet ;ing Oefenwedstrijden SV Holten 17 Augustus, Holten 1 speelt bekerwedstRIJD. 19 Augustus, Wijhe 2 - Holten 2,19.30 uur. 22 Augustus, Holten 2 - Lemelervcld 2,10.00 uur. 22 Augustus, Lemelerveld 5 - Holten 3,10.00 uur. 19 Augustus, Holten 4 - Wijhe 6,19.30 uur. Kalveropfokdag kinderboerderij Ondanks dat de fokveedag Espelo is afgelast, gaan de kal- vcropfokwedstrijden wel door. Op 14 augustus wordt gekeken wie het best met zijn kalfje kan rondlopen en welk kalfje het I mooiste en schoonste is. De keuring wordt gehouden bij kinderboerderij Dondertman en begint om tien uur 's ochtends. i Iedereen is welkom om dit spekta kel van dichtbij mee te maken. Even een paar weken uit de drukte. De Vlaardinger Hans Stolk komt al voor het vierde jaar met z'n familie naar recre atiepark De Lindenberg aan de Borkcldsweg. Hij huurt dit jaar voor veertien dagen een bun- galowtje net buiten het park zelf, midden tussen de bomen. Hans werkt als MIT'er bij het Dijkzicht Ziekenhuis in Rotterdam. Daar repareert hij on der meer apparatuur. 'Ik woon zelf in een groot industriegebied en ben blij dat ik even een paar weken van de rust mag genieten', benadrukt hij. 'Ik heb het hier in Holten dan ook zeker nog lang niet bekeken.' Met z'n vrouw en twee kinderen heeft hij op campings gezeten in een caravan en in een tent. Ook nam Hans veelvuldig deel aan compleet verzorgde reizen naar het buitenland. Mooi, maar het kan volgens hem niet tippen met zijn vakantie op De Lindenberg. Via een advertentie in de krant ontdekte hij het Hol tense recre atiepark. 'Het klikte meteen al tij dens het eerste ontvangst', zegt hij. 'Alle familieleden van de eige naar maakten meteen kennis. Dat heb je bij een grote camping niet. Daar staan steeds weer anderen bij de receptie. Je krijgt dan meer het gevoel van een nummer te zijn.' Een keer heelt Hans zijn zoon en dochter een vakanrieplaars laren uitzoeken. Het werd een grote camping met een disco erbij. 'Dat is ons en de kinderen toen erg te gengevallen: een keer en nooit weer.' Het was volgens hem veel te groot en niet persoonlijk ge noeg. Ook het eten viel er tegen: 'Alles moet daar snel, snel, snel. Niet in Holten: hier hebben ze nog aandacht voor je', vindt hij. 'Het is de sfeer van de bediening. Niet dat strakke, maar juist op een vrolijke en opgewekte manier.' Ook over de afhaalservice van De Lindenberg is de Vlaardinger erg over te spreken. 'Omdat ik geen auto heb, kom ik met de trein', legt hij uit. 'De eerste keer dacht ik: "Hoe kom ik ooit op de cam ping?" Maar een belletje was ge noeg om ons op te laten halen.' De Stolks hebben geen behoefte aan veel attracties op het terrein. Natuurlijk heeft ook De Lindenberg genoeg vertiermoge lijkheden zoals een zwembad, een speeltuin, een midgetgolf en een tennisbaan. I-Iet is niet overdre ven en dat vindt Hans nou juist zo fijn. 'Omdat er geen campingwin kel is, ben je 'verplicht' om naar het dorp te gaan. Je zit dus niet vastgeplakt aan het park, maar je moet elke dag van het terrein af.' Hierdoor is er contact met de om geving. 'Je kunt hier eindeloos fietsen. Als ik naar Rijssen ga, kan dat langs de snelweg. Ik kies liever een andere route. Je komt dan door een heidegebied en dat is verschrikkelijk mooi.' Hetzelfde doet hij wanneer de rit richting Nijverdal is gepland. 'Met m'n zoon ben ik een keer rond zes uur 's avonds dwars door het bos ge fietst. Daar middenin hoor je echt helemaal niets! We zijn er gaan zitten en hebben echt van de stilte genoten.' Die landelijke rust straalt ook De Lindenberg uit. Bungalows die tussen bomen staan en auto's die alleen buitenom bij de huisjes kunnen komen. Hierdoor blijft het middenterrein autovrij. 'Ik Hans Stolk en %ijn schoonouders it ten te genieten var. vakantieplek op De Lindenberg. (Foto: Peter Dml huis) had nooit gedacht dat er zo'n lan delijke camping bestond', laat Hans weten. 'Elk jaar als we weer thuis komen, hebben we echt af kickverschijnselen.' Van complete vakantieplanning houdt Hans niet: 'We doen alles op de bonnefooi en gaan voor veertien dagen rust. Heb je een dag geen zin in koken dan eet je lekker in het restaurant. Niets plannen, gewoon leven bij de Terug hoeft v aar de tent en caravan at hem betreft niet. 