Mteo Info Gemeente Holten Holten gaat milieubewust met het afval om, maar het kan nog beter!! 1 DONDERDAG 24 JUNI 1999 HO 4 ZA 3 |j5q Gemeentehuis: Snjjclsbelt 6, 7451 BL HOLTEN Telefoon 0548-37 38 39 Fax 0548-36 10 25 Postadres: Postbus 13, 7450 AA HOLTEN E-mail-adres: gemholten@daxis.nl (s.v.p. onderwerp en persoon voor wie liet bericht bestemd is vermelden) Gemeentewerf: Waagweg 4, telefoon 0548-36 19 72 Her gemeentehuis is van maandag tot en met vrijdag geopend van 8.30 tot 12.30 uur. 's Middags van 13.30 tot 18.00 uur is bezoek op afspraak mogelijk. Op de vrijdagmiddagen van de even weken is het gemeentehuis gesloten. Voor de komende periode houdt dit in, dat het gemeentehuis op de vrijdagmiddagen 18 juni en 2 juli 1999 gesloten is. De gemeentewerf is van maandag tot en met vrijdag geopend van 13.00 tot 15.30 uur en op zaterdag van 13.00 tor 15.00 uur. GEMEENTEBESTUUR Burgemeester D. J. Verhoeven Portefeuille: Openbare Orde en Veiligheid; .Algemene en Bestuurlijke Zaken inclusief Regionale Samenwerking, Personeel en Organisatie; Automatisering Recreatie en Toerisme; Project Ontwikkeling Liezen en Project Herinrichting De KoL Wethouder M. F. Spijker Portefeuille: Financiën; Economische Zaken; Welzijn en Sport; Kunst en Cultuur; Gezondheidszorg; Onderwijs. Wethouder J. A. Stegeman Portefeuille: Gemeentewerken; Wegen; Ruimtelijke Ordening; Bouwen en Wonen inclusief Monumenten; Beheer Gemeente-eigendommen en Grondzaken; Agrarische Zaken en Plattelandsvernieuwing inclusief Landschap- en Natuurbeheer. Wethouder R. M. C. Delahaije Portefeuille: Verkeer en Vervoer; Milieuzaken en Afvalbeheer; Riolering Sociale Zaken en Werkgelegenheid; WVG. SPREEKUUR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS De burgemeester en de wethouders houden uitsluitend spreekuur op afspraak. Voor her maken van i OPENBARE RAADSVERGADERING kunt u contact opnemen met de secretaresse van het college van B W, onder telefoonnummer 37 38 39 (algemeen) of 37 38 12 (rechtstreeks). SPECTRUM WONEN Postbus 123, 7240 AC Lochem, tel. 0573-22 21 44. Spreekuur Holten in gemeentehuis, elke eerste maandag van de maand van 15.00 tot 16.00 uur. BIBLIOTHEEK Rórikstraat 3, tel. 36 64 14, fax 36 64 l7. Maandag en vrijdag van 14.00 tot 17.30 uur en van 18.30 tot 20.30 uur, van 10.00 tot 12.00 u 14.00 tot 17.30 u van 10.00 tot 12.00 u cn augustus op zaterdagochtend gesloten. >ensdag taterdag ur. In juli j zodanige vrijstelling. Bij besluit van 22 juni 1999 hebben burgemeester en wethouders besloten ten aanzien van dit verzoek j toepassing te geven aan artikel 19a, derde tot en met elfde lid, van deWRO' In verband hiermee ligt het verzoek om vrijstelling (dc melding tot bouwvoornemen) vanaf 25 juni 1999 gedurende twee weken voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, ter inzage. Gedurende genoemde termijn van tcrinzagelegging kan een ieder schriftelijk bedenkingen tegen het verlenen van vrijstelling naar voren brengen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. j Holten, 24 juni 1999 I de burgemeester, D. J. Verhoeven. VRIJSTELLINGEN BESTEMMINGSPLAN „DE BORKELD, HERZIENING 1990" De burgemeester van Holten maakt ingevolge het bepaalde in artikel 19a, lid 4, van dc Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) bekend, dat met ingang van 25 juni 1999 gedurende twee weken voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, ter inzage zal liggen een drietal verzoeken om vrijstelling van het bestemmingsplan „De Borkeld, herziening 1990". Deze verzoeken hebben betrekking op het veranderen/vergroten van recreatiewoningen op: J) i OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE (sff ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN 1. Bouwvergunning is verleend voor: - wijzigen gevels woning en aanbouwen berging Canadastraat 107; 2. Sloopvergunning is verleend voor: - slopen garage en uitbouw op dak Korhoenderweg 20; - gedeeltelijk slopen opslagruimte Keizersweg 31. