Jan: 'Als je het in de hand had, zou je het weer zo bestellen' m Team 1 recreatiewerk start volgende week 2 3 4* Vrijwilligersdag krijgt feestelijke omlijsting Agenda Geslaagden Uitslagen Dijkerhoeksfeest Triatleten presteren goed Dijkerhoek, een lang weekend vol met feestgangers en gezelligheid DONDERDAG 1 IULI 1999 H Holtens NIEUWSBLAD C De D.A.T.-Revue trok veel publiek. Vooral de sketches over Dijkerhoek- zorgden ervoor dat de mensen van het lachen bulder den. Lachen, gieren, brullen was het ook bij de band De Zingende Fresia's. De matte, knotsgekke band kreeg het publiek compleet los. Een potje Sumoworstclen. In het echt moet je dan eerst jaren vet kweken. Voordat liefhebbers dit zouden willen, was dit tijdens het Dijkerhoekse Feest uit te proberen. Met een pak aan, vol met lucht. Dat je met een hooivork meer kunt doen dan hooi happen, werd duidelijk in de feesttent. Darten bijvoorbeeld. Een rage is dar op dit moment. Die pijltjes zijn veel te fijn in de handen. Gewoon gooien met grof geschut. De Druiven houden wel van een tuit. Met diep paarse ballonnen omhangen, lopen zij mooi te wezen in de straten van Dijkc-rhoek. Foto's: Johan Bolink) Het Diekerhookse Fees is weer achter de rug. Tenminste, de feesttent is ingepakt en de kermiswagens rijden naar an dere plaatsen. Toch zijn ze in Dijkerhoek nog steeds in de ban van het jaarlijkse feest. Kinderen denken er met wee moed aan terug, terwijl vlagge tjes de Dijkerhoekseweg nog Voorzitter Jan Bronninkreef van de School- en Volks feestcommissie kijkt met plezier terug naar de drie dagen die Dijkerhoek op z'n kop zette. 'Het was het hele weckend gezellig druk. Het weer zat dan ook heel erg mee', begint Jan. 'Als je het in de hand had, ja, dan zou je het weer zo bestellen.' Het begon vrijdag met een clown voor de kinderen die koekjes to verde. Later was er een optreden van het D.A.T.-Revue mei sketches over Dijkerhoek en Amsterdam. 'We hebben er dit jaar vijftig stoelen bijgezet om de drukte aan te kunnen', vertelt dé voorzitter. Zo komt hij op zeker 750 bezoekers, want de feesttent zat goed vol. Het overgrote deel van Dijkerhoek is dan ook aanwe zig. 'De meesten leven echt hele maal naar het feest toe. Vaak ma ken ze groepjes met de buurt.' Deze buurtclubjes komen ook naar voren bij het maken van wa gens voor de optocht. Dit )aar de den er 23 wagens aan mee. Daar zijn onder meer de individuele versierde fietsen en lopers niet bij gerekend. 'Met de optocht zijn ze echt weken mee bezig. Sommigen beginnen al rond Oud en Nieuw met elkaar te denken wat voor wagen ze nu weer gaan maken.' De kwaliteit vindt de voorzitter en zijn vrouw elk jaar groeien. 'Dit jaar was er meer spektakel. Het schip van de Waterhoek bij voorbeeld. Alleen die creatie was al de moeite waard, maar dan die techniek erbij om het heen en weer te laten bewegen!' Dit kreeg dan ook de publieksprijs. Verder zijn de clubjes te zien tij dens de zeskamp en op zondag in de tent. Zo is er de Haffafa. Deze groep neemt altijd de eigen blau we stamtafel mee. De ontbijtclub kwam zondags verkleed als een stel hoogbeklede arabieren de tent binnenstappen. Inclusief een waterpijp gemaakt van een jene- verfles. De DGC (Di)kerhoekse Garden Club) keurde als vanouds weer de tuinen in de omgeving. 'Het is ontstaan nadat het groepje paaltjes in tuinen zetten die wor den gebruikt voor het aangeven waar de optochtwagens in de rij moeten staan', legt Jan uit. 