'De vind ik zo bekrompen.' Toch hoeft hij ook geen luxueuze bungalow. 'Als het hoogstnood zakelijke er maar inzit. Meer is niet nodig. Je bent namelijk op va kantie.' Voorlopig denkt hij en zijn familie niet aan een ander recreatieoord. 'Je kunt hier grandioos mooi in de natuur fietsen. Lekker een hele dag rondrijden zonder ook maar een mens tegen te komen, heer lijk!', benadrukt de westerling. 'De rust, de huiselijke sfeer en de vriendelijkheid op de camping.. Wil je je laten vermaken dan kan dat bijvoorbeeld in de tent van het interkerkelijk recreatiewerk. Heel mooi vind ik ook de zondagse kerkdienst daar. De bezoekers ko men dan uit de hele omtrek hier Dat is gigantisch mooi.' De Stolks vermaken zich duidelijk Daantje Dartel opperbest in Holten en op de Holterberg. Even de drukte van alle dag vergeten, want daar is de vakantie immers voor bedoeld. Het gebied blijkt een grote aan trekkingskracht te hebben. Ook op de familie Stolk. Hans: 'Ik heb inmiddels al weer gereserveerd voor volgend jaar/ Een paar dagen was Romi ermee bezig Rob's schuldgevoel uit zijn hoofd te praten. Ze vond het helemaal niet zo erg om dat te doen en verwonderde zich daar ook niet over. Dat ze door zo met Rob bezig was zichzlef een beetje vergat en zo het probleem ook, zag ze niet of wilde ze niet zien, maar na toen Rob het voorval verwerkt had kwam voor Romi uiteindelijk ook de klap. Ze durfde 's avonds niet meer goed alleen over straat, had het liefst dat Rob overal bij haar was en ze wan trouwde elke jongen die haar aankeek. Rob kende Romi niet meer terug. Eerder had ze er altijd zo'n hekel aan als hij overal bij haar was. En bang voor jongens was ze al helemaal niet. Het waren juist de twee punten die hij niet zo leuk aan haar vond, maar nu ze omgeslagen waren wenste hij met heel zijn hart dat Romi hem weer spottend aan zou kijken als hij bezorgd was en weer tegen hem zou zeggen 'Er gebeurt heus niets hoor, maak je nou maar niet zo druk'. Hij hoopte dat dit haar manier was om het gebeurde te verwer ken en dat het snel weer over zou gaan, maar na een paar weken was al les nog precies hetzelfde. En toen Romi hem weer eens vroeg of hij met haar mee ging zei hij; Begrijp me niet verkeerd Romi, ik wil best wel met je mee, maar ik vind dat het zo langzamerhand tijd wordt dat je weer alllecn gaat. Vroeger deed je alles alleen en was je nergens bang voor, daar is niet meer van over en dat krijgen we niet terug door je te bemoederen, dus verman je en ga alleen." „Je hebt gelijk. Ik ben een schijtefd aan het worden, zo erg zelfs dat ik het zelf niet durf toe te geven. Het wordt inderdaad tijd dat ik weer al leen ga.", antwoordde Romi. Ze gaf Rob een zoen en vertrok. Rob keek haar verbijsterd na, Vanalles had hij verwacht, van een woede uitbarsting tot een huilbui, maar dit niet. Toen glimlachte hij, Romi was nog precies dezelfde als eerst, ze moest alleen haar moed terug vinden, en dat ging haar wel lukken. Thuis ging Romi op haar bed zitten, het was haar gelukt. Toegegeven ze had doodsangsten uitegstaan, maar ze was alleen thuisgekomen en ze wist zeker dat het de volgende keer makkelijker zou gaan. 'Meid, je bent eigenlijk een domme koe geweest, weet je dat wel. Je hebt je de eerste tijd lekker druk zitten maken om die jongen van je zodat je ner gens anders aan hoefde te denken. Hoezo struisvogelpolitiek? Vervolgens maak je er even lekker misbruik van dat hij zo beschermend is, terwijl je al voordat je eraan begint weet dat het niet goed voor je is en dat hij daar ook wel achter komt. Nou ja we zijn nu in ieder geval op de goede weg en een goed begin is het halve werk' dacht Romi. Met een tevreden glimlach pakte ze een handdoek en stapte onder de douche. Maandag Vorige week was een zeer warme zomerdag. Het was 's morgens onbe wolkt en de zon scheen volop. In de middag vormden zich enkele klei ne onschuldige stapelwolkjes, maar het zonnige karakter bleef behou den. Ook konden we weer een tropische dag bijschrijven; het werd 30.8 graden