Holtens Nieuwsblad. es—Burgemeester Verhoeven stopt met ambt in Holten /^VEILINGBEDRIJF HOLBEIN U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint Inbraak Reacties over vertrek Verhoeven: 'Verrast' Gemeente presenteert aanzet verkeersplan IN DIT nummer Komst vluchtelingen Kat vist vijvers leeg naar Holten onzeker Uitreiking Wittermansprijs Gemeentelijk werk wordt verwisseld voor bedrijfsleven van Holtenaren Bouclé tapijt vanaf 25," perm2. Frisé tapijt vanaf 49," perm1. geïnformeerd als u ons een nieuwe daarvan verzekerd abonnee opgeeft. Geef dat ook eens aan een ander door! I I r Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Hijtij betaalt voor dit abonnement f 79,-tOper jaar (betaahwjze: per acceptgiro) f76,75per jaar (betaalwjze: automatisch) Vernieling bromfiets Een inwoonster van Holten kwam op dinsdag 22 juni aangifte doen van vernieling'van de brom fiets van haar zoon. Deze stond zaterdag 19 juni bij de Stadskelder. De politie verzoekt getuigen zich te melden om zodoende de da ders te kunnen opsporen. Controles Door de politie zijn afgelo pen week een aantal con troles gehouden op de Holterberg. Juist in de djd dat motorvoertuigen en bromfietsen daar niet mo gen rijden. Het gaat om de tijd gelegen tussen 21.00 uur en 09.00 uur. Diverse bestuurders zijn bekeurd voor het negeren van de geslotenverklaring. Bij een garagebedrijf is in de nacht van woensdag 23 op donderdag 24 juni is bij een garagebedrijf te Holten een personenauto gestolen. Holtens DONDERDAG 1 JULI 1999 Abonnementsprijs f 79,40 Losse nummers f 1,65 'Ik ben Joop Braakhekke en ik kökke toch zo lekker. Dat Dijkerhock ook kunst herbergt, is voor menige nog onbekend. Er worden zelfs unieke kunstbeurzen bedacht. Info SPECTRUM WONEN Zie achterpagina Zie verder pagina 3 Het Diekerhookse Fees. Een grossier in grote pret. Heel de bevolking van het kleine plaatsje loopt er voor uit. Zie verder pagina 13 Spooktocht bij De Schure Jongerencentrum De Schure houdt op donderdag 1 juli een spooktocht over de Beuseberg. De Schure is geopend van 20.00 uur en de tocht start om 22.30 uuf. De inschrijving hier voor begint om 22.00 uur. Er zijn geen kosten aan verbon den. Onderweg zullen deelnemers en kele leuke en enge attracties te genkomen. Lekker griezelen in ei gen omgeving. Wie niet wil of durft, kan wel gewoon naar De Schure komen. Deze is gewoon geopend.De donderdagavond is speciaal bedoeld voor jongeren vanaf 16 jaar. Een werkgroep van tienersoos So What? houdt zich bezig met dc verjonging van De Schure. De spooktocht is een van hun activiteiten. Schureoamd Het jaarlijkse openluchtfestival de Shureoamd wordt op zaterdag 24 juli gehouden bij jongerencen trum De Schure. Op het podium staan dit jaar vier Holtense bands, namelijk: Gedraegd Oe, Cold Shot, Blind en Skeeter Beeter. weekend weers Licht onstabiel. Vrijdag in de och tend nog wat wolkenvelden. In de middag komen er steeds meer op klaringen en meer zon. De kans op een regen of onweersbui is klein. De temperatuur komt uit op 24.0 graden a 25.0 graden. Zaterdag is de lucht vochtig en voelt het broeiig aan. We hebben dan wolkenvelden en perioden met zon. In de loop van de dag kunnen er zich een paar regen of onweers buien ontwikkelen. Het wordt nog wat warmer met 25.0 graden a 28.0 graden. Zondag overdag wolken velden en perioden met zon. Ook dan kan er een enkele regen of on weersbui vallen. De middagtempe- ratuur ligt rond de 23.0 tot 25.0 gra den. Prettig weekend. Weerman, Freddie Paalman Jammer, maar niet onver wacht. Deskundig en begrijpe lijk dat hij deze kans pakt. En ook 'alle goeds voor de toe