3 Schoon heel gewoon, ook voor Overijssel langs A1 In centrum: 'Ik kreeg er gewoon kippenvel van' Geplande skateboardbaan zeker geen attractie als bij Efteling Programma Dorpsfeesten en de kermis van Holten I DONDERDAG 22 TULI 1999 I Hollens NIEUWSBLAD schoon heel gewoon Auto rijdt tegen boom Een automobilist uit Zutphcn reed met zijn auto tegen een boom langs de oude Larenseweg. Met betrof een eenzijdig ongeval. Op straat bleek bij een alcoholtest in eerste instantie een te hoog al coholpromillage, waarna op het politiebureau te Deventer een nauwkeuriger test plaats vond. Hierbij bleek dat de bestuurder beneden het maximum gehalte bleef. Inbreker gepakt Een van de daders van de in braak in een woning aan de Larenseweg te Holten, ge pleegd op 26 juni, werd afgelo pen week aangehouden te Deventer. De verdachte, een inwoner uit Schalkhaar, zit momenteel in de gevangenhouding en zal vermoe delijk in de cel blijven tot de rechtszaak tegen hem begint. Letlander gepakt wegens hasjbezit Twee Letlanders werden vori ge week donderdag op de Al aangehouden. Zij bleken in het bezit te zijn van ruim 1600 gram hasj. De beiden voormalig Russen had den de hasj in Amsterdam ge kocht en wilden deze vermoede lijk in hun moederland weer ver kopen. Voor de hasj hadden ze 10 gulden per gram betaaid. De beide man nen zullen het land worden uitge- Verloren voorwerpen: Goudkleurig dameshorloge; een zeis, een damestas met portemon nee, een tweede gouden dames horloge, een duitse staander, een blonde bouvier en een zwarte Gevonden voorwerpen: Een zilveren armbandje met de naam NIENKE; goudkleurige armband Romi had niet meer de kracht om te protesteren en dus liet ze zich door Rob meevoeren naar de au to. Rob hielp haar instappen en reed toen met haar naar het zie kenhuis. Bij het ziekenhuis aange komen was Romi weer aardig bij gekomen en ze begon dan ook te gen Rob te sputteren dat het hele maal niet nodig was om naar het ziekenhuis te gaan, maar Rob wil de er niets van horen en bracht haar naar binnen. Omdat Romi geen spoedgeval was moesten ze een tijd wachten, maar uiteindelijk was Romi dan toch aan de beurt. Opnieuw moest ze precies vertel len wat er gebeurd was. De arts luisterde aandachtig en schreef al les op. Goed, ik vind het verstandig om jou maar even volledig te onder zoeken. Komen jullie maar mee achter het gordijn. zei hij toen Romi alles verteld had. Na ongeveer drie kwartier kon Romi weer gaan. Ze mankeerde niets ernstigs, alleen haar enkel had ze verstuikt en daar zat ze nog wel een paar weken mee. De arts had gezegd dat ze het beste kruk ken op kon halen, zodat haar en kel veel rust kreeg. Zo, is het toch maar goed dat we even zijn gegaan hè? zei Rob toen ze weer in de auto zaten. Toen er geen antwoord kwam keek hij even opzij. Romi sliep; ze was vast helemaal uitgeput van al le gebeurtenissen. Gelukkig was alles nog goed afgelopen, al zou Romi wel geschrokken zijn. 'En dat is niet dankzij jou meneer, dat het goed is afgelopen. Het is eer der dankzij jou dat het bijna ver keerd ging', dacht Rob boos. Toen zc eindelijk bij Romi thuis aankwamen stonden haar ouders al voor de deur. Rob had ze opge beld toen ze in het ziekenhuis wa ren, dus ze wisten alles al. Hij tilde Romi uit de auto en bracht haar naar binnen, terwijl haar ouders de deur voor hem openhielden. Net toen Rob Romi op de bank wilde leggen werd ze wakker. Hai meisje, hoe is het?", vroeg haar vader bezorgd. Goed