als maximum. De lucht was erg droog. De luchtvochtigheid be droeg 24 procent. Een hogedrukgebied boven het zuiden van Zweden zorgde voor een zuidoostelijke stroming. Er werd warme tot zeer war me, droge lucht aangevoerd. Dinsdag 's Morgens wolkenvelden en perioden met zon. Bijna aan het eind van de morgen losten de wolkenvelden weer op en werd het opnieuw zon nig. In de loop van de middag dreef er van het zuiden uit sluier en hoge bewolking over. Hierdoor scheen er een wazige zon. Dit kwam door dat de lucht vochtiger werd op nadering van een storing. Opnieuw werd het tropisch warm met 30.7 graden. Landelijk was er al sprake van een hitte golf maar Holten bereikte het een dag later. Met een zuidoos telijke stroming werd nog altijd droge en zeer warme lucht aangevoerd. Woensdag Begon sterk nevelig ook waren er wolkenvelden en wat zon. Later op de morgen verdwenen de wolkenvelden grotendeels en kwam de zon er goed bij. De middag verliep vrij zonnig alleen was er sluierbewolking en een enkel stapelwolkje. Toch werd het bijna weer een tropische dag, het kwik steeg tot 29.3 graden. Wel voelde het benauwd aan. De verwachte regen en onweersbuien werden wat vertraagd zodat het droog bleef. Een zwakke zuidoostelijke stroming voerde vochtige lucht aan. Donderdag Ochtend en een deel van de morgen trok een koufront van zuidwest naar noordoost over ons land. Dit ging gepaard met regen zonder on weer. De regen konden we goed gebruiken na een langdurige droogte. Maar de neerslag die er viel was te weinig om een einde te maken aan de droogte. Holten ving 6.0 mm op en Espelo 5.0 mm. Wat later klaarde het op en wisselden zon en bewolking elkaar af. In de middag viel er een enkele lichte regenbui. Het voelde broeierig aan met een lucht vochtigheid van 61 procent. De temperatuur bedroeg 24.7 graden. Vrijdag Had het weer zich al snel weer hersteld, door een rug van hogedruk. In dc morgen was het zonnig, wel was er sluierbewolking aanwezig, 's Middags bleef het ook zonnig cn warm, er vormden zich enkele stapel wolken. De temperatuur haalde een zomerse waarde van 27.6 graden. En zo werd het een prachtige dag. De aangevoerde lucht was droog en aan vankelijk onstabiel van opbouw. Zaterdag Hadden wc een heel ander weertype, 's morgens was het zwaarbewolkt en periodiek viel er regen. In het begin van dc middag viel er ook nog regen daarna werd het tijdelijk even droog. Wat later op de middag viel er lichte motregen. Holten kreeg 13.2 mm en Espelo 14.6 mm neerslag. De zon kregen we niet te zien zodat het een zonloze dag werd. Dit had ook gevolgen voor de temperatuur, het werd niet warmer dan 19.1 gra den. Een regengebied boven het zuiden trok naar het noorden. Zondag 's Morgens was het best vriendelijk weer. Er was zon met veel hogere bewolking. I .ater scheen de zon wazig. Bijna aan het einde van de mor gen werd de bewolking geleidelijk dikker waardoor de zon het steeds moeilijker kreeg. In de middag was het gedaan met dc zon, dc bewolking overheerste en er viel een licht regenbuitje wat niet veel voor stelde. Met een tempera tuur van 22.3 graden konden we er een warme dag bijschrijven. Meteo Freddie Paalman Ook dit jaar wordt weer een vrijmarkt gehouden door dc Holtense Muziek Vereniging (HMV). Dc markt vindt plaats op zaterdag 11 september tij dens het weekend van de Keunefeesten. Met elkaar zullen er zo'n tachtig kramen komen te staan op en rond de Smidsbelt. Er worden uit eenlopende producten te koop aangeboden. Niet alleen gebruikte artikelen, maar ook nieuwe en zelfgemaakte zijn er te vinden. Een gezellige markt voor elk wat wils om eens lekker rond te neu zen. Wie bijvoorbeeld op zoek is naar een oude lamp voor in de huiskamer, heeft op de vrijmarkt van de HMV een kans van slagen. Maar wie weet, ligt er onbewust een schilderij van Rembrandt voor een prikkie te koop. De kans is klein, alhoewel dat hoeft te gel den voor een mooi snikje antiek. Ook dat kan tijdens deze vrij markt tussen de andere artikelen liggen. Omdat er een grote vraag is naar een plekje op de vrijmarkt, is het zaak zo vroegtijdig mogelijk te re serveren. Dit kan