Enkele verkeerssituaties voldoen niet aan wettelijk gestelde eisen Holtens Nieuwsblad Speel-O-Theek Boshut maakt zich op om straks in september te starten Kon. U.D. F.C. Barcelona Zat. 24 juli a.s. 19.00 uur Kalfstermansweide liever gisteren dan nu op schop IN DIT nummer Twee muziekavonden in augustus om gat in activiteiten op te vullen Twenhaarsveld profiteert van mooie zomerweer ti U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint BON Holtens wieuwsStewl DONDERDAG 22 JULI 1998 Abonnementsprijs f 79,40 Losse nummers f 1,65 Verkeerscontrole Uitritten in Holten zijn een voorbeeld voor heel Nederland hoe het zou moeten, maar: op Toeristenweg De politie hield zondagavond ■„ij gericht controle op de Toeristenweg in verband met de geslotenverklaring. Tussen kwart over negen en I kwart over elf 's avonds bleken er tien bestuurders te zijn, die zich niet hielden aan de gesloten ver klaring. Zij kregen allemaal een I bekeuring. Er zullen de komende j tijd zeker meer controles gaan plaatsvinden. Inbraak woning Voor de derde maal in een week tijd vond afgelopen weekeinde eèn inbraak in een woning plaats. Dit keer was een familie aan de Korhoenderweg het slacht offer. De bewoners waren thuis. De da der heeft niet hoeven breken, daar een deur waarschijnlijk niet op slot heeft gezeten. In de wo ning werden diverse vertrekken doorzocht. Weggenomen zijn geld en sieraden. Vechtpartij Na afloop van de Tour d'Overijssel vond op de Dorpsstraat een vechtpartijtje plaats tussen een jongen uit Markclo en een Holtense jon gen. De Markelosc jongen liep hierbij schade aan 2ijn kleding op en de Holtense jongen bleek een wond aan zijn wenkbrauw te hebben. Na een o.nderzoekje bleek dat dc Holtense jongen min of meer dc uitlokker van het vechtpartijtje was geweest. Nadat beiden hun eigen weg weer zijn gegaan, gin gen vrienden van de Holtense jongen de.Markeloer achterna, waarbij opnieuw gevochten is en allerlei bedreigingen zijn geuit.' Dit laatste wordt ten zeerste afge keurd, Kennelijk wilde men voor hun vriend opkomen. Maar als deze min of meer de oorzaak is, is het niet verstandig om er nog een schepje bovenop te doen. Illegaal gebruik van creditcards Dc politie controleerde vorige week woensdag een automobi list op de Al. Bij controle bleek dat de man diverse creditcards bij zich had, die niet zijn eigendom waren. Dc man en de bestuurder van de auto zijn vervolgens aangehouden en overgebracht naar het politie bureau te Deventer. Na onder zoek bleek dat zij de laatste week meerdere betalingen met deze creditkoorts hadden gedaan. De twee mannen, beiden woonachtig te Amsterdam, hebben inmiddels alle schade vergoed. Daarnaast diende nog een bedrag van 1500 gulden te worden overgemaakt aan de schatkist als boete. Terrein Kon. U.D. Deventer Oost Holten kent enkele verkeerssi tuaties die volgens de wet niet helemaal in orde zijn. Verkeersinstructeur Gerrit Talen kwam dit tegen toen hij dia's maakte voor het theorie examen van de opfriscursus voor vijftigplussers. Deze werd dinsdag 13 juli afgesloten met een praktijkcursus in de Boschkamp. Zo klopt de verkeerssituatie niet waar de Boschkampstraat als uit rit aansluit op de Tuinstraat. 'De haaientanden die er zijn aangege ven, staan verkeerd om', vertelt de instructeur. Hij denkt zelf dat dit is gedaan om op deze manier aan te geven dat het een uitrit is. Toch is dit niet volgens de regels. Een andere fout zag hij op de Burgemeester van de Borchstraat. Om en om staan hier bloembak ken op de weg met daarnaast een verkeersdrempel en een fietssluis. Bij de ene drempel zit de fietssluis aan de rechterkant, bij de ander aan dc linkerkant. 'Fietsers heb ben de neiging om zigzaggend over de weg te rijden', weet hij uit ervaring. 