Rikie: Ik had heel veel heimwee naar Arnhem' 1 Eerste nummerpaal geplaatst Holtense triatleten oefenen alvast Uitslagen concours recreanten Stal de Eik Wim van der Kolk de echte huisslager Elisa Ostet wint de Snorrewïnd Trof fee Twee jubilarissen bij verzorgingscentrum De Diessenplas DONDERDAG 1 JULI 1999 Hollens NIEUWSBLAD Maandag Vorige week hadden we overdag felle opklaringen en forse opbol lende stapelwolken die uitgroeiden tol buien. We hielden het dan ook niet droog. Er vielen enkele buien waarbij ook hagel en on weer voorkwamen. Tussen de buien door waren er perioden mei zon. De temperatuur bedroeg 17.1 graden. Over 24 uur viel er in Holten aan neerslag 7.6 mm en in Espelo 9.7 mm. Een noordwes telijke stroming voerde koele, heldere onstabiele lucht aan. Dinsdag Hadden we fraaie luchten tegen een felblauwe achtergrond, hier door tekenen zich prachtige opbollende stapelwolken af. Aan het eind van de morgen viel de eerste regenbui alweer. Ook in de mid dag viel er nog een enkele bui. Overdag viel er 3.4 mm neerslag in Holten in de regenmeter cn Espelo noteerde 2.0 mm. Het kwik steeg in de thermometer tot 17.8 graden. Nog altijd was de lucht vnj onstabiel van opbouw zodat zich gemakkelijk buien ontwikkel den. Woensdag 's Ochtends vroeg was er nog volop zon. Wat later op de morgen dreven er wolkenvelden over die geleidelijk overging in stapelwol ken, afgewisseld door perioden met zon. 's Middags was er meer bewolking die overheerste. Uit de bewolking viel af en toe wat re genspatjes. De zon was nu cn dan aanwezig. De temperatuur kwam uit op 18.4 graden. Een hogedrukgebied 1025 Elpa ten noordoosten van Schotland had oen uitloper boven ons land en zorgde voor rustig weer. Donderdag 's Morgens hadden we eerst veel wolkenvelden en af en toe zon. Wat later op de morgen verdwenen de wolkenvelden en vormden zich stapelwolken die afgewisseld werden door perioden met zon. Dit zelfde weerbeeld hadden we ook in de middag. En zo werd het best een aardige dag. De temperatuur bereikte een maximum van 20.5 graden. Een vlak hogedrukgebied met kernen boven de Noordzee en ten zuiden van Ierland, hielden bij ons een zwakke noord tot noordoostelijke stroming in stand. De aangevoerd lucht was onstabiel van opbouw. Vrijdag \\ras het in de vroege ochtenduren fris met 7.8 graden in de wecr- hut van Holten. Verder was bet onbewolkt en zonnig. Maar daar kwam al snel verandenng m. Er dreven geregeld kleine stapelwol ken over waar de zon dan ook af en toe achter schuil ging. De mid dag verliep vrij zonnig er waren toen maar enkele mooi weer wolk jes aanwezig. Nogmaals een prachtige zomerdag, alleen de tempe ratuur haalde geen 20.0 graden; het werd 19.4 graden. Het weer in ons land werd bepaald door een omvangrijk hogedrukgebied met een kern 1025 Hpa boven de Noordzee. Zaterdag Was een fantastische zomerdag. Het was de hele dag zonnig en on bewolkt. Alleen af en toe wat wolkensluiers. Ook was het ideaal weer voor het Dijkerhoeks School cn Volksfeest. Alle evenemen ten werden onder perfecte weersomstandigheden afgewerkt. De wind stelde niet veel voor, ze was hooguit zwak tot matig. Met een luchtvochtigheid van 32 procent was de lucht droog. De tempera tuur was aangenaam met 22.7 graden. Met een oostelijke stroming werd heldere, droge warme lucht