hoor, er is niets aan de hand, ik heb alleen m'n enkel ver stuikt.", antwoordde Romi slape rig en ging rechtop zitten. Daantje Dartel De Dorpsfeesten en de kermis van Holten worden van dins dag 27 juli tot en met zaterdag 31 juli gehouden. Het wordt een gevarieerde week met veel sportactiveiten en live muziek. Het feest begint dinsdag 2~ juli met vanaf 14.00 uur de kermis op de Smidsbelt. Daarna is er 's avonds om 20.00 uur live muziek in de feesttent. Woensdag 28 juli is een gevarieer de dag. Om 10.00 uur begint deze met een rommel- en kleinvee- markt op de Kalfstermansweide. Vanaf 13.30 uur gaat de kermis weer van start. Om 14.30 uur is er in de feestteni; of er buiten een kindertheater. Dit wordt om 16.45 uur gevolgd door een bal- ionnenshow in de feesttent. 's Avonds is er om 19.00 uur een touwtrektoernooi om het kam pioenschap van Holten. Dit wordt gehouden op de Kalfstermansweide. Om 20.00 uur is er live muziek in de tent. Op donderdag 29 juli begint het feest vanaf 13.30 uur met de ker mis. 's Avonds is er dan weer van af 20.00 uur live muziek in de tent. Vrijdag 30 juli start om 13.30 uur met de kermis en een waren markt in de Boschkampstraat. Doordat de Smidsbelt dan is be zet door de kermis, wordt de markt hier naartoe verplaatst. De warenmarkt duurt tot 17.00 uur. Van 19.00 tot 21.00 uur is er een gezellige koopavond, met tegelijk straattheater op de kermis. Dit laatste gaat door tot 22.00 uur. Om 20.00 uur is er live muziek in de feesttent met medewerking van Blind Date. De laatste dag, zaterdag 31 juli, is er vanaf 13.30 uur kermis. Om 14.00 uur begint de beachvolley- bal op de Kalfstermansweide en om 20.00 uur is er weer live mu ziek in de tent met medewerking van Blind Date. Tijdens deze week wordt het ge zellig druk in het centrum. Omdat de kermis zich op de Smidsbelt bevindt, is het parkeren van auto's daar uiteraard niet mogelijk. Er zijn echter genoeg plaatsen rond om het centrum waar het winke lend publiek de wagen kwijt'kan. Zo is er parkeerruimte achter de Albert Heijn en tegenover snack bar 't Klavertje. Donderdag 's Morgens was er eerst veel zon en geen bewolking. Wat later nam de bewolking geleidelijk toe. Het grootste deel van de middag overheerste de bewolking en was er weinig zon. Het bleef wel droog al zag het er soms wel dreigend uit. Nadat de dag bijna voor bij was loste de bewolking voor een groot deel op. 's Avonds met Tour d'Overijssel van RTV Oost was het droog en waren er wat stapelwolken en scheen de zon geregeld. De temperatuur bedroeg toen 19.5 graden wat met te koud was. Vrijdag 's Morgens was het vrij zonnig alleen was er hogere bewolking aan wezig. Tegen de middag vormden zich stapelwolken die in de breedte uitgroeiden. De zon ging steeds vaker schuil achter de wol ken. In het begin van de middag verdween de zon helemaaL De lucht zag er zeer dreigend uir maar her bleef droog. In het verloop van de middag kwam de zon af en toe te voorschijn. De tempera tuur lag op een aangenaam niveau, van 21.6 graden. De geplande Triathlon Ballooning kon gewoon doorgaan omdat het weer mee werkte. Zaterdag Startte zonnig, dit hadden we het grootste deel van de morgen zo. Daarna ontwikkelden zich stapelwolken en was het wat minder zonnig. De eerste helft van de middag verliep met perioden met zon afgewisseld door stapelwolken die overdreven. De wind was matig en kwam uit zuidwestelijke richting. In de tweede helft van de middag losten de