'Holtenaren kennen de situatie en zullen er rekening mee houden, maar onbekenden heb ben dat niet in de gaten.' Op Waagweg vond hij een over bodig voorsorteervak bij de spoorwegovergang tegenover de Enkco. 'Hier is aan de rechterkant vak voor iinksaf- het door- hinderen, to's op de slaand verkeer aangebracht. Maar niemand zal daar gebruik van ma ken. Er staan soms zelfs auto's op geparkeerd!' De weg is volgens hem breed genoeg c gaand verkeer niet wanneer wachtende linker baanhelft staar Ook over de situatie bij de krui sing van dc Kolweg met de Rijssenseweg was hij niet echt over te spreken: 'Vrachtwagens die van de Rijssenseweg naar de Kolweg rijden moeten verkeer op de parallelweg voor laten gaan. Hierbij steekt de achterkant nog midden op de Rijssenseweg. De bermstrook tussen beide wegen is te klein voor vrachtwagens om de hele combinatie erop kwijt te kun nen. Zou de voorrangssituatie van dc parallelweg er niet zijn, dan was dit probleem opgelost.' Wat hij wel erg goed vindt, zijn de uitritten in Holten. 'De uitritcon structies zijn hier perfect. Die zijn echt een voorbeeld voor heel Nederland. Precies zoals het Gerrit Talen heeft de opfriscursus voor vijftigplussers gehouden in dorpshuis dc Boschkamp. Hierover was hij zeer te spreken. Hij geeft aan dat het erg belangrijk is om als oudere zo nu en dan de verkeerskennis te laten opfrissen. Er verandert de laatste jaren niet alleen veel, maar vaak sluipen er foutieve gewenningen in tijdens het rijden. Zo viel hem op dat er varen rijders vaak vergeten te spiegelen. De eventuele aanleg .katebaan op c le Kalfsterman voor discussie tijdens de gemeenteraadsvergadering van maandag 19 juli. 'Is die skatebaan echt nodig?', kwam er bij enkele partijen naar bo ven. Burgemeester D.J. Verhoeven vindt duidelijk van wel, omdat er nu nergens ruim te is voor dc jeugd om zich uit te leven. Unaniem waren de partijen het er mee eens dat dc Kalfstermansweide nu maar eens grondig onderhanden moet wor den genomen. Op de schop en 'de tweede long van Holten', zoals CDA-fractievoorzitter H.J. Dul het noemde, ombouwen tot een Kalfstermansplein. Ook het plaatsen van parkeervak ken langs dc rand van het toe komstige plein, vonden de raads leden een goed idee. PvdA'er G.H. Markvoort wilde zelfs ver der gaan: 'In het midden van het plein moet ook worden aangege ven waar auto's kunnen staan. Hiermee is wildparkeren straks te gen te gaan.' Wethouder J.A. Stegcman vindt het op zich wel een goed idee, maar ziet liever niet dat het plein straks wordt ontsierd door auto's. Is de Kalfstermansweide als func tioneel gebied de tweede long van Holten volgens Dul, de Smidsbelt is de eerste. PvdA'er Metsemakers ziet echter maar een long: Kalfstermansweide. 'Smidsbelt begint steeds meer een overbodi ge long te worden. Doordat het steeds beter mogelijk is om auto's aan de rand van het centrum te parkeren.' Hij ziet dan ook in de toekomst een autoluw Smidsbelt voor zich. Vooral de plaatsing van een skateboardbaan zorgde voor discussie. W.H. Veneklaas (Gemeentebelang Holten). 'Het baart ons zorgen dat er een skat- boardbaan wordt aangelegd. Dit is een rage dat volgens ons al over zijn hoogtepunt heen is. Daarnaast kan het negatieve acti viteiten aantrekken', denkt hij. 'Wij als partij luisteren naar de omwonenden en wegen daar de behoefte van de skaters op af.' Ook het CDA is niet echt happig op de voorziening. Dul: 'Als het moet dan moet het maar. Toch wil ik er als kanttekening bij zeg gen dat het voor ons geen hoge prioriteit heeft. Zie verder pagina 5 Burgemeester D.J. Verhoeven onthaalde de Holtense kampioen Erik Jansen en CD.I-Kamerlid Cerda Verbuig bij defmish.