'Ze be gonnen in een melige bui aan te geven welke tuin ze het beste vonden. Dit sloeg gigantisch aan.' Het is daarna ook een vast onderdeel van het feest geworden. 'Bij de beoordeling helpt het zeker wan neer er een krat bier aanwezig is of een knappe serveerster', lacht Jan. Naast het Zeskamp voor de jeugd en volwassenen, stond de zater dag in het teken van de rommel markt en de Zingende Fresia's. 'Dat was weel heel apart.' De bandleden hadden pruiken op of •™'umhoog« VoonjtterJan Bronninkreef Bolink) de Volksfeestcommissie kijkt met plesjer terug naar bet Diekerhookse Fees. (Foto: Johat waren verkleed als een clown of voetballer Jon de Wolf De zan ger: 'Vinden jullie mij sexy? Ligt dat aan m'n pruik of wat ik aan heb?' Meteen al bij de eerste to nen rent hij het publiek in. 'Die waren echt goed maf, omschrijft Jan de band dan ook. In de pauzes speelde aan de ande re kant van de tent De Vulcano's. Twee bands tegenover elkaar met verschillende soorten muziek, dat werkt wel.' De voorzitter: 'De zondag is echt een familiedag. Dan gebeurt er heel veel in en rondom de tent. Hooivorkdarten tegen balen hooi bijvoorbeeld, maar ook sumo- worstelen, kratten stapelen en samba dansen. 'Ze komen alle maal. Iedereen heeft dan ook vrij en geen verplichtingen meer voor het feest.' Lekker een pilsje pak ken in de tent met countryldanken van de band Bulletproof en een broodje casselerrib halen buiten bij de barbecue. Even dreigen sa mengepakte wolken los te bar sten, maar het blijft wonderwel tot later in de avond droog. Zo heeft het Diekerhookse Fees toch tot aan het eind droge voeten ge houden. Kinderen vermaakten zich opperbest met onder meet de draaimo len. Voor de stoere bots waren er de mini-brommers. Lekker scheuren door de bocht. Maar wel met een helm op, natuurlijk. Team een van het Interkerkelijk Recreatiewerk begint zaterdag 3 juli met de eerste week. Het team bestaat uit Ernst-Jan Harmsen, Jolanda Baerends, Marloes Wolters, torn Kruisdijk en Berthien Markvoort. Zoals elk jaar zijn er een aantal ac tiviteiten die op elke werkdag plaatsvindt. Bijvoorbeeld de kin- dcrochtenden die deze eerste weck het thema verhuizen heeft meegekregen. Deze morgens zijn bedoeld voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar en beginnen van 10.00 tot 12.00 uur. De kosten zijn een gulden per kind. Een an dere activiteit die op elke werkdag plaatsvindt is het ldeuterkwartier- tje. Dit begint om 18.45 uur. Alle kinderen tot en met 6 jaar zijn van harte welkom. Alle activiteiten vinden plaats rondom de tent op de Borkeldsweg/ Postweg, bij bungalowpark De Lindenberg. Programma: Zaterdag 20.00 uur: een Open Avond met kampvuur. Zondag 10.00 uur: kampdienst met ds. Mulder als voorganger. Maandag 14.30 uur: Levend Triviant voor kinderen Dinsdag 19.30 uur: Klootschieten Woensdag 19.00 uur: Barbecueparty Donderdag 15.00 uur: Kindergriezeltocht tot en met 12 jaar (1,50 gulden); 22.00 uur: Spooktocht, onder 12 jaar alleen met begeleiding Vrijdag 14.30 uur: Levend Stratego Holten staat zaterdag 18 sep tember in het teken van de Vrijwilligersdag. Een feestelij ke manifestatie op de Smidsbelt onder het motto 'Vrijwilligerswerk maakt Holten Sterk'. Centraal staat de presentatie van de ver schillende deelnemende organisaties en verenigingen met hun vrijwilligers. Voor de deelnemers een prima gelegenheid om het werk van hun