komst'. Dat is over het alge meen de tendens van de reac ties die wij kort na het bekend worden van het komende ver trek van burgemeester D.J. Verhoeven optekenden. "Het overviel ons toch wel", vcr- telt wethouder/ loco-burgcmccs- ter Martijn Spijker (VVD). "Persoonlijk vind ik het jammer dat Verhoeven opstapt. Hij was I een bijzonder goede burgemees ter. Niet alleen als bestuurder, maar ook als manager van het ge meentehuis. Ik vind het zeker een j verlies voor Holten. Of cr een waarnemer komt? Het lijkt me I wat dat betreft niet onverstandig om eerst maar eens af te wachten i wat er door de Eerste Kamer in- I zake de gemeentelijke herindeling wordt besloten. Dan weet je waar je aan toe bent als gemeente en welke stappen je omtrent opvol ging kunt nemen." Wim Dalhuisen, tegenwoordig boven schools directeur openbaar basis onderwijs, wijst onder meer op Vcrhocvcns verdiensten in de on derwijssfeer cn de verbazing wekkende snelheid waarmee hij na zijn entree in Holten een gede gen kennis over de vele dossiers opbouwde. "Dat op zichzelf maakte al een goede indruk. Verhoeven is zonder enige twijfel een prima burgemeester geweest. Helder cn recht door zee. In de raadsvergaderingen vond ik hem altijd erg sterk in zijn argumenta tie. Mede gevolg van terdege voorbereiding. Dar formele wat- hij heeft, is zuiver buitenkant", vindt Socuwe-voorzitter Loek Warning. "Verhoeven is een bui tengewoon vriendelijk en betrok ken mens met daarnaast een zake lijke instelling. Je moet conse quent zorgen met een goed door timmerd verhaal te komen, dan zit het wel goed. Zie verder pagina 12. In een vier fasenplan wil de ge meente het verkeersprobleem in het centrum aan gaan pak ken. Met name verkeer vanuit de westelijke woonwijken (Haar) belast de Dorpsstraat. Verder ook verkeer in de wes telijke richting naar Deventer vanuit De Kol doet dit. Fase 1 zal moeten doorgaan om het verkeersprobleem aan te pak ken. Hierin wordt het Zilverzandtracé aangelegd. Net als de aanleg van een ontsluitings- weg tussen Oranjestraat en de VLerkhofsweg. Verder komen er sneiheidsremmendc maatregelen. In combinatie met een recon structie van de aansluiting Markeloseweg en Rijssenseweg denkt de gemeente dat dit zeker zal leiden tot afname van de ver keersdrukte in de bebouwde kom. Fase 2 maakt het mogelijk om de nieuwe ontsluitingsweg door te trekken naar dc Drostcnstraat. Deze laatste straat kan dan wor den doorgetrokken tussen de Pannenbakkersstraat en de Beukenlaan. Hierna volgt een on derzoek wat de gevolgen zijn van de maatregelen. Het hangt van het onderzoek af waaruit fase 3 zal ontstaan. Dit kan een doorgetrokken Waagweg tussen de Beukenlaan en de Keizersweg inhouden of een rondweg aan de noordkant (ro tonde Deventerweg en de- Beukenlaan) of aan de zuidkant (rotonde Deventerweg en het Zilverzandtracé. Ook daarna volgt een onderzoek over het re sultaat van deze aanpassingen, voordat eventueel met fase 4 ver der wordt gegaan. Deze ligt nog open. Het blijft onduidelijk of er nog vluchtelingen gehuisvest zul len worden in Holten. Nu de oorlog in Kosovo is geluwd, is de kans klein dat er nog Kosovaren hier naartoe komen. Wethouder R.M.C. Delahaije moest dan ook het antwoord schuldig blijven, toen hem hier naar werd gevraagd. 'Ik weet niet of er al daadwerkelijk huizen voor beschikbaar zijn of dat het nog nodig is.' De gemeente heeft toestemming gegeven om een of twee gezinnen onder te brengen in vrije huurwo ningen. Hiervoor is contact opge nomen met Spectrum Wonen. Het wachten is op het moment dat deze woningbouwvereniging een of twee huizen leeg heeft staan. 