aangevoerd. Zondag 's Ochtends vroeg vielen er een paar regenbuien, Holten kreeg hiervan 12.6 mm en Espelo 6.3 mm. Verder op de dag stapelwol ken en nu en dan zon. Ook voelde het buiten broeierig aan. Ook zat het weer mee met: het Dijkerhoeksfc-est, alle geplande evene menten werden onder droge wecrsomstandig afgewerkt. En. zo kon de organisatie zeer tevreden zijn. Ondanks dat er minder zon was werd het een prima temperatuur van 23.3 graden, 's Avonds kregen we nog een pittige regen- en onweersbui. Meteo Holten, Freddie Paalman Verzorgingscentrum De Diessenplas heeft in juni en ju li twee personeelsleden die het 25-jarig jubileum vieren. Bejaardenverzorgster Helma Bcldman (1 juli) en Rikie Hccrcgravc (1 juni) van de lin nenkamer. Na 9,5 jaar bij de bakker als ver koopster te hebben gewerkr, wil de Helma wel eens iets anders. 'Ik had zo weer bij een bakker aan de slag gekund, maar ik zag een vaca ture hij Dc Diessenplas staan. Daar heb ik op gesolliciteerd.' Niet zonder verdienste, want Helma werd aangenomen als be jaardenhelpster. Later werd dit bejaardenverzorgster, en dat is ze nu nog. Spijt dat ze hiervoor koos, heeft Helma niet: Tk had geen idee wat me te wachten stond. Maar ik moet eerlijk zeg gen dat ik het gelijk leuk vond.' Dc dagindeling van Helma begint 's ochtends met zorgplarmers doorlezen, rapporten waarin staat wat er tijdens de nachtdienst op de afdeling is gebeurd. Verder houdt ze zich bezig met bewoners wassen, aankleden, wonden ver zorgen, helpen bij het eten en drinken en naar het toilet gaan. Dc veranderingen in die 25 jaar dat ze bij Diessenplas werkt, zijn erg groot. 'Het is meer een ver pleegtehuis geworden', vindt ze. 'Alleen als je niet meer op jezelf kunt wonen, kom je in De Diessenplas terecht.' In de begin jaren was dar roch wel even an ders. Oudere mensen gingen naar Rikie Heeregrave en Helma Bcldman praatten over bun 25-jarigjubi/eum. (Foto: Peter Bulthuis) het bejaardentehuis. De moesten waren dan ook goed gezond. 'Je deed spelletjes met ze op de ka mer cn maakte een wandeling met ze.' Nu is het merendeel invalide of lijdt aan geheugenverlies. 'Het is nier slechter geworden dan vroeger', geeft Helma aan. 'Alleen anders.' Ook Rikie Heeregrave vindt dat. Zij begon bij De Diessenplas in de keuken met afwassen en eten opscheppen. Voor haar was het meer ccn noodzakelijk verzetje om bij het verzorgingscentrum aan het werk te gaan. Op aanra den van dc dokter: 'Ik had verschrikkelijke heimwee naar Arnhem. Het was ineens zo'n ver andering voor mij, die verhuizing naar Holten.' Haar man kreeg werk in Deventer, zodat het ver kassen noodzakelijk was. 'Het kwam mij zo vreemd over: Ik werd ineens door wildvreemde mensen begroet als ik langsfietste. Dat heb ik in Arnhem nog nooit meegemaakt!' Rikie stond op het punt haar koffers te pakken. Haar huisarts gaf echter het advies werk te gaan zoeken en hiermee het heimwee weg te drukken. Via een kennis hoorde ze van het Opbrengst collecte Holtenaar Niki ten Brinke deed in Nuencn mee op de atlon als voorbereiding wedstrijd in Holten. Hij deelnemen aan het NK A, die tcgc- 1/4. op de zal da bij de jui lijkerti jcl Elite Fleren finishte in al de n 13.15 uur. Hij tijd van 2:18.30 als derde junior A. Zijn vader Henri ten Brinke kwam in dezelfde wedstrijd in 2:20.05 over