organisatie of vereniging op brede schaal presenteren. Na een vermoeiende dag is het lekker slapen. Belangstellenden kunnen kennis maken met hun werk en activitei ten en wellicht melden zich nieu we vrijwilligers aan. Daarnaast kunnen de deelnemers hun vrij willigers in her zonnetje zetten voor al het werk dat zij verrichten. De Vrijwilligersdag wordt ge steund door de gemeente die de marktkramen gratis beschikbaar stelt. Bovendien met een centraal informatiepunt 'Vrijwilligers' acte de presence geeft. Bewuste datum Op dit moment is een werkgroep met mensen uit verschillende or ganisaties bezig met dc voorberei dingen voor de Vrijwilligersdag. De datum 18 september is bewust gekozen, omdat dat tegelijk met de Landelijke Vrijwilligersdag is. Bovendien is het dan Gemeentedag en verder valt het binnen de 'Weck van het plat teland'. Holten kent een rijk verenigings leven. Hierbij moet onder vereni gingen worden verstaan wel zijn/zorg, sociaal cultureel werk. belangen en maatschappelijke or- gahisaties, kerken, scholen, sport, natuur en milieu. Daar deze orga nisaties meestal met vrijwilligers werken, koos de werkgroep voor het thema. De Vrijwilligersdag is niet be doeld als eenmalige activiteit, maar als aanzet voor het Platform Vrijwilligerswerk, dat over enige tijd in de nieuw te vormen ge meente de belangen van alle orga nisaties kan behartigen. Daarnaast wordt gedacht aan het opzetten van een klussendienst voor jong en oud. Zij kunnen door omstan digheden bepaalde voor de hand liggende klusjes niet meer zelf verrichten en hier een beroep op doen. Dit vraag en aanbod-sys teem staat in relatie tussen het Holter Informatie Punt, dat van daag van start is gegaan. Begin de ze week tekenden de deelnemen de organisatie de inten tieverklaring. Voorlopig kunnen Holtenaren voor informatie en advies over zaken als wonen, wel zijn, arbeid en zorg terecht bij het centrale aanmeldpunt. Deze is te vinden bij de afdeling Sociale Zaken in het gemeentehuis, tus sen 9.00 en 121)0 uur. Aanmelding Met het oog op de Vrijwilligersdag zijn ruim hon derd organisaties en verenigingen schriftelijk benaderd. Wie geen bericht ontvangen heeft, maar wel geïnteresseerd is in deelname aan deze sympathieke manifestatie, kan dat vóór 13 juli alsnog door geven aan Lammy Steenhuis (0548 - 361278) of Maurice Aanstoot (te. 0548 - 362858). Dat Ilse de fuinge erg populair Johan Bolmk) n tijdens de DJ4.T.-Revue. Hier gaf 'gij' een optreden weg. (Foto: UirrifSlimRMATIEENZ, Tentoonstelling over werk architect Loggers Gemeentehuis, 4 juni 1999 tot en met 8 juli 1999 Expositie 'Zomer Interpretatie', Galerie Waerdenborch, 11 juni 1999 tot en met 4 juli 1999 Avondfietsvierdaagse, Bathmen, 29 juni 1999tot en me 3 juli 1999 Spooktocht, De Schure, 1 juli 1999,20:00 Concert HMV. Kandelaar, 2 juli 1999, 20:00 Canadees koor St. Thomas Youth Choir, Hervormde kerk, 3 juli 1999 20:00 Open Avond met kampvuur, Recreatiewerk, De Lindenberg, 3 juli 1999,20:00 Volleyballen Espelo, 't Trefpunt in Espelo, 4 juli 1999 Kampdienst met ds. Mulder, Recreatiewerk, De Lindenberg, 4 juli 1999,10:00 Levend Triviant, Recreatiewerk, De Lindenberg, 5 juli 1999,14:30 Klootschieten, Recreatiewerk, De Lindenberg, 6 juli 1999,19:30 Barbecueparty, Recreatiewerk, De Lindenberg, 7 juli 1999,19:00 Kindergriezeltocht, Recreatiewerk, De Lindenberg, 8 juli 1999,15:00 Spooktocht, Recreatiewerk, De Lindenberg, 8 juli 1999,22:00 Levend Stratego, Recreatiewerk, De Lindenberg, 9 juli 1999,14:30 Concours Hippique, 10 juli 1999 en 11 juli 1999 Fietspuzzeltocht Schoolkring Dijkerhoek, Dijkerhoek, 11 juli 1999 Run-Bike-Run, Vletgoor, 16 juli 1999,18:00 Blauw Wit'66/SV Holten - De Graafschap. 