"We moeten eerst het imago van De Schure veranderen" k Oudste lid Jan Sluiter schiet vogel van stok 1-1-2 V Anne-Marie, adviseuse bij Schuppert Meubelen Naast foto-expositie ook boek over T.J. Loggers Scouting Waerdenborch bloeit weer als vroeger Maurits Wever wint Nationaal Schuifspel Fietstoertocht Rabobank krijgt toch een vervolg DONDERDAG 24 IUNI 1999 H Hollens NIEUWSBLAD 3 I Anne-Marie Schuppert is sinds a kort volleerd interieuradviseu- I se. Na een driejarige opleiding aan de Stichting Hout en Meubel in Zwolle en Arnhem, heeft zij het diploma gehaald. Daar kreeg ze les v architect Cees Marsellis. ~"j Grote tekeningen liggen op de grond bij Schuppert Meubelen. „Dit is mijn examenproject," zegt Anne-Marie enthousiast. Het zijn I schetsen van een kantoorinrich ting, waar met behulp van door- I slagpapier onderdelen aan toege- I voegd of weggelaten kunnen wor den. „Het is allemaal handwerk," legt ze uit. „Zelfs professionals I doen het eerst met de hand en dan pas eventueel met de compu- „Ik heb veel getekend, terwijl ik daarnaast graag schilder en aqua rellen maak," vertelt de kersverse interieuradviseuse duidelijk waar om ze met deze opleiding is be gonnen. „Het geeft Schuppert Meubelen ook iets extra's, als je een professioneel iemand in de zaak hebt. Deze kan de klanten dan adviseren bij de inrichting van hun woning of kantoor." Met de schetsen die Anne-Marie maakt, is goed te zien hoe het re sultaat er uiteindelijk uit zal ko men te zien. Met bovenaanzich ten of juist ruimtelijk effecten in de tekeningen, geeft duidelijk aan of het gekozen bankje wel goed zal passen. „Je kunt je beter pre senteren tegenover de klant," ver telt de interieuradviseuse dan ook. hueke Loog, ndigl het eerste hoek i Tineke Loggers heeft haar boek 'Eenvoudige Architectuur in een schoone omgeving. T.J. Loggers arch- tiect 1900-1984.' gepresen teerd. Het boek geeft een impressie van het werk van ar chitect T.J. Loggers. Adjunct directeur drs. D.1I. Baaiman kreeg donderdag 17 juni het eerste exemplaar uitgereikt in het gemeentehuis. Veel werk van architect Loggers staat op de Holterberg. In de mid- I den jaren dertig werd de Holterberg bestemt voor de bouw j van villa's. Loggers wilde echter dat dit juist een natuurgebied zou blijven. Hij werkte in die tijd als bouwkundig tekenaar onder Lourens Krook. Deze was eerste voorzitter van de schoonheids commissie van Het Oversticht. Het Oversticht werd in 1925 opgericht op aandringen van een Baaiman. (Foto: Peter Bulthuis) aantal Overijsselse architecten en de Vereniging tot beoefening van Overijssels recht en geschiedenis. Baaiman is blij met het boek dat hij aangeboden kreeg over het werk van Loggers. De auteur heefc veel aan hem te danken, want veel informatie over de ar chitect kreeg ze via de adjunct-di recteur van het Oversticht. „We hebben stapels gegevens liggen over het begin en veel achter grondinformatie." Dat: de archi tectuur van Loggers bijzonder is, kan tot en met 28 juli worden ge zien in het gemeentehuis. Hier heeft kleindochter Henneke de Boer een hierover fo totentoonstelling ingericht Baaiman gaf de belangrijkheid aan tijdens zijn toespraak: „Veel werk van Loggers staan op de monu mentenlijst. Daarnaast zijn er veel huizen in Holten die op de ge meentelijke monumentenlijst zijn geplaatst." Stokbrood bakken op een kampvuur na de installatie van vier bevers tijdens de op komst van afgelopen gaterdag. Het gaat weer goed met de Holtense scouting de W aardenborchgroep. Na een moeilijke periode waarin het aan tal leden en leiding gestaag afna men is er nu duidelijk een op waartse trend waar te nemen. Dit komt niet alleen doordat enkele oud-leden zich weer spontaan hebben gemeld. Ook nieuwe le den en leiding versterken de groep. Scouting is een vrijetijdsbesteding met unieke mógelijkheden voor sport en spel. Een aangename ma nier om de eigen talenten te ont dekken en samen doelen te be reiken. Iii de jongere leeftijd nog speels, later steecis avontuurlijker en met meer