de finish. Pim ten Brinke startte in Nuencn op dc l/8e triatlon. Na als tweede van zijn leeftijdscategorie uit het water gekomen te zijn finishte hij in 1:18.24. In Groningen deed Jan Manenschijn mee aan de tweede wedstrijd uit liet juniorencircuit, waarvan ook het NK in Holten deel uit: maakt. Door concurrentie van de wedstrijd in Nuenen was deze wedstrijd niet heel sterk be zet omdat enkele jongens deelne men aan het Elitecircuit:. Na het zwemmen leek Jan nog in een kansloze positie voor een podi umplaats. Na de eerste ronde fiet sen was de achterstand echter op de koplopers 45 seconden. Bij de wissel fietsen-lopcn was dit iets minder dan een minuut. Dc der tiende plaats leek geen uitzicht meer te geven op een podium plaats, maar niets was minder waar. Na een uitstekende 5 kilo meter lopen kon Jan toch nog hei- podium beklimmen. In 1:01,54 werd hij derde junior A. Aankomende zaterdag zullen veel Holtense deelnemers kijken of ze klaar zijn voor dc Holtense Triathlon op 17 Juli. Dit zal ge beuren op de Roba Triathlon in Rijssen. De Maag Lever Darm Week staat in het teken van spijsverterings- ziekten. Een op de zeven mensen in Nederland heeft klachten aan maag, lever of darmen. Met de giften kan een hoop voor deze mensen worden gedaan. De collectanten worden bedankt voor hun tomeloze inzet. baantje bij De Diessenplas. Van de keuken kwam ze in de huishouding terecht. Kamers schoonmaken van bewoners deed ze bijvoorbeeld. Later werd ze zelfs waarnemend hoofdhuishou ding en mocht ze zo nu en dan in vallen als de hoofdhuishouding niet aanwezig kon zijn. Met dit werk had ze hechte relaties met de bewoners van haar afdeling. 'De bewoners vertrouwen je echt alles toe. Je bent als een vriend voor hen.' Rikie vond dit het mooiste werk om te doen. Toch stopte ze er ab rupt mee en koos voor een veel afzijdige baan in de linnenkamer. 'Een van de bewoners die ik heel goed kende, overleed', vertelt Rikie de reden waarom ze die stap zette. 'Ik had echt het idee dat mijn schoonmoeder overleed. Zo hecht: was die relatie met haar. Dat wilde ik absoluut niet nog een keer meemaken.' Ook in de linnenkamer heeft ze met plezier gewerkt. 'Hét nadeel ervan is dat je meestal alleen werkt. Je praat soms wel eens met iemand, maar daar heb je weinig tijd voor', vertelt Rikie. 'Dat alleen zijn, daar moet je tegen kunnen.' Met het volmaken van de 25 jaar bij De Diessenplas, heeft ze er voor gekozen helemaal met wer ken te stoppen. 'Ik ben 60 jaar. Dan wordt het eens een keer tijd om te stoppen. Ik vond dit een mooie gelegenheid.' Rikie heeft haar receptie al gehad, Helma krijgt die deze vrijdag nog aange boden. Prijswinnaars wedstrijd AH De collecte voor de Maag Lever Darm Stichting heeft in Holten 2.740,50 gulden opgele verd. De collecte werd in de bekend, week van 13 tot en met 19 juni gehouden. De winnaars van de ballonnen wedstrijd van de 100-jarige Supermarkt Wansink BV zijn Iris Paalman, 242,9 km.; Geert Vincent, 201,4 km.; Robbin Hulshof, 196 km., Linda, 178,7 km.; Nadia, 171 km.; Colin Heeregrave, 126,3 km.; Niek Stam, 126,3 km.; Remor ter Brake, 126,3 km.; Cindajazia, 118 km.; Demi Gerritsen, 48,3 km.. Alle prijswinnaars kunnen vier gratis entreekaartjes voor Avonturenpark ophalen. Volleyballen bij Trefpunt Voor de vierde maal wordt zondagmiddag bij Het Trefpunt in Espelo het volley baltoernooi gehouden. 