stapelwolken gedeeltelijk op en kreeg de zon de ruimte. De temperatuur steeg naar 24.2 graden. De Open NK Triathlon Holten verliep onder goede weersomstandigheden. Zondag 's Morgens liep de temperatuur al snel op; om 09:00 uur was het al 20.0 graden. Het was onbewolkt en zonnig alleen wat wolkenslui- ers. In de loop van de middag vormden zich geleidelijk stapelwolk jes waar de zon soms achter schuil ging. Het was echt weer voor een terras. De wind stelde weinig voor ze was zwak tot matig hier door was er weinig verkoeling. Het werd een zeer warme dag met een temperatuur van 29.2 graden. Meteo Holten, Freddie Paalman die sterker dan mij zijn.' Toch denkt Jan deze drempel over twee jaar te kunnen overbruggen als in Holten dan hopelijk ook nog de Open NK wordt gehouden. Volgend jaar is zeker, maar 2001 blijft nog afwachten 'Ik heb het zo berekend: de oudere deelne mers zijn nu 20 jaar en vallen over twee jaar buiten de Junioren A. Hierdoor stijgt mijn kans voor een podiumplaats aanzienlijk.' Hij geeft zelf aan geluk te hebben gehad dat er dit jaar meer junioren meededen dan iri 1998. 'Mijn zwemmen gaat nog niet zo goed. Doordat cr dan toch nog een groep achter mij aankwam, kon ik goed meekomen', geeft de triat leet aan. Het oefenen van het zwemmen is de laatste tijd bij de 18-jarige Holtense elitedeelnemer er een beetje bij ingeschoten. 'Ik moest dii jaar namelijk schoolexamen doen en daar heb ik alle aandacht opgericht.' Hij kan dan ook met trots melden dat hij hiervoor is geslaagd. Daarnaast zijn de pres- Met ree!gejuich werd jan Maneschijn op de Smidsbei! binnengehaald (Foto: Jehan Bolink) tatics voor de triatlons die hij heeft gedaan zeker niet slecht. Het fietsen ging hem goed af. 'Bij de kruising met de Beusebergerweg kwam ik een jeugdgroepje tegen waarmee ik ben opgefietst.' Dit rijdt lekker der, doordat de wind minder grip op individuele rijders kan krijgen. 'Toen we Holten binnenkwamen, reed ik op kop en dat was echt ge weldig: allemaal applaus en toe ters. Daar kreeg ik toch behoorlijk kippenvel van!' Voor zijn gevoel hacï het fietsen sneller gekund, maar dat hangt ook af van de vaart die het groepje aangeeft waarmee wordt opgereden. De wissel achter het gemeente huis verliep vrij vlot. 'Ik had mijn kledingkratje gemarkeerd met een lintje, zodat ik hem snel kon vin den', verklapt Jan. Twee junioren liepen voor hem op, waar hij zich, bij aansloot. Hieronder was Sander Berk, die als koploper van het groepje de snelheid bepaalde. 'We kwamen op de Oranjestraat en de toeschouwers begonnen me meteen toe te schreeuwen', vertelt Jan enthousiast. 'Hoe dichter je bij de Smidsbelt kwam, hoe luider het werd! Hier stonden enkele vrienden mij toe te juichen. Zoiets gaat je echt door merg en been!' Het bijbenen van Sander Berk ging goed, totdat Jan ineens bij het passeren van de Dorpsschool kramp in z'n bovenbeen kreeg. 'Als Sander op hetzelfde tempo zou blijven lopen, dan zou er voor mij niets aan de hand zijn.' In eer ste instantie ging dit goed, totdat Sander te horen kreeg op de ze vende plek te staan. Hij begon te versnellen, waardoor Jan hem kwijt raakte. 