uitdaging. Momenteel wordt gedraaid met twee speltakkcn: de bevers voor kinderen in de leeftijd van vijf en zes jaar en dc welpen/ kabouters voor kinderen van zeven tot elf. Na de zomer zal ook weer wor den gestart met een scouting groep voor jongeren van twaalf tot vijftien jaar. De opkomsten vinden in het algemeen plaats in en vooral ook rond het troephuis aan de Liezenweg. Iedereen die eens kennis wil ko- ipnemen met Gijs van Riesen tel: 0548- 364362 of met Erma Brouwers tel: 0548-362853. Het seizoen loopt door tot 17 juli en dat geeft dus nog uitstekend de gelegen heid om vrijblijvend een aantal keren deel te nemen aan de op komsten. Het nieuwe seizoen start half september. Uiteraard is de scouting ook op zoek naar mensen welke aan de diverse spel- takken leiding willen geven. Ook daarvoor kan met bovenstaande personen opgenome: Werkgroep So What? bezig met verjongingskuur jeugdcentrum De Schure De laatste jaren is er duidelijk een leegloop merkbaar bij johgerencentrum De Schure aan de Beusebergerweg 35. Hier wil het Sociaal Cultureel Werk en De Schure iets aan gaan doen. Een speciale jonge- renwerkgroep is opgericht om polshoogte te nemen bij leef tijdsgenoten. Wat moet er zoal worden veranderd om het jon- gerencafé weer maken voor jeugd i 24 jaar. Elke donderdagavond is nu om gedoopt tot jongerenavond. Waarbij naast het gezellig samen drinken van een glas cola of bier, er ook activiteiten zullen worden gehouden. Zo zijn er al dartwed strijden geweest en staat don derdag '1 juli een spooktocht op de planning. „Herman Kampman heeft een poosje geleden een vergadering gehad met het bestuur van de jon- gerensoos De Schure en de be- heerstichting van Het Paalhuus waarin het jongerencafé is geves tigd," begint Inge Scharrenberg. Zij coördineert de werkgroep die bezig is met de verjongingskuur. „Hieruit kwam naar voren dat ze Eigen initiatieven werkten niet, zodat nu de hulp van buiten werd geroepen. „Vooral de vergrijzing speelt een rol, maar ook financieel loopt het op een dood spoor," weet Inge. „Ze hebben vers bloed nodig en vroegen aan Herman: 'hoe moeten wc dit aanpakken?' Omdat het jongerencafé vroeger een onderdeel van SoCuWe was, vond deze het een morele plicht om hieraan mee te werken. „Ik vroeg aan de vrijwilligers van dc tienersoos So What? of zij hier iets voor voelden," vertelt Inge. „Zij reageerden heel erg enthou siast op het idee." Er werd in maart een speciale werkgroep opgericht die tot aan de zomervakantie de proef op de som gaat nemen. Sanne, Laurcns- Jan, Wendv en Ruud gingen bij el kaar zitten. Ruud is stagiare. Wendy bijna, maar ze vond dit idee zo leuk dat ze meteen mee wilde helpen. Van De Schure zelf, zitten Krans en Tom in de werk groep. Kr werd gekozen voor de Rund, Laurens-Jan, Sanne en' II 'endy sqjn enkele leden van de werkgroep die g/ch inget om de jeugd weer naar de Beusebergerweg te krijgen. (Foto: Peter Bulthuis) doelgroep van 16 jaar tot midden 20.„De meeste jongeren gaan in het weekend al naar andere uit gaansgelegenheden," weet Ruud. „Daarom hebben we gekozen voor de donderdag." Het begint een beetje te lopen, Tijdens bet darttoernooi waren er ongeveer tien jongeren aanwezig. Geen groot aantal, maar het begin is er. „We zullen eerst het imago van De Schure moeten veranderen," geeft Ruud aan. „En dat is moei lijk om in een paar weken voor el kaar te krijgen." Vooral om de be zoekers te stimuleren volgende keer ook vrienden en kennissen mee te nemen moet hierbij hel pen. Daarnaast deelt de werk groep brochures uit. „We hebben de entree gratis gehouden om de drempel zo laag mogelijk te ma ken," vertelt Inge. „Ze hoeven daarnaast niet per se mee te doen aan de activiteiten. Je kunt ook ge woon een biertje drinken aan de bar." Om ervoor te zorgen dat het jon gerenwerk kan blijven bestaan, is het volgens Inge belangrijk dat er een jongerenwerker in Holten komt. „Deze kan problemen sig naleren en rechtzetten. Daarnaast is de jongerenwerker een aan spreekpunt en coördinator." SoCuWe gaat daarom