(Foto:Johan Bo/ink) Speelotheek De Boshut staat in de startblokken. Dc afgelopen weken is keihard gewerkt om totaal 275 stuks speelgoed te registreren, coderen en zono dig te plastificeren. De (leden- )inschrijving begint tijdens het open huis van De Boschkamp op vrijdag 10 september, de of ficiële opening volgt woensdag 15 september en dc uitleen start op woensdag 22 septem ber. "Begin mei zijn we begonnen met de voorbereidende werkzaamhe den", vertelt voorzitter Tctje Nijhuis. "Dat was kort. na de in formatiebijeenkomst die we hiel den voor het werven van vrijwilli gers. Op grond van die avond meldden zich maar liefst 23 men sen. Fantastisch werkelijk! Het betekent dat men gemiddeld iede re drie tot vier weken ingeroos terd wordt. Dat valt dus mee. Om voor de vakantie klaar te zijn, moest echter nog enorm veel werk worden verzet. Een tijdro vende klus, want het plastificeren bijvoorbeeld is grotendeels hand- mattg gedaan. Voor de registratie en ook bij de uitleen van het speelgoed gebruiken we een com puter. Van de speelotheek in Heino hebben we daarvoor een specifiek 'speelotheek program ma' gekregen. Heel handig." De bijna driehonderd stuks speel goed liggen opgeslagen in een deel het voorste en enigermate aangepaste lokaal van het dorps huis. Het uitlenen gebeurt in dc ontmoetingsruimte die tijdens de openingstijden het gebruikelijke multifunctionele karakter be houdt. "Al het speelgoed is gere gistreerd in totaal zeven catego rieën", vervolgt Tctje. "Dat va rieert van bewegingsmateriaal en zintuigelijk speelgoed tot fantasie (zoals een poppenhuis), gezel schap en constructiespeelgoed." De speelotheek kwam tot stand op initiatief van een groepje ou ders, dat voor de verwezenlijking Plastificeren, coderen en registreren speelgoed nu in volle gang Vrijwilligers sjjn druk besjg speelgoed te merken. (Foto: 117/ Vogel) van hun idee naar de Stichting Socuwe stapte. Inmiddels ressor teert De Boshut onder de Socuwe-paraplu. Om de speelo theek te kunnen financieren, be naderde de werkgroep onder steentje bij. Een schot in de roos was ook de sponsoractie onder winkeliers in Holten. De be stuursleden Marijke Dijkerman en Harriet Schots namen deze klus voor hun rekening. "Bijna ieder- Nijland senior aan de Pasmanswcg, is als hobby een opa's erf gestart. Zie verder pagina 3 De triatlon van Holten zit er weer op. Het Open NK trok enkele duizenden bezoekers naar Holten. Zie verder pagina's 7 en 9 mstm meer diverse fondsen en de ge- een heeft meegedaan wat resul- meente. Ook Socuwe droeg haar teerde in een flinke opbrengst." Inbraak woning Molen belterweg In een woning aan de Molenbelterwcg werd vorige week donderdag ingebroken. Dit gebeurde op het moment dat de bewoners op vakantie De dader(s) kwamen de woning binnen door een ruit te vernielen, waardoor ze de deur van het slot konden halen. Onbekend is nog of er iets uit de woning is wegge nomen. Inmiddels zijn al wel di verse sporen veiliggesteld. Inbraak woning Vermoedelijk door dezelfde dadcr(s) als bij de woning aan de Molenbeltenveg, waar vori ge week donderdag werd inge broken, is enkele huizen verder een tweede woninginbraak ge pleegd. Ook deze bewoners waren op va kantie. Hier werd een raam ver nield om binnen te kunnen ko men. Ook hier was tijdens het op maken van het weekjournaal nog niet bekend wat er uit de woning is weggenomen. Personenauto opengebroken Bij de Canadese begraafplaats werd afgelopen vrijdag een personenauto van een Holtenaar opengebroken. De ruit van het rechter- achterportier werd vernield. Ondanks dat men toegang had tot de auto, werd er niets uit wegge- Triathlon Holten verloopt goed Het Nederlands Kampioenschap Triatlon van afgelopen zaterdag, verliep