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13, 7450 AA Holten. Over de uiterste indieningsdatum van een bezwaarschrift kunt u inlichtingen inwinnen bij de afdeling algemene zaken, tel. 37 38 39. yg: BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: r vernieuwen woonboerderij Pasmansweg 8 (25 mei 1999); - vernieuwen ligboxenstal Tromopsweg 9 (28 mei 1999); - vernieuwen reservoirtoegang Geskesdijk 1 (2 juni 1999); - bouwen garage/berging Blikkertweg 4 (2 juni 1999); - bouwen jongvccstal Okkenbrocksewcg 8 (3 juni 1999); - veranderen woning Oude Devcnterweg 23 (3 juni 1999); - veranderen garage Kerkstraat 5 (7 juni 1999); - veranderen gevels woning Ab Janscnstraat 9 (8 juni 1999); - bouwen bedrijfswoning Keizersweg 75 (8 juni 1999); - vergroten woning Landuwerweg 8 (8 juni 1999); - vergroten woning Oranjestraat 36 (11 juni 1999); - bouwen carport Voorsboersstraat 3/5 (11 juni 1999): - verbouwen school tot kantoorpand Hoffesstraat 41 (14 junk 1999); - bouwen schuur Geskesdijk 22 (16 juni 1999). Bouwaanvragen liggen gedurende de openingstijden van het gemeentehuis ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken, Smidsbelt 6 te Holten. OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN De eerstvolgende vergadenng van de commissie III vindt plaats op dinsdag 29 juni 1999 om 16.30 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: voorstel inzake voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herziening bestemmingsplan „De Prins" (perceel Wildweg 133); ondertekening bestuursovereenkomst Samenwerking in de milieuhandhaving; voorstel inzake beschikbaarstellen van een krediet voor de vervanging/aanschaf van materiaal t.b.v. de buitendienst gemeentewerken. De eerstvolgende vergadering van dc commissie IV vindt plaats op maandag 28 juni 1999 om 19.30 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: ondertekening bestuursovereenkomst Samenwerking in de milieuhandhaving. De agenda's met bijbehorende voorstellen liggen op de gebruikelijke wijze voor een ieder ter gemeentesecretarie, kamer 4, ter inzage. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken kunnen dat tot uiterlijk 4 uur vóór de aanvang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de commissie. In verband met het geringe aantal te behandelen agendapunten gaat dc vergadering van de commissie II van maandag 28 juni a.s. niet door. Het enige te behandelen onderwerp zal schriftelijk worden afgedaan. Het betreft het volgende onderwerp: voorstel inzake beschikbaarstellcn krediet voor dc aanschaf/vervanging van materieel t.b.v. de buitendienst. Het bij dit onderwerp behorende voorstel ligt op dc gebruikelijke wijze voor een ieder ter gemeentesecretarie, kamer 4, ter inzage. Dc overige voor augustus geplande commissievergaderingen gaan wegens gebrek aan agendapunten niet door. De raad van de gemeente Holten vergadert op maandag 28 juni 1999 om 19.30 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: voorstel inzake het nemen van een voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herziening bestemmingsplan „Dc Borkeld, herziening 1990" t.b.v. perceel Heideweg 40; voorstel inzake het nemen van een voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herziening bestemmingsplan „De Haar, parueel plan 1976" t-b.v. percelen Köllingserf 6 en 6a; voorstel inzake het nemen van een voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herziening bestemmingsplan „Kom Holten" t.b.v. locatie Dorpsschool; voorstel inzake het nemen van een voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herziening bestemmingsplan „Look 1990" t.b.v. perceel Markollenweg 10; voorstel inzake herberekening en advisering vuilreductie gemengd rioolstelsel kern Holten; voorstel inzake beschikbaarstellcn krediet inzake brandweervoertuigen: vervanging HV2, ombouw TAS tot HV3 en Iveco tot slangcnwagen; voorstel inzake fusie EDON Grocp-PNEM/MEGA Groep; voorstel inzake aanwijzing leden B.G.O. Dc agenda met bijbehorende voorstellen ligt ter gemeentesecretarie, kamer 4, voor een ieder ter inzage. - het. perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie B, nr. 2980J plaatselijk bekend als Vianenweg 