met enkele wethouders en dc burgemeester rond de tafel om dit te bespreken. „Er moet nu iets gebeuren anders kan dat funest worden voor het jongerenwerk in Holten," bena drukt Inge. „Dit hoeft met voor de hele week, maar een tot anderhalve dag is toch zeker wel noodzakelijk als je iets wezenlijks op poten wilt zet ten." Het komt immers nu alle maal op de schouders van SoCuWe. Het is duidelijk beter Dc Enterse Maurits Wever heeft met het Nationale Schuifspel dc eerste prijs ge wonnen. De havoleerling aan dc scholengemeenschap De Waerdenborch krijgt een ge heel verzorgd weekend voor twee personen aangeboden. Het doel van Het Schuifspel was om luisteraars van het programma Dag van de Regionale Radio te la ten meedenken over de toekom stige landkaart van Nederland. Dit werd op 21 juni uitzonden. Luisteraars konden ideeën naar voren brengen hoe zij dachten dat de toekomstige landkaart eruit moet komen te zien. Volgens de jury met onder andere directeur Nouwen van de ANWB, voorzitter Dc Koning van de Rekenkamer, architect Weber en HSL-lijn bedenker Bos, kwam het idee van Maurits Wever als beste uit de bus. Hij wil auto's automatisch-laten rijden. „Technisch is het goed mogelijk en het spaart ruimte op de weg, er wordt minder brand stof verbruikt en dat is ook beter voor het milieu." Ken ander idee van hem is om Schiphol naar de Noordzee te laten verhuizen en busdiensten vaker te laten rijden. Wegen op de IJsSelmeerdijken en de Deltawerken moeten daarente gen worden gehalveerd. „Op de vrijgekomen ruimte moeten spoorlijnen komen te liggen." De eenmalige fietstoertocht in 1998 van de Rabobank met als titel '100 kilometer voor 100 jaar Rabobank' krijgt toch een vervolg. Onder de naam Twentse Rabobanktoertocht wor den er op zondag 18 juli twee routes uitgestippeld. Een met een lengte van 80 kilometer en een van 120 kilometer. Voor dc laatste is er ook een opstapplaats in Holten. Namelijk bij bungalowpark De Lindenberg. De Twentse Rabobanken organiseren de tocht met een aantal wie lerverenigingen. Doordat er gekozen is voor verscheidene opstap plaatsen scheelt dat voor de deelnemers in reistijd naar de start en finish. De opstapplaatsen voor dc 120 kilometerroute zijn in Losser. Haaksbergen, Diepenhcim, Holten, Nijverdal, Delden en Lonneker. De start is tussen 08.00 en 10.00 uur, terwijl de finish om 17.00 uur is gepland. Voor de 80 kilometerroute kan worden opgestapt in Denekamp, Weerselo, Saasiand, Almelo, Gcestcren, Tubbergen en Ootmarsum. De start hiervoor is ook tussen 08:00 en 10:00 uur. De finish is om 16.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 2 gulden voor NTFU-leden en 4 gulden voor dc met-leden. De volledige opbrengst aan inschrijfgeld komt ten goede aan de gehandicaptensport in Twente. Dc Twentse Rabobanken hebben toegezegd het totale bedrag te zullen verdub belen. Jan Sluiter richt met precisie op de houten vogel en schiet hem naar beneden. (Foto: Jóban Bolink) Jan Sluiter (Van Essen) en Geert Bannink zijn gisteravond gekroond tot schuttcrskoning en schuttersprins van dc Holtense buurtschap Dijkerhoek. Zij namen dc kroon over van respectievelijk Wilco Vlogtman en Arno Meijcrman. Het vogelschietfcstijn trok een re cord aantal deelnemers: 97 bij de senioren (71 in 1998) en 24 bij de junioren (21 in 1998). Ook het aantal dames nam fors toe; 20 bij de senioren (13 in 1998) en 4 bij de junioren (3 in 1998). Al snel vielen de diverse ledematen van het gevleugehe ten prooi. Het wachten op het definitieve schot duurde zoals gewoonlijk iets lan ger. Bij de jeugd wist Geert Bannink ten slotte de vogel te ver schalken. Na het in totaal 97e schot mocht hij zich schutters prins 1999 noemen. Vorig jaar viel de vogel pas na 133 schoten. De overige prijswinnaars bij de jeugd (tot 18 jaar): Kop: Elwin Luggenhorst, 20 schoten; Staart: Geert Bannink, 25 schoten; Linkervleugel: Anncmarie van wanneer hiervoor één vast aan spreekpunt komt, die zich louter met jongeren bezighoudt. De jongeren werkgroep zal na de zomervakantie