bij J. Huzen (0548-361415) of W. Warmelink (0548-363012). De trainingen proberen de eigen bond iets bij te brengen. I Hondenschool Slooijer gaat binnenkort weer beginnen met enke-le cursussen. En het bij- zondere is dat overdekt plaats vinden: in manege Stal de Eik. IN iet meer in de stromende regen of onder de brandende zon. Nee, bij hondenschool Slooijer is het mogelijk om overdekt cursussen te volgen. De binnenbak van stal De Eik staat op woensdagavon den geheel in het teken van de hond. Dc hondenschool heeft een erva ren kracht als trainer: Jelis Hessc. Sinds september vorig jaar is hij in Holten actief. Hij is zeer te spre ken over de overdekking. „Dat wij overdekt trainen is heel bij zonder. Normaal sta je buiten met je hond. Regen, wind, je moet er toch maar zijn. En we kennen door het binnen trainen ook geen zomer- of winterstop zoals je bi| vele andere scholen nogal eens ziet", legt hij uit. Volgens de oc-fenmeester is er nog een belangrij-ke reden dat binnen trainen een groot voordeel heeft: „Honden kunnen niet meer weglopen. Dan moet je er niet al leen achteraan, ze kunnen ook nog een gevaar op de weg vor men. Zo kunnen de deel-nemers zich tijdens de cursus veel beter De kern van dc cursussen van hondenschool Slooijer is sociali satie; dat honden goed om kun nen gaan met soortgenoten en mensen. Als dit is doorlopen, wordt er gewerkt aan de opvoe ding. „Dan gaan wc kijken wat het baasje precies met de hond wil. Onze stijl van lesgeven? Consequent, niet hard. We maken zeker geen gebruik van sleep- en trekwerk", legt Hesse uit die in ja nuari gaat beginnen met jacht hondentraining. Slooijer biedt vijf soorten cursus sen. Het begin is de puppytrai ning. Hesse: „Je hoeft natuurlijk niet met deze cursus te beginnen, maar het is wel aan te raden want met deze cursus wordt de honden geleerd sociaal om te gaan met mens en dier." Dan volgen de A-, B- en C-cursus: van aangelijnd cn doen wat de baas wil tot ongelijnd drie minuten blijven zitten met het baasje uit zicht. Tot slot is er de Gedrags- en Gehoorzaamheidscursus 1. Alle cursussen duren tien weken en worden op woensdagavond gege- Voor meer informatie kan wor den gebeld met Jelis Hesse, tele foon 0548-362177. Op 25 augus tus wordt begonnen met een nieuwe reeks cursussen. Lekker broodbakken aan een stok boven het kampvuur. (Foto: johan Boiink) Alweer het laatste team van het Interkerkelijk Recre&tiewerk begint zaterdag i4 augustus aan hen week. Er zijn vaste activiteiten die elke werkdag worden gehouden. Bijvoorbeeld de kindermorgens voor de leeftijd van 4 tot en met 12 jaar. Het weekthema is deze keer licht en donker. Het begint 's ochtends om tien uur en eindigt rond twaalf uur. De kosten zijn 1 gulden per persoon. Vaste prik is ook het kleuterkwar tiertje. Dit begint 's middags om kwart voor zes. Alle kinderen tot en met 6 jaar zijn hiervoor uitge nodigd- Andere activiteiten zijn onder meer op zaterdagavond om acht uur; de open avond rond het kampvuur. Op zondag is er om 's ochtends tien uur de kamp dienst. De voorganger tijdens de ze dienst is dominee Rietberg. Voor kinderen wordt op maan dagmiddag het spel Levend Triviant gehouden. Dit begint halfdrie en kost 1,50 gulden. Dinsdagavond om half- acht volgt voor jong en oud het klootschieten. De kosten voor deelname zijn 1,50 gulden. Voor wie van hamburgers en stokbrood houdt, kan terecht op woensdag avond om zeven uur voor de bar becue. Voor kinderen kost dit 5 gulden en voor volwassenen 7,50 gulden. Verder wordt op donderdagmid dag om drie uur de kindergriezel- tocht voor dc leeftijden tot en met 12 jaar gehouden. De kosten hier voor zijn 1,50 gulden, 's Avonds is er om tien uur een spooktocht. Kinderen onder de twaalf mogen hier alleen onder begeleiding van een volwassene aan deelnemen. De kosten zijn 2,50 gulden. Deze eerste week wordt afgesloten met een speurtocht. Dit begint 's mid dags om halfdrie en kost 1,50 gul den. Alle programmaonderdelen vinden plaats in of rondom de tent. Deze staat aan de Borkeldsweg bij bungalowpark Dc Lindenberg. HI^HI

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 5