'Ik hield toen mijn ei gen tempo aan. Ik wilde beslist niets forceren want dan ga je ka pot.' Tot slot kon hij cr toch een behoorlijke tijd bij het laatste on derdeel uithalen, namelijk vierde op de junioren-A ranglijst. Nu hij aan de universiteit in Groningen gaat studeren, pro beert hij daar te werken aan het verbeteren van zijn zwemmen. Een goed begin is het halve werk. Dat geldt ook voor het: meedoen aan de triatlon. Daarom wil hij voor dit eerste onderdeel een ster kere prestatie neer kunnen zetten. Jan Maneschijn krijgt groot onthaal bij binnenkomst Holten Als zevende junior A kwam Holtenaar Jan Maneschijn zaterdag over de finish van de triatlon in Holten. Dat viel hem honderd procent mee, want zelf had hij zich een plaatsje toegedicht bij de eerste vijf tien. Het was voor hem de eer ste keer dat hij meedeed aan de elite, net als Niki ten Brinke overigens. Won hij vorig jaar nog de Holtense Kampioenschappen, dit jaar koos hij voor het elitegezel schap. Jan over deze keuze: 'llc had ook dit jaar weer voor de Holtense Kampioenschappen kunnen kiezen. Maar later wil ik graag met de elite mee kunnen doen, zodat dit een mooie kans voor me was.' Dat hij niet op een podiumplaats zou eindigen, dat stond voor hem meteen al vast. 'Er deden bij de ju nioren A enkele deelnemers mee, Recreatiewerk bij Lindenberg Het Interkerkelijk Recreatie- werk houdt deze week een themafeest. Daarnaast zijn er zoals altijd de kindermorgens van 10.00 tot 12.00 uur van 4 tot en met 12 jaar kosten 1 gulden. Zaterdagavond om 20.00 uur wordt er brood gebakken (gratis). Zondagdienst om 10.00 uur, voorganger S. van Bruggen- Hubers. Dinsdagavond volleybal len voor volwassenen. Verder is er woensdag een och tendwandeling en 's avonds een barbecue gepland en op donder dag de nacht om de Borkeld. Het Interkerkelijk Recreatiewerk is te vinden op bungalowpark De Lindenberg. Het is voor iedereen toegankelijk. Vervolg van pagina 1 Zorgt de voorziening voor ex tra procedures en vertraging, dan hoeft het voor het CDA geen doorgang te vinden.' Hij ziet liever een snelle realisering van de metamorfose naar het Kalfstermansplein,_dan dat een sportvoorziening voor de jeugd dit onnodig zou vertragen. Wethouder Stcgeman geeft aan dat de aan te leggen baan niets van doen heeft: 'Het gaat om een as- faltlaagje met enkele voorzienin gen. Dit is zo weg te halen. 1-Iet gaat niet om een Eftelingattractie.' Volgens burgemeester D.J. Verhoeven zou het tegenover de jeugd van Holten niet eerlijk zijn van deze voorziening af te zien. 'Er bestaat behoefte onder de jeugd om sportief bezig te zijn', legt Verhoeven uit. 'Dit mag niet bij het gemeentehuis en niet bij de OAD. Waar mag het dan wel? Dat antwoord moet ik ze schuldig blijven.' Na een handtekeningenactie en de vraag van de jongeren of er nu eindelijk een plek voor hen be schikbaar zou komen, zie de bur gervader: 'Heb nog even geduld.' Een plekje op de nieuwe Kalfstermansweide zou hiervoor uitermate geschikt zijn. Verhoeven geeft de raadsleden dan ook mee: 'Kies nu niet voor de makkelijkste weg. Iedereen honderd procent tevreden stellen zal toch niet lukken. Daarom pleit ik voor een voorziening op de Kalfstermansweide. We hoeven dan niet meer tegen de jeugd te zeggen dat er geen plek is.' Kevelam (NA D) beaamt de toe spraak van Verhoeven: We vin den het essentieel dat er een ska teboardvoorziening komt. Holten wil immers een actief jeugdbeleid voeren.' Vter Schure (GEI) zegt dat zijn partij niet verkeerd moet worden begrepen: 'We zijn niet sec tegen een skate-board- voorziening. Maar als straks blijkt dat cr geen behoefte meer voor bestaat, dan kunnen we er nu be ter geen geld instoppen. Het belangrijkste is dat de herinrich ting zo snel mogelijk doorgaat' J.H. Jansen van