"We stoppen Het Kompas alleen in een nieuw jasje" Optocht, hooivorkdarten en aan de gotte hangen Holtens Nieuwsblad Kalfstermansweide krijgt ander aanzien Optreden brassband tijdens concert HMV Fietsers steken foutief Rijssenseweg over IN DIT nummer Jeugd neemt voorproefje op Run-Bike-Runwedstrijd Genoeg stemmers voor opzetten RPF in Holten U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuw abonnee opgeeft. BON iHoDtens StewjJHsd DONDERDAG 24 JUNI 1999 Al ,T £1,_ MwlOm LS22^ Abonnementsprijs f 79,40 Losse nummers f 1,6.5 Controles op verkeer De politie heeft op woens dag 16 juni diverse verkeerscontroles uitge voerd in de gemeente Holten. Allereerst werd een snel heidscontrole gehouden op de N332. Op deze weg mag 80 kilometer per uur worden gereden. Van de 426 gepas seerde voertuigen kregen 26 bestuurders een bekeuring. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 102 kilometer per uur. Vervolgens werd op de Larenseweg een au togo i de 1- controle gehouden. Van de 40 bestuurders kregen er 2 een proces-verbaal voor het niet omhebben van hun auto gordel. In het vervolg gaat de politie maandelijks een aantal dagen met verkeerscontroles invul len. Hierbij staan autogor dels, snelheid, verlichting, al cohol en opgevoerde brom/snorfietsen centraal. Aanrijding bij Het Bonte Paard Er heeft op vrijdag 18 juni op de Deventerweg ter hoogte van cafe-restaurant Het Bonte Paard een aanrijding met letsel plaatsgevonden. De bestuurder van een personen auto reed over de Deventerweg in de richüng Deventer. Ter hoogte van de weg naar de parkeerplaats van voornoemd restaurant draai de deze bestuurder die weg op. Een daarachter rijdende automo bilist verkeerde in de veronder stelling dat die bestuurder naar het restaurant was afgeslagen. Maar tot zijn verbazing draaide die auto de Deventerweg weer op in de richting Holten. Een aanrijding was onvermijde lijk. Het gevolg hiervan was dat de bestuurder van de kerende auto beklemd zat en zwaar gewond was. De brandweer heeft de man uit zijn benarde positie bevrijd waarna deze, evenals de overige inzittenden, is overgebracht naar het ziekenhuis te Deventer. De Kalfstermansweide krijgt vanaf oktober een ander aan zien. De weide gaat op de schop om er het volgend voor jaar weer als herboren uit te ko men. Het moet een multifunc tioneel plein worden met par keergelegenheid, een speeltuin en goed bruikbaar voor festivi teiten als de middenstands- beurs en de Keunefeesten. Voor de renovatie is 800 dui zend gulden beschikbaar. Deze laatste activiteiten werden er nu ook al wel gehouden, maar het gras veranderde daarna vaak in een modderpoel. Een ander pro bleem: de Kalfstermansweide ligt in het centrum, maar was toch he lemaal afgeschermd. Hierdoor wisten veel mensen dc plek niet te vinden. Net voor de midden- standsbeurs is deze situatie al aan gepast. Het voormalig huis van Baan is toen gesloopt, waardoor er een brede ingang is ontstaan aan de zijde van de /Albert Heijn. Als de plannen doorgaan, wordt de weide omgetoverd tot plein. De tekening is intussen al ge maakt door het Stcdcbouwkundigbedrijf Witpaard. „Er zullen in de bestra- ting gekleurde klinkers zitten die dc zichtlijnen aangeven vanaf de muziekkoepel richting café Bierlokal am Bahnhof," weet bur gemeester D.J. Verhoeven. „Langs de rand van het plein ko men verder dertig parkeerplaat- Links van de muziekkoepel staat op dc kaart ccn asfaltpleintje met skatcboardvoorziening en schuil- gelegenheid ingetekend. Rechts ervan een speeltuintje. „Zo komt er een glijbaan die begint op het dak van de schietvereniging." Bij de ingang van de Kalfstermansweide aan de zijde van de Albert Heijn, komt een fietsenstalling en een openbaar toilet. Brassband Amor Musea uit Swifterbant zal op 2 juli tijdens een concert van HMV gaan optreden. Het concert vindt plaats in de Kandelaar en be gint om 20.00 uur. De toe gangsprijs bedraagt 7,50 gul den per persoon. Amor Musea heeft een zeer goede naam opgebouwd tijdens het jaar lijks terugkerende Flevo Brass Festival en het KNFM topcon- Fietsers maken nog te weinig gebruik van de nieuwe rotonde in de Rijssenseweg. Degenen die