zonder problemen. Dit is voornamelijk te danken aan de voortreffelijke organisatie van het evenement. Een compliment aan de organisa tie en al haar circa 650 vrijwilli- gers. Omdat er in augustus weinig worden gehouden r en Holtenaren, heeft de VW twee muziek avonden in gedachten. Hiervoor zijn 11 en 18 augus tus geprikt. Het moet een muziekfestiviteit worden met randactiviteiten erom heen. Zo zit penningmeester van de VVV en manager van Landal Greenparks Twenhaarsveld Johan van Dam, te denken aan marktkraampjes en knusse ver lichting. Dc eerste avond zal in het teken komen te staan van Afrika. Hiervoor is de band Distro Kuomboka gecontracteerd. Bestaande uit vier muzikanten, twee zangeressen en twee danse ressen, zet deze groep een authen tiek Afrikaans sfeertje neer. Onder meer de Wereldwinkel staat: er met een stand, waar eigen gemaakte producten uit dit: we relddeel kunnen worden gekocht. 'We zetten er vuurkorven om heen, zodat het: een aantrekkelijk geheel wordt', geeft Johan de om lijsting aan. 'Verder staan er stand jes waar allemaal Afrikaanse ge rechten te koop zijn en natuurlijk zal de drank ook niet ontbreken.' Johan is met VW-beheerstcr Monique Slot, Marga Rensen van Galerie De Wacrdenborch, Jos Kamphuis van 't Klavier en Rcmmelt dc Koff van Balloon Promotion bij elkaar gaan zitten. Uit dit groepje ontsproot het idee om het activiteitengat in augustus op te vullen. 'We hebben de ker mis, dorpsfeest en braderie. Daarna is er niets en wordt pas in september opgevolgd door de Keunefeesten.' De tweede avond, 18 augustus, zal in het teken ko men te staan van de Country and Western. De van oorsprong Ierse zanger Billy Mack, komt daarvoor naar Holten. Hij krijgt begeleiding door The Balt Eagel Linedancers. 'Om deze avond te omlijsten zal er bijvoorbeeld een rodeoslier ko- Zwembad Twenhaarsveld heeft het de afgelopen weken druk gehad, in een week tijd bijna zesduizend bezoekers. Dat is natuurlijk te danken aan het mooie weer. Als we een vergelij king maken met de bezoekersaantallen van 1998 zijn er in seizoen totaal 36.918 bezoekers geweest. Gekeken naar de bezoekersaantallen van 1999 tot en met 11 juli, dan zi|n er 27.379 bezoekers de poorten langsgekomen. I-Iet sei zoen is nog maar op de helft. 0 Ook gaat het goed met de zwemlessen. Er melden zich zelfs nu nog kinderen hiervoor aan, terwijl dit helemaal is volgeboekt, De eerste kandidaten hebben zaterdag 10 juli afgezwommen. Het leuke is dat zij allemaal doorgaan voor een diploma. In de zomervakantieperiode worden de lessen naar de ochtend verplaatst. Hierdoor blijven de baden overdag open om vrij te kun nen zwemmen. Hier wordt dus volgens dc laatste peilingen be hoorlijk veel gebruik van gemaakt. Of Twenhaarsveld aan het eind van het seizoen een record aantal bezoekers gaat halen, is nog niet bekend, maar het begin is er. weekend verwachting Vanaf vrijdag meer zon, droog en warmer. Vrijdag overdag wat wol kenvelden en af en toe zon met een kans op een enkele bui. De temperatuur ligt rond de 19.0 a 20.0 graden. Zaterdag perioden met zon, wat wolkenveldjes en droog. Het wordt dan warmer met 22.0 a 23.0 graden. Zondag krijgen we flinke perio den met zon, een enkel wolken veldje dat vanuit de Noordzee binnendrijft, ook dan is het droog. Het wordt dan warm met 24.0 a 25.0 graden. Prettig weekend. Weerman, Freddie Paalman Als lezer van her Holtens Nieuwsblad geïnformeerd. daarvan verzekerd abonnee opgeeft. Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Woonplaats: Hij.'Zij betsalt voor dit abonnement f79,40per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) f 76,75perjaar (betaalwijze: automatisch)

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 1