Fietsers overtreden massaal oversteekverbod Landuwerweg Holtens Nieuwsblad 1 Holten decor voor open Nederlandse Kampioenschappen kwart triatlon ^VEILINGBEDRIJF HOLBEIN Ria Valk treedt op tijdens opening triatlon Holten Guus Meeuwis en George Baker treden Meisjes softbalteam op tijdens Keunefeesten in september Nederlands Kampioen Bouclé tapijt vanaf 25 ,-perm2. Frisé tapijt vanaf 49 5 "per m2. Voor een baan bij u in de buurt! U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint DONDERDAG 8 JULI 1999 Abonnementsprijs f 79,40 Losse nummers f 1,65 Aanrijding met fietser Er vond vorige week maandag een aanrijding plaats tussen 1 een fietser en een bromfietser op het pad achter de Verzetstraat. De fietser kwam uit haar tuin. Op dat moment reed over het pad, I dat niet bestemd was voor brom- I fietsen, de bromfietser. Zij had de bromfietser niet aan zien komen, met de aanrijding als gevolg. Na onderzoek bij de arts, bleek dat zij een sleutelbeen had gescheurd. Inbraak in personenauto's Er werden vorige week, van I donderdag op vrijdag werden in totaal vijf personenauto's I opengebroken, die geparkeerd stonden in de omgeving van de Pastoriestraat. Van enkele auto's werden de slo ten van de portieren vernield en bij de andere inbraken kregen de daders toegang tot het voertuig door een ruit te vernielen. In alle gevallen werden de autora dio's uit de auto gestolen Geparkeerde auto beschadigd Een man deed aangifte wegens een beschadiging van zijn au to. Deze stond afgelopen vrij dagavond geparkeerd aan de Dorpsstraat, voor de ABN. Toen hij zijn auto op zaterdag morgen weer op wilde halen, bleek dat over de gehele rech terzijde een diepe kras op zijn auto zat. De schade bedraagt circa 1000 i gulden. Wat het doel van dcrgelij- i ke onzinnige vernielingen is, die 1 de laatste tijd vaker gepleegd wor den, is volledig onbekend. I Inmiddels worden al wel enige na-' men van daders genoemd. Hiernaar wordt een onderzoek in gesteld. Baldadigheden in Espelo Er vond in Espelo dit weekein de meerdere baldadigheden plaats. I Diverse verkeersboden werden onbruikbaar gemaakt, waarvoor de nodige kosten gemaakt moeten worden om deze weer te kunnen I herstellen. Daarnaast werd een brievenbus weggehaald. Zak gevonden met slachtafval Er werd afgelopen maandag een plastic zak met slachtafval van een schaap aangetroffen aan de Sprengenweg. Vermoedelijk gaat dit: om een ge stolen schaap, waarvan de resten in het bos zijn achtergelaten. Naai de herkomst en de daders word teen onderzoek ingesteld. Beloofde bushokje laat nog hele tijd op zich wachten en: Fietsers trekken zich niets aan van de nieuwe verkeersregels op de Rijssenseweg. Ondanks de neergezette hindernissen, manoeuvreren zij zich zigzag gend langs hekken om bij de Landuwerweg sneller aan de overkant te komen. In vijf mi nuten tijd zijn er door het Holtens Nieuwsblad zeker drie overtreders gesignaleerd. Om de oversteek voor fietsers veiliger te maken en de snelheid uit het verkeer te halen, heeft de gemeente besloten een rotonde neer te leggen in de Rijssenseweg. Fietsers vanaf zwembad Twenhaarsveld zijn nu verplicht eerst naar het verkeersplein te rij den om naar de overkant te kun nen. De vroegere oversteek bij de Landuwerweg is afgesloten. Er ontstond een probleem: aan de overkant staat een bushalte die wel bereikbaar moet blijven voor voetgangers van en naar het zwembad of het bungalowpark Twenhaarsveld. De gemeente dacht daar iets op te hebben gevonden door een voet pad over de