vanaf Twenhaarsveld rij den, gebruiken vaak illegaal het voormalige overstcekpunt bij de Landuwerweg. Terwijl fietsers vanaf de Kolweg al me teen naar dc andere kant gaan in plaats van via dc rotonde. De aangebrachte belemmering in de vorm van rioolbuizen, nemen ze daarbij voor lief. De politie zal tijdens het zwemsei- zoen daarom strenger toezicht gaan houden. De rotonde in de Rijssenseweg is destijds aangelegd om de veilig heid van fietsers te waarborgen. Er werd daan oor veel tc hard ge reden door automobilisten. Met behulp van het nieuwe verkeers plein is de snelheid verminderd, zodat oversteken veiliger is gewor den. Om het verkeer naar de rotonde te leiden werd het voormalige oversteekpunt bij de Landuwerweg afgesloten. Fietsers moeten nu gebruik maken van de aangelegde rode fietssuggés ticstroken aan de zijkanten van de parallelwegen. Toch zijn er nog velen die dc eigen veiligheid in gevaar brengen om toch dc Rijssenseweg op het oude punt over tc steken. Er is hier wel een oversteekpad aangelegd en een verkeersdrempel, maar de ze zijn alleen bedoeld voor voetgangers die naar de bushalte aan de overkant gaan. „Dc bedoeling is dat hier straks een afsluiting voor fietsers komt," geeft wethouder Delahaijc aan, „Het wachten is ei genlijk nog op het leveren van de nieuwe abri. Hier bleek onver wachts toch een aanvraagtijd van twee maanden voor tc staan." Ook de oversteek bij de Kolweg zal straks moeilijker zijn. De Kolweg wordt straks namelijk afgesloten van de Rijssenseweg. Bouwtekeningen voor kantoorruimte in voormalige basisschool Het Kompas liggen klaar Dominee Israël heeft het 50- jarig predikantschap volgc- maakt. Hij vertelt over zijn omzwervingen in het oosten. Zie verder pagina 5 Dc tekeningen voor de verbou wing van de voormalige basis school Het Kompas aan de Hoffesstraat zijn klaar. Vooral de buitenkant krijgt een ander aanzien. Het schoolse karakter ervan zal verdwijnen en plaat smaken voor een kantoorach tig uiterlijk met veel grond- ldeuren. Een groot deel van de beschikbare ruimtes zal wor den gebruikt door Esprit Planontwikkeling BV uit Holten. Dit bedrijf heeft zich ook beziggehouden met de planontwikkeling van Het Kompas nieuwe stijl. De voormalige school wordt nu nog gebruikt door de Holtense Muziekvereniging (HMV) voor het opslaan en verkopen van afge dankte spullen. Verder heeft ook de Rode Kruisafdeling eltare er een onderkomen. De gemeente Holten verkocht vorig jaar het pand aan Ray Lemmers, die er kantoren wil in richten. De procedures om het bestemmingsplan te veranderen van school naar kantoor zijn op dit moment in volle gang. „De bouwaanvraag hebben we twee weken geleden ingediend," zegt directeur Michel Boersma van Esprit. „We hopen na de vakantie ermee aan de slag te kunnen." Dit' Holtense bedrijt kreeg van Ray Lemmers de opdracht om de planontwikkeling op te zetten. „Er waren twee mogelijkheden," legt Boersma uit. „Eerst de loka len in het gebouw aanpassen en daar bedrijven voor zoeken, of juist eerst bedrijven benaderen en de ruimtes volgens hun wensen veranderen." Ook is er gedacht aan complete nieuwbouw, maar hier is wegens de hoge kosten van afgezien. „Wc hebben met vele gegadigden gesprekken gehad, maar dit leidde vaak tot niets," geeft de project ontwikkelaar aan. „Op dit mo ment zijn er nog enkele bedrijven die interesse tonen." Esprit Planontwikkeling zit zelf nu gevestigd in een hoekpand aar de Larenseweg. Zo'n anderhalf jaar geleden is Michel Boersma daar in z'n centje begonnen. Al snel groeide het bedrijf. „We wer ken hier nu met vier man en in september komen daar nog twee VOORGEVEL De Schure is aan verjonging toe. Daarom is een werk groep uit de jeugdsoos So What? gestart hier wat aan tc doen. Zie verder pagina 9 De voorgevel van Het Kompas krijgt een ander aandien. VooralgrondkJeuren grillen worden gebruikt: donkere beglazing, bmine stenen en een zalmkleurige entreepartij. bij," maakt hij duidelijk. „De ruimte wordt daarom te klein en uitbreiding is niet mogelijk." Daarom wil Boersma zijn bedrijf verhuizen naar Het Kompas en zal daar vier kantoorruimtes en een administratieafdeling van in beslag