225a cn - het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie B, nr. .30602 plaatselijk bekend als Vianenweg 44, alsmede op: - het uitbreiden van een recreatiewoning op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie B, nummer 3252, plaatselijk bekend als Postweg 101. Aangezien de ingediende bouwplannen niet in overeenstemming zijrf met de ingevolge het bestemmingsplan „De Borkeld, herziening 1990" voor genoemde percelen geldende bestemming „verblijfsrecreatieve doeleinden", kan een aanvraag om bouwvergunning slechts worden ingewilligd na verlening van een vrijstelling als bedoeld in artikel 19 WRO. Daar de bouwplannen in overeenstemming is met een in voorbereiding zijnde herziening van het bestemmingsplan, zijn burgemeester en wethouders voornemens bedoelde vrijstellingen, alsmede de gevraagde bouwvergunningen met toepassing van artikel 50, lid 5, Woningwet te verlenen. Gedurende genoemde termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bedenkingen tegen het verlenen van vrijstelling naar voren brengen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Holten, 24 juni 1999. de burgemeester, D. J. Verhoeven. jfe INSPRAAK VOORONTWERP-BESTEMMINGSPLAN „BUI- TENGEBIED HOLTEN, PARTIELE HERZIENING 1999 Burgemeester cn wethouder van Holten maken ter voldoening aan het bepaalde in de „Inspraakverordening 1995" bekend, dat, in verband met een partiële herziening van het bestemmingsplan „Buitengebied", met ingang van 28 juni 1999 gedurende vier weken voor inspraak ter gemeentesecretarie, kamer 4 (naast dc hoofdingang) ter inzage ligt het voorontwerp-bestemmingsplan Buitengebied Holten, partiële herziening 1999". Deze partiële herziening heeft betrekking op: de verwerking van situaties, zoals die tot stand zijn gekomen door middel van toepassing van artikel 19 W.R.O., te weten: - uitbreiding bedrijfsgebouw waterschap Beusebergerweg 53, - uitbreiding clubgebouw Beusebergerweg 37a, - bouw blokhut Liczenwcg 9, - bouw tuincentrum Jcurlinksweg 5, - vestiging kinderboerderij Meester Bosweg en - aanleg rotonde Rijssenseweg; het herstellen van een feitelijke onjuistheid m.b.t. het perceel Flisweg 8-10; de legalisering van een „bed- en breakfastmogelijkheid" op het perceel Julekesweg 1; de bijgebouwenregeling voor burgerwoningen; het kampeerbeleid in relatie tot de door gemeenteraad vastgestelde „Notitie inzake kampeerbeleid gemeente Holten n.a.v. de Wet op de Openluchtrecreatie"; het hergebruik van vrijkomende agrarische bedrijfsbebouwing; een uitbreiding van camping „Ideaal" aan de Schreursweg; Op verzoek kan bij de inzage ambtelijke bijstand worden verleend. Gedurende de termijn van tcrinzagelegging kunnen ingezetenen en in de gemeente een belang hebbende natuurlijke of rechtspersoon naar keuze schriftelijk of mondeling hun zienswijze over dc beleidsvoornemens zoals verwoord in het voorontwerp-plan naar voren brengen. Schriftelijke zienswijzen, gericht aan burgemeester en wethouders, Postbus 13, 7450 AA Holten, moeten uiterlijk 26 juli 1999 om 24.00 uur zijn ingediend. Deze schriftelijke zienswijzen worden bij het voorontwerp-plan ter inzage gelegd. Dc persoonlijke gegevens van insprekers worden - indien daarom uitdrukkelijk wordt gevraagd - niet bekend gemaakt. Voor het naar voren brengen van mondelinge zienswijzen kan een afspraak worden gemaakt met de heerj. IJmker (tel. 37 38 41) en/of de heer H. de Blaauw (37 38 40), afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Op deze inspraak is verder van toepassing de door burgemeester en wethouders vastgestelde inspraakprocedure, die bij het C voorontwerp-plan ter inzage ligt. Uitdrukkelijk wordt hierbij opgemerkt dat deze inspraakmogelijkheid niet bedoeld is als en dient ter vervanging van de officiële bestemmingsplanprocedure ingevolge de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Daarvoor wordt op een later tijdstip nog gelegenheid gegeven. Holten, 24 juni 1999. Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, J. P. Stegeman. D. J. Verhoeven. VRIJSTELLING ARTIKEL 18a WRO TEN BEHOEVE VAN HET PLAA TSEN VAN EEN TUINSCHUUR BIJ WILDWEG 107 De burgemeester van Holten maakt bekend, dat bij burgemeester cn wethouders van die gemeente een melding tot bouwvoornemen is gedaan voor het piaatsen van een tuinschuur op het perceei kadastraal bekend gemeente Holten, sectie B, nummer 4514, plaatselijk bekend als Wildweg 107. Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan recreatieterrein „Dc Prins", omdat er bij een recreaticwoonverblijf niet meer dan ééo bijgebouw- mag worden gebouwd, welk bijgebouw moet zijn in- en/of aangebouwd. De melding om bouwvoornemen kan daarom slechts worden, ingewilligd na verlening van een vrijstelling als bedoeld in artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO), voor zgn. kruimelgevallen. Krachtens artikel 42, lid 5 van de Woningwet wordt een melding mede aangemerkt als een verzoek om een zodanige vrijstelling. Op 15 juni 1999 hebben burgemeester cn wethouders besloten ten aanzien van dit verzoek toepassing te geven aan artikel 19a, derde tot en met elfde lid, van dc WRO. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling (de melding tot bouwvoornemen) vanaf 25 juni 1999 gedurende twee weken voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, ter inzage. Gedurende genoemde termijn van tcrinzagelegging kan een ieder schriftelijk bedenkingen tegen het verlenen van vrijstelling naar voren brengen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Holten', 24 juni 1999 de burgemeester, D. J. Verhoeven. VRIJSTELLING ARTIKEL 18a WRO TEN BEHOEVE VAN BOUWEN SCHUUR VIANENWEG 196 De burgemeester van Holten maakt bekend, dat bij burgemeester en wethouders van die gemeente een melding tot bouwvoornemen is gedaan voor het bouwen van een schuur - op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie B, nummer 2948, plaatselijk bekend als Vianenweg 196. Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met bet ter - plaatse geldende bestemmingsplan „Dc Borkeld, herziening 1990", omdat ingevolge de bestemming „verblijfsrecreatieve doeleinden" de onderlinge afstand van een vrijstaand bijgebouw ten opzichte van het bijbehorende zomerhuis ten hoogste meter mag bedragen. De melding om bouwvoornemen kan daarom slechts worden ingewilligd na verlening van een vrijstelling als bedoeld in artikel 18a van dc Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO), voor zgn. kruimelgevallen. Krachtens artikel 42, lid 5, van de Woningwet wordt een melding mede aangemerkt als een verzoek om een Samenstelling huishoudelijk afval en hergebruik per huishouden in Holten in 1998 component kg/huishouden/jaar hergebruik in kg/huishouden GFT 400 300: 76% Papier 200 136: 68% Glas 78 67: 86% Textiel 19 7: 35% Klein gevaarlijk afval 6 4: 70% Overig 232 Totaal huishoudelijk afval 935 514: 54% Grofvuil 488 288: 58% Totaal 1425 802: 57% Iedereen produceert afval en iedereen wil er op gezette tijden vanaf. De gemeente heeft de inzameling van huishoudelijk afval uitbesteed aan een bedrijf. Zoals u elke week kunt zien rijdt Berkel Milieu door de straten van onze gemeente. Aan de inzameling van mini-containers en verzamelcontainers verandert niets. Wat wel verandert, is dat steeds meer afval gescheiden wordt aangeboden voor hergebruik. Dat is een goede zaak want daardoor worden grondstoffen en kosten bespaard. En dat laatste merkt u in de afvalstoffenheffing. Even voor de vergelijking: verbranden van afval kost f 350,-/ton en composteren van GFT f 100,-/ton. De gemeente verwacht de afvalstoffenheffing met ingang van volgend jaar met een aardig bedragje te kunnen verlagen. Hierover houden wij natuurlijk op de hoogte. We zeiden het al: Holten scheidt goed, maar het kan nog beter! De regering heeft voorgeschreven dat 65% van het huishoudelijk afval (en grof huishoudelijk afval) hergebruikt moet worden. Dat wordt in onze gemeente nog niet helemaal gehaald. Omdat er met name nog veel tuinafv al, papier en textiel in het restafval zit willen we een beroep op u doen om deze afvalstoffen nog beter te scheiden. Tuinafval Kunt u gratis brengen op de gemeentewerf, of tegen