berm neer te leggen en op de plek van oversteek een vluchtheuvel. Breed genoeg om ook rolstoelers er gebruik van te laten maken. Deze blijkt ook breed genoeg voor fietsers. Het geldende fiets- verbod wordt dan ook massaal overtreden. De gemeente plaatste daarom zigzaghekken, zodat fiet sers kapriolen moeten uithalen om verder te kunnen. Voor velen geen probleem blijkt. Dc bushalte waar het pad op uit komt, is dan wel helemaal afge schermd met hekken. Aan de lin kerkant is het voor fietsers onmo gelijk het pad op te kunnen. Het hek eindigt hier namelijk langs een diepe geul. De rechterkant is hierbij vergeten en komt uit in een platte berm. Ruim genoeg voor fietsers om het voetpad op te gaan en de oversteek te maken. Dc zigzagpaaltjes zijn voor de vol leerde overtreders nauwelijks een probleem. Voor wie dit wel een probleem kan zijn, is voor de rolstoelgebrui kers vindt Holtenaar John Akkerman. 'Het pad is supermooi geworden, alleen rolstoelers kun nen onmogelijk langs de zigzag- I paaltjes. Maar ook mensen met grote koffers hebben er moeite mee deze barrière voorbij te ko men.' Een ander probleem is dat busreizigers in dc openlucht moe ten wachten. 'Er is een mooie overdekte abri beloofd, maar deze is nog steeds niet geplaatst', weet hij. Wethouder van Verkeer Dclahaijc: 'De levertijd van de nieuwe abri is onverwachts langer geworden. Hier blijkt namelijk drie maanden levertijd op te zit ten.' Akkerman vindt het jammer dat dit niet eerder is voorzien: 'Dan had het oude bushokje nog kunnen blijven staan. Deze is al lang weggehaald, zodat reizigers nu totaal geen dak boven hun hoofd hebben.' ?£1 Een fietser maakt ondanks hetfiets verbod, toch gebruik Vt ad bij yvewbad Twenhaarsveld. Ook jaar 2000 in het teken van het NK Geslaagd Aan de Hoge School Utrecht is Jeannette Foks geslaagd voor de HBO opleiding Operationeel Manager. Werkzaam bij de Goorse Apotheek. De Tour d'Ovcrijssel van RTV Oost is donderdagavond 15 juli voor de vierde achtereenvol gende maal te gast in Holten. Diverse aansprekende artie sten, zowel landelijk als regio naal, beklimmen het podium van de speciale Tourtruck en zorgen ongetwijfeld voor een gezellige en swingende avond. Onder hen Sjoukje Smit (be kend van Mouth McNeal), Ria Valk en het duo Saskia en Serge. Om 21.00 uur wordt het populaire muziekspektakel onderbroken voor de officiële opening van de vijftiende Triathlon Holten. Evenals in voorgaande jaren trekt de RTV Oost-truck deze zomer door de provincie. Vorig jaar sloeg de Tour d'Ovcrijssel ook al haar tenten op op Kalfstermansweidc. Zowel Radio als TV Oost besteden er enkele dagen later aandacht aan. Zaterdag 17 juli zijn de opnames te beluisteren op Radio Oost tus sen 12.00 en 13.00 uur. TV Oost neemt het programma op en zendt het op woensdag 21 juli in twee delen uit: het eerste deel be gint om 18.21 uur, her tweede om 19.39 uur. Het feestelijke en mu zikale openingsspcktakel op de Kalfstermansweidc begint om 20.30 uur. Oene Loonstra presen teert allerlei landelijke en regiona le topartiesten die live optreden vanaf hei Tour-podium. Behalve de drie bovengenoemde artiesten is ook dc dynamische meiden groep Zoom te beluisteren en te bewonderen, evenals het Sheila Show TV-ballet. Zangeres Christina Power beleeft haar de buut in» Holten. Joni zorgt tijdens de Tour voor de country and wes tern- stemming, terwijl Bruno Majcherek met het bekende 'O Donna Clara' de tangostijl doet herleven. Dansschool Ben Vollenbrock zorgt tijdens zijn op treden