'Gezien de situatie in Kosovo is het waarschijnlijk niet meer nodig. Maar misschien dat er andere vluchtelingen terecht kunnen.' Buiten Kosovo zijn cr volgens hem nog landen genoeg waar de situatie levensbedreigend is. Holten zou dan opvang kun nen bieden aan enkele gezinnen uit deze 'vuurhaarden'. De Joop Wittermans Stichting hoofdprijs van 5000 gulden moe- reikt op dinsdag 13 juli de Joop ten delen. Zi) hebben het beste I ca fe PROFITEER NU! diverse soorten (met produktiefoutjes) diverse kleuren, op jute 4 m. breed Iedere werkdag geopend. Donderdag koopavond tot 20.00 uur. Jjygpjj) Jutestraat 31(Industrieterrein de More) T"*r Thuiszorg Zuidwest Overijssel zie elders in deze krant, o* v Onderhoud Smidsbelt De verlichting op de Smidsbclt zal volgende week onderhan den worden genomen. De straatlantaarn moeten worden schoongemaakt en interne elektra vernieuwd. Al in het najaar van 1998 werd voor deze reparatie de goedkeu ring door de gemeente gegeven. W.A. Beldman-Wegstapel (CDA) vroeg tijdens raadscommissie III, die dinsdag werd gehouden, wan neer dit nou ook daadwerkelijk gaat gebeuren. 'Ik had het idee dat hier nogal haast bij was geboden.' G.H. Markvoort van dc PvdA grapt: 'Er bestond toch kans op elcktrocu- tiegevaar?' Tijdens de behandeling vorig jaar van het onderwerp deed dat de ronde. De elektrische bedrading is namelijk aan vervanging toe. Verlichting blijkt soms pardoes uit: tc vallen. Van elektrocutiegc- vaar blijkt bij aanraking van de pa len toch geen sprake. Verder zijn de lichtbollen toe aan een was beurt. Foto's nu digitaal Het Holtens Nieuwsblad is vanaf deze week overge gaan op het digitaal maken van de foto's. Een groot voordeel is dat de lever- snellicid en afdruk- kwaliteit zal verbeteren. Een nadeel is echrer dat er geen foto's meer kunnen worden aangevraagd omdat de foto's rechtstreeks van dc camera in de computer wor den geladen. Sletterink geslaagd Oud-Holtense Marion Sletterink is geslaagd. Zij studeerde aan de Christelijke Hogeschool Noord-Nederland te Leeuwarden. Bij deze HBO- oplciding is zc geslaagd voor retail management. Na een jaar inwerken, wordt hij algemeen directeur. Ofschoon menigeen een verandering van werkkring had verwacht, verraste Verhoeven toch enigszins met zijn overstap naar het particuliere bedrijfsleven. Voor zijn nieuwe betrekking pendelt hij straks tus sen de hoofdvestiging in Vriezenveen en Holten. Liet gezin blijft bewust: in Holten wonen. In afwachting van de ontwikkelingen omtrent de gemeentelijke herin deling - de Eerste Kamer besluit op 6 september - wordt overwo gen om over enige tijd een waar nemer aan te stellen dan wel een nieuwe burgemeester. "In de afgelopen jaren zijn we bij zonder gehecht geraakt aan Holten en Twente", begint Verhoeven. "Een prettige ge meenschap en een prachtige land schappelijke omgeving. Vooral de kinderen geven er voorkeur aan om hier te blijven, maar ook mijn vrouw en ik wonen hier met heel veel plezier. Bij het nemen van zo'n besluit moeten niet mijn am bities prevaleren, het belang en welzijn van mijn gezin weegt zwaar, zo niet zwaarder. Mee is overigens erg fijn dat we - on danks mijn publieke functie - als gezin altijd onszelf konden blij ven. We zijn wat dat aangaat echt geïntegreerd in de gemeenschap. I lebbeh ook bewust nooit afstand willen scheppen. Gewoon één van allen." In zijn nieuwe functie zal Verhoeven zich bezighouden met dc aansturing van de diverse vennootschappen die onder Bramer Beheer - cn Exploitatiemaatschappij ressorte ren en zich met name richten op projectontwikkeling! woning- Tijdens de berindelingsbijeenkomst in Goor, blonk Verhoeven