125 spelers verdeeld over 16 groe pen spelen hier om de hoogste eer, al gaat het volgens de re glementen in eerste instantie om de gezelligheid. In het weiland naast Het Trefpunt worden een viertal velden aange legd en voor de niet-volleyballers is er de enige echte Sploder Dreimölle De eerste wedstrijden beginnen om 13.30 uur en de finale staat ge pland om 16.15 uur. Het wedstrijdschema ziet er als volgt uic 13.30u. Splodiek Noord 1 - Pino's Splodiek Noord 2 - The Young Ones Valeweg e.o - Dioxine Kippen Flishook 1 - Helhuze 13.45u. Dafjes - Vlefhuze Salmonella's - Ex-Sploders Splodiek Zuid - Flishook 2 Trekker Trek Team - MeiSchoBa 14.00u. The Young Ones - Splodiek Noord 1 Splodiek Noord 2 - Pino's Helhuze - Valeweg e.o. Flishook 1 - Dioxine Kippen 14.15u. ExSploders - Dafjes Salmonella's - Viefhuze MeiSchoBa - Splodiek Zuid Trekker Trek Team - Flishook 2 14_30u. Splodiek Noord 1 - Splodiek Noord 2 Pino's - The Young Ones Valeweg e.o. - Flishook 1 Dioxine Kippen - Helhuze 14.45u. Dafjes - Salmonella's Viefhuze - Ex-Spk>ders Splodiek Zuid - Trekker Trek Team Flishook 2 - MeiSchoBa 15.00u. kruisfinales 15.15u. kruisfinales 15_30u. kruisfinales 15.45u. finale 15/16 finale 13/14 finale 11/12 finale 9/10 16.00u. finale 7/8 finale 5/6 finale 3/4 16.15u. FINALE 1 Bij Stal de Eik werd zondag een concours gehouden. Er werd gestreden tegen de clubs uit Raalte en Schalkhaar. Uitslagen: Dressuur Senioren klasse B2: 1. Jeannette Smale met Nina 151 ptn; 2. Bianca Smeenk met Kila Kembly 143 ptn. Junioren klasse A: lea. Ulrike Oostervelt met Woldi cn Maryse Wulf met Sannv 133 ptn; 3. Amber v. Geeresteijn met Bento 132 ptn. Klasse B7 ring 1Susan v.d. Leur met Kitty 181 ptn; 2. Jeanine Huisman met Pjotr 175 ptn; 3. Marilou Holleman met I Okki 171 ptn. Klasse B7 ring 2: 1 Kim Holthuysen met Misty 171 ptn; 2. Kim Rieswijk met Misty 169 ptn; 3. Jan Kemper met Inston 169 ptn. Klasse L13: 1. Ben Besten met Esmee 167 ptn; 2. Roxanne de Leeuw met Saffier 161 ptn; 3. Rimke Schuiling met Orlando 152 ptn. Behendigheid junioren: 1L'lrike Oostervelt met Woldi 51.3 sec; 2. Virginia v.d. Dool met Woldi 55.2 sec; 3. Susan v.d. Leur met Kittv 62.1 sec. Springen 50 cm: 1. R.oxanne de Leeuw met Orlando 0-0 32.1 sec; 2. Kim Holthuysen met Misty 0-0 33.4 sec; 3. Merel Tuitert met Bento 0-0 35.0 sec. Springen 70/90 cm: 1. Jan Kcmpcr met Inston 0-0 33.4 sec; 2. Ben Besten met Esmee 0-0 41.1 sec; 3. Pauline Wansink met Zoe 0-4 35.3 sec. Zo'n beetje op het 'drielanden punt' Espelo - Nieuw-Heeten - Okkenbroek is het bedrijf van Wim en Irma van der Kolk. Zij zijn al een paar jaar werkzaam met huisslachtingen. Daarvóór deed Van der Kolk een jarenlange ervaring op in de vlees sector. Op z'n zestiende stapte hij in het vak. Via de grootslachtcrij kwam hij in het slagersvak terecht. In die periode "begon hij erover te denken om voor zichzelf te gaan beginnen. Toen Wim en Irma hun plek had den gevonden aan de Oude Diepenveenseweg, begon het ei gen bedrijf gestalte te krijgen. Met alle benodigde papieren werd de huisslachterij gestart. Nu, een aantal jaren later, werd het tijd om de 'werkplek' maar eens flink aan te pakken. Er werd een nieuwe vleesbewerkingsruimte gebouwd. Een ruime werkplek, een grote koeling, een