betaling van de werkelijke kosten thuis op laten halen. Papier Uit de monitoring van ons huishoudelijk afval blijkt dat er nog teveel oud papier in dc grijze container zit. Oud papier kunt u brengen op de gemeentewerf en op alle basisscholen in dc gemeente op vaste tijdstippen. Neem daarvoor contact op met een basisschool in de buurt, of let op de mailing en acties van dc scholen zelf. Indien dc komende maanden blijkt dat er toch nog teveel oud papier achterblijft overweegt de gemeente om oud papier ook huis-aan-huis te gaan inzamelen. In dat geval wordt het ook mogelijk de gescheiden inzameling uit te breiden voor textiel, oud ijzer en kringloopartikclcn. U zult daarover dan nog uitgebreide v oorlichting ontvangen. Textiel Textiel kunt u aan de inzamelacties meegeven. Of brengen op de gemeentewerf of bij de Stichting Dorkas, telefoon (0548) 36 24 67. Let goed op de desbetreffende advertenties in de huis-aan-huis bladen. GROFVUIL OP DE GEMEENTEWERF Hout Ook grofvuil kan nog beter worden gescheiden. Nog een aanzienlijk deel van het grofvuil is hout. Dit moet vanaf 1 juli apart worden ingeleverd op de werf. In de houtcontainer kunnen alle soorten hout, als ze NIET zijn behandeld met een zogenoemd impregneermiddel, zoals bielzen. Omdat u het hout zelf in dc container moet doen, en dc container al niet na één kast vol mag zijn, dient u het hout (thuis al!) in handzame afmetingen te zagen. Omdat dit hout wordt hergebruikt (als hout) mogen er geen andere stoffen, zoals de bekleding van banken, metalen onderstellen of wat dan ook in de houtcontainer. Het hout behoeft niet spijkervrij te zijn. Puin In Flolten worden grote hoeveelheden bouw- en sloopafval aangeleverd op het inzameldepot. Dc gemeente heeft hiervoor eigenlijk geen inzamelplicht. U moet hiervoor zelf een container huren. Kleine hoeveelheden puin worden op de gemeentewerf wel geaccepteerd. Hiervoor is een container geplaatst op de werf. Voorheen kon dit afval gestort worden op de werf, maarnu moet u het in de container tillen. Houd daar rekening mee als u puin komt brengen. Wit- en bruingoed (WEB) Vanaf 1 januari moet WEB gescheiden worden verwerkt. WEB is witgoed: koelkasten, vriezers, wasmachines en fornuizen en bruingoed: televisies, videorecorders, computers, printers, faxen en telefoons. WEB kunt u (gratis) inleveren bij het inzameldepot of bij dc detailhandel waar u nieuwe apparatuur koopt. Van hieruit gaat het WEB naar sorteer- en reparatiebedrijven zodat zoveel mogelijk wordt hergebruikt. Klein chemisch afval (KCA) Dit afval kan nu nog iedere zaterdagmiddag op dc werf worden gebracht. Maar ook hierin gaat iets veranderen; De chemocar staat voortaan niet meer op de gemeentewerf, maar op de parkeerplaats (links) ernaast. Tevens worden daar twee glascontainers geplaatst. Als u alleen KCA heeft hoeft u dus niet meer in de rij voor de gemeentewerf te staan, dat scheelt weer! Let op: Met ingang van juli staat de chemocar nog maar één keer per maand op de werf. Dit is de laatste zaterdag van de maand. Legitimatie Er wordt op de gemeentewerf erg veel afval aangeleverd, meer dan gemiddeld. Wc denken dat dit komt omdat het afval gratis kan worden ingeleverd en daarom ook mensen die niet in Holten wonen afval brengen. Binnenkort moet u om die reden kunnen aantonen dat u inwoner bent van Holten, wanneer u afval op de werf komt aanbieden. Dit wordt steekproefsgewijs gecontroleerd, dus houdt u er rekening mee! De veranderingen op het inzameldepot nog eens op een rijtje: - legitimatieplicht; - inleveren wit- en bruingoed; - hout gescheiden en handzaam aanleveren; - puin in een aparte container; - chemocar op parkeerplaats naast de werf en alleen op de laatste zaterdag van de maand; - glascontainers op de parkcerstrook langs de Waagweg. DEZE WIJZIGINGEN GAAN OP 1 JULI A.S. IN. Waar zit ook al weer het inzameldepot van de gemeente? - Waagweg 4 in Holten. - Openingstijden: alle werkdagen van 13.00-15.30 uur en op zaterdag van 13.00-15.00 uur. - Inlichtingen 0548-36 19 72

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 4