nemen. Alleen een klein lo kaal en een grote zaal blijven over. Voor de kleine ruimte is hij nog in gesprek met ccn gegadigde, terwijl de grote ruimte nog te koop of te huur is. Hier kunnen eventueel meerdere kantoren van worden gemaakt. Met elkaar komt het lege gedeelte neer op zo'n 200 vierkan te meter. „Het pand aan de Larenseweg houden we ook ge- Een kleine vccrtig.ldndcrcn uit de groepen zes, zeven en acht van dc basisscholen verkenden gisteren het parcours van de Run-Bikc-Run. Zij deden dit onder leiding van Joke Nijland en Wim Brinks van de Stichting Triathlon Holten. De Run-Bike-Run zal vrijdag 16 juli om 19.00 uur starten op sportpark 't Vletgoor. Het is één van de vele activiteiten die dit jaar de Triathlon Holten omlijsten. Inzet van het sportieve evenement is het Scholierenkampioenschap Run- Bike-Run. De jeugdige sportieve- lingen startten op het sportterrein met circallOO meter lopen, fiet sten vervolgens 3700 meter over de Dorperdijk en kregen op het sportveld opnieuw zo'n 1100 me ter lopen voor hun kiezen. De verwachting is dat dc eindtijden uiteenlopen van ccn kwartier tot ongeveer een half uur. Hierdoor zijn alle deelnemers in elk geval in staat om na binnenkomst het ver trek v an dc elf hctcluchtballonnen van de Triathlon Ballooning bij te wonen. Alle Run-Bike-Runners ontvangen een herinnering en de eerste drie echte prijzen. Bovendien komen de winnaars de dag erna, na afloop van de triath lon, voor een extra huldiging op het podium op de Smidsbclt.. Ze gaan dan met dc tnatlonkampioc- nen op dc foto. woon aan," benadrukt Boersma. Van hieruit regel we de verkoop De dakrand van Het Kompas krijgt een aluminium uiterlijk met daaraan vast een rechte strook die als zonnewering dient. Er zullen nieuwe kozijnen met donkerbruin glas worden geplaatst. Dit loopt aan de bovenkant zelfs door, over de steunpilaren heen. „Hierdoor krijg je het effect van een zwevend dak," legt Boersma uit. Onder de ramen komt donkerbruine steen, wat in har monie is met de beglazing. „De entreepartij wordt voorzien van een nieuw zalmkleurig keramisch product," gaat hij verder. „De ar chitectuur blijft behouden, alleen stoppen we het in een nieuw jas je." Ook de tuin krijgt een ander aan zien. „De tuin is nu helemaal ver wilderd. Hiervoor willen wij een plan op gaan stellen, waarbij de bomen die er nu staan gespaard blijven." Een binnenhuisarchitect is bezig met de interieurinrichting, zoals de stijl van het meubilair en dc kleur van de wanden die een zandgeel uiterlijk zullen krijgen. „Er zijn nu heel veel toiletten voor jongens en meisjes inge bouwd. Dit wordt verminderd, waarbij de ontstane ruimte een functie als keuken krijgt." Een andere aan passing is dat de ruimte rechts bij de hoofdingang zal worden inge richt als administratie voor Esprit. Aan de achterzijde komt verder een tweede ingang voor andere huurders. De bouw van een tweede verdie pingslaag is een optie. Dit is af hankelijk van het aantal geïnteres seerden en het bestemmingsplan voor De Kol. De gemeente is van plan om dit in de toekomst aan te passen. „Als er meer gegadigden komen, is het ook mogelijk om er aan de achterkant een stuk aan vast te bouwen," geeft Boersma Hij doelt hiermee op het voorma lig schoolplein dat nu staat inge deeld als parkeerterrein. „We zou den het pand daar op palen kun nen zetten en de lucht in bouwen. Hierdoor blijft de par- keermogelijkheid bestaan." De HMV heeft inmiddels met de Rode Kruisafdeling Welfare nieu we ruimte gevonden aan de Oude Deventerweg 7, een voormalig gebouw van Krekel BY Wegenbouw. „We denken ongc- zen," verklaart Bleumink van dc HMV. „We kunnen wel eerder over, maar de ruimte in de school is groter. Daarnaast wil de beheer der van het pand het liever niet leegstaand hebben." Vandalen bezig op Smidsbelt Vandalen zijn tussen zaterdag 12 juni en zondag 13 juni weer bezig geweest op de Smidsbelt.. Men kon het niet laten om van au to's de spiegels af te trappen en een andere auto bekrast achter te laten. Hierdoor zijn anderen weer met een dikke schadepost komen te zitten. De politie vraagt daarom vriendelijk om mensen die iets hebben gezien, dit te