kijken wat de proefperiode heeft opgeleverd. Moet er verder worden gegaan of is het. compleet zinloos? Nu ligt De Schure wel buiten het centrum van het dorp wat nadelig zou kunnen zijn. „Daar hebben we het net geleden nog over gehad met bezoekers," zegt Wendy. „'Ach, dat valt wel mee. We fietsen toch ook naar Dieka!' was hun antwoord." Vogelschieten, informele start Dijkerhoekse Feest den Brink, 38 schoten; Rechtervleugel: Elwin Luggenhorst, 44 schoten. Bij de senioren duurde de strijd tot iets na halftien. Erelid Jan Sluiter van de organiserende vereniging "Dc Zaagmolen" mocht aanleggen voor het fatale schot.. Na 225 schoten (vorig jaar 368) was de houten vogel ter ziele. Kop: Erik Rcnsen (Bééldman), 11 schoten; Linkervleugel: Wim Stevens (van de Kolkweide), 25 schoten; Rechtervleugel: Gerrit Veneklaas, 52 schoten; Staart: Erik Meijlink, 79 schoten. Competitie Juniorenatletiek De finale van de C/D competi tie voor junioren vond op zater dag 19 juni plaats. Het betreft een competitie waaraan vele teams uit geheel Oost- Nederland aan deelnamen. Uiteindelijk worden de beste acht teams uitgenodigd om deel te ne men aan de finale. De meisjes ju nioren van de afdeling adetiek van dc S.V. Holten, aangevuld met een meisje van de A.V. Goor, mochten op basis van hun zeer goede prestaties uitkomen in deze finale. Dat was een bevestiging is van de kwaliteit die bij de atletiekvereniging aanwezig is. Dc drie hoogst eindigende teams in deze finale mogen dan weer uit komen in de landelijke finale. De dag begon met een zogenaam de paradelap, een ronde waarin de teams in parade met de clubvlag aan het publiek worden ge presenteerd. Het Holtense team bestond uit Anita Arfman, Nieske Nijland, Heieen Nijmeier, Daphne Schipper en Trienke Ymker, evenals vorig jaar aangevuld met Marije te Raa van A.V.Goor. Het eerste onderdeel, de estafette, is altijd een spektakelstuk. Om het stokje binnen een bepaald aantal meters door te geven blijkt in de praktijk lang niet zo gemakkelijk als het lijkt. Dit werd door de Holtense dames goed uitgevoerd in een nog nooit door hen gelo pen tijd van 44.08 seconden. Bij het speerwerpen verbeterde Anita Arfman haar persoonlijk record en bracht deze op 17.21 meter. Nieske Nijland sprong bij het hoogspringen naar 1.20 meter en Hcleen Nijmeier bracht haar rijd op de 80 meter sprint naar een mooie 12.06 seconden. Marije te Raa nam deel aan de 1000 meter en liep naar een tijd van 3.05 mi nuten. Daphne Schipper nam deel aan de 80 meter horden en deed dat in 15.83 seconden. Tenslotte moest Trienke Ymker aantreden bij het verspringen waarbij zij haar persoonlijk record verbeter de tot 4.49 meter. Nu wachten op de einduitslag. Vooraf gingen de meisjes voor de derde plaats hetgeen ook zeer reeel was op basis van de behaalde resultaten in de competitie. Uiteindelijk kwamen zij net dertig punten te kort en behaalden een prachtige vierde plaats. Net geen podium dus maar wel tevreden heid bij de trainer, leider en de at leten zelf. Trots mag de vereni ging dan zeer beslist zijn op deze meisjes want zij lieten toch maar weer zien dat de adetiektak van de S.V. Holten wel degelijk meeteld in Oost-Nederland. Henk Jansen wint Bourges Voor de derde fondvlucht wer den zestig duiven door De Bergvliegers ingekorfd voor Bourges, ongeveer 642 kilome- Henk Jansen werd winnaar vóór Jan van Werven. De volledige uitslag: H.Jansen 1,3 J. van Werven 2,7 G. Jurjens 4,9,15 G. Kwintenberg 5 H, van Beek 6,8,11 G. Koetsier 10 M. Lodeweges 12 G.Jansen 13 R. Bannink 14 Kwintenberg wint St. Quentin Met 87 duiven namen de Bergvliegers mee aan de vlucht vanaf St. Quentin, ongeveer 350 kilometer. Dit werd een korte vlucht met als winnaar G. Kwintenberg, vóór J. van Werven. De volledige uitslag: G. Kwintenberg 1,3,11 J. van Werven 2,5,18,22 G Koetsier 4,19 R. Bannink 6,13,15 M. van Beek 7,8 G.Jansen 9 G. Jurjens 10,14 H.Jansen 12,17 B. jurjens 16 M. Lodeweges 20,21 DAAR RED JE LEVENS MEE

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 9