met enkele dansparen voor een passende omlijsting. Om zoveel mogelijk te kunnen in spelen op de actualiteit, plant or ganisator Gerrits het definitieve programma pas kort van tevoren. De komst van zanger Rob Jansen staat echter al wel vast. Vanaf 14.00 uur is Radio Oost li ve vanuit Holten in de lucht met het programma 'Goeiemiddag Overijssel'. Oene Loonstra pre senteert het vanuit de RIA' Oost stand. Vast onderdeel is de quiz, waarmee een vaart in een ballon kan worden gewonnen. Holten is weer in dc ban van de triatlon. Werd in voorgaande jaren de grootste triatlon van Noord- en Oost-Nederland en één van de grootste sporte venementen van Overijssel ge houden: zaterdag 17 juli wordt tevens gestreden om het Open Nederlands Kampioenschap Olympic Distance Triathlon 1999 (kwart triatlon). Het kampioenschap wordt als vanouds gecompleteerd door vele recreatieve deelnemers, die op dc kwart of dc achtste triatlon van start gaan. Ook het populaire Holtens Kampioenschap staat weer op het programma. De laat ste jaren heeft de Triathlon Holten met een groot aantal om lijstende activiteiten het karakter van een meerdaags evenement- De nadruk ligt wel op het sportie ve element. Hoofdsponsors zijn de Rabobank en Walgemoed Accountants Adviseurs. Na maanden van voorbereiding is Holten klaar voor de vijftiende editie van de triatlon. Een hoog waardige duursport evenement met professionele uitstraling. Een dubbelslag dit jaar voor de Stichting Triathlon Holten (STH), want behalve het derde lustrum dat dit najaar wordt gevierd, vormt Holten voor het eerst het decor voor het Open Nederlands kampioenschap. Een geweldige uitdaging en een kroon op het on verminderde streven naar be heersbare groei en verdere verbe tering van de kwaliteit van het evenement. Ook voor het jaar 2000 heeft de Nederlandse Triathlon Bond (NTB) de organi satie van het Open NK kwart triatlon aan Holten toegewezen. Tijdens de Olympische Spelen die dat jaar in Sydney worden gehou den, staat de kwart triatlon (Olympic Distance/OD) voor het eerst op het programma. Alleen de deelnemers aan het NK starten in de Schipbeek, ter hoog te van de televisietoren tussen Markelo en Holten. Het kam pioenschap kent totaal zes catcgo- De programrr Keunefecstc als rond. van de al zo goed Het vier dagen durende feest dat is gepland van donderdag 9 tot en met zondag 12 sep tember, kent een stel geva- gecontracteerd. Net als het Het mcis)cs softbalteam van wonnen. Het team is tot nu toe rde artiesten.Zo zal Guus One Two Trio cn de Perfect scholengemeenschap De Waer- nog nooit zo hoog geëindigd. w - Showband. denborch heeft in Hilversum het Nederlands Kampioenschap ge- rieen die in vier starrseries te wa ter gaan. Om 13.00 uur valt het eerste startschot voor de Elite-da mes (OD). Zij worden om 13.15 uur gevolgd door de Elite-heren (OD). Van beide groepen passe ren de eersten rond 15.00 uur de finish op de Smidsbelt. Bij dc OD gaat het om 1500 meter zwem men, 40 kilometer fietsen en 11 kilometer hardlopen. Inmiddels zijn dan ook de veteranen en dc junioren A en B op weg in hun ei gen NK. De B-junioren (16/1" jaar) doen de halve afstand: 750 meter zwemmen, 20 kilometer fietsen en 5 kilometer hardlopen. Het NK in Holten is tevens de fi nalewedstrijd van het NTB Dutch Elite Circuit, waarvan de Stichting Triathlon Holten sinds de oprich ting in 1997 deel uit maakt. Het circuit creëert voor de Nederlandse toppers een goede startgelegenheid in eigen land, waarbij ze het kunnen opnemen tegen