16 juli 1999,20:00 Triatlon Ballooning. 16 juli 1999 Triatlon Holten, 17 juli 1999 Schureoamd '99, De Schure, 24 juli 1999 Dorpsfeest en kermis, 27 juli 1999 tot en met 31 juli 1999 Braderie in centrum Holten, 4 augustus 1999, 15:00 tot en met 21:00 De Boer Op, 5 augustus 1999 Revue Sploder Feest, Espelo, 27 augustus 1999 Optocht Sploder Feest, Espelo, 27 augustus 1999 Fruhshoppen Sploder Feest, Espelo, 29 augustus 1999 Optreden Normaal, Espelo, 3 september 1999 Keunefeesten, 9 september 1999tot en met 12 september 1999 Vrijmarkt, 11 september 1999 Vrijwilligersdag, Smidsbelt, 18 september 1999 Holterbergtoer fietstocht, 26 september 1999 Veiling/boekenmarkt, Rond NH-kerk en Irene, 9 oktober 1999 Diepe Hel Holterbergloop, 25 oktober 1999 Najaarsconcert, 6 november 1999 Jaarlijkse uitvoering Holtens Mannenkoor, Kandelaar, 12 no vember 1999 Nights of the proi^s, Kalfstermansweide, 17 juni 2000'' Supermarkt Wansink Albert Heijen feliciteert Rineke Assink, Dorine Helmer, Geerte Vincent, Oswin ten Brinke, Frederike Huisman, Matthijs Knuiman, Helen Parr, Michiel van de Riet, Peter Rietman, Mark Wonnink, Christien Aaftink, Magreet Piechnick, Inge Smit, Else Stam, Johan Christiaan Vink en Rick Keijser met het halen van hun Optocht wagens: 1Waterhoek; Optocht kinderen: 1. Druivenmeisjes. Zeskamp: 1. Waterhoek; 2. Sangeldijk; 3. Waterhoek 2. Denktank: Jan Jansen. Dakgöttehangen: Martijn te Wolthuis met meer dan zes mi nuten. Hooivorkdarten: 1. Bert Steunenberg. Tuinkeuring: Wim en Elly Bannink. Erik Jansen heeft zaterdag een prima prestatie verricht. Hij ging voor het eerst op de hal ve triatlon van start en kwam na 3 kilometer zwemmen, 80 kilome ter fietsen en ruim 20 kilometer lopen in 4 uur 40 minuten en 20 seconden over.de finish. Annct Dikkers kwam ook op deze af stand aan de start. Zij deed dat in 1 uur en 30 minuten. Met z'n bei den oefenen ze alvast goed om straks mee te kunnen doen aan de triatlon van Holten. Dit jaar wordt hier de NK gehouden. Toneelvereniging D.A.T., met echte Dijkerhoekse rasartie sten zorgde voor een goed be gin van het Diekerhookse Fees. En natuurlijk was men de volgende ochtend al weer vroeg paraat voor de optocht met wagens en loopgroepen. Die zorgde voor veel publiek en feestgangers uit de omge ving. Aansluitend kon er aan de optocht worden deelgeno men aan verschillende spelen, of een bezoekje worden ge bracht aan de rommelmarkt. In de tent kon men hooivorkdar ten, hiervoor hadden zich maar liefst honderdveertig deelnemers gemeld. Ook de Zeskamp leverde weer het nodige spektakel op. Vijftien teams bonden de strijd met elkaar aan. Geheel nieuw was het dakgötte hangen. Maar liefst dertig hangers deden mee aan dit vermoeiende karwei. Natuurlijk werd er ook 's aomds weer volop feest gevierd, de Zingende Fresia's zorgden voor dc komische noot en de Vulkano's waren als dansorkest aanwezig. Zondagmorgen was men opnieuw vroeg uit de veren. Dit keer om te gaan countryshop- pen. De middag werd gevuld door sumoworstelen, kratstapelen en een zeer uniek optreden van Sambadanseressen.

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 13