eigen worstmakerij, en een ruimte waar een balie komt. Vanaf 1 september kan men op zaterdagmorgen vlees afhalen. Doordeweeks is het net als nu mogelijk om telefonisch vlees te bestellen. Van der Kolk levert zijn producten aan particulieren, hore ca, catering en dergelijke. Naast het reguliere vlees kan men onder meer ook barbecucpakketten be stellen. Zelfs een volledig ver zorgde barbecueavond met sa lades, sauzen, stokbrood en der gelijke. Voor partijen boven de twintig personen wordt de barbe cue gratis geleend. Zowel de vleespakketten als de barbe cueschotels worden gratis huis- aan-huis bezorgd in de regio. Van der Kolk vervoert alles met eigen vervoer volgens de normen van het certificaat. Wim van der Kolk snijdt bet malse vlees met beleid op hel hakblok. (Foto: Peter Bulthuis) Manege Snorrewind heeft vrij dag 25 en zaterdag 26 juni de wedstrijd gehouden om de Snorrewind Troffee. Elisa Ostet mocht met paard Flipper de prijs in ontvangst nemen. Pony- en paardensport voor jong en oud, beginners en gevorder den. Dat was het thema van dc wedstrijd. Juist de toegankelijk heid voor leeftijden vanaf 6 jaar en het aanwezig zijn van alle ni veaus maakt deze interessant. Het programma begon vrijdag met de individuele dressuur in twee ringen. Aansluiten was die avond het vicrtalproeven aan de beurt. De viertallen moeten een verplichte proef rijden met een ei gen verzonnen thema, verkleed en op muziek. Ook de zaterdagochtend stond in het teken van de individuele dres suur, terwijl 's middags alle springrubrieken werden verreden. Alle individuele dressuur- en springrubrieken hadden hun ei gen prijzenklassement. De combi natie die als beste uit de bus kwam na dressuur en springen samen, werd de winnaar van de Snorrewind Troffee 1999. Het viertal met de hoogste punten voor de viertalproef, dressuur en springen, mag zich een jaarlang Snorrewind Viertal 1999 r De Dora's. Bij de familie Veltkamp aan de Doorlopende Dijk is het eerste huisnummerpaaltje voor het buitengebied geplaatst. Het gaat om een zwartkleurig plastic paaltje met daarop grijs reflecterende nummerbordjes geplakt. In een samenwerkingsverband van de gemeente cn de GLTO zijn deze huisnummerpaaltjcs er gekomen. Het vinden van het juiste huis of boerderij in het buitengebied was nu vaak een probleem. Vooral met slecht weer of in het duister. Omdat de paaltjes aan de kant van de weg worden geplaatst, zal dit nu een stuk gemakkelijker zijn. Ook voor hulpdiensten als ambulance en brand weer. In totaal zijn et 685 brieven verstuurd naar mensen die in aanmerking komen om zo'n paaitje te kopen. Ruim 92 procent (632) hebben daar gehoor aangegeven. De kosten zijn 25 gulden. Het aankoopbedrag heeft zo laag kunnen blijven, omdat er gemeentelijke subsidie van 50 gulden per paaltje opzit. De gemeente vindt het dan ook erg belangrijk dat de vindbaarheid van woningen in het buitengebied wordt verbeterd. Daarom zet de gemeente op eigen kosten verwijspaaltjes neer op insteekwegen waar meerdere huizen staan. De rest van de paaltjes zal de komende weken worden geplaatst. De eigenaren zijn er zelf verantwoordelijk voor, maar bij de ge- -erf liggen er genoeg op voorraad voor snelle vervanging na bijvoorbeeld diefstal of beschadiging.

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 5