melden. Douchemaker blijkt sluwe dief Een bewoner van woon- en zorgcentrum De Diessenplas trof op maandag 14 juni Diessenplas een man in zijn kamer aan. Deze zei dat hij re paraties aan de douche uit voerde. Dit werd geloofd en nadat die man weer weg was, ontdekte deze bewoner dat zijn portemonnee met inhoud was verdwenen. De politie heeft een aangifte opgeno men en onderzoekt dit voorval. Wie ook met deze man in aanra king komt, wordt gevraagd de po litie te waarschuwen. Info SPECTRUM WONEN Zie achterpagina cours in Arnhem van 1998. De band verzorgt regelmatig optre dens tijdens bijvoorbeeld kerk diensten. Dirigent Jan de Lange heeft deze band van ongeveer dertig muzikanten tot een hoog muzikaai niveau weten tc bren gen. In een brassband wordt uit sluitend koperinstrumenten be speeld. HMV-muzikanic Akke Verhoeven zal als oud-lid van Amor Musea ongetwijfeld een kritisch oor hebben. Diekerhookse Fees met verrassende activiteiten De Dijkerhoekers mogen zich er elk jaar weer verheugen in een goed en compleet feestprogramma. De feestcom missie is al maanden bezig met dc organisatie en alle voorbe reidingen om het feest zo goed mogelijk tc doen slagen. Ze proberen aan iedereen te den ken bij de samenstelling van het program en daar komt een heleboel bij kijken. Er wordt heel veel tijd gestopt in al het 'voorwerk'. En pas zondag avond wanneer iedereen tevreden huiswaarts is gekeerd, krijgen de feestcommissieleden weer een beetje rust. Niet alleen de feest commissie is druk voor het feest. Ook de andere inwoners leveren zo hun eigen bijdrage. Denk bij voorbeeld aan al het werk dat voorafgaat aan een optocht. Ook daarvoor zijn de deelnemers ai weken van tevoren druk bezig om zo goed mogelijk voor de dag tc komen. Onder meer met hun wagens, karren en fietsen, En wat te zeggen van de revue met teksten en spelers van eigen Programma: De politieke partij RPF wil in Holten een kiesvereniging be ginnen. Als voorlopig aanspreekpunt probeert D. Beldman dit te coördineren. Hij vraagt de RPF-kiezers in Holten om met elkaar een rond de tafel te gaan zitten. Volgens hem zijn er bijna honderd stem mers die hiervoor in aanmerking komen, zodat er genoeg draagvlak bestaat. De oproep van Beldman om tot een kiesvereniging té ko men, is geen spoedkwestie. Het aantal toekomstige leden is daar voor te laag. „Het is ons een be hoefte om de plaatselijke stem mers een gezicht te geven," legt Beldman uit. „Om met elkaar na te gaan denken over zaken als be heer van de Schepping, huwelijk en gezin en christelijk sociaal be leid." Voor meer informatie: D. Beldman, Vianemveg 151, tele foon 0548-361510. De optocht was vorigjaar een groot succes. (Foto: Joban Bo/ink) bodem? Een plaatselijke revue is het allermooist met eigen teksten en eigen spelers, maar ook dat kost heel veel tijd en energie. Maar, daar heb je dan wel wat Ze hebben verder originele on derdelen bedacht. Bijvoorbeeld tijdens de zeskamp met hooivork darten. Dat is darten met een hooivork op een dartbord van hooibalen. En dan is er nog het dakgottehan- gen (hangen aan een dakgoot). Hoe verzinnen ze het allemaal. Hoe dan ook: de Dijkerhoekers blijven origineel. Vrijdag 25 juni 13.00 uur Jeugdvariété 19.45 uur D.A.T.-Revuc 'Dat vaartwel' Zaterdag 26 juni 08.30 uur Opstellen optocht 09.00 uur Vertrek optocht 10.30 uur Kleinvee- en rommel markt 11.00 uur Stoelendans, Kinderzeskamp 12.30 uur Kinderen eten bij Het Bonte Paard 14.00 uur Zeskamp 20.00 uur Diekerhookse Fees met De Zingende Fresia's en de Vulcano's Zondag 27 juni 11.00 uur Countryshoppen met Bulletproof en Linedancers 11.50 uur Bekendmaking Tuin van het jaar 1999 12.00 uur Hoogtepunt met Samba Dans, Sumo worstelen en kratten- stapelen 14.00 uur Motorscooters voor de jeugd 15.30 uur Muziek van de Cherry's Als tezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door' f Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Woonplaats: Geelt op als a. I Woonplaats. I HijZój betaalt vcor dit abonnement I 179.40 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) f 76.75 per jaar (betaalwijze: automatisch)

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 1