nog met een krachtige speech. (Foto: Joban Bolink) bouw en utiliteitsbouw. Ook geeft hij leiding aan het management, bekommert zich om de acquisitie (grondverwerving) en onder houdt contacten met onder meer overheden, banken en Kamers van Koophandel. Een hele verandering met het ge meentelijke werk waar hij zich de afgelopen zeventien jaar - waar van ruim negen jaar fulltime mee heelt beziggehouden. "Dat reali seer ik me terdege. Het zal ook best even wennen zijn. Het idee dat ik hier over en kele maanden mee stop, geeft nu al een wat vreemd gevoel, 't Is ook allemaal heel snel gelopen. Zo'n acht weken terug werd ik bena derd. Ik ken de mensen van Bramer nog uit mijn Drontense periode, toen ik als wethouder volkshuisvesting, ruimtelijke or dening cn economische zaken herhaaldelijk bezig was met plan- ontwikkelingen. Die contacten ziin gebleven. Bramer is een prachtig bedri|f en dit is een prachtige functie. Ja, er is wel eens eerder een aanbod uit het be drijfsleven gekomen. Ook van se- mi-overheidsinstellingen. Ik heb dat aldoor afgehouden, maar bin nenkort ben ik 45 jaar en denk dat cr door mijn leeftijd niet veel va ker meer zo'n mooi aanbod op mijn bordje rolt. Ofschoon ik het burgemeesters ambt met heel veel plezier vervuld heb, heb ik vaker aangegeven dat het niet iets is dar ik tot in lengte van jaren blijf doen. Dit is een nieuwe uitdaging, een bewuste keus dus." Wat hem boeide aan het ambt? "Het bestuurlijk ma nagen om te beginnen. Processen in beweging houden, mensen sti muleren cn helder besluiten ne men. Dan zijn er de representatie ve taken. Aanwezig zijn bij tal van gelegenheden, ook bi] verdrietige zaken. Het onder de mensen zijn woog zwaar voor me. Mensen spraken me ook makkelijk aan in het dorp als ik op de fiets naar m'n werk ging.." In het licht van de gemeentelijke herindeling richtte Verhoeven zich voor zijn overstap op de be oogde herindelingsdatum van 1 januari 2000. De datum waarop de burgemeesters en gemeentese cretarissen van de heringedeelde gemeenten formeel ontslagen zouden worderj,. Zoals bekend is die datum van de baan. Langer uitstellen was evenwel niet moge lijk. Volgens dé vertrekkende bur gemeester werd de secretarissen en burgemeesters al enige tijd ge stimuleerd door commissaris der koningin Hendncx om uit te kij ken naar een nieuwe functie. Of hij had willen solliciteren naar het burgemeestersambt in ccn nieuw te vormen gemeente met Rijssen? Zie verder pagina 12. Diverse inwoners van Holten kwamen op maandag 21 juni klagen over overlast van een kat. Deze zou op diverse locaties de vijver leegvissen. Op zich is dit bij een kat van nature aangeboren. Het probleem ligc meer bij dc katteneigenaren. Deze zien in het houden van een kat het voordcel dat deze kennelijk niet hoeft wor den uitgelaten. Dit is natuurlijk niet zo. Iedereen die een dier houdt, dient ervoor te zorgen dat anderen daar geen last of schade van ondervinden. Andermans tuin geen uitiaatplaats voor dieren zoals katten en honden. De politie houdt de zaak in de gaten. Dc Ontbijtclub liet zich zondagochtend zien in de tent. Verkleed als hoogbeklcdc arabieren inclusief waterpijp, zorgden ze voor heel veel hilariteit. Vooral toen ze begonnen te zingen over Joop Braakhekke. Zie ook pagina (Foto Johan Bolink) Ruim 5,5 jaar heeft burgemees ter Dick Verhoeven (44) erop zitten als hij over enkele maan den zijn keten in de kast bergt. Per 1 november treedt hij toe tot dc directie van Bramer Beheer- en Exploitatiemaatschappij met vestigingen in Vriezenveen, Geesteren en Dronten.

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 1