een aantal sterke buitenlan ders in de aanloop naar de Olympische Spelen van Sydney in Info SPECTRUM WONEN Zie achterpagina 2000. Dat het Elite Circuit m trek is, blijkt wel uit het feit dat na de aarzelende start, vorig jaar vooral enkele sterke Australiërs een grote rol speelden in deze wedstrijden. De deelnemers aan de nationale wedstrijd starten in zwembad Twenhaarsveld voor 1500 meter zwemmen, 45 kilometer fietsen en 10 kilometer hardlopen. De achtste triatlon (bondswedstrijd) omvat 500 meter zwemmen, 22 kilometer-fietsen en 5 kilometer hardlopen. Na het fietsen volgt vanaf het wis- selpunt in de Tuinstraat het hard lopen met als' slot de finish op de Smidsbelt. Vanaf 16.30 uur wordt in het zwembad gestart voor het Holtens Kampioenschap kwart triatlon Elet eerste startschot voor het Holtens Kampioenschap achtste triatlon valt om 18.40 uur. Rond 18.45 uur wordt de finish van de eerste Holtenaar op de kwart verwacht. De binnen komst van de laatste deelnemer is om ongeveer 20.15 uur. IN DIT nummer Bejaarden schrikken wakker van het hevige onweer dat maandagnacht boven Holten heerste. Dc eikenboom pal voor hun woningen knalde uit elkaar. Zie verder pagina 5 Bijna iedereen heeft wel een hobby. Wim van Diepen heeft echter een hele bijzon dere: het maken van minia tuur rijtuigen. Zie verder pagina 5 Hardhouse in De Schure Iedereen die het zat is om naar de gewone top 40, punk of hardrock te luisteren, wordt aangeraden om donderdag 15 juli naar de Schure te komen. Er is die avond een dj die mu ziek als trance, acid, hardhou se en drum 'n' base zal draaien. Zie je deze muziek wel zitten en ben je 16 jaar of ouder, dan ben je van harte welkom bij De Schure. Ook voor 22 juli hebben we iets moois in petto. Die avond staat er een cocktailparty op het program- Er staan die avond allemaal lekke re cocktails klaar. Beide avonden is de entree na tuurlijk gratis. Gaatjesboorder teistert Holten Een Holtense familie aan de Houtweg kreeg op woensdag 30 juni nachtelijk bezoek van een gaatjesboorder. Door goede raamsluinngen kwam of kwamen de dader(s) echter niet binnen. Daar deze personen ken nelijk niet met lege handen thuis wilden komen, namen ze twee mountainbikes mee. Een andere familie aan dc Houtweg kreeg die nacht vermoe delijk dezelfde personen op be zoek. Ook hier werden gaten in het kozijn gebeurd, doch hier was het waarschijnlijk de hond, die de poging deed mislukken. De politie tast nog steeds in het duister. TRIATHLON 9><9> MO.L LfjE_ .f. Mi langskomen en zingt George Baker over Paloma Blanca. Verder zijn De Boswachter! Sfeeravonden °p 14, 15 ers 16 juli van 18.00-2 730 uur bij: Harmonie in beier wonen. H O L TEN Stationstraat 3-5. Tel. 0548-36 12 23 NIEUWE AANVOER!! diverse soorten (met produktiefoutjes) diverse kleuren, op jute 4 m. breed Iedere werkdag geopend. Donderdag koopavond tot 20.00 uur. lil 7fc] w Jutestraat 31(Industrieterrein de Mors) 7461 TS Riissen. "S 0548 - 54 15 77 in de f e 5 i o Voor meer informatie: SS." tel- 053 4 842 274 Als lezer van het Holtens Nieuwsblad ^ZrrrïTd alS U 0115 een mUW daarvan verzekerd. abonnee opgeeft. Geef dat ook eens tan een ander door Gebruik deze bon het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan- Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede I Woonplaats: Hijzij betaalt voor dit abonnement f 79.40per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) f 76,75per jaar (betaalwijze: automatisch)

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 1