Rijkswaterstaat en H.J. A'ap-Borger van de Provincie Overijssel onthullen het nieuwe mottobord bij bet AC-restaurant. (Foto: Peter Bulthuis) Het zwerfafval en de illegale vuilstort langs de weg moeten nu maar eens afgelopen zijn. -Rijkswaterstaat directie Oost- Nederland, Provincie Overijs sel, Staatsbosbeheer Overijs sel, de gemeenten Ommen, Deventer en Vriezenveen zijn daarom een actie begonnen om weggebruikers bewust te maken van rommel langs de weg. Met het onthullen van een bord met de tekst: Schoon heel ge woon, bij het AC-restaurant Holten aan de A 1, willen de instanties hier een begin mee maken. 'Negen van de tien keer wordt bij een stop langs de weg ook gege ten', weet hoofdingenieur direc teur van Rijkswaterstaat directie Oost-Nederland, J.H. Jansen. 'Wat is er dan makkelijker om het vuil daarna weg te gooien en ver der te rijden.' Rijkswaterstaat mag daarna de pa tatbakjes en colablikjes handmatig opruimen. 'In de praktijk is het nog bonter: we vinden zelfs oud accu's, asbest en koelkasten langs de weg.' Daaraan moet een eind komen. Op het parkeerterrein van Struik, achter het AC-restaurant, staan daarom nu enkele groene contai ners opgesteld met een verkleinde opening. Dit heeft volgens gede puteerde H.J. Nap-Borger een speciale reden: 'Mensen hebben de neiging bij een gewone ope ning er ook groot afval in te wer pen. Dat is niet de bedoeling.' Het zou alleen maar illegale vuilstort in de hand werken. De onkosten voor het opruimen beginnen de pan uit te rijzen. Landelijk is Rijkswaterstaat 13 miljoen gulden hiervoor kwijt. Alleen het schoonmaken van de provincie Overijssel kost al 285 duizend gulden op jaarbasis. In totaal komen er vijf aankondi gingsborden langs de weg in Overijssel. Hier worden tachtig minicontainers vervangen voor een exemplaar met een miniope- nlng. Maandag Vorige week hadden we in de morgen wolkenvelden en perioden met zon. Aan het eind van de morgen waren de wolkenvelden aan oplossing onder hevig en werd het zonnig, 's Middags opbollende stapelwolken met minder zon. Tot de avond bleef het droog. De maximumtemperatuur bedroeg 28.3 graden bij dit alles voelde het drukkend en broeierig aan. In de avond ontwikkelde zich een bui waarbij onweer op afstand voorkwam, het bleef bij een beetje re gen wat geen meetbare neerslag opleverde. Een noordoostelijke stroming voerde vrij wanne en onstabiele lucht aan. Dinsdag In de nacht van maandag op dinsdag werd het een zwoele nacht het kwik daalde niet verder dan 18.3 graden, 's Morgens wolken velden en perioden met zon. Opnieuw was het broeierig en klam. Het werd 27.4 graden. In de middag opbollend stapelwolken ge volgd door een enkele regenonweersbui. Holten noteerde 26.2 mm neerslag. Espelo ving 20.0 mm op. Doordat er weinig stroming was bleven de buien lang boven een bepaald gebied hangen. Nadat de buien waren weggetrokken klaarde het op en scheen de zon weer. Woensdag Begon met wolkenvelden en wat zon. Daarna viel er een lichte re genbui. Wat later op de morgen vormden zich stapelwolken en scheen de zon nu en dan. Ook viel er nog een buitje. Maar het le verde geen meetbare neerslag op. 's Middags wisselden zon en sta pelwolken elkaar af en het bleef de hele middag droog. Met een temperatuur van 20.8 graden was het buiten een stuk aangenamer dan de voorgaande dagen. Wel stond er een stevige frisse wind uit het westen tot noordwesten.

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 5